achterhaald LHNO wordt nu LDGO reparatie. Doorgereden chauffeurs ECHT WAAR Schade aan uw auto vereist deskundige CD A-wethouder opent kantoorpand BV Inta In hoekpand Kerkweg-Oost! Kanaalstraat Schuttelaar BV Auto Arbo BV Boete voor Boete voor Muzikanten collectief timmert door aan de weg Ia Vietnam- expositie in wereldwinkel schoolverzuim Calligrafisch vignet voor K. de Vriesschool "Zingen werd muzikale vorming" Naam ’’huishoudschool’’ verdwijnt huisvredebreuk POLITIENIEUWS WADDINXVEEN U ZIT ER WERKELIJK WARMPJES BIJ ALS U DE VERWARMING DOOR ONS LAAT INSTALLEREN Klaroen °p. Zendamateurs Valse naam ECHT WAAR... BELT U MAAR Vreugde DE WIT WADDINXVEEN B.V. Slachtafval Objectief Oude stiel Aangehouden Diefstal Snelheidscontroles Aanrijdingen Wedstrijd Èfocwa arrma GLASBEEK FOCWA, kenmerk voor vakwerk De Stichting 4 De afgelopen weken werden 4 aangiften van diefstal van een fiets gedaan. Ook werd een bromfiets weggenomen. To taal 3 fietsen en èèn bromfiets werden gevonden en konden allen aan de re spectievelijke eigenaren worden terug gegeven. Wethouder van Schie die er op wees dat maar weinig officiële daden te verrich ten, omdat daarvoor meestal de burge meester wordt gevraagd, zei met veel vreugde het kantoorpand van BV Intra te‘openen. ”Wij zijn met elk nieuw be drijf blij", gaf het lid van het college van B. en W. aan, mede gelet op het faillis sement van Eminemt BV, de afslanking van NKF Kabel en de verdwijnende J UJ INSTALLATIEBEDRIJF ZUIDKADE 116-117 - 2741 JH WADDINXVEEN - TEL. 01828-12123 Op maandag 24 december werd een man door de Waddinxveense politie be keurd. Op diezelfde dag had hij een hoeveelheid slachtafval (van konijnen) in de sloot langs de Onderweg gedropt. king aan het onderwijsveld heeft aan geboden. Er zijn in het LHNO een aantal knel punten, is de vaststelling in de con- cept-beleidsnotitie. Het onderwijs is voornamelijk gericht op meisjes en dat heeft gevolgen voor de didactiek en de inhoud, het onderwijsaanbod was vooral voor de invoering van af studeerrichtingen in 1981 betrekke lijk ongestructureerd. De keuze voor vakkenpakketten is vaak heel be perkt. De aansluiting op de arbeids markt is problematisch: LHNO-gedi- plomeerden hebben een in verhou ding grotere kans op werkloosheid. Op maandag 17 en vrijdag 28 december werden respectievelijk in Moerkapelle en in Waddinxveen illegale radiozen ders door de politie uit de lucht gehaald. Een en ander geschiedde naar aanlei ding van diverse klachten, welke de po litie bereikten. De eigenaars van de zen ders is proces-verbaal aangezegd en de apparatuur werd inbeslaggenomen. Naast de aktiviteiten voor de Stich ting WWN is de INTA-groep haar van ouds bekende stiel trouw gebleven: de expertise en de taxaties. Deze tak is volop in beweging en ontwikkeling en de veeljarige ervaring van de deel genoten staat er borg voor dat men hier aan het juiste adres is. Want het taxeren van gebouwen, machinerieën en installaties is immers mede hun specialisme. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. Autoschade reparatiebedrijf Noord kade 24 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 Op maandag 21 december werd een 38- jarige Waddinxvener betrapt bij win keldiefstal bij een zaak aan de Groens- voorde. De man werd overgegeven aan de politie. Na verhoor werd hij heenge zonden. ‘De INTA-groep heeft met geen enke le verzekeringsmaatschappij of ander- zins een binding. De INTA-groep is geheel onafhankelijk en objektief en voert dit hoog in het vaandel. Alleen door deze onafhankelijkheid kan men objektief de belangen van par tijen behartigen. De INTA-groep mag op zichzelf een jonge onderneming zijn, maar de ervaring en deskundig heid van de deelgenoten staat borg voor de te leveren kwaliteit’, aldus directeur P. Venema. Om volledig en juist geinformeerd te zijn, met name voor wat betreft de bij de Stichting WWN aangesloten on dernemingen, heeft de INTA-groep alle technische gegevens van deze aangesloten ondernemingen inge voerd in haar computerbestand, dat gelet op de intern aanwezige deskun digheid geheel in eigen beheer wordt geactualiseerd. De Stichting WWN biedt de koper van een nieuwbouw woning niet slechts de vereiste finan ciële en technische waarborgen, maar streeft er naar, dit door de opzet van de hele, de koper beschermende or ganisatie, bij eventuele calamiteiten bij het uitvoerende bedrijf, de wo ningen af te laten bouwen door een ander bij de Stichting WWN aange sloten onderneming. Voor de jongsten was er ter introductie een kijkspel, dat de aandacht vestigde op de behoefte aan en de waarde van schrift. De aandacht van de leerlingen van de bovenbouw werd gericht langs de tentoonstelling geleid aan de hand van een hiervoor vervaardigd werk boekje. Door de oudste leerlingen werd onder meer de aanwezigheid (met woord en daad) van de calligraaf zeer op prijs ge steld. Om aan de expositie educatieve kracht bij te zetten, werden er nostalgi sche boekjes gecreëerd, waar de kinde ren materialen zoals lei, griffel, kroont jespen leerden kennen door er zelf mee te kunnen werken. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 3 JANUARI 1985 WADDINXVEEN - In de Wereld winkel Waddinxveen aan het Konin gin Wilhelminaplein is de hele maand januari een tentoonstelling te zien over Vietnam. Zaterdag 12 januari kan in het rookvrije pandje een sma kelijk kopje Vietnamese (kippe met dunne noedelsjsoep worden gegeten voor f 1,50 per kopje. Volgens de Wereldwinkel Waddinx veen is het gevoel van opluchting en blijdschap over de bevrijding van Vietnam - 10 jaar geleden - al lang weggeëbd. De glans van toen heeft plaats moeten maken voor de nuch terheid, teleurstelling soms, van nu. Vietnam heeft niet ‘het ideaal’ gere aliseerd, zoals velen, ten onrechte hebben gehoopt. Van een langduri ge oorlog herstellen en een nieuwe sa menleving opbouwen kan niet anders gepaard gaan dan met horten en sto ten, met fouten die best voorkomen hadden kunnen worden. Veel is er anders uitgepakt dan er ver ondersteld werd, maar tóch is er veel bereikt. Er is onderwijs en gezond heidszorg voor iedereen, óók op het platteland, waar zich nog nooit ie mand om bekommerd had. Ondanks het bijna chronisch voedseltekort is er weer een toekomst voor Vietnam. Het Medisch Comité Nederland-Viet- nam (giro 1090400, Amsterdam) draagt al 15 jaar lang haar steentje bij aan de opbouw van Vietnam. Heel bescheiden begonnen op 18 novem ber 1968 is MCNV uitgegroeid tot een comité met 40.000 donateurs. Het Medisch Comité richt zich op de bestrijding van de malaria en de tuberculose, op het Nederlandse zie kenhuis in Dong Ha en op noodzen- dingen met vitaminen verrijkte melk poeder voor de kinderziekenhuizen. WADDINXVEEN/GOUDA - Een Waddinxveense vader is wegens onge oorloofd schoolverzuim van zijn kind veroordeeld door de Goudse kanton rechter mr. J.H. Landwehr tot f 25,- boete. De man had zonder toestem ming van de schoolleiding zijn kind in verband met vakantie van school gehaald en dat is in strijd met de leer plichtwet. WADDINXVEEN/GOUDA - Schut telaar Beheer BV, Gouda, met als vesti gingsplaats Waddinxveen, heeft - blij kens een mededeling in het handelsre- gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken .voor Midden-Holland - het aandeelhoudersbesluit gedeponeerd tot terugbetaling op aandelen onder ver plichting tot uitgifte van ’’niet cum. pref.” aandelen. Het vignet van de openbare Klaas de Vriesschool, speciaal ontworpen door de Waddinxveense amateur- calligraaf C.J. v.d. Poel. WADDINXVEEN - Waddinx- veens nieuwe consulent muzi kale vorming Nicky Selen, die een dag in de week muziekles geeft op drie lagere scholen, heeft plezier in zijn werk. ‘Vroeger noemde iedereen het vak muziek op de lagere school ‘zingen’. Nu vinden we dat er naast zingen ook aandacht moet zijn voor een heleboel an dere zaken zoals spelen, bewe gen, luisteren, zelf muziekstuk jes maken, bestaande muziekjes veranderen, zelf teksten ma ken, allerlei geluiden die de jongeren dagelijks tegenkomen bespreken en noteren met te kentjes om die later ‘uit te voe ren’ met bestaande instrumen ten, met de stem of zelf gefa briceerde instrumenten', schrijft Nicky Selen in ‘De Mu- ziekwijzer’, het blad van de Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen. In de nacht van zaterdag 29 op zondag 30 december werd ingebroken bij de Fotozaak van Sjaak Noteboom BV aan de Passage. Met een stuk straattegel werd de ruit ingegooid, waarna uit de etalage een fotocamera en een zoom lens werden ontvreemd. i&aas de Vries Op donderdag 20 december werden twee Waddinxveners, respectievelijk 19 en 20 jaar, aangehouden op verzoek van de politie te Nieuwerkerk. De knapen hadden in Zevenhuizen een aantal rij platen weggenomen. In november werd door de politie te Wijk bij Duurstede een 44-jarige aldaar verblijvende koopman aangehouden als verdachte van diverse gepleegde geval len van oplichting en flessentrekkerij. Zo wist hij onder meer ook in Waddinx veen op 30 augustus 3 perzische tapijten van f. 1500,- mee te krijgen/ Bij contro le bleek de oplichter wel een bankreke ning te hebben geopend, doch daarop was geen enkele storting gedaan. In de nacht van donderdag 27 op 28 de cember werd ingebroken bij 3 bedrijven 1 aan de Moerkapelse Zijde te Moerka pelle. In èèn van de bedrijven werd een aldaar geparkeerd staande personen auto opengebroken, waarna daaruit een autoradio was meegenomen. Voor zo ver is na te gaanworden er voor enkele honderden guldens aan geld, een trai- ningsjack en sportschoenen vermist. WADDINXVEEN - Op de Openbare Klaas de Vriesschool aan de Herman Heijermanslaan is door de medewer king van de Waddinxveense amateur- calligraaf C.J. v.d. Poel een project over schrijven en schrift tot stand geko men, dat voor de Kerstvakantie werd afgesloten. Het gebeuren vond plaats in de aula van de school en speelde zich af rondom een expositie van 70 platen met afbeeldin gen en tekst over schrift en kalligrafie. meubelindustrie waarvoor de meubel- handel in de plaats komt. De gemeente lijke bemoeienis met de plaatselijke werkgelegenheid'bevordering liet hij overigens niet onbesproken. Volgens de christen-democraat is BV Intra actief in een groeimarkt: compu ters en computerschade. Hij feliciteer de het nieuwe Waddinxveense bedrijf met de binnengehaalde opdrachten van de stichting Waarborgfonds woningga- rantie Nederland. Voor goed expertise- en taxatiewerk zei Wethouder van Schie veel waardering te kunnen opbrengen. Met genoegen stelde hij vast dat BV In tra niet alleen binnen onze grenzen, maar ook internationaal aan de weg timmert. Op vrijdag 14 december werd een op de Juliana van Stolberglaan geparkeerd staande personenauto aangereden. Dankzij oplettendheid van een getuige kon ook in dit geval de doorgereden be stuurder door de politie worden achter haald. Ook in dit geval is er proces-ver baal terzake het doorrijden na een aan rijding opgemaakt. Doordat de ene autobilist de andere geen voorrang verleende ontstond een aanrijding op het kruispunt nabij het K.W-plein. Bij het ongeval, dat op maandag 17 december omstreeks 09.00 uur plaats vond, ontstond aanzienlijke materiele schade. Op woensdag 19 december omstreeks 07.35 uur vond een kop-staart aanrij ding plaats nabij de verkeerslichten Sniepweg-hoek Kanaaldijk. Een bij het verkeerslicht stilstaande auto werd aan de achterzijde aangereden. Op donderdag 20 december omstreeks 08.0 uur vond een ongeval plaats op de Noordkade. Een uit Boskoop afkomsti ge bromfietser reed in het donker tegen een op de rijbaan geplaatst schrikhek aan. De broemfietser liep twee bove narmbreuken op. Zij werd per ambu lance naar het Bleulandziekenhuis te Gouda vervoerd. Lichte materiële schade was het gevolg van een op donderdag 20 december om streeks 15.30 uur plaats gehad heb bende aanrijding op de hoek Kerkweg Öost/Zuidkade. Het niet verlenen van voorrang was hier de oorzaak van de aanrijding. Wederom werd geen voorrang verleend op maandag 24 december omstreeks 14.45 uur en dat had tot gevolg dat op de hoek Noordeinde-Wadde twee voertui gen, een auto en een bromfiets, tegen elkaar aanreden. De schade viel hier mee. Op dinsdag 25 december omstreeks 14.00 uur vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's op de hoek Appollolaan-Fortunalaan. Ook hier verleende de ene bestuurder de andere geen voorrang. Persoonlijke ongeluk ken deden zich hier niet voor. Een 17-jarige Waddinxveense brom fietser liep bij een aanrijding op de krui sing nabij de hefbrug (22 december om streeks 01.20 uur) een hersenschudding en sleutelbeenbreuk op. De bromfietser reed volgens getuigen door het rode verkeerslicht en kwam in botsing met een de kruising overstekende personen auto. De knaap werd naar het Bleuland ziekenhuis overgebracht. Een uit Gouda afkomstige bestuurder raakte licht gewond bij een eenzijdig ongevaldat plaats had op zondag 23 de cember omstreeks 16.50 uur op de 1 Piasweg. De bestuurder kreeg een klap band waarna de bestuurder tegen een boom reed. Op zaterdag 29 december vond om streeks 19.15 uur een aanrijding plaats op de kruising nabij de hefbrug. Hierbij waren twee personenauto's betrokken. Eèn van de voertuigen was zodanig be schadigd, dat deze.moest worden afge sleept. Een van de bestuurders en een inzittende zijn voor nader onderzoek naar het ziekenhuis te Gouda gebracht. p maandag 17 december raakte een 34-jarige Waddinxvener bij een eenzij dig ongeval zodanig gewond, dat hij per ambulance naar het St. Jozefziekenhuis te Gouda moest worden overgebracht. Hij reed in zijn auto op de Beijerinc- klaan in de richting van Waddinxveen en raakte op een gegeven moment de macht over het stuur kwijt. Hij beland de in de linker berm, ramde een aantal bomen en eindigde vervolgens in de sloot. Hij bekwam een gekneusde enkel en een gekneusde rib. De auto (total loss) moest worden afgesleept. Op oudejaarsdag vond omstreeks 11.40 uur op de Zuidkade een frontale aanrij ding plaats tussen twee personenauto's. Beide voertuigen raakten zwaar bescha digd. Persoonlijke ongelukken hebben zich hierbij niet voorgedaan. Een 27-jarige Waddinxvener raakte op dezelfde dag licht gewond bij een aan rijding tussen twee personenauto's. Dit ongeval vond plaats op de hoek Jul. van Stolberglaan-Van Mecklenburg Schwe- ringlaan. Beide auto's waren zodanig beschadigd, dat deze moesten worden afgesleept. Op dinsdag 18 december werd een 36- jarige Hagenaar door de politie nabij de Winterdijk aangehouden. Bij een enke le weken geleden gehouden visserijcon- trole bleek de man een valse naam te hebben opgegeven. Daarbij werden 4 speciale hengels van hem inbeslaggeno men. Van het opgeven van de valse naam zal eveneens proces-verbaal wor den opgemaakt. Op maandag 17 december werd uit de garderobe van de sporthal aan de Win gerd een zwarte integraal bromfiets helm weggenomen. Van een nabij de flat aan de Tesselschadelaan gepar keerd staande personenauto werd een sierdop gedemonteerd en meegenomen door onbekenden. WADDINXVEEN - Op zaterdag 22 december werd en personenauto, welke stond geparkeerd nabij het Mevr. Kuypers kietbergplantsoen, aangereden. De bestuurder, die dit veroorzaakte, reed meteen na de aan rijding weg. Een attente getuige gaf het door hem opgegeven kenteken door aan de politie, die de bestuurder, een 56-jarige man uit Alphen a.d. Rijn, kon achterhalen. Hij bekende de aanrijding te hebben veroorzaakt. Op donderdag 20 december werd een kinderzitje van een fiets gehaald en weggenomen. De betreffende had on geveer een 1/2 uur voor de flat aan de Wingerd gestaan en in die tijd moet de diefstal hebben plaats gevonden. WADDINXVEEN - De Stichting Muzikantencollectief Waddinxveen heeft in De Bonkelaar een geslaagde popmanifestatie gehouden ter viering van het éénjarig bestaan. De Niki Ro man Band, Smoke ‘n’ Dance en Fugi tive zorgden voor een succesvolle avond. De laatst optredende groep was Powerplay uit Amsterdam. Wout van Roon in een recensie in de Goudsche Courant: ‘Vooral de Niki Roman Band blijkt een belofte voor de toekomst. Deze groep, die, in haar huidige samenstelling pas drie maan den bestaat en geformeerd is rondom zangeres Niki Roman. Van Niki ver scheen een paar maanden geleden een single, die echter niet aansloeg. In fe bruari duikt de Niki Roman Band weer de studio in om een opvolger op te nemen. De groep startte haar optreden in de Bonkelaar tamelijk zwak. Daaraan was vooral de afrege- ling van de geluidsinstallatie debet. Met het verstrijken van het optreden groeide de groep echter in een steeds betere vorm om haar concert na der tig minuten ijzersterk af te sluiten met de nummers ‘One Fooi’ en ‘No Miracles’. De Niki Roman Band speelt swingende, moderne popmu ziek zonder overbodige franje, maar met sterk gitaar en keyboardsspel.’ Het Muzikantencollectief Waddinx veen organiseert nog een wedstrijd voor muzikaal geinteresseerden. Men sen, die een bestaand muzieknummer in de studio van het collectief op de band inzingen, kunnen een prijs win nen. Belangstellenden kunnen kiezen uit twaalf verschillende nummers. Het Muzikantencollectief wil popmu sici en groepen de gelegenheid geven hun muziek op de band te zetten. Voor dat doel staat de studio van het collectief aan de Kleikade open. Ver der heeft de stichting het voornemen om een cassette uit te brengen met muziek van groepen die in de studio hun nummers hebben opgenomen. Het Muzikantencollectief begon een jaar geleden met activiteiten. De be hoefte aan een muzikantencollectief was volgens de initiatiefnemers bij zonder groot. Ruim 150 mensen in Waddinxveen houden zich bezig met beoefening van populaire muziek. Bovendien is de aansluiting op het vervolgonderwijs niet optimaal. Naast deze inhoudelijke structurele problemen is er het scholenprobleem. Er zijn naar verhouding erg veel klei ne LHNO-scholen. De afgelopen ja- ren zijn reeds veel scholen verdwenen of opgegaan in scholengemeenschap pen. De verwachting is dat de her- structurerings- en fusieoperatie in het voortgezet onderwijs na 1985 vooral voor het LHNO vergaande gevolgen zal hebben. In de concept-beleidsnotitie spreekt de bewindsvrouw zich uit voor het samengaan in scholengemeenschap pen van LHNO met andere vormen van lager beroepsonderwijs. Staats secretaris Ginjaar-Maas doet in de no titie een voorlopig voorstel voor een nieuwe indeling en zes afdelingen. Dit zijn: verzorgenden, mode en kle ding (textiele vormgeving, textiel en commercie), uiterlijke verzorging, verkooppraktijk, kantoorpraktijk en vrije richting. WADDINXVEEN - CDA-wethouder P.F.J. van Schie heeft vrijdag middag voor Kerstmis het nieuwe kantoorpand van BV Internationale Technische Adviesgroep Intra aan de Kerkweg-Oost 151e (op de tweede verdieping van het complex waarin ook Christelle Mode en Van Gorkum Groente en Fruit is gevestigd) officieel geopend. ”U bent een starter met jarenlange ervaring”, omschreef de Waddinxveense wethouder van fi nanciën en van openbare werken het door P. Venema geleide team van experts op het gebied van techniek en bouwkunde in de meest uitgebreide zin. BV Intra werd welliswaar op 28 juni 1984 opgerichtmaar zowel direkteur P Venema uit Hoofddorp als zijn mede werkers C.J. Hoogeveen uit Waddinx veen, L.A. Diemel uit uit Hillegom en J. Hoppel uit Oosterhout zijn al gerui me tijd bedreven in het taxeren van ge bouwen, machines, installaties en goe deren. Met dit werk in de wereld van schadeafwikkeling, advies, waarde en claims zijn acht mensen belast. Het nieuwe Waddinxveense bedrijf is tevens voorzien van een deskundige op het gebied van computers om compu- terschaden te regelen en ontvangt een groot deel van haar opdrachten onder meer van de Stichting Waarborgfonds woninggarantie Nederland (WWN), waarbij 550 bouwbedrijven zijn aange sloten. Deze stichting verzorgt voor de ondernemers uit de bouwnijverheid sa men met de Stichting Garantie Intituut Woningbouw in Rotterdam de garantie- gereling voor koopwoningen. Op 21 december werden tijdens de ’’school-spitsuren snelheidscontroles gehouden op de Staringlaan en de Sniepweg. Totaal 65 automobilisten werden bekeurd, daar zij zich niet aan de maximumsnelheid hielden. Op de Staringlaan werden nabij de voetgan- gersoversteekplaats snelheden gecon stateerd tot 76 km per uur. Op de Sniep weg lagen de maximumsnelheden nog hoger nl. 92 kmüur. Maas van Onderwijs en Wetenschappen zal Behoud en versterking van het onder wijsaanbod van het lager huishoud en nijverheidsonderwijs (LHNO), het omzetten per augustus 1988 van de huidige afstudeerrichtingen in afde lingen die een duidelijker beroeps voorbereidend karakter krijgen, en een nieuwe naam voor de ‘huishoud school’, namelijk lager dienstverle- nings- en gezondheidszorgonderwijs (LDGO). Dat zijn namelijk de hoofd lijnen uit de concept-notitie ‘Van la ger huishoud- en nijverheidsonderwijs naar lager dienstverlenings- en ge zondheidszorgonderwijs’, die staats secretaris Ginjaar-Maas ter bespre- De christelijke LHNO-school De Rank aan de Esdoornlaan. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN/ROTTERDAM - Een 29-jarige Sassenheimer kreeg een boete van f 200,- opgelegd wegens huisvredebreuk. De woning van een Waddinxvener kreeg namelijk het ka- rakter van een strijdtoneel toen de ex-man van zijn echtgenote, gesteund door vriend en een collega uit Sas- senheim, kwam 'praten’ over het feit dat deze vrouw ‘geestelijk kapot werd gemaakt’. ‘Die pesterijen waren al drie jaar aan de gang. Mijn vriend kon het niet lan ger verdragen. Toen ben ik ook goed kwaad geworden’, zo verklaarde de Sassenheimse vrachtwagenchauffeur tegenover de Rotterdamse politie rechter. Hij had de voordeur van de woning open getrapt nadat deze, on der het uiten van scheldwoorden, voor hun neus was dichtgeslagen. In de woning vielen over en weer har de klappen. Toen de Waddinxvener de telefoon greep om de politie te alarmeren, rukte de Sassenheimer het toestel van de muur. En hij gaf de Waddinxvener ook nog een stevige schop nadat deze een trap had uitge deeld. WADDINXVEEN Hoewel de aan de Esdoornlaan staande LHNO-school ‘De Rank’ hardnekkig ‘huishoudschool’ genoemd blijft worden heet deze beroepsopleiding al weer een poosje school voor ‘lager huishoud- en nijverheidsonderwijs’. Maar als alles goed gaat komt daar in 1988 verandering in en heet ‘De Rank’ dan weer school voor ‘lager dienstverlenings- en nijverheidsonderwijs’ (LDGO), tenminste als de wens van staatssecretaris drs. N. Giniaar- 1 worden gehonoreerd. Men kan op de INTA-groep een be roep doen voor het taxeren van ge bouwen ten behoeve van bijvoor beeld een brandverzekering. Ook het inspecteren van gebouwen, installa ties ter bepaling van het verzekerd bedrag ten behoeve van CAR-verze- kering en doeleinden als brand- en inbraakbeveiliging en waardebepaling bij bedrijfsovername vallen onder het dienstenpakket dat de INTA-groep aanbiedt. De taxaties van machineriën en fa- brieksinstallaties tot en met grote en zeer grote energiecentrales is een apart specialisme waarvoor de INTA- groep tekent. Dat geldt zowel voor een brandverzekering als een machi- nebreukverzekering op werktuig bouwkundig, elektronisch en elek trotechnisch gebied. Andere aspecten van het dienstenpakket omvatten het bepalen van schaden ontstaan tijdens transport en bij het gebruik van land- materieel, bulldozers, draglines, hei stellingen enz. WADDINXVEEN/GOUDA - Auto Arbo BV, Waddinxveen, is een nieuw in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Holland ingeschreven plaatselijk bedrijf. Omschrijving bedrijf: de han del in nieuwe en gebruikte automobie len, automobielonderdelen en accesso ires, tractoren, motorrijwielen en scooters. Maatschappelijk kapitaal 175.000,-. waarvan geplaatst/gestort 35.000,-. Directrice: N. Boonstoppel- van der Linde. De nieuwe muziekconsulent woont in Amsterdam, maar komt uit Limburg. Hij geeft ook nog les op een grote scho lengemeenschap in Castricum. Nicky Selen: ‘Al heel vroeg be gon ik al te experimenteren op piano. Later naar de muziek school de AVMO-lessen (alge meen vormden muziek onder wijs) gevolgd. Hierna drie jaar blokfluitles. Op m’n dertiende één jaar les op een klaroen (trompet zonder ventielen). Op m’n veertiende jaar zelf met gi taar begonnen en toen ik van de HA VÖ afkwam ging ik naar het Conservatorium waar ik in 1980 vanaf kwam'. Feit is echter dat iedereen die voor de klas staat ook zelf les heeft gehad om te leren hoe je anderen iets moet leren. ‘Bij een enkel vak (muziek bijv.) is dat niet genoeg gebeurd of niet uitgebreid genoeg. Van daar dat er dan op school een muziekconsulent komt die de ‘meester’ of de ‘juffrouw’ helpt met de muziekles. Hij bezoekt een les en bespreekt die met ie dereen wiens les hij bezocht heeft door. Hij draagt ideetjes aan en soms geeft hij zelf een les. Verder probeert hij materi aal (boeken, platen, informatie over muziek) te verzamelen waar de lagere scholen gebruik van kunnen maken’, aldus Nicky Selen tot slot. r? ai h tó

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 7