GEMEENTE WADDINXVEEN WORDT LEUZENVRIJ Sl'IBlI.IXA kruiderij "de peperboom" Joegoslaaf (26) land uitgezet Mr. A. de Roos- school te zien ”in bedrijf’ Rommelmarkt ’’Brugkerk” is op 27 april I POLITIENIEUWS WADDINXVEEN SPOR T EN RECREA TIE MILIEUZAKEN n I Discussie ALGEMENE POLITIEVERORDENING WADDINXVEEN 1983 Te koop: BEDRIJFSTERREIN ’’COENECOOP” 135,-/m2 excl. B.T.W. PASSAGE 228 WADDINXVEEN telefoon 01828-17689 I Aangehouden SPREEKUREN Onder invloed Winkeldiefstal Aanrijdingen ARBEIDSKRA CHTENTELLING 1985 INZAMELINGEN Geen ventvergunning Diefstal VERGADERINGEN NISSAN Micro Algen Audi AANSTekklN&SMIÖOeL De 50V£N£T£ f>LANI< Hét MAAJ4T Tit ên slank. RDK AAN PLANT AA2.N6 élWlT ÉN R££TT ffN 2.£lNi6eNj>£ W£f2XlNG OP 0NG Oe.GANI£M£ EN UlT£T<5K£ND6 lN\/L0eC OP HAA2. 6N NAG6LS. VOOC. £PoO.TLI£&£N GEETT HfT &ÊTE&E PRESTATIES Ê£N GfcOTEfc UITHÖUD|NGS\/6'I2.MOGÊN £N EEN GEZONDE OP&OULD. Poros 100 v/au> PLANKIER 22-26 BOSKOOP TEL. 01727-2110/3410 Maak dan meteen een afspraak met Garage Kok. Want Garage Kok levert niet alleen alle merken personen auto's, zoals o.a. Opel, Ford, Nissan (Datsun), Audi en Volkswagen, maar zorgt ook voor perfect onderhoud. Voor vele jaren veilig rijplezier met uw nieuwe auto. En over de inruil van uw oude auto worden we het wel eens! KOK C V. -BOSKOOP WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 13 FEBRUARI 1985 ■>«gaw——-- Maandag 18-2-'85 Dinsdag 19-2-’85 Vrijdag 22-2-'85 Zaterdag 23-2-’85 Zondag 24-2-'85 AUDI DATSUN FORD OPEL Vï(J Joof- VOLKSWAGEN Tevens enkele (kleinere) percelen aan de Maarten Schoutenstraat voor 135,-/m2 excl. B.T.W. Voor inlichtingen Raadhuis, tel. 01828-14433 (dienst van openbare werken). Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. 07.00-10.00 uur vrijzwemmen 10.00-11.00 uur alleen volwassenen 11.00-13.00 uur ouder kind 13.30- 16.00 uur vrijzwemmen 16.30- 18.30 uur ouder kind 07.00-10.00 uur vrijzwemmen 10.00-11.OOuur alleen volwassenen 11.00-13.00 uur ouder kind 13.30- 16.00 uur vrijzwemmen 16.30- 18.00 uur ouder kind 18.00-19.30 uur vrijzwemmen 19.30- 21:00uur vrijzwemmen 21.15-22.30 uur alleen volwassenen 07.00-10.00 uur vrijzwemmen 10.00-11.00 uur alleen volwassenen 11.00-13.00 uur ouder kind 13.30- 16.00 uur vrijzwemmen 16.30- 18.00 uur ouder kind 18.00-19.00 uur vrijzwemmen 10.00-12.00 uur ouder kind 12.00-13.00 uur vrijzwemmen 10.00-13.00 uur ouder kind 13.30-16.00 uur vrijzwemmen Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Programma vrijzwemmen voorjaarsvakantie van 18-2-’85 t/m 24-2-’85 Op verzoek van de gemeentepolitie Alphen aan den Rijn werd op woens dag 6 februari een 18-jarige Waddinx- vener aangehouden in verband met diverse gepleegde diefstallen. Reeds eerder waren twee andere plaatsgeno ten voor deze feiten aangehouden. Dank zij een attente getuige kon een 21-jarige man uit Hoogezand, thans zwervende, worden aangehou den in verband met diefstal van een fiets. De fiets was door hem bij het NS-station weggenomen, waarna hij er op wegreed. Kort tevoren was de vraagd van vijftien cent per inwoner, hetgeen neerkomt op rond f. 3450,—. In ogenschouw genomen de doelstel ling van deze instelling en de hoogte van de door haar gevraagde bijdrage (f. 3.450,—), ontmoet het bij het col lege geen bezwaar om positief te reageren. Woensdag20-2-’85 07.00-09.00uur vrijzwemmen* 10.00-11.30 uui alleen volwassenen 11.30- 13.00uur ouder kind* 13.30- 16.00uur vrijzwemmen* 21.00-22.30 uur alleen volwassenen extra warm water Op dagen dat het water niet extra warm is, bedraagt de watertempe ratuur altijd nog 28°C. Donderdag21-2-’85 07.00-10.00uur vrijzwemmen* 1000-1100 uur alleen volwassenen 11.00-13.00uur ouder kind* 13.30- 16.00uur vrijzwemmen* 16.30- 18.00uur ouder kind* 18.00-19.00 uur vrijzwemmen extra warm water WADDINXVEEN - Nu de aanmel- dingstijd voor leerlingen voor de basis scholen weer is aangebroken willen de leerkrachten van de openbare mr. A. de Roosschool aan de Wingerd de ouders attenderen op de mogelijkheid de school in "bedrijf’ te zien. Óp school dagen zijn ouders van (toekomstige) leerlingen altijd welkom om het gebeu ren in de school te bekijken. Er kan daarvoor even een afspraak gemaakt worden via tel. 16576 of 13740. Dit is nodig om te voorkomen dat het te druk wordt in de klassen. Burgemeester C.M. van der Linden; le vrijdag van de maand en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wijziging Verordening Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis dat gedurende drie maanden ter gemeentesecretarieaf deling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder gedurende de ochtenduren ter inzage ligt en tegen betaling der kos ten algemeen verkrijgbaar is, de door de gemeenteraad op 26 sep tember 1984 vastgestelde verordening tot vierde wijziging van de Algemene Politieverordening Waddinxveen 1983. De wijzigingsverordening heeft voornamelijk betrekking op het ge wijzigde vent- en standplaatsvergunningenbeleid in de gemeente. Verder is van de gelegenheid gebruik gemaakt een aantal artikelen aan te passen aan de praktijk c.q. te verbeteren wegens gebleken on volkomenheden. Bij brief van 7 december 1984, nummer B 92781/47, hebben Gede puteerde Staten van Zuid-Holland het bericht van ontvangst als be doeld in artikel 198 van de gemeentewet afgegeven. De gewijzigde bepalingen treden op 16 februari 1985 in werking. Waddinxveen, 13 februari 1985. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. Meuleman. Van der Linden. De afgelopen week werden door de Waddinxveense rijkspolitie 3 automo bilisten van de weg gehaald, daar zij onder invloed van alcohol verkeer den. Alle bestuurders moesten een bloedproef ondergaan. Zij kregen rij verboden opgelegd. De afgelopen week werden twee Waddinxveners, een 55-jarige vrouw en een 22-jarige man aangehouden terzake winkeldiefstal, waarbij zij op heterdaad werden betrapt. Zij had den respectievelijk voor f 57,- en f 12,- aan goederen niet afgerekend bij AH en de Spar. Na verhoor door de politie zijn zij heengezonden. Op woensdag 6 februari omstreeks 10.00 uur vond op De Akker een aanrijding plaats tussen een trekker met oplegger en een geparkeerde au to. In verband met de lengte van de combinatie en de vrij smalle weg raakte de stootbalk de achterzijde van de geparkeerd staande auto. Mede door de gladheid deden zich vrijdagmiddag 8 februari vrij kort achter elkaar in Waddinxveen aanrij dingen voor. De eerste gebeurde om streeks 17.00 uur op de hoek Hene- gouwerweg-Van Speijckstraat, waar bij twee personenauto’s waren be trokken. Te dicht achter elkaar rijden bleek hier de oorzaak van het onge val. Twee personenauto’s raakten bescha digd op de hoek Beethovenlaan- Dorpstraat doordat één van de be trokken automobilisten nabij de krui sing remde, waardoor de auto begon te slippen. Nabij de kruising Willem de Zwijger- laan-Noordkade begon een auto bij het snelheid minderen te glijden met gevolg dat 2 voertuigen schade oplie pen. Op dezelfde dag deed zich op de Groensvoorde een kop-staart-aanrij- ding tussen 2 auto’s voor. Lichte ma teriële schade was het gevolg. WADDINXVEEN - Er is 3.450,- mee gemoeid om Waddinxveen vrij te maken van racistische leuzen op gebouwen en andere bouwwerken. B. en W. hebben van de gemeenteraad toestemming gekregen geld beschikbaar te stellen om de Stichting Willem van Oranje in Zeist met dit karwei te be lasten. Het bestuur van de Stichting “Wil lem van Oranje” te Zeist richtte zich bij brief van december 1984 tot de raad en het college. In de brief wordt aandacht gevraagd voor de werk zaamheden van de stichting. Deze werkzaamheden bestaan uit activitei ten, gericht tegen het verschijnsel discriminatie in welke vorm dan ook. WADDINXVEEN - De Centrale Her vormde Gemeente heeft bepaald dat de jaarlijkse rommelmarkt wordt gehou den op zaterdag 27 april. Als ophaaldag fungeert zaterdag 30 maart, terwijl de brengdagen op de zaterdagen van 6 en 13 april zijn. Totdat de rommelmarkt - die is uitgegroeid tot de grootste van Waddinxveen - wordt gehouden slaat de organiserende rommelmarktcommissie alles op in de ruimte van De Schaaps kooi aan de Nesse. De opbrengst van deze activiteit is op nieuw bestemd voor het heryormde jeugd- en evangelisatiewerk en ter on dersteuning van diverse projecten el ders. In het voorjaar van 1985 wordt in alle bij de Europese Gemeen schappen aangesloten landen opnieuw een arbeidskrachtentelling gehouden. (In ons land georganiseerd door het Centraal Bureau voor de Statistiek). In Nederland worden daarvoor van 27 februari t/m 31 mei 150.000 adressen bezocht, verspreid over alle gemeenten van ons land. Ruim 2500 enquêteurs worden ingezet om al deze adressen te bezoe ken. Het doel van de arbeidskrachtentelling is het verkrijgen van gege vens over: de omvang en samenstelling van de beroepsbevolking, de verhouding van de beroepsbevolking tot de totale bevolking, de werkloosheid, de positie op de arbeidsmarkt van bepaalde groepen, zoals bijv, gehuwde vrouwen, oudere werknemers en jeugdigen. De gegevens uit de arbeidskrachtentelling dienen onder andere als basis voor het voeren van beleid ten aanzien van werkgelegenheids- problematiek. Regering en parlement, werkgevers- en werknemer sorganisaties kunnen er gebruik van maken bij discussies over ar beidsplaatsen. Verder worden deze gegevens gevraagd door instan ties zoals planologische diensten en gemeentelijke overheden voor het opstellen van streekplannen en bestemmingsplannen. De gemeenten zijn ingeschakeld voor de organisatie (in samenwer king met het Centraal Bureau voor de Statistiek) van de plaatselijke verzameling van de benodigde gegevens. Voor de gemeente Waddinxveen zijn uit de adressenlijsten van de P.T.T. ongeveer 250 woonadressen geselecteerd. Deze bij toeval aangewezen adressen zullen in Waddinxveen worden bezocht door enquêteurs, die door de gemeente zijn aangesteld. Deze enquêteurs zijn in het bezit van een legitimatiebewijs, dat is voorzien van een pasfoto en handtekening van de enqueteur alsme de van het gemeentestempel. Het C.B.S. garandeert betreffende de verstrekte gegevens volledige geheimhouding. Nooit kan enig, bij de telling bekend geworden, persoonlijk gege ven via het C.B.S. of de gemeente direct of indirect terecht komen bij anderen. Dus ook niet bij de belastingdienst, bij het arbeidsbu reau of bij een andere overheidsinstelling. Persoonlijke gegevens worden niet in herkenbare vorm bewaard. Nadere inlichtingen betreffende de arbeidskrachtentelling kunnen worden verkregen ter gemeentesecretarie, bureau Burgerzaken, te lefoon 14433, toestel 222. Gegadigden, die als enqueteur/^nquetrice aan de telling willen mee werken, dienen contact op te nemen met bovenvermeld bureau. Om deze actie te ondersteunen en om meer bekendheid te krijgen is de stichting bereid om gedurende één jaar van alle gebouwen in onze gemeente discriminerende - en min der oirbare tekens en teksten - te ver wijderen. Voor deze dienstverlening wordt een éénmalige bijdrage ge- Collectevergunning De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan het Leger des Heils vergunning verleend voor een collecte in de periode 18 februari tot 3 maart 1985. NIEUWE AUTO? Op zaterdag 5 oktober houdt de her vormde Immanuëlkerkgemeente de jaarlijkse bazar, die het motto ”Kom over de balk” heeft gekregen om bij te dragen in het tekort van 29.000,-voor de herstelkosten van de vloer bij het or gel in het kerkgebouw aan de Prinses Beatrixlaan. Aan de organisatie van de ze bazar wordt al druk gewerkt. Aanvraag hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat de volgende aanvragen ingevolge de Hinderwet zijn ingekomen: a. van fa. W. de Bas Zn., Jan Dorrekenskade-Oost 71, alhier, in gekomen op 18 september 1984, voor een nieuwe, de gehele in richting omvattende Hinderwetvergunning voor een inrichting bestemd als winkel in doe-het-zelf-artikelen en als timmerwerk plaats aan de Jan Dorrekenskade-Oost 71, alhier; b. van de heer C. van der Vlist, Julianastraat 10, alhier, ingekomen op 2 november 1984, voor een Hinderwetvergunning voor het oprichten en in werking hebben van een drukkerij, aan de Juli anastraat 10, alhier; c. van de heer H. Donker, Prins Bernhardlaan 17, alhier, ingeko men op 19 november 1984, voor een Hinderwetvergunning voor het oprichten en in werking hebben van een garagebedrijf aan de Jan Dorrekenskade-Oost 68, alhier. Aangezien er op voorhand wordt aangenomen dat er geen behoefte bestaat over de aanvragen adviezen uit te brengen of daartegen be zwaren in te dienen, zijn de door ons opgestelde ontwerp-beschik- kingen tegelijkertijd met de verzoeken om vergunning ter inzage ge legd. Wij zijn voornemens de vergunningen te verlenen onder resp. 15, 7 en 53 voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. De aanvragen, de ontwerp-beschikkingen en andere ter zake zijnde stukken liggen tot 14 maart 1985 op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie ter inzage, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Degene die geen gelegenheid heeft de stukken tijdens kantooruren in te zien, kan desgewenst een af spraak maken om de stukken op maandagavond, gedurende maxi maal drie uren, in te zien. Tijdens de genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Zo zijn er plannen om te helpen een brede maatschappelijke discussie in gang te zetten over het thema dis criminatie en de daarmee verband houdende huidige wetgeving. Verder is de stichting gestart met een - via de nieuwsmedia - lopende landelijke schoonmaakactie, welke zich richt te gen discriminerende opschriften dan wel leuzen op gebouwen en monu menten. WADDINXVEEN Op vrijdag 8 februari werd een 26-jarige man van Joegoslaafse nationaliteit in de gemeente Waddinxveen aange troffen. De man bleek als ongewenste vreemdeling in Nederland gesignaleerd te staan. Hij is inmiddels uitgewezen. man door de conducteur uit de trein gezet, daar hij niet had betaald. De man bleek een bekende van de politie te zijn. Bij het onderzoek bleek, dat de man nog in twee hore cagelegenheden had gegeten, waarna hij zonder te betalen was opgestapt. Tegen de man is proces-verbaal opge maakt. Op woensdag 6 februari werd nabij de Tollenslaan een 37-jarige man uit Schiedam bekeurd, daar hij zonder in het bezit te zijn van een vergunning ventte met zeefdrukken. Eind 1984 was dezelfde man reeds eerder door de politie bekeurd. De afgelopen week werden twee fiet sen gevonden en 1 daarvan kon aan de rechtmatige eigenaar worden te ruggegeven. Op zondag 10 februari werd ontdekt, dat er was ingebroken in een kantine. Door een ruit in te slaan wist men binnen te komen. Ontvreemd werden een videorecorder en twee banden. Recreatieraad van het Recreatieschap Bospark Woensdag 13 februari 1985, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis van Waddinxveen. De belangrijkste agendapunten zijn: - Voorlopige vaststelling rekening 1983. - Vaststelling begroting 1985. - Voorstel tot vaststelling algemeen besluit inzake aangaan en ver strekken van kasgeldleningen in 1985 - Voorstel tot intrekking Verordening tot het instellen van een aan- lijngebod voor honden. - Voorstel inzake de inrichting deelgebied West van het Gouwe- bos. Op grond van het reglement van orde bestaat voor niet-leden de ge legenheid om over de op de agenda voorkomende onderwerpen het woord te voeren voordat met de behandeling van de agenda wordt begonnen. Indien men van deze mogelijkheid gebruik wil maken, dient men uiterlijk drie uur voor de aanvang van de vergadering, on der opgave van naam en adres en van het onderwerp waarover men wenst te spreken, zich aan te melden bij de voorzitter van het recre atieschap, te weten de burgemeester van Boskoop, de heer H.J. Reinders, tel. 01727-2950. De vergadering is openbaar. De stukken liggen op de beide gemeen tehuizen ter inzage Vaste commissie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften Woensdag 20 februari 1985, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Behandeling bezwaarschrift J. Hertog te Waddinxveen. gericht te gen besluit burgemeester en wethouders tot gedeeltelijke toeken ning eenmalige uitkering 1984. Behandeling bezwaarschrift mevrouw M. de Heer te Waddinxveen, gericht tegen weigering burgemeester en wethouders de eenmalige uitkering 1984 te verlenen. Behandeling bezwaarschrift F.A.G. Khalaf te Waddinxveen, ge richt tegen weigering burgemeester en wethouders de eenmalige uit kering 1984 te verlenen. Behandeling bezwaarschrift mevrouw G. Huigen te Waddinxveen, gericht tegen weigering burgemeester en wethouders de eenmalige uitkering 1984 te verlenen. Behandeling bezwaarschrift F. Wijnen te Waddinxveen, gericht te gen weigering burgemeester en wethouders de eenmalige uitkering 1984 te verlenen. Behandeling bezwaarschrift A.H.J. Segers te Waddinxveen gericht tegen weigering burgemeester en wethouders de eenmalige uitke ring 1984 te verlenen. Behandeling bezwaarschrift mevrouw M. Vuurens te Waddinx veen, gericht tegen weigering burgemeester en wethouders de een malige uitkering 1984 te verlenen. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. K'

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 3