GEMEENTE WADDINXVEEN I HIKOM Diefstallen gaan ook in nieuw Trio met mezzo-sopraan in W’veense raadzaal jaar gewoon door Nieuwjaars receptie gezellig iHI A l.f Kamermuziekconcert op 17 januari Gauw een winterbeurt. POLITIENIEUWS WADDINXVEEN DIVERSEN SPREEKUREN MILIEUZAKEN Guarneri Trio Aanrijdingen Doorgereden Onder invloed HERDENKING 5 MEI 1985 VERGADERINGEN WOONWAGEN AANGELEGENHEDEN Muziek TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 9 JANUARI 19X5 r n-TS-fl Wij geven uw auto graag een warm onthaal. Zodat-ie er weer tegen kan. WADDINXVEN - Het eerste kamermuziekconcert in het nieuwe jaar zal in de raadszaal van het Waddinxveense gemeentehuis gegeven worden op donderdagavond 17 januari om half negen door het Guarneri Trio met me dewerking van de mezzo-sopraan Anna Haenen. e Commissie voor de financiën Donderdag 10 januari 1985, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Burgemeester C. M. van het gemeentebestuur de door jeugdleden van staan van Scouting Nederland, mevrouw S. IJ. Noteboom). der Linden snijdt aan het begin van de vorige week gehóuden nieuwjaarsreceptie van Scouting Waddinxveen aangeboden taart vanwege het 75-jarig be- van der Linden-Taekema kijkt of alles goed gaat. (Foto: Sjaak F C A v 01820-16066 010-362244 treffen van voorzieningen garagecom- inzameling klein che- 1 Brrr! BOSKOOP - TELEFOON 01727-2110/3410 Aanvraag hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat op 7 november 1984 is ingekomen een aanvraag ingevolge de hin derwet van de heer R.W.C. Wokke, Rinnewaard 42 te Alkmaar, voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting bestemd als opslag en verkoop van vuurwerk en cadeau-artikelen aan de Ker- kweg-Oost 287, alhier. en heeft veel wereldpremierès gegeven, waaronder "Voci destroying muros" van Luigi Nono, waarbij de componist zelf als dirigent optrad. Zij werd een be roemd vertolkster van werken van Be rio. Schonberg en Poulenc. Anna Ha- enen is op vele festivals opgetréden: Genua, Edinburgh. Bergen (Noorwe gen), Athene. 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-4044 070-210001 14433 14433 Afhankelijk van de naarn van de werkgever geldt: letter A t/m K (01820-23737) Lt/mZ (01820-23357) Werkgevers die vakatures willen melden of over werving willen pra ten, kunnen zich direct wenden tot de Afdeling Vraag-Aanbod-Ver- gelijking, Hoge Gouwe 65 te Gouda (hoofdgebouw tel. 01820- 12844). Daniëlle Dechenne (piano), werd in Pa rijs geboren. Zij begon reeds op zeer jeugdige leeftijd met haar pianostudie veren wordt bij deze hartelijk uitgenodigd bedoelde bijeenkomst bij te wonen. Tijdens het Holland Festival 1982 trad Anna Haenen op in een wereldpremiè re van Philip Glass. In oktober 1982 maakte zij haar debuut in Cleveland bij het Contemporary Music Festival en gaf daar vervolgens een recital. In juli 1982 maakte zij haar opera-de- buut in Blossom met "La Voix Humai- ne” en in februari 1983 zong zij Falstaff bij de Cleveland Opera. In januari 1983 maakte zij een tournee met het Ensemble Intercontemporain o.l.v. Pierre Boulez. In de zomer van datzelfde jaar gaf ze een Brahms recital in Blossom. In oktober 1983 trad zij op in het Donaueschingen Festival. In 1984 trad zij zeer succesvol op in the Y 92th' Street. en behaalde de Premier Prix van het Pa- rijse Conservatorium na haar studie met o.a. Lazare Levy. Zij won eerste prijzen op vele belangrijke internationale con coursen. zoals Bolzano, Vercelli en Ge nève. Zij vestigde zich in 1957 in Neder land en heeft faam verworven als soliste en kamermuziekmusicienne in het Gu- arni Trio en het duo dat zij met haar echtgenoot, Jean Decroos, vormt. Da niëlle Dechenne is hoofd^pcente aan het Sweelick Conservatorium te Am sterdam. Recentelijk maakte zij met Daniel Wayenberg een grammofoonop- name (piano vierhandig). Alarmering Brandweer b-gg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Mark Lubotsky (viool) werd geboren in Rusland en emigreerde in 1976 naar Ne derland. Hij was leerling van Abraham Jampolsky en David Oistrakh. Hij won nog voordat hij afgestudeerd was de eerste .prijs van het jeugdfestival van Berlijn. Hij won daarna het Tchaikows- ky Concours in Moskou en de Mozart- competitie in Salzburg. Na zijn vesti ging in Nederland heeft ons land hem le ren kennen als een indrukwekkend so list en bewonderingswaardig kamermu- ziekspeler. Met Daniëlle Dechenne maakte Mark Lubotsky een plaat onder Philips-label "Marc Lubotsky speelt Fritz Kreisler". Hij is hoofddocent aan de conservatoria van Rotterdam en Amsterdam. Burgemeester C. M. van der Linden: vrijdagmorgen van 10.00- 11.00 uur. Wethouder P. F. J. van Schie: na afspraak. Wethouder L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Niet verlenen van voorrang was de oorzaak van een aanrijding welke op donderdag 3 januari omstreeks 13.30 uur plaats vond op de hoek Jul. van Stolberglaan/Pr. Bernardlaan. Een uit de Bernhardlaan komende automo bilist verleende de naderende brom fietser geen voorrang. Op vrijdag 4 januari vond ‘s nachts omstreeks 01.40 uur een aanrijding plaats op het Noordeinde. Een Wad dinxveense automobilist raakte met zijn personenauto in een slip, kwam in de berm terecht, wist zich daaruit te rijden, doch belandde even later wederom in de berm en kwam tegen een tuinhekje tot stilstand. De auto moest Worden afgesleept. Twee personenauto’s raakten licht beschadigd bij een frontale aanrij ding, welke op vrijdag 4 januari om streeks 09.00 uur plaats vond in de Dorpstraat. Beide personenauto’s reden elkaar tegemoet. Eén van de voertuigen kon door geparkeerd staande auto’s niet naar rechts en kon vanwege de gladheid niet vol doende remmen. De plotseling optredende gladheid als gevolg van sneeuwval en be vriezing had nog enkele aanrijdingen in Waddinxveen tot gevolg. Óp vrij dag 4 januari werden respectievelijk op de Oostpolderweg en de Noord- kade lantaarnpalen aangereden. Op 6 januari werd een in het Sweelinck- hof staande lantaarnpaal door een automobilist gerooid. In alle geval len werden deze schades door de ver oorzakende bestuurders gemeld. Op vrijdag 4 januari raakten twee personenauto’s zwaar beschadigd na een frontale aanrijding die dag om streeks 13.00 uur op de Zuidkade. Persoonlijke ongelukken hebben zich hierbij niet voorgedaan. Op dinsdag 8 januari vond te 12.00 uur op de kruising bij het KW-plein een aanrijding plaats tussen twee per sonenauto’s. Een vanaf het plein ko mende bestuurder reed de Juliana van Stolberglaan op, doch hij zag daarbij te laat de op de W. de Zwij- gerlaan rijdende automobilist. Beide voertuigen raakten aanzienlijk be schadigd. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. In de nacht van woensdag 2 op don derdag 3 januari werd ingebroken in een magazijn aan de Zuidkade. Door hangsloten door te knippen verkreeg men toegang tot het bedrijf. In het bedrijf werd een deur op ruwe wijze geforceerd. Ontvreemd werden enke le tafeltjes met een totale waarde van f 5.000,-. Op donderdag 3 januari werd aangif te gedaan van diefstal van twee krat ten bier. Tijdens de jaarwisseling wer den deze kratten met bier ontvreemd uit de schuur achter een woning aan de Groensvoorde. De afgelopen week werd 1 keer aan gifte gedaan van diefstal van een fiets. Er werden twee fietsen gevon den (beide fietsen zijn niet voorzien van een fiets/postcode). Terwijl een 23-jarige Waddinxveense vrouw aan het sporten was, werden ten nadele van haar uit haar kleding 3 girobetaalkaarten en een giropas ont vreemd. De kleding was onbeheerd achtergelaten in een kleedlokaal van sporthal de Sniep. Op zaterdag 5 januari werd tussen 15.00-uur en 23.00 uur ingebroken in een flatwoning aan de Justus van Effenlaan. Men was via de voordeur, welke kennelijk niet op het nacht- .slot was gedraaid, de woning bin nengekomen. Er is nog niet precies bekend, wat er wordt vermist. In de nacht van donderdag 3 op vrij dag 4 januari werd in Reeuwijk een BMW-personenauto ontvreemd. Nog dezelfde nacht werd de auto in de parkeervakken nabij de Peter Zuid- laan aangetroffen. Op donderdag 3 janauari werd bij de supermarkt aan de Passage een 23- jarige in-Zoetermeer wonende vrouw op hefttdaad betrapt bij diefstal. Di verse goederen werden door haar niet bij de kassa afgerekend. Op donderdag 3 janauri werd het langs de IJsermanweg staande schrik- hek aangereden en vernield. De ver oorzakende bestuurder is na deze aanrijding normaal doorgereden. Een dag later kon deze bestuurder, een 35-jarige Waddinxvener, worden ach terhaald. Hij heeft bekend de aan rijding te hebben veroorzaakt. Op woensdag 2 januari om 13.01 uur vond in de ‘bak’ van het Gouwe Aquaduct een aanrijding plaats, waarbij een 43-jarige inwoner uit Woudenberg gewond raakte. Hij moest met hoofdletsel per ambu lance naar het Bleulandziekenhuis worden vervoerd. Deze man reed in de richting Utrecht en werd opeens aan de achterzijde aangereden door de bestuurder van een BMW-perso- nenauto. Deze aangereden auto stui terde tot 3 maal toe tegen de rechter wand van het aquaduct. Ruim een uur later werd de doorgereden bestuurder door de politie in Apel doorn aan de kant gezet. Deze bestuurder, een inwoner van Voor burg, was onder invloed van alcohol. Hij heeft de aanrijding bekend. Zijn auto is inbeslaggenomen. De aangereden bestuurder moest een hoofdwond en een neuswond laten hechten. Op 5 mei zal het veertig jaar geleden zijn dat ons land van de Duitse overheersing en bezetting werd bevrijd. Het gemeentebestuur overweegt ter herdenking van dat feit in de raadzaal van het gemeentehuis een herdenkingstentoonstelling te doen organiseren, waarbij ook aandacht zou moeten worden gege ven aan bestrijding van rascisme en fascisme in onze tijd, alsmede aan vrijheid en onderdrukking. Teneinde de belangstelling voor dit idee te peilen en te komen tot de oprichting van een comité van voorbereiding wordt op donderdag 10 januari a.s. om 20.00 uur in het gemeentehuis een bijeenkomst be legd. Een ieder die, hetzij individueel, hetzij namens een organisatie, hier interesse voor heeft en bereid is een daadwerkelijke bijdrage te le- Degene die geen gelegenheid heeft de stukken tijdens kantooruren in te zien, kan desgewenst een afspraak maken om de stukken op maandagavond, gedurende maximaal drie uren in te zien. Tijdens deze periode kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift in dient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken. Het Guarni-Trio bestaat uit Daniëlle Dechenne (piano), Mark Lubotsky (vi ool) en Jean Decroos (cello), speelt werken van Serge Prokofjew en Dimitri Schostakowitsj. Bijzonder is de mede werking van de in Amsterdam geboren mezzo-sopraan Anna Haenen. Zij stu deerde cum laude af aan het Amster damse Conservatorium en zette haar studie voort te Londen bij Vera Rosza. In 1973 schreef Bruno Maderna een speciale rol voor haar in zijn "Satyri- con". hiermee maakte zij haar opera- debuut bij de Nederlandse Opera Stich ting te Amsterdam en Brussel en voor de televisie. Hierop volgden vele hoof drollen met dit gezelschap, zoals die van de vrouw in "La Voix Humaine" van Poulenc, in "De Speler" van Prokofieff en "Melisande" van Debussy. Jubileum-taart Scouting Nederland Tijdens de donderdagavond 3 januari j.l. gehouden nieuwjaarsbij eenkomst heeft een aantal jeugdleden van de Catharina van Siëna- groep, de Charles Foucauldgroep, de Klimopgroep, de Pieter Ma- ritzgroep en de Wapitigroep van Waddinxveen de burgemeester een taart aangeboden. Aanleiding tot dit vriendelijk gebaar is het 75-jarig bestaan van Scouting Nederland in 1985. Belangrijke agendapunten: Krediet ad 9.000,- voor plex Noordkade. Krediet ad 16.000- voor aanschaf klussenwagen brandweer. Subsidiëring "klussendienst” buurtcentrum "de Boog”. Diverse grondverkopen. Grondruiling met Baan’s Meubelen. Programma Welzijn Minderheden 1985. Wijziging gemeentebegroting 1985 i.v.m. misch afval. Subsidiëring 13e schooldamtournooi. Jean Decroos (cello), werd in Calais ge boren. Hij begon op 12-jarige leeftijd met zijn muziekstudie aan het Parijse Conservatorium bij o-.a. Pierre Four nier en André Navarra. In 1961 won hij de eerste prijs van het 1 concours Krei- sler-Casals en het Casals Concours in Tel-Aviv. Met zijn echtgenote Daniëlle Dechenne een duo, waaraan in 1959 de eerste prijs van het "Concours Interna tional de Genève", werd toegekend. Hij is hoofdleraar aan de Conservatoria te Den Haag en Amsterdam. Hij maak te diverse grammofoonopnames als so list en kamermuziekspeler. Üiat-ikSkj Commissie voor Sociale Zaken, Volksgezondheid en Woonruimtebeleid Dinsdag 15 januari 1985, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijk agendapunt: ■Nieuwe woonruimteverordening en inschrijvingsnormen. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Met ingang van 31 december 1984 ligt op de afdeling Algemene Za ken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie, tijdens werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur, ter inzage het door provinciale staten van Zuid-Höïland vastgestelde Provinciaal Woonwagenplan voor de periode 1985-1990. Dit plan is vanaf I januari 1985 van kracht. Informatiecentrum Gewestelijk Arbeidsbureau, Hoge Gouwe 89 te Gouda Sinds medio december 1984 bestaat de mogelijkheid on gebruik te maken van de diensten van het Informatiecentrum van het Geweste lijk Arbeidsbureau Gouda, welke is gevestigd aan de Hoge Gouwe 89 te Gouda (tel. 01820-12844). Behalve dat men zich aldaar kan laten regisjreren als werkzoeken de, bestaat tevens de mogelijkheid om informatie te verkrijgen over het aanvragen van een uitkering en de taken en doelstelling van het Gewestelijk Arbeidsbureau, alsmede documentatie inzien enz. Voorts kan men de vakaturebank raadplegen, met vrijwel alle ba nen uit de regio, die bij het arbeidsbureau gemeld zijn. Ook kan men zich tot de receptie wenden, indien men een gesprek wil hebben met een "gespecialiseerd" medewerk(st)er, zoals een beroepskeuze-adviseur, een beroepenvoorli^iter, een medisch ad- viseur of een arbeidsconsulent. Tevens kan men terecht voor vragen m.b.t. ontslagvergunningen en informatie over ontslag en arbeidsovereenkomsten. De afdeling ontslagzaken heeft echter eigen telefoonnummers. WADDINXVEEN De vorige week donderdagavond voor het eerst sinds meer dan 10 jaar weer door het college van Burgemeester en Wethouders gehouden nieuwjaarsreceptie voor de bevolking was een gezellig en zeer goed bezocht gebeuren. In de raadzaal van het gemeentehuis aan het Raadhuisplein was het tussen half acht en tot ruim na negen uur een gaan en komen van men sen die over en weer de beste wensen voor het nieuwe jaar kwamen aanbieden. Onder hen bevonden zich ook jeugdleden van de Catharina van Siëna- groep, de Charles Foucauldgroep, de Klimopgroep, de Pieter Maritz- groep en de Wapitigroep, die namens Scouting Waddinxveen het ge meentebestuur een taart kwamen aanbieden Dit omdat Scouting Nederland in 1985 het 75-jarig bestaan gaat vie ren. Elders in het land, zoals in Boskoop, Hazerswoude en Gouda, lie ten de ‘padvinders’ zich eveneens op gemeentelijke nieuwjaarsrecep ties zien met taarten vol brandende kaarsen. In de raadzaal van het gemeentehuis werd de muziek verzorgd door het Swingtime Combo. Aanwezig was natuurlijk ook D‘66 fractievoor zitter H.P. Barth, op wiens initiatief het college had besloten de jaar lijkse nieuwjaarsreceptie weer in ere te herstellen. Tot ruim na negen uur bleef ook CDA-wethouder P.F.J. van Schie van de partij, hoewel hij niet had staan trappelen om de destijds afgeschafte traditie weer nieuw leven in te blazen. De nieuwjaarsreceptie werd bezocht door individuele Waddinxveners, nieuwe inwoners uit de woonwijk Zuidplas, verenigingsbestuurders, sportverenigingen, de middenstand, het bedrijfsleven, de politiek en door vertegenwoordigers van andere maatschappelijke sectoren, zoals het notariaat en de advocatuur. Bijzonder matig waren vertegenwoor- digd de gezondheidszorg en de geestelijkheid. In de afgelopen week zijn er overigens diverse nieuwjaarsrecepties gehouden, zoals door sportverenigingen, het Industrieel Contact Wad- dinxveen (ICW) en politieke partijen (onder meer de WD-afdeling i Waddinxveen). Het Guarneri Trio, donderdagavond 17 januari te zien en te horen in de Waddinxveense raadzaal. (Foto:, Hans Boedijn). Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Aangezien er voorshands wordt aangenomen dat er geen behoefte zal bestaan over de aanvraag adviezen uit te brengen of daartegen bezwaren in te brengen, is de door ons opgestelde ontwerp-beschik- king tegelijkertijd met het verzoek om vergunning ter inzage gelegd. Wij zijn voornemens de vergunning te verlenen onder 27 voorschrif ten ter voorkoming en/of beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. De aanvraag, de ontwerp-beschikking, en andere terzake zijnde stukken liggen tot 10 februari 1985 op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie ter inzage elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Al tijdens deze beginjaren had zij tour nees in Europa gemaakt met het Neder lands Dans Theater, waarmee zij uit voeringen gaf van de befaamde Pas de trois”, van Hans van Maanen op muziek van John Cage. Zij werd al snel bekend als zangeres van hedendaagse muziek

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 3