Nieuwe 0 en nog meer Winkeldieven Actie ”1000 4 iiwiii. zaken, feest gepakt in supermarkten «x1 piek om de dag” groot succes’ f5 L BOEKEN-EXPOSITIE VAN ANS WORTEL FEESTWEEK EEUW BUURTWERK LOOPT Tiener-EHBO POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Trekking 240778 Trekking 220050 Maandag 26 november 4 1.000- Woensdag Vrijdag 23 A november P 4 1.000,- KW '«SS 1 Wassalon 4 Van Gorkum ÉS Exposities Schade aan uw auto vereist r-x deskundige reparatie. 1”°°*" Aangehouden Vernieling bekend Auto uitgebrand Uit verkeer Zonder rijbewijs Jamin ALDl/Rucowi Nieuwe trekkingen Onder invloed Aanrijdingen nn-v-S W Aquilar K. A'W a i -*-4 I me- Zij bekende dit reeds meer te hebben ge- briefjes Rucowi zit naast ALDI-markt in het Brugcentrum i r _2a. arrms I De nieuwverbouwde winkel van Jamin in het winkelcentrum ‘de Passage’, gerund door de heer W. Leenders. (Foto: Sjaak Note- g rbond de dai Wassalon ‘Anja’ aan de Kerkweg-Oost heeft een nieuwe eigena- den Ing-Dongelmans. (Foto: Sjaak ALDI-markt. Filiaalleider Noteboom). De slijterij Aquilar is nu ook gevestigd in het winkelcentrum de Piet en Martine van oude groente-, fruit- en nu ook een vestiging in Boskoop. GLASBEEK WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 NOVEMBER 1984 *Slager Smakman van de Kanaalstraat vierde samen met zijn dewerkers/sters het vijfjarig bestaan als ambachtelijk slager aan de Kanaalstraat. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Het 100-jarig bestaan van het sociaal-cul- tureel werk in Europa, waarover de Waddinxveense feestweek zaterdag in De Bonkelaar aan de Beukenhof van start ging met een gezellige informatieavond waar welzijnsambtenaar drs. C.J.M. Seelen namens PVDAwethouder drs. M. Kraaijestein een toespraak hield, wordt deze week nog voortgezet. Rucowi zit naast ALDI-markt in het Brugcentrum aan de Kerk weg-Oost en is gespecialiseerd in stuntverkoop. (Foto: Sjaak No- teboom 28 n november r 4 1.000- Gorkum hebben naast hun anderhalf jaar rauwkostspeciaalzaak aan de Kanaalstraat (Foto: Sjaak Noteboom). resse: mevrouw Martine van Noteboom Ij T' WADDINXVEEN De middenstandsvereniging Waddinxveen - of ficieel: afdeling Waddinxveen van het Koninklijk Nederlands On dernemers Veruond (KNOV) - heeft met de Sint Nicolaasactie ‘1000 piek om de dag’ weer de grote belangstelling van het publiek weten op te wekken. De organisatoren hiervan blijken voor de vier de maal in successie met het om de dag uitdelen van briefjes van duizend gulden helemaal te voldoen aan de wensen van de winke lende mensen in en buiten Waddinxveen. WADDINXVEEN De afgelopen week werden in drie Waddinx veense supermarkten winkeldieven op heterdaad betrapt en overge geven aan de rijkspolitie. Bij ALDI-markt (Kerkweg-Oost) werd een 22-jarige Waddinxveense vrouw betrapt bij diefstal van yog hurt. Bij Albert Heijn (KW-plein) trachtte een jeugdige Waddinx veense knaap zich wat snoepgoed toe te eigenen. Bij de Spar (Pas sage) werd een 23-jarige vrouw betrapt bij diefstal van goederen ter waarde van bijna i 50,-. Zij bekende dit reeds meer te hebben ge daan. In het Brugcentrum aan de Kerkweg-Oost heeft zich gevestigd: LDI-markt. Filiaalleider is de heer M.f. de Ruijter. (Foto: Sjaak De nieuwverbouwde winkel van Jamin in het winkelcentrum ‘de boom De slijterij Aquilar is nu ook gt Passage. (Foto: Sjaak Noteboom). «MM K v »- X' - 'IW? w-Aisol ^^1 I f 1 I ’fdsver. ,y5dsver. •7 1 In het winkelcentrum Brug aan de Ker- kweg Oost zijn de winkelruimten op de begane grond van de 33 woningen tel lende flat na een jaar leeg te hebben ge staan in gebruik genomen. Nieuw is de ALDI-markt, die vorige week donder dag met allerlei aanbiedingen ter kenni- dag 28 november. Weer drie kansen op dat felbegeerde briefje van dui zend gulden. J cowi is ook gevestigd in Mijdrecht. In de zaak is een grote sortering speelgoed, radio’s, huishoudelijke artikelen en schemerlampen te vinden. Het een eeuw oude club- en buurt huiswerk," vorige week vrijdagavond officieus ingezet met een feestavond voor Turkse en Marokkaanse vrou wen, bracht ook exposities naar De Bonkelaar, zoals de tentoonstelling De in 1929 geboren Bergense Ans Wortel geniet namelijk niet alleen landelijk bekendheid met haar gou aches, maar ook vanwege haar literai re oeuvre. Haar werk ontstaat spon taan, telkens gevoed door nieuwe ervaringen, waarbij zij niet schuwt te breken met taboes, traditionele zekerheden, vooroordelen en schijn heiligheden. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk WADDINXVEEN De komende za terdagmiddag om vier uur in de raad zaal van het gemeentehuis in Wad dinxveen te openen expositie met werken van Ans Wortel (gouaches) en Geertjan van Meurs (beelden) gaat bij de Waddinxveense boekhandels Veldwijk (de Passage) en Burger (Dorpstraat) en de hoofdvestiging van de Stichting Openbare Biblio theek aan de Juliana van Stolberglaan gepaard met een boekenexpositie van Ans Wortel. “A LH y '.'-A Haar mede-exposant in de Waddinx veense raadzaal, Geertjan van Meurs, is evenals Ans Wortel een autodidact. De in 1926 in Groningen geboren beeldhouwer woont en werkt in Eg- mond aan Zee. Geertjan van Meurs werkt met steen, hout en kalksteen. Zijn creaties zijn nooit abstract, maar stellen ook geen mensen, dieren of dingen voor, terwijl de toeschouwer er toch van alles in kan zien. De expositie van Ans Wortel en Geert Jan van Meurs aan het Raadhuisplein duurt tot en met zaterdag 15 decem ber. Het werk van de twee Noordhol- landse kunstenaars op deze zesde ex positie in de raadzaal is tijdens kan tooruren (9.00-12.00 en 13.00-17.00 uur) te zien, op donderdagavond (19.00-21.00 uur) en op zaterdag middag (13.00-16.00 uur). De ope ning van de expositie is in handen van Ans Wortel zelf. Zij zal bij die ge legenheid uit eigen werk voorlezen. De afgelopen week werd 3 keer aan gifte gedaan van diefstal van een fiets. Twee fietsen werden gevonden en evenzoveel konden aan de recht matige eigenaren worden teruggege ven. Op woensdag 14 november werd vanaf een pand in het winkelcentrum aan de leplaan een plastic reclame- plakkaat ontvreemd. Op zondag 18 november werd inge broken in een woning aan de Schie- landwegL. Ontvreemd werd f 400,-- en een zakhorloge. Het afgelopen week end werd ook ongewenst bezoek ge bracht bij een woning aan de Lede. Ook hier wist men via braak het pand binnen te komen. Voor enkele dui zenden guldens werd hier aan zilver ontvreemd. Op vrijdag 16 november werd aangif te van diefstal van een jas ter waarde van f 450,- gedaan. De jas werd weg genomen uit de sporthal aan de Sniepweg. Respectievelijk op maandag 12 en maandag 19 november werden een 26-jarige en 27-jarige inwoner van Moordrecht aangehouden op verzoek van de Waddinxveense rijkspolitie. Zij bekenden enkele weken geleden tijdens de nachtelijke uren te hebben ingebroken bij Heemskerk in de Dorpstraat, waar een tuner-versterker werd ontvreemd. De mannen hebben bekend deze inbraak te hebben ge pleegd. Het ontvreemde goed was verkocht aan helers. Op zaterdag 10 november werd bij de politie aangifte gedaan van vernieling van een personenauto. Omstreeks 21.30 uur werd een flinke deuk in een auto geschopt door een andere weggebruiker. Deze ander weggebrui ker, een inwoner van Gouda, beken de inderdaad deze vernieling te heb ben gepleegd. Hij had zich geërgerd aan het rijgedrag van de andere auto mobilist en toen beiden nabij de ver keerslichten bij de hefbrug moesten stoppen, was hij uitgestapt en op de andere auto toegelopen met het be kende resultaat. Op maandag 19 november omstreeks 08.00 uur raakte op de hoek Groens- voorde-Wadde een Chrysler Simca personenauto van een Waddinxvener in de brand. De brandweer bluste de brand. De eigenaar had zelf de gasin stallatie in de auto ingebouwd en had deze nog niet laten keuren. De auto is total loss. De afgelopen week werden twee bromfietsen en een personenauto voor technisch onderzoek uit het ver keer genomen. De voertuigen bleken diverse gebreken te vertonen. Op woensdag 14 november werd een Vanavond (woensdag 21 november) wordt in De Bonkelaar de Jack Ni- cholson-film “The little shop of hor rors” gedraaid (entree f. 5,—). Don derdagavond om acht uur is er weer klaverjassen met de klaverjasclub De Bonkelaar, vrijdagmiddag om twee uur de introductie van de alphabe- tiseringscurussen voor Marokkaanse vrouwen, vrijdagavond om half acht disco met Het Baken (entree f. 1,—) en zaterdagavond om half negen het theatergezelschap The Malcolms. Jamin heeft in het winkelcentrum “de Passage" een nieuwverbouwde winkel, eigendom van de heer W. Leenders. De bijna 7 meter langer geworden zaak met een compleet nieuw interieur heeft het assortiment uitgebreid en de toonbank weer in de winkel teruggebracht. Meer aandacht hebben gekregen de diverse artikelen voor diabetici, maar ook ge noemd mogen worden de drop en koek- perrons. De al zeven jaar aan de KerkwegOost gevestigde wassalon “Anja“ van Anja Mader-Compeer is sinds afgelopen maandag overgenomen door mevrouw Martine van den Ing-Dongelmans. Zij is de nieuwe eigenaresse van de wassal on, die voor stoomgoederen de wacht tijd heeft beperkt tot twee dagen. Spoedgevallen hebben overigens speci ale voorrang. Mevrouw Van den Ing-Dongelmans werkt samen met de zaak van haar schoonzoon H. Lemmens in Boskoop, Clean Inn Chemisch Reinigen. De naam van de Waddinxveense wassalon blijft voorlopig Anja. Anja MaderCom- peer is met dit werk gestopt om meer tijd te hebben voor het loodgietersbe- drijf van haar man. De wassalon blijft, evenals voorheen, op zaterdag geslo ten. Piet en Martine van Gorkum, die al an derhalf jaar een groente, fruit en rauw- kostspeciaalzaak hebben aan de Ka naalstraat. openden vorige week don derdag hun nieuwe zaak aan de Dorps straat in Boskoop. Als chef fungeert daar de uit de Waddinxveense groen tenzaak komende heer J.H. v.d. Vegt. Piet en Martine van Gorkum zijn des tijds in Woerden begonnen. De succes formule in Waddinxveen is nu uitge breid naar de moderne zaak in Bos koop. WADDINXVEEN Nieuwe zaken, ver bouwingen, heropeningen en allerlei feestvieringen. Dat is het beeld dat het winkelend publiek de afgelopen weken in de Waddinxveense winkelcentra kon tegenkomen. De festiviteiten en veran deringen volgen elkaar in snel tempo op. Het jaar 1984 wordt dan ook één en al activiteit afgesloten. En of dat nog niet genoeg is wordt er ook nog een suc cesvolle Sint Nicolaasactie 1984 gehou den. JAMIN Vanmiddag (woensdag) was er een kindermiddag voor alle Waddinxveen se kinderen. Dit werd georganiseerd door D? Bonkelaar, De Boog, De Paddestoel, Wijkgebouw Zuid, ’t Vondelparkje en De Overkant. De speeltuinvereniging Zonnig Zuid houdt in het wijkgebouw aan de St. Victorstraat nog een bingo-avond voor volwassenen (donderdagavond 29 november om acht uur) en een bingo-avond voor de jeugd (vrij dagavond 30 november om zeven uur). JAMIN xti WADDINXVEEN Samen met de Waddinxveense afdeling van de ‘Ko ninklijke Nederlandse Vereniging voor Eerste Hulp bij Ongevallen’, wordt in De Bonkelaar een EHBO- cursus gestart voor tieners van 11 t/m 14 jaar. De cursus begint op 10 janu ari 1985 en wordt gegeven op don derdagmiddag van 16.00 tot 17.00 uur. Begin mei kunnen de deelnemers het examen afleggen voor het jeugd- EHBO-diploma A. Het lesgeld be draagt f 15,— p.p., inclusief de beno digde materialen (exclusief examen geld). De lessen beginnen met een ‘ongelukje’, waarna de aard van de verwonding vastgesteld wordt, en be keken wordt hoe de beste hulp gege ven kan worden. Daarna wordt in groepjes van twee de hulpverlening geoefend. De inschrijvingstermijn sluit op 1 december. .-A'-"':.;...;-- “De tweede generatie” met achter grondinformatie over onderwerpen als onderwijs, werk, recreatie en Is lam. Verder werden er aan de Beu kenhof in de afgelopen dagen muziek gemaakt en Turkse en Marokkaanse films gedraaid. M '"ds ver. smaking is geopend. Filiaalleider van de stuntverkoop de deuren geopend. Ru- WaddinxveenseALDI-marktisMJ.de -- Ruijter. Als districtsleider fungeert G.A. van Leeuwen. In hetzelfde pand, naast de ALDI-markt heeft Rucowi met ‘1000 piek om de dag’ is een eenvou dige actie met kansen op grote geld prijzen. Dat spreekt aan. Wie name lijk sinds de start van de Sint Nico laasactie op donderdag 15 november bij de kleine 70 deelnemende win keliers inkopen doet krijgt bij elke tien gulden een lot dat kans biedt op duizend gulden. Er hoeven daarvoor geen bonnetjes te worden geplakt of te worden wegge bracht door weer en wind. Met de lo ten op zak kan men thuis rustig af wachten of er duizend gulden is ge wonnen of niet. De uitslag van de trekkingen wordt wekelijks in het Weekblad voor W’addinxveen aange- kondigd, terwijl er in de winkelcentra ook raambiljetten hangen met daarop de gelukbrengende lotnummers. Na de twee trekkingen van afgelopen maandag en vandaag (woensdag 21 november) zijn er in de komende da gen trekkingen op vrijdag 23 novem ber, maandag 26 november en woens- 22-jarige W’addinxvener bekeurd, daar hij zonder rijbewijs te bezitten in een personenauto werd aangetrof fen op de Onderweg. Enkele dagen later werd een 18-jarige plaastgenoot bekeurd, daar hij rijdend op een mo torfiets werd gesignaleerd. Hij was niet in het bezit van rijbewijs of een oefenvergunning. De afgelopen week werden twee Waddinxveners bekeurd in verband met het besturen van een personen auto, terwijl zij onder invloed van al cohol verkeerden. Eén van de betrok kenen onderging een bloedproef en de ander weigerde dat, terzake waar van ook proces-verbaal is opgemaakt. Op woensdag 14 november.om 15.04 uur vond op de Henegouwerweg na bij de hefbrug een aanrijding plaats waarbij een fietser en een personen auto waren betrokken. De automo bilist kon een vlak voor hem over stekende fietser niet meer ontwijken en kwam daarbij tegen een lantaarn paal terecht. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Op donderdag 15 november om 12.15 uur vond in de Bomenwijk een ongeval plaats waarbij een 8-jarig meisje werd aangereden en met hoofdletsel in het ziekenhuis te Gou da moest worden opgenomen. Het meisje stak de rijbaan over, waarbij een naderende automobiliste haar niet meer kon ontwijken. Dezelfde dag werd op de Henegou werweg een openstaande deur van een personenauto aangereden door een vrachtauto. De bestuurder van de personenauto had zijn auto op het fietspad langs de Henegouwerweg geparkeerd en had daarbij de deur open laten staan. Op het moment, dat hij op het fietspad de weg vroeg, werd de deur er uit gereden. Lichte -materiële schade kon worden geconstateerd na de aanrijding op donderdag 15 november om 14.45 uur op de kruising Kanaalstraat- Stationstraat. Een op de Kanaalstraat rijdende bromfietser sloeg plotseling naar links de Stationsstraat in en werd daarbij aangereden door de vlak achter hem naderende personenauto. Op zaterdag 17 november omstreeks 14.30 uur liep een Boskoopse vrouw rugletsel op bij een ongeval welke plaats vond bij de afrit rijksweg 12- Bredeweg. Een vanaf de rijksweg komende bestuurder wilde linksaf het tunneltje inrijden eri werd daar bij geraakt door een op de Bredeweg rijdende personenauto. De gewonde vrouw was inzittende van één van de auto’s. Aanzienlijke materiële schade ontstond tengevolge van dit ongeval. Eén auto moest worden afgesleept. Het niet verlenen van vrije doorgang op de hoek Kerkweg-Oost/Kanaal- straat/Juliana van Stolberglaan was de oorzaak van de aanrijding tussen 2 personenauto’s op zaterdag 17 no vember omstreeks 20.45 uur. Per soonlijke ongelukken hebben zich bij dit ongeval niet voorgedaan. - ■M’ De Oranjegalerij aan het Koningin Wil- helminaplein vierde het 25jarig be staan. Drie weken lang trokken de win keliers in dit deel van Waddinxveen met zeer aantrekkelijke aanbiedingen de belangstelling van het winkelend pu bliek. Het winkelcentrum Groensvoor- de stond stil bij het 14-jarig bestaan. Mooie prijzen werden uitgereikt met als klap op de vuurpijl een reis naar Parijs. Er heerst op dat moment een Franse sfeer in dit centrum. Maar er is meer. Een grondig gereno veerde en gemoderniseerde bouwmarkt Formido aan de Noordkade vierde met banketletters en kortingen het achtjarig bestaan. Het bedrijf wordt nu geleid door de Bodegraafse broers T.E. en G.N. Zwanenburg. Met de eetgelegen heden van A. Vork (cafetaria aan de Kerkweg Oost) en Nicola Diana (pizze- ria/ristorante La Tarantella aan de Zuidkade) namen de eethuisjes in het Brugcentrum toe. Tenslotte kan men er al terecht in cafe-restaurant De Unie, bij Gert Jan van der Loo’s De Blauwe Druif met party- en cateringservice en het specialiteitenrestaurant De Gouwe Dis. Verder - we gaan maar door in willekeu rige volgorde - vierde slager Smakman van de Kanaalstraat het 5-jarig bestaan als ambachtelijk slager, vestigde B. v.d. Sluis aan de Staringlaan zich als Subaru- autodealer voor Waddinxveen en om streken en kwam de Finse ambassadeur in ons land M. Hakkanen naar dezelfde Staringlaan om daar het nieuwe be-, drijfsgebouw van Labsystems Benelux officieel in gebruik te nemen. Direkteur Henk van der Meer werkt in dit bedrijf met 4 mensen. In 1985 is een groei voor zien tot 10 medewerkers. Maar dat is nog niet alles. ’’Aguilar nu ook in het hartje winkel centrum Passage”, adverteerde de be kende slijterij, die nu niet alleen in het winkelcentrum Groensvoorde is geves tigd, maar ook in Waddinxveens win kelhart De Passage. Vorige week don derdag was de feestelijke opening van de nieuwe zaak, die gepaard ging met allerlei aanbiedingen. Daarbij speelde de Beaujolais Primeur 1984 een belang rijke rol. 1 I •ïV—J r

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 7