WSE nestelt zich Korbis verliest opnieuw (10-8) vaster aan kop Bridgedrive brengt netto f 1.500,— op F) Oefenpartijen Be Fair en Waddinxveen-za. WSV wint weer TOOS-badminton WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Excelsior 2 klopt Bleiswijk De Rank loopt voor de Sint Publiek aan lippen van Anton Geesink Kaarten met wijkvereniging ’’Züidplas’’ punt te kort Basketballers TOOS blijven nog ongeslagen WADDINXVEEN - Het eerste herenteam van TOOS-basketbal, dat de zeer spannende en boeiende bas- ketbalwedstrijd tegen Fun 1 met 91- 89 won, blijft ongeslagen. Opbrengst collecte startte returns Excelsior 2: Slechte week tafeltennissers Acht zwem- clubrecords overtuigend Waddinxveen-za. i Onderlinge Be Fair Gelijk opgaand Onderlinge WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 28 NO\ EMBER 1984 WADDINXVEEN-Het eerste team van de Waddinxveense korfbalver eniging Korbis zag ook de tweede zaalkorfbalwedstrijd verloren gaan. Met 10-8 moest het onderspit gedolven worden tegen het Rhoonse RWR. WSF Anton Geesink in het clubgebouw van de tennisvereniging Waddinxveen. (Foto: Herman van Os). Jeugd De bridgedrive in het Anne Frank-centrum. (Foto: Sjaak Noteboom). de vierde klasse. De twee de Oranjewijk vijf minuten voor tijd -c— .N \- Teun Drje^'* _-^ncTen Ouden goed achterstand tot 5-4 worden ingelopen- middels treffers van René van Eek en opnieuw Wim Lebbing (afstand). Het was daarom jammer dat RWR toch weer vlak voor rust op 6-4 wist te ko men. Stand aan de kop na de 12e ronde: 1. Philipse 932 pt.2. W.v.Oort 920 pt.3. Kardol 910 pt., 4. V.d. Hoek 826 pt., 5. J. v. Oort 816 pt. In de 12e ronde van de onderlinge com petitie waren de ranglijst vooral van be lang de winstpartijen van Torenbeek (op Schroten), Ellers(op Versluis) V.d. Starre (op Van Woudenberg) en Van Wolfs (tegen Ritter). Ascheman gaf (in een stand met 2 pionnen voor) zijn par tij tegen V.d.Hoek remise en ook Goor en De Bock deelden het punt. J.P. Kleiweg, Littooy, Smitskamp en Ponsioen verbeterden hun positie door overwinningen op resp. V.d. Eijck (die in een stand met groot materieel over wicht in een matval liep), Nekeman, V.d.Ree en J. Kleyweg. De partij Ket- Van Offeren werd afgebroken. WADD1NXVEEN - In de derde wed strijd voor de competitie van de Rotter damse schaakbond (RSB) heeft het eer ste team van de Waddinxveense schaak vereniging WSV-tegen Zwijndrecht 1 met dezelfde overtuigende cijfers ge wonnen als in de eerste (tegen Messe- makers 2 uit Gouda)61/; - 31/ Daar staat tegenover, dat de tweede wedstrijd (tegen Eeuwig Schaak” 1 uit Ridderkerk) met 4’/2 - 5'/z verloren ging, doordat uit drie afgebroken parti jen niet meer dan 1 12 punt gehaald kon worden. In de thuiswedstrijd tegen Zwijndrecht bouwden Waddinxveners Philipse en Bloem aan de borden 2 en 4 systema tisch een overwicht op dat onvermijde lijk tot winst leidde. Ook aan de borden 6, 7 en 8 werd door J. van Oort, Kardol en V. Vuuren het volle punt binnenge haald, veelal na spannende strijd. Muit en Besemer aan de borden 9 en 10 boek te remise en alleen aan borden 1 en 3 moesten resp. Van Deelen en Claassen capituleren, wat niet wegneemt, dat WSV met voldoening op deze zege kan terugzien. Het door inschrijfgelden en een ge houden verloting opgebrachte netto resultaat bedraagt ruim f 1.500,- wat WADDINXVEEN - De in oprich ting zijnde wijkvereniging “Züidplas” houdt vrijdagavond 30 november om half negen in caf é-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost een kaart avond. Er kan daar worden geklaverjast en gejokerd (Amerikaans). De deelname kosten bedragen een rijksdaalder. In schrijvingen aan de zaal. WADDINXVEEN Excelsiors twee de damachttal kwam in de thuis wedstrijd tegen het tweede team van DID (Zoetermeer) een punt te kort om een gelijkspel te behalen. Met het kleinst mogelijke verschil werd verlo ren. Tegenover 4 nederlagen konden de Waddinxveense dammers slechts 3 winstpartijen plaatsen. Dik Heeren I, Gerrit Heeren en Tijmen den Ouden jr. tekenden deze aan. De achtste par tij was een gelijkspel van Kees Blonk. Onderlinge Slechts 8 wedstrijden in de 12 ronde van de onderlinge damcompetitie. Eén daarvan - de strijd tussen Jan Both en Jan Borsboom - werd afge broken. Een goede prestatie Wim van der Laan /’"AT Teun Dries»' e snüePcn „.Lrr'cTen Ouden sr. voerde zijn reeds flink hoge gemiddelde weer wat op via een winstpartij op Jan Borsboom. Jaap van der Eist wist Cor Stolker te kloppen en verkreeg daarmee weer wat aansluiting aan de kop. Piet Swart moest alle kennis in de strijd werpen tegen de veel verzet biedende Sjaak de Wit, die de laatste weken aardig scoort. Üiteindelijk won Ex celsiors voorzitter via het eindspel, doch analyse leert, dat De Wit mo gelijk een remisekans heeft laten lopen. WADDINXVEEN Door met 4-2 van Lekkerkerk te winnen heeft WSE zich vaster aan kop genesteld van tegendoelpunten werden in c j gemaakt. Waddinxveen-zaterdag en Be Fair speelden oefenpartijen, omdat de velden waren afgekeurd door de KNVB. Zaterdagtweedeklasser Be Fair heeft de gelegenheid aangegrepen om te oefenen. Tegen de eerste klasser RCL werd ondanks het gemis van de ge blesseerden - Peter Konijn en Peter Loef - een verdienstelijk gelijk spel behaald; 0-0. Zaterdag ontvangt Be Fair thuis Oranje Wit uit Dordrecht. Tevens zal tijdens deze wedstrijd Sinterklaas aanwezig zijn. Alle kinderen hebben gratis toegang. Zondagmiddag speelde WSE een aantrekkelijk duel te gen Lekkerkerk, waarbij de Waddinx veners het beste van het spel hadden maar waarin het venijn in de staart zat. Achteraf gezien had er voor de Waddinxveners meer in kunnen zitten, maar de doelpunten tellen nu eenmaal. Korbis begon de zaalkorfbalwedstrijd met in het achterhoofd de kansloze 9-1 nederlaag van een paar maanden gele den in de veldkorfbalcompetitie. Mede door dat wat afwachtende spel kon RWR, nadat Wim Lebbing de score had geopend, vlotnaar een 4—1 voorsprong uitlopen. Ook nu weer waren het alle maal afstandsschoten die de Waddinx veense korf invlogen. Hierna kreeg Korbis toch wat meer vat op het RWR spel, hetgeen een nage noeg gelijk opgaande wedstrijd ople verde. Via een strafworp bracht Wim Lebbing Korbis op 4—2 en na 5-2 kon de Aanvankelijk leek er met 27-10 voor TOOS geen wolkje aan de lucht. Hierna kwam Fun echter zeer sterk terug. Via 43-42 werd het bij rust 49- 44 voor TOOS. Na rust pakte Fun met 53-58 de lei ding, maar TOOS pakte deze even la ter weer terug. In een uiterst span nende nek-aan-nek race werd het via 82-79 en 84-83 in de laatste minuut 89-89. In de apotheose scoorde TOOS 91-89 en doordat Fun, met nog 3 seconden te spelen, twee strafworpen miste was dit de eindstand, met de hakken over de sloot blijft TOOS 1 dus onge slagen. Scores: Roy Lieuw A Sie 33 en Klaas Bruins Slot 18 punten. Het dames-1 team gaat steeds beter spelen. De dames zetten een goede, felle zone neer tegen Elmex 2. Uitste kend reboundwerk en goede combi naties waren de verdere bouwstenen voor de 71-31 overwinning. Scores: Carla Baan 25 en Ellen Geerts 16 punten. Belangrijke overwinningen waren er voor heren 2 en 3. Het derde won met 48-38 van Sigi. Score: 18 punten van Harry Weck. Het tweede won nipt van Leiderdorp, 51-50. Score: Gert Jan Oskam 18 punten. De meisjes-junioren spelen een seizoen. Nu moest Rijnvalken met 59-43 het onderspit delven tegen het sterke TOOS. Topscoorster: Bemice Posthumus 24 punten. Ook de jon- gens-kadetten 1 doen het uitstekend. Het Delftse DAS werd ‘geveegd’ met 114-57. Scores: Mike Heerkens 26 en Jasper de Rijke 21 punten. Het talentvolle jongens-welpen team, waarin enkele meisjes spelen, wonnen in een zeer' spannende wedstrijd met 39-37 van Forwodians. Topscorer: Stefan Gielliet 18 punten. Jongens- adspiranten 1 had weinig kans tegen DAS, 38-80. Score: Michael Oos- hoek 16 punten. Ondanks de algehele afkeuring van de afdeling Gouda kwamen de zaterdag- voetballers van Waddinxveen toch in actie. Op het bijna altijd goed be speelbare gravelveld van Waddinx veen in ‘de Sniep’ werd aangetreden tegen eersteklasser Linschoten. Het werd een leuke partij voetbal, waarbij Waddinxveen z’n tegenstander goed partij wist te geven. Ze namen zelfs een 1-0 voorsprong dank zij spits Arjan Brouwer, doch voor de rust wisten de Linschoters deze om te zet ten in een 1-2 voorsprong. Ook na rust twee ijverige ploegen. Het was echter een wat gelukkiger Linschoten dat de voorsprong tot 1-3 uitbreidde. Waddinxveen probeerde wat dichter bij te komen en dat gelukte ook en wederom was het spits Arjan Brou wer die voor de aansluitingstreffer te kende. Hierna kwamen er nog kansen over en weer maar de stand onderging geen veranderingen. Voor de Wad dinxveners was het overigens een goe de oefening, temeer 'daar twee maal gescoord werd, iets wat in de compe titie maar moeilijk lukt. Zaterdag spelen zij hun uitwedstrijd tegen de FC Perkouw, een standaard team dat evenals Waddinxveen nog maar matig presteerv. De - wedstrijd wordt om half drie gespeeld op de accommodatie van Stolwijk. WADDINXVEEN - De in Waddinx veen gehoden collecte ten bate van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten heeft 6.639,95 opgebracht. WADDINXVEEN - Het was een plezierige, onderhoudende en goedbezochte zaterdag avond, die de nieuwe tennis school Esveha van de tennis vereniging Waddinxveen met judoreus Anton Geesink had georganiseerd in het clubge bouw van het park De Woerd aan de Alberdingk Thijmlaan. De oud-olympisch kampioen was naar Waddinxveen geko men om te vertellen welke mentaliteit en wat voor door zettingsvermogen er nodig is om de top in een sport te kun nen bereiken. Anton Geesink maakte duidelijk dat een spor ter zonder die twee elementen niet ver komt. WADDINXVEEN - Zondag werden door TOOS-badminton de eerste re turns gespeeld in de lopende dis- trictscompetitie. Dit hield in dat alle teams van TOOS-badminton een thuiswedstrijd speelden. Het 3e team trad aan in het gymnastieklokaal van de samenwerkingsschool voor Havo/ Atheneum. De overige teams ont moetten hun tegenstanders in sport zaal “Groenswaard”. Team 1 speelde tegen het 8e team van BC Erides uit Zoetermeer. In de heren- en damesenkels ging de strijd volledig gelijk op. Zowel de 2e heer als de 2e dame moesten zich gewon nen geven. Daarbij dient echter wel opgemerkt te worden dat de 2e dame ruim een maand geen shuttle heeft kunnen slaan. De mixed-dubbels en de heren- en damesdubbel waren ech ter voor het TOOS-team, dat daar mee een 6-2 overwinning behaalde en de koppositie vasthield. Het 2e team liet er tegen het 4e team van het Bodegraafse Vederlicht op nieuw geen gras over groeien. Alhoe wel zowel de le heer als de le dame op enige tegenstand stuitten en pas in de 3e game de partij in hun voor deel wisten te beslissen, werd het we derom een 8-0 overwinning. Lang zaam begint reeds de vraag te(rijzen wie hen nog van een kampioenschap af kan houden. Het 3 e team kon helaas opnieuw niet tot een overwinning komen. Ondanks 4 partijen, die in 3 games werden be slist, bleek het 6e team van BC Ha- zerswoude toch te sterk. Het werd een 7-1 nederlaag voor het 3e, dat met de tot nu toe behaalde resul taten een plaatsje in de middenmoot inneemt. Het 4e team wachtte een zware wed strijd tegen het 5e team van BC Shuttlewoude uit Zoeterwoude, ge zien de 5-3 nederlaag in de le wed strijd van het seizoen. Het TOOS- team ging echter voortvarend van start en stond na de enkelspelen reeds met 3-1 voor. Ook de dubbels werden door hen gewonnen, alhoe wel dit niet zonder slag of stoot ging. Een 7-1 overwinning was hiermee echter wel een feit. Het 5e team kreeg de koploper in haar afdeling, het 15e team van BC Flair uit Alphen a/d Rijn, op bezoek. De le heer kwam, na geruime tijd ge blesseerd te zijn geweest, weer voor zichtig in actie in de 2e mixed-dubbel die in 3 games werd gewonnen. Het was een zeer gelijk opgaande wed strijd, hetgeen resulteerde in een nip te 4-3 voorsprong na de herendub bel. De damesdubbel diende dus de beslissing te brengen. Na winst in de le game verloren de TOOS-dames de 2e game en diende een 3e game uit komst te brengen. Doch door tijdge brek kon de 3e game niet meer ge speeld worden en eindigde de wed strijd helaas in een 4-4 gelijkspel. WADDINXVEEN - De vorige week woensdagavond door de Lions Club Waddinxveen gehouden en door de bridgeclub Waddinxveen zeer goed geleide bridgedrive in het Anne Frank-centrum is een groot succes ge worden. Aan 32 tafels werd in 4 groepen (in gedeeld naar vermoedelijke speel- sterkte) op gezellige en af en toe fa natieke wijze strijd geleverd om een zo goed mogelijk resultaat te beha len. Grote pechvogel in deze fase was Mar cel Jaspers die eerst op de paal schoot even later op de lat en tot overmaat van ramp nog werd opgeschreven door de goed leidende scheidsrechter omdat de muur niet op de goede plaats stond en hij de meest rechtse man Was. WSE ging steeds makkelijker voetballen en de verrassend goed draaiende voorhoede dolde naar hartelust, geen strobreedte in de weg gelegd door het weifelend spe lende Lekkerkerk. Uit eèn van die situ aties waarbij zo ongeveer de hele WSE- ploeg was betrokken, was het uiteinde lijk Marcel Jaspers die er het beste voor stond en de stand op 4-0 bracht. Vijf mi nuten voor tijd kreeg de wedstrijd toch nog een sensationeel verloop toen'WSE de teugels wat liet vieren en twee penal- tys, benut door Piet Kok en Joh. van Zoest, de stand op 42 brachten. Zondag 2 december speelt WSE tegen het goudse DONK op het terrein aan de Gouwe Sluizen. DONK staat met drie punten minder achter WSE op de derde plaats, aanvang 14.30 uur. WADDINXVEEN - De christelijke LHNO-school De Rank aan de Es- doornlaan gaat het Sinterklaasfeest op woensdag 5 december vieren met een sponsorloop. Dit gebeurt naar een idee van de leerlingenraad van de school, die een Sinterklaasfeest wilde waarbij vooral aan anderen wordt ge dacht. De sponsorloop voert langs een voor af uitgezette route, waarbij voor ie dere kilometer die wordt gelopen een bedrag wordt betaald. De leerlingen zijn inmiddels al druk bezit hun te lo pen aantal kilometers aan ouders, fa milieleden, vrienden en kennissen te verkopen. De opbrengst van hun activiteiten zal ten goede komen aan het protestants- christelijk blindeninstituut ‘Barti- meus’ te Zeist. ten goede komt aan de Stichting ‘Kinderhulp'Actie Waddinxveen’, die actief is voor SOS-kinderdorpen. Gezien de gezellige sfeer en het ent housiasme van de deelnemers is de Lions Club Waddinxveen zeker van plan hier een jaarlijks ’terugkerend evenement van te maken. De offi ciële uitslag van de bridgedrive, die door 64 paren verdeeld (naar ver moedelijke speelsterkte) over 4 groe pen van 16 paren, is gespeeld is als volgt: Groep A: 1. Echtpaar Brinkkemper (Reeuwijk) 71.43 procent; 2. Heren Ebens-Venmans (Waddinxveen) 57.14 procent; 3. Heren Eikenaar- Heshusius (Gouda-Waddinxveen) 54.16 procent. Groep B: 1. Heren van Gelderen-Scharloo (Boskoop) 68.75 procent; 2. Echtpaar Nijhof (Wad dinxveen) 62.79 procent; 3. Echtpaar Evers (Waddinxveen) 59.52 procent. Groep C: 1. Echtpaar Van As (Wad dinxveen) 67.26 procent; 2. Echtpaar Hackenberg (Benthuizen) 60.71 pro cent; 3. Echtpaar Steenkamer (Gou da) 58.92 procent. Groep D: 1. He ren Kool-Blanchert (Waddinxveen) 63.89 procent; 2. Dames Brinkhuis van Delft (Waddinxveen) 63.10 pro cent; 3. mw. Verbakel-heer De Jong (Waddinxveen) 59.92 procent. WADDINXVEEN - Het was een slechte week voor de Kwiek-tafelten- nissers. Niet alleen dat de 2 kampi- oenskandidaten een veer moesten la ten, maar van de 16 gespeelde senior- wedstrijden werden er slechts 3 ge wonnen. Van die 3 kwamen er 2 op naam van teams, die tot nog toe slechts neder lagen te slikken hadden gekregen. Kwiek 9 dat met 6-4 van Ilac 10 won en daardoor de degradatie misschien nog kan ontlopen en Kwiek 14 dat eveneens met 6-4 van ZTTC 5 won, maar toch wel op de laatste plaats zal blijven hangen. De 3e zege kwam op naam van Kwiek 1, dat Bok 1 met 7-3 versloeg en gespannen wacht op een eventuele misstap van koplopers Ilac 2 en Gouda 1. Van de kampioenskandida- ten moest Kwiek 8 een punt afstaan aan Ilac 8, hoofdzakelijk door een falende Wim de Wit die geen partij in winst wist om te zetten. De 2e kam- pioenskandidaat Kwiek 16 leed zelfs een 6-4 nederlaag tegen Vrienden schaar 25. In dit team creen ge heel uit vorm zijnde Tjerk v.d. Schaaf met tot nog toe slechts 1 nederlaag, die nu geconfronteerd werd met 3 verliespartijen. Bij de jeugd liet Kwiek 1 een steekje vallen door een gelijkspel tegen Vriendenschaar 2. De Vrienden- schaarspelers wisten zelfs een 5-2 voorsprong op te bouwen, maar Tim en Bas Daalhof wonnen beiden hun laatste partij en ook Bert Smoren burg wist zijn laatste enkelspel, zij het pas met 21-19 in de 3e game, in zijn voordeel te beslissen. WADDINXVEEN - Het tweede achttal van de Waddinxveense dam vereniging Excelsior verrichtte don derdag voor een week een knappe prestatie door in de thuiswedstrijd tegen het eerste team van BDV (Bleiswijk) een 9-7 overwinning te behalen. Deze overwinning had nog groter kunnen uitvallen, wanneer Jan de Heer het eigenlijk onnodig verlies in een gelijkspel, wat zeker tot de mogelijkheden behoorde, had weten om te zetten. Kopman Ruud van Dijk moest zijn meerdere erkennen in de sterke le bordspeler van 1 der kon overigens pas in het WADDINXVEEN Maandag voor een week werden in het Waddinx veense zwembad ‘de Sniep’ onderlin ge wedstrijden gehouden op de 50 m. schoolslag en vrije slag. Aan deze wedstrijden namen 54 De Gouwe-le- den deel. Zij zwommen niet minder dan 93 persoonlijke records en 8 clubrecords. Op de 50 m. schoolslag zwom Marike Russcher (m.o. 12 jr) een CR in 43.2 (- 2.9). Henk v.d. Linde (j.o. 10 jr) zwom 52.10 en Marcel Ribbens (j.o. 12 jr) 46.64 sec. Remko Overdam (j.o. 14 jr) verbeterde het oude CR met 2.08 sec. en bracht dit op 41.52, terwijl Erwin Arnold (j.o. 16 jr) en Niek de Leeuw (heren) resp. 37.18 (- 1.82) en 34.94 (- 2.46) op de klok ken brachten. Bij de 50 m. vrije slag was Marion van Hooft (m.o. 10 jr) succesvol. Zij zwom een CR in 37.70 (- 0.1), terwijl Marcel Ribbens (j.o. 12 jr),als enige, tweemaal alle eer voor zich opeiste met een CR in 36.33 (- 0.97)! Naast het vaststellen van de winnaars en winnaressen per leeftijdscategorie werd tevens gekeken naar diegene, die zijn of haar tijd relatief het sterkst verbeterd had. Het bleek een familie-aangelegenheid te zijn. Op de 50 m. schoolslag kwam Rem ko Overdam als beste uit de bus. Hij verbeterde zijn tijd met 14 procent. Bij de 50 m. vrije slag was dit Mirjam Overdam. Zij verbeterde haar tijd met ruim 23 procent. De tweede speelhelft liet niet alleen qua spel maar ook qua score een volkomen gelijk opgaande strijd zien. Beide acht tallen gelukte het nog 4 maal de korf te vinden. Nu waren het voor Korbis Jaap Noordam (2x); Hennie Noordamen Jan Minekus (beiden lx) die de score onder hielden. Een en ander leverde een 10-8 nederlaag op, maar ondanks deze ne derlaag zijn er uit deze wedstrijd toch wel een enkele positieve dingen te halen die voor het verdere verloop van de kompetitie voor Korbis wel eens van groot belang zouden kunnen zijn. Het punt zelfvertrouwen is bijvoorbeeld iets wat de wedstrijd tegen RWR overdui delijk aantoonde. Toen het vertrouwen in eigen kunnen er weer was, speelde de ploeg een goede wedstrijd. Opdat punt dient dan ook de volle aandacht geves tigd te blijven; niet alleen in de training maar ook in het spel, want een ploeg met zelfvertrouwen speelt niet alleen beter maar komt veel meer tot scoren. Wellicht dat dat aspekt in de'komende thuiswedstrijd op zaterdagmiddag om 16.00 uur tegen Spirit I wel eens aan de orde zou kunnen komen. BDV. Zijn tegenstan- x ~t eindspel toeslaan. De basis voor de overwin ning werd gelegd door winstpartijen van Gerrit van der Zijden, Kees Blonk, Dik Heeren I en Tijmen den Ouden jr. De winst van Gerrit van der Zijden op de taaie Dirk van Spengen kan zonder meer goed worden genoemd. Kees Blonk wist via een combinatie op schijfwinst te komen en het was hem toevertrouwd dit voordeel naar winst te laten afwikkelen. Dik Heeren liet een fraaie combinatie met doortocht naar de damlijn vol gen. Dit leverde hem 3 schijven ver lies op, doch in de resterende eind stand vond hij voldoende compensa tie om zeker van winst te zijn. Tij men den Ouden jr. speelde wederom een goede positionele partij en ver kreeg een steviger centrum. Deze jon ge Excelsior-dammer bouwde het langzaamaan verkregen voordeel ver der af naar winst. In een regelmatige partij stelde Gerrit Heeren tegen zijn opponent het beslissende 9 e punt voor de Waddinxveense dammers vei lig- Adriaan Blom stuitte in de 11e ronde van de onderlinge Excelsior-compe- titie op behoorlijke tegenstand van Wim van der Laan. In het middenspel wist de sluwe Blom te profiteren van één van zijn in de stand gevlochten dreigingen, welke door Van der Laan over het hoofd was gezien. Een bizar re stand was te aanschouwen bij Kees Kramp en Fred Zaadhof. Kramp stond in het middenspel beter, maar Zaadhof verdedigde zich taai en vond de juiste weg naar een puntendeling. Bertus van Eijk speelt dit seizoen erg zeker en dat mocht Tijmen den Ou den sr. in deze ronde ervaren. Tijmen moest hem een remise toestaan. Gert van Mannekes hield vanaf de opening Dik Heeren II in een constante greep. Dik kreeg veel gedwongen spel en dat leidde uiteindelijk verlies in. Na enkele ruilen in het middenspel kreeg Piet Swart tegen Cor Barelds een wat gunstiger stelling. Via het centrum drong Swart sterk aan, waar bij Cor Barelds enkele juiste zetten moest spelen om schijfverlies te voor komen. Laatstgenoemde moest in het eindspel wel een schijf inleveren, doch hij wist nog juist een weg naar de puntendeling te vinden. De 4-2 eindstand was derhalve geflat teerd voor Lekkerkerk gezien het spel- beeld. De eerste helft kon men nog spreken van een wedstrijd die beide ploegen in kansrijke posities bracht, de tweede helft werd Lekkerkerk volledig over klast. Vlot conminerend creëerde WSE zich keer op keer grote kansen, hoewel Lekkerkerk enkele malen dicht bij een doelpunt was. Neem het moment dat de betrouwbare sluitpost bij WSE, Martin Moons, even mis trapte en John van Zoest voor open doel net naast schoot en het harde schot van Henk Snoei dat tegen de paal kwam nadat Ton Kling de bal nog maar net het nodige duwtje kon geven. Toch was WSE de sterkere ploeg en men ontrafelde de Lekkerkerk-ver- dediging met groot gemak. Na een half uur spelen ontdeed Marcel Jonkers zich van Jos Bogaart en trok de bal goed voor waar Rob Verbakel rustig kon aanleggen en de bal in de boven hoek verween; 1-0., Na wederom mis tasten van de onzekere Lekkerkerk ver dediging kreeg Kees Mourits een grote mogelijkheid op 2-0 maar keeper Bui telaar reageerde attent. Toch kwam die treffer wel en weer was het uitblinker Rob Verbakel, die de bal na een goede combinatie in het net kopte. Jammer evenwel dat hij na deze aktie met een hoofdwond het veld moest verlaten. Zijn vervanger, broer Jan Verbakel, kreeg kort hierop al direkt een moge lijkheid, maar hij mistte maar net het doel. Vijf minuten later scoorde WSE het mooiste doelpunt. Na een een- tweetje opgezet door Pim Sluijs en Re ne Moons, benutte Pim Sluijs deze mo gelijkheid met een grandioze treffer, waarbij WSE met deze voordelige rust stand van drie tegen nul van de thee kon genieten. De tweede helft stond Lek kerkerk met de rug 1 tegen de muur en het wachten was op meer doelpunten. i r

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 21