Plattelandsvrouwen GITAARTRIO IN RAADZAAL Amnesty-avond in Het Trefpunt Kaarters één grote familie AMSTERDAMS Computercursus succes bij Kohnstamm-MAVO hielden expositie Op maandag 10 december JAARLIJKSE BIJDRAGE KERNGROEP CDA haalt VOOR LIMA- P. van Zeil PROJECT naar W’veen Collecte voor Ouderavond van Pieter Pierebas Voor stads- VBOK werft nieuwe leden vernieuwing 232.000 Royale opzet creatieve vakken beperkt gehandicapten sport (NFSG) start proef cassettepost ”de Passage” viert feest Postkantoor ••’"Ti Stille tocht Instuif Bezuiniging 5 H de landelijke actie Martelen is mensenwerk, maar de be- z WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 7 NOVEMBER 1984 WADDINXVEEN - In de raadszaal van het Waddinxveense gemeente huis treedt donderdagavond 15 november om half negen het Amsterdams Gitaartrio op. Het programma omvat werken van Antonio Vivaldi (De Herfst), Dnu Huntrakul (Collecions for three guitars), Luigi Boccherini (Grave Fadango), Johann Sebastian Bach (Brandenburgs Concert nr. 2) en Chiel Meijerin (The Insects are coming) uit de 16e eeuw tot werken voor twee pi ano's uit het begin van de twintigste eeuw van Claude Debussy. WADDINXVEEN De werkgroep Waddinxveen van Amnesty In ternational houdt maandagavond 10 december om acht uur in Het Trefpunt aan de Stationsstraat een bijzondere avond in het ka der van strijding ervan ookï Het Amsterdams Gitaartrio. PTT start met cassettepost. ”!3S1 i i F j Om haar taak in een omgeving die steeds vaker een appèl op haar doet te kunnen blijven vervullen heeft de VBOK de steun van meer mensen no dig. In april van dit jaar werd het 25.000ste lid gehuldigd. Nu wordt er naar gestreefd het ledental op korte ter mijn met meer dan 5.000 nieuwe leden uit te breiden. Verheul-de Wolff, tel. 15376 of Aty van Weelden-Groeneveld, tel. 13836. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Op initiatief van het CDA-Waddinxveen zal staatssecretaris van economische za ken.Piet van Zeil, binnenkort naar de regio Midden-Holland komen. Samen met de CDA-afdeling Boskoop wordt op maandag 10 december een avond- manifestatie belegd in Waddinxveen. Voornemen is deze bijeenkomst te hou den in groot regionaal verband. Op "de Passage" is al jaren banketbak- kerij-party-service Van den Berg te vin den. Zij vieren een verjaardagsfeest van maar liefst 120 jaar. Van overgrootva der tot de huidige 5e generatie v.d. Berg staan zij al die jaren börg voor een kwa- liteitsprodukt. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Uit het stadsvernieuwingsfonds 1985 komt voor de gemeente Waddinxveen 232.000,- beschikbaar, zo heeft staats secretaris mr. G.Ph. Bro kx van Volks huisvesting. Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer laten weten. Dit zei de heer P. Versluis, die na mens de meer dan zestig vaste bezoe- kers/sters van de klaverjasactiviteiten in De Bonkelaar zaterdag de organi serende werkgroepleden en het aan- De ca. 1.200 vrijwilligers die in plaatse lijke werkgroepen overal in het land zijn verenigd en die de doelstelling van de VBOK van harte onderschrijven hebben de VBOK van hun inzet voor deze ledenwerfcampagne verzekerd. WADDINXVEEN - De ook in Wad dinxveen actief zijnde en in Amersfoort zetelende Vereniging ter Bescherming van het Ongeboren Kind (VBOK) is ge start met een landelijke ledenwerfcam pagne. De maatschappelijk werksters op het dienstencentrum te Amersfoort krijgen ’’’namèlïjk'steeds meer hulpvragen bin nen van vrouwen die bij een zwanger schap in de problemen zijn geraakt en abortus provocatus niet als een voor de hand liggende oplossing willen zien. Ook het aantal vragen om voorlich tingslessen neemt toe. Met veelal ingrijpende en trieste gevol gen voor de werknemers van de kleine bedrijven. Sinds het aantreden van het kabinet Lubbers heeft het beleid t.a.v. de kleinbedrijfsector een aanzienlijke wending ondergaan. Zonder dat dit op grote schaal echt bekend is, blijken toch geweldige kapitalen ter beschikking te zijn gekomen voor een gerichte onder steuning van deze belangrijke markt sector. De afdeling Waddinxveen heeft in de loop van haar bestaan zeker niet stil gezeten. Bij de oprichting in 1934 gaven 37 dames zich op als lid. In die beginperiode werden er een slacht- cursus (kosten 77 cent) en een kook cursus gegeven (wel zelf petroleum stellen meebrengen, dames). Tijdens de oorlogsjaren werd de bond officieel opgeheven. .Men voelde er niets voor zich bij de Kultuurkamer te moeten aansluiten. Maar onder gronds ging het werk door. Zo kon op 7 september 1945 een nieuwe start gemaakt worden met 34 dames. Thans bij het 50-jarig bestaan kan zij bogen op een ledenbestand van niet minder dan 265 leden. Inbegrepen bij de prijs (5 gulden) zijn de verzendkosten voor welke bestem ming ter wereld ook, naar het buiten land per luchtpost. De envelop is voor zien van een speciale sluiting die op nieuw te gebruiken is. Voor dat doel is. in de envelop tevens een voorbedrukte adressticker te vinden, terwijl ook een felicitatiesticker is toegevoegd om van Cassettepost feestelijke post te maken. Naar verwachting zal vanaf eind novem ber cassettepost ook te koop zijn in vele grammofoonplaatzaken. Aan het slot van zijn uiteenzetting dankte de directeur de ouderraad voor de uitstekende samenwerking. De ouders gaven de school veel hulp bij buitenschoolse activiteiten. Na de pauze gaven 2 leden, van de rijkspo litie te Waddinxveen een lezing over jeugdcriminaliteit. Er volgde een ge- animeerdediscussie met de ouders. Hieruit bleek, dat de politie zich vaak in een moeilijke situatie bevindt. Enerzijds Enerzijds de wet, dat er alleen na aangifte opgetreden kan worden en dat er pas na een sluitend bewijs gestraft mag worden. Ander- zijdsa de toenemende druk van het publiek, dat om een strenger optre den vraagt. Jaarverslag, financieel verslag en be groting werden op de ouderavond zonder wijziging door de aanwezige ouders goedgekeurd. De aftredende penningmeester, mevr. Arnold, werd herkozen. Voor de medezeggen schapsraad hadden zich de dames Ar nold en Terbeek en de heer Risakot- ta kandidaat gesteld. Daar er geen te genkandidaten waren, kon de voor zitter D. v.d. Horst uit Zevenhui zen deze ouders voor gekozen ver klaren. De tweede jubilaris is G. Smakman, de ambachtelijke slager. Hij viert het feit dat hij nu 5 jaar aan de Kanaalstraat is gevestigd. Vrijwel alle winkels aan de Kanaalstraat maken ook deel uit van het winkelcentrum "de Passage". koud-buffet klaar voor de kaarters en veranderde De Bonkelaar in een sfeervol verlicht restaurant waar me nigeen een dansje maakte op de klan ken van de aanwezige organist. Dat de vaste bezoekers van de iede re donderdag te houden kaartavond in De Bonkelaar één grote familie vormen, bleek uit het toezingen van een aanwezige jarige, mevrouw De Leeuw, en een uitbundig afscheid nemen van de heer en mevrouw Pande-Iroot, die hun vertrek naar In donesië zelfs een dag uitgesteld had den om deze dag mee te kunnen maken. een terugblik en een voorzichtige blik in de toekomst. Opmerkelijk is dat in deze tijd een bond van vrouwen niet alleen overeind blijft, maar zelfs tot bloei komt. Een onafzienbare stoet van vrouwen is ons in die 50 jaar voorgegaan.’ WADDINXVEEN - Het winkelcen trum "de Passage” heeft een aantal re denen om feest te vieren: Twee jubilea en een verjaardag. En dat net na her opening en opening van twee winkels. Janine Vis is nu al 20 jaar in Waddinx veen'gevestigd. Eerst als één van de winkels die aan de Kerkweg stonden en vervolgens deel uitmakend van het w in kelhart van Waddinxveen "de Passa ge". In het kader van het 20-jarig be staan is er op 8. 9 en 10 november een grandioze in Party Home aan de Passa ge. Voor de vijfde en laatste keer in 1984 wordt in Den Haag een stille tocht gehouden, waaraan ook weer Waddinxveners zullen meedoen. De tochten worden in saamhorigheid met de “Dwaze moeders” van Plaza de Mayo gehouden. Ook deze “Stil le Tocht” is weer een symbool van hen die in Argentinië, Peru en andere landen in Z-Amerika tot zwijgen zijn gebracht. De tocht wordt georganiseerd door het Oecumenisch Vrouwencontact en Vrouw, Kerk en 2/3 Wereld. De ver trektijd is om 11.00 uur vanaf het Malieveld in Den Haag. Op het Bin nenhof wordt een petitie aangebo den aan vertegenwoordigers van de Nederlandse regering. Daarna gaat de tocht naar de Argentijnse ambassade, waar een stille tocht is en een petitie wordt aangeboden. In september werd ook een petitie aan de ambassa deur van Peru overhandigd. Na de tocht is er tot 15.00 uur een gebeds- en werkbijeenkomst in de Doopsgezinde Kerk, Paleisstraat 8, waar men eventueel aan kan deel nemen. Vanuit Waddinxveen kan men de trein van kwart voor tien ne men om op tijd op het Malieveld te zijn. Wie meer inlichtingen over de ze tocht wil kan bellen naar Ineke In maart 1984 wordt de eerste grammo foonplaat van het trio internationaal uitgebracht: Antonio Vivaldi - De Vier Jaargetijden. Op RCA Records (Digi taal) Gl-70220. Het daarop volgende project wordt een plaat met de meest in teressante hedendaagse composities die voor het trio werden geschreven. Sinds 1981 is Piet van Zeil staatssecreta ris, met name belast met het midden- en kleinbedrijf, de sector waarin, zij het op kleine schaal, de grootste werkgelegen heid van de arbeidende beroepsbevol king in Nederland wordt gevonden. Worden we sinds jaar en dag bij na dage lijks geconfronteerd met problemen van en in de groot-industriële bedrij ven vaak gaat het geheel aan de belang stelling en aandacht van de burgers voorbij dat juist in vele takken van het midden- en kleinbedrijf alles op alles moet worden gezet om het hoofd boven water te houden. Er wordt op de jubileumavond een bomvolle zaal in Het Trefpunt ver wacht. De feestavond zal worden ge vuld met sprankelende show en zang, omlijst door levende muziek. Het winterprogramma ziet er ook geva rieerd uit. Met recht kan dan ook in Waddinxveen gesproken worden van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen die vijftig jaar ‘jong’ is. PTT-Post richt zich met cassettepost primair op de jeugd t.e.m. 25 jaar. Naar verwachting zal de nieuwe dienstverle ning echter ook aftrek vinden bij de fa milieleden van de ca. l'/t miljoen Neder landers die na 1948 geëmigreerd zijn. Daarbij kunnen worden opgeteld de half miljoen Nederlanders die voor kor te of lange tijd in het buitenland werk zaam zijn en de ongeveer 25.000 zoge- naamdooverwinteraars. Potentiële klanten voor cassettepost zijn zonder twijfel ook de 600.000 bui-, tenlanders die in ons land werken. Ook aan blinden en slechtzienden, of zij die lijden aan een vorm van woordblind heid worden met cassettepost toepas singsmogelijkheden geboden. Op vrijwel alle scholen van voortge zet onderwijs wordt maar één vak te gelijk aangeboden. Het is te betreu ren dat de royale opzet van deze creatieve vakken op de Kohnstamm- school niet langer mogelijk is. Na uit voerig overleg en na instemming van de medezeggenschapsraad is besloten voortaan ook maar één vak (hand vaardigheid) aan te bieden. Dit bete kent wel het noodgedwongen ont slag voor de lerares textiele werk vormen. WADDINXVEEN - Volgende week wordt er ook in Waddinxveen weer ge collecteerd voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten (NFSG). Daar waar reeds vele mogelijkheden zijn op gebied van sport voor de gezonde mens, is nog veel geld nodig voor de gehandi capte o’o’k het sporten mogelijk te ma ken! ’’Gelukkig wordt er in Nederland al veel aan gedaan, maar wij zijn er nog niet! Daarom, ook dit jaar, vragen wij u, laat de mens die "iets” of ’’veel" mankeert, niet in de kou staan, geef en help daar mee uw medemens”, aldus Marianne Bakker namens het plaatselijk comité Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. WADDINXVEEN - Op 1 november is ook het Waddinxveense postkantoor aan de Kerkweg-Oost gestart met een proef met cassettepost. Deze nieuwe dienstverlening houdt in dat op alle postkantoren en postagentschappen een cassettebandje van tweemaal 5 mi nuten te koop is, samen met een envel op om het bandje te versturen. Zeker gehoord het applaus op deze woorden hadden de bezoekers geen groter compliment kunnen geven aan de werkgroep en het bestuur, tij dens de zaterdag gehouden verras- klaverjas, die ’s ochtends om 10.00 uur geopend werd door de voorzit ter van de stichting, de heer J.A. Hielema. De dag was uitstekend georganiseerd door de KJ C-werkgroep en na het kaarten en een aantal ronden bingo, stond er een uitstekend verzorgd In 1978. het laatste jaar van hun mu ziekstudie aan het Sweelinck Conserva torium in Amsterdam, vormden Johan Dorrestein. Olga Franssen en Helenus de Rijke het Amsterdams Gitaartrio. Door hun enthousiasme en het hoge ni veau van samenspeltrok het trio in kor te tijd de aandacht van een breed pu bliek. Concerten in vrijwel alle belang rijke concertzalen, talrijke radioopna- men en enkele TVoptredens resulteer den in een vooraanstaande plaats in het Nederlandse Muziekleven. Na een uit stekend ontvangen buitenlands debuut in de Londense Wigmore Hall (oktober 1981), volgden concertreizen naar Frankrijk, opnieuw Engeland, Duits land, België, Canada en het Verre Oos ten. Het traditionele reportoire voor drie gi taren beperkt zich tot enkele stukken uit de 18e en 19e eeuw. Een van de ver diensten van het trio is dan ook dat zij de literatuur voor drie gitaren binnen korte tijd tot een aanzienlijke omvang wisten uit te breiden. Hun enthousi asme voor hedendaagse muziek inspi reerde vele componisten er toe stukken voor hen te schrijven. Er kwam nieuwe werken voor gitaartrio, maar ook voor gitaartrio en slagwerk, gitaartrio en fluit en gitaartrio met orkest; het trio maakte een TVopname van het door Hans Kox voor hen gecomponeerde concert voor drie gitaren en orkest. In april 1985 organiseert het trio in sa menwerking met 'De Ijsbreker’ en de Stichting Gaudeamus het eerste inter nationale gitaarfestival voor heden daagse muziek, een week lang presenta ties van soloconcerten, ensemblecon- certen, nieuwe composities, nieuwe pu- blikaties en workshops. Waar de oude muziekliteratuur weinig mogelijkheden voor drie gitaren bood, bewerkte het Amsterdamse Gitaartrio zelf composities die oorspronkelijk voor andere instrumenten werden geschreven, variërend van luitmuziek Aan de avond op 10 december, de dag van de rechten van de mensen, werken mee Tito Pais, kinderarts uit Uruguay, de Chileense muziekgroep Yupanki en de theatergroep “Nieu we Waterweg” uit Vlaardingen met een door hen zelf geschreven stuk rond de Campagne Tegen Martelen. De toegangsprijs is f. 4,—. Programma’s (tevens toegangsbewijs) zijn na 12 november te verkrijgen bij: Ineke Verheul-de Wolff, Peuleyen 174, tel. 15376; de Wereldwinkel, Kon. Wilhelminaplein; Mannie van Leeuwen, SweeÜnckhof 62, tel. 14405 en bij Hannie Glasbeek, Ire- nestraat 45, tel. 14772. mH U diploma mee met alleen D-cijfers, 13 een diploma met 1 of 2 C-cijfers en 4 een diploma met 3 of 4 C-cijfers. Nie mand kreeg een diploma met alleen vakken op C-niveau. Totaal 95 pro cent D-cijfers. Van de geslaagden ging de helft naar de HAVO, 14 procent naar de MTS en 20 procent naar de MEAO. De overige gingen naar ver schillende scholen voor middelbaar beroepsonderwijs. Sinds enige tijd organiseert de school op de eerste vrijdag van de maand een gezellige instuif voor de leerlin gen. Naast de onvermijdelijke disco is er steeds een ander evenement. Zo demonstreerde op 5 oktober sport school Marchant uit Boskoop en op 2 november speeltde de Paramount Jazzband om de jongelui kennis te laten maken met de swingende mu ziek van de 30-er jaren. Helaas hebben de bezuinigingsmaat regelen van de overheid een negatie ve invloed op het onderwijs. De school heeft, zoals alle scholen voor voortgezet onderwijs, 4,1 procent van de leraarlessen moeten inleve ren. Dit betekende voor de openbare MAVO een verlies van 17 leseenhe den. Studielessen in de brugklas moe ten nu aan de hele klas gegeven wor den. Voorheen gebeurde dat aan klei nere groepen. De school heeft helaas met een nog ingrijpender gevolg van de bezuini ging te maken gekregen. Sinds 1978 wordt op de school I latex gegeven, dat wil zeggen het geïntegreerd les geven in handvaardigheid en textie le vormen. Dit kostte op school veel extra leraarlessen, want elke leer ling kreeg zowel les in handvaardig heid als textiele werkvormen. Staatssecretaris P. van Zeil maan dagavond 10 december in Waddinx veen. Piet van Zeil, oud-vakbondsbestuurder en voörmalig vice-voorzitter van het CDA is voor het grootste deel de archi tect van dit beleid. Men verwacht een grote opkomst op de manifestatie. Ve len uit deze streek, ook van buiten het CDA. zullen Van Zeil ongetwijfeld wil len ontmoeten. Hofwed dinsdagavond gehouden jaarlijkse ouderavoncL Hij gaf aan dat de zuidgevel van de school, die in het afgelopen school jaar bij de docenten te maken kreeg met twee mutaties wegens vertrek naar elders, dringend aan een op- knpbeurt toe is. De Prof. Kohnstammschool heeft 5 computers aan kunnen schaffen. En kele leraren gaan aan belangstellen de leerlingen van de 2e en 3e klassen een cursus geven. De belangstelling onder de leerlingen is groot. Zij moe ten dit in hun vrije tijd doen, maar er WADDINXVEEN - ‘Tedere dag tel ik af hoeveel dagen nog voorbij moe ten gaan eer het weer donderdag is, de vaste kaartavond van de klaverjas- club in De Bonkelaar. Jullie bezor gen mij en vele anderen de leukste avond van de week, een avond waar ik mij voel alsof ik bij één grote fa milie aanwezig ben”. WADDINXVEEN - Vorige week woensdagavond hield de peuterspeel zaal Pieter Pierebas (Tollenslaan), één van de drie peuterspeelzalen die aange sloten zijn bij de Stichting Behartiging Belangen Waddinxveense Peuterspeel zalen, een ouderavond. Na het aanstellen van een nieuwe pen ningmeester, mevrouw de Bruin en een plaatsvervangend voorzitter, de heer Boonen, gaf de voorzitter, de heer Pre- vosth, het woord aan mevrouw Brackel, psychologe en werkzaam bij de Regi onale Instelling Ambulante Geestelijke Gezondheidszorg, de RIAGG, te Gou da. Het onderwerp van deze avond was: de relatie tussen ouder en kind. Dank zij haar helder betoog met veel herkenbare situaties uit de praktijk en de grote op komst van ouders, was dit een zeer ge slaagde avond. wezige bestuur van de stichting toe sprak. WADDINXVEEN - Maandag avond 19 november om acht uur zal er in de kantine van het Waddinx veense gemeentehuis de jaarlijkse financiële bijdrage van de Kern groep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen worden over handigd aan mevrouw Margriet van Hamel, adjunct algemeen se cretariseducatie van de Nederland se organisatie voor ontwikkelings samenwerking NOVIB. Dit geld wordt bestemd voor het vanuit Waddinxveen gesteunde project in het Peruaanse Lima. Daar worden mensen die met el kaar eigen bedrijfjes zijn gestart fi nancieel en moreel geholpen. Het Lima-project is overigens on langs door twee onafhankelijke deskundigen grondig bekeken. "Het eindrapport Ligt nu voor ons”, aldus Emka Krösschell. "Wij zijn blij John Schlanger, medewer ker Latijns-Amerika-afdeling van NOVIB, bereid te hebben gevon den om ons hierover uitgebreid te vertellen en onze vragen te beant woorden.” En dat gebeurt dus op maandag avond 19 november in het gemeen tehuis. WADDINXVEEN De Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO aan de Mauritslaan heeft de dependance aan de J.W. Friso- weg kunnen afstoten. De school telt nu 194 leerlingen (vorig jaar 317) en 12 klassen (vorig jaar 13). Deze mededelingen werden ge daan door schooldirecteur J.M. van Hofweegen op de vorige week a. gaven zich niettemin 111 jongens en meisjes op. Ze krijgen les in groepjes van 10 a 12. Over het laatste examen toonde de directeur zich zeer tevreden. Niet al leen slaagde alle kandidaten, maar ook de waarde van het diploma lag hoog. Het is tegenwoordig zo, dat elke kandidaat de gelegenheid krijgt elk examenvak op D-niveau (het vroegere MAVO-4) of op C-niveau (het vroegere MAVO-3) af te leggen. Van de 98 kandidaten kregen 81 een WADDINXVEEN Vrijdag 2 en za terdag 3 november hield de 50 jaar bestaande afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen een overzichtstentoonstel ling over een halve eeuw bondswerk. De expositie is gehouden in de hal van de gereformeerde Kruiskerk aan de Passage. De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen be staat op 9 november van dit jaar een halve eeuw. Er is dan een groot jubi leumfeest in Het Trefpunt. Secretaresse mevrouw K.M. Menken- Bloemen: ‘Dit 50-jarig bestaan is vol op reden tot het organiseren van een groot feest. Bij een jubileum hoort

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 21