schaaktournooi Eenjarige? Delftse jongen wint 8e WSV- Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. Burgemeester opende Korbistro 99 99 WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Hockeyteams verliezen WSE-junioren speelden tegen Excelsior: 7-3 Van de Hoek leidt WSV Gelijk spel voor Kwiek SNERTRIT” VAN ’’GOUWE RIJDERS” De Gouwe- zwemmers in opmars? Jeugd cros st overtuigend WADDINXVEEN Zaterdag werd in Voorburg een jeugdcross georga niseerd door de A.V. Sparta uit Den Haag. Hieraan deden 3 Anti- lopertjes mee. Hun prestaties zijn zonder meer goed te noemen. Excelsior knap gelijk Gemakkelijke overwinning TOOS-badminton Basketballers aan de leiding WADDINXVEEN Zaterdag moest het eerste herenteam van TOOS-bas- ketbal tegen medekoploper Gymno- va spelen. Het snelle Gymnova moest met aanzienlijk verschil (85-58) het hoofd buigen voor het subliem spe lende TOOS. Middelmatige vangst HSW WSE Openingszet Be Fair Crosscompetitie Excelsior 2 Waddinxveen-zo. Nederlaag Waddinxveen-za. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 NOVEMBER 1984 I scoorde hij vier punten Ifocwa f- FOCWA, &- fern GLASBEEK WADDINXVEEN Het zaterdag in het Anne Frank-centrum ge houden achtste jeugdschaaktournooi van Schaak Vereniging WS’ Delft. In groep I genoot Kees Verwey een half punt WADDINXVEEN Be Fair met 0-2 onderuit tegen Lisse, WSE verliest met 1-2 van Oudewater, Waddinxveen-zondag speelt met 1-1 gelijk tegen Gouderak. Dat zijn de belangrijkste voetbalresulta- ten van het afgelopen weekeinde. achtste jeugdschaaktournooi van de Waddinxveense T >V is gewonnen door Ronald van Doom uit i en wist daarmee zijn club- voor te blijven. 99 ■7 Be Fair en WSE Olympia te- t GEEF EENS EEN BOEKENBON Dèt geeft pas blijde gezichten! BOEKHANDEL VELDWIJK Passage 53 - Tel. 01828-12620 Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 cenmerk voor vakwerk Tegen het Oudewaterse OVS klaar de T— goed. De eerste twintig minuten golf de de wedstrijd heen en weer zonder dat beide ploegen echte kansen kre gen. Hierna trok WSE de wedstrijd naar zich toe, waarna eerst Marcel Jaspers maar net naast schoot en Rob Verbakel tot twee maal toe het ge luk niet aan z’n zijde had. Haast ging WSE nog in de fout, toen na een lange uittrap van de OVS- doelman Martin Moons de bal vol komen verkeerd raakte en Hans van der Klis ineens vrij voor het WSE- doel kwam. Keeper Ton Kling kwam echter tijdig z’n doel uit waarna v.d. Klis deze riante mogelijkheid om zeep hielp. Namens de gemeente Waddinxveen sprak gemeentesecretaris J. Meule- man enkele waarderende woorden over de activiteiten van WSV en ver richtte vervolgens de opening door de eerste zet te doen aan bord I van groep I. De leiding van het tournooi was in handen van Gerard Toren beek, die gezien zijn grote ervaring in het organiseren van tournooien, voor treffelijk de zaken in goede banen hield. WADDINXVEEN - De tweede helft van de tafeltenniscompetitie is voor het eerste team van de Waddinxveense ta feltennisvereniging Kwiek begonnen met een gelijkspel tegen Gouda 1. Na een 3-0 achterstand wisten R. Verboon en W. van Wageningen terug te vechten tot 2-3. Daarna pakte Gouda weer de punten 3-5. Van Wageningen (2x) en J. Brand (lx) slaagden er daarna toch in om een gelijke stand op het scorebord te brengen. R. Verboon (lx) lijkt een beetje uit vorm. Kwiek 2 won heel eenvoudig met 7-3 van Smash 4. Kwiek 3 heeft het moeilijk in de 2e klas. Ook nu ging de partij ver loren tegen BTTV 1: 2-8. Het 4e team incasseerde de eerste nederlaag 8-2 te gen Gouda 5. D. Buurman, N. Simons en H. v.d. Meulen (Kwiek 5) behaalde met 6-4 een prachtige overwinning tegen TTVN 5. Ieder won twee partijen. Liefst 7 hier van gingen in 3 games. De wedstrijd duurde dan ook bijna 4'h. uur. Om kwart voor tien kon WSV-voor- zitter LJ. Bloem ruim honderd jeug dige schakers en schaaksters welkom heten in de toneelzaal van het Anne Frank-centrum. Het aantal deelne mers was wat minder dan in voor gaande jaren. Ook hier schijnt de eco nomische recessie een rol te spelen. Vervolgens benadrukte de voorzitter van de Rotterdamse Schaakbond de heer C. van der Waal het open karak ter van het jeugdtoumooi gezien de herkomst van de deelnemers uit ver schillende onderbonden waardoor het tournooi meer gworden is dan een louter regionaal gebeuren. WADDINXVEEN - De Waddinx veense autoclub Gouwe Rijders sluit het seizoen af met de op vrijdag avond 16 november te houden auto- oriëntatierit, die bekend staat onder de naam ‘snertrit’. Het betreft een lokale rit waaraan er varen puzzelaars, maar ook de atten te beginners veel plezier kunnen be leven. Prijzen zijn er als altijd veel en het zijn ditmaal bijzonder bruikbare! Ingeschreven kan worden van 19.00 tot 20.00 uur in de kantine van de voetbalvereniging ‘Waddinxveen’ aan de Sniepweg. Gestart wordt vanaf 19.30 uur. Bekendmaking van de uit slag en de prijsuitreiking vinden de zelfde avond plaats. De komende auto-oriëntatierit kon een aantal jaar niet gehouden wor den. De rit is uitgezet door Gouwe- Rijders-lid N.C. de Rooy. Nieuw zijn de aantrekkelijke aanmoedigingsprij zen voor diegenen die in het alge meen klassement zijn geëindigd op plaatsen met de cijfers 0 of 5. Met het kleinst mogelijke verschil (7-9) verloor Excelsior’s 2e damteam van het le achttal van de damvere niging Boskoop, hetgeen een knap re sultaat (ondanks verlies) mag worden genoemd. Ook Kees Blonk behaalde een goede puntendeling. Twee knap pe puntendelingen werden behaald door Ruud van Dijk en Gerrit van der Zijden tegen respectievelijk de sterke Henk van Klaveren jr. en D. van Wijk. Tegenover de nederlagen van Dik Heeren I, Gerrit Heeren en Jan de Heer stonden knappe winsten van Tijmen den Ouden jr. en Piet van Gils. Onder het toeziende oog van vele toeschouwers trad Waddinxveen zon dagmiddag zonder de geblesseerde spelers Cees Zwart, Fred Schoonder- woerd en Karei Binnendijk aan te gen tegenstander Gouderak die even eens gahandicapt was door het ont breken van Koos Kwekel en Arjan Duran. Bij Waddinxveen trad Cees Bonefaas voor het eerst op zonder overigens een opvallende rol te ver tolken. De eerste kans was voor Gouderak toen een voorzet van links door aan voerder Wim v. Dam onvoldoende ge toucheerd werd. Dit was voor de Gouderakkers tevens de enige kans van de eerste helft, want het was Waddinxveen dat een groot over wicht veroverde. Het duurde echter tot zo’n 15 min. voor de rust toen Ook in voorgaande jaren wisten'ster- ke jeugdspelers van de Haagse Schaakbond het Waddinxveense Jeugdschaakgebeuren op hun naam te schrijven. Ronald van Doorn speelt evenals Kees Verwey in de promotie klasse van de Haagse Schaakbond. Tegen dit niveau hadden de anderen in groep 1 geen verweer. WADDINXVEEN - Het eerste he renteam van de hockeyclub Wad dinxveen lieten zondag een goede partij zien tegen HDS, waarvan even wel werd verloren. Marc van Heyst opende de score voor Waddinxveen (1-0), waarna Hans Ruiter via een strafbal de kans kreeg om de voorsprong nog te vergroten, de keeper van HDS liet zich echter niet passeren. De tweede helft deed HDS er van al les aan om terug te komen, een hard schot van de spits van HDS maakte keeper Remco Staal kansloos (1-1). Het was wederom de spits die op snelheid door de Waddinxveense ver dediging brak en HDS op 2-1 bracht. Heren I bleef tot de laatste minuut fel spelen, maar kon de gelijkmaker helaas niet scoren en moest in een spannende wedstrijd toch beide pun ten aan HDS laten. De dames speelden in Delft tegen DSHC. Waddinxveen begon aanval lend, maar kreeg na ongeveer 10 mi-, nuten een strafcomer tegen, die net onder de lat ingeschoten werd (1-0). De rest van de eerste helft speelde Waddinxveen wat rommelig en moest weer een tegendoelpunt uit een straf- corner incasseren (2-0). De tweede helft speelden beide par tijen uitstekend. Beide ploegen had den scoringskansen. Eveline Ruiter bracht de achterstand terug op 2-1 door te scoren uit een door Ange lique Janssens aangeslagen strafcor- ner. Ondanks herhaaldelijke aanval len van beide kanten bleef dit de eindstand. delven onderspit In een vrij onaantrekkelijke wedstrijd heeft Be Fair zichzelf de das omge daan. Tegen het lager geplaatste Lisse ging Be Fair teleurstellend onderuit. De eerste helft leverde erg weinig hoogtepunten op. Het spel speelde zich vooral af op het middenveld. En juist dit middenveld was Be Fair’s zwakste linie. Daardoor konden de spitsen - waar Peter Loef door een blessure ontbrak - onvoldoende ge voed worden. Ook Lisse speelde pover en wist de Be Fair-defensie onder aanvoering van Peter Konijn niet te verontrus ten. Kort voor rust was een vrije trap van Erik Plaisier de enige keer dat er van enige verwarring sprake was in de Lisser defensie. De tweede helft was aantrekkelijker. Dit kwam vooral doordat Lisse na 10 min. op voorsprong kwam. Een vrije trap vanaf het strafschopgebied werd door Lisse hoog voor het doel geplaatst. Via Erik Verkerk z’n hoofd verdween de bal - geschonken door Glasbeek Autoschade - kansloos voor keeper Straver in het doel. Na dit doelpunt werden de Be Fair-spelers wakker geschud. De vleugelspelers werden meer in het spel betrokken en er kwamen kansen. Een combinatie tussen Aart Bos en Leon Konijn bracht laatstgenoemde vrij voor de keeper. De te zacht in geschoten bal was echter geen en kel probleem voor de Lisser sluitpost. Ook René v.d. Wilk en de regelma tig in de spits opduikende Kees Ver- bree kregen enkele mogelijkheden, maar de geroutineerde Frans v.d. Laan en keeper Nico Groeneweg had den er goed het oog in en wisten steeds Be Fair van scoren af te hou den. WADDINXVEEN - Het gaat goed met het zwemmen bij De Gouwe. Zondag voor een week namen leden van de Waddinx veense zwem- en poloclub deel aan het 2e programma van de F-competitie in zwembad De Zijl te Leiden. Op enkele meisjes en dames na kon De Gouwe aantreden met een complete ploeg. De resulta ten logen er dan ook niet om. De 29 leden behaalden op 48 starts in 15 programma’s twee maal een le, vijfmaal een 2e en viermaal een 3e plaats. Tevens werd eenmaal een A-limiet en vier maal een B-limiet gezwom men, alsmede werden er niet minder dan 25 persoonlijke re cords en driemaal een clubre- cord gezwommen! Marc Faber verbeterde op de 100 m vlinderslag heren zijn CR met 1.5 sec. en bracht dit op 1.05.6 (tevens A-limiet). Gillian van den Berg behaalde eveneens op de 100 m vlinder slag m.o. 14 jaar een CR in l. 24.1 (- 0.2 en B-limiet). Erwin Arnold, de laatste tijd toch sterk zwemmend, behaal de zijn eerste CR op de 100 m wisselslag j.o. 16 jaar in 1.13.7 (- 1.0). B-limieten waren er ver der nog voor Gillian van den Berg op de 100 m schoolslag m. o. 14 jaar (1.31.7 en 1.30.2) en voor Marike Russcher op de 100 m schoolslag m.o. 12 jaar (1.36.7). Om ongeveer 10 uur begonnen 103 jeugdige schakers en schaaksters aan een serie van vijf ronden. Iedere ron de duurde maximaal 1 uur en na de laatste ronde om ongeveer half vijf kon toumooileider Torenbeek de prijzen uitreiken. De meest succesvolle club was wel de schaakclub uit Rijswijk. Met twee eerste prijzen, die van Marco Vink in groep 9 en die van Eric Orie in groep 13 en met 4 tweede prijzen gingen de Rijswijkers naar huis. Ook de jeugd spelers van de schaakclub Botwinnik Bij de A-pupillen won Jeroen Schildt overtuigend een loop over 1.000 me ter en behaalde André Hilberts een vierde plaats. Jeroen Schildt won vo rige week ook al de Floracross te Boskoop en heeft verder dit seizoen uitstekende vooruitzichten op een pupillencrosscompetitie. De eerste wedstrijd hiervoor (van de vier) wordt zaterdag gelopen in Alphen aan den Rijn. Bij de jongens D behaalde Mark Hil berts een mooie 2e plaats. Marc had in zijn race veel kopwerk gedaan, maar moest op de laatste 50 meter Paco van Rijs van de organiserende vereniging voor laten gaan. Zaterdag 17 november wordt bij SC Antilope de eerste wedstrijd van de Goudse crosscompetitie voor senio ren en junioren gehouden. Deze wed strijden beginnen om 14.30 uur pre cies en worden gelopen in het Gou- webos. De tegenstoten van Lisse waren ze ker niet van gevaar ontbloot, maar vooral het sterke spel van Erik Ver kerk en Peter Konijn hielden ook de Lissenaren vooralsnog van het tweede doelpunt af. In de 30e min. had Be Fair op gelijke hoogte kunnen ko men, toen Hans Wouter Valk Leon Konijn in een droomkanspositie wist te manoevreren, maar ook ditmaal faalde de jonge spits en schoot naast. Vijf minuten voor tijd deelde Lisse de genadeklap uit toen uit een voor zet invaller Wim Diels 0-2 scoorde. WADDINXVEEN Excelsior’s eers te damteam is vrijwel zeker van een 8-8 gelijkspel tegen het Leids Damge- nootschap. Een erg goed resultaat van de Waddinxveense dammers te gen deze Leidse vereniging, die ster ke spelers als Van de Kwartel, Bron- string en Ong in haar gelederen heeft. Bij de stand 6-8 in het voordeel van de Leidenaren werd de strijd tussen Excelsior’s kopman Dick Dibbets en diens tegenstander afgebroken in een vrijwel zeker winnende eindspelstand voor de Waddinxveense dammer. Lange tijd zag het er niet naar uit, dat het Waddinxveense damteam dit resultaat zou behalen. Fred Zaadhof blunderde in de opening en kon na 8 zetten wederzijds opgeven. Voorzit ter Piet Swart kwam een schijf achter te staan en diens tegenstander wist dit voordeel voortreffelijk uit te bui ten. Tijmen den Ouden sr. (evenals Cor Barelds invaller bij Excelsior) speel de een schitterend fraaie positionele partij. In het gevorderde middenspel wist hij dankzij winst Excelsior’s ach terstand te verkleinen tot 2-4. Aan de borden 5, 6, 7 en 8 werden vrij wel gelijkopgaande positionele partij en gespeeld en werd tot puntende lingen besloten. Aan het eerste bord kreeg Dick Dib bets steeds meer greep op de stelling van zijn tegenstander, die moeilijk spel kreeg. De Leidse speler wist wel doortocht naar de damlijn te verkrij gen, maar kon niet voorkomen, dat Dibbets materiaalwinst kreeg. De zeer voordelige stand voor de Wad dinxveense dammer werd afgebro ken. Verwacht mag worden, dat de Leidenaar alsnog zal opgeven. WADDINXVEEN In het afgelopen weekeinde kwamen slechts vier van de vijf teams van TOOS-badminton in actie. Het 5e team had een vrij weekeinde, daar in de betreffende af deling een team is teruggetrokken. Het tweede team speelde zaterdag in Ter Aar tegen het vierde team van Shuttle ’74. Opnieuw kwam het tot een vrij gemakkelijke overwin ning. Het 2e staat na dit resultaat, met 6 overwinningen op rij, onge naakbaar aan kop. De andere drie teams speelden zon dag. Het 3 e team ontving thuis het 6e team van Satumus uit Woerden. Na de enkelspelen was de stand nog in evenwicht. Beide TOOS-dames wonnen hun damesenkel, terwijl de beide heren zich na hevige strijd ge wonnen moesten geven. Hiermee was voor TOOS de koek echter op. Bei de mixed-dubbels en de dames- en herendubbel waren voor Satumus en was een 6-2 nederlaag een feit. Het 4e team ging op bezoek bij de koploper in haar afdeling, het 14e team van Flair uit Alphen a/d Rijn. Het werd een ontluisterende middag voor het TOOS-team. Alhoewel 3 van de 4 enkelspelen in 3 games beslist werden, evenals de damesdubbel, kreeg men geen grip op het spel van de tegenstander. Bovendien behaalde geen der TOOS-spelers zijn of haar normale niveau. Een 8-0 nederlaag was het resultaat. Het le team speelde in sporthal “de Sniep” haar uitwedstrijd tegen het 8e team van plaatsgenoot Florida. Het werd een zeer spannende partij. Vooral de 2e herenenkel betekende een ware aanslag op de conditie. Bei de heren gaven elkaar geen duim breed toe en de partij werd uitein delijk in de 3e game beslist in het voordeel van de Florida-heer met 18- 17. Toch wist TOOS met 5-3 de wed strijd te winnen en is het le, even als het 2e team, nog steeds ongesla gen en daardoor fier koploper in haar afdeling. WADDINXVEEN - De Waddinx veense korfbalvereniging Korbis heeft vrijdagavond op feestelijke wijze het nieuwe clubgebouw aan de IJserman- weg in gebruik genomen. Burgemeester C. M. van der Linden knipte een lint door en maakte zo de naam het clubge bouw ’’Korbistro”, zichtbaar. De burgemeester sprak zijn blijdschap uit over de snelle ontwikkeling van de club. ”1984 is voor Korbis het jaar van de doorbraak”, aldus de burgemeester. ”De Vereniging heeft een eigen veld ge kregen, nieuwe terreinen zijn gereali seerd en nu een nieuw clubhuis. Het clubgebouw heeft zeventigduizend gulden gekost, waarvan de helft door de eigen leden is ingebracht. Na de burgemeester spraken de heer Jettinghof, namens het hoofdbestuur van de KNKV, de heer DRieanite na mens het afdelingsbestuur Rotterdam en de heer Van der Zwamen namens de regio Gouda en omstreken. Na het offi ciële gedeelte zetten de leden en geno digden tot laat in de avond de feest vreugde voort. In de eerste helft zette TOOS een sterke man-to-man op terwijl in de aanval soepel gescoord werd. In de 10e minuut stond het dan ook 25-8. Pas in de laatste minuten kon Gym nova iets van de voorsprong afknab belen, rust 36-26. Uitblinker in de eetste helft was Roy Lieuw A Sie. In de tweede helft verdedigde TOOS in een perfecte zone. Deze leidde er toe dat Gymnova pas in de 9e mi nuut voor het eerst kon scoren. Een 15-0 score van een beheerst spelend TOOS ontnam de tegenstanders elke hoop op aansluiting. Een press van Gymnova kostte de heren I nog wat moeite maar het score-verschil stabi liseerde zich. Eindstand: 85-58. Op vallend gegeven was dat coach Mat- thieu van Litsenburg geen enkele time-out nodig had. Topscorers: Roy Lieuw A Sie 23 en Peter Zwamborn 16 punten. Oók de dames 1 speelden tegen Gym nova en na 3 4-punts nederlagen was een overwinning hard nodig. In het begin nam TOOS snel een voorsprong van 10 punten hetgeen tot het einde van de wedstrijd zo bleef. Op een man-to-man verdediging blijken de dames nog geen passend antwoord te kunnen geven. Verder functioneert het team redelijk naar behoren. Eindstand: 54-44. Topscoorster: Car la Baan met 17 punten. Vrijdag wonnen de jongens-junioren met 87-51 van het onsportieve Elmex en zaterdag was er een 93-49 winst tegen sterkste opponent Lökomotief. Met deze overwinningen stelden ze zich, nü al, als dé kandidaat voor het kampioenschap. Topscorers: Marcel Vermeer 31 punten (vr.) en Peter Zwaan 39 punten (zat.). Een verrassend spelend heren-3 gaf zoveel hoofdbrekens aan heren-2 dat laatstgenoemden slechts met zeer veel pijn en moeite met 70-55 kon den winnen. Topscorers: Donald van Gasteren (heren 3) 22 en Fred Langendoen (heren 2 20 punten. In de 35e min. gaf Peter Janssens een prima voorzet in het OVS-doelgebied waarop Kees Mourits de geboden kans omzette in een doelpunt. Vlak voor rust kwam WSE goed weg toen Ron Stalvoort met een vliegend schot maar net naast schoot. De tweede helft moest OVS zich noodgedwongen bepalen tot verdedi gen, al gelijk begon WSE te drukken en Rob Verbakel en René Moons kre gen enkele kansjes. In deze fase kreeg Kees Mourits enkele “Vanenburg”- neigingen en zette zo ongeveer heel OVS op het verkeerde been. Na z’n solo gaf hij de bal breed op Marcel Jaspers die met een droog schot we derom het OVS-doel doorboorde: 0-2. In de eindfase liet WSE de teugels wat vieren en dat leverde dan ook een Oudewaters tegendoelpunt op toen de bal uit een scrimmage di- rekt in het doel belandde: 1-2. WSE- trainer Oppndijk verliet hierna z’n dug-out om langs de lijn enkele aan wijzingen te geven, dit werd echter niet door de scheidsrechter gewaar deerd waarna de trainer in het boek je belandde en tevens achter de lij nen moest plaats nemen. uit Zoetermeer deden het uitstekend: Gert Jan Arkeraats werd eerste in groep 6 met 4 punten Arthur Houwe- ling eerste in groep 7 met 4 punten en Robert Steer eerste in groep 7 met 4 1/2 punt. Van de Waddinxveense jeugdspelers deed Egbert Schroten het erg goed. Hij wist met 4 punten winnaar te worden in groep 3. Ook Hans van Woudenberg van WSV speelde zich in de prijzen. Met 3 1/2 punt werd hij tweede in groep 4. Maaike Sameel, 7 jaar oud(!) en afkomstig uit Capelle a/d IJssel kwam, zag en overwon. In no time werden haar tegenstanders even van het bord geveegd! We zullen beslist nog meer van Maaike horen. Voor iedere groep, het waren er 17, waren twee aantrekkelijke prijzen be schikbaar. De Waddinxveense Schaakvereniging kan terugzien op een zeer geslaagd jeugdtoumooi, goed georganiseerd en uitstekend verlopen. WADDINXVEEN In de 10e ronde van de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV wist de nog ongeslagen Philipse de 3e plaats te bereiken door koplo per Kardol te verslaan. Deze moest daardoor zijn le plaats afstaan aan V.d. Hoek, wiens partij tegen W. van Gort werd afgebroken. Verrassend was de winst van Bloem op Van Deelen, de kampioen vanyo- rig jaar. Hun afgebroken partij uit de 6e ronde had Bloem kennelijk beter geanalyseerd dan zijn tegenstander, want zijn aanvankelijke achterstand van één pion wist hij om te buigen in een evengrote voorsprong, die Van Deelen deed capituleren. Een opmerkelijke opmars maakt Van Vuuren. Na een zwakke competitie start heeft hij nu viermaal achtereen gewonnen! Deze keer was Asscheman zijn slachtoffer. Ook Versluis, die na ernstige materiële achterstand een fout van Littooy afstrafte, klom ver der op de ranglijst en zit nu bij de ‘top-tien’. De Bock, Van Sandijk en Verwaal kregen eveneens het volle pond door winst op resp. Ket, Roos en J. Kleyweg. De partijen Claassen-Muit, V.d. Eijck- Besemer en J.P. Kleiweg-Nekeman le verden deling van het punt op. Stand na de 10e ronde: 1. V.d. Hoek 782 pt, 2. Kardol 762 pt, 3. Philipse 735 pt, 4. W. van Oort 722 pt, 5 J. van Oort 721 pt. In de competitie voor de Rotterdam se Schaakbond heeft het 3e team van WSV opnieuw een gevoelige neder laag geleden. Tegen Numansdorp 1 verloren V.d. Ree, Pensioen, Van de Starre, Schroten en Van Offeren al len hun partij en wisten alleen Van Woudenberg en Goor remise te berei ken, terwijl de partij van Ritter werd afgebroken. De voorlopige stand is dus 1-6 in het voordeel van Numans dorp. WADDINXVEEN - Zaterdag 3 no vember hield de hengelsportvereni- ging Waddinxveen haar tweede wed strijd in de wintercompetitie. Er werd gevist in de Woudwetering. De vangst was middelmatig. Er werd 26510 gram vis gevangen. De eerste vijf waren: 1. M. V.d. To ren (4400 gr), 2. P. Dorresteyn (2680 gr), 3. J. Verhoef (2580 gr), 4. R. Aalbers (1960 gr.), 5. H. de Haan (1830 gr). Zaterdag 17 november is de derde wedstrijd in de wintercompetitie. Bij gunstige windrichting (N.O.-O.- Z.O.) wordt er gevist in de Dortse Kil. Vertrek vanaf het NS-station om 6.45 uur. Er wordt gevist tot 12 15 uur. WADDINXVEEN - ‘Vorige week WSE zondagmiddag de zaken dinsdag heeft het A-l team van WSE een oefenwedstrijd gespeeld tegen de regionale jeugd van Excelsior uit Rot terdam. De wedstrijd vond plaats op het WSE-complex aan de Willem de Rijkelaan. Het betrof een lichtwed- strijd. Vele belangstellenden waren de oran- je-zwarten komen aanmoedigen. Het was een hele aardige wedstrijd tussen twee fanatiek spelende ploegen. WSE was vooral conditioneel de mindere van Excelsior en moest toezien hoe de Rotterdammers tot tweemaal toe hun voorsprong te niet deden, en uit eindelijk ook de wedstrijd wonnen. Enigszins geflatteerd, maar zeer zeker verdiend, wonnen de Rotterdammers uiteindehjk met 7-3. Deze lichtwedstrijd was wel de meest aansprekende in de lange reeks oefen wedstrijden die de WSE-jeugd tot nu toe te verwerken heeft gekregen. Elke week komen gemiddeld drie ju nioren en drie pupillenelftallen van deze Waddinxveense vereniging aan de bak voor een oefenpartij onder kunstlicht. Vanavond (woensdag) bij voorbeeld spelen FT en F-2 tegen Floreant uit Boskoop en treedt ook A-3 aan voor een wedstrijd tegen Olympia, Gouda. Morgenavond (don derdag) zijn D-l en B-l aan de beurt, ook zij zullen teams van genover zich vinden. Deze Goudse club heeft onlangs het initiatief genomen om voor de ko mende winter een schaduw-compe- titie te organiseren op het kunstgras- veld in Gouda. Ook WSE heeft zich hiervoor ingeschreven. Wanneer de hele afdeling Gouda van de KNVB door slecht weer ‘eruit’ ligt zal er dus toch gevoetbald kunnen worden. Alle jeugdelftallen van WSE zullen hiervan mee profiteren. het eerste gevaarlijke moment ont stond. Wim den Besten ging goed, door op rechts en zijn breedtepass bereikte Nico Monster die keihard uithaalde. De redding van keeper Stam was ove rigens net zo fraai. Vijf minuten later werd het overwicht echter toch be loond, toen na een vrije trap, in een wir-war van spelers, de 'absolute uit blinker van Waddinxveen - John Speelman - de bal inkopte: 1-0. De tijd was tekort om de voorsprong voor de rust uit te bouwen. Na rust echter een nog agressiever Gouderak die het te individualis tische Waddinxveen tegenstand wist te bieden. Met name Wim den Bes ten bezondigde zich nogal eens aan te individualistisch spel. Waddinx veen bleef echter het beste van het spel houden, vooral op het techni sche vlak. De wedstrijd leek beslist te worden toen Cees Bonefaas in het zestien-meter-gebied werd neerge legd maar de toegekende strafschop werd door Wim den Besten ongecon centreerd tegen de paal geschoten. Hierdoor groeiden de Gouderakkers in de wedstrijd en op karakter en in zet wisten zij van geen wijken. In de laatste minuut van de wedstrijd werd die inzet beloond, toen spits Jan Verkaik de bal vol op zijn slof nam en keeper Jonkman volkomen kansloos liet. De overigens goed lei dende scheidsrechter liet hierna tot verwondering van de vele toeschou wers alsnog zo’n kleine tien minu ten doorvoetballen, maar toen ook hij in de gaten kreeg dat beide ploe gen niet bij machte waren de winnen de treffer te scoren, floot hij deze matige doch spannende wedstrijd af. Het blijft kwakkelen bij de zaterdag- voetbaflers van Waddinxveen. Ook te gen hekkesluiter Schoonhoven 3 werd onnodig met 2-1 verloren. Het was een aanvallend Waddinxveen, dat vanaf het beginsignaal het ini tiatief in handen had. Bij één van de schaarse uitvallen van Schoonhoven werd een vrije trap toegekend die loeihard door de libero van Schoon hoven werd ingekopt: 1-0. Waddinxveen leek wakker, doch het was maar, tijdelijk. Want bij de vol gende counter werd het zelfs 2-0. Trainer Hage wisselde rechtsback Klaas v.d. Hoek in voor Rob Koele, maar de ruststand werd toch met 2-0 bereikt. Na de rust een veel agressiever Wad dinxveen die geen genoegen nam met de onterechte stand. Maar zoals het de gehele competitie al is voor de za- terdagvoetballers, de voorhoede wist geen raad met de veelvuldige kansen. Dat Waddinxveen toch tegenscoorde was te wijten aan een overigens te rechte strafschop, welke werd verzil verd door Piet Monster, die juist daarvoor was ingevallen voor Ton Pons. Ondanks een groot evenwicht wisten de Waddinxveners niet dichterbij te komen en verloren, waardoor zij nu de onderste plaats van Schoonhoven overgenomen hebben.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 11