GEMEENTE WADDINXVEEN Groter kantoor voor assurantiekantoor BLO D’66: Erfpacht geen dwingend stelsel meer tC- w 1 Gemeenteraad stemt over motie-Barth Luisteren naar en zingen met koor Zanglust Meeëten in bejaardenoord is geregeld De Rooy-van der Loo aan de Noordkade TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN £2 WELZIJNSZAKEN VERGADERINGEN SPREEKUREN B O UWVERG UNNIN GEN VERORDENING GEVAARLIJKE STOFFEN Gauw een winterbeurt. z- Elf jaar KUNST EN CULTUUR Wé/ Coenecoop w Vacature commissie Wijkwerk Waddinxveen-Zuid te baseren, zodat erfpacht in Waddinxveen tot assurantiekantoor De Rooy-van der Loo ]L ÖJ Commissie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften Verleende bouwvergunningen Afsteken vuurwerk Dan is er maar één beste keus: Garage Kok en Mercedes-Benz. Met een keuze uit vele modellen voor erg veel betrouwbare kilometers. Met een minimum aan onderhoud. Een logische keus dus. Wij geven uw auto (Nry} graag een warm onthaal. W'Sir Zodat-ie er weer tegen kan. WADDINXVEEN Het aan de Noordkade gevestigde assurantie kantoor De Rooy-van der Loo (assurantiën, bemiddeling onroe rend goed, financieringen, administraties, hypotheken, belasting zaken) heeft een vernieuwd en uitgebreid kantoor in gebruik geno men. De openingshandeling werd verricht door mevrouw J. van der Loo-Kool, de schoonmoeder van eigenaar N.C. de Rooy. De opening van assurantiekantoor De Rooy-van der Loo aan de Noordkade was in handen van me vrouw' J. van der Loo-Kool. Op de foto verder van links naar rechts N.C. de Rooy, Rik de Rooy en me vrouw N. de Rooy-van der Loo. (Foto: Sjaak Noteboom WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 NOVEMBER 1984 01820-16066 010-362244 1 Brrr! al zijn verzekeringen M. MOS -y - '0 KOK C V - BOSKOOP T wor- geld- Openingstijden: tijdens kantooruren; donderdag van 19.00 - 21.00 uur; zaterdag van 13.00 - 16.00 uur. 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdagmorgen van 10.00 - 11.00 uur. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 20 november 1984. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen. PLANKIER 22-26 BOSKOOP rEL. 01727-2110/3410 14433 14433 NIEUWE BESTEL WAGEN? BOSKOOP - TELEFOON 01727-2110/3410 Tijdens de expositie vindt bij boekhandel Veldwijk in de Passage en boekhandel Burger in de Dorpstraat een verkooptentoonstel ling van het literaire werk van Ans Wortel plaats. In de bibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan wordt een ex positie van dit werk gehouden. Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergun ningen verleend: - aan Gebr. Van der Made, Erasmusweg 3 te Reeuwijk, voor ver groting trekkas aan Winterdijk alhier; de dekking van in één pakket.’ OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Belangrijke agendapunten: Behandeling om 19.30 uur van bezwaarschrift P. Roos te Wad dinxveen, tegen weigering college van burgemeester en wethou ders de heer Roos in te schrijven als woningzoekende. Behandeling om 20.00 uur van bezwaarschrift mr. M. Hazenberg te Heemstede, tegen besluit raad d.d. 26 september 1984, waar bij wordt verklaard dat een herziening wordt voorbereid van be stemmingsplan “Oranjewijk ‘7,5”. Behandeling om 20.30 uur van bezwaarschrift mr. M. Hazenberg te Heemstede, tegen besluit college van burgemeester en wet houders te weigeren vrijstelling te verlenen met behulp van zgn. “toverformule” voor gebruik panden Kerkstraat 19, 21 en 23 voor detailhandel. een groter kantoor behoefte hadden. Onze voornaamste taak is het advi seren in de meest uitgebreide zin. We beperken ons niet tot een verbintenis met één of twee maatschappijen zo dat we min of meer verplicht zijn alle door hen verstrekte polissen, ook de minder goede, te adviseren, maar zoeken zelf naar de juiste polis die in een juiste premie verhouding met de voorwaarden staat’. grond waarvan een raadsuitspraak ge daan kan worden, waarop het ge meentebeleid kan worden afgestemd. Onzerzijds is er geen behoefte aan die notitie, omdat er van een erfpachtbe- leid in die gebieden geen sprake meer is. Wij zijn dan ook van mening dat de raad reeds thans een uitspraak kan doen, hetgeen dan eerder richting kan geven aan het beleid en boven dien de uren en de kosten van het maken van een notitite kan bespa ren’. D‘66 is overigens wel van mening dat, evenals in het bedrijvenpark Coene- coop, uitgifte in erfpacht mogelijk moet blijven, doch dat overigens van erfpacht afgezien moet worden. Bijzonder was dat één van de Jan van Bijnenpad-bewoners, de bekende Dirk van den Bosch, 17 jaar dirigent is geweest van dit koor. Vanzelfspre kend werd dit nog even gememo reerd. en Geertjan van In Duitsland bijv, heeft ieder bedrijf en 80 procent van de particulieren zo’n rechtsbijstandsverzekering. In Nederland nog geen 5 procent.’ Assurantiekantoor De Rooy-van der Loo bestaat sinds 1973. Oorspronke lijk had oud-middenstandsvoorzitter H.K. van der Loo een accountants kantoor aan de Noordkade. Dit werd verkocht na zijn overlijden. De heer De Rooy: ‘Mijn vrouw werkte op het kantoor van haar vader en wilde graag administratief bezig blijven. Ik werkte bij een beleggingsmaatschap pij. We hebben beiden onze assuran- tiediploma’s gehaald. Mijn vrouw had reeds haar SPD-boekhouden en ik heb de SOM-cursus (Stichting Oplei ding Makelaardij) in Zwolle gevolgd’. ‘Deze bundeling van krachten heeft tot gevolg gehad dat we zo snel aan ‘In tegenstelling tot bijv, banken zijn wij 24 uur per dag beschikbaar en niet van 9.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 16.30 uur. Er zijn namelijk ook ‘s nachts auto-ongelukken, brand en stormschade. Eén van de meest suc cesvolle producten die we op dit mo ment hebben is de z.g. ‘pakketpolis’. De opening zal op zaterdag 24 november a.s. worden verricht door Ans Wortel. Zij zal uit eigen werk reciteren. Een ieder die belangstelling heeft voor de opening is van harte welkom. Na opening door de culturele com missie begon het koor met een prach tig lied van Ludwig van Beethoven “Die Vesper”, gevolgd door drie lie deren van Robert Schumann, waar van Abschied vom Walde bijzonder fraai klonk. Grappig was het lied van Archibald, die ligt begraven in Bodegraven, maar waarschijnlijk zal je tevergeefs naar hem zoeken, want het was maar een fantasie van Albert de Klerk. Veel succes oogstte ook het Franse schapenscheerderslied en in het En gels de dronken zeeman. Dat het een zeer gevarieerd program ma was moge blijken uit de volgende werken die werden gezongen, zoals Zum Eingang en Zum Sanctus uit die Deutsche Messe, negro-spirituals en wat leuke hollandse liedjes. Toen het koor vier vaderlandse lied jes ten beste gaf, zongen de toe hoorders uit volle borst mee. De fraaie zangavond, welke onder leiding stond van de dirigent Carel van de Kamp, werd afgewisseld door fraai piano-spel van de pianiste van dit koor, Co Kruiswijk. Zij speelde heel gevoelig het Scherzo in B dur van F. Schubert. B. en W. hadden in de toelichting op de gemeentebegroting al laten weten dat er aan het Raadhuisplein een no titie wordt voorbereid over de poli tiek gevoelige gronduitgifte in erf pacht om de gemeenteraad daarover opnieuw een uitspraak te ontlokken. Maar de democraat Barth ziet dat niet zitten, daarbij overwegende dat: de raad in 1977 gebieden heeft aan gewezen waarbinnen de uitgifte van grond in erfpacht zou dienen te ge schieden; het collegeprogramma 1982-1986 dit besluit echter weer volledig ter discussie stelt; de gemeenteraad dit programma unaniem aanvaard en onderschreven heeft; het de raad derhalve vrij staat zich nader uit te spreken; de gemeente bij herhaling onroe rend goed in de betreffende gebieden verkocht heeft, c.q. te koop heeft aangeboden. Commissie voor de ruimtelijke ordening en woningbouw Dinsdag 27 november 1984, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. Commissie welzijnszaken Dinsdag 27 november 1984, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Dinsdag 27 november 1984, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Deze vorm is enorm aangeslagen en geeft de cliënt een duidelijke en goe- Expositie in de raadzaal van het gemeentehuis Van 24 november t/m 15 december 1984 zal in de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinxveen een expositie van werk van beeldende kunstenaars worden gehouden. Het betreft werk van Ans Wortel, gouaches Meurs, beelden. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) WADDINXVEEN/DEN HAAG - Het kabinet Lubbers heeft de wijkfunctie van bejaardenoorden dus ook Huize Souburgh aan de Prins Bernhardlaan en het bejaardendienstverleningscentrum Anne Frank aan het Jan van Bijnenpad nu vastgelegd in een ontwerp algemene maatregel van bestuur. In deze nieuwe maatregel wordt voor gesteld bejaardenoorden ook een func tie te laten vervullen voor niet in het be jaardenhuis opgenomen ouderen. In het ontwerp wordt de wijkfunctie van de bejaardenoorden omschreven: bej aarden, die niet in het bejaardenoord wonen, kunnen bij het bejaardenoord in hun wijk gebruik maken van de vol gende diensten: Maaltijden die door het oord verstrekt worden; gebruik van douche en badgelegenheid en hulp van het personeel van het be jaardenoord; diensten op het gebied van voetverzor ging door het personeel van het oord; door het bejaardenoord georganiseerde activiteiten, zoals meer bewegen door ouderen; aansluiten van woningen van bejaar den, die niet in het oord wonen op het alarmeringssysteem van het oord. In het ontwerp wordt overeenkomstig een wens van de Tweede Kamer het ge coördineerd bejaardenwerk onder de reikwijdte van de wet op de bejaarde noorden gebracht. De minister van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur zal de provinciale besturen vragen ten minste in 1985 voortzetting van het ge coördineerd bejaardenwerk te garande ren. ADVIES Het ontwerp wordt voor advies toege zonden aan de Centrale Commissie voor de bejaardenoorden, de provinci ale besturen, de Vereniging van Neder landse Gemeenten, de Federatie Landelijke Samenwerkende Bejaar denbonden (L.S.B.) en het Centraal Orgaan Samenwerkende Bonden voor Ouderen.De algemene maatregel van bestuur zou tegelijk met de invoering van de Wet op de bejaardenoorden op 1 januari 1985 van kracht moeten wor den. WADDINXVEEN - Vorige* week dinsdagavond waren er een flink aan tal bejaarden naar de toneelzaal van het Anne Frank-centrum gegaan om daar op uitnodiging van de cul turele commissie van de stichting Dienstverleningscentrum Waddinx veen te luisteren en mee te zingen met het 71 jaar oude zangkoor “Zanglust” uit Bodegraven, geleid door A. van 't Hoog. Ofschoon het nog geen jaarwisseling is, wordt er geconstateerd dat nu reeds vuurwerk wordt afgestoken. Dit is niet toegestaan. In Waddinxveen geldt een verordening gevaarlijke stoffen met een aantal bepalingen aangaande vuurwerk. Vuurwerk mag uit sluitend worden afgestoken tijdens de jaarwisseling en wel tus sen 23.00 en 1.30 uur. De politie zal verbaliserend optreden tegen overtredingen. Over treding van de bepalingen van de verordening kan bestraft den met hechtenis van ten hoogste twee maanden of een boete van ten hoogste f 300,-. In de commissie Wijkwerk Waddinxveen-Zuid is een vacature ontstaan. Deze commissie is belast met het beheer en de exploi tatie van het gemeentelijk wijkgebouw Waddinxveen “Zuid” en heeft daarnaast tot taak het wijkwerk ten behoeve van de gehele bevolking van Waddinxveen-Zuid in de meest brede zin te be vorderen. Het college van burgemeester en wethouders roept hen die be langstelling hebben voor het lidmaatschap van de commissie, dan wel het college op geschikte kandidaten willen wijzen, op hiervan schriftelijk mededeling te doen en wel vóór 14 decem ber 1984. De kandidaten mogen geen binding hebben met de speeltuinver eniging “Zonnig Zuid”; van hen wordt verwacht dat zij voldoen de kennis dan wel belangstelling hebben voor het wijkwerk, om zodoende vruchtbaar deel te kunnen nemen aan het werk van de commissie. Op grond van de ingekomen reacties zal het college de gemeen teraad een aanbeveling tot benoeming doen. In geval van gelijke geschiktheid zal aan vrouwelijke kandidaten de voorkeur worden gegeven. Belangrijke agendapunten: Voorbereidingsbesluiten t.b.v. bouw 7 patiowoningen Oostpol- derweg, vergroting woning Mozartlaan 8, bouw winkelruimte met bedrijfswoning aan Juliana van Stolberglaan, plangebied be stemmingsplan Landelijk Gebied Oost en vergroting woning Zuidkade 90d. Ontwerp-bestemmingsplan Landelijk Gebied West le herz. (woonwagencentrum). Kredieten plan- en uitvoeringskosten bestemmingsplangebieden Zuidkade I; Brugcentrum 1982; Dorpstraat. Voorontwerp-herziening streekplan Zuid-Holland Oost/reactie I.S. Midden-Holland m.b.t. voorontwerp herziening streekplan Zuid-Holland Oost. Commissie voor de onderwijszaken Woensdag 28 november 1984, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Beschikbaarstelling kredieten bouw Jan Ligthartschool en Reho- bothschool in “Zuidplas”. Informatie m.b.t. bevoegdheden in medezeggenschapsreglemen- ten voor openbare scholen. ‘We hadden de nieuwe werkruimte hard nodig gezien de groei van het assurantiekantoor’, aldus de heer De Rooy. Ook de geautomatiseerde ad ministratie vraagt om een betere werkplek. Wij ontkomen evenmin aan de computer en we zien op korte termijn een dergelijke uitbreiding als noodzakdelijk om direct en juist te kunnen werken. Een belangrijke uit breiding in onze verzekeringsadviezen wordt de rechtsbijstandsverzekering. niet gebleken is dat gegadigden be hoefte hebben aan verwerving van grond in erfpacht; handhaving van een dwingend stel sel van erfpacht op zo’n incidentele en kleine schaal geen gemeentelijk belang dient. Het D‘66-raadslid in een toelichting: ‘In 1977 zijn gebieden aangewezen waarbinnen de uitgifte van grond in erfpacht regel zou zijn. In het vige rende beleidsprogramma is de uitgifte in erfpacht echter een vrije kwestie geworden. Door verkoop van de voormalige viswinkel, het voormalige politiebureau, hebben wij, reagerend op de marktsituatie, het beginsel los gelaten. Bovendien voeren wij geen actief aankoopbeleid in die gebie den.’ ‘In de aanbiedingsnota kondigt het college een notitie terzake aan, op WADDINXVEEN D’66-fractievoorzitter H.P. Barth heeft tijdens de dinsdagavond begonnen algemene beschouwingen over de ge meentebegroting voor 1985 een motie ingediend om de raad te la ten uitspreken dat er in Waddinxveen geen dwingend stelsel ge handhaafd zal worden voor de uitgifte van gronden in erfpacht. Het college van Burgemeester en Wethouders wordt uitgenodigd haar beleid hierop te base het verleden gaat behoren. ‘Op dit moment werken wij met zo’n 30 verschillende maatschappijen, be leggingsinstellingen, banken en ad viesbureau’s. Alleen op het gebied van de ziektekostenverzekering kun nen we zo’n 25 verschillende polis sen tegen elkaar afwegen. Wat niet goed is kunnen we niet gebruiken. Het advies begint bijv, bij de aankoop van een woning. Wat zijn de kosten nu, over een jaar, maar ook over tien jaar. Hoe ligt het fiscaal en is het niet te zwaar’. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op an dere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Commissie Sociale Zaken Woensdag 28 november 1984, aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis. Belangrijk agendapunt: Woonruimteverordening. - aan de heer P.W. de Mik, Fazantdreef 77, alhier, voor plaatsing dakkapel op achtergeveldakvlak; - aan de heer B.M. de Vries, Jacob Catslaan 8, alhier, voor plaat sing dakkapel op voorgeveldakvlak en vergroting dakkapel op achtergeveldakvlak - aan Marskramer B.V., Antwerpseweg 8 te Gouda, voor vergro ting bedrijfsgebouw aan Staringlaan 11, alhier; - aan de heer E. Kooijman, Noordkade 225, alhier, voor gedeel telijke verandering van woonhuis Noordkade 227, alhier; - aan de heer J.C. Teeuwen, Willem en Marialaan 4 te Gouda, voor gedeeltelijke verandering van woonhuis Brugweg 15, al hier; - aan de heer P. van den Heuvel, Brugweg 135, alhier, voor ge hele verandering en vergroting brug; - aan de heer G. van Wageningen, Brugweg 123, alhier, voor op richting brug; - aan de heer P.F. Groen, Tollensstraat 32 te Gouda, voor op richting timmerwerkplaats aan Maarten Schoutenstraat, alhier. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen Jaij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, der secretarie. 'ib -N - 9NL

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 3