8E1 1 St. Nicolaas had voor de jeugd alle tijd Spreekbeurt van Anton Geesink middenstand eensgezind aan de weg Cheque van 55 mille voor het Lima-project ’’Met Sint Nicolaasactie timmert Middenstandsvoorzitter C. de Bas (60): Intocht verliep zaterdag vlekkeloos Bij Waddinxveen-tennis blijft actueel Meubelcentrum IJsselstein Aan NOVIB overhandigd door drs. C.J.M. Seelen Lectuurhuisje Rode Kruis Officiële start verkoop kinderzegels 99 il iQ 4 Voorbeeld 8 M Wandkleed ,5 h *4 Inkopen Bijzonder Eén geheel Koopkracht WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 NOVEMBER 1984 1 J Sint Nicolaas zwaaide naar het lot waarop duizend gulden is gevallen in het kader van de middenstands- Anton Gee- overhandigt De Waddinxveense welzijnsambtenaar drs. i Het binnen en buiten opgeknapte pand van Meubelcentrum IJs selstein. (Foto: Meubelcentrum IJsselstein). Het moment is daar dat het motorschip Spanje, met aan boord Sint Nicotbas.eri zijngèüotg, af meren aan de Nesse. aan NOVIB-medewerker John Schlanger ond een wandkleed uit Peru, dat de Kerngroep Ontwikke- het gemeentebestuur heeft geschonken. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Sint Nico laas en zijn gevolg zijn weer in Waddinxveen. Klokslag half elf zette de Goedheiligman met zijn Zwarte Pieten zaterdag vas te voet op Waddinxveense bo dem. Terwijl een grote schare kinderen met hun ouders in een koud en winderig Gouwedorp stonden te wachten, meerde het motorschip ‘Spanje’ af aan de Nesse. niet-leden zijn welkom. onderhoud voor een gezin acht gulden bedragen - kunnen houden. WADDINXVEEN Oud-Olympisch judokampioen sink (50) komt zaterdagavond om acht uur in net clubhuis van de tennisvereniging Waddinxveen spreken over mentaliteit en doorzet tingsvermogen in de sport. Deze avond, een initiatief van de ten nisschool Esveha van de aan de Alberdingk Thijmlaan op het park De Woerd spelende tennisvereniging, is gratis toegankelijk. Ook ;oed lopende en in alle opzich- ipaanse kindervriend. WADDINXVEEN - T C.J.M. Seelen heeft maandagavond in de kantine van het meentehuis een cheque van f 35.000,- overhandigd aan NOV medewerker John Schlanger voor het werkproject m de Peruaanse hoofdstad Lima. De Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Wad dinxveen steunt daar bedrijfjes, waardoor arbeiders hun werk in deze Latijnsamerikaanse wereldstad - waar de kosten van levens- Sint Nicolaas zwaaide naar een massaal publiek van jong en oud, dat zich de kans met het ontgaan om de Goedheiligman van dichtbij gade te slaan. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN In Waddinxveen begon de middenstandsvere niging al voor de Tweede Wereldoorlog met de organisatie van de jaarlijkse intocht van Sint Nicolaas. De afdeling Waddinxveen van het Koninklijk Nederlands Ondernemers Verbond (KNOV) tekent nog steeds jaar-in-jaar-uit voor een g< ten aantrekkelijke aankomst van de Si Welzijnsambtenaar drs. C.J.M. Seelen een cheque van f 55.000,-. Op de achtergo lingssamenwerking Waddinxveen aan I De eerste trekking van i actie ‘1000 piek om de dag’. Rechts notaris J. in ‘t Hol, terwijl in zijn kantoor aan de Prinses Beatrix- laan toekijken van links naar rechts J. Heemskerk, T. Ververs, notaris mr. P.L. van der Meulen en mid denstandsvoorzitter C. de Bas (Foto: Sjaak Noteboom). I 7 i I iV s h zou kunnen is onderwerp van nader beraad en studie. tralie. De voorbeeldfunctie van het project staat vast en verdient zeker het etiket ‘baanbrekend’. De NOVIB-medewerker nam de Wad dinxveense cheque dankbaar in ont vangst. ‘Ik krijg altijd een warm ge voel van binnen als ik naar Waddinx- veen kom’, gaf hij te kennen. Hij noemde Waddinxveen ‘een verleng stuk van het Lima-project’. De leden van de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen omschreef John Schlanger als mensen, die soms nog meer weten van het leven en wer ken van de Peruaanse arbeiders in Li ma dan de NOVIB zelf. IJSSELSTEIN In IJsselstein heeft een totaal vernieuwd Meubelcentrum IJsselstein de deuren opnieuw ge opend. Zowel het binnen- als het bui- tengebeuren hebben een grondige op knapbeurt ondergaan. Om nog meer sfeer te verkrijgen in een enorme op pervlakte van ruim 5000 m2 is er een verlaagd plafond aangebracht en zijn de vloeren en wanden tevens aange past aan de normen van deze tijd. De Aan het slot van de avond overhan digde de vice-voorzitter van de Kern groep, Chiel Smallegange, een uit Lima afkomstig wandkleed aan het WADDINXVEEN - In het winkel centrum de Passage staat sinds jaar en dag het lectuurhuisje van het Rode Kruis. De Waddinxveense Elly Kemp- kes-van der Hooft van de.Mozartlaan wijst er op dat de inzameling van lec tuur nog altijd actueel is. Deze lectuur wordt verspreid in zie kenhuizen en verpleeghuizen in Gou da en omstreken. Ook oud materiaal is welkom. De opbrengst van oud pa pier komt ten goede van het Rode Kruis in Gouda, waaronder Waddinx veen valt. e De in het Gelderse Gameren wonen de vijftiger heeft deze erelijst: 23 maal kampioen Europa, wereldkam pioen alle categoriën in Parijs (1961), Olympisch kampioen Tokio (1964), Nederland kampioen Grieks-Romeins wostelen (1957, 1958, 1959). Hij schreef ook boeken, zoals Mijn Judo, Judo Principe Staande Tech niek, Judo Principe Grond Techniek, Judo Principe Combinatie Techniek, Judo in Evolutie en Veiligheid door Perfectie. Ook werkte hij mee aan videobanden als Judo met Anton Geesink en Sport en Zelfverdediging. John Schlanger verheelde echter niet dat er in de Peruaanse hoofdstad sprake is van een bijzonder voor- beeldproject, waarmee op het gebied van arbeiderszelfbestuur voor het La- tijnsamerikaanse land unieke ervarin gen zijn opgedaan. Dat was ook de conclusie van de twee onafhankelijke bedrijfsdeskundigen uit Chili en Aus- De meisjes en jongens, die verlangend hadden staan wachten op de komst van de Spaanse kindervriend, kwa men niet voor niets. Nadat Sint Ni colaas op de brug van de boot was welkom geheten door burgemeester C.M. van der Linden en midden standsvoorzitter C. de Bas nam hij er alle tijd voor om een praatje met de jongeren te maken en kindertekenin gen van hen in ontvangst te nemen. Liedjes Intussen speelde de harmonie Con cordia Sinterklaasliedjes en maakten zich op afstand de open koetsen ge reed, waarin de Goedheiligman met zijn gevolg zowel ‘s morgens als ‘s middags een rondtoer langs de Wad dinxveense winkelcentra zou gaan maken. De hele intocht verliep vlekkeloos. Het publiek toonde zich enthousiast over de manier waarop deze intocht ditmaal was georganiseerd. Iedereen leek er veel plezier aan te beleven, zo dat de kou daardoor verdrongen kon worden. Burgemeester Van der Linden sprak een kort woord tot de Sint. Hij ver telde dat sinds zijn komst een jaar ge leden er in Waddinxveen niet zo veel was veranderd. Voor de meisjes en jongens was hij blij dat de Goedhei ligman toch weer naar het dorp aan de Gouwe was gekomen. Sint Nicolaas zei weer met plezier naar Waddinxveen te zijn gekomen. Belangstellend vroeg hij aan midden standsvoorzitter De Bas of ook hij kans maakte op duizend gulden, één van de prijzen van de Sint Nicolaas- actie ‘1000 piek om de dag’ van de middenstandsvereniging Waddinx veen. De heer De Bas gaf aan dat iedereen evenveel kans had, mits men zijn of haar inkopen natuurlijk in de eigen plaats bij de deelnemende winke liers zou doen. Sint Nicolaas beloof de dat, daarmee officieus het start sein gevende voor de Sint Nicolaas- actie 1984 die vorige week donder dag al van start ging en duurt tot op de dag van de verjaardag van de Spaanse kindervriend. Anton Geesink zal in Waddinxveen- Noord vertellen welke mentaliteit en wat voor doorzettingsvermogen er nodig is om de top in een sport te kunnen bereiken. Zonder die twee elementen komt men niet ver, want het zijn voor iedere sport onontbeer lijke eigenschappen. Anton Geesink vervult thans diver se functies. Zo is hij adviseur van het ministerie van Economische Zaken voor Sportactiviteiten in Japan, is hij de PR-man van het Ponypark Slag haren, treedt hij op als televisiepre- sentator en is hij nog altijd judole- raar. Het overhandigde geld omvat de jaar lijkse gemeentelijke bijdrage en het resultaat van de activiteiten van de nu ruim negen jaar bestaande Kern groep op financieel gebied. De groep Waddinxveners steunt sinds een aantal jaren via de Nederlandse orga nisatie voor ontwikkelingssamenwer king NOVIB het Lima-project, nadat eerst de schouders was gezet onder een landbouwproject in Bourkina Fasso (Boven-Volta). John Schlanger, die NOVIB-project- medewerker is voor Latijns-Amerika, verving op de bijeenkomst mevrouw Margriet van Hamel, de adjunct-al- gemeen secretaris educatie van de NOVIB, die maandag in Amersfoort deelnam aan de besprekingen ter voorbereiding van de nationale hulp actie voor de hongerende Afrikaanse bevolking. Van de gelegenheid maak te hij gebruik om de aanwezigen te informeren over de eerste resultaten van de evaluatie van het Lima-project door twee onafhankelijke bedrijfs deskundigen. In Lima worden mensen die met el kaar bedrijfjes zijn gestart financieel en moreel geholpen. Het gaat hier om 4.500 arbeidsplaatsen, waarvan zo’n 25.000 mensen moeten leven. John Schlanger, die aangaf dat de onder zoeksresultaten nog van alle kanten bekeken moesten worden, maakte duidelijk dat de in Lima gerealiseerde vorm van arbeiderszelfbestuur heel bijzonder voor Peru genoemd kan worden, maar dat niet alles er van een leien dakje loopt. Te weinig mid delen, papieren rompslomp en de moeilijke economie zijn een paar van die haken en ogen. Vooral de financiering van de be drijven vraagt echter de nodige aan dacht, omdat het daarvoor gevorm de fonds zodanig gevuld moet blijven dat er steeds opnieuw door leningen - welke nu tegen een beduidend lagere rente worden verstrekt dan de offi ciële banken plegen te doen - bedrij ven geholpen kunnen worden. Wil het Lima-project toekomst blijven houden, dan zal er blijvend in de ei gen financiering voorzien moeten kunnen worden. Hoe dat het beste WADDINXVEEN - In het Waddinx veense postkantoor aan de Kerkweg- Oost waren mevrouw S.IJ. van der Linden-Taekema en haar man, bur gemeester C.M. van der Linden, vori ge week woensdagmorgen weer aan wezig om de start van de verkoop van kinderpostzegels en wenskaarten 1984 een officieel tintje te geven. Voor de echtgenote van Waddinx- veens eerste burger waren er bloemen en natuurlijk de welbekende kinder postzegels en wenskaarten 1984. Le den van het plaatselijke comité heb ben traditigetrouw in de hal van het postkantoor weer een verkoopstand ingericht om de kinderpostzegels en de uitgebreide collectie wenskaarten aan het publiek aan te bieden. De kinderpostzegels hebben dit jaar als thema ‘Kind en Stripverhaal’ en zijn getekend door Joost Swarte. El ke postzegel vormt een stripverhaal- tje compleet met tekstballon. De waarden van de serie kinderzegels zijn 50 plus 25 cent, 60 plus 20, 65 plus 20 en 70 plus 30 cent. In de verkoopstand, die tot 20 de cember in het postkantoor aanwe zig blijft, kan men niet alleen voor Kerst- en Nieuwjaarskaarten terecht, maar ook voor algemene kaarten. De prijzen variëren van f 0,35 tot f 1,50. kleuren zijn sfeervol en met smaak gekozen, zodat de meubelcollectie overzichtelijker en ruimtelijker tot hun recht komen. Meubelcentrum IJsselstein startte in 1956. Het bedrijf telt 35 medewer kers. Directeur is de heer Bakkers. Hij heeft het initiatief genomen zijn centrum ook onder de aandacht te brengen van het Gouwestreekpu- bliek. veense winkelcentra en de individuele winkeliers laten meestal geen kans voorbij gaan om feestelijk.aan de weg te timmeren. Middenstandsvoorzitter C. de Bas vindt die jaarlijkse gezamenlijk geor ganiseerde intocht van Sint Nicolaas van groot belang. Te meer daar aan de komst van de Goedheiligman de bekende Sint Nicolaasactie wordt ge koppeld, die het winkelend publiek in en buiten Wadddinxveen kansen biedt op mooie geldprijzen. In het verleden is van alles ondernomen om het wat dit betreft de mensen zoveel mogelijk naar de zin te maken. Ditmaal is weer gekozen voor de uit reiking van duizend gulden om de dag. De eerste trekkingen zijn al achter de rug. De heer De Bas: ‘Het is in het belang van de gehele middenstand dat we er telkens weer in slagen om gezamenlijk een heel bij zondere Sint Nicolaasactie op touw pernoten te laten uitdelen. Ondanks de zeer grote drukte aan de Nesse en J en oud het warm van binnen hebben ge kregen bij de traditionele intocht. De aankomst van Sint Nicolaas, vaak per motorboot, maar in het verleden ook met de trein en in een helicop ter, is in een jaar één van de weinige momenten dat de middenstandsvere niging Waddinxveen als één geheel naar buiten treedt. In feite is het een eendrachtige afsluiting van een jaar vol activiteiten, want de Waddinx- Waddinxveense gemeentebestuur. Na dat drie leden van de Kerngroep had den weergegeven wat zij in dat bijzondere wandkleed allemaal zagen kreeg welzijnsambtenaar drs. C.J.M. Seelen het aangeboden. Hij beloofde dit Peruaanse ‘teken van vriendschap’ aan het Raadhuisplein een goede plaats te zullen geven. q Afgelopen zaterdag was het weer zo ver dat Sint Nicolaas kon worden welkom geheten door burgemeester de koude temperatuur moet jong C.M. van der Linden en midden standsvoorzitter C. de Bas. Een speci aal comité van actieve KNOV-leden had er opnieuw voor gezorgd dat ie dereen aan de intocht plezier kon be leven. En daar slaagde men ook in. En dan vooral voor de kinderen, want zij vormen in deze laatste we ken van het jaar terecht telkens het middelpunt van de Goedheiligman en zijn gevolg. Er was nu alle tijd be schikbaar om de meisjes en jongens in contact te brengen met Sint Ni colaas en de Zwarte Pieten hun pe- te zetten, die aantrekkelijk is voor het publiek. We hebben weer geko zen voor de actie ‘1000 piek om de dag’, omdat deze het beste aansluit bij wat het publiek graag wil, zo heb ben we gemerkt. Maar het is iedere keer weer plezierig dat we als KNOV- afdeling in Waddinxveen steeds ge zamenlijk in november en december aan de weg kunnen timmeren’. De heer De Bas, die in 1978 de voor zittershamer overnam van de heer G. van Ringelenstein en nu 60 jaar is, geeft aan dat het ook nodig is om ac tiviteiten te Ontplooien voor het be houd van de koopkracht. ‘De koopkracht in Waddinxveen is groot. Het behoud daarvan staat voorop. Daar zijn namelijk verschil lende belangen mee gediend. In de eerste plaats betekent een sterke koopkracht dat de winkeliers in staat zijn hun bedrijven zo gezond moge lijk te leiden en in de tweede plaats profiteert daar de consument van. Goede winkels en een gevarieerd aan tal daarvan biedt het publiek volop keus. En een Sint Nicolaas-actie als die van dit moment helpt a^n de in standhouding hiervan mee’. Maar er is nog een voordeel te noe men aan de samenwerking zoals die rond Sint Nicolaas in de praktijk wordt gebracht. ‘Op die manier wordt voorkomen dat de onderlinge concurrentie verscherpt door diverse acties’, weet de heer De Bas. ‘Onze gezamenlijke aanpak stelt ons verder in staat om een kwalitatief goede in tocht van Sint Nicolaas te verzorgen en een heel attractieve Sint Nicolaas- actie te houden. En dat verhoogt al leen maar het aanzien van het Wad dinxveense winkelapparaat’. De middenstandsvereniging Wad dinxveen beschikt jaar-in-jaar-uit over bekwame krachten die de kennis en het organisatietalent hebben om zo wel het verwelkomen van de Spaanse kindervriend als de meestal drie we ken in beslag nemende winkelactie in goede banen te leiden. Gijs Kraijesteijn, Teun Ververs, Jan Heemskerk en Wim Rip vormen dit maal de illustere vier die met meer vindingrijkheid dan menigeen denkt er in slaagt om dit karwei zo vlekke loos mogelijk te klaren. Zij vonden het dan ook heel plezierig van het publiek vernomen te mogen hebben dat de intocht aan alle wen sen voldeed. Jong en oud hadden het bijzonder naar hun zin, al was het wel koud. Maar de middenstandsver eniging Waddinxveen is niets te veel om te proberen daar een volgende keer ook wat aan te doen. I

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 13