Turks voetbalelftal en zwemlessen voor buitenlandse vrouwen Titel voor TOOS-turnster Waddinxveense sportspetters I Volley halsters verslaan Donar Wendy Negeman en Mieke WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Vistocht HSW vanuit Burghsluis Jeugdtennis- tournooi met Korbis ging weer onderuit Bij WSV loopt Van Deelen in Parijs-Dakar met Kees GESLAAGDE SPELOCHTEND Waddinxveen- zaterdag wint oefenduel VANTOOS Voorspoedig begin van TOOS- badminton Tijsterman Meer kans op promotie voor Florida 2 70 deelnemers Gemeente wil daar financieel aan meehelpen Extra zekerheid... Extra service... Openingstijden... 1 Vrouwen Uitslagen Heren Zwemlessen Thuiswedstrijden VERSLAGEN IN AD I^^JREIS- EN PASSAGEBURO s i zwemlessen is het gemeentebestuur aan te vragen. WADDINXVEEN De oprichting van een Turks voetbalelftal en zwemlessen Voor Turkse en Marokkaanse vrouwen. Die activiteiten worden genoemd in het opgestelde gemeentelijk welzijnsprogram- ma minderheden voor dit jaar, dat dinsdagavond is besproken m de raadscommissie voor welzijnszaken. Voor het voetbalelftal en de van plan f 3.200,-rijkssubsidie WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 9 JANUARI 1985 zettend veel onnodige fouten maak te. AMVJ maakte die eveneens, maar in net wat mindere mate: 15-9, 9-15, 7-15, 15-9 en 13-15. Het werd een leuk oefenpartijtje tussen twee ploegen die er beiden iets leuk van wilden maken. Waddinxveen nam de leiding middels een treffer van Rein Kreuk, doch kon niet verhinderen dat iets beter combinerend Sportief een 3-1 voorsprong nam. GOUDA: Korte Tiendeweg/ hoek Markt Tel. 01820-21922*. WADDINXVEEN - Een combinatie van het eerste en het tweede zaterdag- elftal van de voetbalvereniging Wad dinxveen fungeerde zaterdag als trai ningspartner van eerste klasser Sportief uit Woerdensche Verlaat. op de voorlaatste plaats met 6 punten uit bezet in 2D de laatste plaats met 8 De voor TOOS belangrijke uitslagen in Lekkerkerk zijn: Turners: 1. Nico Stoter (TOOS) 52.10 p., 2. Peter Verheul (TOOS) 49.60 p. Jeugdsturners: 1. Marcel Lugthart (TOOS) 4695 p., 2. Bart Kerver (TOOS) 38.30 p., turnsters junioren, vier onderdelen (sprong, vrije oefening, balk, brug ongelijk: 1. Wendy Negeman (TOOS) 32.25 p., 3. Paola van Bergen (TOOS) 29.9 p., 5. Belinda Leunis (TOOS) 27.9 p. Jeugdturnsters: 1. Ma rieke Koele (TOOS) 27.3 p. Klasse- wedstrijden meisjes 2B: 1. Ingrid Mooy (TOOS) 12.6 1 p., 4A 1. Mandy de Graaff (TOOS) 15.8 p., 2. Linda van Broekhuizen (TOOS) 14.8 p., 3. Chan tal Dommanchet (TOOS) 13.4 p. Jon gens 6A: 1. Sietse Weissman (TOOS) 40.8 p, 2. Stanley Slagter (TOOS) 37.3 P- WADDINXVEEN - Op de eerste schaakavond van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV in het nieu we jaar en de 17e ronde van de onderlinge competitie speelden de nummers 1 en 2, Philipse en W. van Oort, en de nummers 3 en 4, Kardol en Bloem, tegen elkaar. Beide partijen eindigden in remise, waardoor Van Deelen, die Assche- man na langdurig gelijkopgaande strijd wist te overwinnen, verder op rukte en Bloem van de 4e plaats ver drong. WADDINXVEEN TOOS-junior turnster Wendy Negeman is met 32.25 punt eerste geworden tijdens de in de Lekkerkerkse sporthal De Bakkewete- ring gehouden kampioenschappen tur nen wedstrijdsport van de turnkring Gouda en Omstreken. En dat terwijl de Waddinxveense, die vorig jaar nog uit kwam voor het Goudse Velocitas, niet helemaal fit was. Ze behaalde op de vier turnonderdelen zelfs meer punten dan de winnares bij de dames (31.25). WADDINXVEEN - Vorige week woensdag hield de jeugdcommissie van TOOS-gymnastiek in de sporthal ‘de Sniep’ een spelochtend, die - een dag voordat het zou gaan sneeuwen en veel kinderen buiten gingen spelen - bijzonder geslaagd was. In de sporthal legden ruim 150 kin deren in de leeftijd van 6 tot 12 jaar een spelparcours af met onder meer een hindernisbaan, skippybalrace, ke gelen en evenwichtsbalk. Na 2 1/2 uur spel gaven een 10-tal basketbal lers nog een demonstratie die door het publiek enthousiast gevolgd werd. Nadat de punten van de groepen ge teld waren, kwamen de groepen van Saskia Bos (6-9 jr.) en Jan Karei van Gent (10-12 jr.) als winnaars uit de bus. De jeugdcommissie, bestaande uit Anita Engelsma, Rebecca de Rijke, Daphne de Ruiter, Saskia Bos en Ni co Oortman hadden voor de speloch tend hulp van een 15-tal vrijwilligers van de gymnastiek- en basketbalaf- deling. De mogelijkheden om dit initiatief toch binnen het Waddinxveense bui- tensportgebeuren te kunnen realise ren worden thans onderzocht. Jndien tot overeenstemming met een vere niging kan worden gekomen dienen goede afspraken betreffende het ge bruik van velden en kleedaccommo- datie te worden gemaakt. De Turkse initiatiefnemers hebben zelf te kennen gegeven lid te willen worden van een overkoepelende orga nisatie, de Turkse Federatie voor Voetbalverenigingen. Het is de bedoeling om in competitieverband te gaan spelen. Daarnaast bestaat de mogelijkheid vriendschappelijke wed strijden te spelen tegen elftallen van verenigingen uit Waddinxveen en omgeving. ‘Hoewel het minderhedenbeleid inte gratie voorstaat achten wij het ge noemde initiatief zinvol,’ aldus het college van B. en W. ‘Aan een groep Turkse jongeren wordt de mogelijk heid geboden op een zinvolle manier een gedeelte van de vrije tijd te beste den. Hierbij speelt mee, dat de werk loosheid onder buitenlandse jongeren relatief gezien hoog is’. ‘De integratie binnpn de andere sportverenigingen verloopt niet soe pel, terwijl er toch behoefte bestaat aan georganiseerde sport te doen. Van het welslagen van het initiatief kan een stimulerende werking uit gaan. Andere buitenlandse migranten zouden geprikkeld kunnen worden om ook een sport te gaan beoefenen WADDINXVEEN - Al vroeg in het nieuwe jaar konden diverse teams van TOOS- badminton bewijzen de kerst dagen en de jaarwisseling zonder nade lige gevolgen voor de conditie te zijn doorgekomen. Het 2e team trad vorige week woensdag reeds aan in Woerden tegen BC Don Quishuttle uit Zegveld. Daar de tweede heer deze wedstrijd niet mee kon spelen werd er een beroep gedaan op de talent volle jeugdspeler Hans van Grieken. Het werd een vrij gemakkelijke 6-2 overwinning. Door onervarenheid van de jeugdige invaller kon de tegenstan der twee partijen naar zich toe halen. Met deze overwinning komt het kampi oenschap voor het 2e team nu binnen handbereik. WADDINXVEEN - Het eerste twaalftal van de Waddinxveense korf balvereniging Korbis dacht na de overwinning van vorig jaar het zelf vertrouwen terug te hebben, maar dat bleek niet in voldoende mate het geval. Zaterdag verloren de Waddinxveners met 8-12 van Sigitta. Niettemin maakte Korbis een goede indruk. Tot 4-4 ging het spel gelijk op, daar na nam Sigitta een 4-6 voorsprong. Onmiddelijk na rust liepen de gasten tot 4-8 weg en die achterstand kon Korbis niet meer inlopen. Truus Vis ser scoorde weliswaar drie keer en Jaap van Noorden eenmaal, maar ver der liet Sigitta het niet komen; Bij de heren verspeelde TOOS-lid Peter Verheul zijn eerste plaats door een mis lukte oefening paard voltige. Clubge noot Jaco Stoter had pech op de brug ongelijk, waardoor hij een behoorlijke achterstand opliep op zijn kampioen wordende broer Nico. Bij de jeugdtur- ners ging de zege naar Marcel Lugthart Na de rust werden ondanks diverse mo gelijkheden van beide kanten slechts lx gescoord en wederom door Sportief. Hierdoor werd deze nuttige onderbre king van de winterstop een wat geflat teerde 4-1 overwinning voor de 1ste klasser. binnen. Dus zit je enorm goed te kijken en verder moet je nog wat geluk hebben ook”. Kees Tijsterman vertelde ook nog hoe het met de inschrijving van een amateur voor de vorjge week zon dag in Parijs gestarte rally zit. De Waddinxvener is monteur en heeft een éénmans lasbedrijfje. Daard oor kon hij erg veel zelf doen. Vo rig jaar volgde hij de rally een stuk Noord- Afrika in bij wijze van ver kenning. Ik vond ergens een gebruikte Mer cedes G met aanrijdingsschade. Daarmee ben ik begonnen. De ca- rosserie ging eraf, zodat ik het chas sis kon versterken. Ik had vorig jaar gezien hoe de schokdemperbe- vestigingen kapot gingen en daar om heb ik daar extra strips op ge last,” vertelde hij het Algemeen Dagblad. WADDINXVEEN - De jeugdcom missie van de voetbalvereniging Wad dinxveen houdt op vrijdagavond 11 ja nuari vanaf zeven uur weer een kinder disco voor jongeren van 0 t/m 14 jaar. Iedereen is welkom in de kantine aan de Sniepweg. De disco begint om 19.00 uur en zal 22.00 uur beëindigd worden. De kosten voor het bezoeken van deze avond zijn f. 1,50 per persoon. De disco zal een extra feestelijk tintje krijgen met het optreden van de Waddinxveen se imitaties van de Dolly Dots, Danny de Munk en Ren je Rot. plaats gestreden. Florida Op het open DMC jeugdtoumooi, waaraan plm. 200 spelers deelnamen, kwam de Florida-badmintonjeugd het afgelopen weekeinde goed voor de dag. Van de 12 deelnemers moch ten er zondag 9 terugkomen voor de kwartfinales. Tot de halve finales brachten ‘t Mar co Overes en Arno Nienhuis in de HD groep 12-14 jr. en Liesbeth Wijsman en de DD groep 14-16 jr. met een toegewezen partner. In de finales van de groep 10-12 jr. was Daniel Hart- wijk zeer succesvol. Hij won het en kelspel en de gemengd dubbel met zijn zusje Astrid (10 jr.) leverde een tweede plaats op. Florida’s sterkste jeugdspeler, Rogier Steenbergen (15) speelde in de groep 16-18 jr. en won 3 eerste prijzen. In de dubbels met resp. Sylvia Speelman (Metro) en Marco v.d. Berg (Delft). Rogier is speler van Florida 2. WADDINXVEEN - Voor de Wad dinxveense badmintonclub Florida is het nieuwe jaar goed begonnen. Florida 2 vergrootte de kans op promotie, Flori da 3 wendde het degradatiegevaar defi nitief af en Florida 5 heeft ‘t nu in eigen hand om zich te handhaven. Een goed begin was ook de gezellige drukke nieuwjaarsbijeenkomst zondagnamid dag in de kantine van de sporthal "de Sniep". Florida 2 verstevigde zondag de 2e posi tie op de ranglijst door het laagstaande Ommoord 2 gedecideerd met 7-1 te ver slaan. Spannend was het vooral vóór de wedstrijd, omdat het team slechts over één heer beschikte. Alle risico's van het spelen met een zwakkere invaller kon den op het laatste moment worden ver meden, doordat Martin Kuyf onver wacht vroeg van vakantie terug keerde. Florida 3 verraste bijzonder tegen het op de 2e plaats in de overgangsklasse Zuid-Holland staande Flair 3, een team van 16-19jarige uit Alphen. Uit was met 1-7 verloren, maar nu ging het gelijk op.In het enkelspel kon Dick v. Teijlin- gen ook ditmaal niet winnen van de ster ke René Wieten in een grillige en span nende wedstrijd. Arie v.d. Bos nam wel revanche, want na een slopende le ga me (18-17) toonde hij zich de betere (15-9). Thea Fennema won op uitstekende wij ze en dat gold bijna ook voor invalster Carla v.d. Vange, die ‘t in de 3e game echter niet meer kon bijbenen (5-11). Daarna wonnen Dick en Thea in 3 ga mes hun gemengd dubbel en ook de ge-' legenheidskombinatie Arie Peter v. Nes en Carla won met verrrassend goed spel tegen Flair's le heer en 2e dame (10-15 15—5 17-14). Een gelijkspel leek de goe de uitslag, toen de dames dubbel verlo ren was en de heren dubbel op 4-15 ga- meverlies stond. Arie en A.P. beten zich echter vast in het lange, snelle Al- phense duo en wonnen na een zeer fana tieke en goed gespeelde partij met 15- 13 en 15-8, hetgeen een 5-3 Florida ze ge betekende. Florida 5 verraste evenzeer, want Mijd recht 1 werd met 6-2 geklopt, terwijl uit met 1-7 was verloren. Florida 6 wist te gen Aigis 4 (Zoetermeer niet verder te komen dan 1 winstpartij (Nel Horsman) en blijft dus op 0 punten staan). Florida 10 had geen moeite met het in de 5e klasse onderaanstaande E.V.B.C. 2 uit Voorschoten. UJtslag 8-0. Tegen het sterke Aarlanderveen had Florida 11 geen kans. ’’Omdat de benzine zo slecht is in Noord-Afrika wilde ik een diesel hebben, maar de auto die ik kon kopen had een 2,4 liter en die is me niet sterk genoeg. Daarom werd die motor vervangen door een ge reviseerde 3,0 liter. Die heb ik op gevoerd door er een turbo met tus- senkoeling op te zetten. De klep pen zijn wat schuin gezet: dat helpt ook.” Hoeveel dat alles scheelt demon streerde Kees een paar weken te rug op een Brabantse zandvlakte. Zijn G reed de top van het G-pro- gramma, met een 2,8 liter benzine injectiemotor, eruit!. De rest van de preparatie kwam vooral neer op een 340 liter brandstoftank, een veiligheidskooiconstructie om de stoelen en het lichter maken van de carosserie door er kunststofklep- pen en portieren in te zetten. Kees was met dat alles twee maan- den druk bezig. Eerst alleen tijdens de weekeinden, de laatste weken alle dagen. Zelf stopten Mieke en Kees twee jaar spaar- en vakantie geld in de onderneming. Daarnaast werden ze enorm geholpen. Kees: ’’Zonder sponsors valt het niet bij elkaar te krijgen. Ik heb een hele verzameling stickers op de auto en achter elke sticker zit een verhaal. Voor de oprichting van een Turks voetbalelftal wordt aan f 1.700,- ge dacht. Deze financiële bijdrage be treft kosten die verband houden met de oprichting van een vereniging, or ganisatiekosten, lidmaatschap van de landelijke federatie, vergoeding ge bruik accommodatie en de kosten van kadertraining. Met name dit laatste punt is van groot belang. Om een vereniging goed te kunnen doen functioneren is goed toegerust kader onontbeerlijk. Een aantal van de le den zal zich via kursussen moeten bekwamen in bestuursfuncties, het leiding geven tijdens trainingen, enz. In het verleden hebben de gemeente verzoeken bereikt medewerking te verlenen bij het oprichten van een Turks voetbalelftal. Pogingen van de Turkse jongeren om als elftal, onder voorwaarde van een redelijke zelf standigheid binnen de Waddinxveen se voetbalverenigingen te participe ren, zijn tot nu toe op niets uitgelo pen. WADDINXVEEN Op donderdag 27, vrijdag 28 en zaterdag 29 decem ber werd er in de Waddinxveense ten nishal aan de Sniepweg door de ten nisvereniging Waddinxveen het Es- veha-jeugd-tennistournooi gehouden. Teruggezien kan worden op een ge slaagd evenement. Aan het tournooi deden niet alleen De Gouwe Smash, Be Fair en Wad dinxveen mee. Ook waren er jeugdle den uit Reeuwijk, Gouda en Bleis- wijk die hun vereniging vertegen woordigden. In totaal waren er 70 kinderen die tijdens de kerstvakantie aan dit tournooi deelnamen. Er waren 2 leeftijdsgroepen, jongens en meisjes t/m 14 jaar en 15 t/m 18 jaar. Naast de gebruikelijke enkelspelen werden er ook jongens-, meisjes- en gemengd dubbels gespeeld. Bij de jongens enkel t/m 14 jaar was het Mike Luiten (W’veen) die, zij het na een spannende wedstrijd, toch met duidelijke cijfers won van Wou ter Borst (Be Fair). Bij de oudere groep was het ‘een spannend duel’ tussen twee jeugdleden van Waddinx veen. Het was uiteindelijk toch Frank Hoeke die met 5-4 won van Willem Frederiks. Bij de meisjes t/m 14 jaar was het eveneens een ontmoeting tussen twee junioren van Waddinxveen. Joke Kool won met duidelijke cijfers van Monique de Vries. Bij de meisjesdub bel waren het weer een viertal meis jes van bovengenoemde vereniging die elkaar in ‘het strijdveld’ ontmoet ten. Bij de jongens dubbel waren het de twee sportieve tennissers Rob Pe ters en Ron de Hoog die verrassend een eerste plaats naar zich toe kon den trekken. Na in een voorgaande ronde het goed op elkaar ingespeelde dubbel Luiten/Frederiks te verslaan moesten ook Gé Schepers en Eelko Derks in hen de meerdere erkennen. Haal de vakant ieprogramma^i «■^MER'85 Ook bij de heren van TOOS succes. Bij de jongens klasse Vl-A behaalde Sietse Siersema (TOOS) de eerste plaats en Stanley Slagter (TOOS) de tweede. Bij de jeugdturners werden Marcel Lugthart (TOOS) eerste en Bart Kerver (TOOS) tweede. De laatste categorie was die van de turners, daarin werd Nico Stoter (TOOS) eerste, Peter Verheul (TOOS) tweede en Henk Smit (THOR Gouderak) derde. Jaco Sto- ter(TOOS) werd vierde. WADDINXVEEN - Aan de ze vende rally Parijs-Dakar, die op dit moment in de Afrikaanse woestijd wordt verreden, nemen niet alleen Prinses Caroline van Monaco met haar echtgenoot Stefano Casiraghi met een truck deel, maar ook een Waddinxveense equipe bestaande uit Kees en Mieke Tijsterman van de Tweede Bloksweg. Ze hebben startnummer 434 en rij den in een met reclamestickers vol geplakte Nederlandse Mercedes G. Er zijn 600 andere deelnemers op motorfietsen, auto's en trucks. Kees en Mieke Tijsterman doen ge regeld het Algemeen Dagblad ver slag van hun ervaringen, zo goed als dat natuurlijk gaat want de ver bindingen zijn erg moeilijk. Wat ze aan de Rotterdamse krant te vertel len hadden was dit: ”Van Algiers naar Ourgia ging de weg nogjvei, maar daarna werd het bar slecht. En je moet iedere meter opletten, want er zitten enorme ga ten in. Het kan gebeuren datje op eens een twintig meter lange strook van een dertig, vertig centimeter la ger hebt. Als je dat niet op tijd ziet gaan in elk geval je schokdempers eraan, met een beste kans op nog veel meer schade.” ’’Maar tijd om het kalm aan te doen heb je niet, want dan kom je te Iaat WADDINXVEEN - Omdat de mees te leden-zoutwatervissers van de hen- gelsportvereniging ’’Waddinxveen", gezien de resultaten van het seizoen 1983/1984, niet zo content waren met de toenmalige, ver van zee gelegen uitvals- haven Sint-Annaland, heeft het bestuur getracht, een lokatie te vinden, welke dichter bij de Oosterscheldemonding is gelegen. Bij een aantal experimenten, welke enkele leden op doordeweekse dagen vanuit de haven van Burghsluis uitvoerden, bleek, dat hier de vangst- kansen aanmerkelijk hoger liggen. Er werden grote wijtingen en dito schar ren gevangen. Op zaterdag 15 decem ber visten 14 leden tijdens slecht weer vanaf de m.s. "Westerschouwen” toch een redelijk aantal wijtingen bijeen; als topper van de dag werden een viertal gullen gevangen, waaronder een van ruim 10 pond. Het H.S.W.-bestuur hoopt nu, vanuit deze haven een aantal stekken te kun nen gaan bevissen, die goede kansen kunnen opleveren. Gedurende het winterseizoen en het vroege voorjaar werden enkele trips vastgelegd vanuit Burgsluis, waarvan de eerste zal plaatsvinden op zaterdag 26 januari met het 32 meter lange m.s. "Breeveertien", schipper Teun van Mill. Met de schipper werd de afspraak gemaakt, bij geschikt weer dezelfde stek op te zoeken, als waarop 15 decem ber j.l. leuk werd gevangen. Hopelijk kunnen weer wat gullen op het droge worden gebracht. De passageprijs bedraagt, afhankelijk van het aantal deelnemers, fl. 20,-tot fl. 22,- per persoon, exclusief het aas. Op telefoonnummer 01828-13954 1 kunnen aanmeldingen worden gedaan voor de ze trip, ‘s avonds na 19.00 uur. WADDINXVEEN Het in de Zuidhollandse promotieklasse spelende dames team van Be Fair-volleybal heeft met 1-3 de koploper tot dan toe, Donar, ver slagen. De Waddinxveensen staan nu 11 wedstrijden. Het heren-volleybalteam punten uit 11 wedstrijden. De volleyballers van Be Fair verras ten dus met een eclatante 1-3 zege op koploper Donar. De Leidenaren on derschatten de Waddinxveners, die voordien alleen van het nog lager ge klasseerde Orion hadden gewonnen, duidelijk. Met Dirk Pijpers (de enige spelverdeler) en Eric Gelderloos (dit keer middenaanvaller) als uitblinkers knokte Be Fair echter voor iedere punt, wat resulteerde in de volgende setstanden: 14-16, 9-15, 15-9 en 12-15. in clubverband. De sportverenigingen dienen in dit verband een belangrijke rol te spelen’. Bekend is dat vrouwen uit culturele minderheidsgroepen in vele gevallen in een achterstandssituatie verkeren. Als lid van een minderheidsgroep én als vrouw. Zij bevinden zich veelal in een geisoleerde positie, hetgeen ver sterkt wordt doordat zij onderling geen homogene groep vormen. De plaatselijke Kerngroep Buitenlan ders van De Bonkelaar probeert hier in verandering te brengen door voor deze vrouwen activiteiten op het educatieve vlak (taal- en naailessen) te verzorgen. Op het terrein van de sportieve recreatie zijn de mogelijk heden beperkt. Een mogelijkheid om ook op dit terrein het isolement van deze vrouwen te doorbreken is het verzorgen van zwemlessen, vinden B. en W. Binnen de gemeentelijke zwembaden bestaan hiervoor in beginsel moge lijkheden. Op maandag-, dinsdag, donderdag- en vrijdagmiddag is het overdekte bad gedurende enige uren gesloten. Tijdens die perioden zou den de zwemlessen gerealiseerd kun nen worden. Er zullen, on) deze activiteit door gang te kunnen laten vinden bepaalde maatregelen moeten worden getrof fen. Het is bijvoorbeeld ondenkbaar dat zich tijdens de aanwezigheid van betrokken vrouwen mannen in het zwembad bevinden. De hieraan verbonden kosten, van voorbereiding en uitvoering, (huur zwembad, zwemleskaarten, speciale voorzieningen) zouden, althans ge deeltelijk, uit de rijksbijdrage kunnen worden gefinancierd. Het gaat hier om f 1.500,-. uit Waddinxveen. Het Waddinxveense TOOS nam in Lekkerkerk ook deel aan de daar voor het eerst gehouden klasse- wedstrijden. Er werd in acht verschillende catego rieën om de eerste Bij de meisjes klasse IV-A behaalde Mandy de Graaf (TOOS) de eerste plaats. Linda van Broekhuizen (TOOS) en Chantal Dommanschet (TOOS) werden resp. tweede en der de. Bij de meisjes klasse III-B werd In grid Mooy (TOOS) eerste. Alle vier de meisjes turnden hun eerste wed strijd van dit seizoen. Bij de jeugdturnsters werd Marieke Koele (TOOS) eerste. In de grootste categorie, de tumsters-junioren, werd hard gewerkt voor de eerste plaats. Wendy Negeman (TOOS) werd eer ste, José Verwaal (KDO Lekkerkerk) tweede en Paola van Bergen (TOOS) derde. Belinda Leunis (TOOS) werd vijfde. Al onze medewerksters zijn in het bezit van het ANVR-vakdiploma.. Reisburo van Ginkel is lid van de ANVR en het Garantiefonds Reis gelden en vertegenwoordigt alle bekende reisorganisaties. Daarnaast zijn wij op alle kantoren via een moderne ’’terminal” aan gesloten op de computers van de grote reisorganisaties. Op die manier wordt het boeken van uw vakantie een kwestie van sekon- den. Dit betekent voor u -naast onze naam en ons vakmanschap- een extra stuk zekerheid. Reisburo van Ginkel is meer dan een betrouwbaar reisburo alleen. Op onze kantoren kunt u bij het reserveren van uw vakantie tegelijk de benodigde VERZEKERINGEN afsluiten en uw VREEMD GELD bestellen. Gemakkelijk voor u en met financiële voordelen! Een folder en bestelformulier voor vreemde valuta ligt voor u klaar. Ook brengen wij onder de landelijk bekende naam van Ginkel Rei zen EIGEN REISPROGRAMMA’S uit: een uitgebreid autoreizenpro- gramma, een Indonesië/Ceylon-programma en een Amerika/Canada-programma. Wij zijn op ZATERDAG GEOPEND van 10.00 tot 16.00 uur. Ook op de koopavonden zijn wij geopend. Op werkdagen zijn wij zoals altijd van 9.00 tot 17.30 uur geopend. U bent van harte welkom. HJTPF ylATA/ WADDINXVEEN: ZOETERMEER: Passage 222 Dorpsstraat 136 Tel. 01828-17522* Tel. 079-167555* De Be Fair-volleybalsters kwamen in de tweede divisie D echter niet tot winst. In Waddinxveen zegevierde Delta Lloyd/AMVJ 2, zeker geen hoogvlieger in de tweede divisie D, met 2-3 over de Waddinxveense for matie. Bij Be Fair haalden alleen Jan- nie Zeeman en Marcella Bos hun nor male niveau. De rest van de ploeg bleef onder de maat. De Amstejveen- se tegenstander dankte de winst voor namelijk aan het feit dat Be Fair ont- Zowel het le, 4e als 5e team speelden zondag een thuiswedstrijd in sportzaal "Groenswaard”. Het le team trof het 3e team van BC Shuttle ‘74 uit Ter Aar. Na een moeizame start kwam het team langzaam op volle toeren en lief de te genstander weinig illusies. Het werd dan ook voor hen een vrij gemakkelijke 6-2 overwinning. Met dit resultaat blijft het team in de race voor de strijd om de tweede plats. Het 4e team wachtte een zware wed strijd tegen het 7e team van BC Satur- nus uit Woerden. Het werd opnieuw een volkomen gelijk opgaande strijd, waarbij de gemoederen op een gegeven moment oververhit'raakten. Hierdoor werd het spel grimmiger, hetgeen het spel van sommige TOOS' spelers zeker niet ten goede kwam. Uiteindelijk werd het een 4-4 gelijkspel; een zelfde resul taat als in de uitwedstrijd. Het 5e team speelde tegen het Zoeter- woudse BC Shuttlewoude 7. Ook dit te am speelde met een invaller, doch deze compenseerde het gemis van de afwezi ge tweede heer ruimschoots. Alhoewel de eerste herenenkel nog in 3 games diende te worden beslist werd het uit eindelijk toch een forse 8-0 overwin ning. Door deze overwinning kon het 5e team opnieuw 2 punten aan haar totaal toevoegen en mengt zich hierdoor even als het le team nog volop in de strijd om de tweede plaats in haar afdeling. Een met spanning tegemoet gezien treffen was dat van de twee nieuwko mers in WSV, V.d. Hoek en Van Vuuren, een partij, waarin V.d. Hoek zich overtuigend de meerdere toon de. Een heel knappe partij speelde Pon- sioen, die met zwart spelend tegen De Bock een door zijn tegenstander geopende h-lijn met twee torens wist te bezetten en daarna kundig naar winst speelde. De stand aan de kop na de 17e ronde is: 1. Philipse 1250 pt, 2. W. van Oort 1101 pt, 3. Kardol 1093 pt, 4. Van Deelen 1033 pt, 5. Bloem 1030 pt. Excursie’

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 11