Subsidie voor Inkomen wethouders helpen stichten van een moskee? omhoog met 7 mille Witte kerstboomverbranding In Waddinxveen proef met hulp slachtoffers Roubos BV Anderhalf Nieuwjaarstoespraak kolonel J. van den Ban Waddinxveen is Kerstmusical J. Ligthartschool Hans Langerijs tekende weer modelgemeente slachtofferhulp In Waddinxveen nog net niet full-time profcontract H. Broekhuizen ’’Juliana in Meer ventilatie bij isolatie 70 bewogen jaren” draait in AF-centrum Schade aan uw auto vereist T deskundige sW reparatie. Waddinxveen eerste gemeente met slachtofferhulp I I arms Prijzen Kwaadsprekerij r*- K ML Kraaijestein (PvdA) Ondernemingskamer Eenjaar Veranderingen GLASBEEK Middelgroot Van der Meijden Organisatie Nazorg Waddinxveen modelgemeente voor hulp aan slachtoffers Tijdsbesteding fe I W* j f WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 9 JANUARI 1985 (vervolg van vorige pagina) N* 4 L verkopen aan het concurrerende tran sportbedrijf Winder BV van H. Kie- bert. Niet veel later zou het eens bloei ende luchtvrachtbedrijf failliet worden verklaard. brandde mooi weg in tegenstelling tot vorig jaar toen de regen parten speelde en de brandstapel zo nat was, dat er al leen maar rook afkwam. aanspreekpunt oplevert door middel waarvan de hele groep kan worden be reikt,” aldus het gemeentebestuur. Het realiseren van een moskeeruimte schept voor de ongeveer 300 Turken en Marokkanen bovendien de mogelijk heid in groepsverband de eigen cultuur te beleven. De prijzen, bestaande uit waardebon nen, zijn gevallen op de volgende num mers: 5,-: 155 blauw, 359 blauw, 593 blauw, 614 blauw, 488 blauw. 7,50: 40 blauw, 18 blauw, 591 blauw. 10,-: 272 blauw, 690 blauw, 248 blauw. 15,-: 782 blauw, 1326 geel, 88 blauw. 20,- 666 blauw, 924 blauw. 25,-: 322 blauw. WADDINXVEEN - Geen witte kerst, maar wel een witte kerstverbranding. Tegen een sneeuwwitte achtergrond ging vorige week donderdag langs de Petteplas aan de Esdoornlaan het vuur in ongeveer 3.000 bomen. Aan de door de gemeentelijke dienst Openbare Werken en- Bedrijven gehouden kerst boomverbranding was zoals gebruike lijk weer een verloting verbonden. Voor zover nu bekend zijn er door som mige jongelui 300 en 70 kerstbomen aangevoerd. Voor hen ligt er een speci aal prijsje te wachten. De publieke be langstelling voor de kerstboomverbran ding was ditmaal vrij groot met name uiteraard jeugdige belangstelling. Het was een mooie schone "fik”. De stapel WADDINXVEEN - Nu de scholen weer begonnen zijn nog even een terug blik op de opvoering van een kerstmusi cal ”Het mooiste geschenk” in de open bare Jan Ligthartschool aan de Kerk straat. Aan deze musical namen leerlin gen uit de vijfde en zesde klas deel. WADDINXVEEN - Bij verstek is een 26-jarige Waddinxvener door het ge rechtshof in Den Haag veroordeeld tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar wegens inbraken in huizen aan de Peu- leyen (sieraden), het Diederik van Schagenplantsoen (geluidsapparatuur en juwelen, totaal tien mille), Wagner- laan en Sparrengaarde. Ook in Heerhu- gowaard had de man ingebroken. De procureur-generaal had in hoger be roep eveneens anderhalf jaar celstraf geëist. De man was eerder door de rech ter in Rotterdam veroordeeld tot vijf tien maanden gevangenisstraf. Dat aan de opvoering maanden van hard oefenen waren vooraf gegaan, was goed te merken. P. F. J. VAN SCHIE (CDA) Op de politie-nieuwjaarsbijeenkomst, die voor de eerste maal niet in Lei derdorp, maar in de regio werd ge houden, sprak niet alleen districts commandant kolonel J. van den Ban, maar voerde ook nog even Wad- dinxveens eerste burger het woord. Hij sprak tot de genodigden, waaron der diverse burgemeesters uit de streek, (hoofd)officieren van justitie, groepscommandanten en stafofficie ren, over een komende andere poli tieorganisatie, de samenwerking tus sen de politiekorpsen en de groeiende verantwoordelijkheid van de groeps commandanten. dragen een onderzoek in te stellen. Roubos werd gelast de kosten van dit onderzoek 15.000) te betalen De faillissementen hebben de situatie veranderd. Hierdoor heeft de Amster damse Ondernemingskamer het bevo len bedrijfsonderzoek niet kunnen af- maken, bleef peter van Duyn met grote vorderingen achter, kwamen de meeste werknemers op straat te staan, was het wagenpark in andere handen, werd het onroerend goed verkocht en schafte Co Roubos zich in Waddinxveen een dure luxe andere woning aan. Wat peter van Duyn in 1980 al had zien aankomen, mede omdat na zijn vertrek kwaliteitsverbetering van het manage ment uitbleef, werd werkelijkheid. Maar kwaadsprekerij, geldverlies en een hoop ongenoegen werden in de Roubos-affaire zijn onterechte deel. Met het vertrek van Peter van Duyn kwam ruim vier jaar geleden eigenlijk al een einde aan het groei- en bloeitijd perk van het transportbedrijf Roubos aan de Onderweg. Een trots bedrijf dat de leuze "Rijdend dienstbetoon zonder grenzen” waar maakte. WADDINXVEEN - De aan de Wil genhorst wonende Waddinxveense profwielrenner Hans Langerijs heeft weer een nieuw prof-contract getekend. Hij maakt in het nieuwe wielerseizoen deel uit van de ploeg van Elro-snacks- Nikon-Colnago, waartoe ook Freddie Maertens en Theo Smit behoren. Ploe gleiders zijn Lomme Driessens en Jos Elen. Sr Interessant is nog de in 1983 bekend ge worden conclusie van de Ondernemers- kamer van het gerechtshof in Amster dam in deze zaak, die door.Peter van Duyn voor onderzoek was aangemeld, omdat de partijen elkaar de schuld van het debacle bleven geven. Uit langdurig vooronderzoek, ver weerschriften en hoorzittingen stelde de Ondernemerskamer vast dat er volop gegronde en ernstige redenen waren om uit een oogpunt van zorgvuldigheid en juiste verantwoordelijkheid aan het be leid en de gang van zaken van Roubos te twijfelen. De Amsterdamse hoogleraar prof. drs. K.P.G. Wilschut werd opge- Peter van Duyn zat echter niet bij de pakken neer. Ondanks het gemis aan vol'doende startkapitaal maar met een goed en zakelijk inzicht werd hij enig di recteur en aandeelhouder van het op Schiphol gevestigde transportbedrijf W. van Splunter B.V. Een in lucht vracht gespecialiseerd bedrijf, waaron der ook zijn trouwe oud-Roubos-werk- nemer Jacques Werkendam (Beetho venlaan) op succesvolle wijze zijn schouders heeft gezet. Op Schiphol slaagt de Waddinxvener Peter van Duyn er met ongeveer twintig auto’s, meer dan twintig medewerkers en een steeds groeiende omzet er in kwalitatief goed dienstbetoon te verle nen aan nationale én internationale be drijven. Roubos-dienstbetoon van vroeger, zou je ook kunnen zeggen. Maar die tijd is voorgoed voorbij. Het is deze realiteit en toekomstperspectief dat hem niet meer om doet kijken naar het bedrijf aan de Onderweg dat onnodig ten onder is gegaan. Na enkele experimenten elders in het land zal er nu een praktijkproef in Waddinxveen worden gedaan. Het gaat om een experiment dat in de tweede helft van dit jaar van start gaat en zeker een jaar zal duren om aan bruikbare resultaten te kunnen komen. Het ligt in de bedoeling dat de rijks politie zich in de groep Waddinxveen intensiever zal gaan bezighouden met begeleiding van slachtoffers van bij voorbeeld geweldsdelicten of zeden delicten, maar de zorg zou zich ook kunnen uitstrekken tot nabestaan den van verkeersslachtoffers. Voor het Waddinxveense project slachtofferhulp wordt een werkgroep gevormd, bestaande uit de plaatselij- ke rijkspolitie, huisartsen, maatschap pelijk werkers, geestelijken en andere professionele hulpverleners. Adju dant M.W. Blom en een medewerker van hem zijn al naar een themadag over dit onderwerp geweest en hebben daar inmiddels uitgebreid positief verslag van gedaan. WADDINXVEEN (ANP) - De rijkspolitie in Waddinxveen gaat de hulpverlening aan slachtoffers verbeteren. Dat kondigde com mandant J. van den Ban van de rijkspolitie in het. district Den in Waddinxveen kregen direct landelijke bekendheid, omdat het ANP het nieuws onder alle kranten verspreidde. Kolonel Van den Ban ging ook in op de veranderingsprocessen bij de poli tie, die gekenmerkt worden door de mocratisering, decentralisatie, com municatie en integratie. Hij wees er op dat bij dit alles de politieman aan de basis de hoofdrol speelt, want hij is meestal de laatste en uitvoerende schakel, maar als hij niets doet, ver andert er ook niets. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA. kenmerk voor vakwerk derd toekomstperspectief en over een traag werkend Overheidsapparaat zag hij ook lichtpunten. Zo signaleerde hij allerlei verbeterin gen op het gebied, van kleding, be wapening, uitrusting, voertuigenpark, opleidingsmogelijkheden, automati seringsapparatuur-, professionele on dersteuning, democratisering 'en ac commodaties. Bovendien staan er nog allerlei ver beteringen op stapel. Alles overzien de vond kolonel Van den Ban dat de positie van de plaatselijke rijkspolitie en zijn commandant zich verzelfstan digt’. Een moderne groepscomman dant heeft zijn eigen begroting en maakt beleid, hetgeen een verschui ving betekent in zijn takenpakket’, stelde de districtscommandant. Dat de keus voor dit experiment op Waddinxveen is gevallen heeft te ma ken met het middelgrote karakter van deze gemeente, het feit dat er hier nogal wat forensen wonen en de omstandigheid dat het gelegen is in een betrekkelijk stedelijk gebied, zonder een echte stad te zijn of - aan de andere kant - te veel een platte landsgemeente. Bovendien kan men rekenen op enthousiaste medewer king van burgemeester C.M. van der Landen en het plaatselijk politie korps. Het project wordt begeleid door het district Den Haag van de rijkspolitie. ‘De kwaliteit van de politiezorg dient zich, zoals wij van minister mr. Kort hals Aites van Justitie zelf hebben kunnen horen, ook uit te strekken tot de hulp aan slachtoffers. Het is leuk hier in Waddinxveen te kunnen vertellen dat in deze gemeente een proef zal starten met een project slachtofferhulp’, aldus kolonel Van den Ban. Zittende wethouders die er uitslui tend als gevolg van de invoering van de nieuwe salarisstructuur op achter uit gaan krijgen de garantie dat hun salaris gehandhaafd blijft op basis van de oude salarisstructuur. Dit houdt in dat er wel een inkomensvermindering kan plaatshebben als gevolg van da ling van het inwonertal, zoals ook thans het geval is. WADDINXVEEN - In het handelsre- gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland wordt gemeld dat H. Broekhuizen uit Bode graven is benoemd tot directeur van Standaard Montage BV, Gouda, met als vestigingsplaats Waddinxveen. Commandant van de Rijks politie in het district Den Haag, kolonel J. van den I Ban. „De rol van de politie is nog niet helemaal uitgekristalli seerd. We zullen ons in ieder geval niet op het sociale vlak i begeven", aldus adjudant M. Blom van het korps in Wad dinxveen, voor wie de medede- j ling van zijn hoogste chef als een verrassing kwam. In de loop van dit voorjaar zal het Waddinxveense experi ment, dat een jaar zal duren, van start gaan. Zover was het met Roubos nog net niet. "Door een gelukkig toeval”, zoals de toenmalige Roubos-directie dat formu leerde. raakte in het betreffende jaar de Van der Meijden-transportgroep in Koudekerk aan den Rijn betrokken bij Roubos Transporten BV. Gemeend werd dat met een voorlopig financiële injectie van een kwart miljoen gulden vreemd vermogen het Waddinxveense bedrijf van een dreigend failissement gered zou kunnen worden. Dat geld werd er ook inderdaad ingestoken, maar door een verkeerde voorstelling van financiële zaken, een niet vlottende bedrijfssanering, de economische ma laise en de topzwaarte van Roubos zou den een keer ten goede van Roubos, waarvan Van der Meijden in januari 1982 meerderheids-aandeelhoudster was geworden, onmogelijk maken. Op 20 december 1983 sprak de Rotterdam se arrondissementsrechtbank het failis sement uit. Zowel de middag- als de avondvoorstel- ling ontlokte aan de toehoorders een i enthousiast applaus. De gehele aankle- ding, grime en decors waren nog fraaier dan de vorige keer. Zowel de vice-voor- i zitter van de ouderraad, R. Klein Na- gelvoort, als het hoofd van de sthool, L. Smit bedankten iedereen maar vooral i de drie "musical-moeders”. Tot slot werd opgemerkt, dat dit wel de laatste kerstmisical zou zijn in het oude school- gebouw. Om de in Waddinxveen wonende Ma rokkanen en Turken in aanmerking te laten komen voor aan de gemeente uit te betalen rijkssubsidie in de kosten van hun activiteiten zullen ze zich wel moe ten organiseren. Daarvan is op dit mo ment nog geen sprake. De laatste tijd zijn er dus wel onderhan- delingen gaande tussen vertegenwoör- digers van deze groepen en de gemeente om een moskeeruimte te realiseren in Waddinxveen. Van de zijde van de bui tenlanders blijkt hieraan een grote be hoefte te bestaan. De gemeente is in beginsel bereid een ruimte voor dit doel aan betrokkenen te verhuren of te verkopen. Voorwaarde hiervoor is dat een organisatie in het le ven wordt geroepen, waarbij met name wordt gedacht aan een stichting. "Een dergelijke organsatievorm is noodzakelijk om een moskee goed te kunnen beheren. Het biedt de groep bo vendien de kans zich duidelijker te pre senteren. terwijl het de gemeente een WADDINXVEEN - Om de in Waddinxveen wonende Marokkanen en Turken daadwerkelijk te helpen om te komen lot de oprichting van een moskee is het gemeentebestuur bereid in de organisatiekosten 2.500,- bij te dragen. Dat blijkt uit het opgestelde gemeentelijk welzijnsprogram- ma minderheden voor dif jaar, dat dinsdagavond is besproken in de raads commissie voor welzijnszaken. Het geld hiervoor komt uit de rijkssubsi- diepot, waarvan de gemeente Waddinxveen van plan is gebruik te maken. De organisatiekosten om tot een mos kee in Waddinxveen te komen hebben te maken met de voorbereidende aktivi- teiten. Concreet kunnen genoemd wor den: vergaderkosten ter voorbereiding van een stichting, de oprichting van een stichting zelf notariële kosten) alsmede voorlichting met name naar de omwo nenden toe. Zoals bericht bestaat de mogelijkheid dat het voormalige ketelhuis aan de Busket Huëtlaan ingericht gaat worden als moskee, indien oprichting van, een stichting werkelijkheid wordt en de koopprijs van 15.000,- of 20.000,- op tafel gelegd kan worden. WADDINXVEEN - De warmte isola tie in woningen vraagt om voldoende isolatie. Tot dat gegeven zijn ook de woonproblemen terug te voeren in het woongebouw onderaan de oprit naar de hefbrug aan de Kerkweg-Oost, al is wel uit gemeentelijk onderzoek naar voren gekomen dat bouwkundige vóorzienin- gen te treffen zijn om aan de gerezen problemen het hoofd te bieden. Niettemin worden er ook bij het ge meentebestuur aan het Raadhuisplein regelmatig klachten ingediend over schimmelvorming en vochtoverlast in woningen Volgens de gemeente wordt dit veelal veroorzaakt doordat goed geïsoleerde woningen onvoldoende worden geventileerd. Thans is er bij de Dienst Openbare Werken de brochure “'Het ventileren van woningen" ver krijgbaar. Deze brochure staat in de "molen" in de hal van het raadhuis is op de afdeling Bouw- en Woningtoezicht van de dienst Openbare werken kosten- loos verkrijgbaar. ‘Een bedrijf als het onze met 1.100 medewerkers kan alleen functione ren als de mensen aan de basis ge motiveerd meedenken’, hield de dis trictscommandant zijn medewerkers voor. Ondanks negatieve geluiden over salariskortingen, een vermin- WADDINXVEEN Wad dinxveen wordt modelge- meente voor een project van de Rijkspolitie, waarbij de hulpverlening aan slachtof fers wordt verbeterd. Dat heeft kolonel J. van den Ban, commandant van het district Den Haag, in het gemeentehuis van Waddinx veen tijdens een nieuwjaars bijeenkomst bekendgemaakt. L. M. OOSTERBROEK- WAAGMEESTER (VVD) De jaarlijkse kerstboomverbranding aan de Esdoornlaan. (Foto: Sjaak Noteboom). De prijzen kunnen t/m 28 februari wor den afgehaald op het kantoor van Openbare Werken, Raadhuisplein 1 (2e etage). Tevens zijn enkele prijsjes, eveneens in de vorm van waardebon nen, uitgeloofd voor degenen, die de meeste bomen hebben verzameld. Die jongens of meisjes die per persoon meer dan 70 bomen hebben verzameld, die nen dit onder overlegging van de aan hen uitgereikte lootjes, zo spoedig mo gelijk bij het kantoor van Openbare Werken te melden, waarna zal kunnen worden nagegaan of zij eventueel voor een prijsje in aanmerking komen. De tot nu toe bekende grootste aantallen zijn resp. 300 en 70. WADDINXVEEN - De com mandant van het district Den Haag van de rijkspolitie, de in Gouda wonende kolonel J. van den Ban, had vorige week vrij dagmiddag tijdens de politie- nieuwjaarsbijeenkomst in het Waddinxveense gemeentehuis een nieuwtje. In een toespraakje vertelde hij dat in dit Gouwe - dorp een proef zal starten om na te gaan hoe de hulpverlening aan slachtoffers kan worden verbeterd. WADDINXVEEN - Bert Haanstra’s boeiende film ‘Juliana in zeventig bewogen jaren’ wordt dinsdagavond 15 januari om acht uur in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bij- nenpad gedraaid. Dit gebeurt op initiatief van de culturele commissie van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinx veen en is bedoeld voor alle ouderen en mensen met een handicap in Wad dinxveen. De toegangsprijs bedraagt f 1,50. De ontroerende film bevat beelden uit het jonge leven van prinses Julia na en haar weg naar volwassenheid met de de daarop volgende regeerpe riode. Met een commentaar van An ton Koolhaas toont Bert Haanstra Juliana als enig kind van koninklijke ouders in een klein maar beduidend land. Haar weg naar volwassenheid in de dertiger jaren tijdens de alom heer sende crisis! De vlucht naar Engeland en Canada en de terugkeer naar Ne derland. De perioden, die daarop volgden in een snel veranderde we reld! Wie problemen heeft met vervoer op dinsdagavond 15 januari belt vroeg tijdig het bekende nummer 15555, vanwaar het vervoer, tegen betaling van een kleine vergoeding, geregeld kan worden. Ook slechte weersom standigheden behoeven zodoende geen belemmering te zijn. Een intro ducé als begeleiding is toegestaan ook al behoort deze bezoeker niet tot de ouderen. Van onze Rotterdamse redactie WADDINXVEEN, zaterdag Het Zuidhollandse Wad dinxveen wordt de eerste Ne derlandse gemeente waar in het kader van een landelijke proef gestructureerde hulp aan slachtoffers van. misdrij ven gegeven zal gaan worden. Dit heeft kolonel J. van den Ban, commandant van het rijkspolitiedistrict Den Haag, gistermiddag in Waddinx veen bekend gemaakt. De proef gaat in de tweede helft van dit jaar van start en om vat een nauwe samenwerking Experiment politie in Waddinxveen Waddinxveen De rijkspoli tie in Waddinxveen gaat de hulpverlening aan slachtoffers verbeteren. Dit kondigde con> mandant J. van den Ban vaó het district Den Haag van het korps rijkspolitie gisteravond in zijn nieuwjaarsrede aan. De politie gaat zich een jaar I lang intensiever bezighouden I met begeleiding van slarhtnf- De woorden van kolonel Jvan den ban over het project slachtofferhulp WADDINXVEEN/DEN HAAG Voor de Waddinxveense wethou ders P.FJ.,van Schie (CDA en volgende maand 52 jaar), mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester (VVD, 54 jaar) en drs. M. Kraaije stein (PvdA, 39 jaar) is het nieuwe jaar goed begonnen. Minister mr. J.C. Rietkerk van Binnenlandse Zaken heeft namelijk op Nieuwjaarsdag 1985 een nieuwe bezoldigingsstructuur voor de wethouders ingevoerd, waardoor de drie wethouders hun inkomen met ongeveer f 7.000,- bruto per jaar zien stijgen. Dat betekent dat het Waddinxveense wethouderssalaris nu neerkomt op f 53.126,-. Dat was vorig jaar nog f 46.174,-. Deze salarissen zijn geba seerd op gemeenten met 18.000 tot 24.000 inwoners. Waddinxveen heeft op dit moment 22.200 inwoners. Nieuw is dat gemeenten met 24.000 inwoners full-time-wethouders zullen kunnen aanstellen. Deze grens lag tot voor kort bij 30.000 inwoners. De verwachting is dat Waddinxveen pas in 1990 24.000 inwoners zal hebben, maar de mogelijkheid bestaat dat de gemeenteraad gelden wil voteren - bijvoorbeeld na de gemeenteraadsver kiezingen in 1986 - om de Waddinx veense wethouders volgens een volle dige dagtaak te honoreren. De gemeente zou dan een aantal bij zondere omstandigheden kunnen op voeren (dichtbij de grens met 24.000 inwoners, het niet willen benoemen van een vierde wethouder en derge lijke). De nieuwe wethoudersbezoldiging wordt nu dus gebaseerd op de rang schikking naar inwonersklassen van de gemeenten, zoals die voor het ge- meentepersoneel enkele jaren geleden is vastgesteld op grond van de zoge naamde herziene Ubink-normen. Voor de wethouders betekent dit dat de ‘bestuurlijke zwaarte’ van de wet- houdersfunctie uitsluitend gekoppeld wordt aan de grootte van de gemeen ten wat het inwonertal betreft. Uit verschillende onderzoeken is ge bleken dat er in financieel opzicht sprake is van een onderwaardering van de wethouders. Minister Riet kerk heeft na overleg met de Tweede Kamer besloten een aantal maatre gelen ter verbetering van hun rechts positie te nemen. De uitgaven op de begroting van het Gemeentefonds zullen vanaf het-dienstjaar 1985 voor dit doel worden verhoogd. Minister Rietkerk gaat ervan uit dat bij gemeenten vanaf 24.000 inwoners sprake is van een volledige dagtaak voor de wethouder. Thans ligt de ‘full-time-grens’ bij gemeenten met 30.000 en meer inwoners. Voor wet houders in gemeenten met 24.000 en minder inwoners zullen voor een ge deelte van de werkweek de financiële belemmeringen worden weggenomen om het wethouderschap te kunnen uitoefenen. Met het oog hierop zijn tijdbeste- dingsnormen vastgesteld. Hiermee wordt aangegeven voor welk deel van de werkweek wethouders als het ware in staat gesteld dienen te wor den ten behoeve van het wethou derschap tijd vrij te kopen uit een an dere functie. Deze tijdbestedings- norm varieert van 20 procent (in ge meenten kleiner dan 2000 inwoners) tot 80 procent (in gemeenten met 18000-24000 inwoners) van een vol ledige werkweek. Het kan voorkomen dat wethouders in bepaalde gemeenten naar objec tieve maatstaven gemeten meer tijd nodig hebben voor de werkzaamhe den als wethouder. Daarom wil mi nister Rietkerk de gemeenten bij wij ze van experiment de mogelijkheid bieden om de tijd die de wethouder geacht wordt aan zijn functie te be steden uit te breiden. De financiële gevolgen van zulk een uitbreiding komen ten laste van de desbetref fende gemeente. Indien een gemeenteraad voor uit breiding kiest zal deze wel voor alle wethouders in de gemeente tegelijk en in dezelfde mate dienen te ge schieden. Een bijstelling van de tijdbestedings- norm in neerwaartse richting is niet toegestaan. De minister biedt boven genoemde mogelijkheid als alterna tief voor de te handhaven bepaling in de Gemeentewet die uitbreiding van het aantal wethouders mogelijk maakt.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 17