Job Creation lonkt naar grotere markt CDA-raadsleden Informatie Huisvlijt- expositie in AF-centrum Complete lijst prijswinnende 9 lotnummers Afscheid van ’We zijn er echt niet alléén voor starters’ avond Amnesty heel geslaagd u 060614 203751 Gemeente: Het Trefpunt goed gevuld Hervormden: 22,5 mille voor Afrika Weer nieuw jaarsreceptie 084944 240778 200400 100372 215425 Feestavond HAVO-Atheneum op 8 februari 220050 OG-belasting nieuwe huizen in Zuidplas Jeugdigen bekennen diefstallen Herzien plan voor W’veen- Oost vertraagd 104509 Vredesplat- form wil 1000 gulden Matheid r Bundelen Scholenwerk Kievitsdreef Vertraagd Scholen A. de Roosschool Problemen K i jaar durende begeleiding van Job Creation. Er zijn 520 aanmeldingen, waarvan 374 serieus in behandeling. Van de 182 geselecteerden, zijn er 111 nu daadwerkelijk aan de slag en heeft men bij Job Creation het idee dat ze het twee jaar (en meer) zullen uit zingen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Job Crea tion, het bedrijf dat twee jaar lang gratis advies geeft aan bedrijven, krijgt steeds meer toeloop van bestaande be drijfjes die willen uitbreiden of iets nieuws beginnen. „Veel ondernemers denken dat wij er alleen zijn voor starters, maar dat is onjuist,” zegt Pieter van Tuijll. „Dat heeft te maken met de overtrokken aandacht die op het ogenblik wordt gegeven aan de beginnende onderne mer, terwijl de functioneren de kleine ondernemer die wil uitbreiden vergeten wordt. Evenzo komen werknemers die uit een failliet of overge nomen bedrijf willen stappen en voor zichzelf beginnen niet zomaar naar ons toe.” Mogelijk is de nadruk op het beginnende ondernemers schap zo groot geweest, dat de anderen niet aan Job Création denken. Daarbij speelt ook dat starters niet over het algemeen veel meer tijd voor informatie en bege leiding over hebben, dan mensen die al in het werk proces bezig zijn. Wat Pieter van Tuijll en Bart Willems ook is opgevallen, is het uitblijven van bepaalde categorieën ondernemers bij Job Creation: weinig in de computerbusiness, weinig in de categorie waterwinning, -zuivering en -verplaatsing, weinig uit de dienstverlening electrotechniek en weinig uit de offshore. Wat Willems en Van Tuijll zeer steekt is dat er een handjevol mensen in Rotter dam met groot enthousiasme bezig is het nieuwe onderne mersklimaat een forse duw in de rug te geven, terwijl een grote groep zonder daad kracht toekijkt. Pieter: „Wat mij dwarszit is het pessimisme van veel mensen met wie je te maken hebt bij de gemeentelijke overheid en het grote be drijfsleven in Rotterdam. Ze zien de toekomst somber in. Bart: „Je voelt weinig energie uit de ondernemerswereld komen. Het lijkt allemaal een beetje voort te kabbelen. Zo voelt de individuele starter dat tenminste.” Job Creation ooit in Den Haag van start, en overge waaid naar Rotterdam kan zich spiegelen. Van Tuijll: „We kwamen van de amb tenarenstand naar de onder- nemersstad. We verwachtten een broeinest aan activitei ten, maar tot nog toe is dat niet gebleken.” Hoewel daar vanuit de bege leidende bedrijven nu paal en perk aan wordt gesteld. Het Bedrijfs Technologisch Cen trum, Buskruit, het Hulp en Informatie Centrum, de Broedplaats en Job Creation, zetten regelmatig de klokken gelijk, opdat niet ieder alleen zijn eigen straatje veegt, maar er ook sprake is van een duidelijker overkoepe lend beleid. Het gevaar van een neerwaartse spiraalbe weging moet worden bezwo ren. Pieter van Tuijll: „Als mensen op sleutelposities de toe komst somber bekijken, ziet het er negatief uit. Wij moe ten gezamenlijk hier de zaak aanzwengelen. Rotterdam is een prima uitvalsbasis en biedt goede kansen aan on dernemers als ze beginnen of uitbreiden. Als je gaat zitten ’’somberen” bederf je je eigen markt. Wat wij willen is juist die markt breder maken. Er wordt ons wel eens verwe ten dat we wolkenridders zijn, maar als je ziet wie er al in het zadel zijn geholpen, kun je zo’n uitspraak niet handhaven." Wel zijn in het eerste jaar van JC ’s ’bestaan geholpen (om een kleine greep te doen): Kaapverdische visimporteur, micahandelaar, traiteur, schakelingentechnicus, soft warebedrijven, betonboorbe- drijfonderhoudsbedrijf voor vorkheftrucks, natuursteenta pijt bedrijf en een laser- en opticientechnisch bedrijf. „Juist in die laatste hoog waardige categorie verwacht ten we veel meer,” zegt Bart Willems. Maar misschien komt dat ook beter op gang wanneer ons gebouw aan de Vierhavenstraat in Rotterdam klaar is. Begin volgend jaar, op 3 januari, hebben we dan een open dag en kunnen we de laatste ruimten aan on dernemers verhuren.” Die oplevering is door om standigheden drie maanden vertraagd waardoor er een kortdurende rem op het pro ject van Job Creation is ge komen. Op het ogenblik heeft men een toevloed aan onder nemers die iets willen begin nen en kiezen voor de twee ïooeeo-soooeooooeooeooeoocraooocwacwcM» Het team van Job Creation: v.l.n.r. Pieter van Tuijll, Dorine in 't Veld, Jan Bart Henry, Bart Willems en Friso Boogerd. B" C. DIJKSHOORN Trekking 6 december 1984: Winnares: Mevrouw M.C.C. Fron- tino-Toor, St. Victorstraat 5. Winnares: Mevrouw S. de Lang- Pille, Mevrouw Kuipers-Rietberg- plantsoen 53. Hij zei dat hij niet behoorde tot de ergst gemartelden (bijv, de vrouwen hadden ‘t vaak veel slechter) en dat 1 op de 40 mensen in Uruguay soortgelijke erva ringen hadden als hij. Na de verkiezing in Uruguay van een paar weken gele den, is er weer een begin van democra tie en hoopt de heer Pais in januari naar zijn land terug te gaan om mee te wer ken aan een betere gezondheidszorg en dan in ‘t bijzonder op ‘t gebied van de kindersterfte. 40% van de babies over lijdt in het eerste jaar van hun leven. Hans van Leeuwen vertelde in het kort over twee adoptiegroepen, die momen teel een gevangene uit Turkije en Oe ganda geadopteerd hebben. WADDINXVEEN - Ruim tien jaar ge leden is in Waddinxveen voor het laatst een nieuwjaarsbijeenkomst georgani seerd. Op initiatief van de gemeente raad (D‘66) vinden B en W het echter een goede zaak wederom een dergelijke bijeenkomst te organiseren waar inwo ners en bestuurders van Waddinxveen elkaar hun goede wensen voor het nieu we jaar kunnen overbrengen. Op donderdag 3 januari 1985 van 19.30 tot 21.00 uur zal daarom in de raadszaal van het gemeentehuis een nieuwjaars bijeenkomst worden gehouden. Trekking 30 november 1984: Winnares: Kok-Brabander, weg 5. Trekking 21 november 1984: Trekking 3 december 1984: Winnares: Mevrouw W. Versloot, Heggewinde 46. Trekking 23 november 1984: Winnares: mevrouw G. van Beek, Acaciastraat 48. Trekking 26 november 1984: van het centraal stembureau en er is sprake van de aanbieding van ge loofsbrieven. Het platform heeft besloten zijn ac tiviteiten in eerste instantie in te richten op de lagere scholen en meer in het bijzonder op het stimuleren van het vredesonderwijs. Een in ok tober gehouden enquête heeft uitge wezen dat daar voldoende belang stelling voor bestaat, mits het onder steunend materiaal niet een politiek karakter zou dragen. Voor het selecteren en aanschaffen van dat materiaal, alsmede voor het organiseren van een forumdiscussie vraagt het platform een subsidie van f. 1.000,-. De theatergroep Nieuwe Waterweg uit Vlaardingen speelde i.v.m. bovenge noemde campagne een zelf geschreven, beklemmend stuk met een open einde, want helaas gaan de martelingen nog steeds door. Hannie Okkes sloot hier op aan door iets te vertellen over het schrij ven voor gevangenen. Met behulp van voorbeeldbrieven kan een ieder hier aan meedoen. Zij vertelde over een ge vangene die ervaren had. wat het is als er voor je geschreven wordt en hoe dat helpt. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 12 DECEMBER 1984 In de week voor de kerstvakantie gaan de kinderen ook banen zwem men, banen waarvoor ze eerst spon sors hebben gezocht. De stand van de actie bedraagt op 10 december al ruim f 300,--, maar de grote klap moet nog komen. Dus komt er een kind bij u aan de deur, laat hem/haar een karweitje doen of teken in voor zijn/haar zwemtocht. H. J. GROENENDIJK- BERNARD WADDINXVEEN De commissie van bestuur van de samenwerkings school voor HAVO/Atheneum aan de Sniepweg biedt op vrijdagavond 8 februari van het volgend jaar een feestavond aan aan alle geledingen van de school, zo is op de laatste be stuursvergadering besloten. In dezelfde vergadering werden nieu we bestuursleden geihstalleerd en af scheid genomen van de vertrekkende leden. Namens de vergadering sprak wethouder mevrouw L.M. Ooster- broek-Waagmeester een kort woord van dank tot de vertrekkende leden en plv-leden mevrouw M.M. Sirre- Nijkrake, mevrouw C. Bloem-Bom- meljé, de heer Th.G. Blom en de heer W.C. de Bruijn. Vervolgens heette zij de nieuwe plv-leden W.H.M. Frede- riks, W.L. van ‘t Hof, G.J. Menken en J.A. Welleman welkom. Zij kwamen spontaan met allerlei plannen waarvan de volgende gerea liseerd gaan worden: een oud papier- aktie, karweitjes doen, sponsorzwem- men, flessen verzamelen, kerstversie ringen maken en aan de ouders ver kopen. Voor de klusjes en het sponsorzwem- men hebben de kinderen een kaart gekregen, waarop de mensen hun gift kunnen aantekenen, zodat ze zeker weten dat het geld goed terecht komt. De kinderen zijn al druk bezig om tijdens de handvaardigheidlessen kerstversieringen te maken. Deze versieringen worden donderdag 20 december in de school verkocht. De aanpassing van de OG-belastings- verordening komt aan de orde in de vol gende week woensdagavond te houden gemeenteraadsvergadering. B. en W. hebben de raadsleden eerder voorge steld de verordening aan te vullen met de naam "Raadhuisplein en daarbij liggingsfactoren toe te kennen van 1.25, 1.25, 1.00 en 1.00, aangezien vermel ding tot op heden achterwege is geble ven. Voorts behoeft de liggingstabel wijziging, omdat een aantal woningen aan de Kievitsdreef naar thans blijkt in een aantrekkelijker positie is komen te verkeren. Als gevolg hiervan vinden B. en W. het juist dat de thans voor deze woningen vastgestelde liggingsfactor 1.00 wordt gewijzigd in de liggingsfactor 1.10. De uitslag van de geslaagde Sint Nico- laasactie, waaraan iedereen die voor el ke bestede tien gulden in het bezit kwam van een lotnummer, kon mee doen is volledig als volgt: Trekking 19 november 1984: De heer H.H. Heller gaat de plaats innemen van C. Dijkshoorn en G. van den Berg die van mevrouw H.J. Groe- nendijk-Bernard. De wordingsgeschie denis van het CDA in herinnering brengend behoudt de ARP een ARP- zetel en wordt de CHU-plaats inge nomen door een KVP’er. Maar dat geldt niet meer, want het CDA is ook in Waddinxveen een éénheid aan het worden. Een fusieprotocol geldt in 1986 niet meer. WADDINXVEEN - De voortgaande bouw van huizen in de nieuwe woon wijk Zuidplas betekent ook dat de ge meentelijke verordening voor onroe rend goedbelastingen steeds moet wor den aangevuld. Met ingang van het vol gend jaar zullen de woningen langs zo'n 15 nieuwe straten aangeslagen worden ter betaling van OGbelasting. De verordening zal worden aangevuld met de straten: ’’Zuidplaslaan”, ’’Dreef’, ’’Koekoeksdreef”, "Buizerd- hoek”, ’’Havikhoek”, ’’Sperwerhoek”, ’’Floriserf’, ’’Herbarenerf”, "Machtel- derf”, ’’Woubrechterf’, ’’Graanakker- ’’Haverakker”, ’’Korenakker”, ’’Lin zenakker” en ’’Roggeakker”. De aan deze straten toe te kennen facto ren voor ligging worden bepaald op: 110 in het geval het woningen in dat ge bied betreft, gelegen in de onmiddelijke nabijheid van groenvoorzieningen, wa ter, e.d. en 1.00 in het geval het wonin gen in dat gebied betreft, die niet geacht kunnen worden onder de eerste facto ren te behoren. enkele van de medewerkers. Hierna speelde de muziekgroep Yupan- ki Zuid-Amerikaanse muziek. Men be speelde verschillende muziekinstru menten op een bijna professionele wij ze. De zaal beloonde hen met een ent housiast applaus. Na de pauze vertelde Aty van Weelden over het scholenwerk. Rond de 10e de cember krijgen de meeste leerlingen van de 6e klassen van de lagere scholen een dia-serie over A.I. te zien. In het voortgezet onderwijs staat op het ogen blik de campagne "Martelen is mensen werk, maar de bestrijding ervan ook“ in de belangstelling. In het kader hiervan gaf mevrouw Felicia van Deth, bekend poppenspeelster uit Den Haag, gedu rende twee dagen zes voorstellingen voor een aantal leerlingen van het voortgezet onderwijs. WADDINXVEEN - Vrijdag 7 en zaterdag 8 december werden door de Waddinxveense rijkspolitie 4 17-jarige Waddinxveense knapen aangehouden in verband met ver moedelijk door hen gepleegde dief stallen, inbraken en vernielingen. Eén van de knapen was reeds eer der met de politie in aanraking ge weest in verband met gepleegde diefstallen en inbraken. Zij hebben bekend o.a. in Wad dinxveen en Zevenhuizen brom fietsen te hebben weggenomen. Verder werden in Waddinxveen 2 fietsen ontvreemd en in Nieuwerk- erk 1In het voorjaar van 1984 wer den diverse vernielingen gepleegd aan personenauto’s welke stonden geparkeerd nabij de Heggewinde en de Akkerwinde. In één wekend werd 3 keer inge broken in dezelfde zuivelwagen. Daarbij werd voor ca. 1.800.- aan sigaretten, snoep en geld ont vreemd. Vanuit een tuin achtereen woning aan de Peuleyen werd een krat bier ontvreemd. Bewoners aan de Da Costa weg werden bena deeld, daar bij hen een krat bieren een doos wijn werden weggeno men. Bij een bedrijf aan de Piasweg werd 2 keer geld weggenomen. Bij inbra ken in 3 auto’s in Waddinxveen werden o.a. buitgemaakt een foto koffer t.w.v. 1.500,-, gereed schap en een gereedschapstas. Verder werd ingebroken in een wo ning aan de Boezemweg en in een woning te Reeuwijk. In een winkel in Gouda werd geld weggenomen en bij een tweede zaak werd dit ook gepoogd. Een hoeveelheid van de ontvreem de sigaretten en de fotokoffer kon den worden achterhaald. Deze goederen zullen aan de respectie velijke eigenaren worden terugge geven. In verband met deze ge pleegde strafbare feiten kunnen nog enkele aanhoudingen worden verwacht. WADDINXVEEN - In een goed gevulde zaal van het Trefpunt heeft de Werkgroep Waddinxveen van Amnesty International maandag - de Dag van de rechten van de mens - een geslaagde informatieavond gehouden. De Uruguayse kinderarts Tito Pais, de muziekgroep Yupanki en de the atergroep Nieuwe Waterweg waren Centraal op de informatieavond stond echter het werk van Amnesty Internati onal, de door deze organisatie gevoerde en te voeren campagnes, het functione ren van de Waddinxveense adoptie groepen, het werk op de plaatselijke scholen en het schrijven voor politieke gevangenen. De informatieavond van Amnesty In ternational in het Trefpunt werd ge opend door Anja Dijkhuizen. Daarna kreeg de kinderarts Tito Pais uit Urugu ay het woord. Hij vertelde over zijn er varingen in zijn land, waar hij door de fascistische machthebbers was gearres teerd en gemarteld. Na een veroorde ling tot 2 1/2 jaar gevangenisstraf, om dat hij een vakbondsleider s uur onder dak had verschaft, kreeg hij de gelegen heid het land te verlaten. WADDINXVEEN De gemeente heeft meer tijd nodig om het lande lijk gebied in oostelijk Waddinxveen aan een herzien bestemmingsplan te helpen. Om te voorkomen dat in de tussenliggende tijd eventuele dingen in dit gebied rond Brugweg en wijde omgeving gebeureen die ongewenst zijn hebben B. en W. de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad gevraagd een voorbe- reidingsbesluit te nemen. Bij brief van 15 januari 1982 heeft de toenmalige Staatssecretaris van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Or dening de gemeente een afschrift ge zonden van het Koninklijk Besluit van 8 januari 1982 houdende de be slissing op de ingestelde beroepen (waaronder van de raad) tegen de ge deeltelijke onthouding van goedkeu ring door Gedeputeerde Staten aan het bestemmingsplan ‘Landelijk Ge bied Oost’. WADDINXVEEN -Half januari wordt er in het Anne Frank-centrum aan I het Jan van Bijnenpad een huisvlijttentoonstelling gehouden. De organisa- c |j tie daarvan is in volle gang. Inmiddels kan een oproep worden gedaan aan hen die aan deze bijzondere expositie in het bruisende Anne Frank-cen- trum willen meedeen. i i De tentoonstelling Huisvlijt van ouderen van Waddinxveen wordt op don- i I I derdag 17 en vrijdag 18 januari gehouden omdat bekend is dat vele oudere J i I Waddinxveners aan huisvlijt doen, waarbij prachtige producten worden ge- 7 maakt. Welnu: Er wordt nu een kans geboden ieders huisvlijtartikelen te la- 1 II ten bewonderen. J i Wat kan er ingeleverd worden? Allerlei producten zelf gemaakt zoals: haak i brei-en borduurwerk, frivolitè en kantklossen, knoop en weefwerk, pop- I i penfotografieteken- en schilderkunstglas- en houtbewerking, boetseer- I werk, legpuzzels, modelbouw en dergelijke. X De zelfgemaakte werkstukken kunnen worden ingeleverd op: dinsdag 15 X januari 1985, tussen 19.00 en 20.00 uur en woensdag 16 januari 1985, tussen A 10.00 en 12.00 uur. Het is belangrijk alle artikelen van naam en adres te 1 I n voorzien. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot het Anne Frank n entrum, telefoonnummer 15555 tussen 16.00 en 17.00 uur. K WADDINXVEEN In de volgende week woensdagavond te hou den gemeenteraadsvergadering, de laatste van dit jaar, zal afscheid worden genomen van de vertrekkende CDA-gemeenteraadsleden mevrouw H.J. Groenendiik-Bemard en C. Dijkshoorn. Beide chris- ten-democraten maken plaats voor de heren H.H. Heller en G. van den Berg. Deze wisselingen in de CDA-fractie gebeurden op dit moment uit een oogpunt van continuiteit. Er zouden anders in 1986, als er weer gemeen teraadsverkiezingen zijn, te veel nieuwe christen-democraten zijn, om dat dan ook fractievoorzitter drs. G. Blom een punt achter zijn raadswerk gaat zetten. Het vertrek van twee gemeenteraads leden en de komst van twee andere blijkt reeds uit de lijst van mededelin gen en ingekomen stukken, die het college van B. en W. heeft gestuurd aan de gemeenteraad. Er is namelijk correspondentie van de voorzitter WADDINXVEEN - De Sint Nicolaasactie 1984 ‘1000 piek om de dag’ van de middenstandsvereniging Waddinxveen kan vandaag worden afgesloten met de publikatie van de volledige lijst van ne gen prijswinnende lotnummers, getrokken door het notariskantoor J. in ‘t Hol en mr. P.L. van der Meulen. Vorige week donderdag avond werd in Partyhome aan de Passage de laatste twee trekkin gen verricht. De winnende lotnummers geven recht op f 1.000,-- (inlichtingen bij G.P. Kraijesteijn, tel. 01828-12068). Trekking 28 november 1984: Mevrouw A.W.M. Middelburgse- WADDINXVEEN - In de vol gende week woensdagavond te houden gemeenteraadsvergader ing komt het voorstel van B. en W. in bespreking om het Vre- desplatform Waddinxveen een subsidie te geven van f. 1000,—. Al in een dit voorjaar gehouden gemeenteraadsvergadering werd in meerderheid de bereidheid uitgespro ken om in voorkomend geval het toe kennen van enig subsidie aan het Vre- desplatform Waddinxveen te willen overwegen. In een brief heeft het Vredesplatform daar zijn vreugde over uitgesproken en aangekondigd dat nadere voorstellen uitgewerkt zullen worden. Die voorstellen zijn nu bij brief ingediend en komen in het kort op het volgende neer. WADDINXVEEN - Het is niet be kend hoeveel vanuit Waddinxveen is gegeven voor de bijzonder ge slaagde landelijke actie ‘Eén voor Afrika’ ter leniging van de hongers nood in een groot aantal landen in dit werelddeel. Wel is bekend dat de gemeenteraad van Waddinxveen tijdens de behande ling van de gemeentebegroting voor 1985 f 1.500,- beschikbaar stélde voor dit doel, dat er in de collectebus in het gemeentehuis f 5.600,- werd gestopt en dat de Rabobank Wad dinxveen f 17.500,- inzamelde. De andere plaatselijke banken deden eveneens mee, maar dit geld kwam terecht op de districtskantoren in Gouda. Immiddels is bekend geworden dat de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen eveneens heeft ge collecteerd voor Afrika. De hervorm den brachten het mooie bedrag van f 22.562,30 bijeen. Dit geld zal wor den gegeven aan de Stichting Woord en Daad ter bestrijding van de hon gersnood in Afrika. Een spontane actie die op de openba re mr. A. de Roosschool (Wingerd) werd gehouden heeft al f 300,- opgebracht, zo laat schoolhoofd A. de Rijke ons weten. Na de aangrij pende televisie-uitzending over de hongersnood in Afrika op maandag 26 november wilden de leerlingen van deze school namelijk ook een ac tie voor Afrika gaan voeren. Zoals bekend heeft de Kroon, onder meer ambtshalve goedkeuring ont houden aan een groot aantal plan- voorschriften. Mede als gevolg hier van is het bestemmingsplan geen goed toetsingskader meer voor het verlenen van bouw- en/of aanlegver- gunningen. Herziening van het be stemmingsplan is mitsdien noodza kelijk en ook verplicht. Overigens is een herziening van het bestemmings plan inmiddels in voorbereiding, doch zal nog enige tijd vergen. Uit het vorenstaande blijkt, dat ter- visielegging van een herzien plan niet op korte termijn haalbaar is. Een en ander is mede een gevolg van de nog al complexe problematiek op punten als de sierteeltmogelijkheden, de bouw van burgerwoningen en het aanlegvergunningstelsel. Voorts speelt de factor tijdgebrek een belangrijke rol. Op 21 december 1983 heeft de raad voor het gebied van ‘Landelijk Ge bied Oost’ reeds een voorbereidings- besluit genomen waarvan de geldig- *heidsduur op 21 december 1984 ver valt. Dit voorbereidingsbesluit bevat te een aanlegvergunningenstelsel. Om nu te voorkomen dat na genoemde datum ongewenste bouwactiviteiten plaatsvinden dan wel ongewenste werken - geen bouwwerken zijnde - of werkzaamheden worden uitge voerd (bijv, het scheuren van gras land voor sierteelt) achten B. en W. het gewenst dat een voorbereidings besluit wordt genomen met daaraan gekoppeld een aanlegvergunningen stelsel. SS:.SSSSS^SS>*'S:-:

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 9