Familux-winkel van W. Groeneveld open Labsystems en NKF Kabel op ’’Vijfentachtech” Twee jongeren vernielen pand CDA-wethouder Van Schie in panel Cees Seelen binnen bereik WAAROM IK? Unicef heeft De Waardt BV Diner-dansant van Bibelot in Kampioenschap TOOS-basketbal Bij Excelsior zijn twee finalisten bekend Niets gevangen boeide op piano velen Party Home PvdA over minderheden en kabelnota TOOS-gym hield koppel- wedstrijden Jeugdevenement van Florida Onderdeel van Marskramer BV Hans Langerijs’ val trok volop de aandacht verkocht voor 11.866,35 POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Minderheden Goudsch Kamerkoor Aanrijdingen Verzekering Diefstal Jeugd Opening Zin en onzin Uit verkeer Schoorsteenbrand Aangehouden De heer W. Groeneveld en zijn vrouw in hun geopende Familux-winkel aan het Koningin Wilhelminaplein. (Fo- p Innovatie manifestatie De heer W. Groeneveld en zijn echtgenote in hun Familux-zaak aan het '8MAART GOUDA 26 In de Goudse Poort OMDAT HET RODE KRUIS VAN ONS ALLEMAAL AFHANKELIJK IS! GEEF! GIRO 6868 M/DDEN HOLLAND ^VUFENIACHTECH Koningin Wilhelminaplein. (Foto: Sjaak Noteboom). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 6 MAART 19K5 De 43-jarige welzijnsambtenaar Cees Seelen gaf in De Boog een pi anoconcert. to: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN/GOUDA Het aan de Staringlaan gevestigde Labsystems Benelux zal op de van dinsdag 26 tot en tnet donder dag 28 maart durende manifestatie ‘Midden-Holland Vijfentach- tecn’ de aandacht trekken met een zelf ontwikkelde automaat, die per 24 uur drie stoffen kan testen op kankerverwekkendheid (mu- tageniteit) en giftigheid (toxiciteit). Een dergelijke test is normali ter zeer arbeidsintensief en daarom zijn er tot op heden van de vijf miljoen bestaande stoffen, waarvan er dagelijks 60.000 in gebruik zijn, nog maar enkele duizenden getest. WADDINXVEEN De Waddinxveense rijkspolitie hield vorige week maandag een 17-jarige Waddinxvener en een 17-jarige Gou wenaar aan nadat zij een leegstaand pand aan de Jan Dorrekenska- de hadden vernield. Ze waren van plan het pand te kraken. Tegen deze knapen is proces-verbaal opgemaakt. vorig jaar Onder invloed Vorige week de eigenaar Hans van Hemert: "Omdat er nooit tevergeefs een beroep wordt gedaan op het Rode Kruis". De sonates van Beethoven en Haydn, die na de pauze op het programma ston den, werden, evenals de twee prachtige toegiften, met dermate grote trefzeker- van kon genieten. Kortom, allerminst uitgesloten mag worden dat de Wad- dinxveense bevolking vaker de gelegen heid zal krijgen kennis te maken met de pianist Cees Seelen. Een belangrijk argument, wat beslist niet over het hoofd mag worden gezien, is de prijsstelling in de winkels. Door de gezamenlijke inkoopkrachten te bundelen zijn de winkelverkoopprij- Met betrekking tot de etnische en cultu rele minderheden kwam de beleids- spanning ter sprake tussen integratie en gescheiden cultuurbeleving. Aanvaar ding van eikaars anderszijn heeft alles te maken met wederzijds begrip, ver draagzaamheid en tijd. Mensen moeten wennen aan nieuwe situaties; het is vooral belangrijk vooroordelen te be strijden. Zowel bij meerderheid als bij minderheden moet discriminatie wor den vermeden. Het minderhedenbeleid is volop in dis cussie, maar is nog niet uitgekristalli seerd. De zaak is in beweging, deson danks komt de gemeente met een nota. Een nota immers maakt het beleid dui delijk, en daarmee is iedereen gediend. Van deze achtervolgers klopte Kees Kramp via schijfwinst in het mid denspel Dik Heeren I. Fred Zaadhof had in zijn partij tegen Cor Stolker aan geluk geen klagen. Laatstgenoem de had minimaal een gelijkspel uit deze strijd moeten halen. Als enige van de achtervolgers moest Ruud van Dijk zijn tegenstander, in dit geval Dik Heeren II, een punt toestaan. WADDINXVEEN Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinx- veen HSW haar negende wedstrijd in de wintercompetitie. Er werd ge vist in de Haarlemmerringvaart. Even als twee weken geleden werd er weer geen vis ter weging aangeboden. De volgende wedstrijd is op zater dag 9 maart. Er is wederom een kasconcours. Vertrek vanaf het NS- station Waddinxveen om 6.45 uur. WADDINXVEEN - In de serie maandelijke koffieconcerten in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan was het zondagmid dag de beurt aan amateur-pianist Cees Seelen - hoofd van de afdeling Welzijnszaken van de gemeentese cretarie - om een muzikaal pro gramma te verzorgen. Het mag worden gezegd dat de aan de Boezemweg in Waddinxveen wonende Cees Seelen (43) de kans om als leerling van de Rotterdammer Alex van Amer- ongen met ’’uitvoerend werk” persoon lijk tot het welzijn van de medemens bij te dragen terecht met beide handen heeft aangegrepen. WADDINXVEEN - Restaurant Bibe lot aan de Passage houdt zaterdagavond 16 maart om half acht een diner-dansant in Party Home. De muziek wordt deze avond verzorgd door de bekende orga nist J. Keizer. Als extra verzorgt Coutu re Exclusief een kleine modeshow. Gastvrouw en gastheer Caroline en Ton Ververs hebben een menu samenge steld dat 60,- per persoon kost en be staat uit Frivolitées (Hors d’Oeuvre), Consommé Chinoise (Heldere soep met groente), Spoom (Champagnecock tail), Mignon de veau Avesnoise (Kalfs- haas met calvadossaus), Grand Dessert en Café). WADDINXVEEN - Een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland meldt dat De Waardt BV, Waddinxveen, filialen heeft in Woer den (aan de Kuipersweg4sinds 1979) en in Gouda (aan de Nijverheidsstraat 24 sinds 1981). Het eerste bedrijf is een filiaal met kleinhandel in bouwmaterialen, keu- keninstallaties en doe-het-zelfartikelen onder de naam Gamma Bouwmarkt en het tweede bedrijf is een filiaal met groothandel in bouwmaterialen onder de naam De Waardt BV. Een zeer verdiende en ov< overwinning was er voor meisjes- kadetten I uit bij Grasshoppers. Er werd goed verdedigd en zowel te gen zone als man-to-man werd door dacht gespeeld. Een lichte achter stand werd resoluut in een voor sprong omgezet en met 37-45 werd de nummer 2 door TOOS verslagen. Topscoorster: Mirjam Akkerhuis met 16 punten. De Jongens-adspiranten kwamen te gen het Leidse Elmex 2 vooral lengte tekort. Aanvallend wist TOOS door goede schoten nog behoorlijk veel te scoren maar met 48-76 was de overwinning voor het gewoon betere Elmex. Topscorer: Ralph Schouten 22 punten. zen uiterst scherp en mag men gerust goedkoopste en kwalitatief beste kol- stellen dat elke Familuxdeelnemer de lektie in zijn winkel heeft. WADDINXVEEN - Vorige week maandagavond vergaderde de PvdA-af- deling Waddinxveen in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost over landelijke partijzaken en plaatselijke aangelegenheden als de op komst zijnde gemeentelijke kabel- en minderheden nota’s. Voor de pauze discussieerden zo’n 25 PvdA’ers over de door hen ingediende amendementen op het landelijk sociaal- economisch programma. Vooral de zaak van de volledige werkgelegenheid voor mannen en vrouwen kreeg veel aandacht, alsmede de arbeidstijdver korting. Na de pauze sprak wethouder drs. M. Kraaijestein globaal over de Kabelnota. Het gaat daarbij om een paar belangrij ke kwesties: aanpassing van het huidige kabelnet aan eigentijdse wensen, be taalbaarheid van de voorziening en keu zemogelijkheden voor de consument. De overheid moet zich niet bemoeien met de inhoud van de programma’s door betuttelend zenders te kiezén. Voor een lokale omroep zag de wethou der beperkte mogelijkheden, mits de zendgemachtigde voldeed aan eisen van culturele en maatschappelijke repre sentativiteit (vertegenwoordiging) Een overvolle zaal kon genieten van pi- anowerken van de klassieke meesters. Het feit dat deze gelegenheid het eerste openbare optreden van Cees Seelen - de man achter de al zes seizoenen durende kamermuziekconcerten in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis - was, droeg er zeker toe bij dat het voor het publiek vóór de pauze ’’spannend” luisteren was. WADDINXVEEN Zaterdag werden in Waddinxveen de onderlinge wed strijden gehouden voor alle meisjes en jongens van TOOS-gymnastiek, die dit jaar op de klasse-oefenstof van de afdeling Topsport van het KMGV trainen. Zo turnden er meisjes in klasse IV, III, II en I mee en jongens in klasse V en VI. Bijzonder bij deze wedstrijden was dat er gemengde groepjes, bestaande uit 1 of 2 jongens en 2 of 3 meisjes, gemaakt waren. Het puntentotaal van deze vier werd dan bij elkaar opge teld en voor het groepje met de mees te punten was een prijs beschikbaar. De wedstrijd diende als voorbereiding voor de Grand-Prix wedstrijden die in maart/april gehouden zullen worden. Als de resultaten op deze Grand-Prix wedstrijden goed genoeg zijn, dan bestaat er de mogelijkheid geplaatst te worden voor de Nederlandse Kam pioenschappen. Als eerste eindigde het groepje met Auke Siersema, Marieke Koele, Es ther Hoogendoom en Judith v.d. Linde. Tweede werden Albert Hoge- weg, Mandy de Graaff, Jacqueline Poot en Maaike Kientz. Derde werd het groepje met Alexander Poot, In grid Mooy, Leonie Verwerda en Mariëlle Peeters. Wanneer de overige uitslagen worden bezien, valt meteen een goede pres tatie op te weten de puntendeling van Wim van der Laan tegen Tijmen den Ouden sr. Een knap resultaat kan ook worden bijgeschreven op naam van Piet van Es, die via een goed gespeeld eindspel Gerrit van der Zijden een nederlaag bezorgde. WADDINXVEEN Met nog twee ronden te spelen in Excelsiors on derlinge damcompetitie zijn twee spelers, te weten Piet Swart en Cor Barelds, reeds verzekerd van plaat sing in de finalegroep van 6 man. Dank zij winstpartijen van hen op respectievelijk Gerrit Heeren en Henk den Outer wisten zij een niet voor al le achtervolgers meer in te halen mo yenne op te bouwen. De twee ge plaatste spelers zijn nog ongeslagen in deze voorronde om het club- kampioenschap Gezien hun persoonlijke moyenne mag verwacht worden, dat Adriaan Blom en Teun Twigt zich ook in de finale zullen spelen. De overige 4 kanshebbers voor de 2 resterende finaleplaatsen zijn Dik Dibbets (door ziekte achterop geraakt), Fred Zaad hof, Kees Kramp en Ruud van Dijk. ■MHW vonden en 1 kon aan worden teruggegeven. Op de avond van maandag 25 februa ri werd op 4 plaatsen in Waddinxveen ingebroken, te weten in woningen aan de K.W.-singel, Esdoornlaan, Lijs terbesstraat en de Meidoomstraat. In alle gevallen werd de achterdeur ge forceerd. Er zijn twee fotocamera’s en wat geld ontvreemd. Op dinsdag 26 februari ontdekte een zuivelhandelaar, dat ten nadele van hem uit zijn opslagruimte, welke ove rigens niet afdoende was afgesloten, voor ruim f 800,-- aan sigaretten, ver moedelijk ongeveer 20 sloffen, was ontvreemd-- In de nacht van zaterdag 2 op zondag 3 maart werd ingebroken bij de rij- wielzaak aan de Zuidkade. Door de etalageruit in te gooien kon men en kele cilinders en een helm wegnemen. Op maandag 25 februari vond om streeks 16.30 uur op de hoek Juliana van Stolberglaan/Pr. Bemhardlaan een aanrijding plaats tussen een auto mobilist en een bromfietser. Hierbij ontstond lichte materiële schade. Bij een aanrijding op maandag 25 fe bruari op de Brugweg ter hoogte van de Winterdijk raakte een 86-jarige Waddinxvener gewond en liep een beenbreuk op. De fietser kwam vanaf de Winterdijk en zag een auto niet naderen, waarna de fietser werd ge schept. De fietser werd naar het St. Jozefziekenhuis te Gouda overge bracht. De auto moest worden afge sleept. WADDINXVEEN De badminton club Florida houdt komende zater dag van negen uur ’s morgens tot vijf uur ’s middags het jaarlijkse jeugd evenement in de sporthal “de Sniep’’. eoHet Florida-jeugdbestuur hoopt op heid gebracht, dat het publiek er volop grote belangstelling van ouders, fami lieleden en belangstellenden. Jonge ren die willen bemerken wat badmin ton nu in feite voor een sport is zijn uiteraard ook van harte welkom. Onlangs is voor de jeugd van bad mintonclub Florida de competitie be gonnen. Met 5 teams wordt enthou siast gestreden om de punten, aan- gemoedigd door de diverse ouders die trots de verrichtingen van hun zoon of dochter volgen. Voorts hebben een aantal jeugdleden meegedaan aan de Nederlandse kam pioenschappen voor jeugd, waarbij Jeffrey van Ham en Rogier Steen bergen in groep 2 drie ronde’s strijd leverden alvorens verslagen te wor den. Daniel Hartwijk in groep 4 over troefde hen door door te dringen in de kwartfinale’s. Voorwaar prima prestaties op landelijk niveau! Dat de Florida-jeugd qua niveau duidelijk stijgt, onderstreepte Bart Moors door in het Vederlicht-tour- nooi een tweede plaats te behalen bij het dubbelspel en bij het enkelspel door te dringen tot de halve finale. Het volgende concert in de serie koffie concerten van De Boog zal gehouden worden op zondag 21 april. In dit con cert zal het Goudsch Kamerkoor o.l.v. Piet Hulsbos een aantal liederen ten ge hore brengen. Aanvang: 12.00 uur. WADDINXVEEN - Vrijdagmorgen om negen uur is de Familux-zaak van W. Groeneveld aan het Koningin Wil helminaplein feestelijk open gegaan. De heropende zaak in de Oranjegalerij, waar vrijdag en zaterdag een kop en schotel één gulden kostte en ook andere aanbiedingen werden gepresenteerd, had over belangstelling niet te klagen. De heer W. Groeneveld heeft zich aan gesloten bij Familux, een in- en verkoo porganisatie voor de detailhandel. Fa milux is een onderdeel van Marskramer B.V. Familux maakt gebruik van de grote in- kooppotentie van het concern Hobo Faam te Gouda, waarbij totaal 1200 winkeliers zijn aangesloten. Door deze grootste aanpak, kunnen de aangeslo ten detaillisten een breed assortiment aanbieden, waarbij elk kwaliteitsniveau tot in de details is uitgewerkt. WADDINXVEEN - In de Ne derlandse dagbladpers is de val van de Waddinxveense prof- wielrenner Hans Langerijs in de door de Fransman Laurent Fig- non gewonnen Ronde van Si cilië veel beschreven. Het ge beurde, vorige week zondag tij dens de eerste etappe, heeft op alle betrokkenen diepe in druk gemaakt. Eind vorige week kwam de aan de Wilgenhorst wonende Wad- •dinxvener weer in Nederland aan. Na een vlucht op een va cuüm matras, begeleid door een arts, is hij in het Rotter damse Dijkzigtziekenhuis opge nomen. Een uitgebreid onder zoek heeft een dubbele breuk in de vijfde lendewervel uitge wezen; de wervel is ook gekan teld en ingedrukt. Ruggemerg en zenuwen zijn niet bescha digd. De 32-jarige Langerijs heeft geen verlammingsver schijnselen. Behalve het rugletsel, heeft de Nikon-renner ook twee ribben en een jukbeen gebroken. Voorts schaafwonden en hech tingen over heel het hoofd en lichaam. Hans Langerijs kwam ten val, doordat een andere renner in het peloton in een rails vastkwam, viel en Lange rijs’ voorwiel raakte. De (ex) Noordhollander tuimelde tegen de grond, kwam met zijn hoofd tegen een paal. Zijn vader: “Hij weet zich niets meer te herinneren, maar moet anderhalf uur buiten bewust zijn zijn geweest. Nadat zijn hartslag kunstmatig weer op gang was gebracht, is hij per helikopter naar het ziekenhuis in Palermo vervoerd”. Het ongeluk met Hans Lange rijs bracht voorts aan het licht, dat de verzekering waarop de renners van ploegleider Jos Elen naar Sicilië waren afge reisd niet alle eventualiteiten dekte. Langerijs senior: “Nu hij hier is, wordt alles gedekt door het ziekenfonds. Maar wie gaat de kosten op Sicilië, en die van het vervoer betalen? Er blijkt een touristenverzekering te zijn afgesloten, die niet geldig is als iemand zijn beroep uitoefent. En de ploeg kent geen speciale ongevallenverzekering”. “Maar Lomme Driessens (de ploeg-mentor) heeft Hans’ vrouw in het bijzijn van de or ganisator van de ronde, toege zegd dat alle kosten van het ziekenhuis daar, de ambulance en de vliegtickets voor reke ning van de sponsor (Nikon) zullen komen. Laten we dat maar hopen”. WADDINXVEEN - Unicef, het kin derfonds van de Verenigde Naties, heeft in Waddinxveen 11.866,35 omgezet. Het plaatselijk comité zegt dan ook hartelijk dank aan al diegenen die op de een of andere wij ze hun medewerking hebben verleend om tot deze opbrengst te komen. In de eerste plaats al diegenen die Unicef-ar- tikelen hebben gekocht en verder diver se anderen. De dames die voor Unicef de artikelen verkopen hopen ook komend jaar weer op ieders medewerking te kunnen reke nen. Gedurende het hele jaar zijn de Unicef- artikelen bij mevrouw de Wolff-v.d. Wijngaart, Heggewinde 53, tel. 17818, te koop. De afgelopen week werden 3 auto mobilisten, twee Waddinxveners en een inwoner van Leerdam, door de politie van de weg gehaald in ver band met overmatig alcoholgebruik. Eén van hen bleek ladderzat te zijn en was niet meer in staat een blaas- proef te doen. Zij ondergingen de bloedproef en er werden hen rijver boden opgelegd. De afgelopen week werd 5 keer aan gifte van diefstal van een fiets ge daan. Twee fietsen werden teruggy- WADDINXVEEN - Het eerste he renbasketbalteam van TOOS over schreed met een 109-62 overwinning op het Wassenaarse WIK voor de eers te maal dit seizoen de 100-punten- grens. Het werd voor de Waddinx veners een gemakkelijke overwinning met scores van Klaas Bruins Slot (24), Roy Lieuw A Sie (19), Marco Mak en Peter Zwambom (beiden 16 punten). WIK., de hekkesluiter in de competi tie, bleek nagenoeg geen tegenstand te kunnen bieden aan het opper machtige TOOS. Alleen in de eerste minuten bleef de stand gelijk, maar na de vijfde minuut liepen de Wad dinxveners makkelijk weg. Met een 55-26 ruststand leek het of TOOS WIK zou dubbelen. In de tweede helft kreeg de Wasse naarse ploeg echter voldoende kansen om het verschil nog enigzins te be perken. TOOS had eigenlijk alleen nog wat moeite om het honderdste punt te scoren. Het werd een makke lijke 109-62 overwinning. Dames 3 spelen de laatste tijd erg goed en weten dan ook vele wed strijden te winnen. Vrijdag moest De Jump I uit Noordwijkerhout haar meerdere in TOOS erkennen. Na 20-19 bij rust wist TOOS zich in de 2e helft los te spelen en won met 42-32. Scores: Jacqueline van Doom, Jeanet Mekenkamp en Marjo lein van Pinxteren ieder 10 punten. Jongens-kadetten I konden koploper Grasshoppers I uit Katwijk niet van een overwinning afhouden. Het gat dat werd geslagen rond de 9e minuut was beslissend want verder ging de score vrijwel gelijk op. Uitslag: 55-65. Topscorer: Robbert Kaufman 12 punten. Op de unieke driedaagse manifestatie in het kantorencomplex Goudse Poort in Gouda is niet alleen Labsys- tems Benelux uit Waddinxveen aan wezig, maar ook NKF Kabel BV van de Noordkade. Op de tweede dag zal de Waddinxveense wethouder P.F.J. van Schie (CDA) deelnemen aan een door tv-journalist Aad van den Heu vel geleide paneldiscussie met de Goudse wethouder en oud-Waddinx- vener drs. R. Harms, Midden-Hol- land-voorzitter en Moordrechts bur gemeester drs. R.J.G. Bandell en de Woerdense wethouder A. Groen. Na mens NKF-Kabel BV houdt M.P. Smid de lezing ‘Technische ontwik kelingen in telecommuniciatiesyste- men’ op de derde en laatste dag. Inmiddels worden de contouren van ‘Midden-Holland Vijfentech’, een ini tiatief van de Stichting Midden-Hol land Promotie en de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Holland dat wordt geopend door ir. W.A. de Jong (voorzitter Raad van Bestuur TNO) en wordt gesloten door FME-voorzitter ir. W.J. ter Hart, duidelijker zichtbaar. Bekend was reeds, dat alle standruim- te is verhuurd en met 33 deelnemers - 28 bedrijven en 5 overheids- en uni versitaire instellingen - zal elke vier kante meter van een tweetal verdie pingen van het gebouw zijn gewijd aan een belangwekkend overzicht op het gebied van innovatie, automa tisering, financiering, relatie weten- schap-bedrijfsleven en overheid-be- drijfsleven. Synchroon aan de expositie loopt een driedaagse seminar met in de ochtenduren panelbijeenkomsten over bovengenoemde onderwerpen, waaraan namen van tal van bekende Nederlanders uit zowel bedrijfsleven, overheid, onderwijs en wetenschap zijn verbonden. Daaronder drs. A.A. Soetekouw (lid Raad van Bestuur NMB), Wim Kok (voorzitter FNV), drs. A. van der Hek, drs. R.W. de Korte en drs. P.R.H.M. van der Linden (Kamerle den voor PvdA, VVD en CDA) en de rectores magnifici van de Technische Hogescholen. Ook FME-voorzitter Ter Hart behoort tot de inleiders. Presentatoren gedurende de drie da gen zijn drs. Ton Planken, Aad van den Heuvel en Koos Postema. Minstens even interessant beloven de middagprogramma’s te worden. Er worden lezingen en demonstraties gegeven door de deelnemers aan de manifestatie. ‘Zin en onzin over kan toorautomatisering’ wordt door Datapoint Nederland BV te Gouda aan de orde gesteld. Kantoorautoma tisering kan worden gedefinieerd als een geleidelijk proces, waarbij een verzameling computertoepassingen en andere technische hulpmiddelen in een organisatie worden ingevoerd. Het ingebruik nemen daarvan kan als een innovatieproces worden aan geduid. De digitalisering van het telefoonnet, de toename in de data- en videocom- municatie en de uitvinding van de glasvezel als communicatiemiddel noodzaken de telefoonkabelindustrie tot investeringen in hoogwaardige, nieuwe en boeiende technieken, al dus NKF-Kabel uit Waddinxveen. De toekomstige en huidige compu tergebruiker zoekt over het algemeen zeer intensief naar de computerconfi guratie die voor zijn omgeving het meest optimaal is. Wat daarbij veelal naar dé achtergrond verdwijnt, is het bekabelingsaspect voor de terminals. Over bekabelingstechnieken rondom computers gaat een lezing van Elec tric Engineering Nederland BV uit Schoonhoven. Isomur BV uit Gouderak stelt de toe passing van zonne-energie, die in de laatste tien jaar sterk is ontwikkeld, aan de orde. Mede door de introduc tie van hoogwaardige luchtcollecto ren is het toepassingsgebied verdiept. Verdere voordrachten gaan onder andere over de ontwikkelingen van procesautomatisering met behulp van vrijprogrammeerbare besturingen (Landis Gyr BV te Gouda) en over betaalbare supercomputers (Floating Point Systems UK Ltd). Aansluitend op deze middagvoor- drachten volgen steeds nog twee in leidingen over actuele onderwerpen inzake innovatie en technologie, waarbij vooral aandacht zal worden besteed aan parallelle zaken zal oc trooien, innovatie en organisatie, en betalingsverkeer. De inleidingen wor den gehouden door vooraanstaande sprekers uit kringen van bedrijfsle ven, overheid en werkgevers. De afgelopen week werden een perso nenauto en 2 bromfietsen voor nader technisch onderzoek uit het verkeer genomen. Ook werd een bromfiets, welke niet was verzekerd, uit het ver keer genomen. Op de vroege ochtend van woensdag 27 februari moest de brandweer uit- ertuigende rukken voor een schoorsteenbrand. De brandweer was zeer snel ter plaat se op de Kromme Esse en was de brand spoedig meester. De gehele pijp is uitgebrand. Op donderdag 21 februari werd inge broken in de kantine van een Wad dinxveense sportvereniging. De twee daaropvolgende dagen werd wederom in dezelfde kantine ingebroken. De politie wist 5 jeugdige plaatsgenoten (24 en 15 jaar oud) te achterhalen. Zij hebben de inbraken, waarbij sportartikelen, geluidsboxen en sportschoenen-kleding werd buitge maakt bekend. Een hoeveelheid van het ontvreemde bleek te zijn ver kocht aan een 6e knaap. Een gedeelte van deze goederen kon worden inbe- slaggenomen. In verband met ge pleegde inbraak c.q. heling is proces verbaal opgemaakt. Op verzoek van de politie te Utrecht werd op maandag 25 februari een 32- jarige Waddinxvener aangehouden. De man wordt verdacht van meerdere gepleegde inbraken.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 11