GEMEENTE WADDINXVEEN La Tantarella open Concert van Rijnlands Orkest in Ontmoetingskerk Op vrijdagavond 30 november VVD wil OGB- levensbeschou- belasting niet verhogen Voorlichtings avond over Van den Berg haalt mooie order binnen welijke vorming Fietspad verdwijnt Een boekenbon? VERKEER EN VERVOER KUNST EN CUL TUUR WATERSCHAP DE GOUWELANDEN OPENBARE KENNISGEVING VOORLICHTINGSBIJEENKOMST OVER DE SCHOUW BOUWVERGUNNINGEN VERGADERINGEN SPREEKUREN MILIEUZAKEN WELZIJNSZAKEN I NISSAN Audi KOK C V -BOSKOOP PLANKIER 22-26 BOSKOOP Maak dan meteen een afspraak met Garage Kok. Want Garage Kok levert niet alleen alle merken personen auto’s, zoals o.a. Opel, Ford, Nissan (Datsun), Audi en Volkswagen, maar zorgt ook voor perfect onderhoud. Voor vele jaren veilig rijplezier met uw nieuwe auto. En over de inruil van uw oude auto worden we het wel eens! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 NOVEMBER 1984 Bilgilerinizi rica ederim. king PAUZE VOLKSWAGEN AUDI DATSUN FORD OPEL NIET SEIZOENGEBONDEN! i/ord De voorzitter van de schouwcommissie voor district III, J. L. van Klaveren. De VVD-fractie kon zich dan ook vinden in de gedachte om de Onroe rend Goedbelasting (OGB) niet met 4 maar met 3 procent te verhogen. In verband met de ruimte in de begro ting 1985 zou de VVD-fractie nog iets verder willen gaan en de Onroe rend Goedbelasting niet te verhogen met 2 procent zoals nu is voorgesteld maar helemaal niet te verhogen en te handhaven op het niveau van 1983. Commissie voor sociale zaken, volksgezondheid en woonruimtebeleid Donderdag 15 november 1984, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Jaarverslag Stichting Madie Zuidplas. Concept-opzet Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Midden- Holland Franz Anton Rössler was een boheems componist. Volgens de mode van die tijd paste hij zichzelf een Italiaans klin kende naam aan: Antonio Rosetti. Frederick Delius (1862-1934) ’’Summer-Night on the River” Charles Gounod (1818-1893) ’’Petite Symphonic” voor 9 blazers Gounod’s ’’Petite Symphonic” is een werk dat tegenwoordig op het reperto ire van elk blazersensemble te vinden is. Ondanks deze zeer meeslepende com positie voor blazers, is Gounod vooral bekend geworden door zijn opera ’’Faust”. Delius, die eigenlijk voorbestemd was om zakenman te worden, (hij leidde en kele j aren een citrusplantage in Florida) kreeg zijn grootste erkenning tijdens zijn leven in Frankrijk, waar hij zich vanaf 1897 definitief vestigde. De laat ste jaren van zijn leven werd hij met componeren geholpen door Eric Fenby, doordat hij vanaf 1926 blind en verlamd werd. Tegenwoordig wordt Delius in Groot- Brittannië samen men Vaughan Willi ams en Edward Elgar tot de grote comp onisten van voor de tweede wereldoor log gerekend. de school samenwer- Waddinxveen, 9 november 1984. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. NIEUWE AUTO? Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. De voorzitter van de schouwcommissie in district III (polders OUKOOP EN NEGENVIERTEL, SLUIPWIJK, STEIN, BLOEMENDAAL en WILLENS) nodigt belangstellenden uit tot het bijwonen van een VOORLICHTINGS BIJEENKOMST over onder meer de schouw (gewone en bagger- schouw) welke zal worden gehouden op donderdag 22 november a.s. om 20.00 uur in het kerkelijk centrum "de Veste”, Ridder van Catsweg 300 te Gouda. Tijdens deze avond zal er onder het vertonen van dia’s een lezing worden gehouden over de thans ook in het gebied van het waterschap aanwezige muskusratten en de bestrijding van deze diersoort. Bovendien kunnen tijdens deze bijeenkomst vragen worden gesteld over de schouw alsmede andere zaken het waterschap betreffende. Aanvraag bouwvergunning De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de woningwet en gebruikmaking van de zgn. algemene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel Kleikade 47: Het vergroten van de dakkapel aan de voorzijde. Het bouwplan ligt met ingang van 15 november 1984 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen, van 8.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruim telijke Ordening, Raadhuisplein 1. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijk bezwa ren worden ingediend. Door deze maatregel deelt iedere in woner mee in de financieel niet on gunstige situatie. Omdat geloof en kerk Gounod altijd bezig gehouden hebben, studeerde hij theologie en was hij op zeker moment van plan om priester te worden. Uit eindelijk heeft hij besloten om als componist door het leven te gaan, maar bleef hij (vooral aan het einde van zijn leven) kerkmuziek schrijven. De naam ’’Petite Symphonic” wordt iets duidelijker tijdens het beluisteren. Het symfonische karakter wordt o.a. bereikt door de de vierdelige vorm (openingsdeel - langzaam deel - snel deel en finale), door de (vaak op thema tisch materiaal gebaseerde) doorwer kingen en door de versmelting (zoWel van klank als van structuur) van de af zonderlijke instrumenten. Kamermuziekconcert Op donderdag 15 november a.s. zal in de raadzaal van het gemeen tehuis van Waddinxveen een kamermuziekconcert worden verzorgd door het Amsterdams Gitaartrio. Dit trio, bestaande uit Johan Dor- restein, Olga Franssen en Helenus De Rijke, vertolkt werken van o.a. Vivaldi, Boccherini en J.S. Bach. Het concert begint om 20.30 uur. Franz Anton Rössler Antonio Rosetti (1750-1792) Concert voor twee hoorns en orkest in Es gr. t. Delen: allegro, romance- adagio, rondo. Solisten: Wim Noten boom en Kees van Viet Frederick Delius (1862-1934) "On hearing the First Cuckoo-in Spring” De muziek van de in Engeland geboren Delius, die vaak de titels van natuur beschrijvingen draagt, wordt vaak uit gelegd als een mengeling van impressi onisme en invloed van Grieg, waarmee hij bevriend was. Typerend in deze wer ken is de brede en kleurrijke orkest klank. die o.a. bereikt wordt door de veelvuldige divisies (opdeling in kleine re, losse groepen) in de strijkers en door gebruikmaking van accoorden die kleurrijk werken door hun samenstel ling. TEL. 01727-2110/3410 door Diana, zijn toekomstige vrouw, vader en broer Giorgio. Kok is Ermano Juliano. Het gezellige eethuisje biedt vele soorten pizza’s en andere Italiaanse specialiteiten. In La Tantarella draait nlezierige Italiaanse muziek. W ADDINXVEEN - Vrijdagavond 30 november om kwart over acht geeft de Rijnlandse Orkest Vereniging in de Ontmoetingskerk aan de Groens- voorde een concert. Solisten zijn Wim Notenboom en Kees van Vliet op hoorns. De Rijnlandse Orkestvereniging wordt gedirigeerd door Michel Havenith. Op. het programma staan de volgende werken: Franz Schubert (1997-1828) Ouverture ”Im Italienischen Stile” in C gr- t. Schubert schreef twee ouvertures ”im Italienschen Stile”, een in D groot en een in C groot. De ouverture die de R.O.V. vandaag speelt, in C grote terts, is de meest ’’italiaanse” van de twee en is eigenlijk een poging van Schubert om zoveel mogelijk de typisch Italiaane ou- verturestijl van Rossini te imiteren. Wie bekend is met de ouvertures van Rossini, zal meteen de sprankelende, feestelijke trekken van deze muziek in het werk van Schubert terugvinden. Ook de vorm is typisch Italiaans (lees Rossini): na een langzame Inleiding volgt een snel hoofddeel, dat tegen het einde overgaat in een pü moso (sneller). Vorig jaar heeft de VVD er voor ge pleit om noodzakelijke bezuinigingen niet af te wentelen op de eigen be woners. Immers, door allerlei maat regelen van de centrale overheid wordt toch al een aanslag gepleegd op de draagkracht van de burgers. Verleende hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat door hen, onder 74 resp. 51 voorschriften ter voorkoming of beper- van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting de volgende Hinderwetvergunningen zijn verleend: WADDINXVEEN - De werkgroep levensbeschouwelijke vorming van de commissie van bestuur van de samen werkingsschool voor HAVO/Athe neum aan de Sniepweg houdt een voorlichtingsavond op donderdag 15 november om 20.00 uur in de ge meenschapsruimte van de school aan de Sniepweg. De avond is bestemd voor ouders en/of verzorgers van leer lingen uit alle klassen. Vanaf de oprichting van heeft, uitgaande van de kingsgedachte, het levensbeschouwe lijk onderwijs steeds een wezenlijke plaats in het geheel ingenomen. Als het goed is, komt dit tot uiting in ve le verschillende facetten van het ge hele schoolgebeuren. Een duidelijk herkenbaar onderdeel is het vak ‘kennis van het geestelijk leven’ (KGL), waarvan het program ma op deze school tot stand is ge komen door een vormingsteam van rector en docenten, in nauw overleg met ouders uit de werkgroep levens beschouwelijke vorming. Lag in de eerste jaren hierbij vooral het accent op de ontwikkeling van doelstelling, leerplan en werkvormen, op dit moment willen zij een duide lijker accent leggen op de ‘vertaling’ van één en ander naar de ouders. Dat willen ze trachten te realiseren d.m.v. het volgende programma: Voor de pauze zal één van de do centen KGL één en ander vertellen over het vak KGL, zoals dat op de samenwerkingsschool gestalte krijgt. Het zal hierbij gaan om: - de doelstelling van het vak KGL, in samenhang met de doelstelling van de school; - het leerplan van de hiermee verband houdende werkvormen; - de praktische uitvoering, zoals de indeling in groepen en het samengaan met andere vakken. Na de pauze zal een forum, bestaan de uit enige leden van het vormings team en ouders uit de Werkgroep LV ingaan op vragen, die naar aanleiding van het vertelde bij de ouders opko men, maar ook op vragen, die wel licht al langere tijd bij de ouders le ven, maar welke nooit bij de desbe treffende docent terecht zijn geko men. Juist voor een vak als KGL, dat be doelt bij te dragen aan de geestelijke vorming van de kinderen, is het zeer belangrijk dat ouders, samen met do centen nadenken over hoe tegen woordig antwoord gegeven kan wor den op vragen die jonge mensen be zig houden. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Begonnen als priesterstudent, wijdde hij zich pas op latere leeftijd aan de mu ziek. Aanvankelijk was hij contrabas sist, later dirigent en componist. In 1789 werd Rössler hofkapelmeester in Lu- dwigsberg. Naast kamermuziek en veel concerten liet hij 34 symfoniën en enke le opera’s na. Rössler schreef twaalf hoornconcerten, waarvan dit het vijfde is. De solisten studeerden beiden bij Vin cenzo Zarzo aan het Koninlijk Conser vatorium in Den Haag. Zij maken deel uit van het Haags Blazersensemble ’’Oktopus”, en daarnaast speelt Wim Notenboom in de Marinierskapel. WADDINXVEEN - Bij de realisering van het N.S. station Waddinxveen- Noord is door de gemeente Waddinx veen een fietspad aangelegd naar de door de Nederlandse Spoorwegen ge realiseerde fietsenstalling aan de oost zijde van het station. De Nederlandse Spoorwegen hebben wegens geen of althans zeer gering gebruik de eerder genoemde fietsenstalling inmiddels gesloten. Op dit moment is het, door het bui ten gebruik stellen van de fietsenstal ling, overbodig geworden fietspad aan herstraten toe. Gezien het voren staande hebben Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen beslo ten om het fietspad op te heffen. De ruimte die bij deze maatregel vrij zal komen zal in de aangrenzende groen voorziening worden opgenomen. WADDINXVEN - In het kantoor van Van den Berg Waddinxveen is het con tract getekend voor de bouw van een premixfabriek ten behoeve van de En gelse firma Colborn-Dawes Limited, dochtermaatschappij van de bekende geneesmiddelenproducent Hoffman-La Roche. De installaties voor de droge procesindustrie gespecialiseerde onder neming aan de Henegouwerweg hoopt dat deze order een aanzet mag geven tot een langdurige vruchtbare relatie met deze opdrachtgeefster. Met het binnenhalen van deze opdracht oogstte Van den Berg een bellangrijk succes omdat zij in een maandenlange wedijver met vijf gerenommeerde Europese concurrenten haar mededin gers achter zich wist te laten met, naar het oordeel van opdrachtgevers, de pre sentatie van het meest aantrekkelijke ontwerp. In dit project zijn in combinatie met de specifieke ervaringen van Van den Berg de nieuwste mogelijkheden op het ge bied van doseertechniek verwerkt. De geheel computergestuurde fabriek, waarvan de totale bouwkosten 8 mil joen gulden belopen en die over een jaar moet worden opgeleverd, zal op het moment van ingebruikname de mo dernste in haar soort ter wereld zijn. In principe was deze opdracht in juni van dit jaar reeds aan Van den Berg ge gund, kort nadat zij een soortgelijk werk van BP Nutrition Ltd. te North- wich/Engeland in opdracht had gekre gen. Het wachten was nog slechts op de bouwvergunningen Toen deze er eenmaal waren, vonden te Waddinxveen tussen de voorzitter var de Raad van Bestuur van Colborn-Da wes en de directie van Van den Berg de laatste onderhandelingen plaats en kor de overeenkomst worden getekend. Colborn-Dawes is, evenals haar moe dermaatschappij, een multinational die in 14 landen ter wereld fabrieken heeft Zij heeft haar hoofdzetel en technisch centrum in Derby. Gemeenteraad Dinsdag 20 november 1984, aanvang 19.30 uur, voort te zetten op woensdag 21 november 1984, aanvang 16.00 uur en vervolgens op donderdag 22 november 1984, aanvang 14.00 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Beschikbaarstelling krediet inrichting terrein v.m. benzineverkoop- station. Wijziging Algemeen Ambtenaren Reglement. Beschikbaarstelling krediet aanleg 2e fase C.A.I. in Zuidplas. Tweede wijziging Verordening Marktwezen gemeente Waddinx veen. Verlening subsidie Hervormde Immanuëlkerkgemeente 1984. Voorlopige vaststelling rekening Wijkwerk Bomenwijk 1983. Voorlopige vaststelling rekening Wijkwerk Waddinxveen-Zuid 1983. Wijziging verzekering fraude en diefstal gemeentegelden. Aangaan vaste geldleningen in 1985. Aangaan en verstrekken kasgeldleningen in 1985. Regeling krediet rekening-courant voor 1985. Meerjarenbegroting 1985-1989. Begrotingen dienstjaar 1985, algemene beschouwingen gemeente raad. Begrotingen dienstjaar 1985, beantwoording algemene beschou wingen. Begrotingen dienstjaar 1985, tweede termijn gemeenteraad, voort zetting en afronding behandeling. Verhoging belastingen, tarieven en rechten. Vaststelling Programma Sociaal-Culturele Activiteiten 1985. Wijziging gemeentebegroting, dienstjaar 1984 (diverse posten). Vaststelling begrotingen dienstjaar 1985: Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum; Wijkwerk Waddinxveen-Zuid; Wijkwerk Bomenwijk; Gemeenschappelijk Antenne Systeembedrijf; Grondbedrijf; Dienst Openbare Werken; Gemeentebegroting. Beschikbaarstelling krediet ad 400.000,- t.b.v. bodemsanering. a. aan de heer D. Oosterom. Henegouwerweg 100a, alhier, voor het oprichten en in werking hebben van een tuinbouwbedrijf aan de Henegouwerweg 100a; b. aan de heer H. Oosterom, Henegouwerweg 102c, alhier, voor het oprichten en in werking hebben van een tuinbouwbedrijf aan de Henegouwerweg 102c. Deze vergunningen en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ieder ter inzage op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur van 15 no vember tot 15 december 1984 op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening. Degene die geen gelegenheid heeft de stuk ken tijdens kantooruren in te zienkan desgewenst een afspraak ma ken om de stukken op maandagavond, gedurende maximaal drie uren, in te zien. Burgemeester C.M. van der Linden: gaat niet door. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Bu konu ïle ïlgilï görü§ ve dü§üncelerinizi almak ve daha sonra yayi- nlanacak olan azinliklar notasinda bu konunun nasil yer alacagini tespit etmek i$in, belediye binasinda, 14 kasim gar^amba günü ak- §am saat 20.00’de ba§layacak olan bir toplanti düzenlenmi? olup, sizi bu toplantiya davet ediyoruz. ‘De begroting 1985 van de gemeente geeft gelukkig enige ruimte. Deze fi nanciële ruimte geeft mogelijkheden voor enkele uitgaven voor nieuw be leid. Soms eenmalig soms ook struc tureel’, aldus de liberalen. ‘Desondanks moeten w*e ons behoe den voor teveel nieuwe uitgaven. Dat kan de gemeente tezijnertijd opbre ken als niet tevens ons beleid wordt ingeleverd. Want ook al ziet het er voor 1985 goed uit voor de jaren daarna zijn reeds nu donkere wolken zichtbaar’. Aanvraag hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat op 20 juli 1984 een aanvraag is ingekomen van Fa. A. Verhoef, Dorpstraat 105, alhier, voor een nieuwe, de gehele inrichting om vattende Hinderwetvergunning voor een reparatie- en verkoopin- richting voor o.a. land- en tuinbouwwerktuigen. Aangenomen wordt dat er op voorhand geen behoefte bestaat om over de aanvraag adviezen uit te brengen of daartegen bezwaren in te brengen. Wij zijn voornemens de vergunning te verlenen onder 54 voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder van ernstige aard buiten de inrichting. De door ons opgestel de ontwerp-vergunning zal derhalve tegelijkertijd met de aanvraag om vergunning ter inzage worden gelegd op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie gedu rende de periode 15 november tot 15 december 1984, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Degene die geen gelegenheid heeft de stuk ken tijdens kantooruren in te zien, kan desgewenst een afspraak ma ken om de stukken op maandagavond, gedurende maximaal drie uren, ip te zien. Tijdens deze periode kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift in dient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken. loplanti ak§aminin ilk bölümünü.cami istemi ve bunun gergekle§e- bilmesi igin mümkün olanaklar ile ilgili gorü§ ve dü§üncelerinizin dinlenmesine ve bunun üzerinde tarti§maya ayiriyoruz. Daha sonra Türk ve fasli’larin bir araya gelip konu§abilecekleri, ho§ca vakit ge- girebilecekleri halkevi gibi uygun bir yerin verilmesi konusu ve on- emli buldugunuz diger sorunlar hakkinda konu§ulacaktir. WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden heeft vorige week woensdagavond met het doorknippen van een lint pizzeria-ristorante Da Tan tarella aan de Zuidkade officieel ge opend. Het zeven dagen in de week open zijnde eethuisje wordt gerund WADDINXVEEN Voorafgaande aan de volgende week te houden al gemene beschouwingen over de ge meentebegroting voor 1985 heeft de VVD-raadsfractie positief op de in houd van het Waddinxveense huis houdboekje gereageerd. Opheffen fietspad aan de oostzijde van het station ’’Noord” Bij de realisering van het N.S. station ’’Noord” is door de gemeente Waddinxveen o.a. een fietspad aangelegd naar de door de Neder landse Spoorwegen gerealiseerde fietsenstalling aan de oostzijde van het station. De Nederlandse Spoorwegen hebben wegens geen of althans zeer gering gebruik de eerdergenoemde fietsenstalling inmiddels geslo ten. Op dit moment is het, door het buiten gebruik stellen van de fietsen stalling, overbodig geworden fietspad aan herstraten toe. Gezien het vorenstaande hebben burgemeester en wethouders van Waddinxveen besloten om het fietspad op te heffen. De ruimte die bij deze maatregel vrij zal komen zal in de aangrenzende groenvoor ziening worden opgenomen. De laatste tijd wordt de gemeente regelmatig benaderd met de wens een moskee, dan wel een ontmoetingsruimte voor leden van de Turkse en de Marokkaanse gemeenschap in Waddinxveen te reali seren. Om te peilen hoe in kringen van culturele minderheden hierover wordt gedacht en om op dit onderwerp in te kunnen gaan in de later te publiceren Nota Culturele Minderheden, wordt op woensdag, 14 november a.s. om 20.00 uur in het gemeentehuis een hoorzitting ge organiseerd. Een ieder die hiervoor belangstelling heeft is van harte welkom. ..jIax. .„JJL jLü Vri. K r L’ni .W Uil I Ulrf 1ÜA..iA i i^ji LJ i 14 da. ’S i c xLJ i f CjAI.I kj L- X— i^Eji LcN j -a - ^A L Jï j .J I J (Ijl I lP-*-L y L cltS; C.L o- rr j 'aa vp Waddinxveen 'de ikamet eden Türk ve Fasli’lara cami ve halkevi gi bi uygun bir yerin verilmesi istemi ile ilgili belediye ’ye yapilan ba§- vurular üzerine, son günlerde belediye bu konuya egilmekte, bunu gorü§mektedir. Deze beschikkingen worden van kracht na afloop van deze termijn, tenzij voordien een beroep tegen (een van) deze beschikkingen is in gediend. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majes teit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA Den Haag.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 3