GEMEENTE WADDINXVEEN kruiderij de peperboom rn Verhuur van 222 Philips huizen is nu begonnen met homeo Oplevering in de periode mei-november 1985 Boete en ontzegging spoormunten Koorleden Gauw een winterbeurt. Nog enkele tientallen ”THE CHINA Hogla BV SYNDROME” l 1 1 Diamatic BV 1 EEN GEZONDE WINTER athie. 'E’ft VERGADERINGEN SPREEKUREN WELZIJNSZAKEN I WINTER- UITVOERING door de Chr. Harmonie CONCORDIA" in de Beurshal op VRIJDAG 18 JANUARI Aanvang 20.00 uur. BESTEMMINGSPLANNEN SOCIALE ZAKEN 4 Wij geven uw auto graag een warm onthaal. Zodat-ie er weer tegen kan. telefoon 01828-17689 P'Vr PASSAGE 228 WADDINXVEEN I E v - Heuvelhof n 'Ui s rio r ’r f, ■A ik WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 16 JANUARI 19X5 Brrr! De straatgevel en de tuingevel van de in Zuidplas in aanbauw zijnde 222 r 1 Tumgwö type x en y Straatje.-el type y BOSKOOP - TELEFOON 01727-211OJ3410 Philips-huurwoningen. Vacature Commissie Wijkwerk Bomenwijk In de Commissie Wijkwerk Bomenwijk is een vacature ontstaan. De GOUDA De laatste tijd is het aan tal leden van het Gouds Kamerkoor in Gouda (16-20 leden) nogal uitge dund. ‘Wij hebben dan ook dringend mensen nodig, dit mede in verband met het feit dat wij een tweetal con certen in het vooruitzicht hebben. Hoewel wij onze standplaats in Gou da hebben, wonen een aantal leden in omliggende gemeente, waaronder Waddinxveen, terwijl ook de uitvoe ringen zich niet beperken tot Gouda’, aldus secretaresse ,Yvonne Langbein van het Gouds Kamerkoor. Waddinxveen. 16 januari 1985. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris. de burgemeester, J. Meuleman. Van der Linden. Waddinxveen, 15 januari 1985. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. uitspraak is vrijdag 18 januari. Het ongeluk is gebeurd op 22 april 1982. De vrachtwagenchauffeur zou door te hard rijden op een voor hem rijdende Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein!, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. bestelauto zijn gebotst, waarbij een 63- jarige Rotterdammer om het leven Het spreekuur van de burgemeester is GEWIJZIGD m.i.v. januari 1985 in de eerste vrijdag van de maand van 10.00-12.00 uur. Burgemeester C.M. van der Linden: gaat niet door. Wethouder P.F.J. Van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgn van 10.00-12.00 uur. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. ECHINACEA PURPUREA D1 COMPLEX DRUPPELS EN TABLETTEN Weerstandsvergroting Echinacea, het antibactenële therapeuticum” van de homoeopathie. ver hoogt de biologische immuniteit zonder het organisme te belasten of te schaden Bij griep en verkoudheidsziekten bewerkstelligt Echinacea D1 complex een snel verdwijnen van de koorts en een vermindering van de begeleidende ca tarre Het complex 15 van grote waarde tijdens griepepidemieën en is dan te vens een waardevol prophylacticum daar het de lichaamseigen afweer mobi liseert en versterkt. URTICA CALCIUM D1 COMPLEX TABLETTEN Urtica calcium D1 complex tabletten met natuurlijke vitamine A en D en sporenelementen Calcium is een van de belangrijkste opbouwstoffen van ons organisme. Het is een onmisbaar mineraal voor het goed functioneren van de levensproces sen Calcium geeft het organisme weerstand tegen infectieziekten en werkt tevens anti-allergisch Het natuurlijke vitamine A in dit complex geeft de slijm vliezen meer weerstand en voorkomt zo de typische wmterkwaaltjes. Vitamine D draagt bij tot een snelle opname van calcium vanuit de voeding. Dit com plex beschermt vooral kinderen, die snel verkouden zijn, een winter lang. •2.7-A. na 2e herziening”, voor zoveel het betreft een perceel grond aan de Noordkade op de plaats van een voormalige meubelspuiterij. WADDINXVEEN/GOUDA - Blij kens een wijziging in het handelsregis- ter heeft Hogla BV, een filiaal gevestigd aan de Bemardstraat 10 in Zoetermeer. Hogla BV houdt zich bezig met de han del im- en export van bouwmaterialen, enz. pp Voorbereidingsbesluiten diverse bestemmingsplannen De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat ter gemeen- dening, kamer 124, Raadhuisplein 1. Gedurende vorengenoemde termijn van 14 dagen kunnen belang hebbenden hiertegen schriftelijk bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 400, 2740 AK Waddinx veen. 3.. ’’Stationsstraat”, voor zoveel het betreft een perceel grond nabij de Juliana van Stolberglaan. 4. ’’Noordkade langs de Gouwe, Andere bouwplannen worden ont wikkeld voor de Heuvelhof, waar Re- horst Bouw BV acht premie-B-wonin- gen (2 x 4) wil neerzetten. Hierover is al overleg gevoerd met de omwo nenden. Op een informatiebijeen komst kwamen 17 belangstellenden. Gehoopt wordt dat zij geen bezwa ren zullen inbrengen, omdat de rea lisering van het bouwplan dan ver traagd zou kunnen worden. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken Dinsdag 22 januari 1985, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Rapport deregulering overheidsregelingen. Wijziging gemeenschappelijke regeling Recreatieschap Bospark. Evaluatie verslaglegging gemeenteraadsvergaderingen. Wijziging Reglement van Orde vergaderingen raad (tweede wijzi ging). de 222 huurwoningen van Philips in Zuidplas. Op het ogenblik staat de huizenbouw in Waddinxveens nieuwste en het grootst wordende nieuwbouwwijk tussen Piasweg en Beijerincklaan stil. Daar heeft de strenge winter voor ge zorgd. In de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woning bouw is men er mee akkoord gegaan de aan de Nassaulaan wonende Wad- dinxvener W.J. Fickwieler voor f 98.100,-- ongeveer 436 vierkante me ter te verkopen voor het neerzetten van een eigen huis aan de Dreef. - 1 «c. Waddinxveen, 16 januari 1985. De burgemeester voornoemd. Van der Linden. Wet op de Ruimtelijke Ordening Bestemmingsplan ’’Veilingterrein Bredeweg" De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, kamer 124. Raadhuisplein 1voor een ieder tijdens werkdagen van 8.30-12.30 uur, ter inzage ligt het bestem mingsplan "Veilingterrein Bredeweg", vastgesteld bij raadsbesluit van 16 mei 1979 en gedeeltelijk goedgekeurd bij besluit van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland van 17 juni 1980, Afd. 1, no. B 22154/1. Bij Koninklijk Besluit van 12 november 1984. no. 11, is dit bestemmingsplan onherroepelijk geworden met dien verstande dat daarbij alsnog goedkeuring is verleend voor wat betreft: - de op de plankaart nader aangegeven plandelen met de bestem mingen "Bedrijven (B)" en "Verkeer”; en - artikel 8, tweede lid, van de planvoorschriften. Het Koninklijk Besluitbetekent dat thans het gehele bestemmings plan is goedgekeurd. Kamermuziekconcert Op donderdag 17 januari a.s. zal in de raadzaal van het gemeente huis van Waddinxveen een kamermuziekconcert worden verzorgd door het Guarneri Trio m.m.v. Anne Haenen (sopraan). Het trio, bestaande uit Danièle Dechenne, piano. Mark Lubotsky, viool en Jean Decroos, cello, speelt werken van Prokofjew en Schostako- witsj. Het concert begint om 20.00 uur. WADDINXVEEN/GOUDA - Bij Diamatic BV, Rotterdam, met als vestigingsplaats Waddinxveen, is de Waddinxvener G.J. van Krevelen uit getreden als directeur, terwijl de on derneming is verplaatst naar de Hard- draverstraat 20b in Rotterdam. Wet op de Ruimtelijke Ordening Bestemmingsplan "Verlengde Abraham Kroesweg" De burgemeester van Waddinxveen maakt ingevolge artikel 28, lid 6, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het bij raads besluit van 29 september 1982 vastgestelde bestemmingsplan ’’Ver lengde Abraham Kroesweg” door Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland gedeeltelijk is goedgekeurd bij hun besluit van 25 oktober 1983, no. B 23785/1. Dit bestemmingsplan heeft betrekking op het tuinbouwgebied van de Verlengde Abraham Kroesweg en het daaraan grenzende gebied tot de gemeentegrens met Moerkapelle, gelegen tussen de Brede weg en de Zesde Tochtweg. 5. "Groenswaard I en II”, voor zoveel het betreft het perceel Mo- zartlaan 8. 6. ’’Landelijk Gebied Oost”. Zoals die percelen respectievelijk dat gebied (sub b) op de bij die be sluiten behorende situatietekeningen met rode omlijningen zijn aangegeven. Informatie-avond "word je eigen werkgever” Stadsschouwburg, Boelekade 67 te Gouda. Op maandag 28 januari a.s. om 19.30 uur (vanaf 19.00 uur: ont vangst met koffie) wordt door de V.N.O. Zuid-Holland en de Ka mer van Koophandel en Fabrieken een informatie-avond georgani seerd voor startende ondernemers (en hen die er over denken dit te gaan doen). Op het programma staat onder meer: - een adviseur, die vertelt over de aanpak van de aktie; - de ervaringen van een reeds gestarte ondernemer; - gelegenheid tot vragen stellen (bedrijfsadvisering, vestigingsei sen, financiële aspecten enz.); - na afloop bestaat er mogelijkheid tot korte persoonlijke gesprek ken, waarvoor een 7-tal V.N.O.-adviseurs beschikbaar zijn. Gratis toegangskaarten kunnen worden aangevraagd bij de Kamer van Koophandel te Gouda, Westhaven 52 (tel. 01820-14877). WADDINXVEEN - Het sociaal-cultu- reel centrum De Bonkelaar aan de Beu kenhof vertoont woensdagavond 16 ja nuari om half negen de film "The China Syndrome” met Jack Lemmon en Jane Fonda. De regie van deze rolprent, die toegankelijk is tegen betaling van vijf gulden, is in handen van James Bridges. The China Syndrome gaat over een tv- ploeg, die bij toeval getuige is van een ongeluk in de Ventana-kerncentrale in Californië. Door druk van bovenaf wordt hun film echter niet uitgezonden. De cameraman smokkelt de film uit de kluis om hem aan een deskundige te to nen. Dan blijkt dat Californië aan een nucleaire ramp is ontsnapt. Het ’’China Syndrome” is een situatie waarbij de koeling van een kerncentrale uitvalt en de centrale als het ware dwars door de aardbodem richting China zou kunnen zakken. ”Er is geen reden tot ongerustheid”. Met deze woorden be sluit de perschef van de centrale de pers conferentie aan het einde van de film. Bestemmingsplan "Wijk Zuidplas 1980" Ontwerp achtste uitwerking Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend, dat zij voornemens zijn een gedeelte van het bestemmingsplan "Wijk Zuidplas 1980” uit te werken met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, nader geconcretiseerd als het ge bied gelegen ten zuid-oosten van het begin van de geprojecteerde Zuidplaslaan en ten zuid-westen van de in aanbouw zijnde zgn. cir- kelwoningen tot aan de watersingel. De onderhavige uitwerking voorziet in de bouw van 68 eengezins woningen en twee basisscholen. Het ontwerp ten behoeve van deze uitwerking ligt met ingang van donderdag 17 januari 1985 gedurende een termijn van 14 dagen tij dens werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Or- 14 dagen kunnen belang- van verkoudheden en gnepinfecties. Alle navolgende producten zijn veilig en I Verkoudheid I Griepinfectie Dit complex is een belangrijk geneesmiddel bij alle gnepinfecties en verkoudheden De bijzondere samenstelling van het complex stimuleert de lichaamseigen in- terferonproductie. Interferon is een lichaamseigen stof, die actief werkt bij vi rusinfecties. Met Sambucus D1 complex kan men. zonder gebruik van chemi sche middelen, een griepinfectie snel te boven komen Bij de eerste sympto men van griep of verkoudheid dient men Sarqbucus D1 tabletten direct in te nemen; m de meeste gevallen zal de infectie dan met doorzetten. Sambucus D1 complex bevordert de transpiratie, verlaagt de koorts en beschermt de luGhtwegen. GLECHOMA D1 COMPLEX TABLETTEN Kriebelhoest, droge hoest Glechoma D1 complex tabletten worden gebruikt als zuigpastilles bij keelm- fectie, kriebelhoest en kortdurende heesheid Door de etherische olie, de bitterstoffen en de looistof worden mond- en keel holte gedesinfecteerd, de slijmvliezen beter doorbloed en wordt verslijmmg j tegengegaan. f 645,- per maand, zullen in de pe- mei-november worden opgeleverd. Van de in totaal 222 huurwoningen hebben er 20 een grotere zolder. De huizen zijn door Noorlander Beheer Nederland BV uit Leiderdorp ont wikkeld en worden neergezet door Van Rhijn Katwijk BV naar een ont werp van het Waddinxveense archi tectenbureau Stuurman. Volgens Rijnland zijn de woningen, waarvoor een vrije vestiging geldt, van goede kwaliteit. ‘Ze zijn gewild en dat is begrijpelijk want er is alle mogelijke aandacht besteed aan de kwaliteit om goed en comfortabel te wonen. Zo vindt u er bijvoorbeeld een fraaie keukeninrichting, ge kleurd tegelwerk, een geweldig goede isolatie in muren, het dak en de be glazing. Dit zijn woningen voor men sen die voor een dubbeltje op de eer ste rang willen zitten’, aldus staat er in een goed verzorgde brochure over WADDINXVEEN - De vorig j najaar geslagen zilveren munten 1 ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de spoorlijn Gou- da-Alphen aan den Rijn zijn bijna allemaal verkocht, aldus meldt ons de heer T.W’. Verweij van de Stationsstraat, die tot 1 het slaan van deze herdenkings- munt bij ‘s Rijks Munt in Utrecht vorig jaar het initiatief nam. Er werden er toen 750 geslagen met een zilvergehalte van 925/ 1000, een gewiekt van circa 25 gram en een diameter van 38 millimeter. Bij de Rabobank Waddinxveen zijn er nog enkele tientallen te koop. De prijs be draagt f 70,-. Wie - voordat deze bijzondere munten definitief niet meer te koop zijn - nog in het bezit wil komen van deze tastbare herin neringen aan de gouden spoor lijn moet dezer dagen beslist naar de bank. Het slaan van de spoorlijn-her- denkingsmunt werd destijds of ficieel gestart door de burge meesters drs. K.F. Broekens (Gouda), C.M. van der Linden (Waddinxveen), J.H. Reinders (Boskoop) en M. Paats (Alphen aan den Rijn). De verkoop is goed geslaagd. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Omdat hij medeverantwoordelijk is ge weest voor een dodelijk ongeluk op Rijksweg 12 ter hoogte van Waddinx veen is tegen een 26- jarige vrachtwa genchauffeur uit Nieuwerkerk aan den IJssel bij het Haagse gerechtshof in ho ger beroep een boete van 1.500,- en een half jaar voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid geeist. De 'kwam en zes andere inzittenden ge- ----- wond raakten. De Rotterdamse recht bank had de man veroordeeld tot twee weken cel en voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid. commissie is belast met het beheer en de exploitatie van het gemeen telijk wijkgebouw ”De Paddestoel” en heeft daarnaast tot taak het wijkwerk ten behoeve van de gehele bevolking van de Bomenwijk in de meest brede zin te bevorderen. Het college van burgemeester en wethouders roept hen die belang stelling hebben voor het lidmaatschap van de commissie, dan wel het college op geschikte kandidaten willen wijzenop hiervan schrif telijk mededeling te doen en wel vóór 1 februari a.s. Op grond van de ingekomen reacties zal het college de gemeente raad een aanbeveling tot benoeming doen. Kandidaten mogen niet behoren tot het bestuur van de speeltuinver eniging ”De Paddestoel” van hen wordt verwacht dat zij voldoende kennis van of belangstelling voor het wijkwerk hebben, om zodoen de vruchtbaar aan het werk van de commissie te kunnen deelnemen Waddinxveen, 15 januari 1985. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen. Oproep kandidaten Commissie Kunst en Cultuur In de commissie voor kunst en cultuur is een vacature ontstaan. De ze commissie heeft tot taak het college van burgemeester en wethou ders te adviseren over het kunst- en cultuurbeleid en de subsidiëring daarvan en dan met name over: - de kunstzinnige vorming en het muziekonderwijs, - het bibliotheekbeleid en de lectuurvoorziening, - de beeldende kunst, - het culturele levenwaaronder begrepen concerten, toneel- en ca baretvoorstellingen, alsmede andere cultuuruitingen. Als lid van de commissie zijn benoembaar personen waarvan des kundigheid op het werkterrein van de commissie mag worden ver wacht, of die belangstelling hebben voor dit werkterrein, al dan niet lid of bestuurslid zijnde van een vereniging of instelling die activitei ten verricht op het werkterrein van de commissie, waardoor van hen een nuttige inbreng in het werk van de commissie kan worden ver wacht. De leden van de commissie moeten de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt en ingezetene van de gemeente Waddinxveen zijn. Het ver eiste van ingezetenschap geldt niet voor degene die actief is in of nauw betrokken is bij een vereniging of instelling die zich in de ge meente Waddinxveen met tot het werkterrein van de commissie be horende activiteiten bezighoudt. Het college nodigt hen die belangstelling hebben voor het lidmaat schap van de commissie, dan wel het college op andere geschikte kandidaten willen wijzen, uit hiervan schriftelijk mededeling te doen, en wel vóór 1 februari a.s. Waddinxveen, 15 januari 1985. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen. WADDINXVEEN Het makelaarskantoor Rijnland van de Ka naalstraat is begonnen met het inschrijven van huurders voor de in de woonwijk Zuidplas in aanbouw zijnde 222 eengezinshuizen van de Stichting Philips Pensioenfonds B. Deze huizen, met de aantrek kelijke huurprijs van f 615,f 645,- per maand, zullen in de pe riode mei-novei 1 Er wordt aan de Varenakker, Graan akker, Gerstakker, Haverakker en Linzenakker gebouwd in twee types. JS2SSW- Gedeputeerde Staten hebben goedkeuring onthouden aan de plan kaart voor wat betreft de bestemming ”uit te werken agrarisch ge bied (UA)” zoals deze voorkomt op de kaartbladen 1,2 en 3 en aan de voorschriften voor wat betreft artikel 13, regelende de bestem ming ”uit te werken agrarisch gebied (UA)”. Het besluit van Gedeputeerde Staten en het bestemmingsplan lig gen met ingang van donderdag 17 januari 1985 gedurende een maand voor een ieder tijdens werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur ter inzage ter gemeentesecretarie; afdeling Algemene Zaken en Ruim telijke Ordening, kamer 124, Raadhuisplein 1. Zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot Gedeputeerde Staten hebben gewend, de gemeenteraad en de in specteur van de Ruimtelijke Ordening, alsmede een ieder die be zwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door Gedeputeerde Staten kunnen gedurende genoemde termijn bij de Kroon beroep instellen. De beroepschriften moeten worden gericht aan H.M. de Koningin en kunnen - zo mogelijk - in tweevoud worden ingediend bij de Af deling voor de Geschillen van Bestuur de Raad van State, Binnen hof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Waddinxveen, 16 januari 1985. De burgemeester voornoemd. Van der Linden. tesecretarie, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, op de afdeling Alge mene Zaken en Ruimtelijke Ordening, met ingang van 17 januari 1985 gedurende één maand voor een ieder ter inzage liggen de raadsbesluiten van 19 december 1984, waarbij wordt verklaard dat herzieningen worden voorbereid van de bestemmingsplannen: 1. ’’Zuidkade-Wilhelminakade”, voor zoveel het betreft het per ceel Zuidkade 90d. 2. ’’Zuidkade I”, voor zoveel het betreft een perceel aan de Oost- polderweg. Juist in de komende maanden is steeds weer het gevaar aanwezig griep te krijgen of verkouden te worden. Daarom is het belangrijk te weten hoe derge- lijke ziekten te behandelen op de juiste wijze De natuur heeft hiervoor de geëigende middelen; zowel voor verlichting en genezing als ter voorkoming geschikt voor kinderen. SAMBUCUS NIGRA D1 COMPLEX TABLETTEN 0,ie expectorerend. ontkrampend en ontstekingswerend Taai slijm <roop kan als ondersteunend middel gebruikt wordenvbij acute en chronische Geeft direct verlichting Keelontsteking, amandelontsteking. HOESTSIROOP/THYMSIROOP Deze hoestsiroop met een opvallend hoog thijmgehalte werkt door de etheri- ■v^xsorie one expeciorereno, oniKrampeno en ontstekingswerend laai slijm wordt losser gemaakt, hetgeen het ophoesten vergemakkelijkt. De hoestsi- S>ontstekingen van de slijmvliezen van de luchtwegen, bronchitis, keelontste- ffikmg, gnephoesten en asthma Geeft direct verlichting en smaakt '/aangenaam 'Tin. FOLIUM Dl COMPLEX DRUPPELS s|ikklacht9n jJMet Salviae folium D1 complex gorgelt U een keelontsteking en amandel- rontstekmg snel weg Ook te gebruiken bij aften en slikklachten Bij ontsteking r van de amandelen altijd -als nierfceschermend middel- Solidago herba D1 complex erbij gebruiken.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 3