Hiervoor kwamen brandweerlieden P. Baan kwart /touting door elkaar gemixt in groepjes op pad zijn geweest. Normaal spelen de kinderen, op vaste opkomsttijden, in hun eigen leeftijdsgroep (speltak) een aan hun leeftijd aangepast spel. in 1984 in actie Wij bieden de grootste keus vakantieplezier in alle prijsklassen! eeuw spuitgast Klimopgroep W’veen hield een groot spel Terrein en clubhuis Vondellaan zijn te klein Mei Brooks- film in De Bonkelaar Persbericht van HSHB Kaarten met wijk Zuidplas Waddinxveen in teken van Baden Powelldag Ledenlijst van W’veense brandweer Oproep voor baby-oppas Feestavond in western-stijl 1V VAKR rP1 Loos alarm Binnenbanden Loodsenstam Uitslaande brand Assistentie Herinneringen Zeeverkenners Hulpverlening Klimopgroep Begin van brand Buitenbanden Autobanden Schoorsteenbranden ding Voor iedereen is vakantie houden een persoonlijke keuze. Hoe gaan we? Waarheen gaan we? Gaan de kinderen mee? Hoeveel geld hebben we? De zomergidsen van alle gerenom meerde touroperators liggen bij ons met daar in duizenden antwoorden op alle vakantie- vragen. Goeie reis reisbureau Temidden van die verschillende vakan tiebestemmingen weten wij als geen ander de weg. Door onze jarenlange ervaring! Wij adviseren u hoe en waar de door u langgewenste vakantie het beste door te brengen. Dat alles heeft te maken met prijs, omgeving, appartement of hotel. Begin uw vakantie bij ons ANVR „Goeie reis” reisburo: Passage 222. Tel. 01828-17522* WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 27 FEBRUARI 1985 cowgirl, sherriff of Indiaan. Burgemeester Van der Linden, die aan hoofdbrandwacht M. Koetsier nog het certifikaat ’’technisch hulpverlener” zou uitreiken en stil stond bij het feit dat de hoofdbrandwachten M.N. Vink en W. van der Wees vorig jaar zomer al slaagden voor het derde en laatste deel van de driejarige cursus onderbrand- meester, herinnerde eraan dat bran- WADDINXVEEN - De in oprichting zijnde Stichting Wijkwerk Zuidplas houdt vrijdagavond 1 maart om kwart over acht in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost een klaverjas- en jokeravond. De deelname bedraagt 2,50 per persoon. WADDINXVEEN - In 1907 vond op Brownsea Island in Engeland het allereerste padvinderskamp in de geschiedenis plaats onder lei ding van Lord Robert Baden Po well. Dit kamp kan gezien worden als de allereerste aanzet tot het ont staan van de nu grootste jeugdbe weging van de wereld met 24 mil joen leden in 1985. In 1910, 75 jaar geleden dus, start ten ook de eerste padvindersgroe- pen in Nederland. De op 22 febru ari 1857 geboren Lord Baden Po well heeft niet alleen scouting op gericht, maar heeft zich tot op hoge leeftijd als Chief Scout of the World zeer verdienstelijk gemaakt vooj de beweging. Bescheiden als hij was is B.P. nooit een voorstander geweest van het op grote schaal herdenken van zijn geboortedag. Toch is 22 februari voor scouting over de hele wereld tot een bijzondere dag uitgegroeid. Op deze dag, ook wel Denkdag ge noemd, ligt de nadruk van de vie ring op het internationale karakter van de vereniging; de internationa le verbondenheid en broederschap. In Waddinxveen zorgde de Klim- opgroep ervoor dat deze dag zater dag niet ongemerkt voorbij is geg aan. de f 18 februari: Woonhuis Beethoven laan 4: verstopt schoorsteenkanaal, schade f 500,-. 24 maart: Woonhuis Mozartlaan 83: verstopt schoorsteenkanaal, schade f 1.000,-. 16 april: Woonhuis Nassaulaan 22: verstopt schoorsteenkanaal, schade f 1.500,-. 3 november: Woonhuis Weidezoom 23: verstopt schoorsteenkanaal, scha de f 1.500,-. de f 16 april: Transformatorkast Rijjnland a/d Kerkweg-Oost: kortsluiting, scha de f 10.000,-. 16 augustus: Siroopwafelfab. Staring- laan: oververhitting bakoven, schade f 5.000,-. 10 september: Garageboxen Wilgen horst: reparaties aan brommers, scha de f 3.000,-. In de toespraken van de burgemeester, onder-commandant D. van Vliet en oud-commandant Zwamborn werden veel herinneringen dpgehaald, waarbij attenties en bloemen niet ontbraken. In de hulde werden ook de heer De Vries en secretaris O. van Geffen betrokken. De heer Zwamborn stond er op amu sante wijze bij stil dat de jubilerende brandweercommandant Piet Baan al vroeg bij de brandweer wilde, getuige een foto waarop hij destijds stond met de toenmalige brandweercommandant en het hoofd van de brandweer, burge meester C. A. van der Hooft. ”Ik heb echter gemerkt, dat sinds mijn vertrek als commandant er niet zoveel is veranderd. Niet in materieel-opzicht en niet in de zin van saamhorigheid, sa menwerking en teamgeest”, aldus de heer Zwamborn, die nog vertelde hoe bij zijn afwezigheid een schoorsteen brandje in zijn eigen huis door de bran dweerlieden zonder rommel te maken was bestreden. de boek van Rudyard Kippling, waarin een mensenjong wordt opge- voedt door de wolven en alle wet ten en regels van de jungle moet leren. dweercommandant Piet Baan per 1 ja nuari 1960 tot brandwacht was be noemd. Vier jaar later werd hij bevor derd tot hoofdbrandwacht. Daarna werd de heer Baan brandmees ter (1972), adjunct-hoofdbrandmeester (1976) en ondercommandant (1981), welke laatste benoeming gelijktijdig de bevordering tot de rang van adjunct- hoofdbrandmeester eerste klasse in hield. Tevens werd hij belast met de waarneming van het commandant- schap, terwijl hij later in dat jaar com mandant A.M. Zwamborn zou opvol gen. De heer Baan kreeg toen de rang van hoofdbrandmeester. 17 januari: Inpandige vuilberging flatgebouw Elzenhorst: vermoedelijk gespeeld met vuur. 13 februari: Flatwoning Tollenslaan 157: elektr. kacheltje, schade f 10.000,-. 4 maart: Inpandige vuilberging flat gebouw Peppelhorst: vermoedelijk gespeeld met vuur. 5 maart: Leegstaand versterkersta- tion PTT, Henegouwerweg: balda digheid. 6 maart: Leegstaand versterkersta- tion PTT, Henegouwerweg: balda digheid. 17 maart: Woonhuis Sweelinckhof 13: vlam in de pan, schade f 6.000,--. WADDINXVEEN - Over de plan nen om in Waddinxveen een huma nistisch wooncentrum voor oude ren te stichten gaf de Humanisti sche Stichting Huisvesting Bejaar den (HSHB) vorige week het vol gende persbericht uit: ’’Sinds enige jaren is de Humanisti sche Stichting Huisvesting Bejaar den (HSHB) bezig met plannen om te komen tot de bouw van een wooncentrum voor ouderen in Waddinxveen. Het streven van het bestuur is erop gericht de toekom stige bewoners optimale inspraak te geven in indeling en functione ren van het wooncentrum. Over het realiseren van dit cen trum, dat 50-70 woningen omvat en dat gebouwd zou moeten worden in het Brugcentrum nabij het ge meentehuis, is het bestuur reeds geruime tijd in gesprek met de ge meente Waddinxveen. Helaas heeft het bestuur van de HSHB nog geen definitief positief bericht ge kregen over de invulling van het ge bied Brugcentrum. Dit hangt samen met nieuwe ont wikkelingen voor het noordelijk gedeelte van het betreffende ge bied (muziekschool het gebied tussen muziekschool en gemeente huis). De gedachten van de ge meente gaan nu in de richting van de bouw van een kantoorgebouw op deze plaats, waarvoor ook de nodige parkeerruimte gereser veerd moet worden. Hiervoor is nog geen oplossing gevonden. Voor zowel parkeerplaatsen bij het kantoorgebouw als bij het woon centrum - nu gepland tussen het kantoorgebouw en de J. Dorre- kenskade-Oost - biedt dit gedeelte van het Brugcentrum te weinig ruimte. De gemeente zoekt naar een oplossing. In afwachting daar van kunnen geen nadere toezeggin gen aan de HSHB worden gedaan voor dit gebied.” Voor de kabouters (meisjes van 7-11 Jaar) betekent dat iedere zaterdag morgen een grensoverschrijding naar het fantasieland Bambilië, waar in plaatsen als Holdorp, de Warbossen en het Moppereiland allerlei avon turen worden beleefd. De welpen (jongens van 7-11 jaar) spelen op woensdagmiddag hun spel in de jung le met het mensenjong Mowgli en de dieren Akela, Baloe en Bagheera. Dit spel is gebaseerd op het beroem- 5 mei: Rijksweg A 12 (afrit naar aquaduct) wegdek schoongemaakt na verkeersongeval. 28 mei: Verkeersongeval Esdoorn- laan-Ieplaan (bekneld geraakt slacht offer bevrijd). 3 juni: Brugweg, koe in sloot (geen dienst behoeven te doen). 6 augustus: Wateroverlast verholpen flatgebouw Passage. 13 augustus Groenezoom, vrachtauto had brandstoftank lekgereden; weg dek gereinigd en maatregelen geno men dat geen olie in het riool kon stromen. 14 augustus: Woonhuis Fazantdreef: opgesloten kind bevrijd. 13 september: Varkenshouderij 2e Bloksweg, varken uit gierput gehaald. 15 oktober: Beijerincklaan: veront reinigd wegdek schoongemaakt na verkeersongeval. 26 oktober: Kon. Wilhelminaplein: bekneld geraakte personenauto onder vrachtauto vandaan gehaald. 22 november: Bredeweg: duikalarm, auto te water, geen dienst behoeven te doen, inzittenden waren er reeds uit. 24 november: Puttelaan: stormscha-, de verholpen (omgewaaide boom). 8 december: Reclame-doek met 30 m. sleepkabel uit de Gouwe gevist: was losgeraakt van reclame-vliegtuig en in de Gouwe terechtgekomen. 17 december: Duikalarm: assistentie aan Zevenhuizen, auto te water aar de Wollefoppenweg te Zevenhui Naarmate de scouts ouder worden en de ervaring en (nautische) kennis toeneemt, neemt de begeleiding af. De loodsenstam, een groepje van 10 jongens en meisjes vanaf 17 jaar ver zint en verzorgt zijn eigen program ma’s. De stam beschikt over een po lyester reddingssloep van 8,5 meter welke zij zelf hebben voorzien van een kajuit, 2 masten en zeilen, en een dieselmotor. Deze 2-mast-zeilsloep met ca. 60 m2 zeiloppervlak heeft goede zeileigen schappen en de stam heeft daar al veel geslaagde tochten op het Ijs selmeer mee gemaakt. Ook dit jaar bereidt de stam zich voor op een magnifiek 14-daags zeilkamp op het Ijsselmeer, waarbij zij zich op zon- 8 april: Woonhuis Kleikade 26 plus 4 aangrenzende woonhuizen: over verhitting c.v.-installatie, schade f 85.000,-. 24 april: Lak/spuitinrichting Bakker Coating, Mercuriusweg: elektriciti- teit, computer gestuurde ‘lakstraat’, schade f 485.000,-. WADDINXVEEN - Op de leden lijst van de Waddinxveense vrijwil lige brandweer stonden vorig jaar 34 namen. De eerste was die van brandweercommandant P. Baan en de laatste die van secretaris O. van Geffen. Dit is de volledige ledenlijst: P. Baan D. van Vliet J.H.P. Mulder A. van Nielen G.J. Huizer R. den Haag A. v.d. Spek M.C. Kersbergen M.N. Vink M.L. v.d. Stelt M. Koetsier W. v.d. Wees W.C. Boeren H. van Vliet A.P.N. Wallaart C.J.M. v.d. Hoorn G. v.d. Spoel J. Neeleman J.J. Spruyt N. van Nielen A. Sol J.W. Vermeulen M. Asscheman C. de Rooij Th. Esveldt J.K. Meijer H. van Vliet jr. B.P. de Vos J.M. de Bas R.M. Alblas A.M. Smit A.J. Pelupessy M.F. Hilgers O. van Geffen In de sfeer van de avond - voor deze keer was de brandweergarage omge doopt in ”Fire-brigade-city” - werd de eerst nog gezochte en in boeien voorge leide ’’sherriff” Piet Baan in het zonne tje gezet. Voor dat doel fungeerde Waddinxveens eerste burger als ’’super- sherriff”. Hierbij waren aanwezig oud- brandweercommandant A.M. Zwam born, de oud-ondercommandanten M. de Bas en H.J. de Wilde, oud-brand- meester J. Broer en ere-voorzitter C.H. de Vries. WADDINXVEEN - Commandant P. Baan van de Waddinxveense vrij willige brandweer heeft van burgemeester C.M. van der Linden wegens 25 jaar trouwe brandweerdienst de zilveren medaille en oorkonde van de Ne derlandse Vereniging van Brandweercommandanten uitgereikt gekregen. Dat gebeurde zaterdagavond tijdens de jaarlijkse feestavond van de plaatselijke brandweervereniging ’’Jan van der Heyden” in de brandweergarage aan de Noordkade, die daartoe door party-ser vice Gert Jan van der Loo en zijn mede- werkers/sters was omgetoverd in een soort Kentucky-dorp in western-stijl. De bezoekers hadden zich hieraan aan gepast en verschenen dus als cowboy, WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Vereniging voor Vluchtelingen in Nederland (WN) heeft aan de Waddinxveners een op roep gedaan om een oppas voor een 5 maanden oude baby voor één of .meer dagen in de week om de moeder van dit kind in staat te stellen naar de taaschool te gaan. Hierover kan men contact opnemen Brandweercommandant Baan bedank te voor de goede woorden en de ge schenken. Hij roemde de samenwer king met de brandweerlieden en het ge meentebestuur, dat steeds de benodig de financiële middelen beschikbaar stelt in het belang van een goede brandbe strijding en hulpverlening. In zijn toe spraakje haakte hij ook nog in op het zojuist verschenen jaarverslag 1984 van de Waddinxveense vrijwillige bran dweer. l Als de welpen en kabouters 11 jaar zijn geworden, gaan zij over naar de volgende speltak; de zeeverkenners - (11-13 jaar). Omdat de Klimopgroep, van oorsprong een meisjesgroep, pas anderhalf jaar een welpenhorde kent, beperkt het jongensaandeel bij de zeeverkenners zich nog maar tot 1 jongen bij 20 meisjes. Doorstroming naar de zeeverkenners zal daar de ze zomer verandering in brengen, maar ook jongens en meisjes van bui tenaf vanaf 11 jaar zijn natuurlijk hartelijk welkom. Zeeverkenners in de Klimopgroep houden zich bezig met roeien en soms zeilen en allerlei nautische vaardigheden, kamperen, de natuur, handvaardigheden, sport en natuur lijk het onderhoud van hun eigen sta len roeiboten. Op 13-jarige leeftijd varen de zeeverkenners over naar de wilde vaart-afdeling. Deze speltak (14-17 jaar) houdt zich vooral be zig met zeilen. In hun speciaal voor scouting ontworpen Lelievletten be varen zij ’s zomers de Reeuwijkse plassen. In dit jubileumjaar neemt de Wil de Vaart deel aan het Nationaal Waterkamp te Vinkeveen. Aan dit NAWAKA zullen 3000 zeeverkenners en wilde vaarders met ongeveer 1000 boten deelnemen. Normaal spelen de wilde vaart-kampen zich af op de Nederlandse plassen en meren, zo als de Biesbosch (1984), de Friese meren (1983) of het Veerse meer (1982). Ook de Wilde Vaart verzorgt ’s winters zelf het onderhoud van de boten en houdt zich verder bezig met een veelheid aan activiteiten zoals kamperen, sporten, natuur, volksdan sen en alles wat maar in hun hoofd opkomt. WADDINXVEEN - In het sociaal-cul- tureel centrum De Bonkelaar draait woensdagavond 6 maart om half negen de film ’’History of the world part 1” met Mel Brooks. De toegangsprijs be draagt vijf gulden. ’’History” is het uiterst oneerbiedige verhaal over onze evolutie. Van de eer ste mens tot aan de Franse revolutie. Mel Brooks houdt vol in zijn visie hoe verheven en tegelijkertijd rampzalig het is om mens te zijn in deze meest onvol maakte der werelden. Men ziet het laat ste avondmaal door de ogen van een wanhopige kelner. Het Romeinse rijk is verdorvener dan de De Mille ooit had durven dromen! Zelfs de oude stamge- bruiken van de pré-historische mens worden blootgelegd. WADDINXVEEN In het jaarverslag 1984 van de Waddinxveense vrijwillige brandweer wordt het volgende overzicht gegeven van de ondernomen activiteiten op het gebied van loze meldingen, bestrij ding van beginnende branden, autobranden, schoorsteenbranden, binnenbranden, buitenbranden en uitslaande branden, het verlenen van assistentie, de hulpverlening en het verlenen van toezicht. 11 april: Assistentie aan brandweer Moordrecht bij verkeerscalamiteit waarbij plm. 200 auto’s betrokken waren, op rijksweg A 20, tijdens zeer dichte mist, waarbij 3 doden zijn gevallen. 7 maart: Op verzoek gemeente-poli- tie Gouda, in samenwerking met duikploeg Gouda, gedoken naar ver moedelijk in de Gouwe geworpen ge stolen goederen (geen alarm). 3 mei: Verkeerscalamiteit op rijks weg A 20 onder de gemeente Moor drecht tijdens zeer dichte mist, waar bij 3 gewonden zijn gevallen en een groot aantal auto’s was betrokken (ass. aan brandweer Moordrecht). Vanaf ’s morgens half tien tot ’s middags 5 uur zijn de jongens en meisjes met dit spel bezig geweest, waarna een erwtensoepmaaltijd in het clubhuis De Ankerplaats aan de Vondellaan volgde. De dag werd be sloten met de traditionele belofte hernieuwing, waarbij ieder weer eens bepaald werd bij het belang van sa menwerking, verdraagzaamheid en broederschap, “ouderwetse” waar den, die ook in het moderne eigen tijdse scoutingspel nooit verwaar loosd mogen worden. De Klimopgroep van Scouting Wad dinxveen beschikt over 85 leden, een clubhuis, 9 boten, tenten en kam- peermateriaal en spelmateriaal. Het terreintje en het clubhuis achter de Vondellaan (voormalig hockeyclub- gebouw) zijn veel te klein en de oude roeiboten van de zeeverkenners zijn nodig aan vervangen toe. Plannen voor het vervangen van enkele boten en het bouwen van een nieuw club huis zijn in een vergevorderd sta dium. De Klimopgroep is een gezonde, mo derne Waddinxveense scoutinggroep met grote toekomstplannen en ook grote toekomstmogelijkheden. Het draaiend houden van de groep en het realiseren van die toekomstplannen in het belang van een deel van de Waddinxveense jeugd, is echter af hankelijk van de inzet van de vrij willige leiding- en bestuursleden. De huidige leiding- en bestuursle den vormen een enthousiaste club die echter hoognodig aangevuld moet worden om de taken te verlichten. Een fors percentage van alle Neder landers is ooit zelf padvinder ge weest, en bewaard daar de beste her inneringen aan. Ook in Waddinxveen moeten vele oud-leden van scouting wonen, die eigenlijk best nog wel wat voor hun oude club zouden wil len doen. De Klimopgroep heeft Baden Powell dag gezamenlijk gevierd. Dit bete kent, dat alle leeftijdsgroepen van 7 tot 23 jaar voor deze gelegenheid 2 januari: Woning Alpherbrink 18: loos alarm. 9 februari: Woning Bredeweg 41: loos alarm. 29 februari: Autobrand rijksweg A- 12: loos alarm. 15 april: Fab. van orgelkasten Emi nent, Staringlaan: oververhitting ver- warmingsinst.geen dienst gedaan, bij aankomst reeds geblust, schade f 7.000,-. 19 mei: Autobrand rijksweg A-12: geen dienst meer behoeven te doen, brand bij aankomst reeds geblust en auto was reeds afgevoerd. 20 mei: Autobrand St. Victorstraat: geen dienst gedaan: alarm tijdens uit ruk ingetrokken. 9 juli: Berging bij flatwoning Vondel laan 58: geen dienst meer behoeven te doen, schade f 500,-. 22 januari: Woonhuis Henegouwer weg 9: wasgoed bij kachel, schade f 500,-. 12 december: Berging bij flatwonin gen Henegouwerweg: gespeeld met vuur,.schade f 1.000,-. Personenauto op kortsluiting, schade WADDINXVEEN De meisjes/jongens scoutinggroep Klimop, met welpen, kabouters, zeeverkenners, wilde vaart en loodsen, hebben zaterdag Baden Powelldag extra luister bijgezet. Er werd een groot spel gehouden, dat een landelijk karakter had omdat Scouting Nederland dit jaar driekwart eeuw bestaat. Óp 9 posten, verdeeld over heel Wad dinxveen, moesten groepjes scouts opdrachten uitvoeren. Elke post stel de een Nederlandse provincie voor, met een voor die provincie karakte ristieke opdracht, zoals kaasdragen in Noord-Holland, wild bespieden op de Hoge Veluwe (Gouwe Bos) en fos sielen zoeken in Zuid-Limburg (gips afdruk maken). Helaas kon het fierl jeppen (polstokspringen) vanwege het ijs niet doorgaan, maar dit werd heel actueel veranderd in een Elf stedentocht, uiteraard voor de pro vincie Friesland. De jaarlijkse feestavond van de Waddinxveense brandweervereniging ’’Jan van der Heijden” werd ditmaal in westernsfeer gevierd in de brandweergarage aan de Noordkade. Dus verscheen brandweercommandant P. Baan en zijn echtgenote als cowboy en cowgirl. De heer Baan werd door burgemeester C.M. van der Linden, die zich later als super-sher. iff tussen de spuitgasten zou voegen, in het zonnetje gezet wegens een kwart eeuw trouwe dienst. Fo to: Sjaak Noteboom). 1 januari: Stapel kerstbomen a/d Ju liana van Stolberglaan: door jeugd in brand gestoken. 1 januari: Kerstbomen en autoban den, St. Victorwijk: door jeugd in brand gestoken. 12 januari: Afvalcontainer terrein NKF Noordkade. 14 maart: Puttelaan, riet langs Pette- plas. 20 maart: Vuilverbranding terrein langs rijksweg A-12 (inclusief voor sloop bestemde schuur): vuilverbran ding uit de hand gelopen. 9 april: Terreintje achter pand Zuid- kade 3spelen met vuur. 24 april: Vuilverbranding terrein Wil- helminakade: vuilverbranding uit de hand gelopen. 14 mei: Houten terreinafscheiding: vuilverbranding uit de hand gelopen, schade f 500,-. 26 mei: Groenvoorzieningen langs Sniepweg: gespeeld met vuur, schade f 500,-. 1 juni: Bethelschool, Heggewinde 22a, opslagplaats oud papier: ge speeld met vuur, schade f 200,-. 9 juni: Tuin Diederik van Schagen- plantsoen 8: vuilverbranding uit de hand gelopen. 28 juni: ‘Formido’, Noordkade (kap- brandje): dakdekkerswerkzaamhe- den, schade f 1.500,-. 6 augustus: Vuilcontainer IJserman- weg. 27 november: Groenvoorzieningen Justus van Effenlaan: gespeeld met vuur. 30 januari: Personenauto op de Es- doomlaan: kortsluiting, schade f 4.000,-. 10 februari: Personenauto op rijks weg A-12: kortsluiting, schade f 6.500,-. 15 februari: Personenauto op Zuidkade: kortsluiting, schade 1.000,-. 22 oktober: Brugweg: 1.000,-. 27 november: Personenauto op de Groensvoorde: kortsluiting, schade f 8.000,-. met Han Erath, telefoon 18796 of Aty van Weelden. telefoon 13836. ren bij SAIL 1985 op het Amster damse IJ.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 13