Waddinxveense sportspetters Piet Steltman in Partyhome Clubtitels Florida SCHAKERS SPELEN GELIJK Zeevissers Hans Langerijs op pad met ploeg-J os Elen WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Monsterzege Waddinxveen- Waddinxveense namen in adresboek 1985 van KNVB WSE-junioren kenden ’t best Korbis ging kansloos Kwiek-junioren verliezen van de spelregels Badminton- jeugd TOOS start goed Volleybalsters vaster op de laatste plaats zaterdag Antilope-jeugd presteert goed mede-koploper ten onder (14-6) Vrijdag jaar vergadering van Antilope Lezing voor de W’veense aquariumvereniging vingen matig Crocusvakantie 1 Uitgesloten Tournooi Overdag TO OS KNVB-straf Derde Onderlinge WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 13 FEBRUARI 1985 K t Natuurkenner Piet Steltman (midden op de foto) in Party home met om hem heen de bestuursleden van de Wad dinxveense aquariumvereniging De Gouwe Vis. De bestuursleden zijn voorzitter P. Kortlever, 2e voorzitter Jvan Dijk, secretaris G.A. van Zuilichem, penningmeester B. Wierda, bestuurslid A.J. van Strien, bestuurslid mw. E. te Wechel, bibliothecaris L. van Leeuwen. AMSTEL - V A Hoe fanatiek ook aan de andere bor den om de punten werd gestreden, blijkt wel uit het feit, dat aan geen daarvan een partij onbeslist bleef: Ellers won met wit van Torenbeek en Van Woudenberg, De Bock, Neke- man en V.d. Ree slaagden daarin ook met zwart tegen resp. Littooy, Smits- kamp, Van Sandijk en Van Offeren- Stand aan de kop na de 22e ronde: 1. Philipse, 2. W. van Oort, 3. Kardol, 4. V.d. Hoek, 5. J. van Oort. In deze leer gaat het niet alleen om de directe omgeving om ons heen, maar bedoelen ze de hele wereld als het huis, met al zijn 4'Zz miljard mensen en een veelvoud daarvan aan planten en die ren. Zouden de mensen in het belang van de ecologie in de wereld kijken, dan waren we al een stap dichterbij het ’’mi lieubewuster leven”. Maar dat is nu juist het probleem: ieder mens kijkt, maar ziet verschillende dingen. "Willen wij ons opvoeden- van egoïsti sche via antropocentrische naar ecocen- trische mensen dan zal er veel moeten J. Blom van Be Fair 2 is uitgesloten voor twee voetbalwedstrijden. veranderen”, aldus Piet Steltman. En iedere keer is er weer kans op regressie. Hier kunnen we heel lang over praten op alle nivo’s maar er is nog nooit iets verandert door praten alleen. We berei ken meer door mensen te leren kijken naar de natuur, door ze de natuur te Ie ren zien, zodat ze inzien hoe mooi de natuur te leren zien, zodat ze inzien hoe mooi de natuur is en hoe belangrijk.” Ruime aandacht zal besteed worden aan voortgangsinformatie over de ver betering (renovatie) van de atletiek- accommodatie, die - zoals bekend - in 1985 een aanvang zal nemen. Van het bestuur zijn dit jaar aftre dend en herkiesbaar Bert Hilberts, Huub Kraan en Han Zoet. Na afloop zal een videofilm worden vertoond over enkele zotte atletieksituaties. Hart, C. Hogendoorn, J.H. van Ho ven, M.C. de Jong, T. Klomp, J.H.G. v.d. Linden, N.M. Overdam, B.B. Rodenburg, W.S.A. de Ruijter, G.H. J. Smakman, C.A. v.d. Stelt, J. Troost, P. Verhoef, M? Vink, R.G.J. Vos en G. Weck. Rapporteurs van de KNVB-afdeling Gouda zijn T.B.A. Bunnik, J.A. Doe- leman, A.T. Groenendijk, A. Mul, L. J.G.A. Verweij en H.P. Zweistra. Een kansloze nederlaag dus tegen Nieuwerkerk, echter een verlies dat was ingecalculeerd, want tegen een ontketend Nieuwerkerk was althans zaterdag geen kruid gewassen. Op het gebied van scoren werd Korbis weer eens een duidelijk lesje gegeven en dat is eigenlijk ook geen wonder als men in ogenschouw neemt dat een ploeg als Nieuwerkerk in elk geval twee maal per week traint. Door al lerlei omstandigheden is dat blijk baar bij Korbis - nog - niet mogelijk. Alleen in de beginfase lukte het de ploeg om aardig bij te blijven, toen René van Eek en Truus Visser er in slaagden om 1-2 op het score bord te krijgen, maar dat was - hoe kan het ook anders - van korte duur. Onbarmhartig drukte Nieuwerkerk daarna door via 5-3 door Jaap Noor- dam, die een strafworp benutte, naar een riante uitgangspositie van 8-3. Ook in de tweede speelhelft werden de Waddinxveners getrakteerd op een grote stroom tegendoelpunten, waar tegen alleen invaller Cor Matse en Hennie Noordam iets tegen terug konden doen. Met 14-6 kwam aldus het einde van deze wedstrijd, die maar gauw vergeten moet worden. WADDINXVEEN/GOUDA - De ju nioren van WSE-voetbal hebben de spelregelfinale van de COVS afde ling Gouda gewonnen. Tijdens de fi nale in het KNVB-bondbureau verza melden de Waddinxveneense jongens 44 punten en waren daarmee onbe reikbaar voor de rest. Zij nemen op 8 maart in Delft deel aan de halve finale van het district West II. De beste drie gaan door naar de landelijke finale, die op 29 maart bij ESTO in Bodegraven plaats heeft. Aan de jaarlijkse spelregelwedstrijd in de afdeling Gouda, hebben 28 teams deelgenomen. De eindstand is: 1. WSE 444 pnt., 2. ESTO 430 pnt., 3. Nieuwkoop 418 pnt., 4. ROHDA ’76 1 372 pnt., 5. ROHDA ’76 2 364 pnt., 6. Schoonhoven 351 pnt. Ook Ket had, in een langdurige partij tegen J.P. Kleiweg, op een gegeven ogenblik voor deze eeuwigheid kun nen kiezen, maar wilde het onderste uit de kan, met het spreekwoordelij ke rampzalige gevolg. Ponsioen wist de veel hoger geplaatste Versluis knap te verslaan in een partij, die uit mondde in mat op de onderste rij. WADDINXVEEN Met zes remises, twee winstpartijen en twee verlies- partijen heeft het eerste team van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV de competitiewedstrijd tegen Dordrecht 3 gelijk gespeeld (5-5). Aan de bovenste vier borden hielden de tegenstanders elkaar in evenwicht: remises voor Van Deelen, Philipse, W. van Oort en Claassen. Aan de mid- denborden 5 en 6 verliep de strijd het gunstigst voor WSV: winst voor Bloem en Kardol. Deze punten werden echter teniet ge daan door verlies van J. van Oort en Muit aan de borden 7 en 9. Aan bord 8 en 10 hielden Van Vuuren en Bese- mer de stand en daarmee de gehele wedstrijd in evenwicht: 5-5. Hoeveel geld met de nieuwe ploeg gemoeid is wilden de ini tiatiefnemers niet vertellen. Maar wie de schatting ‘vier ton’ liet vallen, kreeg van on verdachte, maar wélingelichte zijde te horen, dat dat wel aan de érge hoge kant zat. Nog geen vier ton voor veertien ren ners, van wie zes met een A- contract en acht met publici- teitsovereenkomsten - het is ze- De Waddinxveense profwielrenner Hans Langerijs. WADDINXVEEN - De aan de Wilgenhorst wonende Waddinx veense profwielrenner Hans Langerijs maakt in het nieuwe seizoen deel uit van de door Jos Elen geleide ploeg van Ni- kon/van Schilt/Elro Snacks. WADDINXVEEN - Alhoewel de badmintoncompetitie voor de jeugd dit jaar vorige week maandag offi cieel van start ging speelden 4 van de 5 jeugdteams van TOOS-badminton in het weekeinde daarvoor al hun eerste wedstrijd. Net als bij de se nioren is het aantal teams bij de ju nioren met een 5e team uitgebreid. Dankzij de gedegen voorbereiding on der leiding van jeugdtrainer Peter Rupp kwam de jeugd tot goede pres taties in de eerste competitiewed strijden. Het le jeugdteam ontving thuis BC Nieuwerkerk. Na verlies in de eerste herenenkel kwam het team al snel op toeren en bouwde een 5-1 voor sprong op. Vooral de beide dames lie ten een zeer goede indruk achter in hun damesenkel. Na nipt verlies in de herendubbel en royale winst in de damesdubbel werd de eindstand 6-2 in het voordeel van TOOS 1. Het 2e jeugdteam speelde in Bode graven tegen BC Vederlicht. Het was een volkomen gelijk opgaande strijd waarin het team van Vederlicht tot driemaal toe een voorsprong nam. Door winst in de herendubbel nam TOOS 2 op haar beurt een 4-3 voor sprong. Daar echter de damesdubbel verloren ging werd de einduitslag uiteindelijk 4-4. Gelijktijdig met dejeugdcompetitie ging ook de dames- en herencompeti tie weer van start. Het herenteam ontving het 3 e heren team van BC Ha- zerswoude. In een spannende wed strijd kwam men tot een 5-3 over winning. Door de barre weersomstan digheden hoefde het damesteam thuis nog niet in actie te komen. De ze wedstrijd zal op een later tijd stip alsnog gespeeld worden. Vorige week werd deze klein ste van de Nederlands geörien- teerde formaties ten doop ge houden, de vierde in de rij. Met Nikon als hoofdsponsor, en vijftien co-sponsors als medefinanciers. Ploegleider is Jos Elen, de Brabander die al zes jaar achtereen op beschei den, criterium-schaal opereer de. De renners zijn: Jan Jon kers, Theo Appeldoorn, Theo Smit (die medio maart weer voor tien weken naar Japan vertrekt om daar kring-wed- strijden te rijden), Ad Tak, Hennie Rovers, Hans Langerijs, Mario van Vlimmeren, Comé Heeren, Peter van de Knopp, Martin Kemp, Fred Rompel- berg en de Belgen Freddy Maertens, Frank Verleijen en Dirk Krikilion. TOOS-basketbal wil in het kader van het project ‘Sport Overdag’ geïn teresseerden de mogelijkheid bieden om door de weeks overdag te kunnen basketballen. Het betreft hier een puur recreatieve beoefening van de basketbalsport. De kosten zijn f 2,50 per keer. Een ieder die hierin geïnte resseerd is wordt verzocht contact op te nemen met mevrouw Karin Oost hoek, Zuringveld 9, telefoonnum mer: 14808. Indien er voldoende be langstelling bestaat zal TOOS over gaan tot het organiseren van deze activiteiten. WADDINXVEEN - De volleybal sters van Be Fair zijn vaster op de laatste plaats in de competitie te recht gekomen. In de tweede divisie D verloren ze met 0-3 van Van San- ten/Haag 2. Voor de aanvang van het duel had de uiteindelijk winnende ploeg één punt meer dan Be Fair verzameld. In de eerste (15-17) en de tweede set (11-15) kon Be Fair redelijk in de buurt blijven van Haag. Het met 4-15 verloren derde bedrijf toonde aan dat de verdediging van de Waddinxveense formatie nog steeds het zwakke punt is. Bij de mannen in de Zuidhollandse promotieklasse verloor Be Fair met 1-3 van Punch (11-15, 15-12, 10-15 en 13-15). Na een achterstand haal den de Waddinxveners in de tweede set op tot 13-14 en waren zodoende dicht bij een punt. ker geen vetpot. Zeker niet ge let op het tamelijk ambiti euze, omvangrijke programma dat op de rol staat. In het weekeinde van 6, 7 en 8 april wordt op het WSE-voetbalcom- plex in de Oranjewijk het jaarlijkse internationale tournooi voor C-juni- oren gehouden. Voor dit tournooi hebben zich 4 Engelse teams en 1 Duits elftal aangemeld. De buiten landse jongeren zullen in Waddinx veense gastgezinnen worden onderge bracht. Multisportvereniging TOOS wordt in de loop van dit jaar geconfron teerd met structurele veranderingen. Zoals bekend zullen de basketbal- en badmintonafdeling uittreden en zelf standig worden. Ook de afdeling gymnastiek beraadt zich over de bes te organisatievorm in de toekomst. In het bestuur van TOOS heeft Wil Verwey de plaats over genomen die was ontstaan door het vertrek van Marco Kleiweg. Zowel de basketbal lers als de badmintonspelers zijn nu op zoek naar een nieuwe naam voor hun vereniging. WADDINXVEEN - Het winterse weer verhinderde afgelopen weekein de dat de een week eerder weer be gonnen voetbalcompetitie kon wor den voortgezet. Waddinxveen-zater- dag voetbalde echter wel en behaal de een ruime 8-1-overwinning op het in de reserve vierde klasse van de KNVB uitkomende De Jodan Boys 2. Waddinxveen trad aan met de debu tanten Klaas Angenent, die de gebles seerde Frans Sekeris in het doel ver ving, en Wim Schakel, die de gebles seerde Edwin de Vrindt verving. Ver der ontbraken bij de Waddinxveners aanvoerder Jaap Lips (enkelblessure) en Jan Monster. De Jodan Boys trachtte met goed combinatiespel de Waddinxveners hun wil op te leggen, maar steeds strandden de Gouwenaars weer op de hechte geel-zwarte verdediging. Wad- dinxv&n speelde het slim en met countervoetbal werden de Gouwe naars al snel verrast toen Arjan Brou wer een snel genomen inworp van Rein Kreuk over de verbouwereerde Goudse goalie schoot (1-0). Nog voor rust werd die stand uitgebouwd tot 4-0 door Arjan Brouwer, Rein Kreuk en Wim Hordijk. Tóen pas konden de Gouwenaars tegenscoren. Na rust begon De Jodan Boys met een geweldig offensief. In de eerste minuut raakten zij de paal. Doch toen Waddinxveen middels debutant Schakel op een 5-1 voorsprong kwam, knapte er iets bij de Gouwe naars. Ondoordacht werd aangeval len, waardoor de Waddinxveen-voor- waartsen nog meer ruimte kregen. Nog tweemaal Wim Schakel en lx Rein Kreuk en de eindstand werd be paald op 8-1. Een tevreden trainer V.d. Berg kon terug kijken op een wilskrachtig Wad dinxveen met vooral opvallende pres taties van beide debutanten, die ge woonlijk in het derde elftal spelen. Ook in de komende vakantieweek zullen de pupillen van Be Fair- voetbal actief kunnen zijn. Onder lei ding van jeugdtrainer J. Kramp zul len er tijdens de crocusvakantie een aantal trainingen en spelletjes plaats vinden op het sportcomplex van Be Fair. Bovendien zal er een straatvoet- baltournooi worden georganiseerd. De aanvang is om 10.00 uur. Tussen 12.00 en 13.30 uur wordt er geza menlijk gegeten. De jongens nemen zelf hun brood mee, terwijl de vere niging voor melk en fruit zal zorgen, ’s Middags stopt men om 16.00 uur. Ieder lid van Be Fair mag een vriend je meenemen, die geen lid is. Er zijn hieraan geen kosten verbonden. Mocht onverhoopt het weer slecht zijn, dan wordt er uitgeweken naar de zaal. De dagen waarop de pupil len verwacht worden, met eventuele vriendjes, zijn: dinsdag 19 februa ri F pupillen (6 t/m 8 jaar), woens dag 20 februari D pupillen (10 t/m 12 jaar) en donderdag 21 februari E pupillen (8 t/m 10 jaar). C. Oskam van Waddinxveen-za 1 is uitgesloten voor drie wedstrijden voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Verder kreeg hij f. 30,— boete. De ploeg in deze vorm is eigenlijk tot stand gebracht door tussenkomst van Jan Raas, die medio 1984 met Driessen en Elen rond de tafel’ is gaan zitten. Toen Freddy Maertens zijn derde come-back aankondigde hapte ook de hoofd-sponsor toe. Overigens, alléén de Nederlandse poot van de Japanse multinational. Fre- dy Maertens zal de ploeg moe ten trekken. Maar of de twee voudige wereldkampioen daar toe nog in staat is, dient met de nodige scepsis te worden af gewacht. Zondag werd het districtskampioen- schap veldlopen gehouden. Van mas sale deelname was in Alphen aan den Rijn geen sprake. Toch waren van de diverse atletiekverenigingen uit Zuid-Holland de toppers aanwezig. Mark Hilberts van Antilope behaalde hier een derde plaats bij de D-junio- ren dat herb ere-metaal en bloemen opleverde. Antilope's D-junior Mark Hil berts. WADDINXVEEN - In een gure oostenwind hebben jeugdleden van de Waddinxveense atletiekvereni ging Antilope afgelopen weekeinde meegedaan aan de Alphense editie van de Goudse crosscompetitie en het districtskampioenschap veldlo pen eveneens in Alphen aan den Rijn. De resultaten mochten er zijn. Bij de meisjes-pupillen behaalde Ma- riska Smaal zaterdag als één van de tien deelnemende Antilope-jongeren haar derde overwinning in de Goudse crosscompetitie. Ze werd daarmede eerste in het eindklassement. Jeroen Schildt won gemakkelijk bij de jon gens Al en werd daardoor met ruime voorsprong eerste in het eindklasse ment met drie overwinningen uit vier wedstrijden. Bij de meisjes pupillen B eindigde Marjolein Broekman op de derde plaats in het eindklassement, ook goed voor een fraaie beker. Aan de crosscompetitie namen 240 pupillen deel, waaronder 10 pupillen van Antilope, die - gelet op de uitslagen in de diverse categoriën - erg goed voor de dag kwamen. De overige uitslagen laten dat ook zien: André Hilberts lie, Gouke Bonsel 8e, Jurian de Vries 9e, Bas Hootsmans 23e, Terje Valk 19e, Pe ter Groot 11e en Martijn Zalm 15e. de betrekkingen tussen dieren en plan ten en de omgeving waarin ze leven). Ecologie is afgeleid van het Griekse woord ’’oikos” dat huis betekent. Piet Steltman besloot zijn lezing met een Chinees spreekwoord: "Het is o zo eenvoudig te schelden op de duisternis. Het is echter veel beter in die donkere duisternis een kleine kaars aan te ste ken.” Zo is het ook dat enkele van ons kunnen voorgaan naar een milieube wuster land. WADDINXVEEN - Zaterdag voor een week werd in ”de Sniep” weer het dubbelspelkampioenschap gehouden van de Waddinxveense badminton vereniging Florida. De door het Bos- koopse sporthuis Marchant beschik baar gestelde wisselbeker werden door voorzitter Dik van Gemeren uit gereikt. Zoals ook voorgaande jaren kenmerk te het tournooi zich door de fanatie ke maar toch ook sportieve instel ling van de deelnemers. Dat Florida in het bezit is van jong talent lieten de resultaten van dit weekend zien. De deelname van Jeffrey van Ham, Rogier Steenbergen en Ingela Schen kels stond borg voor het omverke- gelen van diverse “gevestigde” tegen standers. Het meest verrassende resultaat liet het duo Jeffrey van Ham/Erik Be- semer zien door in de voorronde de gedoodverfde nummer drie te ver slaan en deze plaats vast te houden door een overwinning in de kleine fi nale op het duo Ton Horsman/Arie van de Bos. De finale in de herendubbel werd aangevangen zoals verwacht: Jan La- maison/Rogier Steenbergen tegen Martin Kuyf/Erik de Frankrijker. De uitslag werd na een prima partij bad minton, spannend en enerverend, in het voordeel beslist van laatstge noemde duo (15-13, 4-15, 13-15). Bij de dames ging de eindstrijd tus sen Herma Schwiebbe/Conny v.d. Hijden en Anita v.d. Starren/Thea Fennema. Eerstgenoemden wonnen vrij gedecideerd met 15-4 en 15-8. Ook in de kleine finale geen werke lijke strijd. Hier gingen Sasja v.d. Haar en Ilona Groeneveld met de derde prijs strijken door met 15-6 en 15-7 Marieke van Adrichem en Magda Merkesteijn te verslaan. WADDINXVEEN - Het landelijk spelende juniorenteam van de Wad dinxveense tennisvereniging Kwiek stond afgelopen zaterdag voor de zware opgave, zich medekoploper A’dam ’78 van het lijf te houden. Aanvankelijk leek dit te lukken, want na''het door Kwiek gewonnen dub belspel was de stand 2-2. Daarna sloeg A‘dam ’78 echter hard toe,, door achter elkaar 3 enkelspelen te winnen. Weliswaar verkleinde Tim Daalhof de achterstand nog tot 5-3, maar Bas Daalhof wist z’n laatste enkelpartij niet te winnen, waardoor A’dam *78 de beide winstpunten mee naar huis kon nemen. Bij de senioren deed Kwiek 1 het be ter. Ook hier een strijd om de toppo sitie met medekoploper Bok 1 uit Bodegraven en ook hier na het dub belspel een 2-2 stand. Maar van de daarop volgende 6 enkelspelen wisten de Kwiek-spelers er 4 in winst om te zetten, zodat Kwiek 1 voorlopig on geslagen zijn groep aanvoert. Kwiek 2 kreeg Eldos 2 uit Schoon hoven op bezoek en boekte zijn 3e overwinning. In de 3 e klasse moesten Kwiek 3 en 5 resp. op bezoek bij Ilac 7 in Gouda en BTTV 4 in Bleiswijk. Beide kwamen met een royale 8-2 zege weer naar huis, waardoor ook deze teams nog ongeslagen aan kop gaan. In de 4e klasse verloor Kwiek 8, na 3 overwinningen, met grote cijfers van ISV 1, nl. 9-1. Verder boekte in deze klasse Kwiek 12 een nuttige overwin ning op Gouda 7, maar voor de ove rige 4e klas teams waren er geen suc cessen te melden. In de 5e klasse is het Kwiek 14 dat trots op kop gaat en waar vooral Hessel v.d. Zee en Rob v. Cuilenborg zich van hun bes te zijde laten zien. Bij de jeugd maakte Kwiek 2 korte metten met Gouda 2 door met 10-0 te winnen en daardoor royaal aan kop te gaan. Ook Kwiek 3 en 5 boek ten nuttige overwinningen, waarbij Gabor Vroegop voor Kwiek 3 match- winnaar was door 3 enkelpartijen te winnen. WADDINXVEEN - Bracht de thuis wedstrijd tegen Succes twee brood nodige punten op, tegen Nieuwer kerk leed de Waddinxveense korf balvereniging Korbis een alleszeggen de 14-6-nederlaag. Korbis, dat ko mende zaterdag de zware uitwed strijd tegen het Ridderkerkse Sagitta 1 voor de boeg heeft, heeft het bij zonder moeilijk gekregen om deze zaalkorfbalcompetitie nog met een redelijk resultaat te beëindigen. In de 22e ronde van de onderlinge competitie boekte V.d. Hoek zijn 3e overwinning in successie, deze keer tegen Schroten, die hij daarmee uit de top-tien deed duikelen. Assche- man wist Wolfs knap op remise te houden door een onverwachts ‘eeuwig schaak’. WADDINXVEEN - Komende vrij dagavond 15 februari om acht uur houdt de Waddinxveense atletiek vereniging Antilope in haar clubge bouw aan de Alberdingk Thijmlaan haar jaarlijkse algemene leden ver gadering. Naast agendapunten als jaarverslagen van het algemeen secre tariaat, het wedstrijdsecretariaat en de redaktie van het clubblad komen aan bod de exploitatierekening 1984 en de begroting 1985. WADDINXVEEN De Koninklijke Nederlandsche Voetbal Bond (KNVB) afdeling Gouda heeft net nieuwe adresboek 1985 het licht laten zien. In dit tot en met Oudejaarsdag 1984 bijgewerkte boek staan alle functionarissen genoemd, die in het Goudse voet- balwereldje een rol spelen. In het afdelingsbestuur hebben welis waar geen Waddinxveners zitting, doch plaatsgenoten zijn wel vol op aanwezig in allerlei commissies. Bovendien is de Waddinxveense huisarts P. van der Linde sr. de afdelingsarts van de KNVB. Uit de adressenlijst halen we de vol gende Waddinxveense namen: M. Moons (competitieleider pupillen voetbal), A. van Ede (lid van bij zondere verdienste), J.W. Overes (tuchtcommissie), L. Willemstein (tuchtcommissie), T.B.A. Bunnik (commissie jeugdvoetbal), M. Moons (commissie jeugdvoetbal), P. Roos (commissie jeugdvoetbal), W. Brai ning (commissie schoolvoetbal), LJ. G.A. Verweij (scheidsrechterscom- missie veldvoetbal), R.J.G. Vos (scheidsrechterscommissie veldvoet bal), T.B.A. Bunnik (scheidsrechters commissie veldvoetbal), H.P. Zwei stra (scheidsrechterscommissie veld voetbal), J.A. Doeleman (scheids rechterscommissie veldvoetbal), R.G. J. Vos (commissie opleidingen), H.P. Zweistra (commissie opleidingen), A. Mul (scheidsrechtersvereniging Gou da en omstreken), R.G.J. Vos (scheidsrechtersvereniging Gouda en omstreken), F.M. v.d. Bosch (bu reau voor medische sportkeuring, op gericht in 1952), P. v.d. Linde sr. (afdelingsarts). In het adresboek 1985 staan als veld- voetbalverenigingen gemeld Be Fair, Waddinxveen en WSE en als zaalvoet- balverenigingen Armando Sport, Be Fair, Boers Holland, Boonstoppel, Energiekluis, Glasbeek, JM ’71, De Knipper, Molenbouw, Standaard montage, Vink Verzekeringen, Wad dinxveen, Wout van Galen, WSE en WSV/De Wit. Als scheidsrechters worden genoemd M. Boersma, J.R. van Dijk, A.T. Groenendijk, T. Grootendorst, F.N. WADDINXVEEN - Voor de Wad dinxveense aquariumvereniging De Gouwe Vis sprak maandagavond de van het NCRV-televisie-programma ”Ja natuurlijk” bekende natuurkenner Piet Steltman in Partyhome over het onder werp "De aquariumhouderij, een mo gelijk startpunt voor een milieubewus ter leven”. Piet Steltman zorgde voor een boeiende avondDe zaal was muisstilGeen dia’s, geen schoolbord, zelfs geen microfoon. Een boeiende persoonlijkheid! "Het milieubewust leven” is op vele manieren uit te leggen, aldus Piet Stelt man. Iedereen geeft er een andere bete kenis aan. "Milieubewust leven” kan uitgelegd worden als ’’ecologisch ver antwoord leven” (ecologie is de leer vah De ploeg-Elen wil deelnemen aan alle grote klassiekers, aan wedstrijden van eerste en twee de categorie in de lage landen, aan een paar ronden (mogelijk ook Tirreno-Adriatico) en voorts aan een verhoudings gewijs kostbare Bordeaux-Parijs (Jan Jonkers). WADDINXVEEN - De vangsten van de vistrip van de hengelsportvereni- ging Waddinxveen HSW zijn bitter te gen gevallen. Als gevolg van de vorst periode was het water van de Ooster- schelde slechts één graad boven nul. Zaterdag 2 maart is een nieuwe vis trip gepland. Opgave: A.A. van ‘t Hof (tel. 13954). Aan de schipper van het vanuit Burghsluis varende motorschip ‘Bree veertien’ en zijn vrouw heeft de te genvallende visvangst overigens niet gelegen. Zij slaagden erin de stem ming onder de bijna bevriezende hen gelaars op een uitstekend peil te hou den. Daar de gul en de wijting het ge heel lieten afweten beperkten de vangsten zich van enkele tot een vijf tiental scharren van doorgaans be hoorlijk formaat. De volgende visdag op zaterdag 2 maart is met hetzelfde schip. Het comfort aan boord en de goedver- warmde kajuit geven zeker garantie voor een gezellige dag. Hoe de vang sten zullen uitvallen hangt geheel af van het weer. De schar moet per on geveer half maart op ondieper water paaien en zoekt, kou of geen kou, in februari massaal de Schelde op. Wat de gul en de wijting gaan doen is bij benadering niet te voorspellen. Bij blijvende temperaturen boven nul moeten er, zeker zo dicht bij de zee, toch kansen liggen. Voor wie nog niet eerder met deze boot meeging het volgende: het schip is 32 meter lang, goedgekeurd voor 34 personen en kost, exclusief het aas, afhankelijk van het aantal deel nemers, tussen de f 19,-- en f 22,-- per persoon. Een grote, verwarmde kajuit is aanwezig en het schip is rondom voorzien van een dichte rai ling, hetgeen bij winderig weer een groot voordeel is. |0C»vW ‘N L-*

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 19