Korbis stevig in middenmoot Waddinxveen-zondag doet het heel goed Bridgen voor Kinderdorpen Driedaagse expositie De Vogelvrienden Be Fair verliest, WSE speelt gelijk Winnend team Balans Kwiek Badmintonners Lions en bridgeclub WINSTPUNTEN WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE DE GOUWE NOG ZONDER Jan Kersbergen leidt sjoelers Hockeysters rukken op op 5e plaats Eerste punt volleyballers in evenwicht Goede winst TOOS-basketbal WSV 1 op 4-3- achterstand WSE-avond voor ouders jeugdleden Waddinxveen-zo. WSE Uitslagen Waddinxveen-za. Jeugd Schade aan uw auto vereist I r-n deskundige reparatie. |*F0CWD Be Fair Onderlinge WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 7 NOVEMBER 1984 WSE-ouders langs de lijn arrma in de middenmoot en kan met vertrouwen de veldcompetitie worden afgewacht. GLASBEEK WADDINXVEEN - Zaterdagtweedeklasser Be Fair verloor de uitwed strijd tegen het Haagse DUNO met 3-1Door het ontbreken van Peter Ko nijn er in de defensie van de' Waddinxveners weinig van de organisatie. In de vierdeklasse E speelde WSE tegen Schoonhoven gelijk: 0-0. De Wad dinxveners speelden zondag mat en zonder initiatief, hoewel de tweede helft beter was dan de eerste. Waddinxveen blijft het uitstekend doen in de zondagafdeling Gouda. Zondag werd RVC ’33 het volgende slachtoffer van de Waddinxveners: 0-4. De zondagclub stond al na een kwartier spelen op voorsprong. WADDINXVEEN - Het eerste waterpolozevental van De Gou we is na vier competitiewedstrij den in de tweede klasse nog im mer zonder winstpunten. Tegen het matige SZC werd een ver diende nederlaag geleden: 6-2. WADDINXVEEN De Waddinxveense vogelvereniging De Vogel vrienden houdt donderdag 22, vrijdag 23 en zaterdag 24 november in Het Trefpunt aan de Stationsstraat haar jaarlijkse tentoonstel ling. Ouders van F-pupillen gingen onlangs ook zelf de wei in. WADDINXVEEN Een tevreden korfbalvereniging Korbis na de zaterdag met 5-7 gewonnen uitwedstrijd tegen het Rotterdamse Thor. Met deze winst is een belangrijke stap gezet op weg naar het behoud van het eersteklasserschap veldkorfbal. Met acht punten uit zeven wedstrijden staat het waddinxveense twaalftal van Cees Visser thans stevig J ‘JJ J~ tweede helft van de - de totale uit- de waar 1388 pnt. 1328 pnt. 1308 pnt. 1272 pnt. 1284 pnt. 1266 pnt. 1266 pnt. 1258 pnt. 1189 pnt. 1134 pnt. 1118 pnt. 1090 pnt. 1059 pnt. 1049 pnt. 1009 pnt. 954 pnt. Zaterdag - hope .lijk met Peter Ko nijn - ontvangt Be Fair FC Lisse, aanvang 14.3 0 uur. Twee van de TOOS-dames vielen in de prijzen. Th. Lagrouw werd met 163 punten tweede, achter een dame van Flair die in totaal 6 punten meer scoorde. R. Compeer werd der de met 149 puntem De overige da mes en heren behaalden de volgende resultaten: M. van Beek 145 punten, A. v.d. Stoel 134 punten, M. Appel 90 punten, J. Jonkers 77 punten, R. Hendriks 61 punten en M. de Jong 52 punten. te verzilveren, wat 5-7 zou hebben betekend. Gelukkig voor hem - en voor heel Korbis - misttte ook Thor een strafworp, zodat de krappe voor sprong gehandhaafd bleef. Tien minuten voor het einde werd Truus Visser onreglementair gestuit, wat door de goed leidende scheids rechter met een strafworp werd be straft. Opnieuw Noordam op de stip en ditmaal ging de bal feilloos door de korf (5-7). WADDINXVEEN - Jan Kersbergen blijft met 1.388 punten in klasse A de Waddinxveense sjoelers in de on- delinge competitie aanvoeren. Op de volgende sjoelavond, woensdag 14 november in het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan, zal hij zijn positie weer moeten verdedigen. Uitslagen na de laatste sjoelavond: Klasse A 1Jan Kersbergen 2. Ton Cozijnsen 3. Jan Neeleman 4. Peter Sliedrecht Klasse B: 1. G. van Renesse 2. Adrie van Helden 2. Jan Harkes 4. Mevr. T. van Leeuwen Klasse C: 1. Thea van Helden 2. Pascal van Gils 3. Bas Koppenaal 4. Irene van Helden Klasse D: 1. M.C. Taktor 2. Henk van Beek 3. Cor Kersbergen 4. Mevr. Niemans WADDINXVEEN - Het eerste team van de hockeyclub Waddinxveen zag zich zondag na een 3-1 winst op Nieuwkoop van de vijfde naar de derde plaats opschuiven, waarbij de hockeysters, met een wedstrijd min der gespeeld, slechts twee punten op nummer één achterstaan. Waddinxveen begon de wedstrijd sterk en al snel scoorde Angelique Janssens 1-0 uit een rebound van een strafcomer. Direct uit een strafcor- ner scoorde Eveline Ruiter 2-0. Vrij wel gelijk hierna kon Nieuwkoop de achterstand tot 2-1 verkleinen door een strafbal te benutten die werd toe gekend omdat de bal onder keepster Annelies Veenemans kwam te liggen. De rest van de eerste helft waren er aanvallen van beide partijen, maar door uitstekend spel van laatste verdedigster Karin Fassen was Nieuw koop niet echt gevaarlijk. Hoewel Waddinxveen in het begin van de tweede helft onder druk kwam te staan, kon Eveline Ruiter de voorsprong vergroten tot 3-1. Met een lob passeerde ze een verdedig ster en scoorde laag in de rechter hoek. Vlak voor het einde van de wed strijd hield Anne-May Barth een hoge bal uit het doel. Dit werd bestraft met een strafbal, die echter naast ging, zodat de eindstand 3-1 bleef. WADDINXVEEN Zaterdag namen acht recreanten van TOOS-badmin- ton deel aan het voor de vijfde maal door BC Rijnland in Moordrecht georganiseerde rekreantentoernooi. De TOOS-afvaardiging bestond uit zes enthousiaste dames, M. Appel, M. van Beek, R. Compeer, J. Jonkers, Th. Lagrouw en A. v.d. Stoel en twee even enthousiaste heren R. Hendriks en M. de Jong. De heren van de hockeyclub Wad dinxveen verloren de uitwedstrijd te gen Evergreen met 6-1. Trainer Joop Hage wacht met de za- terdagvoetballers van Waddinxveen nog steeds op de eerste overwinning. Tegen het Polsbroekse SPV, welke wedstrijd gelijk (1-1) eindigde, maak te de Waddinxveense oefenmeester van de mogelijkheid gebruik om en kele spelers van het tweede elftal in te passen, daar dit elftal een rust dag had. Dat gelukte maar gedeelte lijk, gezien de uitslag. Het werd een vrij hard duel zonder dat het overigens grof werd. Onder een uitstekende leiding ontspon zich voor de weinige toeschouwers een leuk duel, waarin beide elftallen voor elke meter knokten. Het was toch SPV dat het initiatief naar zich toe trok en derhalve ook verdiend de lei ding nam. Na enkele minuten kwam Waddinx veen echter weer op gelijke voet toen Rein Kreuk Arjan Brouwer in stel ling bracht. Diens schot week der mate af dat Piet Monster attent het schot tot doelpunt promoveerde. Na de rust eenzelfde beeld. Trainer Joop Hage bracht Klaas v.d. Hoek in voor Ton Pons en tweede elftal-speler Ed Reinders voor Arjan Brouwer. Het bracht niet de overwinning, daar beide elftallen eikaars gelijke waren. Door dit gelijke spel blijven de Wad- dinxveners in de ranglijst uiterst ma tig gerangschikt. riode met 3-2. Maar tijdens de vierde periode zakte het spel van De Gouwe in elkaar, waardoor SZC kon uitlo pen tot 6-2. Trainer Nico Noorder- graaf toonde zich uitermate ontevre den over het vertoonde spel. Noor- dergraaf verweet zijn pupillen vooral het gebrek aan inzet. Bij de jeugd blijft Kwiek 1 in de le klasse domineren door een 9-1 over winning op Vriendenschaar 3. Kwiek 3 haalde z’n eerste punt binnen door een gelijkspel tegen Vriendenschaar '9, met 3 overwinningen van Ronald Commissaris. Allen spraken van een gezellig toer nooi. Het door BC Rijnland toege paste systeem van mixed-dubbels met iedere keer een andere partner heeft hier zeker toe bijgedragen. De TOOS-ploeg eindigde met een ge middelde van 108,88 punten op de vijfde plaats. De wisselbeker ging naar de afvaardiging van BC Flair uit Alphen a/d Rijn, die een beter ge middelde behaalde. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk In vergelijking met het totaal aantal deelnemers (120) was de TOOS-dele- gatie van bescheiden omvang. Doch dit nam niet weg dat men zich zon der schroom in het strijdgewoel wierp. De heren spelen dit seizoen voor het eerst badminton, waardoor zij nog geen echte vuist konden ma ken. De dames hebben al wat meer ervaring met het wedstrijdgebeuren, hetgeen bij de prijsuitreiking tot uit drukking kwam. Met nog zeven minuten te gaan stroopte Be Fair de mouwen op om alsnog één punt in de wacht te sle pen, bovendien was Duno daar rijp voor. Hans Wouter Valk was er de oorzaak van dat de mouwen weer naar beneden gingen, geheel onno dig speelde hij verkeerd terug - Erik Verkerk, de goed spelende rechts achter, probeerde het nog te voorko men - maar Joop IJspelder kende geen pardon en scoorde 3-1. Tegen Schoonhoven kon WSE weer niet tot scoren komen. Na het ge lijke spel bij Nieuwerkerk bleef de stand wederom blank en dat moet de nieuwe trainer toch de nodige zor gen geven. Schoonhoven begon bru taal de aanval te zoeken en in de eer ste 10 minuten kwam WSE zelfs in de verdrukking. Met snelle counters probeerde de ploeg uit de Zilverstad WSE te verrassen maar de bekwame verdediging, de minst gepasseerde in de 4e klasse E, kwam niet echt in moeilijkheden. Al snel bleek dat Schoonhoven naar Waddinxveen was gekomen om een gelijkspelletje weg te halen, want de ploeg nam geen enkel risico. Met veel lange terugspeelballen haalde Schoonhoven WSE uit het ritme van de wedstrijd. Na de rust kwam er een veel feller spelend WSE binnen de lijnen en al snel regen de kansen zich aaneen, Peter Janssens en Rob Verbakel mis ten maar net het doel en Schoonho ven moest noodgedwongen in de ver dediging. Na een kwartier moest de talentvolle keeper Houdijk snel reage ren op een keihard schot van Rob Verbakel. De druk werd steeds groter en WSE rook de kans op een doelpunt. Zelfs voorstopper Bert Verlaan kon zich met aanvallen bezig gaan houden en hij had bijna succes met een keihard afstandsschot dat maar net over de lat ging. De tijd begon voor WSE in het nadeel te werken en trainer Op- pendijk stuurde alles naar voren om een doelpunt te forceren. Haast had WSE het verwachte doel punt dan ook gehad en dat had de ploeg na het vertoonde spel in de tweede helft zeker verdiend. Vlak voor tijd speelde Marcel Jaspers zijn tegenstander uit en trok naar rechts, zijn goed geplaatste voorzet kwam precies voor de voeten van Kees Mourits maar die faalde in de afwerking. Na het laatste fluitsig naal moest WSE toezien hoe Schoon hoven een klein feestje bouwde met dat ene puntje dat ze hadden ver diend. Het gemis van de geblesseerde Peter Konijn is Be Fair, dat uit met 3-1 ver- Het vernieuwde team van De Gouwe ging tegen SZC zeer slordig met de kansen om. Uit zes nummerieke meerderheden werd slechts éénmaal gescoord. Daarnaast werden nog twee strafworpen gemist. Tot aan de vier de periode ging de strijd echter nog gelijk op. SZC leidde na de derde pe- Waddinxveen-zondag speelde tegen RVC ’33 een prima eerste helft. Reeds na vijftien minuten kwamen de Wad- dinxveners op voorsprong. Door goed storend werk van Gerard Molliej ont stond de nodige paniek in de verdedi ging van RVC. Dit resulteerde in een ei gen doelpunt: 0-1. Regelmatig voetbal lend liepen de bezoekers uit tot een 0-3 ruststand, door scores van Rik van Dijk en Molliej. De tweede helft verliep aan beide zijden iets minder vlot. RVC ver zuimde halverwege het tweede part te gen te scoren. Tien minuten voor het einde bepaalde John Speelman, door een goed afgeronde combinatie, de eindstand op 0-4. In de 5e min. had Be Fair pech toen de door Verbree ingeschoten bal als nog door een speler van de doellijn werd gehaald. Duno dat zich steeds meer terugtrok nam geen enkel ri sico, aan opbouw werd niet meer ge dacht, maar “weg is weg” was het pa rool. Toch kon Be Fair niet overtui gen en vooral de technisch begaafde spelers als Hans Wouter Valk en Pe ter Loef kwamen op dit veld plus de agressie van de tegenstanders nauwe lijks uit de verf. Een blunderende Aart Bos gaf Duno een open kans. Voor open doel werd gemist. Nadat Be Fair enige malen en dan vooral door Verbree, v/d Brink en v/d Wilk voor paniek had den gezorgd was een vrije trap van Erik Plaisier de inleiding voor Be Fair’s verdiende tegendoelpunt. Erik schoot ouderwets hard in, de niet on der comtrole te brengen bal werd door Pieter Loef knap ingeschoten, 2-1. Zondag 11 november speelt WSE de uitwedstrijd tegen OVS uit Oudewa- ter. Deze ploeg, die het vorig seizoen uit de “Goudse” is gepromoveerd, staat met slechts 1 punt op de on derste plaats waarbij WSE moet op passen om die ploeg niet te onder schatten. WADDINXVEEN - De Lions Club Waddinxveen houdt woensdag 21 no vember om 20.00 uur een grote bridge-drive, waarvan de opbrengst van de inleggelden geheel ten goede komt aan de Stichting "Kinderhulp actie Wad dinxveen”. Deze stichting heeft inmiddels acht kinderen in S.O.S. kinderdorpen gead opteerd en al regelmatig kleinere en grotere bedragen geschonken aan kin- derprojecten, met name in ontwikkelingslanden. De bridge-drive wordt gehouden in het Anne Frank-centrum in Waddinx veen. Er zal worden gespeeld in drie groepenwelke naar sterkte worden in gedeeld. De "thuisspelers” kunnen ook meedoen en spelen in een aparte groep. Het inleggeld is 25,- per jaar. Tijdens de eindtelling wordt nog een loterij georganiseerd, waarvan de opbrengst eveneens bestemd is voor de Stichting "Kinderhulp actie Waddinxveen”. Belangstellenden, die én bridgen leuk vinden én dit goede doel willen steu nen, kunnen zich tot 14 november a.s. opgeven bij de heer D. van Doorn (tel. 14162) of de heer D. J. Schutte (tel. 13005). WADDINXVEEN - In de promotie klasse wacht het herenteam van Be Fair-volleybal nog steeds op de eerste seizoenzege. De Waddinxveners ver overden overigens wel het eerste punt door de uitwedstrijd tegen Punch met 3- 2 te verliezen. De heren van Be Fair gaan ondanks al les steeds beter draaien. Ook tegen Punch kwamen de Waddinxveners, de butanten in de promotieklasse, redelijk voor de dag. Een overwinning zat er nog niet in, ook al omdat Punch meer erva ring bleek mee te brengen: 3-2. Ook de dames van Be Fair-volleybal le den een nederlaag. Van het eveneens laag geklasseerde Van Santen/Haag 2 werd met 3-0 verloren. Kennelijk ont moedigd door de afwezigheid van de beide buitenaanvalsters Liesbeth van Diermen en Marcella Bos bakte Be Fair er weinig van. Van Santen, dat met veel meer zelfvertrouwen speelde, had het karwei binnen de kortste keren ge klaard. WADDINXVEEN Na een paar we ken van negatieve resultaten was af gelopen week bij de tafeltennisve reniging Kwiek de baland precies in evenwicht: 6 overwinningen, 6 neder lagen en 3 gelijke spelen. Door een overwinning met 7-3 op Smash 2 behoudt Kwiek 1 z’n plaats bij de eerste 3, een absolute voor waarde voor handhaving in de le klasse. Wim van Wageningen had met 3 overwinningen een flink aandeel in deze zege. Kwiek 2 heeft het niet gemakkelijk in de 2e klasse; na een gelijk opgaande strijd tegen ZTTC 1 uit Zevenhuizen, viel pas in de laatste partij de beslissing ten gunste van ZTTC. Bij Kwiek 3 werd de 5e achtereen volgende nederlaag genoteerd: Tegen Top 2 won Kwiek alleen het dubbel- sel en noteerde Rob Kappee in de slotfase nog een punt. Een spannen de strijd leverde Kwiek 4 tegen Bok 3. Na een aanvankelijke voorsprong van 4-2, keek Kwiek 3 partijen ver der weer tegen een 5-4 achterstand aan, zodat Sjouk Walraven pas in z’n laatste enkelspel door een zege het gelijkspel in de wacht kon slepen. Ook Kwiek 5 kwam niet verder dan een gelijkspel na zelfs een 5-3 achter stand. Bij dit team had Hennie v.d. Meulen door 3 overwinningen een groot aandeel in dit resultaat. In de 4e klasse zegevierde Kwiek 6 met 8-2 over hekkesluiter ZTTC 4, boekte Kwiek 8 z’n 5e overwinning en gaat in zijn groep royaal aan de kop, en behaalde Kwiek 9 z’n le wedstrijd- punt door een gelijkspel tegen NTTC 6, maar blijft toch hekkeslui ter. Kwiek 10 haalde een stuntje uit door koploper Vriendenschaar 21 z’n eers te nederlaag te bezorgen en waarbij Gijs v.d. Torren jr. voor 3 winstpar- tijen zorgde. Kwiek 11 leed z’n 4e nederlaag en staat nu erg dicht bij de laatste plaats. Kwiek 12 behaalde een nuttige zege op Vriendenschaar met 8-2, maar Kwiek 13 verloor met de zelfde cijfers tegen eveneens een Vriendenschaar-team. In de 5e klasse nederlagen voor Kwiek 14 en 15, maar koploper Kwiek 16 bleef op de goede weg door een 9-1 zege op Smash 7. Zaterdag zal blijken hoe deze klasse ring geinterpreteerd dient te worden, want dan zal worden aangetreden te gen nummer laatst, Schoonhoven 3. De wedstrijd begint om half drie op het sportpark in Schoonhoven. het vorig jaar zeer positieve ervarin gen opgedaan. Er vond toen een in tensieve gedachtenwisseling plaats die zowel door ouders als verenigings- kader als bevredigend werd ervaren. Bij elk van de vier groepen zullen en kele leden van het jeugdbestuur het gesprek leiden. Om een uur of negen zal het formele deel van de avond worden afgesloten. Vanaf dat moment bestaat er dan de mogelijkheid om in een ongedwon gen sfeer nader met elkaar kennis te maken. Een muziekje op de achter grond en hartige hapjes op de tafels moet dan bijdragen aan een gezellig samenzijn dat eventueel tot in de kleine uurtjes kan voortduren. Gezien de positieve reacties van vo rig jaar en het opnieuw gegroeide aantal jeugdleden - WSE neemt met 20 jeugdteams deel aan de competi tie van de KNVB en heeft om in schrijving van nummer 21 verzocht - heeft het jeugdbestuur goede hoop op een flinke opkomst. De openingstijden zijn donderdag van 20.00 uur tot 22.30 uur, vrijdag van 14.00 uur tot 22.30 uur met om 21.00 uur de trekking van de grote verloting en zaterdag van 10.00 uur tot 16.00 uur. De prijsuitreiking is die dag om 15.30 uur. De vogelvereniging De Vogelvrienden is een afdeling van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers. De doel stelling van de vereniging is het be vorderen van het houden en kweken op een voor de vogels verantwoorde wijze. Het houden en kweken van vogels is al een heel oude liefhebberij. In de loop der eeuwen is er natuurlijk heel veel veranderd en vooral verbeterd op het gebied van huisvesting en voe ding van de vogels. Het grote voor deel van het lidmaatschap van een vogelvereniging is daarom de moge lijkheid om op de hoogte te blijven van de nieuwste kennis en ontwik kelingen op het gebied van houden en kweken van vogels. Dit gebeurt door middel van het maandblad “Onze Vogels”, de jaar lijkse vogeltentoonstellingen en de maandelijkse vergaderingen, men door uitwisselingen van de erva ringen van de diverse kwekers steeds meer plezier aan de hobby kan be leven. Gelukkig wint het op verantwoorde wijze houden van vogels ook steeds meer begrip bij de natuurbescher mers, vooral door het feit, dat reeds in het niet zo verre verleden is aange toond dat het juist de vogelliefheb ber is geweest die ervoor zorgde dat bepaalde soorten voor een roeiing werden behoed. Een verantwoorde voorlichting van ervaren liefhebbers en/of beroeps biologen is en blijft daarom van het grootste belang. Het houden van vo gels is een hobby die men geheel aan kan passen aan de mogelijkheden die men heeft. Wie meer inlichtingen wil over het houden en kweken van vo gels kan terecht bij: C. Streefkerk, Pr. Margrietstraat 12, W. Buitelaar, Julianastraat 30 en H. Groen, Beet hovenlaan 30. WADDINXVEEN - De heren-1 van TOOS-basketbal hebben tegen Oegst- geest met 99-67 een goede overwin ning behaald. In de beginfase van de wedstrijd bleek dat Oegstgeest een sterke te genstander was. Doordat zij van hun schot goed gebruik wisten te maken, bleef de score tot de 12e minuut in evenwicht. Daarna wisten de TOOS- heren zich door goed spel van hun te genstanders los te maken. Rust: 47-34. Behalve in de eerste minuten speel de TOOS in de 2e helft te sterk voor Oegstgeest. Helaas werden daarbij erg veel persoonlijke fouten (18) ge maakt. Rebound-overwicht en goed schieten waren belangrijke elementen in de 99-67 overwinning. Topsco rers: Roy Lieuw A Sie 21, Hugo Sij- laar en Klaas Bruins Slot 16 punten. Vrijdag speelde TOOS-dames 3 tegen BVO. In de le helft ging de strijd gelijk op en de rust kwam met een minimale voorsprong van 17-16. In de 2e helft pakten de TOOS-dames de zaak energiek aan en liepen weg naar een eindstand van 35-23. Sco res: Jeanet Mekenkamp 10 en Etty Koetsier 9 punten. Doordat de meisjes-kadetten 2 de le helft duidelijk de mindere waren van DAS 1, rust 9-25, kon een goede 2e helft een nederlaag toch niet meer voorkomen. Eindstand: 32-51. Top- scoorsters: Suze van Wensveen 17 en Anita Lammertse 10 punten. De jongens-adspiranten 1 konden te gen het sterke en vooral lange Grass hoppers de nederlaag nog enigzins beperken tot 40-68. Rudo van Loon met 14 en Ralph Schouten met 13 punten waren de topscorers. Dankzij met name een erg goede le helft wisten de dames 2 in Delft van DAS te winnen. Aan de 51-29 over winning droegen Anita Tol met 12 en Tietsia Terpstra met 10 punten het meest bij. Slecht spelend wonnen de jongens- junioren met slechts 88-51 van El- mex 3. Een “ieder voor zich”-aanval en matige verdediging lieten veel te wensen over. Topscorers: Peter Zwaan 27 en Marcel Vermeer 20 punten. Zaterdag spelen zowel dames 1 als heren 1 tegen Gymnova in Leid- schendam. WADDINXVEEN - In de tweede wedstrijd voor de competitie van de Rotterdamse Schaak Bond (RSB) heeft het eerste team van de Wad dinxveense Schaak Vereniging WSV het heel wat moeilijker gehad dan in de eerste. In een uitwedstrijd tegen “Eeuwig Schaak” 1 uit Ridderkerk ging WSV- kampioen Van Deelen al na een zet of vijftien onderuit, spoedig gevolgd door J. v. Oort, Muit haalde daarna een half puntje binnen voor WSV, en toen Philipse en Bloem hun par tijen wonnen was de stand zelfs even gelijk. Dat bleef uiteraard zo, toen ook Claassen remise speelde, maar Besemer verloor tegen het eind zijn partij, waardoor de voorlopige uitslag bij het afbreken 4-3 in het voordeel van de Ridderkerkers is. Van de drie afgebroken partijen (van W. v. Oort, Kardol en Van Vuuren) lijkt op het eerste gezicht alleen de partij van eerstgenoemde kans op winst in te houden. In de onderlinge competitie hebben Kardol en v.d. Hoek zich steviger op de le plaats genesteld door winst op respectievelijk Bloem en Littooy. Laatstgenoemde gaf bovendien zon der verder spelen zijn afgebroken partij tegen Ritter op. Opmerkelijk was de winst van nes tor J.P. Kleyweg op v.d. Ree en ook de overwinningen van Van Vuuren op De Bock, van v.d. Starre op Ver waal, van Goor op v.d. Eijck, Van Sandijk op J.P. Kleiweg en van Van Offeren op Roos waren niet zonder belang voor de onderlinge ranglijst. Minder invloed daarop hadden de remises Torenbeek/Versluis, Ellers/ Schroten, Ponsioen/Woudenberg en Nekeman/Ket. Muit/Wolfs werd afge broken. Stand na de 9e ronde: 1. Kardol, 2. v.d. Hoek, 3. J. v. Oort, 4. W. v. Oort, 5. Van Deelen. loor van DUNO, opgebroken. Op het moeilijk bespeelbare terrein van Du no, waar bovendien de windvlagen goed voetbalspel niet mogelijk maak te, is Be Fair ten onder gegaan aan een slecht georganiseerde verdedi ging. Met Kees Verbree als laatste man en Frans van Woudenberg als voorstop per kon de achterste linie geen enkel vat krijgen op de Duno-aanvallers. Door onkunde van deze aanvallers werden vooralsnog in de 5e en 7e min. voor open doel staande twee kansen om zeep geholpen, maar in de 20e min. werd het verdiend 1-0. Een missende Marcel Straver en een talmende verdediging gaven de ge- tructe Hans Lamens een niet te mis sen kans. Nadat Marcel Straver eerst nog een vrije trap met veel bravour had gestopt, moest hij in de 35e min. toezien dat z’n verdediging wederom werd uitgespeeld en Joop IJspelder 2-0 scoorde. En Be Fair? Zowel de middenvelders als de spitsen werden lamgelegd door het agressievere spel van de Hagenaars. In de tweede helft was Leon Konijn vervangen door Erik Plaisier. Erik - een half jaar uit de roulatie geweest - schuwde de strijd niet en bleek een waardevolle aanvulling voor het Be Fair-team. Ook Frans van Wouden berg werd vervangen en wel door Rens Overdijk. Met Vrebree in de spits en de wind in de rug zette Be Fair Duno onder druk. WADDINXVEEN Vrijdagavond houdt het jeugdbestuur van de rooms-katholieke voetbalvereniging WSE in de kantine van haar clubhuis in de Vondelwijk weer de jaarlijkse avond voor ouders van jeugdleden. De motieven waardoor de vereniging zich laat leiden om jaarlijks zo’n avond te organiseren liggen voor de hand. Een bijeenkomst van ouders, trainers en bestuur is een mooie ge legenheid om met elkaar kennis te maken. Door informatieoverdracht kunnen de ouders nauwer betrokken raken bij de vrijetijdsbesteding van hun kind en door vragen, opmer kingen en suggesties kunnen ouders onduidelijkheden verhelderen, mis standen aan de kaak stellen en in vloed uitoefenen op de gang van za ken in de vereniging. De opzet van de avond is ongeveer gelijk aan die waarmee men vorig jaar experimenteerde. Het programma ziet er als volgt uit: Om 19.30 uur wordt de avond geopend met eén kort welkomstwoord van de jeugd- voorzitter. Alle gasten worden dan ook van een kopje koffie voorzien. Na een kwartiertje wordt het gezel schap in vier groepen opgesplitst. Ouders, leiders en trainers van F- pupillen gaan met elkaar rond de ta fel zitten om allerhande zaken met betrekking tot de F-jes te bespreken. En hetzelfde geldt voor de andere leeftijdsgroepen. De D- en E-groe- pen worden gecombineerd, evenals de juniorgroepen A, B en C. De vier de groep wordt gevormd door de mensen die betrokken zijn bij het meisjesvoetbal. Met een dergelijke opzet heeft men De wedstrijd tegen Thor zelf was van een behoorlijk gehalte, hoewel er de laatste 10 minuten toch weer on nodig zenuwachtig gespeeld werd, bang als de ploeg was om de voor sprong niet te kunnen vasthouden. Topscoorder was Jaap Noordam die driemaal de korf doeltreffend wist te vinden. Gewoontegetrouw kwam Korbis vrij snel op een 2-0 achterstand te staan en zag het er niet zo best uit. Geluk kig wist Wim Lebbing na een half uur spelen uit een doorbraak tegen te scoren (2-1) en daarmede voor aan sluiting te zorgen. Ondanks van weerszijden aangewende pogingen om deze stand te wijzigen - vooral Thor schoot veelvuldig - gelukte het niet meer om daarin verandering te brengen. Na de pauze was het - ge lukkig voor Korbis - opnieuw Wim Lebbing die uit een strafworp beide partijen op gelijke voet wist te bren gen. Achteraf bezien was zeker van Kor- bis-zijde de tweede speelhelft beter van kwaliteit dan de eerste helft het geval was, uitgezonderd dan de laatste minuten. Meer agressie zag men in het spel komen. Voor elke bal werd geknokt en deze goede instel ling zou vruchten af gaan werpen. Nadat Noordam uit zijn eerste treffer Korbis op voorsprong had gezet trok ken de Waddinxveners het initiatief naar zich toe. Het betere veldspel ver hinderde tegenstander Thor echter niet langszij te komen en tot twee maal toe een 4-3 en 5-4 voorsprong te nemen. Korbis hield echter het hoofd koel en wist via Jan Minekus (4-4) en Hennie Noordam de score weer gelijk te trek ken (5-5). Dat was na zo’n half uur spelen. Een spannende slotfase trok daarna aan. Eerst was het opnieuw Jaap Noor dam die uit een warrige situatie 5-6 liet aantekenen, maar daarna in eer ste instantie verzuimde de strafworp

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 11