Sinterklaas Job Creation BV zoekt banen voor NKF-mensen vereist deskundige reparatie. Er komt toch commissie voor Schade aan uw auto ufipdicf riccl/i inriino Ifocwd DE EIKEN MEUBELMAKERS VOOR SCHOLENBOUW feesten zijn weer voorbij 4,3 MILJOEN NODIG werkgelegenheid toSon&- p modeml^hoge00 KORTINGEN!!^ V oorbereidingsbesluiten voor speciale bouwplannen Jan Ligthartschool Rehobothschool Speciale actie De Rank Opgeheven Huizen langs Noordkade en in de Wijk Zuidkade verordeningen intrekken Raad gaat twee drank- Tekenfilms in De Paddestoel Nieuwe Jan Ligthartschool en Rehobothschool Duizend piek voor Afrika van operette DIT ZIJN DE KOSTEN Comintal BV Bingo-avond in De Boog CDA tegen groter huis H.P. Barth? Een boekenbon? Bij de Eiken Meubelmakers: Nu nog voor de feestdagen uw bankstel, kast of eethoek in huis.. Fonds F VAN WIJK!) Onder ons G. G. Boer Marmiek Positief Kabouterhof Arwon BV Müller TOOS Schetsplannen f. f. 2.486.743,- f. f. f. 1.815.972,- NIET SEIZOENGEBONDEN! FOCWA, GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 Wilhelminakade 26, Waddinxveen. Tel. 01828-13681. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 12 DECEMBER 1984 der Ons, de LHNO-scnool De Rank en terhof bereikten ons nog verslagen. De Rank stellen. baan te helpen. B. en W. heb- vergaderende gemeenteraad 30.350,— beschikbaar te bare Jan Ligthartschool (die nu nog in de woonwijk Zuidplas bijna een WADDINXVEEN Sint Nicolaas heeft Waddinxveen weer verla ten. Dat betekent dat ook weer de vele Sinterklaasvieringen in on ze gemeente voorbij zijn. Over de vieringen van de biljartclub On der Ons, de LHNO-scnool De Rank en de peuterspeelzaal kabou- WADDINXVEEN De bouw en inrichting van de nieuwe open- aan de Kerkstraat staat) gaat kwart miljoen gulden kosten, rvormde Rehobothschool (die nog met de kleuterschool De Morgenster aan de Onderweg staat) ruim 1,8 miljoen gulden is gemoeid. terwijl met het neerzetten van de hervormde Rehobothschool (dl nu nog met de kleuterschool De Morgenster aan de Onderwe: H.P. BARTH (D’66) WADDINXVEEN De gemeente Waddinxveen en NKF-kabel BV aan de Noordkade leggen samen f. 60.700,—op tafel voor de inschakeling van Job Creation BV om werkloos wordende NKF-ers zo spoedig mogelijk aan een nieuwe ben de volgende week woensdagavond gevraagd het Waddinxveense deel van f. WADDINXVEEN De Waddinxveense gemeenteraad kan in zijn vergadering van volgende week woensdagavond overgaan tot de in stelling van een gemeentelijke commissie voor werkgelegenheid, het bedrijfsleven en de middenstand. - B. en W. hebben een voorstel daartoe aan de raadsleden gedaan, hoewel wethouder P.F.J. van Schie (CDA) aan zo’n commissie geen behoefte zegt te hebben, evenals de raads fracties van CDA en PCW (samen 9 leden, een minderheid dus). WADDINXVEEN De volgende week woensdagavond vergade rende gemeenteraad gaat voorbereidingsbesluiten nemen om di verse bouwactiviteiten mogelijk te kunnen maken. Zo wil Arwon BV' uit Woerden twee woningen aan de Noordkade bouwen, de vennootschap onder firma Marmiek een bedrijfs- en winkelruimte met woning aan de Juliana van Stolberglaan, het bouwbedrijf Müller Friesland 7 patio-semie-bungalows in Zuidkade 1 en wil de heer G.G. Boer van de Zuidkade 90d zijn huis vergroten. wijk ‘Zuidplas’ f. Totaal Totaal Grondkosten Inrichtingskosten Bouwkosten Grondkosten Inrichtingskosten Bouwkosten 125.951,— 27.232,- f. 1.662.789,- 415.796,— 241.548,- f. 1.829.399,— ELKE WERKDAG GEOPEND VAN 10.00 TOT 18.00 UUR. MAANDAGMORGEN GESLOTEN. DONDERDAG (KOOPAVOND) TOT 21.00 UUR. ZATERDAG TOT 17.00 UUR. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 kenmerk voor vakwerk Specialist in\ ir l^i boereneiken"— 1 1 Het bouwplan van Müller Friesland is in strijd met deze bestemming. Er bestaat bij het college geen enkel be zwaar tegen inwilliging van het thans gevraagde. Uit het oogpunt van pla nologie levert medewerking aan het bouwplan geen bezwaren op. feit dat het hier gaat om een bouw plan waarvan de strijdigheid beperkt is en gelet op het feit dat de oor spronkelijke bestemming wordt te ruggebracht. De vennootschap onder firma Mar miek - geleid door Marius Verboom en Mieke Verboom-Ververs van par fumerie Mieke en kruiderij De Peper- boom in het winkelcentrum de Pas sage - heeft de gemeente verzocht om een bouwvergunning voor een be- drijfs- en winkelruimte met woning, op een perceel gemeentegrond, gele gen naast de AMRO-bank aan de Ju liana van Stolberglaan. Het onderha vige bouwplan is geprojecteerd op gronden welke zijn gelegen binnen het bestemmingsplan ‘Stationsstraat’ en hebben de bestemiping ‘plant soen, berm’. Ten behoeve van de realisatie van het bouwplan zal derhalve een herziening Door het geweldige enthousiasme, waarmee leerlingen, een aantal ouders en de docenten hebben mee gewerkt, is de sinterklaasviering op de LHNO-school De Rank een groot succes geworden. Deze viering vond plaats in de vorm van een sponsor loop voor een goed doel. Een aantal dagen voor het eigenlijke feest ver kochten de leerlingen in de pauze eigengebakken lekkernijen. Op de 5e december werd de dag be- Bij het bouwbedrijf Müller Friesland bestaat het voornemen om de bouw van een 7-tal patio semie-bungalows te realiseren aan de Oostpolderweg in het bestemmingsplan ‘Zuidkade I’. Bedoeld plan komt in de plaats van een in 1981 geprojecteerd ‘flat-plan’ voor de bouw van een 18-tal apparte menten waarvoor destijds de 6e wij ziging van het bestemmingsplan ‘Zuidkade I’ is opgezet. De bouw van een 18-tal appartementen is momen teel echter vanwege economische re denen niet meer te realiseren. Het thans ingediende bouwplan voor de bouw van een 7-tal patio semie- bungalows ligt in het vigerende be stemmingsplan ‘Zuidkade I’. De grond ter plaatse heeft gedeeltelijk de bestemming ‘meergezinswoningen’ en gedeeltelijk de bestemming ‘tuin’. GOUDA Het door de Goudse Operette gehouden Weens café ten bate van de actie Eén voor Afrika heeft f. 1.000,— opgebracht. In de Goudse Agnietenkapel heerste zon dag een goede sfeer. Aan het Weense café werkten ook diverse Waddinx- veners mee, omdat ze lid zijn van de Goudse Operette. De heer G.G. Boer heeft B. en W. ver zocht om afgifte van een b ouwver- gunning voor het vergroten van zijn woning Zuidkade 90d. De woning is gelegen in het ter plaatse vigerende bestemmingsplan ‘Zuidkade-Wilhel- minakade’. De grond waarop de uit bouw is gedacht heeft de bestemming ‘tuin’ respectievelijk ‘verkeer’. Ge noemde bestemmingen staan de bouw niet toe. Reeds op 4 december 1981 heeft het college echter beslist aan de gevraag de vergroting van de woning mede werking te verlenen door bij de totale herziening van het plan ‘Zuidkade- Wilhelminakade’, welke naar ver wachting medio 1983 gerealiseerd zou worden, een bouwstrook op te nemen. Tot op heden is deze totale herziening echter nog niet verwezen lijkt. Om de bouw niet verder op te hou den bestaat er bij het college, gezien het bovenstaande, geen bezwaar tegen inwilliging van het gevraagde. WADDINXVEEN - De kosten van de nieuwe Jan Ligthartschool en de Rehobothschool in de Zuidplas gaan waarschijnlijk bedragen: De leden van de bejaardenbiljartclub Onder Ons hebben op initiatief van het bestuur op woensdag 5 decem ber een grandioos Sinterklaasfeest kunnen vieren. Het hoogste punt was een zeer oud spelletje biljart met 6 ballen. Als je bij normaal biljarten de eerste stoot mist is er niets aan de hand: je gaat gewoon door. Maar als je met 6 ballen de eerste stoot mist, dan begin je niet te tellen, maar ben je tevens uitgeteld. Is de eerste stoot raak en het wil een beetje goed rol len, dan kan je wel tot 60 punten komen in één beurt. “Het is een heel vermakelijk spel, met veel hoeraat jes”, schrijft ons de heer W. van der Heijden van het Jan van Bijnenpad 19. B. en W. stellen dat door het faillisse ment van Eminent Electronics B.V. en de reorganisatie, met daaraan ver bonden ontslagen, bij de NKF te Waddinxveen, het aantal werklozen in onze gemeente relatief sterk dreigd te stijgen. In het overleg dat door B. en W. met de directie van de NKF is gevoerd als mede in de brief die zij aan deze onderneming hebben gezon den, hebben zij gewezen op de mo gelijkheid Job Creation B.V. te ‘s-Gravenhage in te schakelen tenein de te trachten nieuwe arbeidsplaatsen in Waddinxveen te realiseren. De directie van de NKF heeft positief gereageerd op dit onderdeel van de voorstellen. Als uitvloeisel daarvan heeft een gesprek plaatsgevonden met twee vertegenwoordigers van Job Creation. Op de vraag of Job Creati on in Waddinxveen nieuwe arbeids plaatsen kan scheppen valt thans nog geen concreet antwoord te geven. Al vorens Job Creation een opdracht aanvaardt wordt er eerst een haal baarheidsonderzoek ingesteld. Dit onderzoek moet uitwijzen of - en zo ja hoeveel - nieuwe arbeidsplaatsen Job Creation denkt te kunnen reali seren. Aan de instelling van dit onderzoek zijn kosten verbonden. Deze worden geraamd op f 51.000,- (excl. b.t.w), zodat deze kosten inclusief b.t.w. en H Kijk ook 'ns in 1 onze souterrain. 4 WADDINXVEEN - Vrijdag avond 14 december om zeven uur zal in het wijkgebouw ‘De Paddestoel’ aan de Lijsterbes straat een filmvoorstelling voor de jeugd worden gehouden. Op het programma staat in ie der geval een verzameling te kenfilms en slapstickfilms. De voorstelling zal om circa 20.30 uur zijn afgelopen. De entree is slechts één gulden. raadsbesluit geen rechten ontlenen; de beschikbaarstelling van gelden ‘aan het bestuur’ zal straks moeten plaatsvinden op basis van kostenra mingen van de architect (binnen de normen), goedgekeurde aanneem- sommen enz. Het streven van het college is er op gericht - en de architecten voor de beide scholen zijn daarvan op de hoogte - om te bouwen ‘binnen de normen’, dus maximaal voor de be dragen die worden gedekt door rijks- vergoedingen voor de ‘bouwkosten’. B. en W. achten het om administra tieve redenen gewenst dat niet alleen kredieten voor de (zuivere) ‘bouw’, maar ook (voorlopige) kredieten voor de ‘grond’ en de ‘inrichting’ beschik baar worden gesteld; zowel voor de grond als voor de inrichting, voorlo pig ook op basis van door het rijk ter beschikking te stellen normuitkerin- gen. Voor de grond en de inrichting zal straks aanpassing van de kredieten moeten plaatsvinden. WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland is nieuw ingeschreven Comintal BV, Waddinxveen. Om schrijving bedrijf: De coördinatie en organisatie van bouw- en handels- projecten enz. Maatschappelijk kapi taal. f 100.000,-, waarvan geplaatst/ gestort f 25.000,-. Commercieel di recteur C.W. Kros te Sliedrecht. Al gemeen directeur N.A. van der Pool te Waddinxveen. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense gemeenteraad gaat volgende week woensdagavond op voorstel van het college van B. en W. twee verorde ningen intrekken. Dat zijn de verorde ning op de verstrekking van alcoholvrije drank en de verordening op de drank en horecabelasting. Beiden zijn overbo dig geworden. Op 1 januari 1969 trad in werking de Verordening op de verstrekking van al coholvrije drank. Deze verordening bindt het bedrijfsmatig verstrekken van alcoholvrije drank voor gebruik ter plaatse in besloten ruimten aan een ver lof van het college. Voor het verlenen van dit verlof gelden als criteria de leef tijdseis (18 jaar) en de moraliteitseisen welke ook de Drank- en Horecawet hanteert. In de praktijk hebben B. en W. gecon stateerd dat deze verordening niet het geëigende middel is om de doelen die men daarmee indertijd voor ogen had te bereiken. Omdat daarvoor andere mid delen ten dienste staan, leent deze ver ordening zich bij uitstek voor afschaf fing. De verordening op de heffing en invor dering van een belasting wegens het ver strekken van sterke drank werd op 14 december 1967 door de raad vastge steld. Bij wet van 15 december 1983 ver viel artikel 24 van de Drank en Horeca wet en daarmee de wettelijke basis voor deze verordening. Sinds 1 januari 1984 vindt compensatie van de inkomsten die de gemeente uit deze belasting had, plaats via de alge mene uitkering uit het gemeentefonds. In 1984 ontving de gemeente op die ba sis f. 12.215,33. gonnen met een praatje en een dia serie van de heer De Gooyer, mede werker van het protestants-christelijk instituut voor blinden “Bartimeus”. Daarna gingen de leerlingen op pad om hun route van drie, vijf of acht kilometer af te leggen. Onderweg kwamen ze langs controle posten, bemand door ouders of do centen die de sponsorkaarten van een teken voorzagen als bewijs van het aantal afgelegde kilometers. In de loop van de ochtend bleek dat veel leerlingen het niet bij één route lie ten, maar nog een extra aantal kilo meters voor hun rekening namen. Natuurlijk werd ook het echte feest van de Sint niet vergeten; één klas ging namelijk in z’n geheel als Zwarte Pieten de straat op. Toen om half drie ’s middags alle leerlingen weer op hun basis waren teruggekeerd kon de balans worden opgemaakt: Twee ënveertig honderd gulden ten bate van het blindeninstituut “Bartimeus” in Zeist! Dit geld zal worden besteed aan het aankopen van speelgoed voor de kleintjes en van geluidsapparatuur voor de oudere kinderen. Kabouterhof was één van de drie peuterspeelzalen van de Stichting Be hartiging Belangen Waddinxveense peuterspeelzalen waar een Sinter klaasfeest werd gehouden. Eigenlijk begon het feest al weken van tevoren, toen de kinderen de liedjes leerden en de klompjes eh de pietenpetten gemaakt werden, die iedere keer als de moeders kwamen uitgebreid ge toond werden. En ook de moeders hadden al lang daarvoor de handpop- pen voor hun kind gemaakt. Toen was het eindelijk zover, Sint’s verjaardag en hij kwam naar “Ka bouterhof”. Opgewonden gingen de peuters met hun moeders mee naar het feest. Ook waren er vaders en oma’s van de partij. Het was een ge zellige ontvangst met koffie, choco lademelk en speculaas. Daar kwamen ze dan. Op het pad werden Sint en de pieten al uitbun dig begroet. Sint was niet op zijn paard, want dat was ziek en moest thuis blijven. Het was boeiend te zien hoe verschillend de kinderen op de Sint en de pieten reageerden, dat varieerde van volkomen onverschil lig tot puur angstig. Toen het uitdelen van de cadeaus be gon, werd het helemaal spannend. De eerste presentjes werden uitge pakt en vielen erg in de smaak en de pieten deden erg nog een handje pepernoten bij. Het ijs was gebroken. Zo nu en dan was een kind zo moe dig om op schoot te gaan zitten en zelfs een liedje te zingen, onder bij val van de rest van de aanwezigen. Na een heel gezellig uur werden Sint en de pieten weer uitgeleide gedaan onder het toezingen van het lied “Dag Sinterklaasje”, waarna de klei ne peuters met hun moeders; vaders en oma’s opgetogen naar huis gingen. Thuis aangekomen moest menige pie tenpet de rest van de dag opgehou den worden en werd er nog dagen over nagepraat. afgerond f 60.700,-- bedragen. De NKF is bereid de helft van dit bedrag voor haar rekening te nemen. Aan de hand van de uitkomsten van dit haal baarheidsonderzoek dient vervolgens beslist te worden of en zo ja in welke vorm er verder gegaan wordt met Job Creation B.V. (voorlopige) schetsplannen ontwik keld; het schetsplan voor de Jan Ligthartschool kreeg inmiddels in stemming van enkele raadscommis sies. Zoals bekend streven B. en W. - en het Ned. Herv. schoolbestuur - naar een realisering van de schoolge bouwen in de periode augustus - ok tober 1985. Dit maakt het noodza kelijk dat over enkele maanden met de bouw wordt begonnen. Uiteraard zal de onderwijsinspectie tevoren akkoord moeten gaan met de bouwplannen en zullen Gedeputeer de Staten goedkeuring moeten heb ben verleend aan de beschikbaar stelling van de (bouw-)kredieten. Om te voorkomen dat straks moet wor den ‘gewacht’ op deze goedkeuring van Gedeputeerde Staten - het wach ten zou oorzaak kunnen zijn van een vertraging in de ‘procedure bouw- voorbereiding’ - achten B. en W. het gewenst dat de raad reeds thans, dus voordat terzake gespecificeerde kos tenramingen zijn overgelegd door de architecten en ook voordat het schoolbestuur een aanvraag heeft in gediend om de ‘gelden’ te mogen ont vangen, besluit om de ‘benodigde kredieten’ beschikbaar te stellen. Het schoolbestuur kan uiteraard aan het De helft van de kosten van het haal baarheidsonderzoek dient ten laste te komen van het fonds werkgelegen heidsbeleid, dat bij raadsbesluit van 22 november is gevoerd met f 100.000,-. Dit voorstel zal op 18 december nog besproken worden in het Overlegorgaan Werkgelegenheid. Gelet op het vorenstaande en con form de adviezen van de commissie voor de financiën en de commissie algemeen bestuurlijke zaken (ABZ) stellen B. en W. de raad voor te be sluiten tot het verstrekkken van de opdracht aan Job Creation B.V. een haalbaarheidsonderzoek in te stellen en daarvoor een krediet groot f 60.700,- beschikbaar te stellen, van welk bedrag 50 procent of f 30.350,- voor rekening van de NKF komt. Aangetekend zij nog dat de verte genwoordigers van de fractie van de VVD in het college en de commissie ABZ hun definitieve standpuntbepa ling mede wensen te laten afhangen van het oordeel van het Overlegor gaan Werkgelegenheid. Het Woerdense aannemingsbedrijf Arwon BV heeft de gemeente ver zocht om afgifte van een bouwver gunning voor het oprichten van twee woningen aan de Noordkade op de plaats van een voormalige meubel- spuiterij. Het bouwplan is gepro jecteerd in het bestemmingsplan ‘Noordkade langs de Gouwe’, na 2e herziening. Deze 2e herziening, vastgesteld bij raadsbesluit van 25 juni 1980, heeft beoogd de bouw van een drietal wo ningen aldaar mogelijk te maken. Uit economische overwegingen is thans echter gekozen voor de bouw van twee woningen. Het ingediende bouwplan is in strijd met deze 2e herziening, doch zou in overeenstem ming zijn geweest met de oorspron kelijke bestemming ter plaatse. Er bestaat bij het college geen enkel bezwaar tegen inwilliging van het thans gevraagde, mede gelet op het WADDINXVEEN Het aan de Mo- zartlaan 8 wonende D‘66-gemeente- raadslid H.P. Barth wil zijn hoekhuis met een zij- en achteraanbouw ver groten. B. en W. hebben de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad gevraagd voor dit kar wei een voorbereidingsbesluit te ne men. In de raadscommissie voor de ruimte lijke ordening en de woningbouw is over dit bouwplan nog even gespro ken, omdat de heer J.A. Hielema (CDA) het verlenen van medewerking hieraan een precedent vond. PCW (D. Uitbeijerse), PvdA (me vrouw A. Vermeij) en VVD (j.B. Borger) kozen echter voor de prakti sche kant van de zaak en sloten zich bij de mening van burgemeester C.M. van der Linden aan dat de uitbreiding van het woonhuis het geheel aantrek kelijker zou maken en er voor de bu ren eigenlijk een gunstiger situatie zou ontstaan. De door de heer Barth gevraagde bouwvergunning voor het vergroten van zijn huis is op zich in overeen stemming met de bestemming ‘woondoeleinden’ van het van kracht zijnde bestemmingsplan ‘Groens- waard I en II’. Door de vorm en de gekozen plaats van de uitbouw zal het plan echter in conflict zijn met de geldende regels. De maximale diepte van de aanbouw - welke 2.75 m achter de achtergevelaan- bouwgrens mag bedragen - zal wor den overschreden. Er bestaat bij het college geen be zwaar tegen inwilliging van het ge vraagde gezien het feit dat de woning een eindwoning is in een doodlopend straatgedeelte waardoor de afstand tot achterliggende en naast liggende bebouwing nog een groot aantal me ters zal bedragen. Bovendien zal de thans geprojecteerde uitbreiding door zijn huidige opzet tot een stedebouw- kundig en architectonisch betere opzet van het geheel leiden. In de praktijk bleek het wenselijk, al dus B. en W., een afzonderlijke com missie met deze taak te belasten. De- ze behoefte wordt nog eens ver sterkt door het in de Nota genoemde beleid en de uitvoering daarvan. Ver der zijn zij van mening dat het gro te belang dat zij aan het werkgele genheids- en economisch beleid hech ten in deze periode van grote werk loosheid, de instelling van een af zonderlijke adviescommissie voor dit beleidsterrein rechtvaardigt. WADDINXVEEN/GOUDA - Het faillissement van Alouette Klein Offset BV, Waddinxveen, met als vestigings plaats Gouda, is opgeheven, zo blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland. van het bestemmingsplan noodzake lijk zijn. Er bestaat bij het college geen enkel bezwaar tegen inwilliging van het thans gevraagde gezien het feit dat het onderhavige plan gezien kan worden als een verbetering van het winkelcentrum Passage hetgeen in overeenstemming is met het cen- trumbeleid. Bovendien voldoet het aan de uitgangspunten zoals die ge noemd worden in het te herziene be stemmingsplan. Sinterklaas bracht vorige week woensdag ook een bezoek aan de TOOS-soos aan de J.W. Frisoweg van de multisportvereniging TOOS. Een 4-tal leden van de TOOS-jeugdcom- missie had daar weer het feest voor de kleine TOOS-leden georganiseerd. De opkomst was boven verwachting. Er waren 4x zoveel kinderen als vo rig jaar, dus de leiding moest alle zei len bijzetten om met hulp van enke le ouders de middag goed te laten verlopen. En het verliep goed. Getooid met een feestelijke hoed konden de bijna 100 kinderen om 3 uur de Sint verwel komen. Uiteraard ging dat met veel gezang gepaard en de traditionele tractatie ontbrak natuurlijk niet. Daar de Sint het op 5 december na tuurlijk razend druk heeft, kon hij maar 3 kwartier blijven, maar hij be loofde ’s avonds nog bij de kinderen langs te komen. WADDINXVEEN Vrijdagavond 14 december om negen uur is er weer een bingo-avond in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan. De kosten van de bingo zijn f 7,-, incl. bingoboekje. Er zijn leuke prijzen te winnen en de consumpties zijn be taalbaar. Het Buurtcentrum ‘De Boog’ is ge sloten van 22 december tot 2 januari. Dat blijkt uit de door het college van Burgemeester en Wethouders aan de volgende week woensdagavond verga derende gemeenteraad gestuurde stukken. B. en W. hebben de raadsle den voorgesteld het geld voor deze scholenbouw uit de gemeentekas be schikbaar te stellen. Dit voorjaar reeds besloot de Wad dinxveense gemeenteraad voor de huisvesting van de Jan Ligthartschool en de kleuterschool ‘t Hazeveld - deze scholen zullen per 1 augustus 1985 één basisisschool vormen - in de een schoolgebouw te stichten met een omvang van elf les lokalen met de daarbij behorende ne venruimten (11-klassige school, dus bestemd voor 11 groepen leerlingen/ kleuters). Voorts besloot men aan het Ned. Herv. schoolbestuur ‘medewerking’ te verlenen om in die wijk een schoolgebouw te stichten met een omvang van 8 leslokalen met neven ruimten (8-klassige school, dus be stemd voor 8 groepen leerlingen/ kleuters), een en ander ter vervanging van de huidige huisvesting van de Re hobothschool en de kleuterschool ‘Morgenster’ aan de Onderweg (ook per 1 augustus 1985 één basisschool). Intussen heeft de minister van Onder wijs en Wetenschappen toestemming verleend voor een ‘8-klassige’ open bare school en een ‘7-klassige’ her vormde school. De toegestane om vang is derhalve niet in overeenstem ming met de aanvragen. ‘Op dit mo ment schept dit geen problemen en straks kunnen uiteraard - zo nodig- uitbreidingen aanhangig worden ge maakt’, aldus B. en W. Voor de beide scholen zijn inmiddels B. en W. schrijven de raad dat naar aanleiding van het beleidsprogramma 1982-1986 in november 1983 de taak van de commissie voor Alge meen Bestuurlijke Zaken onder meer is uitgebreid met advisering inzake werkgelegenheid, bedrijfsleven en middenstand. Niettemin hebben zij de raad in de Nota Werkgelegenheids beleid medegedeeld van oordeel te zijn dat tot instelling van een afzon- delijke adviescommissie voor dit be leidsterrein dient te worden overge gaan.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 19