Saldo: Drie nieuwe zaken Cool Breeze te horen KERST- Van Ginkel BV neemt PlfiMKO het budget-vriendelijke span-plafond Zonnetour BV over ATHECO3V Nieuwjaars bijeenkomst voor iedereen nooit meer BOMEN i met en zonder kluit I van 0,3 t/m 3 meter in 7 soorten witten in KRO-radioprogramma Steun provincie aan bedrijven Op initiatief van H. P. Barth Boze bui van Met directeur H.P. Barth flexibiliteit het jaar 2000 Reisbureau telt dan 23 werknemers burgemeester einde traditie Het plafond voor nu en tot ver na Op donderdagavond 20 december Klaverjassen OPEN HUISDAGEN vergroot w Plafondvakbedrijf IntimiHHinmi TL Goudse Kamer Eminent Initiatief Zeven jaar Schaik Berghuis Aanvulling C.A. v.d. Hooft T Showroom dagelijks van 10.00-17.00 uur geopend. Ook zaterdag. Bij aankoop van I een kerstboom, een boompje voor i de kinderen cadeau i (zolang de voorraad strekt) j P. KALKMAN zeer geschikt voor nieuwbouw en renovatie toepasbaar in warme, koude, droge, vochtige, natte, lange, korte, hoge en lage ruimten het systeem plafond dat maar weinig afhanghoogte vraagt en dat toch de gelegenheid geeft om 'installatie-opbouw' uit te voeren is gemakkelijk te demonteren en opnieuw aan te brengen het plafond dat de minste montagetijd vraagt Nu spanplafonds te zien tijdens onze Past. Daalmansplantsoen 22, tel. 01727-5879 4 -ui i .n. 1 FJ I O'- —Ml De Waddinxveense! Boskoopse/Goudse country- en westerngroep Cool Breeze met van links naar rechts Ted f GK 19-12'84 j F woordelijkheden overdragen aan direc teur A.G.M. van Ginkel, enig aandeel houder van de beheermaatschappij die zijn naam draagt. Ik heb interesse voor uw plafond-programma. Ik zou graag nadere inlichtingen ontvangen. NAAM: ADRES: POSTKODE/PLAATS: TELEFOON: Uitknippen en zonder postzegel in enveloppe zenden aan Ameco bv. Antwoordnummer 6089, 3700 VB Zeist, tel. 03404-60020-58500 Het district Midden-Holland van de Kamer van Koophandel en Fabrieken omvat de gemeenten: Ammerstol, Ber gambacht, Berkenwoude, Bleiswijk, Bodegraven, Boskoop, Driebruggen, Gouda, Gouderak, Haastrecht, Lek- kerkerk, Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Ouder kerk aan den IJssel, Reeuwijk, Schoon hoven, Stolwijk, Vlist, Waddinxveen, Woerden en Zevenhuizen. Volgens de Wet Handelsregister zijn in geschreven: alle ondernemingen, die in Nederland zijn gevestigd, een filiaal of bijkantoor hebben, dan wel vertegen woordigd worden door een handelsa gent, die gemachtigd is tot het sluiten van overeenkomsten dan wel behoren aan een in Nederland gevestigde recht spersoon of vennootschap. De inschrij vingen moeten plaats vinden bij iedere Kamer in welker gebied de onderne ming gevestigd is. Niet ingeschreven zijn die ondernemin gen welke aan een publiekrechtelijk li chaam behoren, die waarin uitsluitend landbouw of visserij door een natuurlijk persoon als enig eigenaar wordt bedre ven en ten slotte die waarin uitsluitend straathandel in de vorm van venten wordt uitgeoefend door de ondernemer of leden van zijn gezin. Ook uitgezon derd zijn de vrije beroepsbeoefenaren, voorzover niet in de vorm van een recht spersoon georganiseerd. Valk, René Boerrigter, Hans de Bruin en Kees Valk. (Foto: Cool Breeze). :e- ;e Boezemlaan 23a, Boskoop AMMAAMVWWMMAMAM De reddingsoperatie van Eminent in Bodegraven bestond uit de vorming van een nieuwe BV, die, met Overna me van het personeel en het rendabe le gedeelte van de voormalige ven nootschap, gefinancierd met nieuw kapitaal de onderneming voortzet. De voormalige BV bleef met de over namesom en een deel van de schul den leeg achter en moest worden ge liquideerd (“Sterfhuisconstructie”). Om de financiering rond te krijgen heeft het ministerie van Economische WADDINXVEEN - Vrijdagmorgen 21 december om acht uur kan er in de kantine van de voetbalvereniging Wad dinxveen in het sportpark De Sniep aan Kerstklaverjassen worden gedaan. De deelname bedraagt f 3,50 per persoon. Er is een verloting op deze avond. plafonds WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 19 DECEMBER 1984 Eminent/Schaik Berghuis J- WADDINXVEENAMSTERDAM - Het Waddinxveense reis- en passa gebureau Van Ginkel BV zal de reisorganisatie Zonnetour BV in Amster dam overnemen. Dat gebeurt op 1 januari 1985 via overdracht van het to tale aandelenpakket van het in Spanjereizen gespecialiseerde Zonnetour BV aan de Beheersmaatschappij Van Ginkel BV. Van de Woerdense houdstermaat schappij maken deel uit de Verenigde Bouwbedrijven Van der Heijden BV, Arwon BV, Sporton BV, Verkon BV, H. van der Heijden Beheer- en Ex- ploitatiemaatschappij BV, H. van der Heijden Projekten BV’s en II. van der Heijden Middelland II BV. meente in een persbericht laten weten, is voor het laatst een (J-1“1 - 1 1 WADDINXVEEN/BOSKOOP - Donderdagavond 20 december is de Waddinxveense/Boskoopse/Goudse country en westernformatie Cool Breeze te horen in het KRO-radioprogramma Country Time, dat op Hil versum 1 van 19.05-19.55 uur wordt uitgezonden. Cool Breeze, met de Waddinxvener Kees Valk (zang), zijn Waddinxveense broer Ted (zang en contra-bas), de Boskoper Hans de Bruijn (zang-en ritme-gitaar) en de op 20 en 21 december a.s. van 10.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur; op 22 december van 10.00 tot 16.00 uur in Boskoop Het gemeentebestuur zegt het even wel weer een goede zaak te vinden om een dergelijke bijeenkomst te or ganiseren waar inwoners en bestuur ders van Waddinxveen elkaar hun goede wensen voor het nieuwe jaar kunnen overbrengen. Omdat het de bedoeling is dat deze bijeenkomst een open en informeel karakter krijgt zullen, naast een aantal ge meentelijke aankondigingen, geen uitnodigingskaarten verzonden wor den. Het initiatief tot het weer houden van een nieuwjaarsreceptie is afkom stig van D’66-fractievoorzitter H.P. Barth. In oktober vorig jaar pleitte hij al in zijn algemene beschouwingen over de gemeentebegroting voor 1984 voor zo’n bijeenkomst aan het begin van het nieuwe jaar. De democraat sprak bij die gelegen heid over de te grote afstand tus sen het gemeentebestuur en de rest van de bevolking. De heer Barth: “Het is duidelijk dat niemand be hoefte heeft aan een dergelijk grote afstand, maar onze fractie is van me ning dat er meer gedaan kan worden om deze afstand te verkleinen. Eén van de middelen daartoe is het we derom instellen van een nieuwjaars receptie. Daarmee wordt een gele genheid gecreëerd, waarbij alle groe peringen uit Waddinxveen elkaar in De formatie Cool Breeze loopt al heel wat jaren mee in het vaderlandse coun- try-gebeuren. Zeven jaar geleden werd Cool Breeze opgericht als een 6 mans formatie, welke moderne country mu ziek bracht. Met deze formatie zijn en kele gróte successen behaald, zoals Ne derlands 2e country-groep in de popu lariteitspoll van het maandblad Country Gazette, optredens op het Internation- WADDINXVEEN - Met de benoe ming van de Waddinxvener H.P. Barth tot mededirecteur van de Verenigde Bouwbedrijven Van der Heijden BV in Woerden en van Ab- con BV in Woerden wordt de fle xibiliteit van beide ondernemingen versterkt, zo heeft H. van der Heijden Houdstermaatschappij BV in een me dedeling laten weten. Na het failissement van de OGEM werd Van Schaik Berghuis onder gebracht in een zogenaamde “sterf huis BV”. De gemeente, begaan met het behoud van de werkgelegenheid, ging terstond zoeken naar mogelijk heden om het bedrijf in stand te hou den. In dit kader besloot de gemeen teraad de grond en de opstallen van het bedrijf aan te kopen. Mede door deze steun kon het bedrijf verder functioneren. Het is de bedoeling dat Zonnetour’s Joyce Tenge-Tol nog wel advies zal blij ven verlenen. De vestiging van deze rei sorganisatie blijft aan de Amsterdamse Huidenstraat, waar de boekingen zullen blijven plaatsvinden. De medewerkers/ sters zijn daar als vanouds Harrie Pool (office-manager), Petra Baars (reser- veringsemployèe), Tineke Tol (admini- Gouwenaar Renè Boerrigter (zang, viool en dobro), treden vanaf half acht op. De radio-opnamen hiervoor zijn ander halve maand geleden in de Hilversumse KRO-studio gemaakt. Hierbij was een 200 koppig publiek aanwezig. Cool Breeze was toen de laatst optredende in de rij van vier Nederlandse country- groepen, welke door de KRO uitgeno digd waren een concert te komen ver zorgen van ca. 35 minuten. Dit ter pro motie van de 1 Nederlandse country- muziek groepen. Van Ginkel BV, met vestigingen in Waddinxveen (Passage en Tweede Bloksweg), Gouda en Zoetermeer, is ruim 16 jaar in de reisbranche werk zaam. Zonnetour, in Amsterdam geves tigd aan de Huidenstraat, is ruim 22 jaar in deze sector actief. Door deze overname is Van Ginkel BV, dat vroeger ook nog beschikte over kan toren in Zeist eh Den Haag, goed voor het jaarlijks verzorgen van reizen voor ruim 60.000 passagiers. Hierbij zijn 23 medewerkers/sters (inclusief directie, exclusief hostessen en reisleiding) be trokken. Zonnetour-directrice Joyce Tenge-Tol zal op Nieuwjaarsdag 1985 haar verant- aal Country Festival in AHOY Rotter dam, Jaarbeurs Congrescentrum, De Doelen te Rotterdam en diverse radio- uitzendingcn voor TROS Country en NCRV’s Country Style. In september 1983 werd de formatie ontbonden om vanaf dat moment een wat andere muzikale richting in te slaan. De “kern” vasn de band, Ted en Kees Valk uit Waddinxveen en Hans de Bruin uit Boskoop gingen met nieuwko mer Renè Boerrigter uit Gouda over op de '‘Western-Harmony" style. Muziek gebaseerd op de Western (cowboy) songs uit de jaren 30-50 door Cool WADDINXVEEN/GOUDA - Per saldo zijn er in Waddinxveen in de maand november 3 nieuwe bedrijven bijgekomenEr vestigden zich welis waar 12 bedrijven (waarvan 11 nieuw), maar er verdwenen er weer 9 (waarvan 7 door opheffing). Deze cijfers staan in het novemberover- zicht over de ontwikkeling van de be drijvigheid in de regio Midden-Holland van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland. In het gebied van de Goudse Kamer werden vorige maand in totaal 118 nieu we bedrijven ingeschreven: er verdwe nen 89 bedrijven. Per saldo nam hier door het aantal ingeschreven bedrijven in het handelsregister toe met 29. Het aantal arbeidsplaatsen in het bedrijfsle ven is op basis van de gegevens in het handelsregister van de maand novem ber 1984 afgenomen met ongeveer 62, voornamelijk als gevolg van faillisse menten van een drietal middelgrote be drijven., Volgens de gegevens van de Goudse Kamer bestaat er nog steeds interesse voor het beginnen van een eiegen be drijf. Het merendeel van de nieuwe inschrijvingen betreft bedrijven met minder dan 5 arbeidsplaatsen. De nieu we inschrijvingen betreffen voorname lijk de volgende branches: detailhandel, zakelijke dienstverlening, exploitatie van en handel in onroerende goederen, en groothandel. Bij de uitsplitsing naar gemeenten blijkt dat een toename van het aantal bedrij ven zich voordeed in met name: Bode graven (plus 8), Woerden (plus 6), Nieuwerkerk a.d. IJssel (plus 5) en Schoonhoven (plus 4). Alle bedrijven die zich van elders in het district van de KvK vestigden, waren afkomstig uit de Randstad. Bij de mutaties van de grote re ondernemingen viel op dat deze met name plaatsvonden in Woerden, waar onder meer het faillissement gemeld werd van een bedrijf met tussen de 20 en 49 werknemers, dat zich bezighoudt met exploitatie van en handel in onroe rende goederen. Breeze in een nieuw jasje gestoken, met het accent op de vierstemmige close- harmony zang. De huidige formatie Cool-Breeze wordt weleens vergeleken met het Deep River Quartet. Een vergelijking die maar gedeeltelijk terecht is, omdat het repertoire van beide groepen duidelijk verschilt. De verandering van stijl naakt van Cool Breeze een unieke for matie in Nederland en zelfs in West Èuropa, wat tot gevolg heeft dat de band niet alleen op country Western èvenementen wordt gevraagd, maar ook op personeelsfeestjes en shows zeer succesvolle optredens heeft. Bekende cowboy songs als “Rawhide", ’’Cool Water", ’’Ghostriders in the Sky”, zijn succesnummers die bijna ie dereen kent. Enkele van deze songs zul len dan ook te horen zijn van Cool Breeze in de radio-uitzending van ko mende donderdag-avond. -■ A- De heer Barth, in Waddinxveen voor D‘66 deel uitmakend van de ge meenteraad, was adjunct-directeur van Van der Heijden BV, welk be drijf ook in Waddinxveen bouw activiteiten ontwikkelt. Dat Waddinxveen een nieuwjaarsbij eenkomst dus ruim tien jaar lang heeft moeten missen is het gevolg van een destijds boze bui van burgemees ter C.A. van der Hooft. Hij besloot resoluut met deze gewoonte te stop pen - zoals ook van de ene op de an dere dat met het ambtsgebed werd gestopt en de eerste burger niet meer in een zwart pak naar de gemeente raad ging - toen hij te maken kreeg met onwillige raadsleden, die met in zijn ogen onnodige bezuinigingen op de proppen waren gekomen. Pogingen van mevrouw L.M. Ooster- broek-Waagmeester (VVD) om in de jaren zeventig Waddinxveen weer aan een nieuwjaarsreceptie voor de bevol king te helpen leden echter steeds schipbreuk. Wel was er ’s morgens op de eerste werkdag van het nieuwe jaar elk jaar een bijeenkomst met al le gemeente-ambtenaren, terwijl een grote particuliere nieuwjaarsbijeen komst die van de ondememerskring Industrieel Contact Waddinxveen (ICW) was. WADDINXVEEN Op donderdagavond 3 januari wordt er van half acht tot negen uur in de raadzaal van het Waddinxveense ge meentehuis weer eens een nieuwjaarsreceptie voor de plaatselijki bevolking gehouden. Meer dan tien jaar geleden, zo heeft de ge meente in een persbericht laten weten, is voor het laatst in dit Gouwedorp een dergelijke nieuwjaarsbijeenkomst georganiseerd. een ongedwongen sfeer kunnen ont moeten, waardoor die eerdergenoem de afstand verkleind kan worden.” Een jaar geleden betoogde het col lege van Burgemeester en Wethou ders weliswaar van mening te zijn dat het weer de kant van een nieuwjaars receptie op moest, maar het zou er in 1984 nog niet van komen. Misschien is daar de mening van wethouder P. F.J. van Schie - “Ik vind het een wat oubollige situatie” - debet aan. Maar het vorige maand door de heer Barth herhaalde verzoek tot het houden van een nieuwjaarsbijeenkomst heeft nu dan succes gehad, al blijft de CDA-wethouder er niet zo’n voor stander van. Zaken een (achtergestelde) lening verstrekt. Het personeel nam voor een niet onaanzienlijk bedrag deel in het geplaatste aandelenkapitaal, wel ke deelname door de gemeente Bo degraven is voorgefinancierd. De Am- robank verstrekte een geldlening en de gemeente Waddinxveen nam deel in een obligatielening. Op grond van het belang van de in standhouding van de werkgelegen heid in de genoemde gemeenten heeft de provincie met de summier geschetste reddingsoperatie inge stemd. Dit betekende in concreto het verlenen van goedkeuring aan de op de zaak betrekking hebbende raads besluiten. WADDINXVEEN/DEN HAAG Orgelfabriek Eminent in Bode graven en Van Schaik Berghuis in Waddinxveen worden in de vo rige week verschenen nota “Provinciale steunverlening aan indi viduele bedrijven - een kader” genoemd als voorbeelden van Zuid- hollandse bemoeienissen in 1983 om sommige bedrijven met ook provinciaal geld op de been te houden. Zoals bekend is Eminent BV dit jaar failliet verklaard, waarop in Bodegra ven een verkooporganisatie van Emi- nent-orgels van start ging en in Wad dinxveen aan de Staringlaan de Meu belindustrie W’addinxveen BV aan het werk toog. Van Schaik Berghuis van de Zuidkade gaat zich rond de jaarwisseling in Nieuwerkerk aan den IJssel vestigen. Met de provinciale nota heeft het col lege van Gedeputeerde Staten een evaluatie gemaakt van de steun die Zuid-Holland tot en met vorig jaar aan individuele bedrijven had ver leend. stratie/reserveringsemployèe), Helly Pesschier (reserveringsemployèe) Volgens de door beide bedrijven vorige week uitgegeven persbericht heeft de overname van Zonnetour BV door Van Ginkel BV een aantal duidelijke rede nen. Ten eerste zijn beide particuliere en middelgrote bedrijven goed op el kaar af te stemmen, terwijl de drang om ’’groot te groeien" ontbreekt, hoewel een jaarlijkse normale expansie wordt nagestreefd. Verder vormt het pakket van Zonne tour een “prachtige aanvulling" op de eigen autoreizen en reisprogramma’s voor het Verre Oosten (Indonesië) en de Verenigde Staten/Canada van Van Ginkel BV. Tenslotte hebben beide goed geleidde en doelmatig werkende bedrijven een prettig en flexibele sa menwerking met alle leden van de Alge mene Nederlandse Vereniging van Reisbureaus (ANVR) in ons land. je’

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 23