WSE EN W’VEEN ZO AAN DE LEIDING Alle hens aan De Gouwe nu gelijk (8-8) Waddinxveense sportspetters Het Trefpunt: 500 vogels 1■''Y¥s a dek voor Korbis Marcel Straver ’’redt” Be Fair GOUWEBOS TROK 400 ATLETEN DAMMEN Matige vangst WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Volleybalsters van Be Fair winnen één set Cees Ancima’s play-backshow in Het Trefpunt PHILIPSE NEEMT KOP Moeilijke winst TOOS-basketbal Gelijke spelen hockeyers Herfsttitel WSE-D2-team g BIJ WSV I te Be Fair Waddinxveen-za Heren 2 v Dames Dames 1 Heren Lidmaatschap Voetbal Soms gevaarlijk Heren Cross Feestje Massasport Nanette Bergwerf N. Zwijnenburg WSE RSB-competitie s scoord. periodestanden waren: 2-2, 5-4,1-1 en 0-1. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 NOVEMBER 1984 I i kostbare zege nu de rang- eelde, nestelde de kop. Waddinxveen-zaterdag verloor met 1-0 van WADDINXVEEN - Het Waddinxveense waterpolozevental van De Gouwe heeft tegen KZC de voorsprong uit handen moeten geven, zodat de strijd gelijk eindigde: 8-8. De Waddinxveners toonden zich toch tevre den, hoewel ze in de tweede periode een voorsprong van twee doelpunten (6-4 en 7-5) hadden. Pas in de vierde periode maakten de gasten gelijk. De ;W.:...... WADDINXVEEN Het Waddinxveense Korbis is zaterdag de zaal- korfbalkompetitie begonnen met een 8-12 nederlaag tegen De Ka pellen. De gasten bleken over een zuiverder afstandsschot te be schikken. Alle twaalf tegendoelpunten werden van afstand ge- WADDINXVEEN Het eerste voetbalteam van Be Fair had za terdagmiddag veel te danken aan hun doelman. Mede door het uit stekende werk van Marcel Straver sleepte de tweede klasser een puntendeling uit het vuur in de thuiswedstrijd tegen het Delftse Vitesse: 0-0. De gasten hadden overigens in de eerste helft het bes te van het spel. In de vierde klasse behaalde WSE een I op het Woerdense VEP (2-1), zodat de Waddinxveners lijst aanvoeren. Waddinxveen-zondag, dat niet spc~1J zich stevig aan x Floreant 3. WADDINXVEEN - Twee-twee gelijk. Dat was zowel de eind stand voor het eerste herenteam van de hockeyclub Waddinx veen, dat thuis tegen Alphen aan den Rijn speelde, als voor het eerste damesteam, dat uit tegen Gouda speelde. De herfsttitel voor WSE D2. Op de foto (boven) Kees van Eisten JanWil- lem van Triet (leiders); (midden) John Troost, Marco SchoonackersDen nis Captein, Dirkjan Roos, Marchano Doelsemat; (onder) Dennis van de Hoven, Iwan Tol, Jeroen van Tongeren, Marcel van Oostveen, Ricky Compeer, Arnold Staarthof. Op de foto ontbreken leider Wim Compeer en spelers Jopie Cuper en Hjalmar van Veen (Foto: WSE). kfei i Bij de heren was het dus Aart Stigter van het Alpheuse AAV ‘36 die de 7.410 meter aflegde in een winnende tijd van 22 minuten en 55 seconden en finishte daardoor ruim voor zijn clubgenoot Ed van Gemeren (23 minuten een 20 secon den). Rut Stigter van het Woerdense Clytoneus liet 23 minuten en 25 secon den klokken. Dames 1 verloor met 58-47 van het goed schietende Grasshoppers 2. De Waddinxveensen konden het niet bii- benen. SB» Het tweede team van De Gouwe trad aan tegen Neureus 2 en ging in cijfers 512 geheel kopje onder. Het was voor de tweede keer dit seizoen dat coach Wim Kraak dit team weer onder zijn hoede nam. Zoals bekend werd hij met heren 2 vorig seizoen kampioen en pro moveerde toen naar de reserve le klas. Veel toemalige spelers draaiden nu meer in het eerste en wacht dus een moeilijke taak om dit team in de reserve le klas te houden. Overigens is de Gouwe met de zeven to nu toe gespeelde competitiewedstrijden nog steeds rode lantaarndrager met een totaal van twee punten. Dat had wel an ders gekund gezien het spel tegen KZC. In de promotieklasse leed Be Fair- heren een kansloze nederlaag. Be Fair moest in Gouda optornen tegen Ra dius 2, een .ploeg die nogal wat oud- eredivisiespelers herbergt. Al voor de wedstrijd begon waren de Waddinx- veners kansloos, omdat zij enorm te gen de opponent opkeken. De set standen waren 15-5, 15-3 en 15-7, waarmee alles eigenlijk gezegd is. Als enig excuus kon Be Fair aanvoeren dat Paul van der Hart en Maarten Hemelaar vanwege blessures'niet be schikbaar waren. Zaterdag 1 december wordt er door de HSW een Sinterklaasviswedstrijd gehouden. Ieder lid van de HSW is welkom. Kosten f 6,--, prijzen 1:2. Opgave voor deze wedstrijd voor woensdag 28 november bij J. Ver hoef (tel. 17991) of R. Jenner (tel. 18073). Vertrek vanaf het N.S.-sta- tion om 7.15 uur. De wedstrijdduur is 2 x 1 1/2 uur. Nederlandse Bond van Vogellief hebbers telt bijna 100 leden. Het lidmaatschap van de vereniging kost 40 gulden per jaar voor volwasse nen. Voor de jeugd tot 18 jaar is het lidmaatschapsgeld 29 gulden per jaar. Dit is inclusief het door de bond toegestuurde maandblad ‘On ze Vogels’, een blad vol informatie over het houden en kweken van vo gels aangevuld met vele kleurenfo to’s. Ook in de zevende competitiewed strijd tegen Floreant 3 wisten de za- terdagvoetballers van Waddinxveen niet tot winst te komen. Ook nu was weer sprake van een groot over wicht, doch het was Floreant dat de beide punten in Boskoop hield. In de eerste helft wist Floreant het krachtsverschil nog redelijk te com penseren door enkele malen gevaar lijk voor keeper v.d. Berg te verschij nen. Halverwege de eerste helft le verde dit, naar later zou blijken, het enige doelpunt van de wedstrijd op. Spits Sleeuwenhoek wist namelijk nog juist de bal te raken, welke ver volgens tergend langzaam de doellijn passeerde. Na rust kwam Floreant er in het ge heel niet aan te pas. Maar de impro- duktieve voorwaartsen van Waddinx veen wisten zelfs de fraaiste kansen niet te benutten. Door dit gemis aan stootkracht lijken de zaterdagvoet- ballers bij voorbaat kansloos voor sen nog redelijke klassering ofschoon net vertoonde veldspel reden tot op timisme geeft. WADDINXVEEN - Bijna 500 vo gels zullen te zien en te horen zijn op de driedaagse tentoonstelling die de Waddinxveense vogelvereniging De Vogelvrienden in Het Trefpunt aan de Stationsstraat houdt. Het gaat hier, zo laten de organisatoren ons weten, om 100 zangkanaries, 100 kleur kanaries, 50 vorm- en pos tuurkanaries, 40 grote parkieten en dwergpapagaaien en tientallen tro pische vogels als zebravinken, Ja panse meeuwen en diamantvinken. Ook zijn er tropische duifjes en Chi nese dwergkwartels. De donderdag (20.00-20.30 uur), vrijdag (14.00-22.30 uur) en zater dag (10.00-16.00) te exposeren vo gels zijn onderverdeeld in zo’n 35 verschillende klassen. Ze zullen worden gekeurd door een zestal keurmeesters van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers. Voor de beginnende vogelliefhebber ligt er gratis het boekje ‘Vogels houden fantastisch’ klaar. Natuur lijk zijn er vooral ‘s avonds en zater dags vele ervaren vogelkwekers aan wezig om iedereen met goede raad terzijde te staan. De afdeling Waddinxveen van de WADDINXVEEN Volgens veel dammers, onder wie prominenten problemisten, is kennis van de dam- problematiek zeer waardevol voor de ontwikkeling van elke partijspe- ler. Vele problemisten bewonderen grillige en fantasierijke composities van o.a. Max Douwes. De proble misten kijken vaak naar de ontle ding en bekommeren zich daarbij dan niet om de natuurlijke aan- vangsstand. Het is bekend, dat dit soort damlief hebber zich nog wel eens laten ver leiden tot fantasierijke partijen, waarbij men dan ook wel eens de deksel op de neus krijgt. Dit is onder meer te zien in onder staande In een boeiend duel heeft Be Fair te gen het sterke Vitesse een punt aan het totaal toegevoegd. Voor rust zag het er niet naar uit dat dit resultaat behaald zou worden. Al in de 10e min. was Vitesse kort bij een voor sprong toen eerst Kees Verbree en na hem Peter Konijn in de fout ging. De vrije kans die hieruit voortkwam ging rakelings langs de voor Be Fair goede kant van de paal. Be Fair dat wat behoudender speel de dan de laatste weken het geval was - Kees Verbree kwam de middel lijn niet over - kwam in het eerste halfuur bijna niet aan aanvallen toe. Toch kon de aanvalsdrift van Vites se de nu hechte Be Fair-defensie niet erg verontrusten. De beide Eriks (Verkerk en Plaisier) gaven hun te genstanders weinig ruimte, zodat de meeste aanvallen al voor het straf schopgebied werden afgeslagen. In de 30e min. was het Be Fair dat had moeten scoren. Een prachtige, op maat gegeven, voorzet van de dit maal goed op dreef zijnde Aart Bos bereikte Leon Konijn. Diens kopbal werd met moeite weggestompt en kwam voor de voeten van Rene v.d. Wilk. Rene’s inzet werd tot corner verwerkt. Na deze actie kwam Be Fair beter in de wedstrijd en werd ge lijkwaardig aan de Delftenaren. Direct na rust was het Leon Konijn die inkopte, waarna Aart Bos in kansrijke positie de rebound rake lings over schoot. Een solo van Rene v.d. Wilk rondde hij af met een vlijm scherp schot, dat voorlangs ging. Een missende Frans van Woudenberg en Peter Konijn gaf Vitesse weer een kans, goed ingrijpen van Straver. En toen in de 10e min. een straf schop. De actie van een stevig ingrij pende Peter Konijn werd wat zwaar bestraft. Linkerspits Ronals Vermeu len zou het vonnis voltrekken. Zijn harde schot ketste tegen de paal in de grijpgrage vingers van de uitblin kende keeper Marcel Straver. Nadat WADDINXVEEN Alphenaar Aart Stigter (AAV ‘36) won de zaterdag door de atletiekclub Antilope in het Gouwe- bos gehouden eerste crosswedstrijd van de Goudse crosscompetitie 19841985, die uit vier wedstrijden bestaat. Er wa ren ruim 400 deelnemers, waaronder 10 Antilopers. wedstrijd bleef boeien met WSE in de hoofdrol. De druk op het VEP- doel bleef groot en de Woerdenaren hadden geluk dat de stand niet werd uitgebouwd nadat Rene Moons en Pim Sluijs enkele malen goed door kwamen. Pas vlak voor rust kon VEP iets te rug doen en dat leidde tot gevaar lijke taferelen voor het doel van Ton Kling. Een schot van Henk van Goe deren werd van de lijn gehaald en een kopbal van Paul Balm werd door Ton Kling goed uit de lucht geplukt. In de tweede helft ontworstelde VEP zich enigzins aan de druk van WSE. Er waren nog wel wat kansjes voor WSE maar de VEP-defensie zette keer op keer de buitenspelval open en WSE trapte daar veelvuldig in. Gaandeweg werd VEP sterker en volgden enkele plaagstoten. Een kop bal van Walter Goeting ging net naast vanuit een hoekschop en WSE kwam zelfs onder druk te staan. Een inzet van Ron Kelmanutu werd slecht weg gewerkt waarbij doelman Kling uit z’n doel weg was, de inzet van Ar- thus Streng was goed in de boven hoek: 1-1. WSE was echter geenszins van plan zich bij een gelijke stand neer te leg gen en trok energiek ten aanval. Toen de buitenspelval van VEP echter ver keerd open ging, er lag nog een VEP- speler in het doelgebied, ging Pim Sluijs aleen op het doel af. Onzelf zuchtig gaf hij de bal aan de beter voor het doel staande Kees Mourits die voor WSE alsnog de volle winst binnenhaalde. De spelers moeten de hand maar diep in eigen boezem steken want ook dit keer rammelde de ploeg aan alle kanten. Het is onvoorstelbaar hoeveel mogelijkhe den door niet opletten en door verkeerd plaatsen om zeep worden geholpen. De Gouwe startte voortvarend. Na een zeer snelle 0-1 achterstand scoorde Marcel Verheij en Niek de Leeuw uit een strafworp 2-1. De gelijke strijd ken de een productieve tweede periode. Voor de Gouwe scoorden Marco Kraak, Erik van Leeuwen 2x, Ed de Boon en Niek de Leeuw. Van Leeuwen mocht de zesde treffer aantekenen uit een strafworp. Omdat de Gouwe de laatste tijd moeite heeft met het verzil veren van strafworpen werden beide mannen gezamenlijk belast met het ne men van deze buitenkansjes. Zowel de Leeuw als Van Leeuwen faalden zater dag niet. Tijdens de derde periode kwam alleen Jaco van Tol voor BZPC tot scoren. De laatste periode liet de Gouwe de winstkansen liggen en kwam niet meer tot scoren. Dames 1 speelde reeds vorige week vrij dagavond een wedstrijd tegen Boskoop 1Uitslag 2-2. Door deze stand blijft dit team in de kopgroep meedraaien. Met het nu bovenaanstaande voet balteam van WSE wordt intensief meegeleefd. Vorige week meldden we abusievelijk in de kop op de sport pagina dat WSE het onderspit had moeten delven tegen Oudewater, waarvan juist met 1-2 werd gewon nen. Onzorgvuldige berichtgeving, concludeerde onze correspondent. In een brief schreven de WSE-voet- ballertjes Tim Bunnik en Mark v.d. Voort ons:Tot mijn niet geringe ver bazing en ergernis, las ik in uw Week blad dat WSE het onderspit heeft gedolven tegen Oudewater. Dit is he lemaal foutief in de krant vermeld. “Het Gouwebos is uitermate geschikt om een officiële crosswedstrijd van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie uit te zetten. De organisatie verliep praktisch zonder problemen en Antilo pe kan terugblikken op een succesvol atletiekfestijn“, aldus J. A.M. Zoet van Antilope. WADDINXVEEN Het damesteam van Be Fair-volleybal heeft met 3-1 verloren van Starlift/Voorburg 3. De setstanden van deze goed gespeelde wedstrijd waren 15-12, 15-10 en 17-15. De Waddinxveners, wel in het bezit van een onmiskenbaar stij gende lijn, wonnen dus één set. Actief waren de volleybalsters van Be Fair zeker tegen de Voorburgsen. Twee seizoenen geleden promoveerde deze tegenstander samen met Be Fair naar de tweede divisie. Waar Be Fair echter is stil blijven staan, daar is Voorburg doorgegaan. Het resultaat is af te lezen aan de stand op de rang lijst, waar Be Fair een degradatie- positie inneemt. Ondanks het verschil in punten verweerde Be Fair zich overigens goed. Een punt zat er ze ker in voor de Waddinxveense vrou wen, want na scores van 15-12, 15-10 en 11-15 leidde Be Fair in de vierde set met 10-14. Deze set stond de ploeg evenwel geheel onnodig af met 17-15. Bij Be Fair ontbrak nog steeds de van een knieblessure herstellende Lies- beth van Diermen. klasse voor Korbis ‘alle hens aan dek’ het parool gaat worden. In de zaalkorfbalcompetitie blijkt niettemin het belang van een zuiver schot. Doorbraken, hoe fraai als actie ook, worden zo langzamerhand schaars. Alleen Korbis probeerde langs deze weg tot scoren te komen, maar tegen een geconcentreerde ver dediging van De Kapellen gelukte het alleen Truus Visser en Jaap Noordam op deze wijze gevaarlijk te worden. Voor Noordam resulteerde dat in één doelpunt voor het rustsignaal en in de tweede helft sleepte hij er nog eens twee strafworpen uit welke door Dick Haagsman bekwaam werden verzilverd. Truus Visser behaalde een hattrick met haar drie treffers; blijkbaar had een week vrijaf haar dadendrang op gevoerd! Ten slotte mogen de twee treffers van Jan Minekus niet onver meld blijven. De hockeydames kwamen in Gouda tegenover een elftal te staan, dat in de loop van de competitie duidelijk beter is gaan spelen. Won Waddinx veen thuis nog met 3-0, nu keken ze al snel in de eerste helft tegen een 1-0 achterstand aan, die direct na rust uitgebreid werd tot 2-0. De Goudse keepster verwerkte de Waddinxveense aanvallen goed, maar kan niet voorkomen dat Stephanie van Munster scoorde uit een voorzet van Angelique Janssens (2-1). Rond om de Waddinxveense gelijkmaker (gescoord door Eveline Ruiter) was er nogal wat verwarring, maar het doelpunt werd toch goedgekeurd (2- 2). Bij de heren was het wederom een spannende strijd. De uitwedstrijd te gen Alphen werd eerder met 3-1 ver loren. Ook nu kwam Waddinxveen al snel in de eerste helft op een 2-0 achterstand. De goed spelende mid denvelder Eric Chrisstoffels scoorde 2-1. Vlak voor rust kan Hans-Sjouke Koopal Alphens derde doelpunt voorkomen door de bal van de doellijn te halen. De tweede helft bleef heren I gecon centreerd spelen. Oscar Postma had kans te scoren; Alphen kon dit slechts door een overtreding verhin deren, wat Waddinxveen uiteraard een strafbal opleverde. Marc van Heyst benutte deze strafbal om de gelijkmaker te scoren (2-2). De doelstelling van de vereniging is het bevorderen van het houden en kweken van vogels op een voor de vogels verantwoorde wijze. Het houden en kweken van vogels is al een heel oude liefhebberij. In de loop der eeuwen is er natuurlijk heel veel veranderd en vooral verbe terd op het gebied van huisvesting en voeding van de vogels. Het grote voordeel van het lidmaatschap van een vogelvereniging is daarom ook wel de mogelijkheid om op de hoogte te blijven van de nieuwste kennis en ontwikkelingen op het gebied van houden en kweken van vogels. Voor het houden en kweken van vogels kan men terecht bij: C. Steefkerk (Pr. Margrietstraat 12), W. Buitelaar (Julianastraat 30) en H, Groen (Beethovenlaan 30). WADDINXVEEN De hengelsport- vereniging Waddinxveen (HSW) hield zaterdag haar derde wedstrijd voor de wintercompetitie in de Dordtse Kil. De vangst was matig: er werd 32.460 gram vis gevangen. De eerste vijf wa ren: 1. L. Pouwer (6.610 gr.), 2. P. Grootendorst (6.460 gr), 3. P. Dorre- steyn (4.080 gr), 4. M. Hoogerdijk (3.740 gr) en 5. J. Verhoef (3.400 gr)- In het Gouwebos hield de Wad dinxveense atletiekvereniging Antilo pe de eerste wedstrijd in de cross competitie van dit seizoen. Een suc cesvol gebeuren, oordeelden de Anti lopers. Het Alphens Dagblad con cludeerde na afloop: “De eerste wed strijd van de Goudse crosscompetitie is zaterdag een zeer sterke overwin ning geworden voor Aart Stigter. Bij de dames viel de deelname tegen. De meisjes-A domineerden hier de wedstrijd met een overwinning van Sylvia Hoogendoom voor Laura Bos man. De deelname aan deze eerste wed strijd in Waddinxveen viel tegen. Met de barometer net boven het vriespunt had de wedstrijd veel weg van een verplicht nummer. Na de 2-1 overwinning op het Woerdense VEP, die het Waddinx veense WSE aan de top in de vierde klasse bracht, vierden de oranje- zwarten feest, zo meldt onze cor respondent, want na het laatste fluit signaal van de goed leidende scheids- rechter kon WSE terug zien op een puike wedstrijd en nam de ploeg daarmee de leiding over van VEP, zo dat er een spontaan feestje losbarste in het clubgebouw “de Lansbrekers” in de Oranjewijk. Het zaalvoetbaltoumooi van Massa sport (leplaan, Dorpstraat), dat voor het eerst kon worden gehouden in de tennishal aan de Sniepweg, is ge wonnen door het team van Tokion Lakken. Tweede werden de voetbal lers van Huyting, derde het Goudse persteam en vierde Glasbeek. Met strafschoppen werd de strijd om de derde en vierde plaats beslecht. De Waddinxveense turnster Nanet te Bergwerf neemt komend weekein de in Utrecht deel aan de selectie wedstrijden om het Nederlands kam pioenschap doordat ze is opgeno men in de tweede ploeg van de gym nastiekvereniging KV Mountain Ship ping. Het door haar zus Ingrid ge trainde oud TOOS-gymnastieklid be haalde in Rotterdam in haar catego rie de eerste plaats met 31.50 pun ten. Nico Zwijnenburg is na vele jaren teruggetreden als voorzitter van de gymnastiek-afdeling van de multi- sportvereniging TOOS. Zwijnenburg, die inmiddels deel uitmaakt van het hoofdbestuur van het KNGV, vindt de tijd gekomen dat jongere enthou siaste mensen het roer ovememe' Met Zwijnenburg traden ook J. Smits en de dames R. Hus, L. Bresser en W. Glasbeek terug. Nieuw zijn de heren F. Meijer en M. Kleiweg en mevr. L. de Graaff. Nieuwe voorzit ter is D. Visse. Wellicht dat Korbis door een wat agressiever verdedigend concept het juiste antwoord kan geven. Bepaald moeilijk zal dat wel worden, want met slechts één uurtje trainen per week valt dat conditionele niveau niet of nauwelijks te halen. Het lijkt er in ieder geval op dat het in deze 1 e WADDINXVEEN Zaterdag heeft het tweede D-team van WSE-voetbal de herfsttitel in de wacht gesleept. In het pupillenvoetbal is het gebruikelijk dat de competitie-indeling halverwege het seizoen opnieuw wordt bekeken, daar door is het mogelijk om tweemaal in een jaar kampioen te worden. WSE D-2 is zaterdag door een afgetekende 8-0 winst op Jodan Boys uit Gou da onbereikbaar geworden voor de naaste concurrenten in de strijd om de herfsttitel. Spelers en leiders werden in de bloemetjes gezet en op een kam- pioensmaal getrakteerd (patat plus kroket). eerst Vitesse nog een kans vrijstaande voor Straver knullig naast schoot, was het Leon Konijn die een voor zet van Hans Wouter Valk rakelings over kop te. In de 30e min. in de tweede helft was Marcel Straver, die ver uit zijn doel komende de alleen doorgebro ken spits ten val bracht, er direct de oorzaak van dat het even onplezierig werd. Dank zij het krachtdadige op treden van de scheidsrechter waren de heethoofden weer snel gekal meerd. Een lange trap van Kees Ver bree gaf de prima als breker op het middenveld opererende Ed v.d. Brink een vrije doortocht naar het Vitesse- doel. De geroutineerde keeper Paul Oortwijn wist hem echter deskundig af te stoppen. In de zinderend spannende wedstrijd WSE-VEP kreeg Ihet in grote getale opgekomen publiek veel spanning en sensatie te zien. Twee goed spelende ploegen zorgden voor klantenbinding met als inzet de eerste plaats. De oranje-zwarte ploeg van trainer Dou- we Oppendijk had het beste van het spel en kreeg dan ook wat het ver diende, de overwinning. Vooral in de eerste helft speelde WSE een zeer goede wedstrijd. Er werd voor iedere meter geknokt en VEP werd met de rug tegen de muur gezet. Al direct kreeg WSE enkele kansjes en een snelle treffer zat in de lucht. De combinaties liepen vlot en meer malen doken de WSE-ers op voor het doel van VEP. Na twin tig minuten kwam de openingstref fer toen de onzekere keeper Erik Karlas bij een hoge voorzet misgreep en de attente Kees Mourits er als de kippen bij was om de bal in het net te frommelen: 1-0. WSE bleef drukken en meer kansen werden gecreëerd. De agressieve Mar cel Jaspers omspeelde listig zijn te genstander en gaf een knappe voorzet aan Kees Mourits die maar net miste waarmee VEP goed weg kwam. De WADDINXVEEN - Het eerste he renteam van TOOS-basketbal heeft een moeilijke 78-67-winst behaald op het Zoeterwoudse Luba 1. De vrij dagavond tegen Fun 1 spelende bas ketballers beleefden een slechte eer ste helft. Wellicht niet genoeg ge concentreerd werd er te vaak slecht gepasst en geschoten. Luba maakte goed gebruik van de aanwezige ruim te en leidde bij rust met 35-33. Na rust kwam een ander, béter TOOS in het veld dat Luba direct op 8 pun ten achterstand zette. Luba kon ech ter toch terugkomen tot op 1 punt. Nog tweemaal werd het uitlopende TOOS door Luba teruggehaald. Na de 14e minuut kan heren 1 zich definitief loswerken. Ook ditmaal bleek Hugo Sijlaar weer van het grootste belang. Vooral tegen zijn on navolgbare aanvallende acties kon Luba niets doen. TOOS 1 won met 78-67. Topscorers: Hugo Sijlaar (23) en Klaas Bruins Slot (20). De problemist J. van Leyen uit Twe- zelerheide (wit) speelde hier 40-34 en gaat onderuit. De zwartspelers had met een verrassende naslag het laatste woord. Na het gespeelde 40-34 ging de winst als volgt: 24-29, 33x24 19x39, 28x10 15x4, 43x34 17x18, 32x23 21x43, 49x39 en nu erg fraai 13-19, 23x12, 11-17, 12x21 16x47 met een gewonnen stand. Het verrassend spelverloop in on derstaande cijferstand is het naspe len alleszins waard. zwart 15 schijven op 3,7,8,9,10,14,13,16,17,18,19,20,21. 23 en 26. wit 15 schijven op 25,27,32,33,35,38,39,40,41,42,43,4 5,47,48 en 49. Na 1520 van zwart speelt wit 33-28 en lokt daarbij een afwikkeling uit, die hem na 24 zetten winst oplevert. 1 28. 15-20 29. 33-38 18-22? 30. 27x29 19-23 31. 29x18 13x44 32. 40- 34 44-50 33. 32-28 50x22 34. 38-33 22x30 35. 35x22 21-27 36. 22x31 26x46 37. 43-38. 14-20 38. 25x14 46x10 39. 42- 37 10x46 40. 47-41 46x43 41. 49x38 16-21 42. 38-32 3-9 43.45-40 9-13 44. 40-34 13-18 45. 34- 39 18-22 46. 29-24 22-27 47. 24-19 27x38 48. 19-14 21-27 49. 14-10 27- 32 50. 10-5 38-43 51. 48x39 32-28 52. 5-37 en ‘t is gepiept. Als probleemopgave deze week een miniatuurtje: Zwart: 8,17,18,36 en 37. Wit: 19, 27, 28, 39 en 47. Wit speelt en wint. Oplossing in de vol gende rubriek van het Weekolad voor Waddinxveen. C. BARELDS WADDINXVEEN - In de 11e ronde van de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV heeft Philipse (met vijf remises en drie winstpartijen nog steeds on geslagen!) zijn gestage opmars be kroond door te winnen van J. van Oort en daarmee de bovenste sport van de ladder te bereiken. Met een paard tegen twee pluspionnen in het eindspel, wist hij de zich hardnekkig verdedigende tegenstander tenslotte te overmeesteren. Zijn le plaats heeft hij mede te dan ken aan de eveneens ongeslagen W. van Oort, die V.d. Hoek wist te ver slaan en aan de 16-jarige Egbert Schroten, die zijn partij tegen de ster ke Kardol vrijwel in evenwicht wist te houden. Bij het afbreken van de partij staat hij, ondanks een pion achter, geenszins verloren. De partijen Claassen/Bloem, Van Deelen/Van Vuuren en Nekeman/ Van Woudenberg eindigden in deling van het punt. Smitskamp vierde zijn rentree in de competitie met een overwinning op De Bock en Van de Starre zette zijn opmars voort door winst op Van Offeren (die een aan vankelijke voorsprong liet glippen). Winst was er verder voor Ellers (te gen Ponsioen), Wolfs (afgebroken partij tegen Muit), Besemer (tegen Goor), J.P. Kleiweg (tegen Littooy), V.d. Eijck (tegen V.d. Ree) en J. Kleyweg (tegen Roos). Stand aan de kop na de 11e ronde: 1. Philipse 832 pnt, 2. W. van Oort 821 pnt, 3. Kardol 807 pnt, 4. V.d. Hoek 783 pnt, 5-. Ritter 723 pnt. dn de competitie voor de Rotterdam se Schaakbond (RSB) hebben WSV 2 en Schiedam 2 een tot dusver gelijk- opgaande strijd te zien gegeven. Het uitspelende WSV boekte twee winst punten aan de onderste borden (To renbeek en Schroten) en remises op de bovenste twee (Versluis en V.d. Hoek). Daar stonden echter verliespunten op bord 3 (De Bock) en bord 6 (Lit tooy) tegenover. Vooral laatstge noemde partij had een dramatisch slot, doordat Littooy in een stand, waarbij hij groot overwicht had, zich onverhoeds liet matzetten op veld h8! De partijen aan de borden 4 en 5 (Ket en Asscheman) werden afgebro ken in een stand die op remises lijkt te duiden. De afgebroken partij van Ritter voor WSV 3 tegen Numans- dorp 1 werd door hem na hardnekkig verzet verloren. WADDINXVEEN - Cees Ancima (Cees Niemans van het Neptunuspad 24) houdt zaterdagmiddag en -avond 15 december in Het Trefpunt aan de Stationsstraat een Waddinxveense play-backshow. Begonnen wordt om 14.00 uur (kinderen tot 12 jaar) en om 15.30 uur (12 jaar en ouder). De finale begint om 20.00 uur. Er is dan een optreden van de Waddinx veense “Dolly Dots” en na afloop disco. De toegangsprijs bedraagt 's middags één gulden en ’s avonds f. 3,50. De Waddinxveense play-backshow in Het Trefpunt houdt Cees Ancima in samenwerking met discotheek The Black Panther en voordeelmarkt Arie de Bruin van de Zuidkade. Voor de deelnemers is een reglement opge steld, waarin onder meer staat dat de playbackers zelf instrumenten en hun na te zingen grammofoonplaat moe ten meenemen. Een jury beoordeelt de te leveren prestaties. Voor inlichtingen over de play-back show kan men terecht bij Cees An cima (tel. 14694), Emiel Kok (tel. 14546) en Jan Overes (tel. 15958). m

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 23