GEMEENTE WADDINXVEEN Wandeltocht Waddinxveen genoemd in Heineken-zaak in Waddinxveen NKF Kabel en wethouder op manifestatie Theo Thijssen- school houdt Geluidhinder café’s nu Sjoelers komen weer bijeen Twee CDA- open week K. van Eijk BV: sierpleister- specialist van de Brugweg ANWB’s Pech Onderweg is weer in Gouda geregeld Waddinxveners regio-school- orkest Alphen? Bingo en klaverjassen in De Boog raadsleden geïnstalleerd WADDINXVEEN - In de vori ge week woensdagavond gehou den gemeenteraadsvergadering - de eerste in dit nieuwe jaar - zijn twee nieuwe raadsleden ge ïnstalleerd: G. van den Berg en H.H. Heller. De twee chris- ten-democraten nemen de plaats in van C. Dijkshoorn en mevrouw HJ. Groenendijk- Bernard, die hun CDA-zetels beschikbaar stelden uit een oogpunt van continuïteit. Op de foto wordt de eed afgeno men van de heer Van den Berg, terwijl geheel rechts de heer Heller toekijkt. Verder zijn te zien de CDA-raadsleden J.A. Hielema en drs. G. Blom (Fo to: Sjaak Noteboom). - t )k ;enoemci te zijn. j-Ajc OPENBARE ORDE BOUWVERGUNNINGEN SPREEKUREN MILIEUZAKEN INZAMELINGEN Lokatie ontvoerden VERGADERINGEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN ]E 01820-15767 01727-4044 070-210001 Dan is er maar één beste keus: Garage Kok en Mercedes-Benz. Met een keuze uit vele modellen voor erg veel betrouwbare kilometers. Met een minimum aan onderhoud. Een logische keus dus. 12222 01820-24255 13000 13000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 6 FEBRUAR11985 01820-16066 010-362244 Bouwbedrijf F. Vink en Zonen 1 4 a KOKC.V -BOSKOOP Data voor de volgende klaverjasavon- den zijn: vrijdag 22 februari, vrijdag 8 maart, vrijdag 22 maart, vrijdag 12 april, vrijdag 26 april, vrijdag 10 mei en vrijdag 24 mei. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. PLANKIER 22-26 BOSKOOP TEL. 01727-2110/3410 14433 14433 NIEUWE BESTEL WAGEN? Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven naar rechts) J. A. Hielema, G. van den Berg, drs. G. Blom en H. H. WADDINXVEEN/GOUDA - NKF Kabel BV aan de Noord- kade in Waddinxveen is één van de deelnemers aan de op dins dag 26, woensdag 27 en don derdag 28 maart in de Goudse Poort in Gouda te houden ma nifestatie Midden-Holland Vijf entachtig, waar bedrijven uit de Goudse streek hun hoogwaar dige technologie zullen laten zien. De Waddinxveense wethouder P,F.J. van Schie (CDA) maakt deel uit van een forum dat on der leiding van tv-presentator Aad van den Heuvel zal dis cussiëren. WADDINXVEEN - Als woensdag avond 13 februari weer de maandelijke sjoelavond wordt gehouden in het club gebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan voert Jan Kersbergen klasse A aan. De volledige uitslag van de laatst gehou den sjoelavond luidt: Klasse A 1. Jan Kersbergen 1390 pnt., 2. Peter Sliedrecht 1300 pnt., 3. Kees Kuijpers 1220 pnt. Klasse B 1. Rob Kuijpers 1320 pnt., 2. A. v. Hel den 1291 pnt., 3. Jan Harkes 1269 pnt., 4. Joop Breedijk 1263 pnt. Klasse C 1. Henk v. Beek 1200 pnt., 2. Hannij Harkes 1141 pnt., 3. Ingrid v. Halewijn 1140 pnt., 4. Mevr. Th. v. Helden 1119 pnt. Klasse D 1. M. C. Taktor 1054 pnt., 2. Cor Kers bergen 968 pnt., 3. Floor v. Abshoven 897 pnt. - Voortgangsnotitie. - Beheersinstructie Tarieven. Vanaf heden ligt voor een ieder gedurende veertien dagen de beslui tenlijst van de vergadering van de gemeenteraad van 20/21/22 no vember en 19 december 1984 ter gemeentesecretarie ^afdeling Inter ne Zaken, ter inzage. Tevens bestaat de mogelijkheid tot het beluisteren van de op deze vergadering betrekking hebbende cassettebandjes. Klaverjasavonden zijn in De Boog al tijd populair. Daarom heeft men beslo ten om in plaats van één keer, twee keèr in de maand een klaverjasavond te hou den. Klaverjassen in De Boog is kaarten in een gezellige sfeer en met betaalbare prijzen. Er bestaat in dit orkest een actieve or- kestcommissie, die in samenwerking met de dirigent Arthur de Bussy (oud- directeur van de streekmuziekschool in Waddinxveen) plannen voorbereidt tot het spelen van onder andere de "Nacht op de kale berg”. De orkestcommissie roept jongelui op uit Alphen a/d Rijn en omliggende plaatsen, zoals bijvoorbeeld Boskoop en Waddinxveen. Elke vrijdag van 17.00 tot 18.00 uur wordt er fanatiek, maar ook erg gezellig gerepeteerd. Het orkest is van plan om evenals afge lopen zomer een longweekend te hou den in een jeugdherberg. Ook denkt de orkestcommissie aan uitwisselingen met andere jeugdorkesten of muziekscho len. Wie interesse heeft en enige jaren ervaring heeft in het bespelen van een instrument, wordt verzocht te bellen 01720-74086. De CDA-gemeenteraadsleden (van links Heller. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De openbare Theo Thijssenschool aan de Kerkweg- Oost houdt deze week tot en met don derdag 7 februari gedurende de school tijden een open week. Volgens mevrouw M.L.Y.M. den Hoed-Vos van de ouderraad kan men in de eerste klas van de school zonder af spraak komen kijken. WADDINXVEEN Het was op de foto op de advertentiepagina van het winkelcentrum Brug goed te zien en het bleek ook uit de tekst, maar de kop boven het artikel gaf het ver keerd aan. Daarom herhalen we in deze krant dat het aan de Brugweg zetelende stucadoorsbedrijf K. van Eijk BV heet.. Een 35 jaar oud be drijf dat wordt geleid door de Wad dinxveense compagnons A.H. Jan maat en AJ. Cozijnsen. Hun bedrijf biedt werk aan 8 mensen, die zowel voor aannemers als voor particulieren werken^ Granollen, witten, sierpleisterwerk, renovatie en wat er allemaal nog meer onder stucadoorwerkzaamhe- den kunnen vallen, de Waddinxveen se sierpleisterspecialist weet er alles van. Met kennis van zaken en vak manschap timmert Van Eijk BV aan de weg. In dit deel van de Randstad is er dan ook volop werk aan de win kel. Burgemeester C.M. van der Linden; le vrijdag van de maand en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: - aan de heer L. Markus, Schielarjdweg 3, alhier, voor plaatsing dakkapel voorgeveldakvlak; - aan de heer J.G. de Lange, Groene Zoom 17 te Reeuwijk, voor verplaatsing dakkapel in linker zijgeveldakvlak en plaatsing da kramen in rechter zijgeveldakvlak pand Bloemendaalseweg 6, al hier; - aan de heer P. Broere, Weidezoom 60, alhier voor plaatsing dak kapel achtergeveldakvlak; Geluidhinder Op 9 februari 1985 treedt de derde wijziging van de Algemene Poli tie Verordening Waddinxveen 1983 in werking. Deze, wijziging houdt in dat een nieuw hoofdstuk aan de Algemene Politie Verorde ning wordt toegevoegd. Dit nieuwe hoofdstuk bevat geluidhinder- bepalingen. Behalve dat nu aan vergunningen e.d. voorschriften tot het tegengaan van geluidhinder verbonden kunnen worden zijn de betreffende artikelen op velerlei gebied van geluidhinder toepas baar. Te denken valt hierbij aan geluidhinder veroorzaakt door met name recreatie- en horeca-inrichtingen doch ook geluidhinder van bromfietsen, dieren, toestellen, het laden en lossen van auto’s, hin der van geluidsinstallaties en muziekinstrumenten e.d. derhalve ook burengerucht dat veroorzaakt wordt door geluidsinstallaties, muzie kinstrumenten enz. In het nieuwe hoofdstuk van de Algemene Poli tie Verordening zijn dan bok de geluidsnormen (het maximale ge luid uitgedrukt in decibel) vastgelegd. Overtreding van deze nor men zal kunnen leiden tot het opmaken van een proces verbaal, ter wijl bij herhaalde overtreding zelfs het risico van in beslagname van de apparatuur aanwezig is. Collectevergunning De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen vergunning verleend voor een collecte in de periode 11 tot 17 februari 1985. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. GOUDA - In de Technische School aan de Kanaalstraat in Gouda houdt de ANWB weer een cursus Pech Onder weg op de dinsdagen 5, 12, 19 en 26 maart. De kosten van deze cursus be dragen 90,- voor ANWB-leden en 110,-voor niet-leden. Volgens de ANWB wil een groot aantal automobiliste'n meer weten over de techniek van de auto om zelf storingen te kunnen opsporen en verhelpen. Meer dan 150.000 mensen volgden daartoe in de afgelopen 20 jaar de cursus Pech On derweg van de ANWB. De belangstel ling is groeiend. Dat geldt met name voor het aantal vrouwelijke cursisten, ongeveer 50% van het aantal cursisten bestaat nl. uit vrouwen. Gedurende vier achtereenvolgende weken kan men tij dens lesavonden van ca. 2'h. uur deelne men aan dit praktisch auto-onderricht. Het accent ligt op het zelf-doen, met als doel de automobilist een zekere mate van handigheid bij te brengen met het technisch gedeelte van de auto. Daartoe wordt tijdens het onderricht gebruik ge maakt van een auto waarvan van tevo ren storingen zijn aangebracht door de instrukteurs, ervaren Wegenwachten en Keurmeesters van de ANWB. Met behulp van duidelijke tekeningen en een aantal belangrijke onderdelen besteden de ANWB-mensen aandacht aan de ontsteking, carburatie, koeling en smering, terwijl ook het starten on der alle weersomstandigheden wordt behandeld. WADDINXVEEN - Op 9 februari 1985 treedt de derde wijziging van de Algemene Politie Verordening Wad dinxveen 1983 in werking. Deze wijzi ging houdt in dat een nieuw hoofdstuk aan de Algemene Politie Verordening wordt toegevoegd. Dit nieuwe hoofd stuk bevat geluidhinderbepalingen. Behalve dat nu aan vergunningen e.d. voorschriften tot het tegengaan van ge luidhinder verbonden kunnen worden zijn de betreffende artikelen op velerlei gebied van geluidhinder toepasbaar. Te denken valt hierbij aan geluidhinder veroorzaakt door met name recreatie- en horeca-inrichtingen doch ook geluid hinder en bromfietsen, dieren, toestel len, het laden'en lossen van auto’s, hin der van geluidsinstallaties en muziekin strumenten e.d. derhalve ook burgen gerucht dat veroorzaakt wordt door ge luidsinstallaties, muziekinstrumenten enz. In het nieuwe hoofdstuk van de Al gemene Politie Verordening zijn dan ook de geluidsnormen (het maximale geluid uitgedrukt in decibel) vastge legd. Overtreding van deze normen,zal kun nen leiden tot het opmaken van een pro ces verbaal, terwijl bij herhaalde over treding zelfs het risico van in beslagna me van de apparatuur aanwezig is. WADDINXVEEN - Zaterdag 16 fe bruari houdt de Stichting RS 80 (Randstad serie 1980) een wandel tocht van 25 kilometer vanuit café- restaurant “De Unie” aan de Kerk- weg-Oost 226. In het parcours zijn de plaatsen Ze venhuizen en Moerkapelle opgeno men. Na ongeveer 9 kilometer is er een verzorgingspost waar een con sumptie wordt aangeboden en na om streeks 18 kilometer is ér een rustge- legenheid in een ruime lokaliteit met diverse voorzieningen. De beloning is een schaaltje op een WADDINXVEEN/ALPHEN AAN DEN. RIJN - Aan de Streekmuziek school Alphen aan den Rijn bestaat al lange tijd een schoolorkest bestaande uit violen, celli, houtblazers, koperbla zer, harpen en slagwerk. Sinds korte tijd willen de leiding en de leden van het orkest er een regionaal jeugdorkest van maken. Dat betekent dat jongelui in de leeftijd van 9 t/m 19 jaar die een strijk- of blaas instrument bespelen, van harte worden uitgenodigd in dit orkest mee te komen spelen. Met name is er behoefte aan vi olisten, cellisten, hoornisten, trombo nisten en een tubaist. Alarmering Brandweer b.gg. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) WADDINXVEEN - In de naat A. Heineken en zijn Waddinxveen als 1 1 'r Dit schrijft de parapsyi tikel in net Algemeen - aan de heer J.M. de Bas, Zuidkade 227, alhier, voor vergroting woonhuis met kantoorruimte; - aan de heer R.A. van der Made, Burgemeester Trooststraat 92, alhier, voor oprichting schuur; - aan Banketbakkerij Van den Berg, Passage 31, alhier, voor ver groting opslagruimte; - aan de heer H. Donker, Prins Bernhardlaan 17, alhier, voor ge deeltelijke verandering garagebedrijf aan Jan Dorrekenskade- Oost 68, alhier; - aan de heer J.J.M. Mulleman, Mercuriusweg 3, alhier, voor op richting berging en gedeeltelijke verandering woonhuis Gerstak- ker 84, alhier; - aan de heer W. Koster, Kleikade 47, alhier, voor vergroting dak kapel voorgeveldakvlak; - aan de heer L.C. Zuidwijk, Boekweitakker 21alhier, voor plaat sing dakraam achtergeveldakvlak panden Boekweitakker 21 als mede de Akker 11 en 51alhier; - aan de heer J. Slootweg, Piasweg 27B, alhier, voor vergroting dakkapel achtergeveldakvlak. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter secretarie. pist etc. werden drs. Neu, zo schrijft hij, ter hand gesteld. Het betrof zo’n 112 gevallen, die schriftelijk, telefonisch of persoon lijk binnengekomen waren, zowel bij de politie als bij het Heineken- concem in de periode tussen 9 no vember (dag van de ontvoering) en 27 november (3 dagen voor de be- vrijding) in 1983. De hamvraag tijdens de ontvoering was uiteraard de verblijfplaats van de ontvoerden. Elke paragnost, die een paranormale tip doorgaf heeft dan ook minimaal een al dan niet duidelijke lokatie ge noemd. Dit bestond öf uit het noe men van een regio öf uit het geven van een zeer gedetailleerde lokatie, zoals een plaatsnaam, naam van een straat, huisnummer en type woning, in een aantal gevallen ging dit tevens vergezeld van een situatieschets. Hieronder volgt een bloemlezing van plaatsen (in alfabetische volgorde ge zet) en regio’s in Nederland, die één of meerdere keren genoemd werden: Alkmaar, Amstelveen, Amsterdam, Baam, Bussum, Diemen, Dordrecht, Duivendrecht, Edam, Eemnes, Eind hoven, Enspijk, Franeker, ’s Graven- dijk, Haarlem, Hindeloopen, (tussen) Huizen en Naarden, Koog aan de Zaan, Leiden, Loosdrecht, Nieuwe- gein, Noordwijk, Oldenzaal, Purmer- end, Roosendaal, Rotterdam, Rijsen- hout, Schiphol, Spijkernisse, Utrecht, Waddinxveen, Warmond, IJsselstein, Zandvoort, Zwolle. Als regio’s in Nederland werden ge noemd: Brabant; Flevopolder; ‘t Gooi; Limburg; Noordzee (op ’n jacht) en de Veluwe. Ook werden er enkele plaatsen en regio’s in België en Duitsland ge noemd. Op maandag 11 februari 1985 zal in het gemeentehuis van Waddinx veen de derde openbare vergadering van de commissie sociaal cultu reel werk plaatsvinden. De belangrijkste agendapunten,zijn: - Rapportage Stichting Werknemerspool. - Vaststelling beheersinstructies. Iedere cursist ontvangt een handig cur susboek dat ook na afloop van de lessen zijn nut heeft bewezen. Ervaring van de Wegenwacht heeft namelijk geleerd dat een groot aantal storingen door niet- autotechnisch geschoolden die de Cur sus Pech Onderweg hadden gevolgd, zelf kon worden verholpen. Na aanmel ding ontvangen de cursisten een bericht van inschrijving waarin nadere gege vens over de lessen worden bekendge maakt. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij het ANWB-kantoor Gouda, Sta tionsplein 1b, tel. 01820-24444. Recreatieraad van het Recreatieschap ’’Bospark” Woensdag 13 februari 1985, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis van Waddinxveen. Belangrijke agendapunten: - Voorlopige vaststelling van de rekening 1983. - Vaststelling begroting 1985. - Voorstel tot vaststelling van een algemeen besluit inzake het aan gaan en verstrekken van kasgeldleningen in het jaar 1985. - Voorstel tot intrekking van de Verordening tot het instellen van een aanlijngebod voor honden. - Voorstel inzake de inrichting van deelgebied West van het Gou- webos. De stukken behorende bij de agendapunten liggen op de gemeente secretarieën van Waddinxveen en Boskoop ter inzage. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. de periode van de ontvoering van biermag- jn chauffeur blijkt door een paragnost ook verblijfplaats van het tweetal genoemd te zijn, •apsycnoloog drs. J.G. Neu uit Utrecht in een ar- Politieolad over “De waarde(loosheid) van spontane bijdragen van paragnosten”, waarin een analyse wordt gegeven van paranormale tips in de Heineken-affaire. Ten tijde van de ontvoering werden alle binnekomende tips genoteerd op speciaal ontworpen formulieren. In dien er brieven kwamen dan werd dit protocolpapier als schutblad ge bruikt. Alleen die tips van personen die zich zelf gepresenteerd hadden als ziener, paragnost, helderziende, psychosco- Wijziging Algemene Politieverordening Waddinxveen 1983 Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis, dat gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage ligt en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is, de door de gemeenteraad op 29 augustus 1984 vastgestelde Verorde ning tot derde wijziging van de Algemene Politie Verordening Wad dinxveen 1983. Bij brief van 23 oktober4984, nr. B92434/42, hebben Gedeputeerde Staten het bericht van ontvangst als bedoeld in artikel 198 van de ge meentewet afgegeven. Bij brief van 29 november 1984, nr. B107904/47, hebben Gedepu teerde Staten de goedkeuring krachtens artikel 15 van de Wet ge luidhinder verleend. De wijziging van de Algemene Politieverordening treedt in werking op 9 februari 1985. Waddinxveen - Vrijdagavond 8 februari om acht uur is er in het buurt centrum De Boog aan de C. Huygen- slaan weer de maandelijkse bingo- avond. Een bingo-avond in De Boog is gezellig en betaalbaar. Iedere bingo- avond is op zich weer een verrassing on der leiding van bingo master/presenta- tor Bart van Wichen. De volgende bingo-avonden zijn: vrij dag 15 maart, vrijdag 19 april en vrijdag 17 mei. Het Brugcentrum-lid is ook thuis in isolatiewerkzaamheden aan de bui tenzijde. Ze pakken bij wijze van spreken een heel huis in. Zijn bedrij ven in deze streek goed op de hoogte van de prestaties van het Waddinx veense stucadoorsbedrijf, particulie ren weten ook steeds meer de weg te vinden naar het ondernemende twee tal en compagnons Janmaat en Co zijnsen. In het Groot Woordenboek der Ne derlandse Taal van Van Dale staat dat een stucadoor een ambachtsman is die stucwerk maakt en die bepleiste ringen aanbrengt op muren en pla fonds. Commissie voor de financiën Donderdag 7 februari 1985, aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Vaststelling bedrag per leerling g.l.o. 1985. Vaststelling uitgaven openbaar kleuter- en lager onderwijs 1979 t/m 1982. Krediet ad 230.000,- t.b.v. effectuering gemeentegaranties. Programma emancipatie-activiteiten 1985. Verkoop woning Kerkweg-West 26. Verkoop grond Juliana van Stolberglaan/Passage aan v.o.f. ”Mar- miek”. Verkoop grond Heemraadweg aan te Moordrecht. Kosten aanpassing voormalig gemaal. Verkoop ketelhuis B. Huetlaan. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. standaard en dit schaaltje is voorzien van het RS 80 embleem en een in scriptie van de afgelegde afstand. De start is te Ó9.00 uur en “De Unie” is reeds om 08.00 uur geopend. Deze tocht - met meestal 275 deelne mers - gaat onder alle weersomstan digheden door, uitgezonderd bij ijzel. Het inschrijfgeld is f. 2,50 met ver zorging en een sticker van de hefbrug van Waddinxveen en f. 6,50 met ver zorging, beloning en eerder genoem de sticker. Nadere inlichtingen te ver krijgen bij: H. Visser, Namensestraat 5, 2587 VV s Gravebhage, telefoon: 070-550086.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 17