om de dag Weekblad voor Waddinxveen Sint Nicolaasactie 1984; Kans op f 1.000 vraag er naar. Sint Nicolaas in ’47 en ’48 Goudse streek- commissie was Subaru aan Terug naar intochten van Woensdag 21 Verloting V.V.H. WADDINXVEEN - De uitslag van de trekking van de verloting van de Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverle ning voor de bejaardensociëteit is als volgt: le prijs op lotnr. 1419 een fiets; 2e prijs op lotnr. 670 een tafel- grill; 3e prijs op lotnr. 189 een kof fiezetapparaat. De overige winnende nummers zijn: 202, 1693, 2175, 1594, 1744, 1255, 154, 507, 1420, 782, 722, 2403, 1526, 1391, 626, 1608, 625, 52, 2402, 1874, 1861, 1271, 9, 819, 874, 1174, 673, 2364, 1711, 1381, 1299, 526. Kaarsjesavond in Gouda op 18 december Bij elke tien gulden boodschappen een lot, J Maandag 19 Staringlaan in Party Home Nnovember/ ?ƒ!■*,-> Spiegel van de Week Nnovemberr ƒ1.000,-) i Trekkingen Ingezonden. Grote vraag Vrijdag 14 November 1947 No. 118 3e Jaargang Adres Redactie en Administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk 's Woensdagsavonds inzenden. gevangen genomen gevan- o. a. in St Michielsgestel, j en Ingaande 1 December is tot burgemeester van Waddinxveen Verschijnt eiken Vrijdag WADDINXVEEN - Sint Nicolaas heeft dezer dagen briefjes van duizend gulden van de bank gehaald voor de door de middenstandsvereniging Waddinxveen van donderdag 15 november tot zijn verjaardag op woens dag 5 december te houden Sint Nicolaasactie 1984. De ’’duizendjes” vor men het prijzenpakket van de campagne ”1000 piek om de dag”, zoals die tegen het einde van dit jaar opnieuw en voor de vierde maal in successie zal worden gevoerd. De Sint Nicolaasactie wordt zaterdagmiddag officieel ge start door burgemeester C. M. van der Linden. Sint hicataas. kunt "Ms richting Nieuws uit onze woonplaats OPKOEP Aan de deelnemende winkeliers Wie kwaad komt spreken van uu> vrienden is utv vijand SS r ^tfsver. ^c/sver. Waddinxveen GOUDA Dinsdagavond 18 decem- nu ons om triëele en Handeldrijvende Midden stand en Katholieke Middenstands- vereniging’. We schrijven 1947 i het verre De trekkingen voor de Sint Nicolaasac- tie 1984 worden wekelijks in het Week blad voor Waddinxveen aangekondigd. B Buiten verantwoording der Redactie. 0 -1 1—0 1-0 1-0 0—1 I—o 2—0 2—0 2—0 1—1 1—1 1—1 geen krachtige Hoewel dit gemakkelijk is i wij niet wrede. machtige" Abonnementsgeld per kwartaal f 0.90 bij vooruitbetaling Advertentieprijs 6 cent per milimeter In de komende weken zullen duizenden loten in omloop gebracht worden. De Sint Nicolaasactie 1984 is goedgekeurd door de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden Holland te Gou da. Voor informatie hierover kan men terecht bij de middenstandsvereniging Waddinxveen, welke is opgericht op 1 februari 1918 en is aangesloten bij het Koninklijk Verbond van Ondernemin gen (KNVO). autoriteit de lichten ontsteekt in de immense kerstboom, welke volgens traditie een geschenk is van de Noor se stad Kongsberg, waarmee Gouda al vele jaren vriendschapsbanden on derhoudt. Een samenzang van de aanwezigen met koor en muziekbege leiding is het hoogtepunt van dit eve nement, G— -o_ -- Na afloop van Gouda bij kaarslicht flinne door hun leiders niet bepaald vinden in de stad nog tal van teiten plaats. Geachte plaatsgenoten Weer nadert de tyd van de viering van het Sint Nicolaasfeeat. Wie kent niet de gezellige sfeer die dan in onze gezinnen aanwezig kan zyn. Geschen ken voor moeder, voor vader en voor de kinderen, alles van de goede Sint. Ook het vorige jaar kwam hy in onze gemeente op uitnodiging van de plaatseiyke middenstandsvereni- glngen. Toen heeft hy door het strooi en van pepernoten onze jeugd verblijd, en dat niet alleen, ook menige oudere werd door hem met een fraai ge schenk verrast. Ook dit jaar wil onze handeldryvende middenstand niet achterblijven, en zal zy haar beste krachten geven om onze ingezetenen De wintercompetitie van de Schaakvereniging W.S.V. werd voort gezet met het spelen der 8e ronde. 1ste Groep P. Broer-W. Verstoep G. Heykamip-A. Bonefaas J. Tol-S. Versloot J. Valk-H. van Vuren F. Koster-K. v. d. Gaarden 2e Groep A. de Joode^F. Vink H. Schoemaker-J. Kleiweg P. v. d. Starre-L. Schoemaker A. Doornhein-C. Broer H. Schoemaker-W. u. d. Plaat De damvereniging „Excelsior” speelde zyn 2e wodstryd tegen de was vroegere Rode van helderhet po- R Het Niwin-comité bericht oos, dat lui dusver 24 adressen zijn Ingekomen van militairen in IndiÉ Zijn er niet meer in gezetenen onder de wapenen in de tropen Geeft de adressen op van de jongens in Indië met vermei- ding van geboortedatum. De Niwin-atdeling zorgt dan voor de toezending van een ver- jaarspakket. Wie op de raambiljetten of wekelijks in de krant leest dat zijn nummer goed is voor duizend gulden moet contact op nemen met middenstandspenningmees- ter G. P. Kraijesteijn. tel. 12068. De grote vraag in de komende drie weken is wie in Waddinxveen of daarbuiten kans gaat maken op die te verloten briefjes van duizend gulden. Het komt met al die bank- en girocheques - niet zo vaak meer voor dat men één briefje van 1000 piek in handen heeft. De middenstands vereniging Waddinxveen gaat daar met de Sint Nicolaasactie 1984 opnieuw da nig verandering in brengen. Wij houden u op de hoogte. In de komende dikke drie weken zal er zo ongeveer om de dag een briefje van duizend gulden worden uitgedeeld. Dat gaat zo door tot en met donderdag 6 de cember. maar op die dag zullen er twee briefjes van 1.000,- van eigenaar ver wisselen. De Sint Nicolaasactie 1984 van de plaat selijke middenstand is een heel simpele en daardoor ook directe campagne. Bij bestedingen van 10,- krijgt iedereen een gratis lot. Met dat lot doet het pu bliek mee aan de trekkingen om de dag om duizend gulden. De winkels mogen geopend biyven tot 10 uur, doclj de commissie stelt voor 8 uur te sluiten, en de étalages verlicht te houden 'tot 10 uur. Genummerde bonboekjes zyn te be- bomen by de heren Veldwyk, Oranje laan, Van Pinxteren, Zuldkade en Burger, Dorpsstraat. Tevens zyn aan deze adressen blocnotes verkrygbaar voor het noteren der nummers van de Winkelpryzen. Alles tegen con tante betaling. Commissie Winkelweek 1947. H. van Os, secr. In de afgelopen week werd in een buitengewone ledenvergadering over gegaan tot de oprichting van de afd. Boskoop-Waddinxveen van de A.J.C. Het ledental van Waddinxveep was de laatste tyd flink gestegen, zodat de afdeling Boskoop de tyd ryp achtte, een gezameniyke afdeling te stichten. Het bestuur bestaat thans uit 4 Boskopers en 3 Waddlnxveners. wy willen hierby de Waddinxveense jeugd aansporen om ook toe te treden tot onze jeugdbeweging. Er is dus voor de Waddinxveense jongeren weer eens een pracht ge legenheid opengesteld, om hun vrye tyd beter en nuttiger te besteden, dan het slenteren langs straten, dan cings en bioscopen. Men kan zich by de volgende be stuursleden opgevenC. Broer, Emma- straat 17 en B. van Soest, Zuidkade 100. WADDINXVEEN - Aan de Staring laan is B. van der Sluis een nieuwe autozaak begonnen. In de vorige week gehouden introduktieweek pre senteerde hij het publiek de Justy van Subaru. Volgens deze auto-fabri- kant een keerpunt in de auto-indus- trie. Want is deze Justy met zijn 3 1/2 me ter lengte en zijn driecilinder 1-liter motor nog een klein karretje, de gro tere modellen komen er aan. Het Japanse concern dat de Subaru’s maakt is meer dan alleen autoverko per. Van origine is het zelfs een vlieg tuigfabriek. Maar de laatste jaren heeft het wel de wind mee gehad, waar het de autoverkoop betreft. Bpuwde het in 1979 nog maar 350.000 auto’s, dit jaar komt het waarschijnlijk op 550.000 wagens uit. In die jaren werd de omzet ver dubbeld tot 2,5 miljard dollar, waar van de helft uit de export kwam. WADDINXVEEN In Party Home aan de Passage is dinsdagavond de streekcommissie Gouda en omstre ken in vergadering bijeen geweest. De streekcommissie bestaat uit 20 streekbewoners, die zich in hun vrije tijd inzetten om een ieder te betrek ken bij de ruimtelijke ordening en de inspraak op provinciaal niveau. Haar taken zijn: het organiseren van inspraakprocedures, het signaleren van onderwerpen die de aandacht verdienen van de streek en/of het provinciaal bestuur en het bevorde- ,ren van direkt contact tussen streek- bevolking en leden van het provin ciaal bestuur. een prettig Sint Nicolaasfeeat te bieden. Waren het vorige jaar pryzen in natura, dit jaar zal het anders zyn. Onze gulden begint weer waarde te krygen. Daarom stelde de goede Sint ons voor, laten wy nu geen cadeaux geven, maar geld in de vorm van waardebonnen. Wy zullen het publiek in de Sint Nicolaas winkelweek, by aankoop van f 1.een nummer geven. Koopt men voor f 10.dan krygt men dus tien nummers, en zo ver volgens. Daten de kopers deze num mers goed bewaren, want zy hebben waarde. Op deze nummers kunnen de hierna volgende pryzen worden ge wonnen. 5 pryzen elk van f 100. 4 van f 50.--, 4 van f 25.20’ van f 10.en plm. 150 van f 2.60. De gelukkige winnaars zullen deze pry zen in de vorm van waardebonnen kunnen afhalen by de heer Baton, Kerkweg. Deze bonnen hebben een waarde van f 2.50 en biyven geldig tot 1 Jan. 1948. Heeft men dus een prys van f 100.- daar zal men dan 40 waardebonnen voor ontvangen elk van f 2.50. Deze bonnen kunnen alleen by deelnemende winkeliers worden besteed. Men is niet verplicht de prijs die men gewonnen heeft by één win kelier fe besteden, doch kan met deze bonnen by elke deelnemende winkelier terecht. Heeft men een prys van f 100. dan kan men by kruidenier, manufacturier, slager, bakker, of welke deelnemer terecht en deze be steden, zoals men zelf verkiest. En nog was de Sint niet aan het einde met zyn goede gave. Ook stelde hy voor, laat elke deelnemende win kelier in zyn zaak voor het kopende pullek een of meer pryzen beschikbaar stellen. Dit werd door onze winkeliers goedgevonden en is als volgt geregeld. By aankoop van f 1.mag men eenmaal raden naar het daarvoor beschikbare voorwerp, hoe hoger uw aankoop is hoe meer malen u mag raden. Elk deelnemende winkelier is kenbaar aan zyn deelnemerskaart. En nu nog iets tot de goede Sint, de plaatselijke middenstand dankt hem van harte dat hy ook dit Jaar weer in Waddinxveen wil komen met zyn zwarte Piet. Piet zal je er om den ken flink pepernoten te strooien, de jeugd rekent er op. Ze zien hem al niet verlangen aankomen, wanneer hy per motorboot van de heer Los, zal arriveren. Vaart aan de Zuid kade dicht langs de wal en strooi daar veel pepernoten, de kinderen daar rekenen er op en laat ze grab belen. Op zyn tocht door de gemeente zal u worden voorafgegaan door onze beide plaatselyke fanfarecorpsen, die elk een gedeelte voor hun rekening nemen. Namens onze belde plaatse lyke middenstandsverenigingen dan ken wy deze heren voor hun belange loze medewerking. Wy hopen dat de te houden winkelweek in alle op zichten zal slagen, dan zyn ook de ouden van dagsn hiermede gebaat, want de winkelweek-cominissle heeft do hoop, dal de winkelweek nog een batig saldo zal afwerpen, welke dan besteed zal worden om onze ouden van dagen een onvergeteiykejdag te bezorgen. Rest ons nog te meiden dat Sint Nicolaas Zaterdagmiddag 29 Nov. te twee uur aan de steiger van de gas fabriek zal arriveren. Tevens wensen wy aan alle plaats genoten een prettig Sint Nlcolaasfeest. Namens de commlssis Sint Nicolaas winkelweek 1947 H. M. de Wilde, voorz. H. van Os, secr. J. Saton, penn. M. Heemskerk C. van der Linde F. Alblas W. Maatop Myne Heren De winkelweek zal worden ge hot! len van Zaterdag 29 November tot Vrydag 5 December. Zaterdag morgen zal de verkoop aanvangen. Alle deelnemende winkeliers wor den verzocht de eerste dag te vlaggen. danks de belofte van rust een grote razzia in de Amsterdamse Jodenwij ken werd gehouden toonde de bezetter zijn ware gezicht toen het voor velen te laat was. De twee voorzitters zijn nog gearresteerd. Het lijkt een schier bovenmenselijke taak over deze mensen te oordelen. Gezien in het licht van die tijd moeten zij wel hebben gedacht de juiste, beste weg voor hun mensen te kiezen. Hadden zij geweten, wat thans een ieder weet hun houding zou on getwijfeld Anders zijn geweest Het is moeilijk, in de toekomst te zien gemakkelijker is achteraf te beweren ik heb het altijd wel ge zegd In de nabije toekomst gaat een adviescommissie voor de uitwijzing van vreemdelingen van Duitse natio naliteit aan het werk. Dezer dagen werd zij geïnstalleerd. In ons land zijn nog ongeveer 25.000 Duitsers. Waarschijnlijk zal slechts een 5000 van hen worden uitgewezen. Zijn wij edelmoedig of zijn wij zo laat met het afhandelen van deze materie Over edelmoedig gesproken, de Duitser wil ons wel enkele indus- triën gunnen als herstelbetaling, mits wij afzien van de eisen op hun grondgebied. Een andere commissie, die in de toekomst wordt ingesteld, betreft de trouwerij. Wie in een kerk wil trouwen, moet daarvoor eerst ten stadhuize zijn geweest. Den bedienaar van de godsdienst moet het trouw boekje zijn getoond, voor hij het huwelijk kerkelijk kan sluiten of inzegenen. Aan deze gang van zaken waren vele technische moeilijkheden verbonden, zodat er een commissie zal worden ingesteld, om een en ander nader te bestuderen Hadden wij het hierboven over een belangrijk besluit der Tweede Kamer ook uit de Kamerstukken zijn vaak belangrijke zienswijzen of ophanden zijnde gebeurtenissen op te diepen. Bij de behandeling der Rijksbegroting, welke deze week be gon, zal men dit mede merken. De ziekenfondspatiënten worden aldus enige Kamerleden vaak slecht be handeld. doordat de doctoren over belast zijn de methode van uitke ring der kinderbijslag dient te worden gewijzigd de tijd tussen aanvraag en uitkering duurt te lang. Zal er ook spoedig voor kleine zelfstandigen kinderbijslag kunnen komen 1 Vermelden we nog de ontslag aanvrage van minister Behagen van Leeuwen, als minister van marine en de benoeming van minister Götzen. Ten slotte Suriname wou ook meedoen. Er werd een samenzwering ontdekt, welke echter als een nacht kaars uitging. Op de agenda stonden een aantal on derwerpen, die betrekking hadden op de inspraak op het gebied van ruim telijke ordening in de streek. Gespro ken is over het nieuwe fietspaden plan, over het nieuwe streekplan Zuid-Holland Oost en over de streek- planuitwerking Krimpenerwaard. Alle streekcommissies Zuid-Holland Oost starten overigens een onderzoek naar de voorzieningensituatie in klei ne dorpen. Deze meningspeiling wijkt af van het onderzoek dat de provin cie Zuid-Holland enige tijd geleden hield in een aantal dorpen in Zuid- Holland Oost. In het onderzoek van de streekcommissies staat de mening van de bewoners van de kleine dor pen centraal. Die inwoners kunnen hun mening geven over de voorzie ningensituatie in hun dorp via in de streek verspreide vragenformulieren. damvereniging „Moordrecht” en won deze spannende kamp met 146. Excelsior I Moordrecht I F. M. P. Jacobi-P. Twigt A. Blonk-G. v. .leveren C. Blonk-C. Terlouw A. Blom-G. de Bruin T. Twigt-M. Boere A. v. Ringelensteln-G. Twigt J. de Beer-B. Oiyerhoek C. J Kortenoever-W. v. d. Pane 11 A. A. Rietveld-J. Blom 02 H. Troost-J. van Jeveren 20 Dinsdag 18 November onderlinge competitie. Tot en met Dinsdag 8 Januari gelegenheid tot aanmelden van nieuwe leden In de zaal „Centrum" en Kroïnme Ease 7. zenden bezoekers komen die avond op het Goudse Marktplein tezamen om vanaf 7 uur aan dit unieke eve nement deel te nemen. Het gehele Marktplein wordt dan uit sluitend met kaarsen verlicht. Zo zet ten vrijwel alle bewoners aan de Markt brandende kaarsen voor hun ramen c„ --- r stadhuis alleen al door 2.500 kaarsen lening zouden zijn gered", aangeschenen. Ook de was van de oude Arbei- In dit schitterende schouwspel leest derspers, bleek niet bepaald kraak- de burgemeester van Gouda het helder te zijn. Die wasserij komt wel Kerstevangelie, waarna een Noorse wat laat. In deze zuivering zit het onbevredigende elementdat zij eerst nu meer dan twee jaar na de bevrijding gebeurd. Wij willen aannemen, dat er aan die A. P.-zui vering heel wat voorbereidend werk voorafging. Bovendien kwam uit de o„rverhoren wel vast te staan, .dat de dat zijn weerga niet kent. 0oed-willende elementen in den be- van Gouda bij kaarslicht flinne door hun leiders niet bepaald WADDINXVEEN - De vaders en moeders van nu, die zaterdag 17 no vember weer aanwezig zullen zijn bij de jaarlijkse intocht van Sint Nico laas en zijn gevolg, waren na de oor log zélf kind bij het verwelkomen van de Spaanse Goedheiligman, die sinds benoemd de heer A. Warnaar, jaar en dag op initiatief van de mid- thans burgemeester van Hazers- denstandsverenigmg Waddinxveen woude j d d naar Waddinxveen komt. u benoeming was hij 54 jaar ge in vergeelde archieven zijn nog de worden, is gehuwd en heelt 6 enthousiaste artikelen te vinden over kinderen. In 1941 werd hij door de komst Van de kindervriend ‘op uit- Duitsers g~”2- en heeft 18 maande°n 'in' genschap doorgebracht - en Buchenwalde en f 1948 als Sint Nicolaas - ook toen al - Hij behoort tot de A.R. Partij met een stoomboot naar dit Gouwe- jg lied dcr Geref. Kerk, dorp kwam. Toen werd echter niet afgemeerd aan de Nesse, maar ‘aan de afscheepsplaats voor de Gasfabriek aan de Henegouwerweg’. Het is een hoogst belangrijk be- c'ult dat de Tweade Kamer heeft genomen de parlementaire enquetë naar het regeringsbeleid te Londen zal worden gehouden. Tippen wij enige wijze woorden uit de discus in de Tweede Kamer aan het siert de democratie, die de openbaarheid niet schuwtons volk heeft er recht op, te weten, waarom het verzet, van Londen uit, zo pover werd ge steund en wat er wAar is van de verraadgeruchten in Mei 1940het gaat ten slotte niet enkel om de vuile was, maar ook om de schone was te tonen De schone en de vuile ber wordt in Gouda voor de 29e maal De was van de wijdbekende kerstviering ‘Gouda Kruis bleek bij Kaarslicht’ gehouden. Vele dui- rapport over het werk voor de po- J J litiekê gevangenen was vernietigend voor de fuuctionnarissen. „Te kort-aan initiatief, durf -en fantasie en een teveel aan formalisme en bu reaucratie waren er de oorzaak van, dulzende Nederlanders het leven hebben verloren, welke naar mense- en worden de ramen van het lijke berekening bij tijdige hulpver- activi- werden geleld dat ook de meeste van hun voormannen houding aannamen, na zoveel jaren I neer te schrijven, mogen I vergeten, dat wij met een I niets-ontziendë bezetter en B tegenstander hadden te maken. Ook I oud-minister De Geer zag zich ont- I slagen als minister van staat. De voorzitters van de Joodse Raad, - de heren A. Asscherenprof.D. Cohen, hebben dit zelfs aan den lijve on dervonden. Men moge nu wel scham per opmerken, dat deze voorzitters bun volk wél leiding gaven de gaskamers in vast staat, dat die Keren niet hebben geweten, hoe vreselijk uiteindelijk het lot van hun rasgenoten was. Ja, nü weten wij met zekerheid, dat die Joodse Raad een werktuig in de handen der Duit sers is geweest. Reeds bij de op- j van die Raad na de Pebruari-staking in 1941 hoorden wij Joden, die deze mening waren toegedaan. Doch deze zelfde mensen bleken later van oordeel, dat de Joodse Raad door zijn Sperr-stem- pels en sabotage-werk veel goed voor zijn mensen kon doen. Eerst twee Jaar later, 20 Juni 1943 toen on-

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 7