Waddinxveen Isolatie voor 48 flats langs Henegouwerweg Ook Wveners in bestuur Goudse Kamer Waddinxveners Computertest straks ook voor Wekelijks worden fietsen gestolen heeft geen vluchtelingen Vijf Zuidkade-huizen Ds. P. de Vries Thema-avond Eis: acht Initiatief Goudse Kamer en GAB Vier nieuwe spreekt voor SGP-W’veen Stijldans cursus in De Paddestoel maanden cel voor 22-jarige avonden over borstvoeding in koffiebar Informatiebijeenkomst in Bouwvoorlichting POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Onder invloed Feest Particulieren WINTER- UITVOERING door de Chr. Harmonie „CONCORDIA" in de Beurshal op VRIJDAG 18 JANUARI Aanvang 20.00 uur. WINTER- UITVOERING door de Chr. Harmonie „CONCORDIA" in de Beurshal op VRIJDAG 18 JANUARI Aanvang 20.00 uur. WINTER- UITVOERING door de Chr. Harmonie „CONCORDIA" in de Beurshal op VRIJDAG 18 JANUARI Aanvang 20.00 uur. Woonwagenbewoners Wet geluidhinder Akoestische beglazing Penningen Verduistering Diefstal Aanrijdingen ’’Waterland” d.: va derheden voor dit jaar, dat dinsdagavond is besproken in de raadscommis- 19.000, Straks minder verkeerslawaai voor de flatbewoners langs de Henegouwer- aan WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 16 JANUARI 1985 WADDINXVEEN Er gaat geen week voorbij of' er worden fiet- T' >olitie maakt daar iedere e inwoners in ieder geval weg. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Er bevinden zich op dit moment in Waddinxveen geen vluchtelingen, waarvoor bij het rijk om een financiële bijdrage kan worden gevraagd. Dat staat in het gemeentelijk welzijnsprogramma min- Deze 48 flatwoningen vano__o. zietrvan geluid- en warmteisolatie. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Op een donderdagavond 24 januari om acht uur in de Bouwvoorlich ting aan de Staringlaan te hou den bijeenkomst zal de woning bouwvereniging Waddinxveen de bewoners van de flatwonin gen aan de Henegouwerweg 48 tot en met 84a zo volledig mo gelijk informeren over het ge luid- en warmteisolatieproject voor hun huizen. Met dit kar wei, dat vorig jaar is voorbereid en waarmee dit voorjaar zal worden begonnen, is f 450.000,- gemoeid. de Henegouwerweg zullen worden voor- sen in Waddinxyeen gestolen. De rijksp keer melding van om te bereiken dat de hun stalen ros op slot zetten én laten voorzien van een postcode om diefstal meer tegen te gaan. In de afgelopen week werd 3 keer aangifte van diefstal van een fiets gedaan. Twee fietsen werden ge vonden en 1 daarvan werd aan de eigenaar teruggegeven. WADDINXVEEN/GOUDA De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland en het Gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda hebben plannen ontwikkeld om mannen en vrouwen die daar zin in hebben vrijblijvend en kosteloos een test te laten doen, waaruit hun geschiktheid voor werkzaamheden in de computer- sfeer blijkt. ■'W: 'A F Volgens de raadsman van de Waddinx- vener zouden de reeds veroordeelde vrienden van de Waddinxvener zijn cliënt bij de affaire hebben betrokken uit rancune, omdat de Waddinxvener* een affaire zou hebben gehad met een voormalige echtgenote van één van de overvallers. Volgens de advocaat ram melde de bewijslast aan alle kanten. WADDINXVEEN - Voor de kiesver eniging van de SGP in Waddinxveen spreekt woensdagavond 23 januari om half acht 's avonds de hervormde predi kant ds. P. de Vries uit Zwartebroek- Terschuur. De avond wordt gehouden in het kerkgebouw van de Christelijk Afgescheiden Gemeente aan de Dorp straat. Als gevolg van de gladheid raakte een auto zodanig beschadigd, dat deze moest worden afgesleept. Een 20-ja- rige Waddinxvener reed op de Kerk- weg-Oost in de richting van de hef- brug. Nabij de verkeersheuvel raakte de bestuurder een sneeuwrand, wat tot gevolg had, dat zijn auto als het ware werd gelanceerd. De verkeers- zuil werd vernield, de bestuurder raakte het hotel en kwam tegen het hek van de school tot stilstand. De kentekenbewijzen zijn door de poli tie ingenomen. bouwen na daarvoor de grond te heb ben gekocht van de woningbouwvereni ging "Waddinxveen". Het ligt in de be doeling van dit karwei een leerlingen bouwplaats te maken. Omdat Vink in de woonwijk Zuidplas huizen bouwt voor "Waddinxveen" ontstond een con tact over het bouwplannetje aan de Zuidkade. het het WADDINXVEEN - Voor zijn aandeel in een gewapende roofoverval op een Zoetermeerse is tegen een 22-jarige WaddinxYener alsnog bij het gerechts hof in Den Haag 8 maanden celstraf geëist. De Haagse rechtbank had de- man eerder - na een eis van 2,5 jaar ge vangenisstraf - vrijgesproken, maar de officier van justitie vond dat niet te recht. De uitspraak is op 23 januari. aldus B. en W. De organisatie ervan, kan gedeeltelijk door de mensen zelf worden verzorgd. Een positief aspekt hiervan is dat men met allerlei organisa torische aspekten, verbonden aan het organiseren van aktiviteiten, leert om gaan. WADDINXVEEN - Maandag 21 janu ari wordt in Waddinxveen weer begon nen met een nieuwe serie van 4 groeps- avonden van de plaatselijke moeder- groep voor borstvoeding, gevormd door Janny Nossing (tel. 18780) en Agnes van Dam (tel. 17898). De avond js toegankelijk tegen betaling van een rijksdaalder. Het gesprek wordt geleid door Agnes van Dam, daarbij gesteund door Corry Mac Gilla- vry en Janny Nossing. De moedergroep voor borstvoeding, die over een eigen bibliotheekje be schikt met informatie oveY borstvoe ding, zwangerschap, bevalling en baby- en peuterverzorging. heeft de vier nieu we groepsavonden de thema’s voor- en nadelen van borstvoeding, de kraamtijd en het gezin, moeilijkheden en spenen en andere voeding meegegeven. Voor dit doel wordt van de eigenaren en bewoners een geringe bijdrage verwacht. Bij de voorbereiding, sub sidie-aanvrage en uitvoering van dit project is het Milieubeheer Midden- Holland van het intergemeentelijk overlegorgaan betrokken. '-tv WADDINXVEEN - Vandaag wordt in het wijkgebouw De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat op een iritroductie- avond gestart met een cursus stijldansen voor beginners, waarvoor men jn begin sel ook afzonderlijk kan inschrijven. WADDINXVEEN/GOUDA - Bij het bestuurlijke werk van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland zijn ook diverse Waddinxveners betrokken, zo blijkt uit het vorige week verschenen jaar boek 1984. Waddinxveen is één van -« de woningbouwvereniging Waddinxveen De Waddinxvener was in november 1983 met twee anderen betrokken bij een roofoverval door eerst bij een niets vermoedende Zoetermeerse aan te bel len, haar flat binnen te gaan en - toen de kust vrij was - zijn vrienden te waar schuwen die de alleen mat haar kind zijnde vrouw 3.500,- afhandig maak te. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 18 januari vanaf kwart voor acht zal er in de hervormde koffiebar De Schaapskooi in Het Anker aan de Nesse een thema-avond worden ge houden. Bas Landweer, voor velen misschien wel een bekende, zal het thema ‘Dienen’ toelichten. Iedereen vanaf 15 jaar is van harte welkom. Door zijn rijgedrag vestigde een auto mobilist de aandacht van de politie op zich. Verder reed hij ‘s nachts (in de nacht van zaterdag 12 op zondag 13 januari) zonder verlichting en met erg besneeuwde ruiten. De man, een 27-jarige Waddinxvener. bleek zwaar onder invloed van alcohol te zijn. Daar hij reeds eerder werd bekeurd terzake rijden onder invloed werd zijn rijbewijs ingevorderd. De cursus, waarvoor inschrijven tot en met volgende week nog mogelijk is, duurt ongeveer tot eind april (ca. 15 les sen). Het lesgeld bedraagt 5,-perper- soon per avond. De aanvang is 20.00 uur. Een les duurt één uur tot vijf kwar tier. Bij voldoende aanmeldingen (tel. 10293) zal met twee groepen gewerkt worden. sie voor welzijnszaken. Het Waddinxveense gemeentebestuur is van plan op basis van dit programma de landelijke overheid om in totaal een subsidie van f. 6.200,- te vragen. Dit geld kan worden gebruikt voor het hel pen oprichten - van een moskee (f 2.500,-), de oprichting van een Turks voetbalelftal 1.700,-), het geven van zwemlessen aan Turkse en Marokkaan se vrouwen 1.500,-) en het geven van Islamitische feesten 500,-) In het welzijnsprogramma, waarover el ders in dit Weekblad voor Waddinx veen meer, delen B. en W. mee dat zo dra zich daadwerkelijk vluchtelingen vestigen of indien vluchtelingen die op eigen gelegenheid naar Nederland zijn gekomen en door het Ministerie van Justitie de status van vluchteling of asielgerechtigde krijgen toegewezen, terwijl zij in Waddinxveen verblijven, een aanvullend programma zal worden opgesteld. Ten aanzien van de viering van Islamiti sche feesten wordt meegedeeld dat als afsluiting van de vastenmaand (Rama dan) door veel Islamieten een feestdag wordt gehouden. VoorTurken is dit het Suikerfeest en voor de Marokkanen het Kleine Feest. Voor veel buitenlanders is dit het belangrijkste feest van het jaar. Door een bijdrage van 500,- in de kos ten van deze activiteiten, die in ”De Bonkelaar” worden gehouden, kan een voor deze mensen belangrijke vorm van kultuurbeleving worden gerealiseerd," Over eventuele activiteiten in de wel zijnssfeer voor woonwagenbewoners vindt nog beraad en overleg plaats. In dien dit tot resultaat leidt zal het betref fende programma later worden opgeno men. De geluid- en warmteisolatie voor de 48 woningen aan de Henegouwer weg staat los van de vorig najaar be kend gemaakte plannen, die er in voorzien dat het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer een maximale subsidie van f 200.000,- beschikbaar heeft gesteld om 30 particuliere wo ningen langs de Henegouwerweg van geluidsisolatie te voorzien. WaddinxveenDe toen afgebroken huizen vormden driekwart eeuw gele den het eerste bezit van deze grootste woningbouwvereniging in dit Gouwed- orp. Er op gerekend mag worden dat het Moordrechtse Bouwbedrijf Frans Vink Zonen BV de nieuwe woningen zal - De plannen hiervoor zijn in nauwe sa menwerking met, de gemeente en het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieube heer ontwikkeld door de woning bouwvereniging Waddinxveen om de tien jaar oude huizen aan de Hene gouwerweg van een duurzame akoes tische en warmte-isolatie te voorzien. De woningbouwvereniging is ten be hoeve van de isolatie van haar gehele woningbezit deelneemster aan regionaal isolatieplan van GEB, Gouda en Omstreken. Zoals inmiddels wel bekend, bestaat er een ‘Wet Geluidhinder’ waarvan een onderdeel de overlast» als gevolg van weprerkeerslawaai vormt. Voor de woningen waarvan de gevel is ge legen aan de Henegouwerweg wordt ruimschoots voldaan aan de door de overlast hiertoe gestelde hindemor- men. De hoogste norm van de aan vaardbare geluidhinder wordt in rui me mate overschreden, maximaal toelaatbaar is 65 decibel. Deze geluidhinder kan worden be perkt door het in de gevel van de wo ning aanbrengen van geluidisolerende voorzieningen. Het geluid kan via ver schillende wegen de woning binnen dringen. Vanwege de veelal lage to nen in het wegverkeerslawaai zijn het meestal de ramen die het geluid het minst tegenhouden. Normaal vervaardigde dubbele be- glazingssystemen zijn doorgaans om warmte-isolerende redenen ontwik keld (de warmteweerstand is bijna 2x zo groot als bij enkele beglazing). De geluidisolatiewaarde van deze dubbele beglazing is echter nauwe lijks beter dan de geluidisolatiewaar de van enkel glas. Bij specifieke geluidisolerende dubbe le beglazing varieert de geluidisolatie - afhankelijk van het gekozen type - van ca. 30 tot 44 decibel. Een forse verbetering als men weet dat de ge wone dubbele beglazing een isolatie- waarde heeft van 29 decibel. de 17 gemeenten, die tot het dis trict van de Goudse Kamer beho ren. Van het bestuur maken deel uit na mens de werkgeversorganisaties NCW/VNO G.Th.B. Mulleman (di recteur stoel- en meubelfabriek H.A. van Berkesteijn BV), namens de werkgeversorganisatie KNVTO ir. P. van Vliet (directeur NV Vere nigd Streekvervoer Westnederland), namens de vakbond FNV M.J.M. Perdon (bestuurder Bouw- en Hout bond, De Akker 67), namens de middestandsorganisatie KNOV C. de Bas (eigenaar Willem de Bas Zn.), namens de vakbond FNV A.J. Biesheuvel (employé de Centrale Levensverzekering NV, Schuberthof 25) en namens de vakbond FNV Th. Lammertse (employé Techni sche Handelsondememing Fugo in Gouda). Eén van de benoemde organisaties, aangewezen door de Sociaal Econo mische Raad (SER), bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is.de afdeling Gou da van de Nederlandse Bond van Makelaars in Onroerende Goederen (NBM), waarvan het secretariaat is gevestigd bij de W’addinxveense makelaar P. de Pater aan de Schie- landweg 7. In 1984 kregen ook diverse Wad dinxveners en hier werkende ande ren oorkonden en penningen na mens de Goudse Kamer uitgereikt. Dat waren A.C. Buitelaar (goud),J. Molenaar (goud) en G. de Way (zil ver) van Buitelaar BV, L. Heling (zilver) en J.W. de Mik (zilver) van de Coöperatieve Tuiniersvereniging Gouda en omstreken aan de Brede- weg, G. Huizer (zilver) van brood- en banketbakkerij Huizer, F. van Vliet (zilver) van Van Leeuwen BV autobedrijf en oliehandel, N.E. Mulder (goud) van herenmodezaak Mulder, H. Kammeraat (goud) van Ficarfabriek v/h Gebr Van Stijn en H. van Vuuren (goud) van Kaasunie F.M. van Tol BV, Woerden. Uit de gegevens van het handelsre- gister van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden-Hol land blijkt dat vorig jaar bij 832 waddinxveense bedrijven 5.712 mensen werkten. De dienstensector telde de meeste vestigingen (343), gevolgd door de detailhandel (166), de industrie (142) en de groothan del (122). Werkten in de dienstensector de mpeste mensen (2418), daarna is de industrie aan de beurt (1923 mede werkers). In Waddinxveen zijn twee bedrijfsterreinen (Coenecoop en Zuidkade-Mercuriusweg), waarvoor f 135,- per vierkante meter grond gekocht kan worden. - - - - -.^7 i: - Op de voorlichtings- en informatie avond krijgen de 48 betrokken ge zinnen, die als gevolg van de aan te brengen voorzieningen zullen wor den geconfronteerd met een kleine huurverhoging (de huurprijs is nu f 490,- per maand, exclusief stook kosten), alles over de uit te voeren werkzaamheden te horen. Zo zal er een toelichting worden ge geven op de te verwachten bespa ringen op stookkosten door het tref fen van de akoestisch-thermische voorzieningen en zullen er vragen ge steld kunnen worden aan een forum. In dit forum hebben zitting CDA- wethouder P.F.J. van Schie, bestuurs leden van de woningbouwvereniging Waddinxveen en werknemers van het Gemeenschappelijk Energiebedrijf Gouda en Omstreken (GEB). De flatbewoners zal op de avond nadrukkelijk worden gevraagd of ze voorstander zijn van het al dan niet laten isoleren van hun woningen. 7 Op woensdag 9 januari werd een 36- jarige inwoner van Rotterdam aan gehouden in verband met gepleegde diefstal ten nadele van zijn werkge ver. Uit het bedrijfspand aan de Noordkade werd voor ruim f aan professionele geluids apparatuur weggenomen. Deze appa ratuur werd bij de man in zijn wo ning aangetroffen en door de politie inbeslaggenomen en aan de eigenaar teruggegeven. In de nacht van dinsdag 8 op woens dag 9 januari werd in de Julianastraat een aanhangwagen ontvreemd. Het betrof hier een zelfbouwmodel. Op maandag 7 op dinsdag 8 januari werd getracht een in de Willem de Rijkelaan geparkeerd staande auto open te breken. Er is niets uit de au to ontvreemd. In de nacht van zaterdag 5 op zondag 6 januari werd ingebroken in een wo ning aan de Justus van Effenlaan. Ontvreemd werden een fotocamera en een groothoeklens. Op maandag 7 januari vond een aan rijding. plaats tussen een bus en een fietser. De chauffeur van de bus en de fietser reden over de KW-singel richting Koningin Wilhelminaplein. Bij de kruising stopte de bus en wilde rechtsaf. De bus trok op, op het mo ment dat de fietser naast het achter wiel van de bus reed. Hierbij reed de bus over het achterwiel. Geen per soonlijke ongelukken. Op zaterdag 12 januari vond op de Sniepweg een eenzijdig ongeval plaats. Een automobilist wilde vanaf de Sniepweg naar rechts de Dorp straat oprijden. Door de gladheid gleed hij door en kwam in de aan de overzijde gelegen sloot terecht. De auto liep enkele deuken en water schade op. De bestuurder bleef onge deerd. 'Op woensdag 9 januari om 15.45 uur H vond op de Zuidkade een aanrijding tussen twee personenauto’s plaats. De aanrijding gebeurde bij het elkaar tegemoet rijden. Lichte materiële schade was het gevolg. Twee personenauto’s waren betrok ken .bij een ongeval, welke plaats vond op donderdag 10 januari om 17.00 uur op de Juliana van Stolberg- laan. De ene bestuurder reed vanaf de inrit van het benzinestation en de andere kwam vanaf de parkeerplaats van de Passage en daarbij reden deze auto’s tegen elkaar. Hierbij deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. nieuwe vestigingen plaats in Gouda, Woerden, W’addinxveen, Bodegraven en Nieuwerkerk a/d IJssel. De meeste bedrijven van elders kwamen uit de randstad, met name Rotterdam, Den Haag en Utrecht. ‘Midden-Holland blijft een goede vestigingsplaats, ook in 19851’, aldus de heer Hopman. De voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Holland bereed ook weer zijn stokpaardje om de Gouwestreek ook op toeristisch gebied als ‘waterland’ te verkopen. ‘Juist voor een zo gewenste werkgelegenheid biedt de sector toerisme behoorlijke groeimo gelijkheden. Het is plezierig dat het watertoerisme in toenemende mate wordt onderkend en als koopstroom over het water naar betreffende ge meenten kan worden geleid’. ‘De herstelwerkzaamheden aan de Waddinxveense hefbrug in de afgelo pen zomer hebben nog eens laten zien hoeveel koopkracht door de Gouwe stroomt. Een uitnodigender beleid van de gemeenten die daar voor in de gelegenheid zijn, waarbij ik doel op goede aanlegmogelijkhe den en voorzieningen als water en sa nitair, zal de economie in de zomer maanden een behoorlijk impuls kunnen geven, met name voor de middenstand’. Dit heeft Kamervoorzitter T. Hop man vorige week donderdagmiddag in zijn nieuwjaarsrede meegedeeld. ‘Op basis van deze testen zouden de mensen kunnen besluiten in de com- putersfeer werkzaam te willen zijn en de betreffende bedrijven zouden meer interésse kunnen hebben om deze mensen met een aangetoonde kwalificatie aan te nemen’, aldus de heer Hopman. ‘Met betrekking tot veel gevraagde mensen in de computersfeer blijkt bijvoorbeeld ook dat een grotere groep mensen in staat is om met computers te werken dan men denkt. De mensen weten het zelf niet altijd. Men denkt dat men er eén hoge op leiding voor moet hebben of dat men goed in de wiskunde moet zijn, ter wijl dat niet waar is. Je zou het kun nen vergelijken met schaken. Als wis kundige hoef je niet persé beter te schaken dan een jongen of meisje die er gevoel voor heeft. De ouderen onder ons kennen vergelijkbare erva ringen met kleinkinderen’. De heer Hopman, die zijn nieuw jaarstoespraak de titel ‘Midden- Holland is weer aan het groeien, maar laat het ook bloeien’ meegaf, stelde vast dat er vorig jaar in elf maanden tijd circa 660 arbeidsplaatsen in deze streek zijn bijgekomen. Per saldo nam het aantal ingeschreven bedrij ven in het handelsregister toe met 430. In rangorde vonden de meeste Op deze plek aan de Zuidkade bij de Burgemeester Trooststraat, die in de volksmond ”Op de hei” wordt ge noemd, zullen een viertal nieuwe eengezinswoningen worden gebouwd. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Er wordt gewerkt aan een plannetje om langs de Zuidka de - op de plek bij de Burgemeester Trooststraat die "Op de hei" in de volk smond wordt genoemd -«Vijf eengezins woningen te bouwen. Op die plek ston den tot in maart 1982 tien etagewonin- gen van de woningbouwvereniging

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 9