Twee W’veense clubs Volleybal FLORIDA: 7-1 ZEGE surprise van Be Fair Waddinxveense sportspetters 1 aan kop in winterstop Be Fair staat op de negende plaats vraagtekens Winst voor De Gouwe kwam tekort Tennistournooi van 'Waddinxveen' in tennishal DAMMEN MET WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Competitie Bridgeclub Eerste sjoel- avond van ’85 Belangrijke punten voor TOOS-badminton Marc Faber voor 6e keer clubkampioen bij De Gouwe Nipt verlies Excelsior 2 TOOS-basketbal: winst met KORBIS TE ZWAK VOOR NIEUWERKERK Eerste prijzen Kwiek-tournooi zijn verdeeld TOOS-gym EXCELSIOR K3i K S Kienen Uitslagen Kerstbingo Speciaal WSE Jeugd Standen Heren Waddinxveen-zo. Stand Onderlinge Be Fair re i Stand afgekeurd veld, staat" in 4E eveneens bo WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 19 DECEMBER 1984 helft van de voetbalcompetitie I S: kunnen worden. Het eerst is het Rotterdamse USW aan de beurt. C. BARELDS r 1 troefd door Moordrecht, staat in de afdeling Gouda aan kop met zon< u ll 9 11 11 11 10 11 10 10 11 11 16 14 14 13 11 10 10 9 8 8 3 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 12 13 12 13 11 13 12 12 13 10 12 13 18 16 15 14 12 11 10 10 9 8 5 4 19 17 16 15 13 13 12 11 11 9 5 5 Klasse D Henk v. Beek 1160 punten 2. Cor Kersbergen 1082 3. Mevr. C.G. Cozijnsen 1056 4. Mevr. M.C. Taktor 1011 Klasse B G. v. Renesse 1279 punten 2. A. v. Helden 1278 3. Jan Harkes 1245 4. Mevr. T. v. Leeuwen 1239” Klasse C 1. Bas Koppenaal 1180 punten 2. Mevr.Th. v. Helden 1135 3. Henk v. Renesse 1089 4. Pascal v. Gils 1084 Klasse A: 1. Jan Kersbergen 1405 punten 2. Ton Cozijnsen 1368 3. Jan Neeleman 1361 4. Peter Sliedrecht 1332 Leon van Beek scoorde in het eerste part. Via twee treffers van Niek de Leeuw wist De Gouwe in de wedstrijd te blijven. Twintig seconden voor tijd scoorde Marc Faber 5-4. TOOS 1 - gedeelde 2e plaats met 2 pun ten achterstand; TOOS 2 - le plaats met 6 punten voor sprong; TOOS 3 - goede plaats in de midden moot; TOOS 4 - 2e plaats met 3 punten voor sprong op de nummers 3; TOOS 5 - 2e plaats op 3 punten achter stand. Zaterdagavond 22 december om acht uur houdt de zaterdagvoetbalafdeling van Waddinxveen in de kantine van het clubhuis in het sportpark ”de Sniep” een kerstbingo-dansant. Aan dit jaar lijkse evenement, met prijzen als een grill-bakoven en vleesschaïen, verleent Mama's Rocelli Boys muzikale mede werking. Afdeling Gouda Waddinxveen Esto Moordrecht Gouderak Ammerstol Nic Boys Bergambacht RVC Stolwijk Cabauw Moerkapelle WADDINXVEEN - In de tennishal aan de Sniepweg houdt de tennisvereni ging Waddinxveen donderdag 27, vrij dag 28 en zaterdag 29 december een ten nistournooi, dat mogelijk is geworden dankzij een financiële bijdrage van Es- veha (kantoorbenodigdheden). Naast de tennisjeugd van ’’Waddinx veen”, ”Be Fair" en ”De Gouwe Smash", zullen ook kinderen deelne men van verenigingen uit Bleiswijk, Haastrecht en Gouda. Er wordt een onderscheid gemaakt in twee leeftijdgroepen: jongens en meisjes tot 15 jaar en jon gens en meisjes 15 t/m 18 jaar. Daar naast zullen er ook jongens-, meisjes-, gemengd dubbels worden gespeeld. Het inschrijfgeld bedraagt f. 12,50 per onderdeel. Meisjes en jongens die zich nog willen laten inschrijven, kunnen dit doen bij mevr. Luiten (tel. 15616). Inschrijving is mogelijk tot en met vrijdag 21 decem ber. WADDINXVEEN - De winnaars van de tweede onderlinge competitieron- de van de bridgeclub Waddinxveen (die op dit moment al meer dan hon derd leden telt) zijn: Groep A: Ep. Kuypers, 56.481 o/o, Ep. Den Haag, 54.930 o/o. Groep B: Hrn. Ebens-Venmans, 56.985 o/o, Mv. De Redelijkheid-Hr. Kok, 56.615 o/o. Groep C: Dms. Slob-Van de Roovaart, 58.782 o/o, Ep. de Nie, 56.790 o/o. De winnaars van groep B en C pro moveren naar de A- resp. B-groep. Wie de snelste totaaltijd zwemt over de vier afstanden in zijn of haar leef tijdsgroep zónder een nummer te winnen wordt Runner Up in die leef tijdsgroep. Degene, die de opgetelde tijden van de limieten voor deelname aan de Nederlandse Kampioenschap pen over vier afstanden het dichtst benadert wordt Algemeen Clubkam pioen (e). Ook dit jaar was het weer een span nende strijd tussen de 19-jarige Mare Faber en de 13-jarige Gillian van den Berg, die resp. le en 2e werden. Nieuw in de top 5 was Erwin Arnold met een 3e plaats, terwijl Remko Overdam t.o.v. 1983 zes plaatsen steeg en 4e werd. Good old Niek de Leeuw handhaafde zich op een 5e plaats! Clubkampioenen: Marion van Hooft, Mirjam Vitalis, Gillian van den Berg, Angela Faber, Greet den Haan, Henk v.d. Linde, Marcel Ribbens, Remko Overdam, Erwin Arnold, Marc Faber. Runners Up: Sandra Berckenkamp, Mirjam Over dam, Christine Sol, Amanda van den Berg, Peter v.d. Akerboom, Axel Russcher, Remco de Frankrijker, Je roen van Tol, Niek de Leeuw. Tegen Nieuwerkerk kon Korbis in de eerste speelhelft nauwelijks loskomen van een ontketend Nieuwerkerk. Met snel aanvalsspel werd de Waddinxveen se korf onder zeer grote druk gezet en met resultaat. Binnen korte tijd werd tegen een 0-6 achterstand aangekeken voordat Korbis via Hennie Noordam iets terug kon doen (1-6) De wedstrijden tussen de eerste A-elf- tallen van WSE en Be Fair, ditmaal eindigend in een 1-5 winst voor WSE, heeft altijd een speciaal tintje. Trok Be Fair de eerste wedstrijd aan het langste eind, nu lukte het WSE om Be Fair in ei gen huis te verslaan. Technisch speelde WSE beter, maar Be Fair wilde zich in eigen huis niet naar de slachtbank laten sturen. In de eerste helft zag het daar ook niet naar uit, WSE opende wellis waar de score door een prachtig doel punt van Harrie Moerings maar Be Fair kwam weer op gelijke hoogte via een strafschop. In de tweede helft bleek WSE echter de betere ploeg, ondanks het gemis van spits Theo Franssen zorg den Jan Willem van Triet (2x), Ron Scheurwater en Ronald Siebrecht voor een doelpuntenproduktie waar dorps genoot Be Fair geen antwoord meer op had. De trouwe WSE-aanhang keerde na deze 1-5 overwinning tevreden huis waarts in de wetenschap dat het elftal van coach Theo Geers in de race om het kampioenschap blijft. Herma Schwiebbe had het moeilijk. Zij wist uiteindelijk de derde game met 12- 10 te winnen. Toen daarna ook Conny van der Heijden met 11-7/12-11 won stond Florida op 4-0 en leek er niets een overwinning nog in de weg te kunnen staan. Schwiebbe/de Frankrijker verlo ren echter en toen ook van der Heijden/ Struijs, na de eeste game gewonnen te hebben, de tweede verloren leek het toch nog spannend te worden. Florida won echter de derde game en speelde een gewonnen wedstrijd. Het mannen dubbel leverde een royale overwinning op en via een gewonnen longset in het vrouwendubbel wint Florida de wed strijd met 7-1. Tegen degradatie kandidaat Zigo 2 (Al- phen) kwam Florida 3 niet verder dan 4—4. De Waddinxveners blijven op de 6e plaats met 6 punten. Kansrijk om zich in de le klasse te handhaven blijft Florida 4 na een toch wel verrassend ge lijkspel tegen Hillegom 2, waarvan uit WADDINXVEEN - In de badmintoncompetitie sleepte het Waddinx veense Florida via een 7-1 zege op het Amstelveense Martinus twee pun ten in de wacht. De Waddinxveners werkten zich op die manier wat uit de degradatiezone. Florida ontving het Amsterdamse Mar tinus. Erik de Frankrijker kwam nau welijks in de problemen en ook Ronald Struijs ontmoette weinig tegenstand. West II 2B DSVP ARC Duno Vitesse ’s Gravenz. SV SHO Xerxes Spirit Be Fair Lisse Oranje Wit Lyra De competitiestand voor WSE is: 4E WSE Donk VEP Soccer Boys Nieuwerkerk Schoonhoven Groeneweg Haastrecht Lekkerkerk Unio Floreant Oudewater met 1-7 was verloren. Winst in de HE's en het HD èn een heel belangrijke over winning in de DD van José de Wit en Magda Merkensteijn na verlies van bei den in hun enkelspel. Florida 5 had de vervroegd gespeelde wedstrijd tegen koploper Saturnus 2 (Woerden) eervol met 3-5 verloren. Eric Besemer won als enige z‘n enkel spel. Twee - zes verlies is de vaste uit slag van Florida 6, nu tegen Hazerswou- de 1. Zondag wordt het FloridaKersttour- nooi voor senioren en juniorleden geor ganiseerd. Aanvang 13.00 uur in de Sporthal ”de Sniep". De competitie wordt zondag 6 januari voortgezet met thuiswedstrijden van Florida 2 en 3. Aan het internationale jeugdtournooi van B.C. SIO te Leidschendam namen dit weekeinde 4 Florida-jeugdleden mee. Het beste resultaat boekten Jeffry v. Ham en Bart Moors. Zij bereikten de finale van het H.D. in de groep 14-16 j; waarin ze met 10-15, 9-15 van twee en- gelsen verloren. WADDINXVEEN In het zwembad ‘de Sniep’ zijn door de waterpolo- en zwemclub de Gouwe de jaarlijk se clubkampioenschappen gehouden. Algemeen clubkampioen werd voor de zesde achtereenvolgende maal Marc Faber. De vier nummers (vlinder, school, rug en vrij) werden op twee avonden over zo’n veertig serie’s verdeeld. Clubkampioen(e) van een leeftijds groep (m. en j. onder 10, 12, 14, 16 jr., dames en heren) wordt diegene, die de snelste totaaltijd zwemt in zijn of haar leeftijdsgroep. WADDINXVEEN - In de volleybalcompetitie zorgden de vrouwen van Be Fair zaterdag voor een verrassing door in de tweede divisie koploper Gemini/Kangeroes een 1-3 nederlaag toe te brengen. En dat gebeurde nog wel in de sportzaal Groenswaard aan de Wingerd, terwijl de Waddinx veense ploeg de laatste weken wanhopig op zoek was naar enige vorm. ni/Kangeroes 2 voor laten gaan. De door Dirk van Diermen geleide Wad dinxveners speelden een matige tweede set, maar acteerden in de overige niet onverdienstelijk. Winst zat er tegen de ze geroutineerde tegenstander evenwel niet in. Daarvoor is Be Fair in mentaal opzicht nog veel te kwetsbaar. De set standen van deze in Waddinxveen afge werkte wedstrijd waren 12-15, 4-15, 15-7 en 8-15. In een chaotisch en spannend einde wist TOOS de eerste nederlaag maar net af te wenden. Panieksituaties in de laatste minuut konden de 71-72 stand niet meer veranderen, maar of de winst terecht voor TOOS was? Score: Hugo Sijlaar 25 pnt., Klaas Bruins Slot 16 pnt. en Peter Zwam- bom 12 pnt. Dames I heeft nu ook thuis laten zien dat ze kunnen winnen. De eerste helft was nog wat nerveus en LUSV’s afstandschoten zorgden ervoor dat TOOS nog niet uit kon lopen. De tweede helft speelden de dames een goede “man-to-man” hetgeen resul- 16 punten uit 11 wedstrijden. WSE, dat weg speelde vanwege een venaan en wel met WADDINXVEEN - Het eerste twaalftal van de Waddinxveense korfbal vereniging Korbis heeft met 7-11 het onderspit moeten delven tegen Nieu werkerk. De Waddinxveners speelden in de tweede helft een betere wed strijd, zodat de komende wedstrijden met enig optimisme tegemoet gezien Toch kon niet gezegd worden dat Kor bis het niet probeerde. Zoals echter wel meer in de laatste wedstrijden het geval was, lukte het jammer genoeg te weinig dat de spelers(sters) elkaar goed wisten te vinden in vooral het aanvalspel. Gelukkig zou dat beeld in de tweede helft wijzigen, hetgeen weer positief kon gaan uitwerken voor de komende wedstrijden. Na 1-8 achter te hebben gestaan, was het Wim Lebbing die via een zuiver benutte strafworp 2-8 op het scorebord wist te brengen. Zoals gezegd bood de tweede speelhelft onder leiding van een grillig fluitende WADDINXVEEN - In het clubge bouw van de Schuttersvereniging Wad dinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan wordt woensdagavond 2 januari om acht uur de eerste sjoelavond van het nieuwe jaar gehouden. De Waddinx veense sjoelers speelden woensdag avond voor een week voor het laatst te gen elkaar, waarbij Jan Kersbergen met 1405 punten aan kop van klasse A bleef. WADDINXVEEN - Het waterpolote- am van De Gouwe kwam net weer wat te kort om een punt in de competitie te kunnen pakken. De Waddinxveners verloren nu met 5-4 van Zeus. De Gouwe ging in deze uitwedstrijd zeer onzorgvuldig om met de man meer situaties. Drie van de vier meerderhe den bleven onbenut. Zeus deed hetÊch- ter beter met vier uit vier. De Waddinx veners speelden vrij passief. Uiteinde lijk bleek De Gouwe de punten weg te geven, omdat Zeus evenmin kon impo neren. WADDINXVEEN - In de tiende en laatste competitieweek van dit jaar wer den door vijf teams van TOOS-bad minton niet alleen belangrijke punten gehaald, doch ook verloren. Het tweede team voegde vorige week maan dag in Leimuiden opnieuw een impo sante 8-0 overwinning aan haar zege praal toe. Ditmaal moest het 2e team van BC Smash ‘80 het ontgelden. De tweede dame zon duidelijk op een spor tieve wraak na het verlies van haar en kelspel in de thuiswedstrijd (het werd toen 7-1 voor TOOS). Alhoewel de eerste mix-dubbel nog op enige tegenstand stuitte en na 3 games pas de partijzege naar zich toe wist te halen, werd het toch een gemakkelijke overwinning. Het 5e team ging afgelopen zaterdag op bezoek bij het 3e van BC Aarlander- veen uit de gelijknamige plaats. Het 5e kon helaas niet op volle sterkte aantre den. Doch dankzij een sterke invaller kwam het team toch gemakkelijk tot een 7-1 zege. Zondag speelde zowel het le, 3e als 4e team tegen een team van ABC Zigo uit Alphen a.d. Rijn. Het le team trad in sporthal ”de Arena" te Alphen a.d. Rijn aan tegen het 4e team van Zigo. Het le, startend vanuit een goede uit gangspositie (gedeelde le plaats), werd echter met een ontluisterende 6-2 ne derlaag weer naar huis gestuurd. Na dit resultaat is men teruggevallen naar een 2e plaats, die men moet delen met het 4e team van BC Saturnus uit Woerden. Het 3e team ontving thuis het 1 le team van Zigo. Het 3e ging slecht van start, daar beide heren hun enkelspel verlo ren. Men kwam echter sterk terug en liet geen partij meer aan de tegenstander. Dit resulteerde uiteindelijk in een knap pe 6-2 overwinning en nam men revan che voor de matige partij in Alphen (destijds een 5-3 nederlaag). Het 4e team wachtte in Alphen de zwa re uitwedstrijd tegen het 12e team van Zigo, medekandidaat voor de tweede plaats. Het werd een enerverende strijd waarin 5 van de 8 partijen in 3 games werden beslist. Na de enkelspelen was de stand 3-1 in het voordeel van het TOOS-team. Daar echter zowel het eerste mix-dubbel als de herendubbel verloren gingen wist het Zigo-team tot twee maal toe op 1 punt terug te komen. Uiteindelijk won het 4e team met 5-3 en heeft hiermee de strijd om de tweede plaats voorlopig in haar voordeel be slist. Na 10 wedstrijden staan de TOOS-te- ams als volgt geklasseerd: scheidsrechter wel de nodige goede spelmomenten. Nu wist men bij Korbis elkaar in de kombinatie beter te vinden, terwijl ook het afvangen achter de paal beslist beter verzorgd was dan in de aan vangsfase. Ook het sco re verloop ging nu vrijwel gelijk op. Beurtelings wistten zowel Nieuwerkerk als Korbis de korf te vinden, hetgeen wat Korbis betreft - pleitte voor het doorzettingsvermogen om - ondanks de opgelopen 2-8 achter stand er een goed resultaat uit te halen. Via 3-9 door Dick Haageman, gelukte het aan Truus Visser en Wim Lebbing om Korbis wat dichter bij Nieuwerkerk te brengen (6-10). Ook gelukte het Ria Molenaar de korf te vinden. Helaas was de voorsprong van de bezoekers te groot om nog werkelijk in de problemen te kunnen komen. De laatste daad aan Korbis zijde in deze sportieve wedstrijd kwam van de hand van Wim Lebbing die voor de derde maal in successie een strafworp feilloos benutte. De eerste en tweede set tegen Be Fair werden nog wel gepakt door Gemini/ Kangeroes, dat toen echter al de groot ste moeite had met de sterk aanvallende Waddinxveense vrouwen. Vooral Coc ky Smits, op eigen verzoek van het mid den naar de zijkant gedirigeerd, had er zin in. Niettemin leek Be Fair recht streeks op een nederlaag af te stevenen In de derde set namelijk kwam de ploeg met 13-10 achter. Juist toen toonden de Waddinxveners mentaliteit, wat resul teerde in een 13-15 score. Hierna kon Be Fair niet meer stuk. Cocky Smits mepte uit alle standen raak en ook Do rie van der Meent deed het als speelver- deelster uitstekend. De Waddinxveense formatie die in Gonnie Mastenbroek en Tanja van Be- zooyen twee niet geheel fitte krachten had, pakte ook de vierde (7-15) en vijf de set (6-15) en werd daardoor twee niet verwachte punten rijker. De mannen van Be Faif moesten Gemi- Martin Huizer, Annelies Dekker en Chantal Niels waren de scholieren die beslag legden op de eerste prijzen in verschillende catagoriën van het tour- nooi dat de Waddinxveense tafeltennis vereniging Kwiek voor leerlingen van de basisscholen zaterdag startte in de Kwiek-zaal aan de J.W. Frisoweg. Aan dit voor de eerste maal gehouden tour- nooi namen maar liefst 130 meisjes en jongens deel. Komende zaterdag wordt het tournooi besloten met de groep jon gens van 11 en 12 jaar. De organisatoren hadden eigenlijk ge rekend op 50 a 60 inschrijvingen, maar danzij de medewerking van scholen en leerkrachten werden het er veel meer. Leerlingen tussen de 9 en 12 jaar van bijna alle basisscholen meldden zich aan. Door deze grote deelname was Kwiek genoodzaakt een aanvankelijk op zaterdag 15 december geplande tour nooi uit te breiden met zaterdag 22 de cember. Met veel enthousiasme ging afgelopen zaterdagmorgen om 9.00 uur de jon- gensgroep 9 en 10 jarigen met 24 deel nemers van start. Fel maar sportief werd er gespeeld, ook toen om 12 uur de meisjes van 9 en 10 jaar aantraden, om 2 uur gevolgd door de groep meisjes van 11 en 12 jaar. Heel wat jeugdige deelnemers bleken een aardig partijtje te kunnen slaan, na tuurlijk ook gestimuleerd door de goed verlichte, ruime kwiek-zaal, waarin 5 goede wedstrijdtafels stonden opge steld met de prima organisatie waarvoor Kwiek had gezorgd, zodat alles in de puntjes en precies op tijd verliep. Bij de jongens kwamen uiteindelijk in de finale Martin Huizer en Michel Boer, waarbij Martin Huizer alsa winnaar uit de bus kwam. In de finale van de meis jes 9 en 10 jaar stonden Jolanda Rib bens en Annelies Dekker tegenover el kaar met Annelies Dekker als winnares. Bij de meisjes 11 en 12 jaar waren Chan tal Niels en Annette Groenewoud de fi nalisten, waarbij Chantal Niels pas na een vinnige stijd in 3 games, de armen zegevierend omhoog kon steken. In deze finales vaak veel enthousiast ap plaus van ouders, leerkrachten en ande re deelnemers voor het vertoonde spel. Aan het eind van elke finale reikte tour- nooileider en Kwiek-voorzitter Henk Bloks aan de le en 2e prijswinnaars een fraaie gegraveerde standaard uit. Vrijdagavond 21 december om acht uur wordt in het clubhuis van Be Fair voet bal in het Burgemeester Warnaarplant- soen de traditionele Kerstkienavond ge houden. Om deze familieavond bij uit stek, waar een ieder welkom is - lid of geen lid -, wordt tevens de trekking van de Kerstverloting verricht. WADDD1NXVEEN - Drie ploegen van TOOS-gymnastiek hebben de afge lopen twee zaterdagen gestreden om de eerste wedstrijd om de eerste wedstrijd voor de turncompetitie 1984-1985. TOOSI beet zaterdag de spits af in een uitwedstrijd in Zoetermeer tegen Pro Patria Zoetermeer en Udi Zwammer- dam. De dames van TOOS wisten deze wedstrijd te winnen, ondanks het feit dat enig improvisatie talent getoond moest worden bij het onderdeel brug, omdat deze te smal bleek te zijn. Toch wonnen zij met ruime voorsprong op de beide andere ploegen met 162.30 pnt om 148.45 pnt (Udi) enb 145.10 pnt (PP) TOOS II mocht de strijd beginnen op zaterdag 15 december met een thuis wedstrijd. Hier en daar waren nog enige schoonheidsfoutjes te bekennen, zeker wat betreft het onderdeel paardsprong, maar de meisjes hebben toch de wed strijd weten te winnen, zij het met een miniem verschil met de nummer twee. Individueel scoorden Tamara Hamer en Warni v.d. Goot zeer hoog. De punten 155.95 pnt (TOOS II), 155.65 (OSS- Zevenhuizen) en 151.10 (Thor-Ber- gambacht). TOOS III, de jongste ploeg, had die zelfde dag een uitwedstrijd in Moord recht tegen het plaatselijke Tumo en OSS I uit Zevenhuizen. De meisjes heb ben zich danig geweerd, maar moesten genoegen nemen met een derde plaats. Uit de uitslag blijkt dat het echter niet veel scheelde met de 2e plaats, dus met extra aandacht aan balk en sprong is er hoop op betere resultaten in de volgen de wedstrijden. De punten 153.05 (OSS I), 136.45 (Tumo) en 133.20 (TOOS III) teerde in een ruime voorsprong. Hier na controleerde TOOS de wedstrijd en door goed spel werd de eindstand 59- 40. Scores: Carla Baan 21 pnt. en Wendy Posthumus 12 pnt. De meisjes-junioren speelden thuis te gen koploper Dunkinn. Tot halver wege de tweede helft gingen de teams gelijk op. Toen liep Dunkinn iets uit maar TOOS reageerde sterk en kwam weer gelijk: 61-61. In de spannende slotminuten kon Dunkinn nèt met 66-67 winnen, hetgeen gezien de ge lijke sterkte voor TOOS onverdiend was. Scores: Bemice Posthumus 27 pnt., Mirjam Akkerhuis 16 pnt. De meisjes-kadetten behaalden een 60- 53 overwinning tegen Forwodian. Individueel speelden ze sterk maar het teamspel verliep in de “1-3-1”- aanval nog niet zo goed. Na de 31e minuut kon TOOS, mede door de goed spelende Angela Saptenno, uit lopen en winnen met 60-53. Scores. Mirjam Akkerhuis 20 pnt. en Astrid Frikker 16 pnt. Waddinxveen-zondag, dat met 5-3 van Moordrecht verloor, stond al na vijf minuten met 1-0 achter, door een fout van doelman Hans Jonker. Moordrecht kreeg hierdoor vleugels en scoorde al snel 2-0. Het laatste kwartier kreeg Waddinxveen grip op het spel. Via een doelpunt van Ge rard Molly (2-1) werd de wedstrijd weer geheel open. Vijf minuten na rust scoorde Kees Zwart de gelijkmaker. Nauwelijks drie minuten later scoorde Moor drecht 3-2. John Speelman maakte er nog 4-3 van, maar wederom sloeg Moordrecht terug: 5-3. De thuisclub werd verdiend winnaar van een zeer aantrekkelijke wedstrijd. Dankzij winstpartijen in de 15e ronde van Excelsiors onderlinge damcompeti- tie verstevigde de koplopers Piet Swart, Adriaan Blom, Tijmen den Ouden Sr. en Dick Dibbets hun posities. Tijmen den Ouden moest tegen Dirck Heeren II overigens in het eindspel al zijn talen ten aanspreken om de volle winst bin nen te halen. Adriaan Blom wist tegen Crone de volle winst binnen te halen dankzij een fraaie combinatie naar de damlijn. Het was meteen het einde van de strijd. Een leu ke strijd was te aanschouwen in de partij Ruud van Dijk - Teun Twigt. Laatstge noemde stond minder sterk dan Ruud, doch hij wist toch een overigens ver diende puntendeling te bereiken. Jan Both moest precies spel spelen te gen Tijmen den Ouden Jr. Tijmen leek naar winst te gaan, maar Jan dacht, zocht en vond een weg naar gelijkspel. Gerrit Heeren en Dik Heeren I waren in een dammeneindspel gewikkeld, waar in eerstgenoemde 2 schijven voor stond. Dat bleek uiteindelijk voldoende voor de winst. WADDINXVEEN - In de damcompe- titie van de Dambond Midden-Holand heeft het tweede achttal van Excelsior voor de 3e keer met het kleinst mogelij ke verschil een nederlaag geleden. Door het niet opkomen van zijn tegen stander (Excelsior 2 speelde een met 9- 7 verloren uitwedstrijd tegen het tweede team van Samen Sterk uit Ha- zerswoude) kon Ruud van Dijk zonder èèn zet te spelen 2 punten aantekenen. Tijmen den Ouden doet het erg goed in deze clubcompetitie en hij wist de tweede winst aan te tekenen. Naast de nederlagen van Kees Blonk, Dik Heer en I en de Heer wisten Gerrit van der Zijden, Gerrit Heeren en invaller Cor Stolker puntendeling te bereiken. WADDINXVEEN - Het eerste he renteam van TOOS-basketbal heeft in Pijnacker met 71-72 van Guards ge wonnen. Een winst die bij menigeen grote vraagtekens opriep. TOOS had een slechte start. Guards kon makkelijk op 11-2 komen. TOOS kwam echter sterk terug en bij 13-21 hadden de heren een vei lige voorsprong moeten nemen. Door domme fouten gebeurde dit echter niet en kwam Guards terug. Dank zij Hugo Sijlaar, van wie vrijwel alle aan vallen afhankelijk waren, bleef de score gelijk. Rust: 36-36. In de tweede helft bleef TOOS slecht spelen. Een kleine voorsprong voor Guards bleef lange tijd in tact. Zowel aanval als verdediging faalden vaak verschrikkelijk. Toch werd het in de 13e minuut 61-61. Het spel was en bleef echter beneden alle peil. Slechts incidenteel waren er goede acties. De uitstekend werkende Peter Zwam- bom was samen met Hugo Sijlaar de enige die een voldoende scoorde. Het geringe aantal toeschouwers die de regen hadden getrotseerd zullen hiervan geen spijt hebben gehad. Voor hun ogen werd een zeer aan trekkelijke wedstrijd gespeeld waarbij beide elftallen tot de bodem van hun kunnen zijn gegaan. De overwinning kwam uiteindelijk terecht bij de ploeg die er het meeste recht op had, maar ook Be Bair had eigenlijk een punt verdiend. Vooral in de eerste twintig minuten waren de Waddinx veners de betere, en moesten de Delf- tenaren terug in de verdediging. On danks dit overwicht wist Be Fair dit niet in doelpunten uit te drukken en kansen hiervoor waren er zeker. Nadat het uit tegen Vitesse Delft spe lende Be Fair in de beginfase wat sterker was geweest, nam de thuis club het initiatief over. Dat resul teerde in de openingsgoal van Ver meulen. Vervolgens verzuimden Leon Konijn en René van der Wilk gelijk te maken voor Be Fair, dat kort voor rust nog een tweede tegentreffer moest incasseren. Magnaat doelpunt te voor Vitesse. De Waddinxveners drongen na rust aan, maar de uitval- WADDINXVEEN Via diverse tour- nooien en andere wedstrijden berei den de diverse dammers zich steeds weer voor op het nieuwe seizoen. Zo werd in Frankrijk het Tweede open Paris-’84-toumooi gespeeld. Vanuit een partijstand tijdens dit tournooi wist de bekende problemist Frans Hermelink het daarin voorko mend idee te bewerken in onder staande cijferstand: Zwart: 1, 2, 5, 6, 7, 9, 13, 14, 15, 16, 18, 19 en 22. Wit: 25, 26, 27, 30, 31, 32, 33, 38, 39,40,43,46 en 48. Zwart is aan zet en wint dan vanuit deze stand via: 14-20, 25x3 23-29, 33x24 18-22, 27x9 5-10, 24x13 10-14, 9x20 15x42, 48x37 2-8 13x11 6x17, 3x21 16x49 en via de oppositie volgt de winst. Ook de tweede stelling is van de hand van Hermelink. Zie diagram. Nu wordt er gewonnen door zwart via: 23-29, 33x24 18-22, 27x20 26-31, 24x13 15x42, 48x36 12-18, 13x22 17x46. Helaas is er ook een bijoplossing door: 18-22, 27x20 15x44, 39x50 23-29, 33x13 12 18 en zwart naar dam met 17x46. De probleemopgave van deze week is een compositie van C.K. Kaan. Zwart: 7, 8, 12, 18, 25 en 34. Wit: 16, 29, 33, 35, 40, 44 en 50. Een miniatuur waar zwart met een schijfje minder leuk verliest. Wit is aan zet. Oplossing volgende rubriek. Oplossing probleem van de vorige rubriek: Wit: 15, 22,33, 38,39 en 49. Zwart: 8, 14, 13, 28, 30 en 40. Wit wint middels 49-44 40x49 gedw., 15-10 49x18, 10x19 13x24, 33x2 30-35, 2x30 35x24 en oppositie- winst. WADDINXVEEN Met de winterstop voor de boeg zit de eerste helft van de voetbalcompetitie erop. Zaterdagtweedeklasser Be Fair, dat er niet in slaagde de uitwedstrijd tegen Vitesse Delft tot een goed einde te brengen (4-2) staat op de negende plaats met 9 punten uit 11 wedstrijden. Waddinxveen-zondag, met 5-3 afge- ig Gouda aan kop met dag niet tegen Groene re een atgekeurd veld, staat in 4E eveneens bo- 19 punten uit 12 wedstrijden. len van de thuisclub waren zeker zo gevaarlijk. Halverwege de tweede helft was het Kees Verbree die met een kopbal 2-1 op het scorebord bracht. Kort hierna evenwel scoorde Garnaat mid dels een counter voor Vitesse en moest Be Fair weer helemaal op nieuw beginnen. Een mooie kopbal van opnieuw Kees Verbree garandeer de niettemin een spannende slotfase (3-2). De Waddinxveners waren daar in dicht bij de gelijkmaker, die echter niet gerealiseerd werd. Wel maakte Garnaat er in de laatste minuut nog 4-2 van. De eerstvolgende competitiewedstrijd is op zaterdag 5 januari uit tegen SHO uit Oud-Beijerland. Zaterdag speelt wel Be Fair 2 om 14.30 uur de inhaalwedstrijd tegen DS VP 2.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 31