Wereld betekent al veel KIESIN1985 VOOR MAANDBETALING TDMA LIMA Optimisme remonstranten over snelle restauratie Play-backfestival trok 600 bezoekers Van Ginkel BV heropend ’’Aandacht voor Derde PLHXBHF NOG VIER Na financiële steun van de gemeente Kerngroep tot W’veense schooljeugd: vrouwen WADDINXVEEN Waddinxvener ten onrechte KIES 01727-2080 Kerstviering Plattelands- BRIEFJES VAN DUIZEND Danny de Munk en Pat Benater werden eerste Activiteiten rond Kerst in De Bonkelaar WADDINXVEEN - In het Wad dinxveense sociaal cultureel-cen- trum De Bonkelaar aan de Beu kenhof worden in de Kerstvakantie allerlei aktiviteiten voor de lagere schooljeugd gehouden. van bed gelicht EERLIJK DELEN 104509 215425 060614 203751 Een vast maandbedrag haalt uw betalingspieken eruit. U betaalt voor dit kosten- apparaat niets. Ook brengen wij geen rente in rekening. Kies voor jarenlange ervaring Kies kieskeurig De Bomenwijk Verheugd <s Waddinxveen-Zuid Zeer urgent Dwalingen Schade aan uw auto vereist /—a deskundige jW reparatie. ?"CWft Bejaardenmiddagen f E3 L.V 4 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 19 DECEMBER 1984 GLASBEEK AS** Het geheel verbouwde en opgeknapte kantoor van reis- en passagebureau Maandag 24 december Donderdag 27 december Woensdag 2 januari. Donderdag 3 januari irnni •5 uit de vicieuze cirkel te geraken nu de Remonstrantse Kerk zelf te weinig mid delen heeft. De kerkleden zijn al gerui- Toen daarnaast het reisbureau in de Passage de IATA-erkenning kreeg hetgeen voor met name het Waddinx- veense bedrijfsleven van groot belang is, werden plannen gemaakt om tot modernisering van het kantoor over te gaan. Lima ben je totaal op jezelf aangewezen als je je werk kwijt raakt omdat het be drijfje waar je werkt failliet gaat. Soci ale voorzieningen zijn er niet." piSamen etekl we i percteg S* o o Donderdag 27 december 20.00 uur Cursus schaken. Donderdag 20 december 19.00-20.30 uur Hobbyclub jon gens en meisjes 6-16 jaar. Vrijdag 21 december 20.00 uur Klaverjassen. Vrijdag 28 december 19.00 uur Disco Voor alle activiteiten moeten de kinderen zich voor 21 december op geven, wil je dan ook gelijk geld meenemen om te betalen?," aldus de organiserende kinderwerkgroep. Donderdag 20 december: 15.30-16.45 uur Hobbyclub jon gens en meisjes klas 1, 2, 3. Van 14.00 tot 16.00 uur knutsel- middag, met vooraf een toneel stuk. Deze middag heeft als thema "computers". De kosten zijn f 1,50 per persoon. Van 10.00 tot 12.00 uur is er een knutselochtend rond het thema: Kerst". De kosten zijn: f 1,50 per per persoon. Het College van Burgemeester en Wet houders, dat de Waddinxveense ge meenteraad tijdens de begrotingsbe handeling nog informeerde over de Derde-Wereld-activiteiten in dit Gou- wedorp, stelt verheugd vast dat de be wustwording wat dit betreft bij de jeugd goede voortgang boekt. B. en W. on dersteunen de activiteiten van de kern groep dan ook.van harte. Ook in 1985 zullen er veel activiteiten verricht worden door de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinx- veen om de betrokkenheid van de Wad dinxveense bevolking te vergroten. Juist in een periode waar detigen econ omische problemen veel aandacht vra gen, mag de interesse in de Derde We- reld-problematiek niet verslappen", vindt het College. Vorige maand kreeg de Nederlandse or ganisatie voor internationale ontwikke- Knutselen, spelletjes, pannekoe- ken bakken een een toneelstukje zijn daar de voorbeelden van. De Bonkelaar komt voor een aan tal activiteiten voor kinderen in de lagere schoolleeftijd vrijwilligers tekort. Dit geldt vooral voor de kookcursus op maandag van 16.00- 17.30 uur, voor de tekencursus op dinsdag van 16.00-17.30 uur en voor de instuif op woensdag van 14.0015.30 uur. "Een speciale opleiding of bijzon dere kreativiteit is niet nodig. De programma's worden in overleg met vrijwilligers, stagaires en be roepskracht gemaakt. Wel noodza kelijk is een aktieve inzet en ent housiasme bij de voorbereidingen en uitvoering van de activiteiten", aldus Gerry Tol van de Bonkerlaar over de gewenste vrijwilligers. Ze hoopt op voldoende aanmeldin gen. Aan de gemeenteraad hadden Burge meester en Wethouders al geschreven dat de restauratie van de kerk aan de Zuidkade zeer urgent is geworden en dat er gauw wat moet gebeuren om dit monumentale gebouw te behouden. De Dienst Monumentenzorg van het Ministerie van Welzijn. Volksgezond heid en Cultuur (WVC) neemt namelijk geen (harde) actie zolang de kerk het voor de restauratie benodigde eigen aandeel van de toegezegde subsidie van bijna 8 ton (te weten bijna 156.000,-) niet heeft bijeengebracht. De gemeentelijke bijdrage moet wor den gezien als een laatste redmiddel om WADDINXVEEN - Bij de midden- standvereniging Waddinxveen liggen ter afronding van de Sint Nicolaasactie 1984 ”1000 piek om de dag", nog vier briefjes van duizend gulden op de recht matige eigenaren te wachten. Deze moeten dan wel de volgende lot nummers kunnen laten zien: WADDINXVEEN - "Je kunt mensen in de ontwikkelingslanden helpen met geld er er over te lezen. En door belangstelling-te hebben voor hun problemen. Dan doe je al heel veel". Dat staat in de najaarseditie van de schoolkrant Torna Lima-Flitsen, die door de volgende jaar tien jaar bestaan de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen is uitgegeven. Daarin maakt de kerngroep, die eerst een landbouwproject in het Afrikaanse Bourkina Fusso (Boven Volta) finan cieel en moreel steunde en nu de aan dacht heeft verlegd naar een bedrijfje- sproject in de sloppenwijken van de Pe ruaanse hoofdstad Lima, op een helde- rer manier duidelijk hoe de verdeling van het voedsel in de wereld helemaal niet klopt. ’’Natuurlijk is ook een klein bedrag welkom, want vele kleintjes maken sa men een grote. Net als de vele kleine be drijven in Lima, met ieder enorme moeilijkheden, die samen een groot project vormen. Een daarmee elkaar helpen en op elkaar steunen. Maar ook wij moeten helpen: duizenden in Lima hebben net dat steuntje in de rug nodig. Om overeind te blijven in een land waar alles fout lijkt te gaan, economisch en politiek", aldus de Kerngroep Ontwik kelingssamenwerking Waddinxveen. "Velen van ons hebben in de huidige si tuatie in Nederland moeilijk. Maar in Van 10.00 tot 17.00 uur: een groot spel en pannekoeken bakken. Brood meenemen voor tussen de middag. Het kost f3,- per persoon lingssamenwerking NOVIB f 55.000,- aangeboden voor het Lima project. De ze flinke som geld is voor een groot deel ter beschikking gesteld door de ge meente. voor een kleiner gedeelte ook rechtstreeks door de inwoners van Waddinxveen, bij een collecte of als do nateur. Soms voor een groot bedrag, soms voor een klein bedrag. Wie de situatie in de Derde Wereld wat aangaat kan er in Waddinxveen iets aan doen - aldus de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Waddinxveen door donateur te worden of een eenma lige bijdrage te storten op giro 3560360 t.n.v. penningmeester "Waddinxveen- Toma-Lima” te Waddinxveen. Van Ginkel BV in de Passage. (Foto: Sjaak Noteboom). BV van de Kerkweg-Oost (onderaan de oprit naar de hefbrug) verhuisde naar het gloednieuwe noordelijke deel van het winkelcentrum “de Pas sage”, waar de opening van het toen zeer moderne reisbureau werd ver richt door burgemeester C.A. van der Hooft. In de afgelopen jaren moderniseerde Van Ginkel de vestiging in Zoeter- meer en werd ook het kantoor in Gouda op de hoek van de Markt en de Korte Tiendeweg aangepast. Bo vendien werd door de voortdurende Op een tekening zitten aan tafel Kees de Jong uit Waddinxveen en Thomas Ky uit Bourkina Fasso (Boven Volta). Kees heeft een tafel vol eten voor zich en Thomas een klein bakje rijst. In de wereld is er voedsel genoeg, maar toch krijgt de èèn te veel en de ander te wei nig. Volgens de Kerngroep sterven er alleen al aan de honger 40 miljoen men sen per jaar op deze aarde. "Dat is evenveel als driemaal de gehele bevol king van Nederland", zo staat er in de schoolkrant. Van 10.00 tot 17.00 uur uitstapje naar de dierentuin "Blijdorp" in 1 Rotterdam. De jongeren gaan er met de trein naar toe, bekijken daar de dieren en gaan vervolgens naar de speeltuin. Tussendoor eten ze hun zelf meegebrachte brood op. Voor deze activiteit geldt een maxi maal aan kinderen dat mee kan. Het kost f7,50 per persoon. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Op initiatief van de Haagse justitie is vorige week vrijdagmorgen vroeg ten onrechte een 59-jarige Waddinxvener van zijn bed gelicht om hem op die manier te dwingen die dag voor de politierechter te verschijnen. Maar omdat de zaak waarvan hij wordt verdacht (en valse bommelding vorig jaar zomer in Zoetermeer) opnieuw was verdaagd behoefde de man helemaal niet in het Haagse Paleis van Justitie te zijn. Met koffie en verontschuldigingen kon de Waddinxvener terug keren naar zijn huis, waar de buren overigens met verbazing van de politie-actie hadden kennis genomen. De man zal op een later moment voor de rechtbank moeten verschijnen in verband met een valse bommelding bij de Zoetermeerse verzekeringsmaat schappij Klaverblad (omdat de Wad dinxvener ten onrechte een brandscha- deuitkering zou zijn onthouden) en het plegen van een verkeersovertreding. Beide zaken wil de politierechter in èèn zaak behandelen, waarbij de Waddinx vener wel aanwezig dient te zijn. Om die reden was een paar weken geleden al tot verdaging besloten. maar was ook bedoeld om het geld en het talent bij elkaar te brengen om voor de bejaarden in zowel het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bij- nenpad als Huize Souburgh aan de Prins Bemhardlaan volgend jaar een gezellige middag te bereiden. Aan de hand van een prima klop pend tijdschema werd in Het Tref punt een vele uren durend program ma afgewerkt. Het bijna vier uur durende middagprogranma, waarin alle 35 medewerkenden optraden, liep nog geen anderhalve minuut uit. Presentator Cees Niemans zorgde voor een vlot en gezellig verloop van de optredende imitatie-artiesten, welke vooral verzot bleken op Danny de Munk, de Dolly Dots en de Star- sisters. Een vijfkoppige jury, met muziek-, pers-, en verenigingsmensen, bepaalde ’s middags welke 6 jongeren en 7 wat ouderen mochten meedoen aan de fi- naleavond, die werd gepresenteerd door de Reeuwijker Henk Schoorel en waar de Waddinxveense Tineke Schouten (Cees Niemans), de Goudse Michael Jackson (Erik Krijgsman) en de Waddinxveense Dolly Dots voor optredens zorgden. Ook ’s avonds was een vijfkoppige jury actief, die overigens duidelijk andere maatstaven bleek aan te leg gen dan hun collega’s van ’s middags. Beide jury’s oordeelden naar onze mening te matig over de soms zeer treffende uitmonsteringen van de op tredende play-backartiesten. Zo werd Pat Benatar met danseressen van Ja net Reinders ten onrechte veel te laag gewaardeerd tijdens de voorselectie, waardoor de finale werd gemist, en ontbrak het ook de treffend gelijken de lingeriegroep Apollonia 6 uit Wad dinxveen aan voldoende punten in de finale. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA. kenmerk voor vakwerk De tekening uit de schoolkrant Toma-Lima-Flitsen met de goed gevulde Kees de Jong uit Waddinxveen en de magere Thomas Ky uit Boven-Volta (Bourkina Fasso, zoals het land tegenwoordig heet). me tijd in de weer om de nog benodigde gelden bij elkaar te krijgen, zo blijkt ook uit de verslaggeving in het blad Ge- meenteberichten van de Vrijzinnig Pro testantse Gemeenten in de Rijn- en Gouwestreek. Het bestuur van de Remonstrantse Kerk in Waddinxveen wordt sinds kort weer voorgezeten door de heer W. Moelker. Op de laatste ledenvergade ring nam hij deze plaats over van de heer J. Wiggers. In het bestuur werd verder benoemd mevrouw T.J.G. Both- van ‘t Slot. (Ron Janmaat) en derde de Ter Aarse Cyndi Lauper (Marleen Kolijn). Het in Waddinxveen gehouden play backfestival bood niet alleen vele tientallen jongeren uit de streek de gelegenheid zich te manifesteren, Uit de ledenvergadering bleek dat de fi nanciële situatie bij de Waddinxveense remonstranten zorgelijk is. De laatste jaren zijn er steeds tekorten geweest, die nu na het opsouperen van enkele re serves de draagkracht van de gemeente eigenlijk te boven gaan. Besloten is pogingen te ondernemen om de tekorten weg te werken. Verschillen de suggesties worden onderzocht op een kans van slagen. Het Remonstrantse Vrouwenkontakt hield een verloting door de uitgifte van 300 loten a f 1,00, terwijl op de twee weekmarkten een kraam was ingericht voor de verkoop van zelfgemaakte arti- kelen. Bovendien was er een mogelijk heid voor f 1,00 de naam van een prach tig aangeklede pop te raden. Degene die de naam raadde, mocht de pop be houden. De naam was: Dorien. De opbrengst van deze aktie was, na af trek van alle kosten f 1.130,00. Deze jury-dwalingen mochten de pret niet drukken want zowel de mede werkenden (waaronder de Moerka- pelse Anita Meyer - Linda Steenber gen -, die op Nieuwjaarsdag op de te levisie te zien is) als het publiek ver maakten zich uitstekend. Af en toe leek de spanning op die welke tijdens een televisiesongfestival gebruikelijk is. Het toneel zag er ver zorgd uit met een mooi play-back- decor. De muziek was in goede han den van de discotheek The Black Panther, al sloegen de platen door al die bewegingen op het toneel wel eens een groef over. Officieel wordt de Sint Nicolaasactie 1984 op 31 december 1984 afgesloten. Inmiddels zijn al vijf briefjes van dui zend gulden door de middenstandsver- enniging uitgereikt. Zij die in het bezit zijn van bovenstaande lotnummers wor den verzocht zich in verbinding te stel len met de middenstandspenningmees- ter G.P. Kraijensteijn, tel. 01828- 12068. WADDINXVEEN - Het bestuur van de Remonstrantse Kerk denkt dat de restauratie van het uit 1836 stammende Godshuis in zicht komt en ver wacht dat binnen niet al te lange tijd een begin met de ingrijpende oop- knapwerkzaamheden van het monument kan worden gemaakt. Dat optimisme wordt gebaseerd op het door de Waddinxveense gemeenteraad genomen besluit om de dringend nood zakelijke restauratie met f 80.000,- te subsidiëren en voor f 40.000,- garant te staan voor de rente en aflossing van de op te nemen geldlening. Omdat het geheel gemoderniseerde reis- en passagebureau Van Ginkel BV in het winkelcentrum ”de Passage” negen jaar op die plek is gevestigd werd zaterdag een taart mgt negen kaarsjes aangesneden door cheffin Marian Ide- lenburg met naast haar directeur A.G.M. van Ginkel. Op de achtergrond staan van links naar rechts de medewer- kers/sters Ad van Maaren, Johanna Steenland, Marleen Bouvee, Maria van Ginkel-Pool, Ghita Havenaar en Jeanette Langerijs. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Zaterdag hebben cheffin Marian Idelenburg en haar medewerksters Jeanette Langerijs en Johanna Steenland het geheel ver bouwde en gemoderniseerde reis- en passagebureau van Van Ginkel BV in het winkelcentrum ‘de Passage’ her opend. De geheel gerenoveerde ‘reiswinkel’ is sfeervol en gezellig ingericht en speelt volledig in op de voortdurend verdergaande automatisering. Een di recte computerverbinding met de grote reisorganisaties en met de luchtvaartmaatschappij KLM voor de zakenreizen stelt Van Ginkel in staat binnen enkele seconden de gewenste informaties in te winnen en de re serveringen te doen. Ter gelegenheid van de heropening werd voor het Waddinxveense pu bliek twee weken geleden al in het Anne Frank-centrum de nieuwe In donesië dia-show van Van Gin kel gepresenteerd. Het was een zeer succesvolle avond met een volle zaal en een geïnteresseerd en zeer enthou siast publiek, dat genoot van de wer kelijk schitterende beelden van dit prachtige land. Omdat de nieuwe zomerprogramma’s juist deze week zijn verschenen en omdat Van Ginkel in de Passage in een nieuw “jasje” is gestoken wordt als speciale openingsactie een gratis Van Ginkel-calculator cadeau gege ven bij elke boeking voor 1985, uiter aard zolang de voorraad strekt. Het is inmiddels al weer negen jaar geleden dat het ruim 16 jaar bestaan de reis- en passagebureau Van Ginkel Dit was de in de prijzen vallende "Danny de Munk”. Ze deed mee aan het zaterdag in Het Trefpunt gehouden play-backfestival Midden-Holland. (Foto: Sjaak Noteboom). expansie naarstig naar een nieuw hoofdkantoor gezocht en gevonden op de Tweede Bloksweg, waar di rectie, administratie (geheel gemo derniseerd) en de reisorganisatie Van Ginkel is gevestigd. WADDINXVEEN - Vorige week woensdagavond werd door de afde ling Waddinxveen van de Bond van Plattelandsvrouwen de Kerstavond gevierd. De presidente opende de avond met een korte samenvatting over de historie van de kerstviering. Het idee van een versierde kerstboom bijv, is afkomstig uit West-Duitsland en werd daar al in de 16e eeuw ge daan. De heer Flaton vertelde op een mees terlijke wijze “De schone Volein ding” van Anton Coolen. Het verhaal werd al in 1932 geschreven, maar is nog zeer actueel. Het geheel werd omlijst door zang van een koor. Op dinsdag 10 januari om 10 uur is er in “De Unie” een Nieuwjaars receptie. Onder het genot van een kopje koffie is men dan in de gele genheid elkaar het beste toe te wen sen voor 1985. WADDINXVEEN Rond 600 kinderen en volwassenen hebben zaterdagmiddag en -avond in Het Trefpunt aan de Stationsstraat het play-backfestival Midden-Holland bezocht. De perfecte orga nisatie van dit festijn was in handen van Cees (Ancima) Niemans, Jan Overes en Sietze Schimmel. Er waren 35 deelnemers (indivi dueel en in groepen), die verdeeld waren in twee categoriën: tot 12 jaar en 12 jaar en ouder. Bij de jongeren won de Waddinx veense Danny de Munk (Dave van Stijn), werd de Goudse Vanessa (Co rina Rooseboom) tweede en ver overde de Boskoopsê Dolly Dots de derde plaats. Bij de ouderen bereik te de Alphense Pat Benatar (Kisa v.d. Berg) de eerste plaats. Tweede werd de Waddinxveense Lee Towers tl. 1 9 V L 4 t ~r: f?

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 19