Waddinxveense Winkelweek Meeste nieuwe bedrijven in Waddinxveen Sint Nicolaas 1948 Amnesty-avond in Het Trefpunt Op maandag 10 december Hei hem yeqund! heeft vele mooie geschenken Vlooiweekend CDA haalt P. van Zeil naar W’veen Weihnachts- oratorium van Lans Deo Ouderavond over nieuwe Noodgebouw Tuinbouwschool Gemeente gaat behoefte aan in Boskoopse Beurshal JAC. SATON Postkantoor start proef cassettepost in Boskoop moskee na basisschool Gemeente gaat verzekering tegen fraude wijzigen wanne, Punch af Uifn^eac, Stille tocht en Handelsregister 2e Blad een van 4 1 te houden van Zaterdag 27 Nov. tot met Zaterdag 4 December '48 VERZUDEN WJNENen GEDISTILLEERD WADDINXVEEN TEL 294 harte gegund. Morgenochtend 6 uur loopt de wekker weer af, maar morgenavond wachten hem de zorg, de pijp, de pan en zijn punchgroc. óók weer roffels H. VAN OS Sec. St. Nicolaas- winkelweek 1948. Den heelen dag op reis en in weer en wind, wel, dan zijn hem de zorg, de pijp, de pantoffels en En nu de schoolgaande jeugd. Meisjes en jongens f 200. - een heel bedrag hè. Die zijn voor jullie, als jullie kunt bewijzen dat je op school goed tellen en op tellen hebt geleerd. In de etala ges van de deelnemende winke liers is enig geld gelegd en is het de bedoeling dat jullie bij alle deelnemende winkeliers de eta lage eens gaat bekijken, en telt dan eens het geld wat daar ligt, trek nu al die bedragen eens bij elkaar die je in de diverse eta lages hebt geteld, en vermeld de uitkomst achter de deelnemers lijst uit deze courant, zet daar tevens bij je raam en adres, sluit dit in een envelop, en maakt deze goed dicht, en bezorgt deze dan bij een der hierna volgende he ren F. van Kooten, Zuidkade, Jac. Saton, Kerkweg en C. van der Linde, Dorpsstraat. Nog even dit meisjes en jongens, bij de sla gers kunnen jullie alleen van Woensdag 1 December tot Za terdag 4 December geld tellen. Jullie zullen wel denken waarom kan dat ook de hele week niet, wij krijgen het nu toch zo druk al die winkels af te lopen, maar dat vindt zijn oorzaak, dat een slager onmogelijk een artikel een hele week in de etalage kan hou den. Jullie lusten toch ook geen worst met zure randjes. Nu meis jes en jongens doen'jullie je best, en wij zullen eens zien wie van jullie op school altijd een 10 voor rekenen krijgt. t WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 NOVEMBER 1984 om i Staatssecretaris P. van Zeil maan- heid worden met cassettepost toepas singsmogelijkheden geboden. Sinds 1981 is Piet van Zeil staatssecreta ris, met name belast met het midden- en kleinbedrijf, de sector waarin, zij het op kleine schaal, de grootste werkgelegen heid van de arbeidende beroepsbevol king in Nederland wordt gevonden. Met veelal ingrijpende en trieste gevol gen voor de werknemers van de kleine bedrijven. Sinds het aantreden van het kabinet Lubbers heeft het beleid t.a.v. de kieinbedrijfsector een aanzienlijke wending ondergaan. Zonder dat dit op grote schaal echt bekend is, blijken toch Voor de vijfde dagavond 10 december in Waddinx veen. Horlogcr Ooudaxnid Optician WADDINXVEEN/BOSKOOP - Op initiatief van het CDA-Waddinxveen zal staatssecretaris van economische za ken.Piet van Zeil, binnenkort naar de regio Midden-Holland komen. Samen met de CDA-afdeling Boskoop wordt op maandag 10 december een avond- manifestatie belegd in Waddinxveen. Voornemen is deze bijeenkomst te hou den in groot regionaal verband. Piet van Zeil, oud-vakbondsbestuurder en voormalig vicé-voorzitter van het CDA is voor het grootste deel de archi tect van dit beleid. Men verwacht een grote opkomst op de manifestatie. Ve len uit deze streek, ook van buiten het CDA. zullen Van Zeil ongetwijfeld wil len ontmoeten. Worden we sinds jaar en dag bij na dage lijks geconfronteerd met problemen van en in de groot-industriële bedrij ven, vaak gaat het geheel aan de belang stelling en aandacht van de burgers voorbij dat juist in vele takken van het midden- en kleinbedrijf alles op alles moet worden gezet om het hoofd boven water te houden. WADDINXVEEN/BOSKOOP - In de Boskoopse Beurshal aan de A.P. van Neslaan wordt zaterdag 17 en zondag 18 november weer een "vlooi-week- einde” gehouden. De openingstijden zijn: zaterdag van 10.00 uur tot 16.00 uur en zondag van 13.00 uur tot 18.00 uur. Entreeprijzen: 2,- p p., Pas 65: 1.- p.p. en kinderen tot en met 12 jaar, onder begeleiding, gratis. GOUDA De Goudse christelijke oratoriumvereniging Laus Deo, waar van ook Waddinxveners lid zijn, zal donderdagavond 13 december om acht uur in de Goudse St. Janskerk het Weihnachtsoratorium van Joh. Seb. Bach. uitvoeren. Medewerking verlenen de sopraan Eka Witteveen, de alt Joke de Vin, de tenor Alex Vermeulen en de bas Fons Orie. geweldige kapitalen ter beschikking te zijn gekomen voor een gerichte onder steuning van deze belangrijke markt sector. Schoonhoven, Stolwijk, Vlist, Wad dinxveen, Woerden en Zevenhuizen. Volgens de Wet Handelsregister zijn ingeschreven: alle ondernemingen, die in Nederland zijn gevestigd, een filiaal of bijkantoor hebben, dan wel vertegenwoordigd worden door een handelsagent, die gemachtigd is tot het sluiten van overeenkomsten dan wel behoren aan een in Nederland ge vestigde rechtspersoon of vennoot schap. De inschrijvingen moeten plaats vinden bij iedere Kamer in welk gebied de onderneming geves tigd is. Gouden Damee- en Heren ringen Electr. Uurwerken Wekkere Damee- en Heren Horlogee Sieraden Sigarettenkokere Oobrulkevoorwerpen, ene. en*. Uitgave van het Comité uit beide plaatselijke Middenstandsverenigingen, tot het organiseren van een winkelweek en laatste keer in 1984 wordt” in Den Haag een stille tocht gehouden, waaraan ook weer Waddinxveners zullen meedoen. De tochten worden in saamhorigheid met de “Dwaze moeders” van Plaza de Mayo gehouden. Ook deze “Stil- Programma’s (tevens toegangsbewijs) zijn na 12 november te verkrijgen bij: Ineke Verheul-de Wolff, Peuleyen 174, tel. 15376; de Wereldwinkel, Kon. Wilhelminaplein; Mannie van Leeuwen, SweeÜnckhof 62, tel. 14405 en bij Hannie Glasbeek, Ire- nestraat 45, tel. 14772. milieleden van de ca. 1 'h miljoen Neder landers die na 1948 geëmigreerd zijn. Daarbij kunnen worden opgeteld de half miljoen Nederlanders die voor kor te of lange tijd in het buitenland werk zaam zijn en de ongeveer 25.000 zoge naamde overwinteraars. Potentiële klanten voor cassettepost zijn zonder twijfel ook de 600.0(X) bui tenlanders die in ons land werken. Ook aan blinden en slechtzienden, of zij die lijden aan een vorm van woordblind- denken wij in het bijzonder aan de dames en heren die ons bij het grote werk van het vouwen der bonnen hebben geholpen, vooral de dames komt hier een extra woord van dank toe. Rest mij nu nog even het woord te rich ten tot alle leden van de win- kelweek-commissie en dank hen allen voor de zo sympathieke wijze van samenwerking om te komen tot een winkelweek die er zijn mag. Heren dit is de weg die onze gezamenlijke middenstand WADDINXVEEN - Op 1 november is ook het Waddinxveense postkantoor aan de Kerkweg-Oost gestart met een proef met cassettepost. Deze nieuwe dienstverlening houdt in dat op alle postkantoren en postagentschappen een cassettebandje van tweemaal 5 mi nuten te koop is, samen met een envel op om het bandje te versturen. Inbegrepen bij de prijs (5 gulden) zijn de verzendkosten voor welke bestem ming ter wereld ook, naar het buiten land per luchtpost. De envelop is voor zien van een speciale sluiting die op-_ nieuw te gebruiken is. Voor dat doel is in de envelop tevens een voorbedrukte adressticker te vinden, terwijl ook een felicitatiesticker is toegevoegd om van Cassettepost feestelijke post te maken. Naar verwachting zal vanaf eind novem ber cassettepost ook te koop zijn in vele grammofoonplaatzaken. PTT-Post richt zich met cassettepost primair op de jeugd t.e.m. 25 jaar. Naar verwachting zal de nieuwe dienstverle- BOSKOOP - Deze week wordt de ou tillage van de van activiteiten bruisende Christelijke Lagere Tuinbouwschool in Boskoop uitgebreid door de plaatsing van een noodgebouw. Daardoor zal het aantal lokalen met 2 toenemen. Het theorie- en praktij klokaal geeft de mogelijkheid dat lassen en motoren techniek nu elk in een aparte ruimte worden ondergebracht. Door het nog steeds groeiende leerlingen aantal wordt nu nog les gegeven in aula en do centenkamer. Men hoopt, dat door de uitbreiding dit ook spoedig tot het verle den zal behoren. Van de schoolactiviteiten zelf zullen ve len op de voorlichtingsdagen op don derdag 22 november en vrijdag 23 no vember kennis kunnen nemen. De acti viteiten staan in het kader van het the ma "Licht". Men verwacht, dat het aantal van 700 bezoekers in 1983. mogelijk overtroffen zal worden. Voor eigen leerlingen en bezoekende leerlingen van basisscholen hoopt men op didaktisch verantworde wijze een tweetal zinvolle dagen te kun nen organiseren. WADDINXVEEN Volgens het Wad dinxveense gemeentebestuur wordt men aan het Raadshuisplein de laatste tijd regelmatig benaderd met de wens een moskee, dan wel een ontmoetings ruimte voor leden van de Turkse en de Marokkaanse gemeenschap in Wad dinxveen te realiseren. Om te peilen hoe in'kringen van culturele minderhe den hierover wordt gedacht en om op dit onderwerp in te kunnen gaan in de later te publiceren Nota Culturele Min derheden, wordt op woensdag 14 no vember om 20.00 uur in het gemeente huis een hoorzitting georganiseerd. Een ieder die hiervoor belangstelling heeft is van harte welkom. De begeleiding is in handen van het Nederlands Radio Orkest. Het geheel staat onder leiding van Wim van der Panne. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de kosterij van de St. Janskerk en ’s avonds bij de ingang van de kerk. De toegangsprijs is f. 12,50; voor jeugd en 65-plussers f. 7,50.' WADDINXVEEN - “Daar komt de Basisschool” was het thema van de ouderavond van de protestants-chris- telijke kleuterschool De Kleine Basis en de lagere De Savornin Lohman- school (Lindengaarde) die vorige week dinsdagavond gehouden werd. Na het huishoudelijke gedeelte van deze avond werd de film “Daar komt de basisschool” getoond. Deze voorlichtingsfilm van het ministerie van Onderwijs schetste een beeld van mng echter ook aftrek vinden bij^de^fa- Op handen zijnde veranderingen a i m- voor leerlingen van 4 tot en met 12 jaar. Vele beelden kwamen de goed opge komen ouders al bekend voor. Na afloop werd gretig gebruik gemaakt door de aanwezigen om vragen te stellen. De onderwerpen overgang kleuter naar lager onderwijs, leer plicht, niveau werken en aanslui ting naar voortgezet onderwijs wer den aan de orde gesteld. Een pannel beantwoordde de diverse vragen naar volle tevredenheid. Ie Tocht” is weer een symbool van hen die in Argentinië, Peru en andere landen in Z-Amerika tot zwijgen zijn gebracht. De tocht wordt georganiseerd door het Oecumenisch Vrouwencontact en Vrouw, Kerk en 2/3 Wereld. De ver trektijd is om 11.00 uur vanaf het Malieveld in Den Haag. Op het Bin nenhof wordt een petitie aangebo den aan vertegenwoordigers van de Nederlandse regering. Daarna gaat de tocht naar de Argentijnse ambassade, waar een stille tocht is en een petitie wordt aangeboden. In september werd ook een petitie aan de ambassa deur van Peru overhandigd. Na de tocht is er tot 15.00 uur een gebeds- en werkbijeenkomst in de Doopsgezinde Kerk, Paleisstraat 8, waar men eventueel aan kan deel nemen. Vanuit Waddinxveen kan men de trein van kwart voor tien ne men om op tijd op het Malieveld te zijn. Wie meer inlichtingen over de ze tocht wil kan bellen naar Ineke Verheul-de Wolff, tel. 15376 of Aty van Weelden-Groeneveld, tel. 13836. Niet ingeschreven zijn die onderne mingen welke aan een publieks rechtelijk lichaam behoren, die waar in uitsluitend landbouw of visserij door een natuurlijk persoon als enig eigenaar wordt bedreven en ten slot te die waarin uitsluitend straathandel in de vorm van venten wordt uitge oefend door de ondernemer of le den van zijn gezin. Ook uitgezonderd zijn de vrije beroepsbeoefenaren, voorzover niet in de vorm van een rechtspersoon georganiseerd. moet blijven bewandelen. Deze saamhorigheid is wel het beste in onze commissievergaderingen naar voren gekomen, waarin van de eerste tot de laatste verga dering een schitterende samen werking was, en geen tijd of moeite te veel was. Dat zulks in de toekomst altijd zo zal mo gen blijven is een oprechte wens. Zaterdagmiddag opening der St. Nicolaas winkelweek, wat wil dat zeggen, dat is minstens 1000 waardebonnen, variërende van f 1.tot f 12.benevens 200 winkelprijzen, en f 200 prijzen voOr de jeugd. Dit is het St. Nicelaas geschenk wat onze plaatselijke Middenstand het kopende publiek dit jaar aan te bieden heeft. Maar laten wij eerst beginnen bij de opening van deze St. Nico- laaswinkelweek, deze zal aanvan gen met een intocht van St- Nico laas die Zaterdagmiddag onge veer 2.30 uur zal arriveren per motorboot van de heer Los, die ook dit jaar weer gaarne bereid was geheel belangloos de Sint uit Spanje te halen. Een woord van dank aan de heer Los is dan ook van harte gemeend. Nadat de Sint nabij de gasfabriek op zijn schimmel zal zijn gestapt, begint een rondgang in omgeving van de Brug en via de Kerkweg naar de Dorpstraat. Let op meisjes enx jongens. Piet is goed voorzien van pepernoten. Op deze tocht ial de Sint worden voorafgegaan door onze beide fanfarecorpsen „Cpncordia" en „Voorwaarts”,die elkeen gedeelte voor hun rekening acaieu. Ook deze corpsen eeu woord van oprechte dank voor hun zo gewaardeerde en belange loze medewerking. Dit wat betreft de route van St. Nicolaas en zwarte Piet, wiens komst in onze gemeente door ons allen, maar vooral door de jeugd zo zeer op prijs gesteld wordt. Nu een woord tot het kopende pu bliek. Wanneer gij in de St. Ni- oolaas-winkelweek, dat is van Za terdag 27 November t.m. Zater dag 4 December, voor f 1.bij de deelnemende winkeliers koopt, qntvangt tl daarvoor een bon die bij opening een klokje zal Vertonen^ Heeft LI een klokje ^aarop een wijzer voorkomt, is edn waafdebon, vooreen aan tal guldens, die de wijzer van de Idok aan geeft. Heeft II een klokje waarvan de wijzer op 4, 6, of 12 ataat, zo heeft U dan een waar debon, van f 4.—, f 6 of 12 die men bil een der deelnemende Winkeliers kan besteden. De deel nemende winkeliers zijn te her kennen aan een kaart in hun eta lage, waarop een- klok voorkomt. Niet alleen dat LI een klokje kunt ontvangen met een geldswaarde, ook kunt U eea klokje ontvan gen waarop een adres voorkomt, waar U een prijs kunt halen. Zo zal het voorkomen dat U bij kruidenier A. een klokje ontvangt, waarop het adres voorkomt van manufacturier B. waar U de prijs in ontvangst kunt gaan ne men. Deze prijzen kunnen Zater dag 4 December bij de adressen voorkomende op de klokjes wor den afgehaald. Dit wat betreft het kópende publiek. WADDINXVEEN - Bij brief van 23 augustus 1984 heeft het bestuur van de Fraude risico Onderlinge van Ge meenten (F.O.G.) de nieuwe statu ten en het nieuwe verzekeringsregle- ment aan de gemeente toegezonden. Dit reglement geeft aan dat de ge meente Waddinxveen tenminste voor f 197.000,-- verzekerd dient te zijn. Het reglement bepaalt dat per 1 janu ari 1979 en vervolgens om de twee ja- ren de verzekerde som, waarvoor een verzekeringsnemer verplicht is zich te verzekeren, wordt verhoogd of ver laagd overeenkomstig de door het Centraal Bureau voor de Statistiek berekende stijging of daling van het prijsindexcijfer voor de overheids consumptie (indexclausule). In de raadsvergadering van 16 mei 1979 is wegens de voortschrijdende inflatie en de toegenomen omvang van het geldverkeer de verzekerde som vastgesteld op f 200.000,--. WADDINXVEEN De werkgroep Waddinxveen van Amnesty In ternational houdt maandagavond 10 december om acht uur in Het Trefpunt aan de Stationsstraat een bijzondere avond in het ka der van de landelijke actie Martelen is mensenwerk, maar de be strijding ervan ook. Aan de avond op 10 december, de dag van de rechten van de mensen, werken mee Tito Pais, kinderarts uit Uruguay, de Chileense muziekgroep Yupanki en de theatergroep “Nieu we Waterweg” uit Vlaardingen met een door hen zelf geschreven stuk rond de Campagne Tegen Martelen. De toegangsprijs is f. 4,—. En nu een woord tot de deel nemende winkeliers. Eenmaal in het jaar een winkelweek. Dat is de week waarin gij het beste wat Uw zaak te bieden heeft zo fraai mogelijk naar voren wilt brengen, door Uw etalages zo mooi mogelijk te maken. Bekroont dan Uw artikelen met onze Ne derlandse driekleur, steekt allen de vlag uit, het St- Nicolaascom- mité rekent er op. En deze wen sen U alle een verkoop die de vorige ja ren verre zal over treffen. De ouden van-dagen kunnen daar ook wel bij varen, wnnt het winkelweek comité hoopt nog een batig saldo over te houden, dat zo als voorheen is geschied, weer zal worden aan gewend om onze ouden van dagen een onvergetelijke dag te bezorgen. Rest ons nu nog een woord van dank aan allen die hun medewer king gaven om deze winkelweek te doen slagen. Op de eerste plaats onze Edelachtbare Heer Burge meester voor zijn sympathieke woorden voorkomende in dit blad, de beide voorzitters van onze plaatselijke Middenstandorganisa- ties, de heren H. M. de Wilde en H. Doeleman, en allen die hun avonden ja zelfs hun nachtrust gaven om het grote werk wat aan de voorbereiding van deze winkelweek verbonden was. Hier WADDINXVEEN - In oktober is het aantal bedrijven in Wad dinxveen met tien toegenomen. Dat blijkt uit het maandelijkse overzicht over de ontwikkeling van de bedrijvigheid in de regio Midden Holland van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Gouda. Daaruit blijkt dat zich 13 Waddinxveense bedrijven in het handelsregister lieten inschrijven, doch dat er sprake was van 3 op heffingen, zodat het per saldo om 10 nieuwe bedrijven in W ad dinxveen gaat. Het totaal aantal arbeidsplaatsen in het bedrijfsleven in Midden-Holland is, volgens de mutaties in het handels register (in- en uitschrijvingen), in ok tober 1984 met 40 toegenomen. Er werden 108 nieuwe bedrijven inge schreven, terwijl er 82 bedrijven ver dwenen. Per saldo nam het aantal ingeschreven bedrijven in het han delsregister aldus toe met 26. De mutaties in oktober hebben alle betrekking op bedrijven met minder dan 20 arbeidsplaatsen, met de na druk op eenmansbedrijven. De nieu we inschrijvingen betreffen in het bij zonder de volgende branches: zake lijke dienstverlening, detailhandel, groothandel, bankwezen en exploi tatie van en handel in onroerend goed. Omdat hier minder uitschrijvingen tegenover stonden, nam in deze branches het aantal ingeschreven be drijven per saldo toe, met uitzon dering van de detailhandel waar per saldo geen wijziging plaatsvond in het aantal bedrijven. Bij de uitsplitsing naar gemeenten blijkt dat zich in Gouda een daling van het aantal ingeschreven bedrij ven voordeed (- 16). De grootste stij gingen kwamen voor in Waddinx veen (plus 10), Woerden (plus 6), Bodegraven en Moerkapelle (ieder plus 5). Uitbreiding en inkrimping van het aantal werkzame personen bij onder nemingen na inschrijving in het han delsregister worden in de overzichten van de Goudse Kamer niet vermeld. Faillissementen worden geregistreerd na ontvangst van de melding van de uitspraak van het faillissement door de arrondissementsrechtbank. Het district Midden-Holland omvat de gemeenten: Ammerstol, Bergam bacht, Berkenwoude, Bleiswijk, Bo degraven, Boskoop, Driebruggen, Gouda, Gouderak, Haastrecht, Lek- kerkerk, Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Ouder kerk aan den IJssel, Reeuwijk,

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 9