Gemeente Kwart eeuw trouwe dienst Kerstconcert in meubeltoonzaal Zestig mille voor diverse koopt De Bonkelaar kleine dingen Vergunningen voor oliebollen, kerstbomen, eieren en bloemen Bij Gouwe-Meubel Amnesty International krijgt f 1.000, voor onderwijsproject Drie mooie Nederlandse films in De Bonkelaar C.A. van Rhijn bij Glasbeek Autoschade Kleurwedstrijd van NMB met 8 hoofdprijzen Glasbeek BV Verordeningen gelden langer Mevrouw M.C.C. Frontino: 1.000,- Venten Bloemen Oliebollen MAVO Inrit Oriëntatierit Terrein Subsidie Benoeming Voet/fietspad Jaar van de kreeft Lichtreclames Gele band Onvoorzien Parkeerplaatsen Lichtreclames Kerstbomen Geschiedenis Kerstbomen Populier Grondruil Gouwe-Meubel 16 december Muziekschool 20 december De Gouwestem 22 december Jeugddienst 25 december WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 12 DECEMBER 1984 5 KERSTZANG Zaterdag 22 december recteur P. Glasbeek. (Foto: Herman van Os). De Gouwestem IMMANUELKERK Beatrixlaan 2 In het midden jubilaris C.A. van Rhijn uit Gouda en zijn echtgenote met links directeur AGlasbeek en rechts di- van B. en W. van allerlei besluiten en mededelingen. WADDINXVEEN Er worden ook in Waddinxveen weer diverse kerstbijeenkomsten gehouden. De streekmuziekschool Waddinx veen, het christelijk Waddinxveens mannenkoor De Gouwestem en een aantal gereformeerde jeugdclubs organiseerden al het een en ander. Heel bijzonder is het koffiekerstconcert van meubeltoon zaal Gouwe-Meubel aan de Brugweg op zondagmiddag 16 decem- WADDINXVEEN Het college van Burgemeester en Wethou ders heeft de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad voorgesteld het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar aan de Beukenhof - inclusief inventaris - over te nemen. WADDINXVEEN Het Waddinxveense college van Burgemeester en Wethouders heeft vergunningen verstrekt voor de verkoop van oliebollen, de verkoop van kerstbomen, het venten met eieren en het venten met bloemen, zo blijkt uit het aan de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad gestuurde overzicht Uit handen van notaris J. in ’t Hol ontving mevrouw M.C.C. Frontino- Toor van de St. Victorstraat 5 haar gewonnen briefje van duizend gulden, terwijl haar zoon toekijkt. Hierbij was ook aanwezig haar niet op de foto zichtbare man. de Waddinxveense bleek eigenaresse te zijn van lotnummer 200400. (Foto: Sjaak Noteboom). ber. f. 52.500,- f. 44.245 - i f. 18.500,— f. 35.300,- avond een gezellige drukte. Tot het houden van deze avond hadden de di recteur P. Glasbeek en zijn zoon A. Glasbeek het initiatief genomen. m.m.v.: RIET DEN HERTOG, sopraan HANS KNIJFF, hobo BEN KRAMER, orgel/Piano Aanvang: 19.30 uur Toegangvrij met het Chr. Waddinxveens Mannenkoor o.lv. Adriaan Verhoef WADDINXVEEN B. en W. hebben een lijstje met begrotingswijzigingen op gesteld om nog voor dit jaar een kleine 60 mille (welgeteld f. 56.460,—) aan eenmalige uitgaven te kunnen besteden. De gemeenteraad is gevraagd daarmee in zijn vergadering van volgende week woensdagavond in te stemmen: WADDINXVEEN In partycentrum De Blauwe Druif aan de Nesse is vrij dagavond door Glasbeek Autoschade BV van de Noordkade de heer C.A. van Rhijn (45) wegens 25 jaar trouwe dienst gehuldigd. De jubilerende Gouwenaar was een kwart eeuw in dienst van het Waddinxveense be drijf, waar 14 mensen werken. WADDINXVEEN - In het Wad dinxveense sociaal-cultureel cen trum De Bonkelaar aan de Beuken hof draait vrijdagavond 14 decem ber om half negen De Vierde Man en woensdagavond 19 december, eveneens om half negen, de film Het jaar van de Kreeft. f. 4.000,- f. 1.425,- f. 1.260,- f. 8.000,— straatreiniging “vegen derden” i.p.v. straatveêgauto (voordeliger)f. 13.000,— f. 1.200,- f. 12.000,— f. 7.500,- Aan de heer P. van Zanten te Wad- dinxveen is standplaatsvergunning verleend op het parkeerterrein van het Winkelcentrum “Groensvoorde” op 31 december 1984 voor de ver koop van oliebollen. Dit zijn ze: Met ingang van 1 januari 1985 zal aan de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO het vak textiele werkvormen worden opgeheven. Aan de heer J. Koster te Moerka- pelle' is vergunning verleend ten be hoeve van de aanleg van een inrit voor perceel Noordkade 237. Voor het ten gehore brengen van muziek op de weekmarkt van 30 no vember jongstleden werd vergunning verleend. Aan het bestuur van “De Gouwe Rijders” te Waddinxveen werd ont heffing verleend ten behoeve van het houden van een oriëntatierit op 16 november 1984. WADDINXVEEN - De door de Nederlandsche Middenstandsbank (NMB) aan de Kerkweg-Oost gehou den kleurwedstrijd heeft acht hoofd prijswinnaars opgeleverd. De kwali teit vên de inzendingêri was zo Koog dat het de jury onmogelijk was slechts één hoofdprijswinnaar aan te wijzen, aldus het juryrapport. De prijswinnaars zijn: Marco van Nie- kerk, Stationsstraat 34; Martin de Jong, Alpherwetering 58; Johan Ben ders, Noordeinde 51e; Maurits v.d. Bosch, Anna van Saksenstraat 3; Jo- landa de Jong, Heemraadweg 80, Liesbeth v.d. Heuvel, Heggewinde 31; Jessica Leffers, Heggewinde 9. De prijzen zijn vorige week dinsdag uitgereikt door L.J.H. van Leeuwen van de NMB in Waddinxveen. WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland is nu gewijzigd dat Glas beek Finish BV al sinds 1961 een fili aal heeft in Beilen aan de Kanaalweg 5. Omschrijving bedrijf: fabrikage van spuitcabines enz. Halverwege de jaren zeventig werd er veel werk verzet door de stafleden van de Stichting Jeugd- en Jongeren centrum Waddinxveen Cees Boots, Sjaak Feyen, Hans Veenman, Elly van Wichen, Ada Winters en alge meen coördinator Ben Schuurman Hess. In het bestuur van de stichting hadden zitting de heren TJ. Bou wers, R. van Eist, W. Groenendijk, PJ.A. Hogenelst, A. de Jong, G.C. Kamerling, mevrouw Y.C. Klinken- berg-van den Hoogen, A. Olree, W.P. Quartero, P. Roos, W. Spetter, C. Talitsch, W.C. Verbaan, C. Vermey, B. van Wichen. Adviseurs waren toen de heren T. van Geest, FJ. M. Lee- nen, F. Posthumus, W. Vis. Van de directie ontving de heer Van Rhijn een vidèorecorder. Voor zijn echtgenote waren er bloemen. De jubilaris stond erbij stil in drie vesti gingen van Glasbeek Autoschade ge werkt te hebben. Aan de Hondensportvereniging Waddinxveen zal een gedeelte van de voormalige vuilnisstortplaats aan de Middelburgseweg in gebruik worden gegeven. Aan de Stichting “Vrienden van de blinden” uit Gouda e.o. te Gouda wordt een subsidie van f. 150,— toe gekend ten behoeve van de op 15 de cember a.s. in het Anne Frank-cen- trum te houden Kerstmiddag. Tot 1 augustus 1985 is mej. A.A. Bakker aangewezen als waarnemend hoofd van de Theo Thijssenschool. Ten behoeve van de mogelijkheid tot de bouw van woningen langs een gedeelte van het voet-/fietspad Dreef/ Sniepweg is de zevende uitwerking De De Bonkelaar-decembermaand met Nederlandse films wordt vrij dagavond 28 december afgesloten met de vertoning van de film Bran dende Liefde. De toegangsprijs be draagt f. 5,- per avond. Wie een maandkaart koopt kan de drie ge- rennommeerde films bekijken voor f. 12,- In De Vierde man laat regisseur Paul Verhoeven de hoofdrollen ver vullen door Jeroen Krabbé en René Soutendijk. De ijzersterke verfil ming van de gelijknamige roman van Gerard Reve kent deze inhoud: Een schrijver gaat op weg naar Vlis- singen, het uiterste puntje van Ne derland. Hij ontmoet een vrouw, Christine. Zij biedt hem aan die nacht bij haar te blijven. Hij gaat met haar mee naar haar kapitale huis aan de boulevard. Alles lijkt zo gewoon, prettig en comfortabel. Toch hangt er iets geheimzinnigs, iets onaangenaams in de lucht; wat is er met dat eenzame huis? En met die vrouw? Achter die mooie, koele glimlach sachijnt iets anders ver scholen te zijn... iets noodlottigs... een doem. Slaagt hij er niet in het geheim te ontsluieren, dan zal het noodlot toeslaan... Het jaar van de Kreeft is gemaakt naar het gelijknamige boek van Hu go Claus met in de hoofdrollen Wil- leke van Ammelrooy, Rutger Hau er en Piet Römer. Korte inhoud: Zij leiden twee totaal verschillende levens; Pierre, een succesvol directeur, een gestrand huwelijk achter de rug, geen gebrek aan geld .en vrienden. Toni leeft in een minder beschermd wereldje van mensen, die niet willen leven vol gens het algemeen aanvaarde pa troon. Zij leeft samen met haar man, Karei, en hun vierjarig doch tertje Muisje, maar zij leeft haar ei gen leven., Ze is kapster bij een revuegezel- schap dat geleidt wordt door Daan, een vriend van Pierre. Het is in Daans kleedkamer dat Toni en Pier re elkaar voor het eerst ontmoeten. Toni‘s houding maakt indruk op Pierre. Wanneer het revuegezel- schap doorreist naar Maastricht reist Pierre achter hen aan. Na een wild feest brengen Toni en Pierre voor het eerst samen de nacht door, totaal anders dan Pierre verwacht had. Terug in Amsterdam wordt hun re latie persoonlijker en intenser. Pier re wint Toni's vertrouwen en dringt door tot haar eigen noncomformisti- sche wereld, waar hij kennis maakt met haar vele vrienden en vriendin nen. Toch blijft er een verschil be staan tussen hun twee levensstijlen. Dat leidt regelmatig tot knallende ruzies, maar ook tot zeer emotione le liefdesscènes. Aan de heer M. Alhaft te Waddinx veen is vergunning verleend tot het Aan mevrouw M.A. Bostelaar-v d. venten met bloemen op de dinsda- Krans te Waddinxveen is vergunning gen. ranbrengen van een het perceel Kerk- P UT keCTStTOO k van het bestemmingsplan “Wijk Zuid- plas 1980” vastgesteld. Aan het bestuur van het Winkel centrum “Brug” is toestemming verleend tot het aanbrengen van een tweetal lichtreclames aan de oostge- vel van de flat Kerkweg-Oost. Aan de Zuidzijde van de percelen C. Huygenslaan 17 en 19, ten oosten van garagebox-nr. 21 zal over een lengte van 12 meter een gele band worden aangebracht. WADDINXVEEN - Mevrouw M.C.C. Frontino-Toor van de St. Victor- straat bleek in het bezit te zijn van lotnummer 200400, dat maandag 3 december was getrokken in het kader van de Sint Nicolaasactie 1984 ‘1000 piek om de dag’ van de midden- standsvereniging Waddinxveen. De gelukkige Waddinxveense kreeg haar briefje van duizend gulden uit gereikt in Partyhome door notaris J. in ‘t Hol. Hij stelde met vreugde kwam. In de loop van 1974 en 1975 namen de Waddinxveense raadsleden diverse besluiten om de weg voor het bij het parkeerterrein Beukenhof neer te zetten jeugd- en vrijetijds centrum te effenen. Het slaan van de eerste paal op 26 juni 1975 gebeurde zeven maanden nadat de particulier secretaris van prins Bernhard, de heer E. Vernède, tijdens het koninklijk bezoek aan Waddinxveen op maandag 25 novem ber 1974 de naar het gebouw ge noemde ‘bonkelaar’ per paard-en-wa- gen naar de bouwplaats liet brengen. Deze antieke bonkelaar zou met hef bijbehorende grote houten rad een plaats krijgen bij het complex, dat dan toch aan de Beukenhof is verre zen. Omwonenden en de Kerngroep Vere niging Milieudefensie ‘Mooi Waddinx veen’ hebben tevergeefs geprobeerd het pand elders een plaats te geven (bijvoorbeeld aan de Nesse) om zo doende de totale bomengroep met weelderige onderbegroeiing op de bouwplaats te kunnen handhaven. speelgoed peuterclub wijkgebouw Zuid f. 1.000,— speelgoed peuterclub De Overkant f. 1.000,— asfaltering (extra) te storten in reserve f. 30.000,— aanschaf telefoonbeantwoorder f. 2.075,— meubilair gemeentehuis (nieuw meubilair en twee boekenkasten wethouderskamers) reparatie hek woonwagenkamp Onderweg onderhoud dienstwoningen begraafplaats Alb. Thijmlaan meerkosten onderhoud bermen Brugweg onderhoud muziekschool onderhoud en aankopen t.b.v. tennisbanen beveiliging schoolgebouwen (nachtverlichting) (tekort) Aangezien de post onvoorziene uitgaven (eenmalig) thans rond f. 70.000,— nadelig is, voornamelijk als gevolg van de aanschaf van een offsetmachine, is het noodzakelijk ter dekking daarvan in totaal rond f. 126.500,— ruimte te scheppen. Deze ruimte (totaal f. 150.545,—) is te vinden in de volgende pos ten: Eerst aan de Henegouwerweg, toen aan de Oranjelaan en nu aan de Noordkade. In partycentrum De Blauwe Druif was het de gehele WADDINXVEEN - De Waddinx veense gemeenteraad gaat op voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders de geldigheidsduur van de beheersverordeningen voor het wijkwerk in Waddinxveen-Zuid, het wijkwerk in de Bomenwijk en voor de samenwerkingsschool voor HAVO /Atheneum aan de Sniepweg met een jaar verlengen. Per 1 januari 1985 verstrijkt de nu lopende geldigheids duur. Eigenlijk zouden deze verordeningen aangepast moeten worden aan de nieuwe gemeentelijke comptabiliteis- voorschriften, die in werking treden met ingang van 1 januari 1985, maar thans ontbreekt echter nog het over zicht van de consequenties daarvan. Het accountantskantoor van de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten is inmiddels bezig met het samen stellen van een model-beheersveror- dening. Van de zijde van de provinciale grif fie adviseert men daarom deze mo delverordening af te wachten en thans te volstaan met het verlengen van de geldigheidsduur met één jaar. De commissie van bestuur voor de samenwerkingsschool zal zich, om trent deze verlenging uitspreken in haar vergadering van 19 december. Jongerencentrum Waddinxveen’ op gericht, die inmiddels haar plannen tot stichting van een jeugd- en vrije tijdscentrum aan de Beethovenlaan/ Mozartlaan, waarvan de stichtings- kosten werden geraamd op een be drag van f 1.643.000,-, bij het ge meentebestuur van Waddinxveen had ingediend. Aan het besluit van de ge meenteraad van 29 januari 1970 tot het verlenen van medewerking aan de totstandkoming en exploitatie van De Bonkelaar werd echter door het college van gedeputeerde staten van Zuid-Holland goedkeuring onthou den. Bij besluit van 26 augustus 1971 verleende de gemeenteraad van Wad dinxveen andermaal medewerking aan de stichting van een jeugd- en vrijetijdscentrum, waarvan de bouw kosten waren teruggbracht tot f 675.000,—. Maar toen kwam van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk het bericht dat door de schaarste aan rijksmiddelen geen medewerking kon worden ver leend, waardoor het genomen raads besluit moest worden ingetrokken. In de zomer van 1974 zette echter de staatssecretaris van CRM het licht voor de bouw van De Bonkelaar op groen door te verklaren dat de stich ting als instelling voor uitvoerend jeugd- en jongerenwerk in principe voor rijkssubsidie in aanmerking De aan de heer H. den Hollander te Waddinxveen verleende vergunning voor het venten met eieren op de maandagen en vrijdagen is voor wat het jaar 1985 betreft verlengd. Ter plaatse van de “zoetwaterka- naal-strook” aan de Heemraadweg zullen vijf parkeerplaatsen worden aangelegd. het bestemmingsplan “Wijk Zuid- N/fiiyipL' plas 1980” een overeenkomst tot IUWZICA. grondruil aangegaan. Aan Aquilar Exploitatie Maat schappij BV te Hendrik Ido Ambacht is vergunning verleend tot het aan brengen van een lichtreclame aan het pand Passage 224. Aan mevrouw M.A. Bostelaar-v d. verleend voor het aanbrengen van een lichtreclame aan het perceel Kerk- P arkeCTStrOO k weg-Oost 175. Langs de IJsermanweg ter plaatse OeleVatie van ^et clubgebouw van de Korfbal- O vereniging “Korbis” zal tijdelijk een Besloten is aan de heren R.A.C. parkeerstrook worden aangelegd. Vunderink en J. Oosterink chef c.q. waarnemend chef van de afdeling SubsidlC Sociale Zaken, de bevoegdheid tot het nemen van beslissingen en de na dere uitwerking daarvan terzake van de eenmalige uitkering 1984 te de legeren. Aan Amnesty International is een subsidie van f. 1.000,— verleend ten laste van de post “Ontwikkelingssa menwerking”, dienstjaar 1984, ten behoeve van een bewustwordings proces op scholen voor voortgezet onderwijs met betrekking tot de Aan de heer C.G.P. Boom te Wad- Derde Wereld-problematiek. Het toen nog jeugd- en vrijetijdscen trum genoemde complex van de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum Waddinxveen werd op 14 augustus 1976 officieel door de toenmalige burgemeester mr. A.G. Smallenbroek in gebruik genomen. Er werd toen een 5.000 bezoekers tellende feest- week gehouden. Aan de realisering van De Bonkelaar ging acht jaar pra ten vooraf. Het door Reym BV naar een ontwerp van het architectenbu reau Stuurman BV neergezette De Bonkelaar kostte f 950.000,- (inclu sief inrichting) B. en W. hebben in de afgelopen maanden ter uitvoering van het ge stelde in de Nota Herstructurering Sociaal-Cultureel Werk overleg ge voerd met de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum over overname van het gebouw De Bonkelaar, inclusief inventaris. Overeenstemming is be reikt over de overname van het ge bouw met inventaris waarbij als te genwaarde de gemeente de door de stichting gesloten geldlening bij de N.V. Levensverzekringsmaatschappij Utrecht zal aflossen. Over de bouw van het huidige De Bonkelaar werd in 1968 voor het eerst gesproken. Na enige voorberei dende besprekingen werd op 20 fe bruari 1970 de ‘Stichting Jeugd- en "vast dat zij haar inkopen ook in Waddinxveen had gedaan, zodat ze in het bezit kon komen van het lotnum mer, dat door de deelnemende win keliers bij elke bestede tien gulden werd uitgereikt. Mevrouw Frontino had direct een goede besteding voor het gewonnen geld. Haar Italiaanse man kon er een vliegticket mee aanschaffen om zijn zieke moeder in zijn vaderland te gaan bezoeken. Aan de heer G. van Gils te Alphen aan den Rijn is standplaatsvergunning verleend op het parkeerterrein van het Winkelcentrum “Groensvoorde” in de periode 12 tot en met 24 de cember 1984 voor de verkoop van kerstbomen. dinxveen is standplaatsvergunning x\.lCUlrl^ verleend in een gedeelte van de oos- telijke berm van de Prinses Beatrix- Het verzoek van de Stichting Ac- laan voor de verkoop van kerstbo- tie 68 te Maastricht tot het houden men in de periode van 8 tot en met van een kledinginzameling in 1985 is 24 december 1984. in verband met de eerdere inwilli ging van twee dergelijke verzoeken afgewezen. Een in de oostelijke berm van de Koningin WilhelminasingeJ, ter hoog te van het perceel Koningin Wilhel- minasingel 15, staande populier zal worden gekapt. Met Noorlander Bouw BV te Lei derdorp is ten aanzien van grond in Meubeltoonzaal Gouwe-Meubel aan de Brugweg houdt zondagmiddag 16 december om twaalf uur in de eigen zaak een koffiekerstconcert. Aan dit zeer unieke concert werken mee leer lingen van het Rotterdams concerva- torium. Op het programma staan werken van Bach, De Bussy, Mendelssohn, Pugna- nie/Kreisler, Ries, Rohde en Reger. In een speciale candle-light kerstsfeer kan iedereen dit concert komen bij wonen. Toegangskaarten kunnen gratis wor den afgehaald bij Gouwe-Meubel aan de Brugweg. De kaarten zijn ook te lefonisch te reserveren (tel. 17705). Er wordt gratis koffie geschonken tij dens de pauze van dit concert dat mede tot stand kwam door mede werking van de Waddinxveense pia nostemmer M. Mos van het St. Vic- torplein. De streekmuziekschool Waddinxveen geeft donderdagavond 20 december om half acht een kort Kerstconcert in de gereformeerde Kruiskerk aan de Passage. Het programma wordt ver zorgd door leerlingen van de school. Een groot aantal bekende en minder bekende kerstliederen wordt instru mentaal ten gehore gebracht. Zo is er een optreden van: koperkwartet, blokfluit groep, orgel popgroep, vi- oolgroep, piano, enz. De allerjongste leerlingen zorgen voor een vocale bij drage. De toegang is gratis. Het christelijk Waddinxveens man nenkoor De Gouwestem houdt zater dagavond 22 december om half acht een kerstzangavond in de hervormde Immanuëlkerk aan de Prinses Bea trixlaan. Behalve het mannenkoor zullen te beluisteren zijn de Waddinxveense sopraan Riet den Hertog, de bekende hoboist Hans Knijff en de organist/ pianist Ben Kramer. Gezamenlijk zul len zij onder leiding van dirigent Adriaan Verhoef een gevarieerd pro gramma van kerstmuziek verzorgen dat zeker weer jong en oud zal aan spreken. Daarnaast is ruimte gelaten voor het gezamenlijk zingen van welbekende kerstliederen. Om iedereen in de gele genheid te stellen deze avond bij te wonen is de toegang vrij. Er zal wel een collecte worden gehouden ter be strijding van de kosten. Op Eerste Kerstdag (dinsdag 25 de cember) om vier uur wordt in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoor de een jeugd-kerstdienst gehouden. De organisatie van deze kerstviering berust bij de Werkgroep Jeugddien sten en een aantal gereformeerde jeugdclubs. Naast het kerstverhaal wordt er veel gezongen. De organi satoren vinden het erg leuk om bui ten de jeugd ook de ouders en groot ouders te verwelkomen. Voor de allerkleinsten is er een crèche. vervulling personeelsuitbreiding welzijnszaken ingaande 1 okto ber 1984, waardoor eenmalig voordeel ontstaat van 9 maanden opbrengst begrafenisrechten als gevolg van het niet meer reser veren van rechten voor de uitgifte van eigen graven ombouw armaturen openbare verlichting na voorjaarsnota pas uitvoeren van reparaties en treffen van bouwkundige voorzieningen aan zwembadcomplex It pj ïr-i

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 15