Aandacht voor ECHT WAAR Ronald Brautigam in raadzaal van Waddinxveen Toekomst veiling Boskoop hangt aan zijden draad Speelse beplanting groene plek tussen spoorlijn en Noordeinde Jongerenjaar 1985 gevraagd R u j f [f Van scholen en instellingen ANWB’s Pech Onderweg is weer in Gouda in koffiebar De Schaapskooi Veiling van postzegels Vlooienweekend Florida Boskoop Pianoconcert op 21 februari Film The Box Recreatieschap Gouwebos ontwikkelt inrichtingsplan westelijk deel Gouwebos <9^ Ml WIJ LEVEREN DAKWERK VAN HET HOOGSTE NIVEAU bauflici drogisterijparfumerie grdênsvoorde10 waddinxveen >1 êi o, ol z Ellen Betrix CARNAVAL NIEUW 2 stuks 1,99 ECHT WAAR... BELT U MAAR Schmink en Glitter in alle kleuren. Ook voor het haar TEMPO BABYZEEP Bijeenkomst Toegankelijkheid DE WIT WADDINXVEEN B.V. Vormgeving Zaad der twijfel au waddinxveen z •“S R- z w de varioskin line voor de gecom bineerde huid Van 18,95 voor 9,95 WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het recreatieschap Bo spark buigt zich vanavond (woensdag 13 februari) in de raad zaal van het Waddinxveense gemeentehuis over plannen voor de inrichting van het westelijk deel van het Gouwebos tussen Waddinxveen en Boskoop. Voor dit karwei ten westen van de spoorlijn is 850.000,- beschikbaar. Het nu nog rechtlijnige poldergebied zal speels worden beplant met open ruimten, la nen, rechte en gebogen paden, terwijl ook een volkstuincom plex is gedacht. Alle aandacht is er voor het passeren van de spoorlijn voor fietsers en voetgangers. onderbeplanting) ft QofdstrUCtUUr ntwikkelde kruid- BOSKOOP PARKEREN, DISTELVELD I Jlil E >1 M X ft. X 3 O O Z GROENSWAARD 3 r v. d L O O ial£^17JNN E LÉ Boskoop met aantakkingen I het op- Ronald A jemeentesecretarie daartoe, brieven en informatie- zoveel mogelijk jongeren bij dit bij- GOUDA - In de Technische School aan de Kanaalstraat in Gouda houdt de ANWB weer een cursus Pech Onder weg op de dinsdagen 5. 12, 19 en 26 maart. De kosten van deze cursus be dragen 90,- voor ANWB-leden en 110,-voor niet-leden. coord. Op basis hiervan kunnen we geen beslissing nemen”, aldus Benck huijsen. De veiling zit met een enorme administratieve achterstand en veel din gen zijn helemaal niet meer te achterha len doordat in het verleden een slecht beleid is gevoerd. Om die reden is een deel van het bestuur enkele maanden geleden de laan uitgestuurd. Voorzitter Vermeulen gaf toe dat het een rommel tje was maar verklaarde dat de cijfers onder de gegeven omstandigheden de meest exacte benadering was. Benckhuijsen kraakte ook het reddings plan vernietigd af en hield de leden voor dat ook met een financiële injectie van 1,5 miljoen gulden de veiling niet te red den is. Een door een bank verstrekt kre diet van 2,5 miljoen komt eveneens op de tocht te staan. Het krediet is ver strekt op basis van onjuiste gegevens en de bank vertoont neigingen de plank op te trekken. Emoties laaiden ook op tijdens het be toog van een lid die onder de omstan digheden toch een positief geluid liet horen: "We moeten niet naar elkaar wijzen. Samen zijn we begonnen en we hebben het niet goed gedaan. We moe ten het nu beter doen en dit voorstel slikken anders zijn we de coöperatie kwijt. Maar het doet wel pijn.” Applaus volgde op die woorden. ■rautig; Schubert en Robert Iedere cursist ontvangt een handig cur susboek dat ook na afloop van de lessen zijn nut heeft bewezen. Ervaring van de Wegenwacht heeft namelijk geleerd dat een groot aantal storingen door niet- autotechnisch geschoolden die de Cur sus Pech Onderweg hadden gevolgd, zelf kon worden verholpen. Na aanmel ding ontvangen de cursisten een bericht van inschrijving waarin nadere gege vens over de lessen worden bekendge maakt. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij het ANW’B-kantoor Gouda, Sta tionsplein 1b, tel. 01820-24444. WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi in het jeugd- gebouw Het Anker achter de Brugkerk aan de Kerkweg-Oost wordt vrijdag avond de film The Box gedraaid. De koffiebar is open vanaf kwart voor acht The Box is een film waarin zonder woorden, maar met mime en muziek het leven wordt uitgebeeld. Op een in dringende wijze beeldt de mimë-spe! r t en Noordeinde gedacht, in aansluiting op den Rijn. De eerste fase omvat het gedeelte bo- Met alle belangstellenden zal dan een bijeenkomst georganiseerd worden om de plannen te inventariseren en eventuele belangstellenden met de zelfde plannen met elkaar in contact De ontsluiting van het westelijk deel is zo gedacht. Voor auto’s is het ge bied aan 2 kanten toegankelijk, aan de westzijde vanaf het Noordeinde, en aan de zuidzijde vanaf de Al- berdinkh Thijmlaan, welke mede dient ter ontsluiting van het volks tuinencomplex. Aan beide zijden is parkeerruimte voorzien. Fietsers krijgen de beschikking over WADDINXVEEN In café Sport aan de Kerkstraat wordt vanavond (woensdag 13 februari) om acht uur weer een grandioze veiling van post zegels gehouden. BOSKOOP In de Beurshal Florida in Boskoop wordt komende zaterdag en zondag weer een vlooienweekend gehouden. De openingstijden zijn zaterdag van 10.00-16.00 uur en zondag van 11.30-17.00 uur. Van de grammofoonplaten die ver schenen van Ronald Brautigam, werd de opname met Ravel (Tombeau de Couperin) en Schumann (Sonate Op. 22) met een Edison bekroond. Daar naast werd de grammofoonplaat die hij samen met Jaap van Zweden maakte van de Brahms-Sonates even eens met een Edison bekroond. Van Ronald Brautigam verschenen voorts enige platen met werken van Beet hoven. hard Klee. Daarnaast is hij een toe gewijd kamermuziekspeler; hij geeft recitals in de belangrijke pianoseries in de grote steden en treedt zowel so listisch als met Jaap van Zweden, met wie hij een vast duo vormt, op door geheel Nederland. In oktober 1984 maakte Brautigam zijn Amerikaanse debuut met het Houston Symphony Or chestra, en in april 1985 zal Ronald Brautigam met de London Sinfo- nietta o.l.v. Simon Rattle optreden in de beroemde Queen Elisabeth Hall in Londen. De Amsterdamse pianist Ronald Brautigam is donderdagavond 21 febru ari te zien en te horen in de Waddinxveense raadzaal. JUJ o INSTALLATIEBEDRIJF ZUIDKADE 116-117 2741 JH WADDINXVEEN TEL. 01S2S-12123 Aan de Boskoopse kant wordt re kening gehouden met een locatie voor een baggerdepot van ca. 1 ha. jongerenwerk zijn gevraagd V le Naties uitgeroepen initiatief van de gemeente- heeft de afdeling Welzijns- te brengen. Het is overigens wel de bedoeling dat zoveel mogelijk jonge ren zelf de initiatieven nemen en uit voeren. In het bieden van ondersteu ning voor wat betreft het beschik baar stellen van ruimte en hulp bij de organisatie kan de gemeentelij ke commissie sociaal-cultureel werk eventueel van dienst zijn. De Nationale Werkgroep Jongeren- jaar heeft een actieplan vastgesteld waarin uitwerking wordt gegeven aan de VN-thema’s voor het jaar: “Par ticipatie, Ontwikkeling, Vrede”. Voor Nederland zijn de volgende prioriteiten door de nationale werk groep, voor de uitvoering van het jaar, gekozen: jeugdwerkloosheid, jongeren uit minderheden, jongeren cultuur en vrede en ontwikkeling. Dit is de sticker van de dit seizoen 10 jaar bestaande hervormde koffie bar De Schaapskooi. Uit het toenmalige programma van eisen wordt de reservering ten be hoeve van de Boskoopse cultures overgenomen. Recente ontwikkelin gen leidden tot het opnemen van een locatie voor volkstuinen in het zui delijk deel van het plan (buiten de ‘eerste aanleg’). In zijn huidige situatie wordt het landschap gekenmerkt door een hoge mate van rechtlijnigheid, zowel in verkaveling als in de begrenzende elementen (Noordeinde, spoorlijn, dorpsranden). De informatie die in het landschap verborgen zit is ech ter veel gevarieerder dan aan F_i pervlak blijkt. Bodemkundig is spra ke van een subtiel patroon van klei ne verschillen in bodemmateriaal en hoogte. Het plan opteert vöor het leveren van een grote variatie in ruimtelijke bouw en beleving, door strakheiden los- sere vormen te confronteren en tot een gespannen samenspel te laten ko men. Een speelse opbouw van ruim ten, begrensd door beplantingsele- menten, wordt strak doorsneden door een aantal lanen. Hierbij ontstaat in- het midden een centrale gebreksruimte, van forse af metingen. Meer naar de dorpsranden toe zijn de ruimten kleiner van maat, waardoor het gebruik veelvoudig kan zijn. In het toepassen van beplantings- elementen is het mogelijk om binnen de zeer beperkte financiële moge lijkheden toch tot een grote varia tie te komen. Toegepast zijn: geslo ten bosbeplanting (met rand- en on- derbeplanting); open bosbeplantinf' (zonder rand- en doch met een rijk ontwikkelde kruid- laag); struweel; laanbeplanting en los staande bomen én -groepen. De paden dragen ook bij in het stre ven naar een gevarieerd ruimtelijk beeld, waarbij zowel rechte paden zijn toegepast (met name in combi natie met laanbeplanting) als gebo gen paden. Zo is de inrichting van het westelijke polderlandschap tussen spoorlijn het Gouwebos aan de oostkant van de spoorlijn Gouda-Alphen aan ven de watergang iets over het midden. BOSKOOP - Het voortbestaan van de Coöperatieve Boskoopse Veiling, het groothandelscentrum in bomen en planten, hangt aan een zijden draad. Slechts een schorsing van de ledenvergadering heeft de veiling van de ondergang kunnen redden. Naar het zich Iaat aanzien gaat het slechts om uitstel van executie. De toekomstmogelijkheden is door sommigen zeer zwart afgeschilderd en ook een voorstel voor een reddingsoperatie viel bij velen verkeerd. Een verlies van 11 miljoen gulden over het afgelopen jaar heeft het bestuur van de veiling gedwongen met een reddings plan te komen. Dit reddingsplan bestaat uit financiële steun van de leden die met elkaar 1,5 miljoen gulden moeten op hoesten. Volgens het bestuur het het minimum om te kunnen voortbestaan. Voorts moet de export naar het buiten land en verkooppunten elders worden stopgezet en gesloten. De aanloopver liezen zij n te groot en op korte termij n is geen zicht op verbetering. Het verko pen van sierteeltproducten op het vei- lingterrein in ’’boxen”, het bemidde lingsbureau en de binnenlandse markt zijn winstgevende zaken en dus moet de veiling zich uitsluitend hiermee gaan be zighouden. Het heeft er echter alle schijn van dat het tijdstip, waarop het roer wordt om gegooid, te laat is. De leden moesten in het verleden al bijspringen. Voor som migen is de maat vol. Opnieuw de beurs opentrekken voor een - forse - financië le steun brengt veel kleine kwekers in ernstige problemen. Ook viel de door het bestuur voorgestelde verdeelsleutel bij velen niet in goede aarde. Leden die de veiling altijd trouw waren en goede producten aanleverden moeten relatief meer bijdragen dan de ’’slechte" leden, door sommigen de ’’vlooien in de pels” genoemd. Een bijkomende factor is voor veel het Waddinxveense gemeentehuis. Eerder was hij kwekers de ongewoon strenge vorst die te horen in 1983. Ronald Brautigam speelt dan voor hun handel een gevoelige knauw gaat betekenen in het komende seizoen Tijdens de gisteravond gehouden verga dering hielden trouwe leden, die jaren lang goede producten leverden en zich voor de veiling hebben ingezet, emoti onele betogen waaruit bleek dat zij er ook geen heil meer in zien. Het zaad der twijfel werd in royale mate gezaaid door H. G. Benckhuijsen die het geproduceerde cijfermateriaal beti telde als ”een rommeltje”. ”De balans deugt niet, ik ga met deze cijfers niet ac- De sombere afspiegeling van de toe komstmogelijkheden en de voorgestel de verdeelsleutel voor het bijdragen van financiële steun veroorzaakten een sfeer die niet veel hoop gaf. Het bestuur liet na een schorsing weten de aangedra gen suggesties en opmerkingen nog te willen onderzoeken en heeft besloten de beslissing uit te stellen tot een verga dering die over twee weken wordt ge houden. WOENSDAG 13 FEBRUARI 1985 Afgesproken is dat ook wat dit wes telijk deel van het Gouwebos betreft de nadruk wordt gelegd op een goed toegankelijk park met de grootste gebruiksintensiteit direct bij de ran den van Waddinxveen en Boskoop, en een padenstelsel ten behoeve van fietsers en wandelaars ter ontsluiting van het gebied. Een doorgaande fiets route tussen beide plaatsen wordt van groot belang geacht, naast fiets- aansluitingen op het Noordeinde, en naar het middengebied van het Gou webos via een in de toekomst te rea liseren fietstunnel. een noordzuidroute tussen Waddinx veen en Boskoop met aantakkingen naar het middengebied via een fiets tunnel en naar het Noordeinde. Voor wandelaars is een padenstelsel aange geven dat ruime keuzemogelijkheden biedt voor het maken van verschil lende rondwandelingen. Over het On- derwegje is een verbinding gelegd naar de wijk Groenswaard in Wad dinxveen. De voetbrug bij Boskoop, onder de spoorlijn door, wordt ver beterd. Bij de opzet is gestreefd naar een gro te, centraal gelegen speelruimte ten behoeve van activiteiten waarvoor binnen de bebouwde kom weinig mo gelijkheden zijn door de geringe af metingen van de daar gelegen voor zieningen. Meer naar de stadsranden toe zijn de ruimten kleiner, en bie den een meer besloten omgeving. Aan de zuidzijde van het plan is een nader in te vullen locatie aangeduid voor het realiseren van volkstuinen. :n bosbeplanting Uit de recreatieve inrichting is een eerste fase geselecteerd ten behoeve van de uitvoering. Deze eerste fase van uitvoering dient te liggen op reeds verworven gronden (noordelijk deel). Om binnen de budgettaire ruimte te blijven, en daarbij toch tot een redelijk functionerend geheel te komen, is de nadruk gelegd op de (hoofd)ontsluiting van het gebied. Uitvoerings-technisch is het noodza kelijk om het grondwerk (waterpar tijen en dergelijke) in zijn geheel in de eerste fase uit te voeren. Dit om schade aan reeds aangelegde gedeel ten in een latere fase te voorkomen. De beplantingselementen kunnen slechts worden uitgevoerd. Hierbij is ernaar gestreefd, om ook bij deze eerste aanleg tot een acceptabele ruimtelijke opbouw te komen. WADDINXVEEN Waddinxveense scholen voor voortgezet on derwijs en instellingen voor jeugd- en jongerei plaatselijk in te haken op het door de Verenigdi Internationaal Jongerenjaar 1985. Op lijke commissie sociaal-cultureel werk zaken van de gemeente pakketten rondgestuurd om zondere jaar te betrekken. Gesuggereerd is bijvoorbeeld dat de protestants-christelljke scholenge meenschap voor MAVO/LTO Konin gin Wilhelmina, de Prof. Kohnstamm- school voor openbaar MAVO, de LHNO-school De Rank en de samen werkingsschool voor HAVO/Athe- neum in de lessen maatschappijleer speciale aandacht te geven aan de jongeren en hun problemen. Een andere manier kan zijn dat via een schoolraad of klassenvertegen woordigers alle leerlingen getracht wordt te bereiken. Andere instel lingen kunnen wellicht in hun acti viteiten programma’s met jongeren ook eens speciale aandacht voor het jongerenjaar vragen. Het is de bedoeling dat het niet bij deze kennismaking alleen blijft. Wel licht is er na bestudering van het info-pakket de behoefte samen met andere jongeren iets te gaan doen. Hiertoe is dan de mogelijkheid aan wezig. Jongeren die meer willen dan alleen opnemen en er dus ook iets mee willen doen kunnen daartoe con tact opnemen met Dick Smit in De Bonkelaar. WADDINXVEEN De jonge talentvolle pianist Ronald Brautigam concerteert donderdagavond 21 februari om half negen opnieuw in de raadzaal van het W hier te zien en te horen in 1983 werken van Ludwig van Beethoven, Franz Schumann. Ronald Brautigam werd in 1954 in Amsterdam geboren. Hij studeerde daar aan het Sweelinck Conservato rium bij Jan Wijn. Na het behalen van zijn solo-diploma in 1977 werd hij toegelaten tot de studie voor de Prix d’Excelllence. In 1979 ontving Ronald Brautigam de Elisabeth Everts Prijs, die van tijd tot tijd wordt toegekend aan een zeer be gaafd Nederlands musicus. In 1980 werd hij toegelaten tot de studie voor de Nederlandse Muziekprijs, hetgeen hem in staat stelde zijn studie voort te zetten in Londen aan de Royal Academy of Music bij John Bingham en in de Verenigde Staten bij Rudolf Serkin. Op 31 maart 1984 werd hem de Nederlandse Muziekprijs uitge reikt. Ronald Brautigam trad de afgelopen jaren met alle Nederlandse orkesten op, waaronder meermalen met het Concertgebouworkest en het Rotter dams Philharmonisch Orkest, met di rigenten als Bernard Haitink, Sergiu Comissiona, Ferdinand Leitner, Si mon Rattle, Walter Weller en Bern- Maar ook moedeloosheid heerst onder de leden. Weer een financiële bijdrage, die voor velen een flinke klap betekent, met een omstreden kans van slagen. Terwijl aan de andere kant een liquida tie neerkomt op het opgeven van alles waar men nog recht op heeft, ook het opgeven voor een zaak die voor velen meer betekende dan een afzetkanaal, een zaak waarvoor men zich idealistisch inzette en opofferingen getroostte op momenten als dat nodig was. Voorzitter J. v.d. Wolf gaf daar iets van weer toen hij maande tot niet te snel beslissen. "We zullen de waarde ervan pas goed de waarde van het leven uit. Het mi beseffen als het er niet meer is”, aldus spel toont de strijd maar ook de bevri van der Wolf. ding. Met behulp van duidelijke tekeningen en een aantal belangrijke onderdelen besteden de ANWB-mensen aandacht aan de ontsteking, carburatie. koeling en smering, terwijl ook het starten on der alle weersomstandigheden wordt behandeld. O Q z

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 7