GEMEENTE WADDINXVEEN F' Installatie van twee nieuwe CDA-raadsleden naar ballet Kerngroep vraagt steun aan W’veense bevolking Weer met bus G. van den Berg en H. H. Heller Schoen- Jaarlijkse collecte van 11-17 februari Beatballet in Gauw een winterbeurt. De Bonkelaar hm poetsertjes van Lima in Peru Wie is Olimpio Charqui? Hammen van slager Koot onderscheiden Een boekenbon? ■m WONINGBOUW VERGADERINGEN Nieuwe clubs SPREEKUREN T Heller Hulp G. van den Berg TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN RL Tl I - i - e. Wij geven uw auto graag een warm onthaal. Zodat-ie er weer tegen kan. 01820-15767 01727-4044 070-210001 3 ja sportvelden JL— ~~l I- I - ik. 12222 01820-24255 13000 13000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 30 JANUARI 1985 01820-16066 010-362244 -t 6. 4 2 3 l 1 t '*^>>11 WW i G. VANDENBERG Brrr! GRAAG GEGEVEN! 1 A BOSKOOP - TELEFOON 01727-2110/3410 Dinsdag 5 februari 1985, aanvang 20.00 uur in het schoolgebouw. Belangrijke agendapunten: Vaststelling "bedrag per leerling” voor het gewoon lager onderwijs 1985, alsmede bedrag vergoeding administratiekosten bijzondere scholen. Vaststelling uitgaven openbaar kleuter- en lager onderwijs over 1979 t/m 1982, alsmede totale uitgaven k.o. 5-jarig tijdvak 1976/1980 en totale uitgaven l.o. 5-jarig tijdvak 1978/1982. Belangrijke agendapunten: Afronding open vragen enquête. Onderhoudsplan 1985. Verslagen werkgroepen en commissies. Gang van zaken op school. Benoemingen e.d. Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum De eerste cursusmiddag is woensdag 6 februari. De kosten zijn 15,- voor 15 lessen. Bij beatballet wordt er gedanst op discomuziek. De begeleiding’is in handen van Ans van Leeuwen. is in 1969 getrouwd en naar Waddinx- veen verhuisd, woont in Waddinxveen- Zuid aan de St. Victorstraat heeft twee kinderen hier was hij actief in de toenmalige bouwbond NKV en de NKV-centrale als voorzitter werd in deze periode ook lid van de KVP en was vanaf die tijd kandidaat-ge- meenteraadslid inmiddels is hij 7 jaar penningmees ter geweest in het RK-kerkbestuur. naast zijn werk als timmerman is hij zeer actief in het overlegwerk binnen de wet op de ondernemingsraad. Bij een De bijzonder produktieve Kylian schiep ook het 3e ballet van deze avond. Het is een volkomen nieuw werk, getiteld Heart’s Labyrinth II. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 u. UI LU ar 3 S In Zuidplas zijn voor individuele bouwers KAVELS VOOR VRIJSTAANDE WONINGEN BESCHIKBAAR. WADDINXVEEN - Het sociaal-cultu- reel centrum De Bonkelaar gaat van start met een nieuwe cursus beatballet op woensdagmiddag van 15.00 uur tot 16.00 uur voor jongens en meisjes van 10 t/m 13 jaar en van 16.00 tot 17.00 uur voor iedereen van 14 en 15 jaar. Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. m.b.t. benoeming directeuren basis- Nieuwe kinderclubs in De Bonkelaar zijn tekenen en schilderen voor 6-8 jaar (start dinsdag 12 februari van 16.00- 17.30 uur, zes weken, 10,-), tekenen en schilderen voor 9-12 jaar (start dins dag 5 februari van 16.00-17.30 uur, zes weken, 10,-), spel en toneel voor 9-12 jaar (start vrijdag 25 januari van 16.00- 17.30 uur. tien weken, 12,50), kinder krant voor 6-12 jaar (start donderdag 31 januari van 16.00-17.00 uur, elke twee weken, gratis), beatballet voor 10-13 jaar (start woensdag 6 februari van 15.00-16.00 uur, vijftien weken, 15,-) en koken (deze cursus is volgeboekt). De Bonkelaar zoekt voor de cursus ko ken nog vrijwilligers(sters) van zestien jaar en ouder. Nu slapen de kinderen buiten er is geen bed in de nacht geen zon. Commissie voor de onderwijszaken Woensdag 6 februari 1985, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. schreef hij voor 4 piano’s, 4 zangso- listen en een slagwerkensemble. Ky lian houdt zich nauwkeurig aan het verhaal van het oud-Russische brui loftsritueel zodat we ons een half uur verplaatst zien naar het oude Rus land. De aankleding door John Mac- farlane is dan ook een feest voor het oog: een huis in Russische stijl, bruid en bruidegom in prachtige kle ren, net als de bruiloftsgangers. Het tweede ballet, misschien nog wel populairder, is Sinfonietta, Kylian’s stralende ode aan de vrije mens, ver bonden aan zijn oergrond (hier Ky lian’s en de componist Janacek’s Bohemen). Het is niet overdreven te stellen, dat dit ballet Kylian in wijde kring beroemd heeft gemaakt. Vele gezelschappen over de hele wereld dansen het en het is op verschillen de TV-netten te zien geweest. aandeel gehad in de fusie van het CDA. Vanaf 1976 werd hij belast met de orga- nisatie-opzet en structurering van de fu sie van AR, CHU en KVP in één partij vanuit de huidige functie bekleedt hij een aantal andere bestuurlijke en amb telijke functies. Zo is hij als secretaris van het Centraal Verkiezingscomité van het CDA belast met de algehele verant woordelijkheid voor de organisatie van campagnevoeringen, de regelingen ter zake kandidaatstellingen voor Eerste en Tweede Kamer, is hij mede-beheer- der van een Fonds ten behoeve van we tenschappelijke arbeid en is griffier van de commissie van beroep van zijn partij OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In dé middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Ter voorbereiding yan de collecte laat de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen de lezers van het Weekblad voor Waddinxveen kennis maken met Olimpio Charqui uit Lima. Hij is geboren in het noorden van Peru. H. H. HELLER 4 en 65-plus 5 Of waren of zijn het voeten van mensen mensen met handen met handen en een hart voor vandaag voor nu Nu Nu Kavel 1 ca. 750 m2, prijs 168.750,- excl. B.T. W. Kavel 2 ca. 600 m2, prijs 135.000,- excl. B.T.W. Uittreksel uit bebouwingsvoorschriften: - bouwafstand tot de weg 5,00 m’ - bouwafstand t.o.v. onderling erfscheiding 3,00 m’ - goothoogte max. 6 m’ Voor nadere gedetailleerde gegevens kan contact opgenomen wor den met de directeur van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, tel. 01828-14433. Alle schoenen zijn ge poetst gister -eergister -eergister Alle schoenen van een voet. Stil -stilte sta niet stil loop door -loop -loop verzet je voeten door het stof. lid van de Kerngroep Ont wikkelingssamenwerking Waddinxveen: waarbij zij een actief aandeel leveren in de voorbereiding van de begrotingsbe handeling welke eind deze maand in de raad plaatsvindt. Ongetwijfeld zal frac tievoorzitter drs. Blom tijdens de alge mene beschouwingen nog nader terug komen op het vertrek uit en de vernieu wing in de CDA-fractie. Herman Hendrik Heller, geboren 11 ju ni 1942 werd geboren in Leiden en heeft daar 26 jaar gewoond na zijn lagere school volgde hij een beroepsopleiding aan de LTS, na nog verdere opleiding in de avonduren mocht hij zich timmerman noemen in zijn jeugdjaren vervulde hij al di verse bestuurlijke functies. Hij was on der meer: voorzitter van een jeugdver eniging en een toneelgezelschap, secre taris van de Gereformeerde Jeugdraad Santpoort, bestuurslid van de Velser Gemeenschap (een gemeentelijke stichting voor sociaal-cultureel werk) en hoofdredacteur/administrateur van een maandblad ook op sportief gebied was hij actief. Hij was bestuurslid van de warmbloed- paardenfokkerij in Noord-Holland en organiseerde in 1968 een nationaal con cours hippique in zijn vroegere woon plaats. Speelde ook graag tennis. op politiek gebied, mede door zijn hoofdfunctie, inmiddels de nodige spo ren verdiend als bestuurder van de nati onale AR-jongerenorganisatie en di verse kamerkringbesturen, bestuurslid van de Provinciale CD A-afdeling Zuid- Holland en sinds 1979 in de plaatselijke gemeenschap van Waddinxveen als voorzitter eerst van de AR- en na 1980 van de CDA-afdeling Van den Berg heeft een belangrijk WADDINXVEEN - De jaarlijkse collecte van de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Waddinxveen staat weer voor de deur. De kerngroep, die zich niet alleen met geldinzamelingen bezig houdt, maar vooral ook met bewustwording, heeft van B. en W. toestemming gekregen de Wad- dinxveense huisgezinnen in de week van 11-17 februari langs te gaan voor een financiële bijdrage voor het bedrijfsproject in de Peruaanse hoofdstad Lima. Zijn vader was boer en hij moest veel op de boederij helpen. Natuurlijk wilde hij liever voetballen. Maar dat mocht niet, daar was geen tijd voor. Elke dag liep hij 5 km naar de school in het dorp, met zijn broertjes en zusjes. Het vergde zo veel van hun krachten dat de kleintjes daar ziek van werden. Toen Olimpio 21 jaar was ging hij naar Lima om werk te zoeken en bedrijfsad ministratie te studeren. Hij kon wegens geldgebrek zijn studie niet afmaken. Hij vond na veel zoeken werk in een glasfabriek, waar glazen potten en fles sen worden gemaakt. De glasfabriek werd echter door de ei genaars in de steek gelaten. De arbei ders bezetten de fabriek en gingen voor zichzelf werken in 1983. Er was bijna geen werkkapitaal en het was een erg moeilijke tijd. Met hulp van het Peruaanse CIDIAG en werktijden van 16 uur per dag kon de zaak draaiende worden gehouden. Charqui verdient te weinig om in het le vensonderhoud van zijn gezin te kun nen voorzien. Gelukkig wordt hij door zijn zwager wat geholpen. Dit is het levensverhaal van een 32-jari- ge werker in een van de meer dan 40 fa briekjes in Lima die door Waddinxveen gesteund worden. De Waddinxveense financiële steun gaat naar CIDIAG, welke op haar beurt zorgt voor deskun dige hulp aan de bedrijfjes. Half februari wordt met een huis-aan- huis collecte ook ieders hulp weer ge- Commissie voor de ruimtelijke ordening en woningbouw Dinsdag 5 februari 1985, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Voorbereidingsbesluit t.b.v. bouw besteldependance P.T.T. Verkoop woning Kerkweg-West 26. Wet stads- en dorpsvernieuwing/inspraakverordening/subsidiever- ordening. QatikTfj Alarmering Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) WADDINXVEEN/BOSKOOP Voor de balletvoorstelling die het Ne derlands Dans Theater op vrijdag 1 maart in het Scheveningse Circus theater verzorgt, kunnen bezoekers die bij de VVV Boskoop of de ge meente Waddinxveen hun toegangs bewijs kopen, weer gebruik maken van gratis bussen, die de bezoekers afhalen en na afloop van de voor stelling weer afzetten. De kaartverkoop is tot en met 19 februari bij de VVV Boskoop, Ro zenlaan 9, tel. 4644 en het gemeente huis van Waddinxveen, Bureau Bur gerzaken, tel. 14433, toestel 249 (tot 12.30 uur). De toegangsprijzen zijn: le rang: f. 27,50 (26— en 65-plus f- 20,-), 2e rang: f. 23,50 (26— f. 15,-). Op het programma staan 3 balletten van Jiri Kylian, waarvan één ballet geheel nieuw. Svadebka (Russisch voor ‘huwelijk’) is een ballet op één van de uitdagendste composities van Stravinski “Les Noces”. Deze muziek WADDINXVEEN - In de Waddinxveense gemeenteraad doen vanavond (woensdag) hun intrede de CDA’ers G. van den Bergen H. H. Heller. De ze twee nieuwe gemeenteraadsleden nemen de plaats in van de vertrokken leden C. Dijkshoorn en mevrouw H. J. Groenendijk. Zij stelden hun zetel eind vorig jaar, toen hartelijk afscheid werd genomen van de twee raadsle den, beschikbaar om de continuïteit in de fractie te waarborgen. Het CDA-bestuur heeft inmiddels zijn grote respect uitgesproken over de stap van de beide raadsleden, die zijn ten dienste van de partij en het ’’gezicht” daarvan in de toekomst hebben geno men. Indien men zo’n duidelijke keuze voor de partij doet, daarbij zichzelf als persoon wegcijferend, dan kan daar al leen maar veel waardering voor uitge sproken worden. Alle direct-betrokkenen spreken overi gens de verwachting uit dat het raads werk bij de nieuw-aantredende leden in even goede handen is. Sinds oktober draaien de heren Heller en Van den Berg al mee in het CDA-fractieoverleg, vorige werkgever 6 jaar alS voorzitter -->--••--- van de ondernemingsraad bestuurlijke ervaring opgedaan. bij zijn huidige werkgever Intervam is hij weer betrokken bij het overlegwerk tussen werkgever en werknemers. sinds de fusie tussen NKV en NVV is hij plaatselijk voorzitter van de Bouw en Houtbond FNV. Daarnaast is hij landelijk Bondsraadslid bij de Bouw- en Houtbond (wetgevendörgaan) ook is hij commissaris van de woning bouwvereniging St. Jozef. Gerrit van den Berg, 34 jaar oud woont sinds eind 1974 in Waddinx veen, eerst aan de Brederolaan, thans aan de Molenring. vraagd. "Met uw gift kan men de men sen helpen hun dagelijks brood zelf te verdienen", aldus de Kerngroep Ont wikkelingssamenwerking Waddinx veen. WADDINXVEEN - De schoenpoetsertjes van Li ma, een gedicht van de Waddinxveense Alie Lit- tooy (Tweede Bloksweg), waddinxveen De produkten van de in het winkelcentrum Groens- voorde gevestigde Keurslager C. Koot blijven in de prijzen vallen. Ditmaal waren zijn hammen de beste. De Waddinxveense slager kreeg dat te horen tijdens een bijeenkomst in Ede waar acteur-culinair specialist Henk Molenberg nieuwe erkenningen van het Instituut voor Ambachtelijke Slagersprodukten (IAS) uitreikte. Het IAS verzorgt Éeuringen voor am bachtelijke, door de slager zélf ver vaardigde, vleeswaren. De eisen die men aan de te keuren produkten stelt, zijn bijzonder hoog. Uitgangs punt is het verwachtingspatroon van de consument. De produkten worden sensorisch ge keurd, dat wil zeggen dat het pro- dukt beoordeeld wordt naar bijvoor beeld aanzien, kleur, snijdbaarheid, geur, smaak en samenstelling. Pro dukten die naar de aard van de streek zijn bereid worden door juryleden uit die regio gekeurd. is getrouwd en heeft inmiddels drie kinderen, twee dochters en één zoon is geboren en getogen in Santpoort, een pittoresk dorp bij de gemeente Vel- sen, in de nabijheid van Haarlem volgde de oude en nieuwe opleiding aan de Kweekschool en Pedagogische Academie Da Costa te Santpoort. specialiseerde zich met name in de vakken lichamelijke opvoeding en ge schiedenis werd in 1972 onderwijzer aan een ba sisschool te Willemstad en verruilde dit begin 1974 voor een staffunctie bij de Anti-Revolutionaire Partij, waar hij be last was met de organisatie en voorlich ting sinds ARP. CHU en KVP in 1980 fu seerden is hij in dienst van het landelijk CDA, als secretaris verantwoordelijk voor de organisatie en administratie van de gehele partij in zijn jeugdj Bepaling "bevoegd gezag” scholen. Jaarverslagen 1983/1984 openbare scholen (k.o. en l.o.). Rekening 1983 Schoolartsen- en Logopedische Dienst - Kring Bos koop. Rekening 1983 en le wijziging begroting 1984 Schoolbegeleidings dienst Midden-Holland en Rijnstreek. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. v --- - l— O t Een moment uit Sinfonietta, het ballet dat de bezoekers van het Circus theater in Scheveningen vrijdagavond 1 maart kunnen zien. Het vervoer naar en van deze voorstelling van het Nederlands Dans Theater is zoals ge bruikelijk weer gratis. Inlichtingen: VVV Boskoop en gemeentehuis Wad dinxveen. (Foto: Jorge Fatauros).

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 3