I -1984 fe» r* ij jl n FA ia ■f 1 J I» A 'r.;| i ttttlfl IJ n TM ’r Hl T' M 1 L /as WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 19 DECEMBER 1984 De protestants-christelijke scholengemeenschap de Groensvoorde zijn plechtige eerste Heilige Mis. Het op vrijdag 15 en zaterdag 16 juni voor de zesde In het postkantoor van de PTT aan de Dit jaar bestond de Waddinxveense Reddingsbrigade (WRB) tien jaar. Half januari hielden de zwemmende redders hun jubileumreceptie in bar Pardon aan de Sniepweg, waar ook burgemeester C. M. van der Linden zijn gelukwensen kwam aanbieden. van het jaar een nieuwe directie actief, bestaande uit de heren N.J. Anker (direc teur) en H. Koertz (adjunct-directeur): voor MA VO/LTO Koningin Wilhelmina kon op maandag 2 juli voor het van De Gouwedis aan de i na mens het Bedrijfschap Horeca werd uitgereikt door burgemees ter C. M. van der Linden op donderdag 12 juli. Handwërklerares mevrouw E. Hofman nam aan het eind van het Het eerste jongens-adspirantenteam schooljaar 1983-1984 afscheid van de hervormde en protestants- op zaterdag 17 juni in Zutphen kampioen christelijke scholen in Waddinxveen waar zij een reeks van jaren rondtoer door Waddinxveen en een ontvangst met PvdA-wet- heeft gewerkt. houder drs. M. Kraaijestein in café Sport was het gevolg. eerst een diploma uitreiken aan een vrouwelijke LTO-leerling. Het was de 17-jarige Carolien Boom (Van Maerlantstraat), die slaagde voor het examen machinebankwerker. Directeur Willemstein overhandigde haar het diploma. Bekende Nederlanders sportten in de sportzaal Groenswaard. Op de foto van links naar rechts Ron Brandsteder, Andreas van der Schaaf en Hein van Nievelt, die zaal voetbal speelden in het recreatieve tournooi om de Bonsai up op zaterdag 5 mei. De Waddinxveense tak van Van der Linde (textiel, mode en interieurverzorging) deed dit voorjaar mee aan de viering van het honderdjarig bestaan van Van der Linde-za- ken in Waddinxveen, Boskoop, Moerkapelle, Bleiswijk, Nieuwerkerk aan den IJssel, Berkel en Rodenrijs en Hazerswoude. De Waddinxveense Van der Linde's op de foto in de zaak aan de Dorpstraat. Van links naar rechts: P. v.d. Linde, C. v.d. Linde, M. v.d. Linde, H. v.d. Linde en H. v.d. Linde. Ds. A.P. Verloop van maal gehouden Brugfestijn ‘84 was het drukst bezochtste tot nu toe. In het winkelcentrum aan de voet van de hefbrug heerste elk uur van de dag een enorme drukte. Bijzonder attractief was de wedstrijd om de sterkste man en het optreden aan Groensvoorde (14 jaar) en De aanleg van het bedrijvenpark Coenecoop begon op vrijdagavond 25 mei. PvdA- wethoudér drs. M. Kraaijestein maakte met een bulldozer de weg naar het park (23 hectare, 135 gulden per vierkante meter) vrij. De festiviteiten op de hoek Kanaaldijk- Zuidelijke Dwarsweg werden besloten met een groots vuurwerk, dat overigens een dag later tot besluit van de Sportweek Waddinxveen zou worden herhaald. Coenecoop trekt op dit moment nog altijd veel kijkers, maar geen kopers van TOOS-basketbal werd van Nederland. Een Veel gespreks- en schrijfstof leverde een niet doorgegane openbare avond van de SGP-jongerengroep op over de apart heidspolitiek in Zuid-Afrika op donder dagavond 22 november in de hervormde Rehobothschool aan de Onderweg. Öp deze avond zou een medewerker van de Zuidafrikaanse ambassade komen spre ken. Een bekladde school, veel discus sie, diverse ingezonden brieven in het Weekblad voor Waddinxveen, aanbie den van een petitie en actief optredende politiemensen in de raadzaal van het ge- gevorderde leeftijd (74 jaar) en meentehuis, waren het gevolg. krachten beëindigde hij zijn predikantenloopbaan van 40 jaar. De Bonkelaar bleef dit jaar in het kader van de herstructuering van ling. Het dagelijks bestuur trad af omdat het van mening bleef de Belgische boeienkoning Joe Alcatraz. Feestelijk pakten dit jaar ook uit de winkelcentra Oranje galerij 25 jaar). De Rotterdamse bisschap mgr. drs. Th. Bar heeft op zaterdag 28 april de Waddinx veense St. Victor-kapelaan Benedict 1. W. M. Banning tot priester gewijd in de kathe drale kerk van de H. Laurentius en Elisabeth. Een dag later leidde hij in de Ontmoe- tingskerk aan de Groensvoorde zijn plechtige eerste Heilige Mis. het plaatselijk sociaal-culrureel werk volop in de belangstel- i ,...o. ..L. Restaurateur Maarten M. van Velzen verschillen met de gemeente, maar de activiteiten gingen zovéél Zuidkade kreeg de zilveren hoffelijkheidspluim welke hem mogelijk door. Hier de ontvangst van de Algerijnse ambassa deur op 17 mei. Hij sprak op een informatieavond. II! i 1 Vrijdagavond 27 april nam de Rijswijker A. Bosch afscheid als dirigent van de Waddinxveense brassband Voorwaarts. Zijn plaats zou later ingenomen worden door dirigent Hedzer van der Giezen. Op zaterdag 7 januari opende burgemeester C. M. van der Lin- De Sint Nicolaasactie 1983 sloot de middenstandsvereniging den het 10 kamers tellende hotel De Unie, welk café-restaurant Waddinxveen op maandag 20 februari in Partyhome aan de Pas- sinds 1977 wordt gerund door Arie Versloot en dat in 1937 werd Kerkweg-Oost is in deze laatste maanden sage af met de overhandiging van een cheque van f 11.000,-aan overgenomen door wijlen zijn vader S. Versloot. Op de foto luidt mevrouw Hannie Leeflang van de Stichting Foster Parents Plan onze eerste burger de door de echtgenote van wijlen S. Versloot (FPP). Rondom haar middenstandsvoorzitter C. de Bas en en- aangeboden bel met als inscriptie: "Een hotel, een nieuwe bel, kele van zijn bestuursleden. veel geluk. Moeder 7-1-’84". Zaterdag 5 mei opende wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA) het nieuwe on derkomen van de Stichting Muzikanten Collectief Waddinxveen in het voormali ge pand van Rehorst Bouw aan de Klei de Christelijke Afgescheiden Gemeente In april vestigde zich in de nieuwe Waddinxveense woonwijk kade. Op de foto achter het mengpaneel zijn afnemende lichamelijke 68. Op de foto de uit Rotterdam afkomstige dokter met zijn stichting biedt muziekgroepen repetitie-, vrouw. opname- en praatruimte. Op vrijdag 16 maart kreeg de 65-jarige heer Wijnand van den Berg (Bredeweg) de zil veren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt door loco- burgemeester P.F.J. van Schie. De Waddinxvener was 51 jaar agrarisch vakarbeider bij het landbouwbedrijf van de familie Van der Torren. Eén van de keren dat de echtgenote van Waddinxveens burgemeester, mevrouw S.IJ. van der Linden-Taekema, een offi- op vrijdag 30 maart de jaarlijkse bazar van de Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverle- aan de Dorpstraat nam op zondag 17 juni afscheid. Gezien zijn Zuidplas de huisarts Paul C. WHertogh op het adres De Akker in de geluidsstudio de genodigden. De opname- en praatruimte. ciele daad verrichtte, nier opende ze ning in het Anne Frank-centrum. .1 *Z

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 8