ECHT WAAR Onderminister POPFESTIVAL IN DE BONKELAAR Krijn Koetsveld nieuwe man van de muziekschool PHILIPS VHS VIDEORECORDER NU 1.889, wil overbodige regels ook weg Maatregelen PTT-W’veen ERK Zaterdag grote playbackshow in Het Trefpunt WADDINXVEEN In Het Trefpunt wordt zaterdagmiddag twee uur en ‘s avonds om acht uur een grote regionale playb show gehouden op initiatief van de Wai Cees (Ancima) Niemans. P j Black Panther en voordeelmarkt Arie de Bruin van de Zuidkade. P. van Zeil in Kruiskerk Al 40 deelnemers Vox Jubilans Kerstmiddagen 18/19 december Arabische avond werd goed bezocht Op de foto met kerstman in Boskoop Mevrouw S. de Lang: 1.000,- Zaterdagavond 15 december met Powerplay r wi Philips Video Philips KTV Philips KTV Philips KTV matische NU 899,- NU 399,- Philips volauto- Philips Compact Disc speler Nu 1.299,- 'Ti platenspeler NU 1.549,- NU 1.469,- NU 1.259,- ECHT WAAR... BELT U MAAR Buslichting Openstelling Expressepost Vestigingswet Algemeen Bestelling l WEES OOK EENS ZUINIG MET UW EIGEN ENERGIE ZOEK NIET LANGER NAAR EEN GOEDE LOODGIETER MAAR BEL METEEN 12123 Vooruit: stap voor stap, lx en 7x Achteruit: 5x Stilstaand beeld 2 blokken 30 dagen 19 voorkeurzenders S-kanalen SCART I2C bus r - ^ITEIO - 66cm/110° Potm. afst. 12 7 watt 56cm/110° Potm. afst. 12 7 watt 51 cm/90° Potm. afst. 12 FITS 3 watt 8r9 ddinxveense DE WIT WADDINXVEEN B.V. Elektro-technisch bureau DORPSTRAAT 33 WADDINXVEEN - TEL: 01828-12218 1 j WOENSDAG 12 DECEMBER 1984 L i i i i 4 K wil terugbrengen, duurt tot en met 15 februari het Mevrouw de Rabobank WADDINXVEEN - De zaterdag voor een week gehouden Arabische avond in het sociaal-cultureel centrum De Bon- kelaar is door ongeveer 150 mensen be zocht. Onder meer de heerlijke Marok kaanse thee verhoogde de sfeer in de zaal tijdens de klanken van de Marok kaanse muziekgroep El Khoraba. Deze gratis toegankelijke activiteit ‘s Middags zijn er voorronden en ‘s avonds is de finale met na afloop dis- Powerplay, de hoofdattractie Bonkelaar te houden popconcert. V Tangentiële arm. Uru< etektrocechruiche ondernemers WADDINXVEEN - De hervormde ge mengde zangvereniging Vox Jubilans bereidt zich voor op twee kerstconcer ten. Op kerstavond 24 december is er in de Brugkerk een kerstzangavond, waar aan naast Vox Jubilans meewerken het ""jeugdkoor van Vox Jubilans, het kin derkoor de Zangvogels, een fluitgroep en de organist Herman van Vliet, aan vang half acht. Ds. J. Maasland houdt de meditatie. Op de ochtend van Tweede Kerstdag verzorgen Vox Jubilans en het jeugd koor weer het kerstconcert in de Doelen in Rotterdam. Medewerking verlenen de sopraan Riet den Hertog, de organist Klaas Jan Mulder en het Arpeggio-trio. vuurwerk te voorkomen, worden alle brievenbussen en postzegelautoma- ten op 31 december te plm. 13.00 uur buiten gebruik gesteld. Op 1 januari te plm. 17.00 uur zullen de brieven bussen weer in gebruik worden ge steld. Op de maandagen 24 en 31 december vindt de laatste lichting om plm. 13.00 uur plaats. Om beschadigingen door erkend UllUL installateur dag”. Ze bleek in het bezit te zijn van het vrijdag 30 november getrokken lot 084944. De uitreiking gebeurde zoals steeds het geval is geweest in het hoofd kantoor van de Rabobank aan de Ker- kweg-Oost in aanwezigheid van de mid- denstandspenningmeester G.P. Krai- jensteijn. Op de zaterdagen 22 en 29 december is het hoofdpostkantoor aan de Ker- kweg- Oost zoals gebruikelijk van 09.00-12.00 uur geopend. Op de maandagen 24 en 31 december sluit het hoofdpostkantoor aan de Ker7 kwegOost om 15.00 uur. Het postagentschap aan de Brederol- aan te Waddinxveen sluit om 12.00 uur. Het postkantoor aan de Overslag 2 te Boskoop en het postagentschap aan de linnaeusweg te Boskoop slui ten om 12.30 uur. De hulppostkanto- ren te Moerkapelle en Zevenhuizen sluiten om 12.00 uur. 11 De op zaterdag 22 en 29 december voor sluitingstijd van het hoofdkant oor aan de KerkwegOost aangeboden stukken worden nog dezelfde dag be steld. Op maandag 24 en 31 december worden de stukken die voor 13.00 uur op het hoofdkantoor aan de Ker- kweg-Oost en voor 12.30 uur op het postkantoor aan de Overslag te Bos koop worden aangeboden nog dezelf de dag besteld. Naast direkteur Krijn Koetsveld zijn andere nieuwe gezichten in de muziek school die van gitaarleraar Adri Hil- horst, van pianolerares Mieke de Jong en van consulent muzikale vorming Nic ky Selen. De laatste geeft 1 dag in de week les op drie Waddinxveense lagere scholen. De rockpopgroep Niki Roman Band, waarvan onlangs de eerste single is verschenen. •program- Fugetive, de Niki Ro- Hij doet dit samen met de discotheek The JW INSTALLATIEBEDRIJF ZUIDKADE 116-117-2741 JH WADDINXVEEN - TEL. 01828-12123 De streekmuziekschool Waddinxveen is druk met de voorbereiding van een aantal evenementen, zoals het kerst concert op donderdag 20 december om half acht in de gereformeerde Kruiskerk aan de Passage en de te starten cursus kindermuziek voor ouders van 19.30- 20.30 uur. Begonnen wordt op 11 janu ari. De cursus, die f. 45,- kost en kin derliedjes van vroeger in de herinnering WADDINXVEEN - De vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening (WH) houdt op de middag van dinsdag 18 en woensdag 19 december weer kerstmid dagen voor de Waddinxveense oude ren. Dit wordt gedaan in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnen- pad. op beide dagen om half drie. WADDINXVEEN - Krijn Koetsveld uit Amersfoort is de nieuwe direk teur van de streekmuziekschool Waddinxveen. die is gevestigd in het voor malige raadhuis aan de Zuidkade. Het stichtingsbestuur heeft hem be noemd als opvolger van de per 1 november vertrokken eerste man Arthur le Cosquino de Bussy. Vlak voor de zomervakantie gaf hij te kennen na bijna drie jaar geen muziek- schooldirekteur meer te willen zijn. Hij miste het zelf muziek maken, daar hij te veel tijd moest besteden aan allerlei or ganisatorische en administratieve bezig heden. In een speciale bijeenkomst in de muziekschool is afscheid genomen van Arthur le Cosquino de Bussy, die gaat pianospelen in een toneelproduc- tie. Dat de overheid af zou willen van de Vestigingswetgeving of drempels verla gen, noemde de bewindsman een grote fabel, waarmee snel afgerekend moet worden. Kwaliteitseisen voor onderne- mingsschap moeten er zeker blijven om bescherming te bieden voor de consu ment en voor de ondernemer zelf en dat dan vooral ter voorkoming van beunha zerij. ’’Beunhazerij behoort tot de ondeug den, die een rechtstreekse aanslag op het functioneren van onze democrati- Teneinde de Kerst- en Nieuwjaar- spost zo snel mogelijk te kunnen ver werken wordt het publiek verzocht deze te deponeren in speciaal voor dit doel in de wachtruimten van de kan toren opgestelde brievenbussen, ges plitst in streekpost (Waddinxveen, Boskoop, Zevenhuizen en Moerka pelle) en overige bestemmingen. Ter voorkoming van vertraging is het noodzakelijk dat zgn. familiedruk- werken zoals geboortekaartjes, rouwcirculaires en huwelijksberich- ten afzonderklijk an het loket worden aangeboden en te wijzen op de aard van de stukken. Om beschadiging door vuurwerk te voorkomen wordt het publiek aangeraden de groene buitenbusjes, tijdens de periode 30 december t/m 1 januari van de paal te halen en binnenshuis te bewaren. J orn playoack- bandparadist nu een voller te slaan, niet BOSKOOP Komende zaterdag biedt het Boskoopse tuincentrum- boomkwekerij Moons aan het Rijne- veld in samenwerking met Opdracht- foto iedereen de gelegenheid zichzelf of zijn kinderen te laten fotograferen met de Kerstman. Het geheel speelt zich af in een grandioos kerstdecor, waarin zelfs een antieke koets staat. Dit alles ter gelegenheid van de Kerst- show. Tuincentrum Moons heeft tegelijker tijd een vleesetende plantenshow. De ze planten zijn in Nederland ge kweekt. Ze waren te zien op de vak- tentoonstelling te Aalsmeer alsook in het T.V.-programma Ja, natuurlijk. WADDINXVEEN - De PTT in Waddinxveen is weer voorbereid op de gebruikelijke Kerst- en Nieuw- jaarsdrukte. Om die hoeveelheid werk weer aan te kunnen zijn er een aantal maatregelen genomen, die plaatselijke PTT-directeur N.J. An ker aan het publièk wil laten weten. Op zaterdag 22 december vindt een normale zaterdag bestelling plaats, op zaterdag 29 december worden alle voorhanc4’1! zijnde stukken en post pakketten besteld, inclusief de kerst en nieuwjaarscorrespondentie. op maandag 31 december vindt geen be stelling plaats. in het voorprogramma verzorgen steeds optredens van een uur. De Nederlandse formatie Powerplay opereert sinds 1 januari 1984 in een sterk gewijzigde bezetting. Zanger- gitarist en componist Jan van der Mey wordt nu geflankeerd door bas sist Peter van Breukelen, drummer Menno Koomen en toetsenman Ed win Schimscheimer. Zij zijn in de plaats gekomen van Peter van Straten en Leon Klaasse. WADDINXVEEN - Staatssecretaris P. van Zeil van Economische Zaken was het maandagavond in de gereformeerde Kruiskferk aan de Passage, waar hij sprak op een bijeenkomst van het CDA-Midden-Holland, die werd bezocht door zo‘n 40 mensen, helemaal eens met de vanuit de zaal geponeerde stelling dat er in dit land eigenlijk te veel regels en voorschrif ten zijn. Ook wat de met het midden- en klein bedrijf belastte christen-democratische staatssecretaris betreft worden er een flink aantal regels en vergunningen in de ruimtelijke ordeningsfeer in de di- rekte woon- en werkomgeving ”om zeep geholpen", zodat ook onderne mers door de bomen het bos weer kun nen zien. Van Zeil heeft overigens al voorstellen daarvoor bij het parlement ingediend. De staatssecretaris stelde verder aan uniformering van het BTW-tarief niet te willen beginnen. Zijn collega van Fi nanciën, de VVD-er Mr. H.E. Koning, heeft namelijk het voorstel gelanceerd om op alle producten een gelijk BTW- tarief te heffen. Het nu gehanteerde hoge tarief van 19% kan dan zo’n 6% omlaag, hetgeen voordelig is voor bijvoorbeeld stimule ring van de bouw, maar de tegenhanger ervan is dat het lage tarief van 5% met maar liefst 9 a 10% moet stijgen, wil de zelfde belastingopbrengst binnenge haald worden. En dat lage tarief is nu juist op veel producten van toepassing die in de detailhandel omgaan. Volgens Van Zeil zijn de nadelen van een gelijk BTW-tarief uiteindelijk gro ter dan de mogelijke voordelen van minder gedifferentieerde regelgeving. Bij invoering van een tarief vervallen veel arbeidsplaatsen op het kleinere on- dernemingsnivo. Ook de toeristenindu strie en het grensverkeer zouden in een klap geweldige nadelen ondervinden, omdat de prijzen met 10% omhoog moeten. Het is niet de bedoeling van het voorstel om er meer geld uit te slepen en waarom zouden we dan van alles overhoop moe ten halen. Bovendien zou de lastenver deling een te zwaar negatief effect heb ben op de inkomens op minimum-ni- veau. Als christen-democraten vinden we een dergelijk beleid onjuist. De soli- datiteit behoort voorop te blijven staan. WADDINXVEEN - Op initia tief van de Stichting Muzikan ten Collectief Waddinxveen wordt zaterdagavond in het-so ciaal-cultureel centrum De Bon kelaar in Waddinxveen een pop concert gehouden. Begonnen wordt om acht uur. De toe gangsprijs bedraagt in de voor verkoop f 10,- en aan de zaal f 12,50. Hoofdattractie is de be kende groep Powerplay. Andere groepen die in het voor]’" ma optreden zijn: Smoke ‘n’ dance en i man Band. Het popconcert, dat sinds lange tijd weer in De Bonkelaar wordt gehou den, organiseert de Stichting Muzi kanten Collectief Waddinxveen in het kader van het éénjarig bestaan. De avond duurt zeker tot één uur ‘s nachts. Powerplay begint zijn optre den om half twaalf. De drie groepen sche rechtsstaat betekent. Dat moeten we met elkaar hard tegengaan1"1, stelde van Zeil onomwonden. De CDA-politicus kwam trouwens met een nieuwtje voor zijn toehoorders. Juist afgelopen maandag werd de alge mene maatregel van bestuur getekend, waardoor branche-organisaties en on dernemers (op kleinere nivo) kunnen rekenen op subsidie, als zij versneld in vesteren in de informaticasfeer en auto matisering. In ons land loopt het midden- en klein bedrijf hierop ver achter. Bewustwor ding dat verdergaande stappen nodig zijn om in de nabije toekomst het hoofd boven water te houden is nog nauwe lijks aanwezig. De staatssecretaris .is er van overtuigd dat een geweldig stuk voorlichting nodig is om de achterstand in te halen. Een ander nieuwtje van de instelling van een werkgroep die nog in deze kabi netsperiode aanzetten moet geven voor verbetering van de positie van de mee werkende vrouw in de kleine onderne ming. Onlangs is op initiatief van een Waddinxveense tuindersvrouw een landelijke actie gestart om de slechte ze kerheidspositie van ondernemersvrou- wen onder de aandacht te brengen. Een ondernemer draagt veelal flinke fi nanciële risico’s in de persoonlijke sfeer en daarmee eensgrote verantwoorde lijkheid naar zijn gezinDe 1 werktijden zijn bijzonder lang en het reëele inko men meestal niet hoog. De ingestelde werkgroep gaat grotendeels uit mee werkende vrouwen bestaan, waaronder de voorzitter. Staatssecretaris P. van Zeil Duizend gulden-winnares mevrouw S. de Lang-Pille van Kuipers-Rietbergplantsoen met links een medewerker van Waddinxveen en rechts middenstandspenningmeester G.P. Kraijesteijn. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Een medewerker van de Rabobank Waddinxveen heeft namens de middenstandsvereniging Waddinxveen mevrouw S. de Lang-Pil le van het Mevrouw Kuipers-Rietberg plantsoen 53 een briefje van duizend gulden gegeven in het kader van de Sint Nicolaasactie 1984 "1000 piek om de van het zaterdagavond 15 december in De co. De toegang is ‘s middags één gulden en ‘s avonds f 3,50. De op brengst van deze playbackshow is voor de bejaarden. Zij zullen een door Cees Niemans te organiseren be jaardenmiddag aangeboden krijgen. Er zijn inmiddels bijna 40 deelne mers. Gastoptredens, worden ver zorgd door de Goudse Michael Jack- son (Erik Krijgsman), de Waddinx veense Dolly Dots en Tineke Schou ten (Cees Niemans). De presentatie ‘s avonds is in handen van Henk Schoorel uit Reeuwijk. De playbackshow is verdeeld in twee leeftijdsgroepen en wel voor kinderen tot 12 jaar en voor de ouderen vanaf 12 jaar. De deelname is gratis. Voor deelmarkt Arie de Bruin staat finan cieel garant voor dit evenement en heeft tevens voor een aardig prijzen pakket gezorgd. ‘s Middags om 14.00 uur worden eerst de voorronden afgewerkt. Een deskundige jury wijst aan het einde van de middag de finalisten aan, die ‘s avonds voor de ereplaatsen moeten gaan strijden. breidde Powerplay haar discografie uit met- een aantal singles en met de mini-LP ‘Noise And Voices’ (met o.a. ‘Magie’ en ‘Voices In My Head’) nam de oude formatie op waardige wijze afscheid. Tegen het einde van vorig jaar had Jan zijn nieuwe formatie rond. In de nu dus vier man tellende bezetting heeft Powerplay de eerste maanden van dit jaar ‘proef-gedraaid’ door het geven van een indrukwekkende hoe veelheid konserten. Wat dat betreft is er dus niet veel veranderd. Mede door de bredere instrumentale basis klinkt Powerplay wel enigszins an ders dan vroeger. De groep produceert geluid en dat blijkt aan in de laatste plaats bij het publiek dat de conserten tot nu toe heeft be zocht. De fans kunnen dus tevreden zijn. De oude Powerplay-songs in een nieuw jasje zijn nog altijd dik in orde en de nieuwe composities die Jan in middels bij elkaar heeft, leveren in live-uitvoering eveneens enthousiaste reakties (ook in diverse recensies) op. De eerste single van Powerplay ‘nieu we stijl’ is er inmiddels ook. Het nummer heet ‘Can’t Stand It’, een krachtige rocksong, die de groep zelf heeft geproduceerd. Het voorprogramma wordt verzorgd door de drie regionale bands Fugetive (een jonge veelbelovende groep), nica’s Countdown Café) en de Niki Roman Band (van wie onlangs de eerste single is verschenen). Met Leon en Peter begon Jan de groep Powerplay in 1981. Al snel wist de groep een meer dan uitste kende live-reputatie op te bouwen. Smoke ‘n’ Dance (bekend van Vero- In 1982 verscheen de elpee ‘Avanti’ met songs als ‘Waste Of Time’ en ‘Make It Alone’. In de loop van 1983 De popgroep Smoke ’n, Dance, bekend van Veronica’s Count Down Café. Een beeld van de zaterdag voor een week in De Bonkelaar gehouden Ara bische avond, die werd bezocht door 150 mensen. (Foto: De Bonkelaar. werd hoofdzakelijk bezocht door Ma rokkanen. De organiserende Kern groep Buitenlanders blijft het jammer vinden dat weinig Nederlanders gebruik maken van de mogelijkheid kennis te nemen van de Arabische muzieksoor ten. In het komend seizoen zullen er in Wad dinxveen zeker weer een aantal buiten landse muziekavonden georganiseerd worden. -'■x-l t AS

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 11