WSE en Waddinxveen-zo Waddinxveen voetbal baas Vierde maal Waddinxveense sportspetters verlies Korbis blijven trots aan kop in eigen huis Be Fair deelde punten met spirit WSV 2 komt tekort voor TOOS hielden Winst voor De Gouwe voor Kwiek Judo successen WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Puntenwinst voor Florida Onderlinge Excelsior Competitie is niet succesvol Plus Combinatie Basketballers gelijk spel voorsprong vast Volleyballers Be Fair om Orion heen Belangrijke punten TOOS- badminton Contract in raadhuis getekend DANK U HOND IN GOOT Oliebollen Meer vat Trainer Voorsprong Florida TOOS-gym WSE Onderlinge Waddinxveen-za. Be Fair Geldlening WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 12 DECEMBER 1984 de ploeg ook wat BOSKOOP 4 De judoka’s Sander Stammers en Phil Hamerpagt, bei den lid‘van sportschool Marchant, hebben een examen in Gouda met succes afgelegd en zijn dragers van de zwarte band (eerste dan) gewor den. Daarmee is het aantal Boskoop- se judoka’s met de zwarte band op 16 gekomen. Vier leden van de sport school zullen in 1985 een examen af leggen. Maureen Kemeling, ook lid van de Boskoopse sportschool, is kampioen geworden tijdens een in ternationaal toernooi dat in Hel mond is gehouden. Maureen kwam uit in de klasse tot 52 kg. De 15-ja- rige Boskoopse houdt een belofte in want ze nam dit seizoen al aan ande re toernooien deel en bleef daarbij ongeslagen. In Helmond reikte Syl via v.d. Laan in haar gewichtsklasse tot een derde plaats en Edward de Kruijff veroverde het brons. aan blijft staan. WADDINXVEEN In de twee de klasse C kwam het zevental van De Gouwe eindelijk tot winst. Het Maastrichtse MZPC werd met 6-5 verslagen. WADDINXVEEN Het eerste twaalftal van de Waddinxveense korfbalvereniging Korbis zit nog steeds zonder wedstrijdpunten. Nu werd de thuiswedstrijd tegen het Rotterdamse Thor met 7-9 verloren. Een nederlaag die beslist niet nodig was geweest. Moge lijk dat Korbis er nu in gaat slagen de rij van vier nederlagen te doorbreken, hetgeen in de ploeg ook wat meer rust zou kunnen brengen. Waddinxveen-voorzitter R.I. Smit (links) en secretaris E. Kollman bekij ken het door hen zojuist ondertekende koopcontract. WADDINXVEEN Vierdeklasser WSE is zondag ongeslagen ge bleven door met 0-1 van het Woerdense VEP te winnen. Het enige Waddinxveense doelpunt in deze zonovergoten wedstrijd werd ge maakt door Marcel Jaspers. WSE staat nu met 19 punten uit 12 wedstrijden bovenaan. Zaterdagtweedeklasser Be Fair deelde de punten (1-1) met Spirit. Van de sterkere Waddinxveners zorgde Peter Loef voor de enige eigen goal in deze aantrekkelijke en span nende wedstrijd. Be Fair staat in de middenmoot met 9 punten uit 10 wedstrijden. Waddinxveen-zondag won met 3-0 van Moerka- pelle, zodat deze ploeg met 16 punten uit 10 wedstrijden boven WADDINXVEEN In het Waddinxveense gemeentehuis is het contract getekend waardoor de voetbalvereniging Waddinxveen zich weer eigenaresse kan noemen van het clubgebouw in het sportpark ‘de Sniep’ dat halverwege de jaren zeventig in handen van de gemeente overging van de toen in financiële moeilijkheden verkerende voetbalclub. die hebben Spi eën WADDINXVEEN/GOUDA - De sta tuten van Plus Combinatie BV, Wad dinxveen, zijn gewijzigd, zo meldt het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland in een wijziging. Zaterdag staat de uitwedstrijd tegen Vitesse Delft op het programma, aan vang 14.30 uur. serve 3e team) tegen Ket (2e team). Aan de top wist Kardol de 2e plaats te bereiken door een overrompelende overwinning op Ritter, eindigend in een fraaie matcombinatie. Philipse. die zijn partij tegen Van Vuuren met materiële voorsprong moest afbreken, staat nog aan kop. Ook Van de Hoek en Torenbeek bra ken af. in een voor eerstgenoemde gun stiger stand. Daarmee zijn echter alle onbesliste partijen genoemd. Op de overige borden werd slag op leven en dood geleverd: Schroten, Versluis, Wolfs, Smitskamp, Van Sandijk en Lit- tooy wonnen met wit van resp. J. P. Kleiweg, Ponsioen. Besemer, Van Of feren. J. Kleyweg en Goor, terwijl De Bock en Nekeman met zwart wisten te winnen van resp. V.d. Ree en Verwaal. Stand na de 14e ronde: 1. Philipse 1069 pnt., 2. Kardol 1043 pnt., 3. W. v. Oort 1001 pnt., 4. J. v. Oort 960 pnt., 5. Bloem 949 pnt. WADDINXVEEN Ondanks het feit dat enkele teams van de Waddinx veense tafeltennisvereniging Kwiek zich in de laatste ronde van de na- jaarscompetitie ‘84 nog net uit de ge varenzone gesleept hebben, kan men niet zeggen dat deze competitie voor Kwiek erg succesvol is geweest. Weliswaar heeft Kwiek 1 in de le klasse steeds meegedraaid in de strijd om de bovenste plaatsen en zijn er 3 Kwiekteams kampioen geworden, maar daar staan net zoveel negatieve resultaten tegenover. Het ergste verlies is wel dat Kwiek 2 en 3 beiden degradeerden uit de 2e klasse en daardoor in het voorjaar 2 klassen lager gaan spelen dan het le Kwiek-team. De beide 3 e klasteams hebben zich goed geweerd met Kwiek 5 zelfs op een 2e plaats. Van de acht 4e klasteams is Kwiek 8 kampioen geworden, eindigde Kwiek 13 op de laatste plaats en degradeer de daardoor naar de 5e klas, en wis ten Kwiek 7, 9, 10 en 11, zij het met moeite, zich te handhaven. In de 5e klasse werd Kwiek 16 weliswaar kam pioen, maar Kwiek 14 en 15 eidigden op de onderste plaats. In de tweede helft was het aanvanke lijk toch weer Thor dat op een 3-7 voorsprong wist te komen. Ondanks deze tegentreffer begon Korbis toch meer vat op het spel te krijgen. Ener giek werd Thor bestreden, en met succes. Want René van Eek wist met twee afstandsschoten Korbis in de lift te brengen (5-7). De wissel die Cees Visser daarna toe paste leverde Korbis het volle rende ment op, aangezien de vervanger van Wim Lebbing, Dick Haagsman, het gelukte om beide partijen op gelijke hoogte te brengen (7-7). Een stand die op dat moment met nog zo’n 6 minuten te spelen beslist verdiend te noemen was. Uitermate jammer was het daarom dat een omstreden straf- worp in het nadeel van Korbis de be slissing bracht (7-9). Dat Thor daarna nog 7-9 scoorde was louter het gevolg van ‘het alles of niets’ spel dat Korbis toen moest spe len. Helaas lukte het de nog voor Jan Minekus ingevallen John Hamer niet om verandering in deze stand aan té brengen. De voetbalvereniging Waddinxveen houdt weer een oliebollenactie. In de kantine in het sportpark de Sniep worden op maandag 31 december 10 oliebollen verkocht voor vier gulden en 10 appelflappen voor zes gulden. De lekkernijen kunnen op Oudejaars dag worden afgehaald tussen 8 en 12 uur ‘s morgens. Voor telefonische bestellingen: 18989. De Gouwe nam in Waddinxveen een 4-2 voorsprong. Vervolgens zag men MZPC aan zich voorbij trekken: 4-5. Waarna de ploeg toch wilskrachtig ge noeg bleek om via Nick de Leeuw en, veertig seconden voor tijd, Ed de Boon (man meer) de winst naar zich toe te trekken. Bij de jeugd heeft Kwiek 1, zoals reeds eerder geschreven, zich het sterkste jeugdteam van de regio Gou da getoond en daarmee het recht ver worven weer in de landelijke compe titie uit te komen. Kwiek 2 heeft zich, vooral dankzij een goede le competitiehelft, redelijk kunnen handhaven in de 2e klasse. Kwiek 3, in het voorjaar naar de 3e klasse ge promoveerd, kon het in deze klasse niet redden en moet het nu weer in de 4e klasse proberen. De nieuwelin gen van Kwiek 4 hebben, door een paar overwinningen in de 2e compe titiehelft, net de laatste plaats kun nen ontlopen. Badmintonclub Florida nam zaterdag en zondag aan een open jeugdtour- nooi van badmintonclub Delft deel met 6 spelers. Daniel Hartwijk was het succesvolst. In de groep 10-12 jaar won hij de finale van Sander Baard uit Hellevoetsluis met 15-12, 15-5. Ook de H.D.-finale won Daniel, samen met Danny Sip van Edidos. Afgelopen zaterdag werd Daniel (12) tweede en zijn zusje Astrid (10) vijf de op een onderling toumooi van de Zuidhollandse selectiegroepen 10-12 jaar die uit plm. 40 jongens en 40 meisjes bestaan. Mooie resultaten dus. Toch nog even een berichtje van een poosje geleden dat de turnkring Gouda van het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond (KNGV) in de Waddinxveense sporthal de Sniep het 65-jarig bestaan heeft ge vierd. Aan de Sniepweg lieten 700 turners en tursters zien waartoe ze in staat zijn. De uitvoering werd be zocht door meer dan vijfhonderd be langstellenden. K. Zwijnenburg uit Waddinxveen leidde het vlekkeloos verlopen programma. Bijzonder fraai waren de optredens van Weidevogels en TOOS. Hoge ogen gooide verder de nationale damesploeg van de rit mische gymnastiek, die Nederland zal vertegenwoordigen bij de Europese kampioenschappen in Wenen. Aan het slot gaven 150 dames van acht verenigingen een demonstratie jazz- gymnastiek. Na afloop waagden velen zich op de dansvloer. WADDINXVEEN - Van de 13 wed strijden, welke in de 14e ronde van Ex celsiors onderlinge damcompetitie wer den gespeeld, eindigden slechts 4 onbe slist. Het meest opmerkelijk gelijkspel is wel die tussen Jan de Heer en Tijmen den Ouden sr. Een knap resultaat van eerst genoemde. Alle koplopers wisten dank zij winstpartijen hun posities te verste vigen. Piet Swart ondervond veel tegenstand van'Jan Both die, zo later bleek, meer uit deze partij had kunnen halen. Dick Dibbets wist twee keer dubbele punten binnen te halen door achtereenvolgens Jan Borsboom en Dich Heeren 11 te kloppen. Een goed herstel was er van Ruud van Dijk, getuige zijn winst op de vaak moeilijk te bestrijden Sjaak de Wit. Op donderdag 13 december speelt het eerste teaiji van Excelsior haar 6e wed strijd in de hoofdklassecompetitie van de Dambóid Midden Holland. In de thuiswedsttijd zal O.B.G. (Bodegra ven) als tegenstander fungeren. -I-- Het in grote getalen meegekomen WSE-publiek (inclusief het huiskoor) beleefde weer een leuke zondagmid dag in Woerden. Immers, WSE ver wees VEP gedecideerd naar de twee de plaats die de ploeg van trainer Hennie de Jonge ook nog moet delen met het Goudse DONK. Het werd een spannende wedstrijd op het zon overgoten sportpark ‘Cromwijck’. Uiteraard begon het thuisspelende VEP met een offensief. De ploeg had de wedstrijd van twee weken terug nog in het achterhoofd, waarbij ze door WSE op alle fronten werden af getroefd. Het was echter WSE dat het hoofd koel hield. Rustig pareerden de Oranjehemden de eerste aanvals golven. Vooral de gevaarlijke spits Ron Kelmanutu werd door de voor treffelijke spelende WSE-verdedi- gers Ton Sleeuwenhoek en Bert Verlaan volledig uit de wedstrijd ge speeld. Kenmerkend echter was dat dezelfde Sleeuwenhoek zelf een kans had om de score te openen. De op buiten- spelval spelende VEP-verdediging liep massaal op terwijl Sleeuwenhoek zelf doorging en maar net miste. WSE nam het heft stevig in handen en er volgden enkele kleine kansen van Rob Verbakel en Kees Mourits. Vlak voor rust werd VEP door een een-tweetje van René Moons en Kees Mourits geheel uitgespeeld, jammer dat het afrondende doelpunt er niet uitkwam. VEP begon na de rust ambitieus. De thuisploeg moest immers winnen wil- Spirit zelf speelde het countervoet- bal en vooral als Arie Lingen en Jan de Vrij zich hiermee bemoeiden was het opletten geblazen. De Be Fair- defensie, waar de vleugelverdedigers Frans van Woudenberg en Erik Plai- sier goed hun mannetje schaduwden en het centrale duo Erny Dieckman en Kees Verbree die alert reageerde op de Spiritcounters, kwam de eers te helft nauwelijks in moeilijkheden. Na rust opende Be Fair met een schot van Peter Loef dat door de vin gertoppen van keeper Dekker nog net werd overgetikt. Toch was het Spi rit dat het eerste succes had. Een scherp opgestelde Arie Lingen be machtigde de bal en schoof reso luut door op de aansprintende Jan de Vrij. De geroutineerde schutter ‘En nog verdiend ook’, vond Gouwe- coach Nico Noordegraaf. ‘Qua inzet waren we beter. Misschien hadden er nog wel meer goals kunnen vallen. In de laatste periode hebben we bijvoor beeld een strafworp gemist. Maar goed, ik ben tevreden. Het gaat ten slotte om de punten en dl- we hard nodig’. De korfbalwedstrijd tegen Thor was er één met hoogte- en dieptepunten. Na enkele minuten gelukte het overi gens Jaap Noordam al om uit een doorbraak Korbis op een 1-0 voor sprong te zetten. Dit gebeurde in een fase dat Korbis met energiek aanvals- spel tegenstander Thor onder grote druk wist te zetten. Na 1-1 gelukte het Jan Minekus vanaf de strafworpstip om de Waddinx veense korfballers opnieuw op voor sprong te zetten. De in grote getalen opgekomen toeschouwers gingen er eens goed voor zitten. ‘Zou het dan eindelijk eens gaan gebeuren?’ Helaas zat dat er niet in. Plotseling leek het wel of de hele ploeg verkrampte, veel slecht plaat sen, slap verdedigen; dat waren er de oorzaken van dat Thor vrij gemakke lijk naar een 2-6 voorsprong kon uit lopen. Gelukkig voor Korbis gelukte het Ria Molenaar nog voor het rust- signaal van de goed leidende arbiter om fraai van afstand Korbis dichter bij te brengen (3-6). WSE-trainer D. Oppendijk heeft van de KNVB een geldboete opge legd gekregen van f 150,-. WADDINXVEEN - Het tweede team van de Waddinxveense Schaak Vereni ging WSV heeft in de competitie voor de Rotterdamse Schaakbond (RSB) uit de twee afgebroken partijen tegen de schakers van Schiedam 2 slechts een half punt kunnen halen, onvoldoende voor een gelijkspel. Ket haalde welis waar de verwachte remise, maar As- scheman moest na een moeilijk eindspel met gelijk materieel, maar ongunstiger positie, de vlag strijken. De einduitslag is daarmee 4'/2-3'/2 in het voordeel van Schedam geworden. In de 14e ronde van de onderlinge WSV-competitie heeft de jeugdige 3e- team speler Hans van Woudenberg een heel knappe remise bevochten op le te am speler Bloemdie nog van geluk mag spreken, dat hij er zo vanaf kwam. In het eindspel stond Van Woudenberg er namelijk met loper en paard tegen toren zelfs wat beter voor. Opvallend was ook de remise van Ellers tegen clubkampioen Van Deelen en de winst van de dit seizoen opmerkelijke wel, doch kon niet. Een gunstige uit- vorderingen makende V. d. Eijck (re- zondering hierop was middenvelder - Jan Monster, die althans probeerde het wanorderlijke geheel nog enig- zins in banen te leiden. Het was daarom ook niet vreemd dat Linscho- ten met twee fraaie doelpunten in de tweede helft de eindstand op 3-0 be paalde. WADDINXVEEN - Het eerste heren team van TOOS-basketbal heeft de re turn tegen het Leidschendamse Gym- nova met 83-74 gewonnen. De voor sprong was vanaf het begin direct voor de Waddinxveners maar meer dan een tien punten konden de heren toch niet loskomen van Gymnova. Door enkele fouten kwam Gymnova bij rust tot op 49-42. Ook in de tweede helft speelde TOOS beheerst en doordacht. Het verdedigen de werk werd uitgevoerd en weer bleek dat het TOOS-team in de breedte sterk is Het verschil werd weliswaar niet groot maar de overwinning kwam geen moment in gevaar. Eindstand: 83-74. Score: Hugo Sylaar en Roy Lieuw A Sie 24 punten. In de uitwedstrijden doet dames I het aanmerkelijk beter dan thuis. In Den Haag werd Jumpers III met aanzienlijk verschil verslagen. Na de 30e minuut kon Jumpers door TOOS' uitstekende verdediging bijna niet meer scoren. Re sultaat: 44-67. Score: Carla Baan 25, Wendy Posthumus 15 punten. De meisjes-junioren hadden slechts een minieme tegenstand van Rabo te dul den: 75-16. Score: Astrid Frikken 22, Bernice Posthumus 21 punten. De jon- gens-kadetten 1 hadden in het eveneens sterke Voorburg een zware dobber. Pas in de 2e helft gaf TOOS’ sterkte de doorslag: 67-51. Topscorer Peter Zwaan 16 punten. Het goede spelen van de meisjes-adspi- ranten werd met een 37-31 winst tegen Voorburg weer eens bevestigd. Topsco- re: Roulien Benschop 12 punten. Ook een prima overwinning was er voor de meisjes-welpen tegen Leiderdorp. Het veel sterkere TOOS won met 56-18. Score: Michelle van Steijn 22 punten. De wedstrijd van de jongens 1-adspi- ranten 1 tegen Toebas werd bij een 56- 81 stand afgebroken door tijdgebrek. Dit leverde, logisch, nogal wat beroe ring op. Van de 56 punten scoorde Mi chel Oosthoek er 24. WADDINXVEEN In de promotie klasse toonden de volleyballers van Be Fair zich tegen Orion de minst zwakke van de twee degradatiekan didaten. De Waddinxveners wonnen dit treffen met 2-3. Tegen Be Fair speelde de Hazers- woudse formatie Orion voor zijn doen niet slecht. In de eerste set verspeelde de ploeg een 13-12 voorsprong (13-15) en in de tweede ging een voordelige 14-11 score verloren (14-16). Het nerveus acte rende Be Fair, waarbij het spelverde- len matig verzorgd was, moest wel toestaan dat Orion de derde en vierde set met 15-7 en 15-11 pakte. In het laatste speldeel stond Orion met 12-6 voor, maar knokte Be Fair zich na veel spanning toch nog naar 14-16. Nu de helft van de competitie erop zit heeft Be Fair drie en Orion twee punten. WADDINXVEEN - De negende competitieweek was ondanks het rommelige karakter wederom een succesvol gebeuren voor TOOS-bad- minton. Het 3e team speelde woens dag 28 november reeds een uitwed strijd in Zegveld tegen het 4e team van Don Quishuttle. Na de enkelspe len keek men tegen een vrij hope loze 3-1 achterstand aan, daar alleen de tweede heer zijn partij wist te winnen. Doch in de dubbelspelen ble ken de TOOS-koppels veel beter op elkaar ingespeeld te zijn en wist men de achterstand om te buigen in een 5- 3 voorsprong, waarmee de overwin ning een feit was. Donderdag 6 december speelden zo wel het le als het 4e team hun uit wedstrijd. Het le team ging op be zoek bij de medekoploper in haar af deling, het 5e van het Zoetermeerse Aigis. In de enkelspelen wist het TOOS-team tot tweemaal toe een voorsprong te nemen, doch beide ke ren wist Aigis langszij te komen. Ook in de dubbelspelen ging de strijd ge lijk op. Echter nu nam Aigis tot tweemaal toe de leiding. Door een knappe overwinning in de tweede mixed-dubbel (18-17 in de derde ga me) en winst in de damesdubbel be paalde het le de eindstand uiteinde lijk op 4-4. De strijd om het kam pioenschap blijft na dit resultaat vol komen open. Het 4e team daarentegen speelde te gen de rode lantaarndrager in haar afdeling, het 6e van het Bodegraafse Ijbdelo. Alhoewel de tweede dame op hevige tegenstand stuitte en haar partij in 3 games verloor werd het toch een vrij gemakkelijke 7-1 over winning. In sommige partijen was het krachtsverschil zo groot dat men op moest passen niet de concentratie te verliezen. Afgelopen zaterdag tenslotte speel den het 2e en 5e team hun uitwed strijd. Het 2e team bezocht in Zoe- terwoude het 2e van Shuttlewoude, dat met 4 punten achterstand een 2e plaats bezette. Het 2e is dit sei zoen echter bijzonder goed op dreef en wist ondanks twee verloren par tijen, vrij gemakkelijk een 6-2 over winning veilig te stellen. Met dit re sultaat vergrootte het 2e haar voor sprong op Shuttlewoude tot 6 pun ten, dat nu samen met Mijdrecht 4 op een gedeelde tweede plaats staat. Met nog vijf wedstrijden te gaan heeft men nu een riant uitzicht op het kampioenschap. Het 5e team had in Nieuwkoop geen kind aan het 5e van Nieuwkoop. Het behaalde een maximale 8-0 over winning en toonde hiermee nogmaals aan de strijd om de tweede plaats in haar afdeling nog lang niet te hebben opgegeven. Het op de tweede plaats staande 12e team van het Zoeter meerse Eridos heeft slechts 1 punt meer en krijgt het TOOS-team nog op bezoek. De Oranjehemden spelen nog een wedstrijd voor de winterstop en wel op zondag 16 december tegen Groe neweg uit Zevenhuizen op het sport park in de Oranjewijk. Aanvang 14.30 uur. De zaterdagvoetballers van Waddinx veen bevinden zich in een diep dal, waaruit het moeilijk omhoog klim men is. In de wedstrijd tegen Lin- schoten 2 werd wederom het gebrek aan zelfvertrouwen van de Waddinx veners blootgelegd. Vanaf het begin was het Linschoten dat een ruime veldmeerderheid ont wikkelde. Waddinxveen kon hier wei nig tegenover stellen. Rommelig voet ballend en met erg veel balverlies werd nog wel getracht Linschoten i buiten het eigen zestien meter ge bied te houden, maar aanvallend kon den de Waddinxveners niets uitrich ten. Het was derhalve niet verwonderlijk dat Linschoten de leiding nam. Ty perend van de onmacht van Waddinx veen was wellicht de knullige manier waarop doelman Giessen een simpel rollertje door de handen liet glippen waardoor de Linschoters de voor sprong konden nemen. Na rust verwachtten de weinige toe schouwers natuurlijk een veel agres siever Waddinxveen. Men kwam ech ter bedrogen uit. Waddinxveen wilde WADDINXVEEN Puntenwinst za terdagavond voor de Waddinxveense badmintonclub Florida, die 4-4 gelijk speelde tegen Drop Shot 4. De Waddinxveners begonnen tegen de Hagenaars hoopvol. Erik de Fran krijker won ruim en Ronald Struijs scoorde in longset het tweede punt. Toen ook Herma Schwiebbe een overwinning boekte leek Florida sim pel op een overwinning af te steve nen. Het kwam er niet van. Conny van der Heijden verstapte zich en Schwiebbe/De Frankrijker verlo ren in de verlenging Van de derde gang. Van der Heijden/Struijs kwa men wel tot winst: 14-18/9-15. Daar bleef het voor wat Florida betreft bij. De Frankrijker/Struijs hadden geen kans en ook Van de Heijden/ Schwiebbe verloren waardoor de eindstand op 4-4 kwam. Florida 2 blijft op weg naar promotie en wellicht zelfs het kampioenschap in de 4e klasse. Vorige week werd een vervroegde uitwedstrijd tegen Capelle 2 met 7-1 gewonnen. Afge lopen zondag had DKC 6 uit Den Haag in De Sniep niets in te brengen, 8-0. Nog vier wedstrijden, o.a. tegen de nr. 1 en nr. 3, waarin uiteindelijk de beslissing zal vallen. Florida 3 verloor met 3-5 van Delft 5, ondanks weer zeer goede kansen op meer. José de Wit verving Sasja v.d. Haar. Zondag thuis tegen Zigo 2 moet gewonnen worden om degra datie te ontlopen. In Voorschoten verloor het vierde team verrassend van het onderaanstaande Vlietwijk 5 na thuis nog met 7-1 gewonnen te hebben. Florida 5 (2e klasse Z-H) won de ui termate belangrijke thuiswedstrijd te gen mede-degradatiekandidaat Veder licht 3 (Bodegraven) met 5-3. Veel spanning, want alle enkels en 2 dub bels eindigden na 3 games. In de en kels wonnen Henny Maat en Jeffry van Ham. Florida 6 en 8 blijven met 2-6 verliezen na overigens aardige wedstrijden tegen resp. Lobby 1 (Koudekerk) en Zigo 4 (Alphen). Florida 7 was ditmaal kansloos: 1-7 tegen Shuttle ‘74 2 in Ter Aar. Bij zonder succesvol was Florida 9 (5e klasse Z-H). Met John Woldhuis er weer bij werd in Bodegraven met 7-1 van Vederlicht 4 gewonnen, de derde zege op rij. Florida 10 verloor met 3-5 in Zoe- termeer van Aigis 6 (thuis 5-3 winst). De 1 (Ineke Rooks)-3 achterstand na de enkels kon niet meer worden goedgemaakt. Florida 11 verloor nogal ongelukkig met 2-6 van Veder licht 5, maar Florida 12 speelde gelijk tegen Bodelo 4, vooral dankzij Fanny Kool. den ze in punten niet te ver achter ra ken. Een hard schot van Henk de Goederen stelde Ton Kling op de proef maar ook nu bleek de WSE- sluitpost zeer zeker van zichzelf. De wedstrijd werd harder, maar bleef sportief waarbij beide ploegen veel inzet toonden. Haast ging de autori tair leidende scheidsrechter v.d. Bosch in de fout ten nadele van WSE toen hij Paul Palm in buitenspelposi- tie door liet gaan waarbij de bal op de lat werd gekopt. WSE liet zich echter niet van de wijs brengen en begon onmiddelijk te bouwen aan een aanval. De zichzelf goed vrijspelende Pim Sluijs gaf een gave pass op de snelle Marcel Jaspers die recht op het VEP doel afging, zijn harde schot liet doelman Karlas het nakijken; 0-1. Het doelpunt was te vens het keerpunt van de wedstrijd. VEP probeerde er nog wat van te ma ken maar de ploeg bleek niet bij machte aanvallend iets voor te stel len. De WSE-verdediging speelde steeds rustiger en het bestond zelfs dat Theo de Heer in het centrum van de verdediging het balletje houtain stond hoog te houden. Uitblinker Marcel Jaspers werd nog enkele keren op maat bediend waarbij hij zijn schotkracht kon botvieren. Ook Pim Sluijs en Kees Mourits kregen nog enkele kansen maar het lukte niet meer om het leer in het net te krijgen. Desondanks kon WSE met dank aan het huiskoor en de suppor- terschare met opgeheven hoofd het veld verlaten. De wedstrijd tussen Be Fair en rit staat meestal garant voor spannende pot voetbal. Ook ditmaal is het publiek aan zijn trekken ge komen. Vooraf bleek dat beide elf tallen hun laatste man door blessures moesten missen. Bij Be Fair deed wel Peter Loef zijn intrede en dit ten kos te van Arjan Blom. Dat de Oudeker- kers de verrassende nederlaag uit de thuiswedstrijd nog goed in het ge heugen bleek te hebben was merk baar aan hun speelopvatting. Constant bleven drie a vier spelers ter bewaking van de Be Fair-spitsen achterin, maar na krap 7 minuten bleek deze maatregel al te falen. Hans Wouter Valk - die door Aart Bos met een prachtige breedtepass werd aangespeeld - haalde meteen uit voor een vlammend schot dat ra kelings over de kruising scheerde. Met goed gegroepeerd voetbal bleef Be Fair collectief aan dringen, maar de versterkte Spirit-defensie gaf wei nig kansen weg. De verkoop van het clubgebouw is dit jaar rondgemaakt. Deze zomer keurde het provinciaal bestuur van Zuid-Holland het op 1 maart geno men gemeenteraadsbesluit goed. De koopsom bedroeg f 250.000,-- (ex clusief btw en overdrachtsbelasting). Zoals bekend hebben nog enige tijd plannen bestaan om het sportpark ‘de Sniep’ te verplaatsen naar een plek ten noorden van de Piasweg. Op de vrijkomende ruimte zouden dan woningen gebouwd kunnen wöfcTen, waardoor de nieuwe woonwijk Zuid- plas minder geisoleerd zou komen te liggen van de bestaande bebouwing in de Bomenwijk. Maar deze plannen gingen niet door, zodat ook de voet balvereniging Waddinxveen kan blij- omspeelde keeper Straver en schoof de bal net voor de wanhopige slijding van Arny Dieckman het doel in, 0-1. Drie minuten later kwamen de par tijen weer op gelijke hoogte. Weder om was Be Fair massaal ten aanval getrokken. Eerst werd een kopbal van Ed v.d. Brink van de doellijn te ruggekopt, maar op de daarop vol gende inzet van Peter Loef was geen enkel verweer meer mogelijk, 1-1. Vier minuten later mocht Spirit de handen dichtknijpen toen na een vrije trap van Peter Loef in een weer war van spelers achtereenvolgens de inzetten van Aart Bos, Ed v.d. Brink, Leon Konijn en Kees Verbree als door een wonder geen doel troffen. Aan de andere kant was het Kees Verbree die een schot na een corner knap blokkeerde en Spirit een kans ontnam. Ook de razendsnelle aanval van weer Arie Lingen gaf Spirit een unieke kans, een uitlopende keeper Marcel Straver verkleinde z’n doel vakkundig en tot verdriet van Lingen ging de bal net naast de paal. Uit een combinatie tussen de niet fitte Rene v.d. Wilk - kort voor tijd vervangen door Klaas Angenent - Aart Bos, Ed v.d. Brink en Valk was Be Fair weer aan bod. Zowel Leon Konijn als Aart Bos kwamen niet tot doelpunten na deze uitgekiende com binatie. Na 40 minuten kreeg Kees Vrebree de kans z’n ploeg de overwinning te schenken. Aangespeeld door Peter Loef kopte Kees hoogspringend de bal - geschonken door Uniekaas Van Tol - net over de kruising. Met nog drie corners op een rij van Spirit waarin Marcel Straver z’n keepers- talenten nog eens demonstreerde werd deze spannende wedstrijd beslo ten en kreeg ieder z’n terechte deel van de buit. ven waar ze zit en bovendien ook nog in een pand dat haar eigendom weer is geworden. Voor de aankoop van het clubge bouw sluit de voetbalvereniging een lening van f 270.000,-- af, waarvan de betaling van rente en aflossing door de gemeente wofdt gegaran deerd. De uit deze lening voortvloei ende lasten bedragen voor de voet ballers omstreeks f 25.900,- per jaar en wel dertig jaar lang. Met ingang van dit jaar is de huurvergoeding voor het clubgebouw bepaald op f 42.500,-. Sedert 1 januari 1982 be droeg de huurprijs f 41.200,- per jaar. ‘Wij achten het redelijk te veronder stellen dat bij het wegvallen van deze huurvergoeding de vereniging in staat moet worden geacht de jaarlijkse las ten voor de geldlening te dragen. Voor het uitvoeren van diverse gang bare onderhoudswerkzaamheden, als mede voor de voor rekening van ‘Waddinxveen’ komende zakelijke lasten blijft dan nog ongeveer f 15.000,- per jaar beschikbaar’, be toogde dit voorjaar het college van B. en W. tegenover een eensgezinde ge meenteraad. Aan de ondertekening namen deel notaris mr. P.L. van der Meulen, ge meenteambtenaar F. van ‘t Hart en de Waddinxveen-bestuursleden R.I. Smit (voorzitter) en E. Kollman (se cretaris). Na een aantal jaren huurder van de clubaccommodatie te zijn ge weest kan de voetbalvereniging Wad dinxveen zich nu weer baas in eigen huis noemen. Een succesvol resultaat van de bestuurders van deze club, dat extra luister bijgezet zou kunnen worden met de sportieve prestaties van de elftallen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 25