De Vlaam-taart /routing Kan iemand met epilep sie topscorer van het jaar worden? Kwart eeuw oud Scouting kent hier vijf groepen Jazeker, ak ie maar de meeste gpaltjes maakt. voor onze oudste Tm In Waddinxveen wordt ingehaakt op jubileumactiviteiten in AF-centrum Een boekenbon? basketballers Overtuigende winst TOOS- Scandinavische reisavond van de Rabobank PvdA hield fractieberaad Waddinxveners kunnen hier musiceren! Volleybalsters stevig onderaan Grootste jeugd- organisatie groeit weer Jeugddienst Celstraf voor W’vener (60) Blijspel voor ouderen Victorientje haalde 750e uitgave De Gouwe was dicht bij een gelijk spel WADDINXVEEN - Het waterpolo- zevental van De Gouwe heeft met 9-6 verloren van EZPC. In de laatste pe riode verspeelden de Waddinxveners hun kansen op een gelijk spel. Overigens is er nog een beetje hoop gezien het vertoonde spel. Vijf groepen Themadienst Dames Geen rangen Epilepsie is bepaald geen vorm van ’gekte’zoals veel mensen denken, maar niks anders dan een korte storing van de hersenaktiviteit. Teveel signalen ineens. De meesten hebben er weinig last van. Met epilepsie valt dus best te leven...als de om geving maar niet paniekerig reageert. Onze brochure ’’Epilepsie is niet zo gek als t er soms even uitziet” helpt daarbij. U krijgt ’m thuis ge stuurd als u Sire belt, 020 - 4247 06 (9-12 uur). SIRE Epilepsie is niet zo gek ak’ter soms uitziet. 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 13 FEBRUARI 1985 de weer groeiende ’’Scouting, natuurlijk avontuurlijk” is het motto van ALTIJD! DOET 'T Banketbakker D.A. de Vlaam biedt een taart aan aan Waddinxveens oudste, mevrouw Ade Kooter-Touw. Om I A. haar heen haar kinderen. (Foto: Sjaak Noteboom). Een bewoner van de Berkengaarde uit- te een klacht over de verontreiniging van de Gaarden en het Waddepad door honden. Hij vroeg om een gemeentelij ke regeling hondenbezitters te dwingen de poep van hun hond op te ruimen; zo’n regeling zou in de politieverorde ning moeten worden opgenomen. De betrokkene wees op het algemene nut van zo’n verordening. i Wel bestaan nog steeds oude doelstel lingen als dienstvaardigheid en broeder schap. Het middel daartoe is veranderd in moderne eigentijdse spelen. De Waddinxveense scouts, in leeftijd va riërend van 7 tot 23 jaar, zijn verdeeld over 5 autonome groepen, welke aange sloten zijn bij de overkoepelende orga nisatie Scouting Nederland. Deze 5 groepen zijn: De Pieter Maritz-groep, een jongens- groep bestaande uit een welpenhorde (8-12 jaar), een verkennerstroep (12-15 jaar) en een rowan afdeling (15-18 jaar). Clubhuis: De Blokhut, Maurit- slaan achter nr. 36. Voor inlichtingen: Rene Hendriks, Roemer Visscherstraat 21, tel. 16718. De Klimop-groep, een meisjes/jon- gensgroep bestaande uit een welpen horde (7-11 jaar), een kabouterkring (7- 11 jaar), een zeeverkennerswacht (meisjes en jongens 11-14 jaar), een wil de vaart afdeling (meisjes 14-17 jaar) en een loodsenteam (jongens en meisjes 17-23 jaar). Clubhuis: De Ankerplaats, Vondellaan naast WSE. Voor inlichtin- Dames 1 nam na enkele minuten de leiding over van Fun 1 uit Delft en liet deze niet meer gaan. Na 21-17 bij rust konden de dames voldoende af stand houden zodat de overwinning tegen het hoger geklasseerde Fun ze ker was. Eindstand: 52-41. Scores: Carla Baan 14 pt, Ineke Kuipers en Wendy Posthumus 11 pt. Dames 3 moest vrijdag aantreden te gen Guards uit Pijnacker. Vanaf het eerste fluitsignaal pakten de dames flink aan, hetgeen resulteerde in een constante voorsprong yan TOOS. Rust: 20-17. In de 2e helft liep een fel knokkend TOOS naar een 32-27 overwinning. Score: Saskia Bos 14 pt. In de waterpolocompetitie bezet De Gouwe samen met DWT, dat een punt pakte bij Zeus, de laatste plaats. Als lichtpunt mag gelden dat de ploeg de bovenste ploegen van de ranglijst reeds bespeeld heeft. Vol gens trainer Nico Noordergraaf kan er nu geoogst worden. I WADDINXVEEN - Het eerste damesteam van Be Fair-volleybal heeft in de tweede divisie D met 3-1 verloren van het leidende Madjoe. Met 9 punten uit 19 wedstrijden staan de Waddinxveners ‘muurvast onderaan. Madjoe pakte door een paar onge lukkige momenten aan Waddinxveen se zijde de winst. Be Fair kwam die tegenslag niet meer te boven. Coach Peter Groenewegen, die geen wissel mogelijkheden had, zag zijn dicipe- len de derde en vierde set kansloos verliezen: 15-6 en 15-4. Het in 1910 uit Engeland overgewaaide ’’spel van verkennen” wordt in Wad dinxveen wekelijks door 250 jongeren op een eigentijdse manier gespeeld. Nog altijd hebben veel mensen een ver keerd beeld van de "padvinderij”, dat stoelt op herinneringen van twintig, dertig jaar geleden. Maar de kwastjes aan de kousen zijn verdwenen, en trouw aan het vaderland hoeft niet meer te worden beloofd. Het vignet van de 75 jaar oude en Nederlands grootste jeugdorganisa tie Scouting Nederland. WADDINXVEEN/LEUSDEN Ondanks de grote terugloop van het kinderaantal in Neder land, is het aantal leden van Scouting Nederland in de afge lopen tien jaar met een klein percentage toegenomen. Daar mee is Scouting Nederland ver reweg de grootste jeugdorgani satie in ons land. Scouting Nederland steunt op een zeer grote groep van 25.000 vrijwilligers, die allen op een professionele wijze wor den opgeleid. Opvallend is dat Scouting beschikt over een zeer jeugdig kader, in tegenstelling tot veertig jaar geleden. De oude hopman in de korte broek is niet meer. Door de toename van het aan tal jeugdleden kan Scouting Nederland meer kaderleden ge bruiken. Jongeren vanaf 16 jaar, die het een leuke vorm van vrijetijdsbesteding vinden om, in groepsvorm, te ervaren waar de interesse van kinderen ligt. Er samen op uit trekken en die eigenschappen en capa citeiten bij je zelf ontdekken die nog niet eerder aan bod kwamen. WADDINXVEEN - “Je moet er niet mee spelen” is het blijspel in drie be drijven, waarmee de amateur-toneel- vereniging “De Goudse Komedie maandagavond 18 februari om acht uur voor Waddinxveense ouderen en minder-validen zal optreden in de to neelzaal van het Anne Frank-cen- trum. Deze avond, die toegankelijk is te gen betaling van f. 1,50 per per- wordt gehouden op initiatief de culturele commissie van de Dienstverleningscentrum WADDINXVEEN - In de hervormde Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrix- laan wordt zondagavond 10 maart om zeven uur weer een jeugddienst gehou den. Voorganger is de Rotterdamse jeugdpredikant ds. S. Bruining. Aan deze dienst wordt meegewerkt door de Utrechtse gospelgroep Kaleidoscoop. WADDINXVEEN - Het feit dat de streekmuziekschool Alphen aan den Rijn van het eigen schoolorkest een re gionaal jeugdorkest wil maken en via het Weekblad voor Waddinxveen ook een beroep deed op musicerende Wad dinxveense meisjes en jongens van 9-19 jaar heeft de Stichting Streekmuziek school onaangenaam verrast. Kersverse muziekschooldirecteur Krijn Koetsveld heeft dan ook in reactie hier op een persbericht laten verschijnen, waarin de Waddinxveense jeugd wordt gewezen op het eigen orkest dat sinds jaar en dag bestaat en waar elk instru ment welkom is. De Waddinxveense muziekschool aan de Zuidkade: ’’Elke zaterdagmorgen is er repetitie van 10.00-11.00 uur. De strijkers repeteren van 11.15 tot 12.15 uur. Dirigent Annie van Wanrooy bruist van leuke plannen. Na het succes volle optreden tijdens het Kerstconcert is het orkest onmiddellijk flink ge groeid. Zowel het klassieke- als het po pulaire repertoire komen aan de orde.” ’’Leerlingen van de muziekschool kun nen gratis deelnemen aan het orkest, voor deelnemers van buiten de muziek school zijn de kosten 24,- per kwar taal. Wat is er leuker dan met vrienden en vriendinnen elke zaterdagochtend in Waddinxveen een geweldig spektakel te maken?” soon, van c Stichting Waddinxveen. In het blijspel worden de rollen ge speeld door Wim Eikenaar, Kees van ’t Hooft, Jan Bergers, Jannie Massar, Bernadette van Oosten, Anneke Kruyt, Ria Gerts en Rob Laan. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Een 60-jarige Waddinxvener kreeg van de Haagse politierechter een gevange nisstraf van drie weken opgelegd plus negen maanden ontzegging van de rij bevoegdheid. De man was in november 1983 in Alphen aan den Rijn betrapt met te veel borrels op. Hij had een alco- holpromillage in het bloed van 2,05. Voor dit misdrijf had de officier van jus titie een geldboete van 750,- geest, maar de Waddinxvener gaf te kennen liever een celstraf te ondergaan. Dit omdat hij dan meer tot rust zou komen dan thuis. Tegen EZPC speelde De Gouwe eigenlijk zeer acceptabel. Tot aan het eind van de derde periode bleef het verschil steeds bij eén doelpunt. Tij dens de laatste periode ging het fout. Direkt nadat De Gouwe via Marcel Verheij terug kwam tot 7-6 scoorde EZPC 8-6. Uiteindelijk werd het 9-6. In de Immanuëlkerk wordt ook een the madienst gehouden en wel op zondag morgen 24 februari. Deze door de werk groep Zending, Werelddiakonaat en Ontwikkelingssamenwerking der Ker ken (ZWO) voorbereide dienst wordt geleid door drs. J.E. van Veen van de Raad voor Overheid en Samenleving van de Nederlands Hervormde Kerk. ’’padvinderij” van vroeger. gen: L. van de Heyden, Lindegaarde 21, tel. 15783. De Charles de Foucauld-groep, een jongensgroep bestaande uit een wel penhorde (8-12 jaar) en een verkenner stroep (12-15 jaar). De Catharina van Siëna-groep, een meisjesgroep bestaande uit een kabou terkring (7-11 jaar) en een gidsenafde- ling (11-14 jaar). De Wapiti-groep, een meisjes/jongens- groep bestaande uit een rowan/sherpa afdeling (jongens en meisjes 14-17 jaar) en een stam (jongens en meisjes 17-23 jaar). Clubhuis van de laatste 3 groe pen: J.W. Frisoweg t.o. nr. 71Voor in lichtingen: Tjeerd de Vries, Van Mec klenburg Schwerinlaan 8, tel. 12549. GOUDA - De gezamenlijke Raboban- ken in de kring Rijn en Gouwe houden vrijdagavond 1 maart om acht uur in de Goudse Schouwburg in Gouda een reis- informatie-avond over Scandinavië. De toegangsprijs bedraagt 3,50 (inclusief een kop koffie) Kaarten zijn verkrijg baar bij de Rabobank. In samenwerking met de verkeersbu reaus van Noorwegen, Zweden en Fin land en met medewerking van de reisor ganisaties Sunway en Stena-line wordt op deze avond uitgebreide informatie gegeven over de vele vakantiemogelijk heden die de Scandinavische landen te bieden hebben. Een schitterende dia show op een zes meter breed scherm neemt iedereen mee op reis door Fin land, Zweden, Noorwegen en Ijsland. Voor iedereen die wil weten wat Scandi navië als vakantiebestemming heeft te bieden, is een bezoek aan deze reisin- formatie-avond de moeite waard. Landen als Noorwegen, Zweden, Fin land en Ijsland zijn bij velen nog one- kend als vakantiebestemming. Toch zijn deze landen ideaal voor een actieve vakantie met een garantie voor rust en ruimte. Op het eerste gezicht lijkt het alsof deze landen veel gemeen hebben. In werkelijkheid echter zijn er grote verschillen. Wat deze landen gemeen hebben is in ieder geval indrukwekkend natuur schoon. Noorwegen met het prachtige fjordengebied, dat zeer geschikt is voor het maken van talrijke excursies. Zwe den met zacht glooiende landschappen in het zuiden en ruige heuveltoppen en uitgestrekte wouden in het noorden. Zeker een land voor een actieve vakan tie. Finland met ruim 62.000 meren, ideaal voor een vakantie in een huisje aan het water met veel vrijheid. Er zijn gelegen heden te over om te zwemmen, te sur fen, te roeien, te vissen of te zeilen. Ijs land, een paradijs voor natuurliefheb bers. Grote meren en grillige lavafor- maties maken dit land bijzonder inte ressant. Voor het beheren van de gebouwen, de materialen en de financiën hebben de groepen voor een stichtingsvorm geko zen. De Ch. de Foucauld-, de C. van Siëna- en de Wapiti-groep vallen ge drieën onder de Stichting Sint Victor. De Pieter Maritz- en de Klimop-groep hebben elk hun eigen beheersstichting. De opleiding van de leiding en de bestu ren, het spelaanbod en allerlei andere belangrijke zaken worden vanuit het landelijk bureau, vaak via de gewesten en'districten geregeld. Hoewel de groe pen als zelfstandige eenheden werken en spelen wordt er ook op landelijk, ge westelijk, districts en gemeentelijk ni veau veel samengewerkt. In zijn openingstoespraak ter gelegen heid van het jubileumjaar van Scouting Nederland gaf prins Claus aan de 100 aanwezige jeugdleden de opdracht mee vooral dienstvaardig te zijn in de eigen woonomgeving, met een open oog voor de huidige noden (jeugdwerkloosheid e.den ook aandacht te hebben voor de problemen van de scouts in clie landen, waar men met zoveel minder middelen en mogelijkheden genoegen moet ne men. Van de amateur-toneelvereniging De Goudse Komedie zijn ook de op de foto zichtbare Anneke Kuyt, Bernadette van Oosten en Hans Eikenaar op maandagavond 18 februari te zien in het Anne Frankcentrum. Souffleuse is Tiny Laan. De regie is in handen van Hilda Vergeer. Wie problemen heeft met het vervoer naar het AF-centrum belle vroegtij dig het bekende nummer 15555, vanwaar het vervoer, tegen betaling van een kleine vergoeding, geregeld kan worden. Ook slechte weersom standigheden behoeven zodoende geen belemmering te zijn. Een in troducé als begeleiding is toegestaan ook al behoort deze bezoeker niet tot de ouderen. WAöDINXVEEN Vorige week is het 75Oe nummer van «Victorientje van Waddinx veen”. het gestencilde werk- blaadje van de rooms-katholie- ke St. Victorparochie, versche nen. In het orgaan, dat op 8 mei 1966 het licht zag en zijn vrolijke naam kreeg van de toenmalige pastoor J.A.M. Sau- |enn, staat pastoor P.M. Olst- hoom uitgebreid stil bij deze mijlpaal. Hij doet dat aan de band van de namen van mensen (jje in rooms-katholiek Wad- eünxveen een belangrijke rol hebben gespeeld. Maar hij geeft in het jubileum nummer, dat er overigens niet extra feestelijk uitziet en de ge bruikelijke twee pagina’s om vat, nog wel een persoonlijke impressie. “Ik kwam tegen dat er indertijd een jongerendienst geweest is onder de titel: Bent u ook een kaffer? Pater Does burg schreef er een keer in dat sommige parochianen dooie dienders zouden zijn. De pre sentatie van de eerste commu nicantjes was in eind zestiger jaren op zondagmiddag half drie. De eerste mis in de Vic tor al om 7.15 uur! Op een 1ste vrijdag in die tijd vind ik een keer een mis om ’s avonds J uur in de Petruskapel, en daar staat dan resoluut bij: na de markt. Bij alle veranderin gen is dit kerkblaadje geblé ven, in alle simpelheid. Het werkt een beetje als een ‘ver- bindings-streepje’ tussen kerk en parochianen”, aldus pastoor Olsthoom. Kwam “Victorientje van Wad dinxveen” negentien jaar gele den bij 700 rooms-katholieke gezinnen over de vloer, de op lage bedraagt nu 1.707 exem plaren (exclusief 26 postabon- nees). De 750 nummers van dit ‘heel eenvoudig weggooiblaad- je dat 40 keer per jaar ver schijnt” vormen een klein ge schiedenisboek van de Wad dinxveense St. Victorparochie in de St. Victorkerk (Zuid kade) en Ontmoetingskerk (Groensvoorde) Bijzondere edities (in het groen) verschenen er toen pas toor J.A.M. Saulenn zijn zilve ren priesteijubileum vierde in de zomer van 1968 en toen in de nazomer van 1970 bekend werd dat kapelaan Paardekoo- per naar Den Haag zou vertrek- I ken, terwijl als zijn opvolger j naar Waddinxveen zou komen drs. J.J. de Graaff. Het mannenteam van Be Fair stelde teleur met een kansloze 3-0 nederlaag bij DOS 2 (15-12, 15-5 en 15-4). Eveneens in de Zuidhollandse promo tieklasse troffen de mannen van Orion in Zovoc 2 een zwakke tegen stander. WADDINXVEEN - Vijf kwartier duurde het openbaar fractieberaad dat de Waddinxveense Partij van de Arbeid dinsdagavond had belegd in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnen- pad. Eén van de aanwezige bejaarden maak te bezwaren tegen het op 1 februari in gevoerde alarmeringssysteem. Ook vond men dat de recreatiezaal in- het centrum na 17.30 uur toegankelijk moest zijn tot 20.00 uur. WADDINXVEEN Het eerste he renteam van TOOS-basketbal heeft zaterdag een overtuigende 71-92 winst behaald op het Bodegraafse Po peye 1. Het lukte de Waddinxveners overi gens in de eerste helft met moeite een lichte voorsprong te nemen en deze vast te houden. Rust: 28-36. In de tweede helft was TOOS duidelijk de betere ploeg. Er werd beheerst ge speeld, de aanval liep soepel en de verdediging sloot stevig. Halverwege was de stand 46-64 en tot het eindsignaal kon TOOS tame lijk ontspannen dit verschil handha ven. Eindstand: 71-92 voor TOOS. Scores: Klaas Bruins Slot 27 pt, Roy Lieuw A Sie 18 pt, Dirk Rijnsburger 17 pt. en Rijk Meuleman 11 pt. Heren 2 behaalde met 68-35 (rust 25- 19) een goede en zeer verdiende over winning op koploper Dunkinn 2 uit Roelofarendsveen. Score: Ronald van de Vis 24 pt. en Gert Jan Oskam 20 pt. WADDINXVEEN - Prins Claus heeft vorige week vrijdag in zijn functie van beschermheer het landelijke startsein gegeven voor de festiviteiten van het 75 jaar be staande Scouting Nederland. Neer- lands grootste jeugdorganisatie met 125.000 leden, die ook in Wad dinxveen volop actief is, zal onder het motto ’’Scouting, natuurlijk avontuurlijk” een reeks jubileu mactiviteiten ontplooien waarop ook in dit Gouwedorp zal worden ingehaakt. Dat begon al met de aanbieding van een taart met 75 kaarsjes op de nieuwjaarsreceptie van het Waddinxveense gemeente bestuur. De eerste periode werd met 1-1 afge sloten. De Gouwe speelde daarin zeer beheerst. In de tweede periode was het EZPC dat met 3-2 de leiding nam, maar De Gouwe had op dat mo ment geen noemenswaardige proble men met EZPC. In de derde periode kwam De Gouwe eerst met 4-2 achter, maar goed spel en doorzettingsvermogen leidde tot een 4-5 voorsprong voor de Wad dinxveners. Met 6-5 ging echter de laatste periode in. Doordat De Gou we vooral in de man-meer situatie faalde kon EZPC uitlopen naar 9-6. Scouting kent geen hiërarchi sche organisatievorm, dus geen rangen en standen. De kinde ren bepalen zelf wat zij, in groepjes van zes, gaan doen. Hoe jonger de kinderen zijn, des te meer richting zal er door het kader worden aangegeven. Op die manier leren zowel de kinderen als het kader om te gaan met meningen en ideeën van anderen en leren zij gren zen te hanteren. In de afgelopen tien jaar steeg het ledenaantal van 93.000 tot 125.000. Op dit moment is 4 tot 5 procent van de Neder landse jeugd lid van Scouting en duurt het gemiddelde lid maatschap 4 tot 5 jaar. On danks het negatieve beeld dat bij een klein deel van de samen leving nog altijd over Scou ting leeft, zien kennelijk steeds meer ouders Scouting toch als een betrouwbare vorm van jeugd- en jongerenwerk. De Vereniging Scouting Neder land ontvangt naast aanzienlij ke subsidies van het rijk, de provincie en de gemeenten ook contributies van de leden. De 1.500 groepen bepalen zelf hun contributiebeleid. Efen gedeelte van de contributiegelden wordt afgedragen aan het Landelijk Bureau in Leusden. Scouting kent beslist geen lidmaatschap naar draagkracht. Geringe fi nanciën behoeft het lidmaat schap niet te beperken. Pubbkatie aangeboden door dit blad m samenwerking met de Stichting Ideële Reclame WADDINXVEEN Waddinxveens in Huize Souburgh aan de Prins Bemhardlaan wonende oudste inwoonster, mevrouw A. de Kooter- Touw (101), heeft van banketbakker D.A. de Vlaam dinsdagmid dag een heerlijke taart aangeboden gekregen. Dit omdat de Neder landse banketbakkerij deze maand erbij stilstaat dat het een eeuw ’_d— L dide gildevorm nieuw leven werd ingeblazen en beste banketbakkers zich opnieuw organiseerden. eigen klanten vieren en biedt daarom deze maand de St. Honoré-taart met een aantrekkelijke korting aan. Te vens ontvangt iedere consument bij aankoop van deze St. Honoré-taart (zolang de voorraad strekt) nog een afbeelding van bedoelde gravure. Mevrouw A. de Kooter-Touw werd in september vorig jaar 101 jaar. Op die dag ontving ze onder meer burge meester C.M. van der Linden en de gereformeerde predikant ds. J.S. de Moor op bezoek. Waddinxveens oud ste, die op 11-jarige leeftijd ging wer ken, kreeg 11 kinderen, die nu 58 tot 77 jaar zijn. Vorig najaar had zij 34 kleinkinderen en 67 achterkleinkin deren. De Waddinxveense werd in 1883 in Moerkapelle geboren. Ze tr.ouwde in 1906 met de in 1933 ge storven L. de Kooter en woonde ge ruime tijd aan het Boskoopse Noord- einde, hoewel ze met haar gezin op Waddinxveen was georiënteerd. t van dag een heerlijke taart aangeboden gekregen. Dit omdat de ni geleden is dat de oudi Mede met het oog op Valetijndag (donderdag 14 februari) zette de Waddinxveense banketbakker van de Oranjelaan mevrouw De Kooter- Touw in het zonnetje. Daarom ont ving de krasse inwoonster een St. Honoré-taart, een taart die in alle eenvoud de smaak en het raffinement heeft dat alleen een ambachtelijk vakman er aan geven kan. De St. Honoré-taart dankt haar naam aan de Rue St. Honoré in Parijs waar één van Frankrijks beste vaklui een banketbakkerij had. Van daaruit is het recept een 100-tal jaren geleden meegenomen naar Nederland, waar het sindsdien verder is verfijnd en vervolmaakt. Tevens ontving de 101- jarige een fraaie genummerde afdruk van een oude gravure, die het interi eur van een oude ‘patisserie’ laat zien. De Waddinxveense banketbakker wil het 100-jarig bestaan ook met zijn - h

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 11