Anderhalve ton kunst in het gemeentehuis Oplichter (36) aangehouden door A. Versloot Eerste paal geslagen mét nieuwe bewoners Amnesty-avond in Het Trefpunt Expositie Ans Wortel en GeertJan van Meurs Na afloop etentje met betrokkenen NOORD WIJKS CONCERT VOORWAARTS Koffieconcert in De Boog met Balkanmuziek ONROEREND GOED EN HYPOTHEEK INFORMATIE VVD tolereert geen sociale agressie POLITIENIEUWS WADDINXVEEN 7 I Flexibel Hypotheek informatie Onroerend goed informatie Vernielers gepakt F Diefstal Blij Aanrijdingen Gauw een winterbeurt. Y. Schrijven WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 28 NOVEMBER 1984 De exposanten in de Waddinxveense raadszaal: GeertJan van Meurs (beelden) en Ans Wortel (gouaches). (Fo- k’ Een werkstuk van de in Waddinxveen exposerende Ans Wortel. t ■M to: Sjaak Noteboom). GeertJan van Meurs 27 beelden laat zien. De verkoopwaarde deze kunstwerken bedraagt in totaal ongeveer i._ die f 7.000, I,- aangeschaft kunnen worden. WADDINXVEEN Ans Wortel toont sinds zaterdag in de raad zaal van het Waddinxveense gemeentehuis 33 gouaches, terwijl 1 - van anderhalve ton. Er er stuk kosten en er WADDINXVEEN - Dank zij oplettendheid van de Waddinxveense ho teleigenaar A. Versloot kon de Waddinxveense rijkspolitie de afgelopen week een 36-jarige oplichter aanhouden. De hotelier had argwaan gekre gen bij het eerste contact met de man, die 4 weken lang een kamer in het hotel wilde reserveren. Toen bij latere controle het door de man opgege ven adres niet bleek te bestaan, werd de politie gealarmeerd. Nog dezelf de dag kon de man in samenwerking met de Goudse politie in Gouda wor den gearresteerd. f Wij geven uw auto graag een warm onthaal. Zodat-ie er weer tegen kan. BOSKOOP - TELEFOON 01727-2110/3410 WADDINXVEEN Met de eerste paal, die werd geslagen in aan wezigheid van de nieuwe huiseigenaren, en een intiem etentje voor de direct betrokkenen (opdrachtgever, bouwer, gemeente) is vrij dag stil gestaan bij de start van de bouw van 51 erkerwomngen in de wijk Zuidplas. De eerste paal voor deze huizen, die met 32 twee-onder-éen-kap-woningen tot een bouwplan van 83 huizen be horen, werd geslagen door L. van Dijken, plaatsvervangend hoofd- directeur-ingenieur van de volkshuisvesting in de provincie Zuid- Holland. WADDINXVEEN Zoals eerder bericht wordt maandagavond 10 december om acht uur door de Waddinxveense afdeling van Amnesty International een informatieavond gehouden in Het Trefpunt. 1 ■o Andere vormen 83 83. Brrr! In een stampvolle recreatiezaal bracht het Waddinxveense korps een aantal populaire werkjes ten gehore wat door het publiek met groot enthousiastme werd beloond. Dankzij de oplettendheid van en met medewerking van een aantal Waddinx veense jongeren konden door de politie twee van vernieling verdachte knapen worden aangehouden. Een 22-jarige in woner van Gouda en een 20 jarige Wad- dinxvener gooiden woensdagavond 21 noyember met stenen de ruiten in van de RABO-bank aan de Groensvoorde. De Gouwenaar werd meteen door in de nabijheid staande jongens aangehou den en naar het politiebureau gebracht. De Waddinxveense knaap sloeg op de vlucht en trachtte zich te verstoppen in een woning aan de Akkerwinde. De knaap kon daar worden aangehouden. KI hangen namelijk schilderijen i staan beelden die voor f 8.000 De expositie, die tot half december duurt, gaat bij de Waddinxveense boekhandels. Veldwijk (de Passage) 1979 187.300 8,68 8,74 8,76 8,79 8,79 8,79 8,79 8,93 8,98 9,16 Prijsontwikkeling bestaande woningen. 1980 1981 1982 i 171.100 153.500 138.100 8,3 8,7 Geldverstrekker Roparco krediet Bouwt. Rente Rust 83 Rabo Rente Stabiel 8,3 1983 142.100 8,1 8,1 8,1 8,1 8,1 8,3 82 82 8,1 82 82 8,1 8,1 82 83 8,3 82 83 82 83 8,4 8,0 8,1 8,1 8,1 8,1 8,1 8,3 82 82 8,1 82 82 8,1 8,1 82 83 83 Annuïteiten werke- opge- lijke rente 8,18 Geldverstrekker Zwolsche Alg. Bonds.Centr.Ned. RPS Nutssp.'s-Grav. Ver. Spaarbank EnniaHypoth. Directbank NMB Nat.Ned.'Optie' Utrecht RaboHypoth. Nutssp.WestNed. Bondsp. Mid7N/ONed 8,68 WoonfondsHoll. AMEVHyp.Bedr. Mees Hope ABN(ABHK) AMRO Bouwfonds NG. Landbouwb. (CL) Bankv.Hyp.Fin. W.U.H. F.G.H. geven rente 7,6 Leven opge geven rente 7,7 8,0 8,0 8,0 8,0 8,0 8,0 8,0 opge geven rente 7,6 Geldverstrekker Prudential Delta Lloyd Equity Law Nationale Ned. NOG/deJong RVS Lev.Verz.Utrecht Winterthur Behalve het rentepercentage is bij de beoordeling van welke verzekeraar het beste bij u past van belang te weten hoe de ele menten premieheffing, afkoop^ waarde, winstdeling enz. enz. er uitzien, de NVM-makelaar beschikt over uitvoerig documentatiemateriaal per verzekeraar. 8,52 8,52 8,52 8,57 8,57 8,57 8,62 8,62 8,63 8,65 Zondag 16 december zal Voorwaarts zijn muzikale medewerking verlenen aan een speciale Kerstdienst op de “Hooge Burght" in Zwammerdam. De heer Van Schie maakte er geen ge heim van dat de nieuwe inwoners meer inkomsten voor de gemeentekas opleveren. Niettemin stond hij erbij stil dat Waddinxveen met haar bouw activiteiten steeds poogt de door stroming te bevorderen. De nieuwe bewoners riep hij op na hun verhui zing zich ook actief te gaan bemoeien met de Waddinxveense samenleving. De Bouwfonds-woningen betekenen in dit Gouwedorp een uitbreiding van het aanwezige pakket van huur-, koop-, gesubsidieerde dieerde woningen. Alle sprekers gaven aan dat het ko pen van een woning in deze tijd nog altijd een hele goede zaak is. Nie mand van de als sprekers optredende huizenbezitters kendè spijt over hun toen genomen beslissing. Loco bur gemeester Van Schie bracht naar vo ren 25 jaar geleden in Waddinxveen voor f 18.500,- een huis gekocht te hebben, dat hij overigens al weer heeft verlaten. De heer Van Dijken, die zei Wad dinxveen al 30 jaar te kennen, gaf in zijn toespraakje aan dat dit Gouwe dorp onder leiding van vooruitstre vende burgemeesters heel wat nieuw- bouwontwikkelingen heeft gekend. Hij had laten uitrekenen dat in het op dit punt flexibele dorp gemiddeld 125 huizen per jaar konden worden gebouwd. In de jaren 1971-1975 625 huizen, in de jaren 1975-1980 637 huizen en in de jaren 1980-1984 381 huizen. Volgend jaar zullen dat er waarschijnlijk 275 zijn. In tien jaar tijd (1971-1982) werden wel 291 huizen afgebroken. Bovengenoemde rentetarieven zijn een onderdeel van het NVM-Stappenplan. Via dit Stappenplan vindt de hypotheekberekening op objectieve wijze plaats. Samen met uw NVM-makelaar bepaalt u of nu annuïteit, lineair of leven u het beste past en wat er over blijft om van te leven. Informatie hierover kunt u in de Stappenplanfolder lezen, die verkrijgbaar is bij uw NVM-makelaar. De afgelopen week werd 4 keer aangifte van diefstal van een fiets gedaan. Drie rijwielen werden gevonden en even zo veel konden bij de eigenaars worden te- ruggebracht. In de nacht van zaterdag 24 en zondag 25 november werd uit een auto, welke op een erf aan de tweede Bloksweg stond geparkeerd, een zwart lederen tas met inhoud ontvreemd. De auto was niet afgesloten. Op zondag 25 november werd tussen 13.00 uur en 21.00 uur ingebroken in een woning aan de Noordkade. Door een ruit in te slaan wist men de woning binnen te dringen. Ontvreemd werden een sporttas en een spaarpot met in houd (totale waarde van het ontvreem de 1.000- Op zaterdag 24 november werd aangifte gedaan van diefstal van benzine gedaan. Uit een nabij de Passa ge geparkeerd staande personenauto werd 20 liter benzine geheveld. Twee portemonnees werden gerold uit een personeelsruimte van een winkel aan de Groensvoorde. Ten nadele van twee verkoopsters werd voor f 85,- aan geld ontvreemd. Op vrijdag 23 november werd een 25- jarige inwoner van Zoetermeer aange houden verdacht van diefstal van goe deren uit een winkel aan de Passage. In een andere winkel had een man en twee vrouwen zich op verdachte wijze gedra gen. De getipte politie wist de auto, waarmee zij zich verplaatsten, aan de kant te zetten. De man verklaarde uit een winkel een kraantjeskan en een an dere kan te hebben ontvreemd. De waarde hiervan bedroeg 270,-. Deze goederen werden in de auto aangetrof fen. van en ongesubsi- De geldverstrekkers hebben in hun pakket ook hypotheken met andere rente-perioden, bijvoorbeeld variabel 13,10 jaar vast. Om de renten mehelkaar te kunnen vergelijken staan hier alleen de hypotheken met 5 jaar vaste rentevermeld. De werkelijk rente bestaat uit de opgegeven rentewaarbij rekening wordt gehouden met de invloed van bijkomende kosten (afsluitprovisie), moment van afboeken van de aflossing, betalingstermijnen en de spaarvergoeding over in depot gestorte bedragen ter betaling van rente en aflossing. Voor hypotheken zonder gemeentegarantie geldt, dat de rente plus minus 0^%hoger is dan bovengenoemde renten. Peildatum: 19 november 1984 Bron: StappenplanNVM en Burger (Dorpstraat) en de hoofd vestiging van de Stichting Openbare Bibliotheek aan de Juliana van Stol- te parlementaire oppositiepartij in Oeganda, zitten zonder aanklacht of vorm van proces gevangen. Een on derwijzer uit Marokko en twee lec toren aan de universiteit van Kabul zijn veroordeeld wegens hun over tuiging en niet-gewelddadige politie ke activiteiten. Voor het schrijven of het afhalen van voorbeeldbrieven, wanneer men thuis wil schrijven, kan iedereen te recht op de volgende tijd en plaat sen: maandagmiddag 3 december vanaf 13.30 uur bij Ineke Verheul, Peu- leyen 174, tel. 15376; maandagavond 10 december vanaf 10.00 uur bij Bep Tetteroo, Kla verveld 9, tel. 16691; dinsdagavond 11 december van 17.30- 20.30 uur in de bibliotheek in het Anne Frank-centrum; woensdagmiddag 12 december van af 15.00 uur voor leerlingen en lera ren in de Samenwerkingsschool voor Havo /Atheneum woensdagavond 12 december van 18.30- 20.30 uur in de bibliotheek aan de Jul. van Stolberglaan. berglaan gepaard met een boeken- expositie van Ans Wortel. De in 1929 geboren Bergense Ans Wortel geniet namelijk niet alleen landelijk bekendheid met haar gou aches, maar ook vanwege haar literai re oeuvre. Haar werk ontstaat spon taan, telkens gevoed door nieuwe ervaringen, waarbij zij niet schuwt te breken met taboes, traditionele zekerheden, vooroordelen en schijn heiligheden. Haar mede-exposant in de Waddinx veense raadzaal, GeertJan van Meurs, is evenals Ans Wortel een autodidact. De in 1926 in Groningen geboren beeldhouwer woont en werkt in Eg- mond aan Zee. GeertJan van Meurs werkt met steen, hout en kalksteen. Zijn creaties zijn nooit abstract, maar stellen ook geen mensen, dieren of dingen voor, terwijl de toeschouwer er toch van alles in kan zien. De expositie van Ans Wortel en Geert Jan van Meurs aan het Raadhuisplein duurt tot en met zaterdag 15 decem ber. Het werk van de twee Noordhol- landse kunstenaars op deze zesde ex positie in de raadzaal is tijdens kan tooruren (9.00-12.00 en 13.00-17.00 uur) te zien, op donderdagavond (19.00-21.00 uur) en op zaterdag middag (13.00-16.00 uur). De ope ning van de expositie is in handen van Ans Wortel zelf. Zij zal bij die ge legenheid uit eigen werk voorlezen. De in opdracht van NV Bouwfonds Nederlandse Gemeenten door Re- horst Bouw BV neer te zetten 51 er- kerwoningen werden door de rijks- ambtenaar omschreven als bijzondere woningen tegen een zeer aanvaardba re prijs. Het bijzondere zit hem in de loonvast-hypotheek, waaraan zowel de gemeente als het rijk 50 procent bijdragen. De koopsommen van de huizen variëren van f 145.500,-- tot circa f 160.400,- (inclusief eigen grond en vrij op naam). Loco-burgemeester P.F.J. van Schie (CDA), die de later arriverende bur gemeester C.M. van der Linden ver ving, was blij met de nieuwe bouwac tiviteiten in Waddinxveens nieuwe woonwijk en hield de nieuwe bewo ners voor dat ze eigenlijk door hun komst vanuit het Haagse in strijd handelen met de bedoeling van het streekplan Zuid-Holland Oost. ‘U bent net op tijd binnen. Zeg het te gen uw buren’, grapte hij. WADDINXVEEN Muziek en zang uit de Balkanlanden staan komende zondagmiddag 2 december om twaalf uur op het programma van het maan delijkse koffieconcert in het buurt centrum De Boog aan de C. Huygens- laan. Opgetreden zal er worden door het volksmuziekorkest Sedenka, dat begin september ook al in Wad- dinxveen-Noord te zien en te horen was. Het koffieconcert is toegankelijk te gen betaling van f. 3,50 inclusief kopje koffie. Kinderen tot en met 12 jaar hebben onder begeleiding gratis toegang. Zijn er veel kinderen, dan is er een speciaal kinderprogramma. Kaarten kunnen - bij voorkeur ’s middags - bij De Boog worden be steld (tel. 01828-16860). Zaterdag 12 januari wordt er èen groot feest gevierd in buurtcentrum De Boog, waarbij ook volksmuziek orkest Sedenka betrokken zal zijn. Het volksdansgebeuren hier gebeurt al 10 jaar onder leiding van Hans Wortman. Op zaterdag 24 november omstreeks 13.llr uur vond een kop-staart-aanrij- ding plaats op de Henegouwerweg nabij de verkeerslichten bij de hefbrug. Twee auto's stonden achter elkaar stil voor het rode verkeerslicht. Toen groen licht werd gegeven, verkeerde de tweede be stuurder in de veronderstelling, dat de voor hem stilstaande automobilist snel zou optrekken, doch dat was niet het ge val. Niet verlenen van voorrang was de oor zaak van het ongeval dat plaats vond op donderdag 22 november op de kruising Chopinlaan-Kerkweg-Oost. Bij dit on geval was een automobilist en een fiet ser betrokken. De aangereden fietser, die geen voorrang werd verleend, liep een lichte beenwond op. Op woensdag 21 november omstreeks 19.45 uur vond een aanrijding plaats in de Anna Paulownastraat. De bestuur ster van een personenauto raakte bij een parkeermanoeuvre een geparkeerd staande auto, waarbij deze werd be schadigd. Even later reed de bestuur ster weer weg. Een attente getuige no teerde het kenteken en korte tijd later kon de bestuurster worden achterhaald. In de nacht van zondag 25 en maandag 26 november vond rond middernacht op de rijksweg 12 een eenzijdig ongeval plaats. De bestuurder van een pers onenauto was de macht over het stuur kwijt geraakt, in een slip gekomen en vervolgens in de langs de berm gelegen sloot terecht gekomen. De auto moest worden weggetakeld. Eén van de inzit tenden, een 18-jarige man uit Nieuweg- ein, werd aangehouden, daar hij werd gezocht door de politie van Best als ver dachte van een aldaar gepleegde in braak. Jaar Absoluut Index 1980=100 1091009081 Aug. 1983 t/m okt. 1983 f139.100,Aug. 1984 t/m okt. 1984 f139.300,- De prijs over de periode augustus t/moktober is ongeveer gelijk aan het niveau van dezelfde periode in 1983. Extreme veranderingen in prijsontwikkeling worden niet verwacht. De prijs ontwikkeling heeft betrekking op de gemiddelde verkoopprijzen van bestaande woningen. Per woningtype en regio kan de ontwikkeling anders zijn. Nederlandse Vereniging van Makelaars in onroerende goederen NVM x De man bleek een bekende van de poli tie en was reeds meerdere malen be keurd terzake gepleegde oplichting. Bij het verdere onderzoek zijn 15 gevallen van oplichting (alle gepleegd gedurende de laatste maanden) bekend geworden. De man maakte er een gewoonte van om gedurende langere tijd onder valse naam in hotels te blijven slapen en te eten en bleek dan plotseling zonder te hebben betaald te zijn verdwenen. Ook enkele andere gevallen van oplichting zijn bekend geworden. Door allerlei verzinsels op te hangen wist hij menig persoon onder het voor wendsel goedkoop drank te leveren, veel geld uit de zak te kloppen. Dit heeft hem de laatste maanden enkele duizen den guldens opgeleverd. De gevallen van oplichting vonden plaats in Wad dinxveen, Gouda, Rotterdam, Katwijk, Delfgauw, Alblasserdam en Krimpen aan den IJssel. Doordat een automobilist wat onvoor zichtig wegreed uit een parkeerhaven voor het postkantooor ontstond een aanrijding. Een achteropkomende bromfietser kon de aanrijding niet meer voorkomen. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Op woensdag 21 november om 13.20 uur vond een aanrijding plaats op de Henegouwerweg nabij de splitsing met de De Ruyterstraat. Een uit de De Ruy- terstraat komende bestuurder reed de Henegouwerweg op en zag de naderen de automobiliste over het hoofd. Beide personenenauto's konden na de aanrij ding total loss worden verklaard. ste maatschappelijke ontwikkeling is de tendens dat verschillen, in rechts positie tussen overheidspersoneel en werknemers in de particuliere sector steeds minder als vanzelfsprekend worden aanvaard. Bij de pakketver gelijkingen zullen dan ook de socia le zekerheidsregelingen moeten wor den vergeleken. Dat dit voor de gemeentelijke over heid weer consequenties heeft is dui delijk op te maken uit het verslag van de werkzaamheden van de afdeling sociale zaken. Bij lezing van het ver slag valt met name op, dat de uitga venontwikkeling van de collectieve uitgaven stijgt en dat door de demo grafische ontwikkelingen het aantal uitkeringsgerechtigden ten opzichte van het aantal actieve werknemers eveneens stijgt. Wij zijn ons dit ten volle bewust. Juist in deze tijden wordt van velen extra inzet verwacht. Wanneer daar bij echter een afdeling ook nog bloot staat aan agressiviteit dan moeten wij ons in alle rede afvragen waar de grens van tolerantie gelegd moet wor den. Onze fractie tolereert agressie in elk geval niet. Onze waardering voor ambtenaren die in deze maatschap pelijk moeilijke omstandigheden hun werk (moeten) doen steken wij dan ook niet onder stoelen of banken. De wegen door de wet gegeven aan de gemeentelijke overheid om daad werkelijk iets te doen voor de echte minima die in moeilijkheden verkeren zijn gering. Een beleid van kwijtschelding voor de afvalstoffen heffing en/of de hondenbelasting ten behoeve van hen die echt in moeilijk heden zitten, willen wij graag onder steunen. Wij zien dit als een gemeen telijk aandeel in het door de overheid aangebrachte vangnet van onze ver zorgingsstaat’. 5 jaar vaste rente met gemeente garantie Lineair opgegeven rente WADDINXVEEN - De VVD-fractie tolereert geen agressie in de sociale sfeer, zo bleek uit de algemene be schouwingen van de liberale fractie voorzitter K.W.Th. van Soest. Over het onderwerp ‘sociale zaken en volksgezondheid’ meldde hij het volgende: ‘De laatste jaren wordt vaak de vraag gesteld of er een einde is gekomen aan de sociale zekerheid. Feit is wel dat door verrijzing aan de ene kant en een groeiend aanbod op de ar beidsmarkt door nieuw aanbod en te loorgang van werkgelegenheid aan de andere kant, de groep die de sociale premies opbrengt kleiner wordt en de groep uitkeringsafhankelijken groter. Een viertal maatschappelijke ontwik kelingen zijn bepalend voor de her ziening, die het stelsel van sociale ze kerheid ondergaat. Allereerst is dat het sedert de zestiger jaren sterk toe genomen aantal vrouwen, dat een plaats heeft gevonden op de arbeids markt en dus ook in het stelsel van sociale zekerheid. De VVD beoor deelt deze maatschappelijke zelf werkzaamheid van de vrouw posi tief. Op de tweede plaats heeft de toena me van andere leefvormen dan het burgerlijk huwelijk invloed op de sociale wetgeving. Een recenter ver schijnsel is de toenemende deeltijd- arbeid. Dit vereist aanpassing van de Zij hebben bekend de ruit te hebben in- sociale verzekeringswetten. J^en laat- gegooid. Tegen hen wordt proces-ver- baal opgemaakt. Twee 18-jarige en één 17-jarige Wad- dinxvener zijn aangehouden in verband met gepleegde vernielingen rondom winkelcentrum Passage. Op zondag 25 november omstreeks 02.00 uur werden zeven Waddinxveense knapen nabij de winkels gesignaleerd. Drie van hen had den de nodige vernielingen gepleegd. Eén van hen had de ruiten en twee deu ren beklad met viltstiften. Ook waren door hem enkelepilaren beklad. De pilaren bleken met isolatietape door hen te zijn omwikkeld. Drie knapen hebben bekend wat gedeelten van strui ken in de aanwezige air-conditioning te hebben gegooid. Eén van de knapen is voor nader verhoor meegenomen door de Koninklijke Marechaussee in Gou da. Deze waSte zeer onder invloed van alcohol en drugs, zodat hij niet meteen kon worden verhoord. De overige kna pen verkeerden ook onder invloed van alcohol. WADDINXVEEN - Vrijdagavond heeft de Waddinxveense Brassband Voorwaarts een concert gegeven in de Noordwijkse "Willem van den Berg stichting", voor geestelijk gehandicap ten. Na het slaan van de eerste paal, dat kon gebeuren voordat het zou gaan regenen, werd in Partyhome aan ‘de Passage’ een bijeenkomst gehouden. Daar bleek dat de meerderheid van de nieuwe groep Waddinxveners af komstig is uit Zoetermeer eri Den Haag. Zij zullen volgend'jaar hun hui zen kunnen betrekken. Aan deze avond op de Dag van de Rechten van de Mens werken mee: Tito Pais, kinderarts uit Uruquay, die in 1978 zijn land om politieke redenen ontvlucht is (hij zal vertel len over de situatie in zijn land en over zijn ervaringen), de muziekgroep Yupanki, die zowel traditionele als hedendaagse Zuidamerikaanse mu ziek speelt en de theatergroep Nieu we Waterweg uit Vlaardingen, die een stuk brengt dat door hen zelf ge schreven is in het kader van de Cam pagne Tegen Martelen. Programma’s (tevens toegangsbewijs) zijn voor f. 4,— te verkrijgen bij: Ineke Verheul-De Wolff, Peuleyen 174 (tel. 15376), Mannie van Leeu wen, Sweelinckhof 62 (tel. 14405), Hannie Glasbeek, Irenestraat 45 (tel. 14772), de Wereldwinkel, Kon. Wil- helminaplein en ’s avonds aan de zaal. Er kan deze maand dank zij Amnes ty International geschreven worden voor gevangenen in Marokko, Oegan da en Afghanistan. Twee van hen, vooraanstaande leden van de groots-

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 13