reparatie. Goede woorden aan het slot Rondrit in Schade aan uw auto vereist deskundige Victorwijk &l w Is nooit gemeenschapshuis ”De Bonkelaar wordt Gereformeerde School 9e Sint zaterdag in Dorpstraat Overtuiging van CDA-raadsfractie: Themadiensten in hervormde kerkgebouwen bij schoolkwis PvdA: Waar is sociaal gezicht CDA? blijven voorop” In alle beschouwingen aandacht voor gemeentelijk huishoudboekje ’’Niet voor Sinterklaas gaan spelen” Een boekenbon? PvdA CDA “ra D’66 Drs. G. Blom (CDA): ’’Belangen van kwetsbaren VVD PCW VVD PvdA Dorpstraat PCW CDA D’66 3 het begin den van X 4 K. W. Th. VAN SOEST -VVD- GLASBEEK (enmerk voor vakwerk WADDINXVEEN - Met vijf fractievoorzitters in week hun algemene 1 begrotingsdeoat. Moed, kracht, Gods onmisbare zegen en woor den van dank waren te hóren van CDA, VVD, PvdA, PCW en D’66. ,.OE BONKELAAR” M. BOERE (PvdA) '’FOCWA, goede woorden en wensen besloten de de Waddinxveense gemeenteraad vorige beschouwingen aan het begin van het jaarlijkse :gen en woor- PCW en D’66. WADDINXVEEN Het staat voor de CDA-gemeenteraadsfractie vast dat het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar nooit een ge meenschapshuis zal kunnen worden, zoals de oprichters ervan en ook de christen-democraten zich destijds hadden voorgesteld. Raadsfracties lichtten gemeentebegroting door DRS. G.BLOM NIET SEIZOENGEBONDEN! naar Sint Nicolaas tijdens zijn rondtoer in de St. VictorwijkdFoto: De Rooy). de opmerkingen I Overigens ging geen van de deelne mende scholen met lege handen huis waarts. Voor alle deelnemers was als persoonlijke herinnering een school- kwis-vaantje aanwezig en de school- documentatiecentra kregen cheques in waarden van f. 200,— en f. 100,—. Ook het optreden van Les Diabo- liques en de groep Vulcano droegen aan het succes van deze finale bij. “Met het plaatselijk CDA gezicht hebben we overigens minder moei te. In dit verband is het wel interes sant te weten of het plaatselijk CDA ook afwijkend denkt over de uit spraken van de landelijke fractie voorzitter over samenwerking met de PvdA op landelijk niveau. Ofwel moet deze coalitie van CDA en VVD met zijn onbarmhartige hexui- nigingspolitiek doorgaan?" - W- t Dit waren de laatste woorden van Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. Autoschade reparatiebedrijf Noord kade 24 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 van het college van B. en W. over het onderzoek naar de mogelijkheden voor het geschikt maken voor toneel voorstellingen van de toneelzaal van het Anne Frankcentrum, het ont wikkelen van het wijkwerk Zuid- plas, verbetering van het bovenwijkse karakter van De Bonkelaar, en de herhuisvesting van de muziekschool is voor het CDA aanleiding geweest het college in overweging te geven om in overleg met de gemeentelijke commissie sociaal-cultureel werk een “Onze fractie vraagt zich ook af hoe wij de houding van de PCW plaatse lijk moeten beoordelen, dit tegen de achtergrond van het onderschrijven van het gezamenlijk beleidspro gramma 19821986, maar haar argu mentatie en verdeeld stemgedrag over het door het college van burge meester en wethouders gevoerde beleid". ^FOCWA VVD-fractievoorzitter K.W.Th. van Soest stelde in zijn beschouwingen over het financieel beleid van de ge meente Waddinxveen dat het Gouwe- dorp in 1985 vrij gemakkelijk in haar financiële jas zit. Hij ging daarbij in De christen democraat hoopte dat het gemeentelijke werkge legenheidsbeleid volgend jaar iets van resultaten zichtbaar zal maken. ‘Niet alleen de betaalde arbeid, maar ook onbetaald werk, dat bijdraagt aan de ont plooiing van de mens en maat schappij, verdient onze voort durende aandacht. Het ver hoogt de kwaliteit van het be- staan. Nieuwe initiatieven moe ten een kans krijgen, ondanks het vrij stringente rijksbeleid’, vond drs. Blom. wend door de wijze waarop deze be grotingen voorbereid, samengesteld en gepresenteerd worden. Veel waar dering daarvoor.’’ PCW-woordvoerder A. van Doorn be sloot aldus: “Er wordt vanavond veel gezegd, maar helaas weinig beleden. Wij willen, en gelukkig met vele an deren in deze raadzaal, belijden dat er van al deze plannen niets terecht komt als Gods Zegen er niet op rust. Wij hopen- en bidden dat in die af hankelijkheid het vele werk verricht zal worden. W’ij danken de ambte naren, college en raadsleden voor het vele werk dat is verricht en wensen een ieder toe dat zij in getrouwheid aan de opdracht de geschonken ta lenten ten dienste van onze gemeente zullen besteden. Het zal ongetwijfeld haar vruchten afwerpen.” “Naar onze mening zijn gemeenten niet alleen gerechtigd, maar ook verplicht tot een beleid dat huns in ziens rechtvaardig is en dat dus ook zonodig moet leiden tot correctie van onrechtvaardigheden. De smal le marges zijn dan wel een beper king, maar geen excuses. We vragen ons af waar het sociale gezicht van het landelijk CDA is. Vooral als we kijken naar het jaar op jaar verlagen I van sociale uitkeringen, waartegen ook de christelijke vakbeweging fel protesteert". CDA-fractievoorzitter drs. G. Blom: “Wij wensen uw college en het amb tenarencorps veel moed en kracht en Gods onmisbare zegen toe bij de ef fectuering van de goede voornemens voor het jaar 1985”. “De fractie van de PvdA wil na ruim 2 jaar werken in deze politieke sa menstelling van de gemeenteraad zeer kort de balans opmaken. Wij zijn van mening dat het college van Burgemeester en Wethouders met zijn beleid en de uitvoering van het gezamenlijke beleidsprogramma 19821986 op de goede weg is. Er zal echter nog hard gewerkt moeten worden om op een aantal terreinen beleid te kunnen uitzetten. We noe men hier de onderwijsnota, het personeelsbeleid en organisatie, het emancipatiebeleid, het kernen of centrumbeleid en de verkeersveilig heid". I lil VVD-fractievoorzitter K.W.Th. van Soest sloot zijn algemene beschou wingen in de gemeenteraad zo af: “Aan het slot van onze beschouwin gen over de begroting voor 1985, past een woord van dank aan allen die in het afgelopen jaar met hart en ziel hebben gewerkt voor en in dienst van de Waddinxveense gemeenschap. Mede door hen kunnen wij met fi nancieel vertrouwen 1985 tegemoet zien. Zoals we uit begrotingsstukken hebben kunnen opmaken worden de volgende jaren toch wat somberder. Wellicht nog meer dan anders zullen de schouders er het komend jaar on dergezet moeten worden.” “Veel gemeenten zitten met financië le zorgen. Daarom is het nodig dat naast inzet, van belang is dat op crea tieve wijze naar originele oplossin gen gezocht wordt, maar vooral dat men gelooft in waar men mee bezig is. Of dit nu de overheid, het bedrijfs leven of de individuele burger is. Wij wensen het college, de raad, de amb tenaren, de vele vrijwilligers, ons be drijfsleven, kortom een ieder in onze plaatselijke gemeenschap veel werklust en bedrijvigheid toe in het begrotingsjaar 1985.” WADDINXVEEN Sinds zijn komst met de motorboot naar Waddinxveen blijven de kinderen de Goedheiligman en zijn Zwarte Pieten in het Gouwe- dorp signaleren. De Spaanse kindervriend maakte zaterdagmorgen met zijn ge volg in een open koets een rondgang door de St. Victorwijk. Dit op uitnodi ging van de speeltuinvereniging Zonnig Zuid. Sint Nicolaas bezocht na zijn rondrit door de wijk de kinderen thuis en gaf hen een cadeautje. Om Sint Nicolaas in financieel opzicht te kunnen helpen was er in Waddinxveen-Zuid een loterij georganiseerd. De prijzen konden za terdagmiddag worden afgehaald in het wijkgebouw.Zuid aan de St. Victor str aat. De 2e plaats in de finale werd bezet door de Immanuëlschool uit Bos koop. Zij ontvingen, naast de herin nering, een cheque ter waarde van f. 400,—. Een gedeelde 3e plaats werd behaald door de Gerardus- school uit Oudewetering en de School met de Bijbel uit Krimpen a/d Lek die met een prijs van f. 300,— naar huis gingen. De slotwoorden van PvdA-fractie- voorzitter M. Boere: “Rest ons tot slot het college en de ambtenaren wijsheid en werklust te wensen bij de uitvoering van de begroting.” WADDINXVEEN In de drie kerk gebouwen van de Centrale Hervorm de Gemeente, de Brugkerk aan de Kerkweg-Oost, de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan en De Hoeksteen aan de Esdoornlaan, worden komende zondagmorgen diensten gehouden over het thema “Jezus is gekomen en zal komen”. Over dit thema zullen ds. J. Maas land, ds. J.W. Goossens en ds. L. Roetman spreken naar aanleiding van Openbaringen 22:20. Na afloop is er gelegenheid om nog wat na te praten en een kppje koffie te drinken. Voor de kinderen is er een crèche. De Goedheiligman is ook het midelpunt in het winkelcentrum Dorpstraat. Daar lagen in de afgelopen week mooie kleurplaten klaar, die tot en met van daag konden worden ingeleverd bij de winkeliers in dit oudste winkelcentrum van Waddinxveen. Komende zaterdagmiddag is Sint Nicolaas om half drie in de Dorpstraat om de makers van de tien mooiste kleurplaten, die worden ten toongesteld in de etalage Wielaard-voor-de-fiets, te belonen met een prachtig cadeau. lh’' “De inhaalgroei in Zuidplas, de mee vallende rente-ontwikkejing, de gun stige exploitatiekosten onderwijs en de aanwending van reserves voor ver snelde afschrijvingen in 1984 hebben er in hoofdzaak voor gezorgd dat de begroting 1985 ruimte geeft voor nieuw beleid,” stelde PvdA-fractie- voorzitter M. Boere. “In meerjarig perspectief is de si tuatie minder rooskleurig. Een voor zichtig beleid is dan op z’n plaats. Die voorzichtigheid moet vooral uit drukking krijgen in de politieke be reidheid tot bijsturing in de loop der jaren, mber dan blind te varen op de vooruitberekening voor 1988 en 1989. Immers, voor die jaren zijn vooral aan de inkomsten de progno ses boterzacht. Tot en met 1986 lijkt de meerjarenbegroting behoorlijk maatgevend.” “Onze stellingname leidt ertoe dat wij akkoord kunnen gaan met de re serveringen voor lasten in 1986 en later, o.a. in de sfeeer van rioleringen. Daarnaast zal voortgegaan moeten worden met ombuigingen op belang rijke uitgavengebieden. In dit ver band worden we graag ingelicht over het afstoten van de tennishal. Intus sen stemt het tot ontevredenheid dat het bijgestelde beleidsprogramma voor 1985 nagenoeg geheel financieel vertaald is. Voor 1986 zal vooral de uitvoering van het werkgelegenheids beleid structurele financiële ruimte moeten krijgen.” In algemene zin was de PCW middels haar woordvoerder A. van Doorn kort over de gemeentelijke financiën. “In grote lijnen kunnen wij het be leid ondersteunen en zal het in deze beschouwingen onzerzijds ontbreken aan voorstellen tot wijzigingen of be leidsaanpassingen. Dit neemt niet weg dat enkele kleine posten onze instemming niet zullen verkrijgen. Het is verstandig dat het college een deel van de ruimte reserveert voor toekomstige lasten. Het gehele finan ciële beeld wordt duidelijk en correct gepresenteerd in een goed verzorgde nota.” “Wij achten het financieel beleid dat gevoerd wordt goed en realiseren ons dat binnen de keuzemogelijkheden de politieke verdelingen niet achter wege zijn gebleven. Hoe kan het ook anders binnen een democratie.” Drs. Blom: ‘Wij verkeren in een periode van kritische herbezin ning op de verzorginsmaat- schappij; op het punt van de betaalbaarheid zijn we tegen grenzen aangelopen. Het is zaak de verantwoordelijkheden in de samenleving voor elkaar en met elkaar beter te verdelen, evenwel zodanig dat een mens waardig bestaan behouden blijft. Vaak wordt moeilijk ge accepteerd dat de overheid een stap terug moet doen, omdat we er zo aan gewend zijn ge raakt maatschappelijke proble men en knelpunten op de over heid af te wentelen’. ‘Bij aanpassing aan de gewijzig de omstandigheden dient in onze opvatting de principiële bezinning overigens de over hand te hebben op louter bud gettaire ingrepen. Gelukkig be hoeven we dit jaar, gelet op de overgelegde ontwerpbegroting, nauwelijks dergelijke ingrepen te doen. Derhalve is er nu ruim te voor principiële bezinning’. WADDINXVEEN/GOUDA - De Ge reformeerde School van de Mozart- laan in Waddinxveen is vorige week in de Goudse Schouwburg negende geworden tijdens de finale van de schoolkwis ’84 van de gezamenlijke Rabobanken in deze streek. Aangemoedigd door hun klasgenoot jes - die de Goudse Schouwburg tot een “heksenketel” maakten - stre den panels van 4 leerlingen uit klas 5 samen met de klasseleerkracht van in totaal 18 basisscholen om de titel “Schoolkwis Kampioen ’84”. De ervaren kwismasters Judith Bosch en Dick Passchier stelden in 3 ronden vragen die lagen op het terrein van aardrijkskunde, natuur, verkeer, sport en actualiteit. Na veel spanning werd “De Regenboog” uit Alphen a/d Rijn eerste en kon zij zich eige naar noemen van een fraaie herinne ring en een cheque van f. 500,—.voor het schooldocumentatie-centrum. D’66-fractievoorzitter H.P. Barth: “Niet omdat het gebruikelijk is, doch oprecht gemeend willen wij ook van deze gelegenheid gebruik maken om zowel u als alle ambtenaren te be danken voor de bijstand die u ons verleend heeft, teneinde onze funktie zo goed mogelijk te kunnen vervul len. Er is voor ons geen reden om er aan te twijfelen dat dit in de toe komst anders zal zijn en daarmee voelen wij ons gelukkig.” WADDINXVEEN In zijn algeme ne beschouwingen over de gemeen tebegroting voor 1985 vroeg PvdA- fractievoorzitter M. Boere zich af waar het sociale gezicht van het landelijk CDA is. Hij deed dat op de volgende manier: “Gemeenten zitten in een spanningsveld. Ener zijds dicht bij de burgers en met mo gelijkheden voor een eigen beleid, anderzijds onder sterke invloed van maatregelen van de rijksoverheid. De politieke constellatie in Den Haag is bepalend voor het ink omensbeleid, het sociaalecon- omisch beleid en de voeding van het gemeentefonds, om maar enkele terreinen te noemen." “Het financiële beeld voor 1985 is weliswaar goed, doch zorgvuldigheid, als ook enige terughoudendheid blijft geboden voor de komende jaren, ge tuige de meerjarenverkenning,” be gon drs. G. Blom (CDA) zijn kijk op het gemeentelijke financiële beleid voor 1985 weer te geven. “Weliswaar een verkenning,” zo stel de hij, “die er gunstiger uitziet dan die van een jaar terug, maar die niet temin op termijn een somber beeld vertoont. In ca. 4 jaar moet nog voor f. 1 1/2 miljoen aan dekking worden gevonden. Daarbij mag niet worden voorbijgegaan aan het feit, dat ook de (wellicht nog stijgende) tekorten op voorzieningen als zwembad, ten nishal, muziekschool en bibliotheek moeten kunnen worden afgedekt.” Waardering van de christen-democra- ten dus voor de opstelling van de meerjarenbegroting als zodanig, maar voorzichtigheid en waakzaamheid blijven nodig. In de komende jaren zullen bezuinigingsoperaties noodza kelijk zijn, terwijl op deelterreinen gas teruggenomen zal moeten worden om nieuw beleid een kans te geven. De CDA-fractie wil geen domper zet ten op de “vreugdevolle” begroting 1985, maar achtte de voorgestelde structurele uitgaven wel het maxi mum waartoe gegaan kan worden. “Immers, de oorzaken die hebben ge leid tót de relatief gunstige verhou ding baten-lasten zijn niet alle van structurele aard en van dezelfde om vang blijvend. Het college beseft dat hopelijk terdege. De voorgestelde structurele uitgavenverhogingen wor den door ons geaccepteerd met uit zondering van de post preventieve jeugdtandzorg.” “De voorstellen tot aanwending van de éénmalige ruimte zullen door de CDA-fractie eveneens in grote lijnen worden aanvaard. Ten aanzien van enkele éénmalige posten bestaan twij fels, te weten de herstelbeurt atle tiekbaan, experiment sport voor haanlozen, experiment toneeluitvoe ring ter vervanging van de De Spintol activiteiten en verbetering verlichting voor exposities raadzaal.” Het in algemene zin rustige tarieven- beleid 1985 sprak het CDA aan. “Te recht heeft het college gekozen voor het omlaag brengen van de lasten voor de burgers,” aldus drs. Blom, die er nog bij stil stond dat de zwem- badtarieven behoorlijk zullen worden verhoogd volgend jaar. “Wij beseffen, dat hierbij niet voorbij kan worden gegaan aan het feit, dat meer dan de helft van de kortingen op het gemeentefonds door de ge meente moet worden gecompenseerd door de versterkte toepassing van het profijtbeginsel. De studie van de Stichting Sportfondsenbaden wijst er bovendien Op, dat onze tarieven aan de lage kant zijn. Derhalve accepte ren wij deze voorstellen. Wel beplei ten wij de verhouding van de tarie ven nog eens te bezien op hun on derlinge consistentie.” WADDINXVEEN ‘De belan gen van de meest kwetsbaren moeten voorop blijven staan. Het grote probleem is, dat zo veel mensen door werkloosheid en arbeidsongeschiktheid bui ten het arbeidsproces staan’, betoogde CDA-fractievoorzit- ter drs. G. Blom in het algeme ne deel van zijn politieke be schouwingen over de Waddinx veense gemeentebegroting voor 1985. Hij gaf aan dat met het evange lie als richtsnoer de CDA-frac tie zich ook het komende jaar weer zal inzetten voor een ver antwoorde ontwikkeling van de Waddinxveense samenleving, niet vanuit een starre opstel ling, maar bereid mee te den ken en te werken aan verande ringen. w integraal onderzoek te doen de volgende mogelijkheden: welke aanpassingen noodzakelijk zouden zijn om De Bonkelaar opti maal geschikt te maken voor het so- ciaal-culturele werk; de mogelijkheid om bovenwijkse activiteiten te spreiden over meerdere wijkgebouwen (zoals thans bijv, emancipatie-activiteiten in De Boog), de mogelijkheid om de muziek school te herhuisvesten in het ge bouw van De Bonkelaar, bouwkundig eist dit niet veel ingrepen; de mogelijkheid om daarbij tevens te voorzien in de behoefte aan een klein theaterpodium, waarvoor De Bonkelaar goede mogelijkheden lijkt te bieden. EEKBLAI) VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 28 NOVEMBER 1984 D’66 fractievoorzitter H.P. Barth over de Waddinxveense financiën: “Los van het nieuwe begrotingsmo- del, zijn wij zo langzamerhand ver- “Wat hiervan de oorzaken zijn ge weest, lijkt ons nooit volledig te ach terhalen; een beter marktonderzoek voorafgaand aan de stichting van het gebouw was zeker nodig geweest. Niet ontkend kan worden, laten we eerlijk zijn, dat het enigzins verzuil de karakter van de bevolking hieraan mede debet is,” aldus fractievoor zitter drs. G. Blom, die daarbij in de gemeenteraad inging op de gemeente lijke activiteiten om van “de Bon kelaar” juist wel een gemeenschaps huis temaken. “Vooral door het ontbreken van wijkgebondenheid is de affiniteit van de bevolking met het gebeuren in De Bonkelaar gering. Dat wordt ook bevestigd door het feit, dat het erg moeilijk is om bestuursleden aan te trekken voor het nieuwe zelfstandige bestuur van De Bonkelaar. Het al daar concentreren van alleen boven wijkse activiteiten kan een sekta risch karakter aan het gebouw ge ven.” De CDA-fractie deelt de zorg van de De Bonkelaar-werkgroep buitenlan ders over het multifunctioneel ge bruik van dit centrum aan de Beu kenhof. Volgens de christen demo craten is voor het optimaal geschikt maken van De Bonkelaar voor het so ciaal-cultureel werk een aantal ingrij pende verbouwingen noodzakelijk. Dit, gekoppeld aan de opmerkingen WADDINXVEEN - ‘Wij kun nen ons voorstellen dat u van de rek in de begroting 1985 ge bruik wilt maken om een aan tal wensen uit te voeren. Dat nieuw beleid mogelijk moet zijn is een mening die wij de len. Toch moeten we oppassen dat dit niet het karakter krijgt van Sinterklaas spelen, hoezeer ons allen deze rol in deze tijd van het jaar op het lijf is ge schreven’, sprak VVD-fractie voorzitter K.W.Th. van Soest in zijn algemene beschouwingen over de gemeentebegroting voor 1985. ‘Als er in de begroting zoveel rek zit dat er aan de uitgaven kant wel wat af kan, betekent dit naar onze mening nog niet dat dan ook persé de inko- menskant omhoog gaat. Dege nen die voor een deel van de gemeentelijk inkomsten zor gen, mogen ook profiteren van het positieve saldo’. Naast het optreden van nieuw beleid voor oud beleid noemde de VVD het van belang dat de overheid tegenover het aan trekken van taken ook taken afstoot waar dit mogelijk is. ‘Wij zijn ons er overigens van bewust dat privatisering niet overal mogelijk is. In dat geval moet gezocht worden naar al ternatieve mogelijkheden. De overheid is er ten dienste van de ingezeterTCn en zal binnen het redelijke alles moeten doen om dit waar te maken. De regu lering en privatisering kunnen daarbij instrumenten zijn’. Volgens de VVD vraagt de hui dige financiële Waddinxveense situatie in de komende jaren om een zorgvuldige afweging van nieuw en oud beleid. ‘Zo veel mogelijk is gekozen voor nieuw beleid. Door het inleve ren van oud beleid en terug dringen van begrotingstekorten door bezuinigingen aan de uit gavenkant moet één en ander betaalbaar worden gemaakt. Opvallend aan de begroting 1985 is dat ondanks de sombe re verwachtingen er voor 1985 nog enige financiële ruimte is. De sombere tijden liggen nog één jaar verder van ons af. Te recht kondigt het college aan het onderzoek naar de bezui nigingsmaatregelen weer voort te zetten. B. en W. weten dat wij dit onderzoek van belang vinden voor een gezonde finan ciële situatie in de jaren die voor ons liggen’. Ba II ^IlIBjlll/l^.i WADDINXVEEN Op het gebied van het gemeentelijk huishoud boekje ontwikkelden de Waddinxveense fractievoorzitters in de gemeenteraad allerlei visies tijdens de jaarlijkse behandeling van de begroting. Het CDA riep op tot waakzaamheid en voorzichtigheid, de' VVD schetste dat aan verdere bezuinigingsmaatregelen in de toekomst niet valt te ontkomen, de PvdA stond stil bij de moge lijkheden tot nieuw beleid, de PCW toonde tevredenheid en D’66 betuigde zijn waardering-met de gezonde plaatsclijke financiën. op de oorzaken daarvan, zoals een aantal meevallers en de groei van de gemeente, waardoor het mogelijk is van de per saldo in de gemeen tebegroting aanwezige’ ruimte van f. 1.225.000,— de helft te reserveren ter dekking van de te verwachten investeringen en de andere helft aan te wenden voor het vervullen van structurele wensen. Het gunstige resultaat voor 1985 is bereikt ondanks het feit dat het onderzoek naar verdere bezuinigings maatregelen door vele werkzaamhe den in verband met de omzetting van de begroting op het nieuwe model en de automatisering op de achtergrond is geraakt. In de begrotingsnota wordt gesteld dat dit onderzoek weer moet worden voortgezet, aldus de heer Van Soest. “Als wij een blik slaan op de meerja renbegroting 1985-1989, welke resul teert in een te dekken tekort voor 1989 van f. 1 3/4 miljoen, dan is de conclusie gewettigd dat aan verdere bezuinigingsmaatregelen in de toe komst niet valt te ontkomen. Deze meerjarenbegroting schildert immers een somber beeld voor de komende jaren. Wij vragen ons af in hoeverre dit beeld correct is, want bij de meer jarenbegroting moet in- ogenschouw worden genomen, dat bij het opstel len van de cijfers is uitgegaan van een sluitende begroting 1985 waarin is opgenomen een structurele reserve van f. 175.000,— voor 1986 en vol gende jaren.” De liberaal ging ook nog in op de plaatselijke heffingen. Hij stelde: “Net zo min als regelmatige over schotten op de gemeente-rekeningen met vérgaande bezuinigingsmaatre gelen te rijmen vallen, net zo min zijn in het licht van die overschotten te vérgaande - anders gezegd de auto matisch doorgevoerde - belastingver hogingen aanvaardbaar. Wij hebben overigens met genoegen geconsta teerd dat het door het college voorge stelde pakket van belastingmaatrege len een verlaging van de woonlast van de inwoners van Waddinxveen in houdt.” I

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 19