GEMEENTE WADDINXVEEN Fietspadenplan van provincie MAVO/LTO aan Sniepweg heeft 45 medewerkers Kees van Tilburgs (40) trouwe dienst beloond Kwart eeuw bij Van der Linde BV Volksdans- cursus in Boze W’veense briefschrijver I s wijkgebouw 1 l| OPENBARE WERKEN NIEUWJAARSBIJEENKOMST Bestuur SPOR T EN RECREA TIE BESTEMMINGSPLANNEN VENTILEREN VAN WONINGEN SPREEKUREN VERGADERINGEN HERDENKING 5 MEI 1985 Bijeenkomsten ■r r NISSAN Audi. KOKC.V. -BOSKOOP PLANKIER 22-26 BOSKOOP TEL. 01727-2110/3410 Maak dan meteen een afspraak met Garage Kok. Want Garage Kok levert niet alleen alle merken personen auto’s, zoals o.a. Opel, Ford, Nissan (Datsun), Audi en Volkswagen, maar zorgt ook voor perfect onderhoud. Voor vele jaren veilig rijplezier met uw nieuwe auto. En over de inruil van uw oude auto worden we het wel eens! e. Datum van ingang: Naam en voornamen Woonplaats '•'Adres AUDI DATSUN FORD OPEL De zilveren legpenning van de Goudse Kamer was voor de heer C.P.F. van Tilburg, die 25 jaar als stoffeerder t/ord VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 3 JANUARI 1985 VOLKS WAGEN gezinsabonnement bijkaarten houders Pas-65 Commissie Openbare Werken en Bedrijven Woensdag 9 januari 1985, aanvang 17.00 uur. B. Uitsluitend hoogbouw vrijdag wijk 4 Geboorte datum WADDINXVEEN - "Als je begrijpt wat ik bedoel", was de fantastische te kenfilm met in de hoofdrollen Ollie B. Bommel en Tom Poes, die vandaag (donderdag 3 januari) in het wijkge- bouw Zuid aan de St. Victorstraat werd gedraaid. Er was zowel ‘s morgens als ‘s middags een voorstelling. ziek van de Orion's in De Unie een ge zellige avond rond jubilaris Kees van Tilburg. Grofvuil wordt opgehaald: eenmaal per maand op woensdag en wel als volgt: le woensdag wijk 1 2e woensdag wijk 2 3e woensdag wijk 3 4e woensdag wijk 4 (let op: op een evt. 5e woensdag in de maand wordt dus geen grof vuil opgehaald). Mag ik even opsommen wat zijn partij de laatste 15 jaar voor elkaar heeft ge bokst? Extra heffing op het vakantie geld, overwerk, winstdeling. Toen nog eens een uitvinding van Ome Joop: deel 3. Dan weer extra heffing op de benzine en dan weer een extra heffing op deel 3: extra opbengst vijf miljoen." WADDINXVEEN - In een ingezon den brief, geplaatst in het Algemeen Dagblad, heeft de Waddinxvener E.J. Nolet zich kwaad gemaakt over het voorstel van de PvdA-Tweede-Kamer- fractie om de autobezitters te laten mee betalen aan bepaalde treinkaartjes. 1,90 3,25 NIEUWE AUTO? Diversen 1Het in bewaring geven van waardevolle voorwerpen onder eigen verantwoordelijkheid 2. Duplicaat abonnement Vrijdag 4-1-1985 07.00-10.00 uur vrijzwemmen 10.00-11.00 uur alleen volwassenen 11.00-13.00 uur ouder en kind 13.30- 16.00 uur vrijzwemmen 16.30- 17.30 uur ouder en kind 17.30- 19.00 uur diplomazwemmen zwemvaardigheid I Zaterdag 5-1-1985 10.00-13.00 uur ouder en kind 13.30-16.00 uur vrijzwemmen Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Zondag 6-1-1985 10.00-12.00 uur ouder en kind 12.00-13.00 uur vrijzwemmen Man/ vrouw Soort abonn. a. b. c. enz. a 108,— af 5 af 48.- BESTELBON (met pasfoto(s) inleveren bij het zwembad) Abonnementen met een geldigheidsduur van 4 maanden, aabonnement a 48, babonnement a 72, c. d. ƒ15,50 ƒ30,— ƒ28,50 ƒ55,- 42,50 65,- In verband met onverwachte toeloop van leerlingen konden de derde klas sen van de MAVO-afdeling gesplitst worden. Benoemd werd de heer W. Rog te Scheveningen als part-time leraar Engels. Alle uren worden vol gens de lessentabel gegeven. Begin nu maar nu eens bij de Kamerle den, met hun belachelijke reis- en on kostenvergoeding. Niet altijd weer de automobilist, dat is trouwens ook niet erg origineel. En hij pakt wederom de kleine man. Woensdag 9 januari start in het wijkge- bouw Zuid een nieuwe cursus volksdan sen voor jongens en meisjes van klas 3,4 en 5. Israëlische en Russische dansen worden herhaald en er staan nieuwe dansen uit Joegoslavië op het program- A - - - 1 - - werkzaam was bij textiel- en interieurverzorging Van der Linde BV. De onderscheiding werd uitgereikt door de f 48 72- 108,— 5,- WADDINXVEEN - Op een in cafè-Restaurant De Unie aan de Ker- kweg-Oost gehouden feestje van textiel-en interieurverzorging Van der Linde BV is stoffeerder C.P.F. (Kees) van Tilburg (40) uit de Burgemees ter Trooststraat 101 in het zonnetje gezet wegens 25 jaar trouwe dienst. feerder in optima forma. Zijn werkge ver sloot zich daar later op de avond bij aan door zijn trouwe medewerker en kleurentelevisie met teletekst aan te bieden. Kees van Tilburg was 14 jaar toen hij bij Van der Linde, een besloten vennoot schap met zaken in Waddinxveen (Dorpsstraat en Passage) en in Bos koop. kwam werken. Hij maakt thans deel uit van een team van vijf stoffeer ders. Bij het textiel en interieursverzor- gingsbedrijf, dat dit jaar het pand aan de Dorpsstraat geheel gaat vernieuwen, werken 25 mensen. Zij hadden met mu- Door middel van het inleveren van onderstaande bestelbon aan de kassa kunt u in het bezit komen van een abonnement. De tarieven voor de 4-maandelijkse abonnementen en geldig voor zowel het overdekt- als het openluchtzwembad zijn als volgt: 1voor personen t/m 18 j aar en houders bejaardenpaspoort 2. voor personen 19 jaar en ouder 3. gezinsabonnement, basiskaart kaart voor elk gezinslid per stuk (ook met foto) Het plan dient ter bevordering van het (brom)fietsverkeer en voorziet in de aanleg van vrijliggende fietspaden met een eigen tracé voor recreatief, woon-school- en woon-werkverkeer en voor overig fietsverkeer van meer dan plaatselijk belang. Het gaat om een herziening van het uit 1977 da terende plan waarin 176 kilometer fietspad in Zuid-Holland was gepro jecteerd; hiervan is tot nu toe zo’n 64 kilometer aangelegd. Wijziging toegangstarieven Overdekt- en Openluchtzwembad per 1-1-1985 Badenkaarten (beide baden) 1. enkel bad t/m 18 jaar en houders bejaardenpaspoort Het kwart eeuw durende dienstverband bij zijn oom H. van der Linde Sr. (dit jaar 65 jaar) werd woensdagavond be loond met de zilveren legpenning en bij behorende oorkonde van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden Holland, uitgereikt door de heer C. de Bas, in WaddinxveeN tevens voorzitter van de plaatselijke middenstandsver- eniging. Namens de Goudse Kamer benadrukte de heer Der Bas het vakmanschap van Kees van Tilburg, die hij omschreef als een man van weinig woorden, nauwge zet werkend, met teamgeest en een stof- Wijziging wijkindeling vuilophaaldienst ingaande 1 januari 1985 Per 1 januari 1985 is een nieuwe wijkindeling voor het ophalen van huis- en grofvuil van kracht geworden (zie daarvoor de bij onze op gave van 12 december 1984 huis aan huis verspreide informatie-fol- der reinigingsdienst, alsmede het in die uitgave terzake opgenomen artikel). Voor de goede orde wordt hieronder de nieuwe wijkindeling nog eens globaal aangegeven. Postcode Deze bijeenkomsten duren van 16.00 tot 21.00 uur. Daar kan men ook reacties en suggesties noteren. Tot 12 april kan iedereen schriftelijk reacties sturen aan het provinciaal bestuur van Zuid-Holland, Koningskade 1 in Den Haag. Om mee te doen aan de (georganiseerde) inspraak kan men zich opgeven bij de Provinciale Raad voor de Ruimtelijke Ordening (PRRO). Bij voldoende aanmelding worden inspraakgroepen gevormd, die worden begeleid door de streek- commissies in Zuid-Holland. De pro vincie zal de groepen die bijzonder belang hebben bij het fietspadenplan, zoals scholen voor het voortgezet onderwijs en verenigingen van re- creatiefietsers, rechtstreeks van deze ontwerp-herziening op de hoogte brengen. alle flats in de gehele gemeente m.u.v. flats Willem De Zwijgerlaan en Prins Alexander- straat i.v.m. de weekmarkt. Voor een complete straalsgewijze opsomming van voormelde wij kindeling wordt verwezen naar vorenbedoelde informatiefolder. In de herziening is ruimte voor on geveer zeventig kilometer fietspad om het ‘tekort’ op te vullen. Ook zijn enkele paden van het plan, waarvan de wenselijkheid in discussie is geko men, opnieuw bekeken. Hierdoor zijn er een paar van het plan uit 1977 afgevoerd. De overige paden blijven in principe gehandhaafd. Geachte inwoners. Ofschoon 1985 alweer drie dagen oud is willen wij u langs deze weg toch nog voor dit nieuwe jaar onze goede wensen overbrengen. Wij hopen dat 1985 in alle opzichten een voorspoedig jaar voor u zal worden. Wij zouden het op prijs stellen indien wij u vanavond persoonlijk onze nieuwjaarswensen kunnen overbrengen tijdens de nieuwjaars bijeenkomst die van 19.30 tot 21.00 uur gehouden zal worden in de raadzaal van het gemeentehuis. Wanneer u daarvoor in de gelegenheid bent nodigen wij u van harte uit hierbij aanwezig te zijn. Deze uitnodiging is uiteraard ook be doeld voor vertegenwoordigers van het Waddinxveense bedrijfs- en verenigingsleven. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen. heer C. de Bas. Óp de foto staat ook mevrouw Van Tilburg en directeur H. van der Linde sr. (Foto: Sjaak Note- boom). Commissie voor Welzijnszaken Dinsdag 8 januari 1985, aanvang 19.00 uur. Belangrijke agendapunten: Programma Welzijn Minderheden Gemeente Waddinxveen 1985. Bestemmingsplan "Dorpstraat” (3e herziening). Ontwerp 3e wijziging ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat het college van burgemeester en wethouders van die gemeente voornemens is een gedeelte van de 3e herziening van het bestemmingsplan Dorp straat te wijzigen met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, nader geconcretiseerd als een gedeelte van het gebied gelegen tussen de Kerkweg-West en de Heuvelhof. Het wijzigingsplan is opgezet om op genoemde lokatie de bouw van 8 woningen mogelijk te maken volgens een gewijzigde stedebouw- kundige opzet. Het ontwerp voor deze wijziging ligt met ingang van vrijdag 4 janu ari 1985 gedurende 14 dagen tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Al gemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, kamer 124, Raadhuis plein 1. Gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen kunnen belang hebbenden schriftelijk bezwaren indienen bij het college van burge meester en wethouders. Postbus 400. 2740 AK Waddinxvëen. Waddinxveen. 3 januari 1985. De burgemeester voornoemd. Van der Linden. Er worden bij de gemeente regelmatig klachten ingediend over schimmelvorming en vochtoverlast in woningen. Dit wordt veelal veroorzaakt doordat goed geïsoleerde woningen onvoldoende worden geventileerd. Thans is er op de dienst openba re werken een brochure: "Het ventileren van woningen” verkrijg baar. Deze brochure staat in de "molen” in de hal van het raadhuis en is op de afdeling Bouw- en Woningtoezicht van de dienst openba re werken kosteloos verkrijgbaar. ma. De cursus duurt 5 weken en kost to taal f. 5,- Met ingang van maandag 7 ja nuari is de hobbyclub voor jongens uit de klassen 4, 5 en 6 voortaan op maan dagmiddag van 15.30-16.45 uur in het wijkgebouw Zuid. dinsdag wijk 2 Oranjelaan e.o., Passage, Kerkweg-Oost en het gebied ten zuiden daarvan gelegen tussen spoorlijn en Gouwe (o.a. Oostpolderwijk, St. Victorwijk), gebied oostzijde Gouwe, Noordeinde 2 t/m 10; donderdag wijk 3 Vondelwijk incl. Staringlaan en Noordkade, Oranjewijk, Groenswaard III (gebied ten noorden van de Wadde). De heer Nolet in het Algemeen Dag blad: ”De heer F. Castricum van de PvdA heeft wederom een prachtig voor stel. Laat de zg. daluren van de Spoor wegen betalen door de autobezitter. Alsof juist deze al niet genoeg bij draagt. Als hij zo ijverig wil snoeien, dan heb ik een goed idee. Zwemlessen (12 lessen van 20 minuten) 1. Personen t/m 18 jaar en houders bejaardenpaspoort 2. Personen 19 jaar en Ouder Burgemeester C.M. van der Linden: gaat niet door. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Commissie voor de Ruimtelijke Ordening en woningbouw Dinsdag 8 januari 1985, aanvang 16.30 uur. Belangrijke agendapunten: Overeenkomst van ruiling tussen Baan's Meubelen en gemeente Waddinxveen. Diverse grondverkopen. Ontwerp-bestemmingsplan Oranjewijk. 3e herziening. Bestemmingsplan "Verlengde Abraham Kroesweg’VVoorstel om geen Kroonberoep in te stellen. WADDINXVEEN/DEN HAAG Het Zuidhollands provinciaal 1 r van bet pro- van volgende Waddinxveen Kerstboomverbranding Kerstboomverbranding op donderdag 3 januari 1985 op een terrein langs de Petteplas om 19.30 uur (aan de zijde van de Esdoornlaan). De bomen kunnen op deze dag vanaf 15.30 uur op voormelde plaats worden ingeleverd. Voor elke 2 ingeleverde bomen wordt een lootje uitgereikt. Aan deze verloting zijn weer een aantal prijsjes - in de vorm van waardebonnen - verbonden. De trekking van deze loting zal in afwijking van voorgaande jaren niet tijdens de verbranding plaatsvinden, doch bekend worden ge maakt in het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 9 januari 1985. Voorts zullen enkele waardebonnen beschikbaar worden gesteld voor degenen die de meeste kerstbomen hebben ingeleverd. bestuur heeft voor Kerstmis een ontwerp-herziening vinciaal fietspa^enplan uitgebracht, dat met ingang week ook ter inzage ligt op de gemeentehuizen van 1 en Boskoop en in de bibliotheken. Op 5 mei 1985 zal het veertig jaar geleden zijn dat ons land van de Duitse overheersing en bezetting werd bevrijd. Het gemeentebestuur overweegt ter herdenking van dat feit in de raadzaal van het gemeentehuis een herdenkingstentoonstelling te doen organiseren, waarbij ook aandacht zou moeten worden gege ven aan bestrijding van rascisme en fascisme in onze tijd, alsmede aan vrijheid en onderdrukking. Teneinde de belangstelling voor dit idee te peilen en te komen tot dè oprichting van een comité van voorbereiding, wordt op donderdag, 10 januari a.s. om 20.00 uur in het gemeentehuis een bijeenkomst belegd. Eenieder die, hetzij individueel, hetzij namens een organisatie, hier interesse voor heeft en bereid is een daadwerkelijke bijdrage te le veren wordt bij deze hartelijk uitgenodigd bedoelde bijeenkomst bij te wonen. WADDINXVEEN - In het decembernummer van het in formatiebulletin van de pro- testants-christelijke scholenge meenschap voor MAVO/LTO Koningin Wilhelmina aan de Sniepweg wordt gemeld dat er bij deze school nu 45 mensen werken: 35 leerkrachten (inclu sief directie), 4 administratieve mensen en 6 mensen in de huis houdelijke dienst. Programma vrijzwemmen in het Overdekte Zwembad van vrijdag 4-1-1985 tot en met zondag 6-1-1985 L— 7,50 De heer W.F. de Boer (Papaverveld 47) is toegetreden als lid van het al gemeen stichtingsbestuur. Hij is afge vaardigd door de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs te Waddinxveen. Op de Koningin Wilhelminaschool zijn ook 'weer een aantal ouderavon den gehouden. Voor het eerste leer jaar: Kennismaking met leerstof in het brugjaar, werkwijze bij gediffe rentieerd lesgeven, mentoren en voor lichtingsavond vakkeuze voor het tweede leerjaar LTO-afdeling. Beide avonden waren zeer goed bezocht. Er is volgens de school een toene mende belangstelling van de ouders voor het werk van hun kinderen en het functioneren van de scholenge meenschap. Voor de nieuw op te voeren fietspa den hebben onder meer gemeenten, ANWB en ENFB (eerste enige echte Nederlandse fietsersbond) de sug gesties aangedragen; bijvoorbeeld ontbrekende schakels in fietsroutes en alternatieven voor knelpunten in die routes. De provincie stelt momen teel voor de uitvoering van het fiets padenplan per jaar bijna zeven mil joen gulden beschikbaar. De provincie zal tussen 21 januari en 28 februari dertien informatiebijeen komsten houden, waarop iedere be langstellende uitleg kan krijgen over de herziening van het fietspadenplan. Huisvuil wordt opgehaald: A. Uitsluitend laagbouw maandag wijk 1 wijk Zuidplas, Bomenwijk, Dorpstraat e.o., Tuinbouwgebied, Groenswaard I II (ge bied tussen Kerkweg-West en Wadde), Noordeinde huisnummer 12 tot maaltocht nabij Boskoop; 2. enkel bad 19 jaar en ouder 3. 10-badenkaartt/m 18 jaar en houders bejaardenpaspoort 4. 10-badenkaart 19 jaar en ouder 5. 20-badenkaartt/m 18 jaar en houders bejaardenpaspoort 6. 20-bSIdehkaart 19 jaar en ouder Abonnementen In de abonnementenverkoop heeft een wijziging plaatsgevonden. De jaarabonnementen komen m.i.v. 1-1-1985 te vervallen. M.i.v. 1-1-1985 zijn alleen abonnementen te koop die elke dag van het jaar kunnen ingaan en een geldigheidsduur hebben van 4 maan den. Deze abonnementen dienen voorzien te worden van een pasfo to. Bij aankoop van een abonnement dient een pasfoto ingeleverd te worden waarop aan de achterzijde naam en geboortedatum vermeld dient te worden. Abonnementen zijn alleen verkrijgbaar in het zwembad.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 3