ECHT WAAR Gedurfd concert zal toehoorders o: Tien politiereservisten in raadzaal beëdigd JooUJ nog lang heugen Boomkwekerij had goed jaar VNO-adviezen voor starters Jaarboek 1984 van Goudse Kamer Telefooncirkels steeds bekender Waddinxvener Rehorst bouwt in Gouda-Oost Ouderen voor Muziekgroep in koffiebar Film over economie in de Randstad ouderen in AF-centrum Schrijven met Amnesty in Waddinxveen (22) krijgt 8 maanden cel ONROEREND GOED EN HYPOTHEEK INFORMATIE Kindertheater in Boskoop Pink Floyd’s The Wall in De Bonkelaar Vier daarvan komen uit Waddinxveen Ds. J. Maasland bedankt voor Wijk WADDINXVEEN - De Waddinx veense hervormde predikant ds. J. Maasland, sinds 1980 verbonden aan wijk Oost van de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen, heeft bedankt voor het op hem uitgebrach te beroep van de Hervormde Ge meente in Wijk bij Heusden. GOEDKOPER KUNT U HET ZELF DOEN MAAR EEN INSTALLATIE IS PAS ECHT VEILIG ALS U HET AAN ONS OVERLAAT! Oumo IWIKI drogisterij parfumerie groensvoorde 10 waddinxveen BELT U MAAR Uniek TEMPO BABYHULPJES 3 STUKS 7,95 9,95 Hypotheek informatie Onroerend goed informatie LIBRO GROEN 3-5 kg - 54 stuks BYOUX, in de voorjaars kleuren O.a. 3 paar oorbellen 2,95 K. Edelman ECHT WAAR... DE WIT WADDINXVEEN B.V. Imponerend Sierplanten Julia WOENSDAG 30 JANUARI 1985 der Linden en de beëdigde Waddinxveense politie-reservisten C. Verboom, J. J. Kling, goed gezet, de ■n bijzondere te- i dergelijke”, al- 1984 van de Kamer van Burgemeester C. M. van P. F. J. Straver en H. C. Kortland. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Een wel zeer bijzonder concert verzorgde het Guarneri Trio donderdagavond voor een week in de raadzaal van het gemeentehuis. Pianist Danièle Dechenne, violist Mark Lubotsky en cellist Jean Decroos zorgden met de sopraan Anne Haenen voor een gedurfd geprogrammeerd en perfekt gepresenteerd programma uit de Russische muziekliteratuur met werken van Prokofjew en Schostakowitsj, dat de toehoorders nog lang zullen heugen. WADDINXVEEN/BOSKOOP “Voor de boomkwekerij is het jaar 1984 goed verlopen. De orderportefeuille is personeelsbezetting was voldoende en er zijn geei genvallers geweest door weersomstandigheden en dus het vorige week verschenen jaarboek ICC 1 Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. ZUIDKADE 116-117-2741 JH WADDINXVEEN - TEL. 01828-12123 I Andere vormen Bovengenoemde rentetarieven zijn een onderdeel van het NVM-Stappenplan. Via dit Stappenplan Prijsontwikkeling bestaande woningen 82 Makelaars in onroerende goederen NVM Lineair opgegeven rente 1980 171.100 8,52 8,52 852 857 8,57 857 8,62 8,62 8,63 8,65 8,68 8,74 8,76 8,79 8.79 8,79 8.79 833 898 9,16 1981 153500 1982 138.100 83 82 83 8,7 1983 142.100 Geldverstrekker Roparco krediet Bouwf. Rente Rust 83 Rabo Rente Stabiel 83 1984 139600 8,1 8,1 8,1 8,1 8,1 83 82 82 8,1 82 8.1 8,1 82 83 83 82 83 82 83 8.4 8,0 8,0 8,1 8,1 8,1 8,1 8,1 83 82 82 8,1 82 8,1 8,1 82 83 83 Geldverstrekker Zwolsche Alg. Bondsp.Mid N/ONed 8,46 Bonds.Centr.Ned. RPS Nutssp.'s-Grav. Ver. Spaarbank EnniaHypoth. Directbank NMB Nat. Ned.'Optie' Utrecht RaboHypoth. Nutssp.WestNed. Woonfonds Holl. AMEVHyp.Bedr. Mees Hope ABN (ABHK) AMRO BouwfondsN.G. Landbouwb.(CL) Bank v.Hyp. Fin. W.U.H. F.G.H. G eldverstrekker Prudential Delta Lloyd Equity&Law Nationale Ned. NOG/deJong RVS Lev. Verz.Utrecht Winterthur Behalve het rentepercentage is bij de beoordeling van welke verzekeraar het beste bij u past van belang te weten hoe de ele menten premieheffing, aïkoop- waarde.winstdelmgenz.enz.er uitzien, de NVM-makelaar beschikt over uitvoerig documentatiematenaal per verzekeraar. opge geven rente 7,6 geven rente 7,6 8,0 Leven opge geven rente 7,7 8,0 8,0 8,0 8,0 8,0 8,0 8,0 K. Edelman BV in Reeuwijk en Wad dinxveen, een bedrijf dat zich bezig houdt met de kweek en groothandel van cactussen en kamerplanten en met de ontwikkeling en de groothan del in aardewerkprodukten en naast deze activiteiten een cash carry- bedrijf voor de detailhandel in cac- tussen/kamerplanten in de veiling te Bleiswijk exploiteert, meldt dat de omzet van het bedrijf voor ongeveer 75 procent in het buitenland wordt behaald. adj. De Wilde (groep Lekkerkerk en opperwachtmeester J. Konings (groep Boskoop). WADDINXVEEN/GOUDA - Aan de Scharroosingel in Gouda-Oost heeft de Zuidhollandse gedeputeerde drs. W.H.M. Aalbers de eerste paal ge slagen voor 26 premie-A-woningen, die worden gebouwd door het Wad dinxveense bouwbedrijf Rehorst BV. De huizen kosten f. 144.000,—. De landelijke omzet van bloemen en planten groeit nog steeds en laat over 1984 een stijging zien van ca. 15 procent. De kwekers in deze branche hebben het wel moeilijk in verband met het feit, dat de prodüktiestij- ging in feite veel hoger is, waardoor de prijzen voor de kwekers onder druk komen te staan. Instructie werd gegeven in strafrecht, strafvordering, staatsinrichting, rech terlijke organisatie, verkeerswetgeving, wapen- en vuurwapenwetgevig, prac- WADDINXVEEN - Dinsdagavond 5 februari om half acht is er in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad onder het motto “Oude ren voor ouderen” een groot geva rieerd programma met muziek en dans. De toegangsprijs bedraagt één gulden (inclusief koffie). De zaal is open om zeven uur. vindt de hypotheekberekening op objectieve wijze plaats. Samen met uw NVM-makelaar bepaalt u of nu annuïteit, lineair of leven u het beste past en wat er over blijft om van te leven. Informatie hierover kunt u in de Stappenplanfolder lezen, die verkrijgbaar is bij uw NVM-makelaar. WADDINXVEEN - In de raadzaal van het Waddinxveense gemeente huis heeft de commandant van de rijkspolitie in het district Den Haag, kol onel J. van den Ban, 10 reserve-wachtmeesters beëdigd als onbezoldigd opsporingsambtenaar. De beëdiging, die donderdagavond plaats vond, werd bijgewoond door de burgemeesters van Waddinxveen, Boskoop en Vlist en politie-autoriteiten. De beëdigde reserve-wachtmeesters zijn ingedeeld bij de rijkspolitiegroepen Waddinxveen, Boskoop, Lekkerkerk, Schoonhoven en de Verkeersgroep. Bij de groep Waddinxveen zijn gaan beho ren: C. Verboom, J. J. Kling, P. F. J. Straver en H. C. Kortland. Bij de groep Boskoop zijn ingedeeld: J. J. van Zijst en E. Bos. Alle beëdigde reservisten hebben deel- genom en aan de twee j aar durende en wekelijks gehouden regionale cursus in het groepsbureau der rijkspolitie te Waddinxveen. De instructeurs waren: adj. C. Barelds (groep Waddinxveen), Gelet op de structuren, die in de loop der jaren ontstaan zijn, is dit een moeilijke zaak. Een ontwikkeling, die in de werk- en studiegroepen reeds ruime aandacht krijgt. De basis om ongewenste effecten van deze ont wikkelingen aan te pakken, wordt ge vormd door het vakmanschap in de bedrijfstak, de inzet en bereidheid tot het aangaan van aanvaardbare ri sico’s door de ondernemers. De ondernemers, die zich coöperatief verenigd hebben voor de afzet van hun produktie, hebben daarbij een relatief beter uitgangspunt dan hun collega’s. Dit zal echter geen afbreuk doen aan het saamhorigheidsgevoel ten aanzien van de inspanningen om de produktie af te zetten. Met dit zelfvertrouwen worden de problemen in het sierteelt centrum tegemoet ge treden, gesteund door de nodige fle- xabiliteit die in deze bedrijfstak op gebracht kan worden. De jongeman was eerder vrijgespro ken door de Rotterdamse rechtbank, omdat de verklaringen van de getui gen tegenstrijdig waren. De officier van justitie was tegen dit vonnis in hoger beroep gegaan. De Waddinx vener werd uiteindelijk toch schul dig bevonden aan medeplichtigheid bij een roofoverval in een woning aan het Belvédèrebos in Zoetermeer. De drie daders waren uit op heroine. Uruevsn elektrotechnische ondemenicr s In 1937 wordt Lillian, nu een gevierd schrijfster, uitgenodigd voor een to- neelfestival in Moskou. Op reis daar heen wordt ze in Parijs benadert door een vriend van Julia, die haar vraagt hem te helpen bij het verzetswerk te gen Hitler. Zij moet vijftigduizend dollar van Julia’s geld naar Berlijn smokkelen. Daar, in de hoofstad van Nazi-Duitsland, ontmoet zij Julia en wel voor de laatste keer. Een prachti ge film, waarin de unieke vriendschap tussen twee vrouwen verweven is in een zeer aangrijpend verhaal. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Een 22-jarige Waddinxvener is door het gerechtshof in Den Haag ver oordeeld, conform de eis van de pro cureur-generaal, tot acht maanden gevangenisstraf voor een roofoverval in Zoetermeer. tisch politieoptreden, rapporteren, ver keersregeling, sociale vaardigheden, wapenleer en schietvaardigheid. Na de beëdiging werd het diploma en het legi timatiebewijs uitgereikt. In de politieorganisatie zijn reservisten burgers, die tegen geringe tegemoetko-. ming in bepaalde omstandigheden hulp diensten verrichten en daartoe een aan stelling hebben bij een politiekorps. Als zij dienst doen ziet de burger niet ge makkelijk dat zij geen politieambtenaar van beroep zijn. Wanneer zij dienst doen hebben zij echter volledige politie- bevoegdheid. De geldverstrekkers hebben m hun pakket ook hypotheken met andere rente-penoden, bijvoorbeeld variabel 1,3,10 jaar vast. Om de renten met elkaar te kunnen vergelijken staan hier alleen de hypotheken met 5 jaar vaste rentevermeld. De werkelijk rente bestaat uit de opgegeven rentewaarbij rekening wordt gehouden met de invloed van bijkomende kosten (afsluitprovisie), moment van afboeken van de aflossing, betalingstermijnen en de spaarvergoeding over m depot gestortte bedragen ter betaling van rente en aflossing. Voor hypotheken zonder gemeentegarantie geldt, dat de rente plus minus 02%hoger is dan bovengenoemde renten. Peildatum 21 januari 1985 Bron Stappenplan NVM De uitvoer vindt plaats naar praktisch alle landen van West-Europa, terwijl de importen tevens uit die landen worden gedaan, alsmede uit het Ver re Oosten en Brazilië. De omzetont wikkeling over 1984 is zeer bevre digend en geeft een totale stijging te zien van ongeveer 15 procent. Deze stijging is voldoende om de stijgen de kosten op te vangen en daarnaast een redelijk rendement te geven. Het aantal medewerkers/sters in het be drijf bedraagt 130 en zal volgend jaar een lichte stijging te zien geven. Voor 1985 wordt een positieve ont wikkeling voor het bedrijf verwacht. De omzet zal met ongeveer 10 pro cent stijgen en de resultaten zullen wederom redelijk zijn. Al met al is men gematigd optimistisch. Wel wordt gemeld dat het in deze bran che zo is (en warr niet) dat het al leen mogelijk is de zaak te runnen met zeer gemotiveerde mensen, die niet op een uurtje kijken en er kei hard tegenaan gaan. BOSKOOP - Zaterdagmiddag 2 febru ari om twee uur houdt de VW in Bos koop in de Rozenburcht een kinderthe- atermiddag met het Amsterdamse The ater Poppenkeet. Gespeeld wordt die middag het stuk Mallemoe. De toe gangsprijs bedraagt 5,50 (voorver koop VVV Boskoop) en 4,50 (aan de zaal). Mallemoe is 83 jaar en uit een rusthuis ontsnapt. Ze rijdt rond in een rolstoel die ze laat duwen door Douwe. Ze ont dekken een griezelige toren met allerlei geheimzinnige knopjes erop. De toren is van een man die de ’’Tijd” heet. De toren is een schip. Mallemoe en Douwe gaan in deze schip/toren en maken een heel speciale reis. Ze komen in de pre historie, de mideleeuwen en in de toe komst op een vreemde planeet. Ze bele ven de meest wonderbaarlijkste dingen en Douwe begint heel langzaam te mer- kendatjevan alles met j e tij d kan doen INSTALLATIEBEDRIJF Het was een unieke ervaring bij dit concert op indringende wijze met muziek van twee Russische compo nisten te worden geconfronteerd. Het eigen karakter daarvan bleek over tuigend. Bijna alle werken hadden een ondertoon van melancholie en onbestemd verlangen, al werd die stemming onderbroken door soms zelfs geestige invallen (Prokofjew) of hevig emotionele uitbarstingen (Schostakowitsj). Zijn beide 20e eeuwse componisten (het jongste werk dateerde uit 1967, het oudste uit 1939), zij hebben hun wortels duidelijk in de laat-romantiek. Daar door blijft hun muziek zeer beluis- terbaar, al vergt zij ook veel concen tratie van de toehoorder. GOUDA Gezien de positieve re sultaten die het VNO heeft opgedaan met de actie “Wordt je eigen werk gever” heeft de regio Zuid-Holland van het VNO besloten de actie ook in Gouda en omstreken te beginnen in nauwe samenwerking met de Ka mer van Koophandel. Het startschot voor deze actie in Gouda wordt maandagavond 28 januari in de Stadsschouwburg te Gouda gegeven met een informatie-avond. Midden 1980 is het Verbond van Ne derlandse Ondernemingen VNO in de drie noordelijke provincies van ons land begonnen met een actie “Wordt je eigen werkgever”. In de loop van de volgende jaren is deze actie uit gebreid naar de provincies in het oos ten, het midden, het westen en zui den van het land. Met deze actie wil het VNO begin nende ondernemers, en personen die dat willen worden adviezen geven hoe zij een bedrijf van de grond kun nen krijgen. Deze adviezen, die gra tis zijn, kunnen zich uitstrekken over alle zaken waarmee een ondernemer te maken kan krijgen. Door de inschakeling van eigen en externe deskundigen probeert het VNO de adviezen zoveel mogelijk individueel en op maat te geven, on geacht of iemand wil beginnen in de handel of met een ambacht, in de dienstverlening of met een indus trieel bedrijf. De actie “Wordt je eigen werkgever” heeft in de afgelopen bijna vijf jaar veel succes gehad. Rond 5000 perso nen hebben sinds het begin van de actie adviezen gevraagd en gekregen. Bijna 1000 nieuwe ondernemingen zijn als gevolg hiervan gestart. Deze hebben een directe werkgele genheid opgeleverd voor naar schat ting ruim 1400 personen en een in directe werkgelegenheid die op nog eens enkele honderden personen kan worden geschat. Wat eveneens be langrijk is: daarnaast zijn nog eens rond 1000 personen, dankzij de hen verstrekte deskundige adviezen, tot de conclusie gekomen, dat het beter was maar niet met een bedrijf te be ginnen. Op een receptie na de officiële han deling kwam van de zijde van de pro vincie de mededeling dat de gemeen te Gouda op korte termijn een pro- jectontwikkelingsovereenkomst wil aangaan met het Waddinxveense bouwbedrijf voor alle woningen in Gouda-Oost. Jaar Absoluut Index 1980=100100908183 Okt. 1983 t/m dec 1983 f139.100,-. Okt. 1984 t/m dec. 1984 f 138.300,- De pnjs over de periode oktober t/m december ligt plusminus 0.6%onder het niveau van dezelfde penode in 1983 Extreme verandenngen in prijsontwikkeling worden met verwacht. De prijs ontwikkeling heeft betrekking op de gemiddelde verkooppnjzen van bestaande woningen. Per woningtype en regio kan de ontwikkeling anders zijn. II Nederlandse Vereniging van Dezer dagen valt de beslissing voor het op de Waddinxveense predikant uitgebrachte beroep van de Hervorm de Gemeente in Hasselt. Wellicht had het programma in de gemeentelijke serie kamermuziek concerten de schijn van eenzijdig heid, het tegendeel was hier het ge val. Niet alleen de medewerking van de sopraan Anne Haenen, een vo cale bijdrage aan een pianotrio komt zelden voor, droeg daartoe bij, maar ook het feit dat naast het pianotrio van Schostakowitsj tevens werken voor viool en piano en voor cello en piano ten gehore werden gebracht. Al met al dus een grote variëteit. S jaar vaste rente met gemeente garantie Annuïteiten werke- opge- lijke rente 8,18 De wijze waarop het trio haar pro gramma presenteerde was subliem en verdient alle lof. Haar roep van in ternationale vermaardheid heeft het volledig waargemaakt. Het heeft een bewonderingswaardig niveau van sa menspel bereikt, technisch lijkt haar geen zee te hoog te gaan, maar - be langrijkste element - het getuigde van een weldoordachte muzikaliteit. Dat geldt zonder utizondering voor alle drie de leden. Lubotsky wist vaak een ontroerende toon te tref fen, Decroos toonde zich een cellist bij uitnemendheid en Dechenne, steeds alert reagerend, leverde een wezenlijke en imponerende bijdrage. Eveneens imponerend was Anne Hae nen in de Romanzensuite van Schos takowitsj. Haar ietwat omfloerst, donkere stem paste uitstekend bij de sfeer van dit werk. Een volkomen stembeheersing en een prachtige dik- tie waren de meest kenmerkende ele menten. Haar interpretatie dwong groot respect af. Zij bewees een vo- caliste van formaat te zijn. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 1 februari om kwart voor acht treedt op in de hervormde koffiebar De Schaapskooi in Het Anker aan de Nesse de muziekgroep “Manna” uit Son (Drente). De groep brengt voornamelijk rusti ge nederlandstalige muziek en bege leidt zichzelf met akoestische in strumenten. WADDINXVEEN - Er zijn deze maand weer vier momenten dat de werkgroep Waddinxveen van Amnes ty International waarop geschreven kan worden voor politieke gevange nen. Dit zijn de dagen en adressen, waar tevens voorbeeldbrieven en luchtpostpapier aanwezig is: maandagmiddag 4 februari vanaf 13.30 uur bij Ineke Verheul, Peuley- en 174, tel. 15376; ♦woensdagavond 6 februari van 18.30-20-30 uur in de bibliotheek aan de Jul. van Stolberglaan; ♦maandagavond 11 februari vanaf 20.00 uur bij Bep Tetteroo, Klaver veld 9, tel. 16691; ♦dinsdagavond 12 februari van 18.30 -20.30 uur in de bibliotheek in het Anne Frankcentrum. In één op de drie landen in de wereld worden mensen op barbaarse wijze gemarteld en zitten mensen gevangen om hun politieke of godsdienstige overtuiging, maar waarvan Amnesty International voldoende bewijsma teriaal heeft. Wie die werkelijkheid onder ogen wil zien en er iets aan wil doen, kan terecht om te schrijven of een voorbeeldbrief afhalen. De export van boomkwekerij-pro- dukten blijkt in het seizoen 1983/ 1984 met bijna tien procent geste gen. Sinds het seizoen 1980/1981 heeft zich een dergelijke stijging niet meer voorgedaan. Met name de ex port naar de Bondsrepubliek Duits land en Groot-Brittanië is fors toe genomen: met respectievelijk 16 pro cent en 14 procent. Binnen de EEG werd een stijging van 11,2 procent gerealiseerd; naar niet EEG-landen 5,2 procent. Op deze beduidend lagere groei van de export naar derde landen vormen verre markten als Noord-Amerika, Japan en Columbia een uitzondering. De uitvoer naar Noord-Amerika steeg met 40 procent in waarde met als belangrijkste oorzaak hiervoor de hoge dollarkoers. Ook Finland (plus 22 procent), Noorwegen en Oosten rijk (beiden plus acht) namen meer af. De export naar Zweden bevindt zich in een ongekend diep dal. Stren ge fytosanitaire maatregelen (ter be strijding van plantenziektes) en de waardevermindering van de Zweedse kroon zijn hiervan de oorzaak. Het optimisme dat men bij de Bos- koopse Veiling kent is bewaarheid in het voorjaar 1984, maar in het na jaar was er sprake van een stagne rende afzet. Het prognosecijfer voor de export wordt bijna gerealiseerd, maar de afzet in het binnenland bleef, hoewel beter dan in 1983, achter bij de verwachting. De handel in sierplanten vertoont een verschuiving van de herfst naar het voorjaar, een trend, die zich versterkt doorzet. De consument richt zijn aandacht pas actief op de tuin, groen voorziening en de natuur in het voor jaar. Elke schakel in de bedrijfskolom tracht zijn voorraad zo beperkt mo gelijk te houden, wat een stagnatie in de afzet bij de producent geeft. Deze kan gelet op de doorlooptijd van zijn produkten, niet in gelijke mate meevariëren. Elke schakel pro beert het risico van vorst en andere winterschade zover mogelijk terug te leggen, wat neerkomt op voorraad- houding bij de producent. Van veel artikelen is de produktie droter dan de vraag, waardoor de handel ook trager wordt. De budget ten van rijks- provinciale- en ge meentelijke overheden staan in heel Europa onder druk. Men verlegt zijn keuze naar minder onderhoud ver gend plantmateriaal om binnen het budget te blijven. Kortom er wordt meer inspanning vereist om de pro duktie af te zetten. Die inspanning moet zich ook op an dere manieren van afzet richten om de hogere produktie te gelde te ma ken. Naast gerichte en adequate aan dacht voor de huidige verkoop ka nalen en -manier zullen nieuwe ont wikkelingen en markten moeten wor den beproefd. Door voomoemde fac toren zal ook de prijs anders tot stand komen en van een ander, ver moedelijk lager niveau zijn. WADDINXVEEN/DEN HAAG - “Werk aan de Randstad” is de titel van een korte film, die de Randstad- provincies Noord-Holland, Zuid-Hol land en Utrecht en het openbaar lichaam Rijnmond hebben laten ver vaardigen over de economische situa tie, problemen en mogelijkheden van de Randstad. WADDINXVEEN - Ook in Wad dinxveen raken de telefooncirkels van het Rode Kruis meer en meer be kend, zo laat ons mevrouw A. Ra- vensbergen-Demmenie van de Anna Paulownastraat 25 (tel. 18058) ons weten. Deze cirkels werken met vrij willigers, zodat er geen andere kos ten aan verbonden zijn dan één lo kaal telefoongesprek per dag. De Rode Kruis-telefooncirkels vor men een dagelijks controlesysteem, waarbij iedere deelnemer ’s morgens even gebeld wordt om te horen of alles in orde met hen is. Weliswaar bestaan er zeer goede alarmsyste men, waarbij men zelf het sein om hulp moet geven, maar wat gebeurt er als men zelf niet meer in staat is om dat sein te geven? Men kan te ver van de alarmknop gevallen zijn, of erger nog: men kan plotseling bewus teloos geraakt zijn. De kans bestaat, dat men pas na dagen gevonden wordt. “Door u aan te sluiten bij de tele fooncirkels kunt u er zeker van zijn, dat u elke dag gebeld wordt. Krijgt men bij u onverhoopt geen gehoor, dan komt er iemand bij u kijken wat er aan de hand is en eventueel maat regelen nemen”, aldus mevrouw Ra- vensbergen. Ongetwijfeld kleven er aan dit sys teem ook gebreken, maar het is toch één van de betere controlemogelijk heden, gezien het menselijke èn blij vende karakter ervan. Allerhande alarmsystemen gaan werken na een impuls uwerzijds. En dan nog blijft het bij die éne keer, want in de mees te gevallen is daarna het contact ver broken tot een eventuele volgende alarmering. “Oud of bejaard hoeft u hiervoor be slist niet te zijn. Ook jongeren, die zich alleen voelen, kunnen zodoende wat contact hebben”, weet de Wad dinxveense. De film is maandag voor het eerst vertoond tijdens een informatie- en discussie-bijeenkomst van Tweede- Kamerleden en bestuurders van de Randstadprovincies en Rijnmond, in het provinciehuis in Den Haag. De Randstadbestuurders hebben de krachten op economisch terrein on langs gebundeld in het ROÈZ: het Randstad Overleg Economische Za ken. De film is in opdracht van het ROEZ gemaakt door Polygoon. Vanaf eind januari is de film, waar van ook video-cassettes zijn vervaar digd, beschikbaar voor algemene voorlichtingsdoeleinden. Informatie daarover is te verkrijgen bij de voor- lichtingsafdelingen van de provincies Noord-Holland, Utrecht en Zuid- Holland en van het openbaar lichaam Rijnmond. WADDINXVEEN - In het sociaal- cultureel centrum De Bonkelaar draait woensdagavond 6 februari om half negen Pink Floyd’s film The Wall. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Uitgangspunt voor The Wall vormde het gelijknamige dubbelalbum van de fameuze groep Pink Floyd. Aan de hand van de sublieme muziek en de grillige teksten van Roger Waters werd een unieke rolprent tot stand gebracht, waarbij beeld en geluid el kaar op wonderbaarlijke wijze aan vullen. The Wall is een film die over rompelt; een fantastisch schouwspel. Julia met Jane Fonda en Vanessa Redgrave is de film die woensdag avond 20 februari in De Bonkelaar te zien zal zijn. Deze prachtige film van Holly wo od-veteraan Fred Zinne- man is gebaseerd op een autobiogra fisch verhaal van de Amerikaanse schrijfster Lillian Hellman. Op aanraden van haar vriend en men tor Daniël Hammet gaat zij in 1935 naar Parijs, om daar in een andere omgeving aan een toneelstuk te wer ken. Zij probeert haar jeugdvriendin Julia te bereiken, die psychologie studeert. Lillian krijgt dan te horen dat Julia, die altijd een sociaal geën gageerde vrouw is geweest, gewond is geraakt bij een treffen tussen arbei ders en soldaten. Zij ligt in een zie kenhuis in W«ien met een geampu teerd been. Als Lillian haar opzoekt kan de zwaargewonde Julia niets zeg gen; de volgende dag blijkt ze ver dwenen en niemand weet waarheen...

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 9