over Mil 1*1 17.900,- Burgemeester: Papaya Mode een fijne zaak van kerk in wijk Zuidplas Kerkvoogden bezorgd Samen op weg” te te midden van een woelige we reld. Een gemeente die op vele ter reinen van het kerkelijk erf actief bezig is en haar taak verstaat’. ‘Een gemeente die over voldoende mankracht, mogelijkheden en mid delen beschikt om haar roeping ook anno 1985 te vervullen’, vatte de heer Van Ringelenstein zijn toe spraak onder het motto ‘Wat ons bezig houdt...’ samen. Hij vefgeleek de Centrale Hervormde Gemeente als een schip met bolle zeilen op volle zee met een vaste koers naar een veilige haven, waar ze zeker aan zal komen. ”Nog geen besluit over bouw 9? Feestavond Werk van Theo den Boon (43) in Gouwe Dis Kritiek bij Centrale Hervormde Gemeente CNV-feestavond vrijdag in het AF-centrum Zondagavond jeugddienst Immanuëlkerk BV TABO Grandioze afsluiting circusproject Orgelconcert Henk Gijzen in Brugkerk KVO ’80 met ’’Mireille” G. van Ringelenstein op avond Centrale Hervormde Gemeente MAART AANBIEDING Identiteit Gemeente-avond 1 Moeilijk Menens WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 6 MAART ’085 G. VAN RINGELENSTEIN Centraal BeheerJ NISSAN Nissan Sunny Special 1.3 DX Normaal 19.215,- Bij ons incl. afleveringskosten, tectyleren, mettalic lak, set wieldoppen en matten. Jones Lang Zuidelijke dwarsweg 1 B Waddinxveen Tel. 01828-17713 ik •TL W 1 De Hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost. Wijkgebouw De Hoeksteen aan de Esdoornlaan gehouden jaar- Burgemeester C. M. van der Linden snijdt samen met Gerda Cortvriendt i Groningen 125 kmj 75 kms Antwerpen k 135rPER S DEALER »i 11—m ——11" -WK. ipg-wwi il Win m— WADDINXVEEN - In het restau rant De Gouwe Dis aan de Zuidka- de exposeert op dit moment de Waddinxveense kunstenaar Theo den Boon zijn gemengde technie ken. Er hangen in het eethuisje van Maarten M. van Velzen een 30-tal werkstukken, die door de dineren de gasten bewonderd kunnen wor den. ”Het zijn juweeltjes om naar te kijken”, wordt gezegd. Zijn schilderijen hingen eerder in de galerie van de Goudsche Cou rant in Gouda. Een aantal van zijn werken werd aangekocht door de Kunstuitleen in onze buurgemeen te. De 43-jarige Theo den Boon be schikt in Waddinxveen over een ga lerie aan de Dorpstraat, die bin nenkort geheel opgeknapt zal zijn. tijd nog neergezet. dere centrumvoorzieningen, gereser veerd door het gemeentebestuur. Wilt u een perfekte lokatie voor uw nieuwe onderneming in de Randstad? Of zoekt u noodgedwongen naar een nieuwe vestigingsplaats voor uw bestaande bedrijf? Er zijn tientallen redenen om neer te strijken in het Bedrijvenpark Coenecoop in Waddinxveen. 3 in Waddinxveen vindt u een kerngezond leef- en ondernemersklimaat en een bedrijfsvriendelijk gemeentebestuur. Meer argumenten? Die vindt u in de informatieve kleurenfolder die bij onderstaande adressen beschikbaar is. Gemeente Waddinxveen Direkteur Grondbedrijf tel. 01828-14433 tst. 220. APELDOORN Verkoop Vastgoed Tel. 05S-793641. HOPMAN-GROEP BV - Internationale Onroerend Goed Adviseurs Westblaakl09 3012 KH Rotterdam. Tel. 010-110440. Telex 24534 Boerhaavelaan Postbus 206 2700 AE Zoetermeer Tel. 079-219350. Telex 33363. AUTO aas De kerkvoogdij heeft zich steeds met voortvarendheid gezet aan het uit werken van de plannen, mede gelet op het uitgangspunt dat een kerk toch gebouwd moet worden daar waar veel mensen wonen. Daarbij ging de voorkeur uit naar een eigen ruimte, al zal deze waarschijnlijk wel zo worden gerealiseerd dat andere - met het kerkewerk niet strijdige - ac tiviteiten er ook tot de mogelijkhe den zullen behoren. WADDINXVEEN - Bij BV Technisch Advies Buro T.A.B.O.. Waddinxveen. is directeur P.J.W. Slingendonk uit Rotterdam uitgetreden. In de omschrij ving, zo blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland, is het adviseren en ont werpen komen te vervallen. Bij deze Waddinxveense BV is H. Bons uit Wad dinxveen benoemd tot procuratiehou der en wordt de directie gevoerd door BV BURO A.S.B. te Waddinxveen. .Amsler dam in Waddinxveen betaalt u voor een vierkante meter grond het lage bedrag van slechts ƒ135,-excl. BTW. in Waddinxveen zit u precies tussen de vier grote steden van ons land, dus helemaal in het hart van de Randstad, met een optimale bereikbaarheid via de A12 en A20. WADDINXVEEN - Het gelegenheids- circus ’’Leoklimo” zorgde vrijdagavond voor een grandioze slotavond in het scholencomplex aan de Essengaarde. Gedurende enkele weken waren de openbare kleuterschool ”De Klimop” en de openbare lagere school ”Leon van Gelder” veranderd in circus ’’Leokli mo” en werkten de leerlingen van beide scholen met veel enthousiasme aan een projekt over het ’’circus”. Met de slot avond werd dit zeer geslaagde projekt afgesloten en de clown MIKO wist bij zowel leerlingen als bij ouders de lach spieren in werking te zetten. Ook was er op deze slotavond een groots opgezet miniatuur-circus te be zichtigen, waaraan de heer L.W. Kra mer uit Abcoude 15 jaar had gewerkt. Dit miniatuurcircus omvatte alles wat er bij een echt circus ook nodig is en zelfs het buffet en de wagen met toiletten wa ren uitgestald. Overdag hadden alle leerlingen van bei de scholen naar een voorstelling van dit ‘miniatuur circus kunnen kijken, waar bij een ’’rokende aap op een motor” en het spectaculaire optreden van een ’’zwevende dame” tot de hoogtepunten behoorden. ‘Voor een gemeente met een vrij be heer, zoals de onze, is het een heel moeilijke zaak. Ik denk zelfs bijna niet uitvoerbaar’, stelde de heer Van Ringelenstein. ‘Er wordt nog van alles gedaan om de nodige ver anderingen aan te brengen, zelfs om het Samen op weg-proces nog te keren, maar dat zal vermoedelijk niet lukken. Maar het kan anders. Laten we dat hopen. Beter ten hal ve gekeerd dan ten hele gedwaald’. De Centrale Hervormde Gemeente, met 1.813 pastorale eenheden, 1.464 lidmaten en 4.801 doople den, is overigens een in alle opzich ten gezonde gemeente met drie ker ken en drie predikanten. ‘Wij zijn een bruisende en levendige gemeen- Hoewel de heer Van Ringelenstein veronderstelde dat aan de synode besluiten ongetwijfeld uitvoering zal worden gegeven, waarbij hij te gelijkertijd aangaf dat de kerkvoog dij geen past oordeel pas over het samengaan tussen hervormden en gereformeerden, meende hij niet onder stoelen en banken te moeten steken dat in de ontweipsamen- werkingsregeling maar weinig van het hervormde kerkrecht is terug te vinden. de aangenomen intentieverklaring instemmen. Het jaar daarop (1986), precies 100 jaar na de tweede grote uittreding van gereformeerden uit de Hervormde Kerk (Doleantie), willen de synodes uitspreken, dat de twee kerken ‘in staat van hereni ging’ zijn. Eveneens, met overgrote meerder heid aanvaardde de gecombineerde synodevergadering de documenten waarin het ‘belijdend fundament’ en de organisatorische vorm van de herenigde kerk staan beschreven. Het eerste stuk gaat nu naar de ge meenten, het tweede wordt verder bewerkt en zal in 1986, als de twee synodes weer samen vergaderen, op nieuw aan de orde komen. Het voorstel van de werkgroep om de hervormde kerkorde als uitgangs punt te nemen en de ‘gereformeer de inboedel’ daarin onder te bren gen kreeg veel steun. Moeite hebben de synodes met de gedachte om de geografische (wijk)gemeente los te laten. Mensen die zich in hun woon plaats of wijk kerkelijk niet thuis voelen moeten lid kunnen worden van een andere gemeente, vindt de werkgroep. Dan zal de classis (de regionale vergadering van de kerk) het grondvlak van de nieuwe kerk zijn, omdat daar alle gemeenten van verschillende kleur ambtelijk bijeen komen. Hoewel ‘Samen op weg’ landelijk gezien nog aan het begin staat, wordt al druk gespeculeerd over het jaartal van de feitelijke eenwording. De één rekende voor, dat het wel 2020 zou worden, maar er was ook een predikant die 1991 een heel mooi streefjaar vond. Dan zal het vijftig jaar geleden zijn, dat de Her vormde Kerk door het aanvaarden van een nieuwe kerkorde (die een eind maakte aan het bestuur van 1816) weer een ‘belijdende kerk’ werd. zou een kerk deel kunnen uitmaken, maar de Centrale Hervormde Ge meente kwam dit laatste gelijk al als ongewenst voor. Niettemin namen de hervormden het voortouw om met de andere plaatselijke kerken in ge sprek te blijven over een gezamelijk kerkgebouw, omdat ‘het voor kerke lijk Waddinxveen beschamend zou zijn als er binnen deze nieuwbouw wijk niet aan kerkebouw zou worden gedaan’. I^AQDjNXVEEN Maar dus wel een met de op de plaatselijke kerk afkomende ontwikkelingen rond het Samen op weg-proces, dat nu menens wordt. Tenslotte verklaarden vorig jaar de synodes van de Nederlands Her vormde Kerk en de Gereformeerde Kerken in Nederland: ‘Wij willen onze verschillende vormen van kerk-zijn niet langer tegenover el kaar stellen, maar in gehoorzaam heid aan de Heer van de kerk in brengen in een proces van hereni ging en vernieuwing’. we collecties aankomen. Het publiek heeft zich daarvan al overtuigd in de af gelopen dagen. De ondernemende Gerda Cortvriendt doet er intussen ook alles aan om het vooral ook gezellig in haar winkel te la ten zijn. Een sfeervol koffiehoekje draagt daar wel aan bij WADDINXVEEN - De toneelzaal van het Anne Frank-centrum is vrijdag avond 8 maart om half acht de plaats waar de jaarlijkse feestavond van het Christelijk Nationaal Vakverbond (CNV) in Waddinxveen zal worden ge houden. Spreker is niet CNV’er L. ter Haar, maar de vice-voorzitter van de Protes- tants-Christelijke Onderwijsvakorgani satie E.W. de Jong. Op het programma staat niet alleen zijn toespraak, maar ook de huldiging van een aantal trouwe CNV-leden. Verder wordt door de Reeuwijkse toneelver eniging VIOS het toneelspel ’’Eigen haard is goud waard” opgevoerd. WADDINXVEEN - ”Met de angst in je lijf’ is het onderwerp van de komen de zondagavond om zeven uur in de her vormde Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan te houden jeugddienst. In deze dienst zal voorgaan ds. S. Brui- ning, jeugdpredikant te Rotterdam. De gospelgroep Kaleidoskoop uit Utrecht zorgt voor de muzikale omlijsting. -De organisatoren over het gekozen on derwerp: ”Ben jij soms ook bAng, bang om jezelf bloot te geven, om te zeggen wat je wilt, wat je mening is, angst om te zeggen wie je bent, waar je staat? Petrus had er moeite mee en zo komt de ver loochening, verloochening van jezelf, van de ander.” een papaya open in haar nieuwe winkel Papaya Mode aan de Nesse. (Foto: Sjaak Noteboom}. WADDINXVEEN - Waddinx- veen en dan vooral het Brugcen- trum heeft er weer een fijne zaak bij”, zei vorige week vrijdagmid dag burgemeester C.M. van der Linden toen hij Papaya Mode aan de Nesse in Waddinxveen officieel opende. Hij deed dat door het opensnijden van de grote groene papyavrucht, die overi gens ook als groente is te eten. De nieu we zaak van de aan de Wilhelminakade wonende Gerda Cortvriendt hield hield daarna een druk open huis dat door een kleine 400 mensen werd bezocht. Burgemeester Van der Linden zei nog wel even geaarzeld de nieuwe mode zaak te openen, omdat de vereiste bouwvergunning nog niet bleek te zijn afgegeven. Maar omdat hij had begre pen dat er wat dit betreft geen vuiltje aan de lucht was verrichtte hij toch gaar ne de officiële handeling. Zijn bewondering voor het doorzet tingsvermogen van Gerda Cortvriendt stak hij in een toespraak niet onder stoelen en banken. Hem was opgevallen dat deze Waddinxveense er daardoor in geslaagd was een ideaal werkelijkheid te laten worden. Papaya Mode is een lust voor het oog. Het is er goed toeven, kiezen en kopen, zo constateerden alle bezoekers en bezoeksters. De nieuwe modezaak aan de voet van de hefbrug beschikt over een uitgezóch te collectie exclusieve damesmode en sportieve herenmode. De keus neemt met de dag toe omdat er geregeld nieu- WADDINXVEEN Kerkvoogdij- voorzitter G. van Ringelenstein van de Centrale Hervormde Gemeente heeft op de gemeenteavond van zijn kerk, vorige week woensdagavond in De Hoeksteen, met zorg gerea geerd op de landelijke ontwikkelin gen rond ‘Samen op weg’. Zoals be kend hebben de synodes van de Ne derlands Hervormde Kerk en de Ge reformeerde Kerken in Nederland unaniem besloten niet langer in de scheiding tussen de twee kerken te willen berusten. WADDINXVEEN - Zaterdagavond 9 maart om acht uur zal de nog jonge or ganist Henk Gijzen een concert geven op het uit 1807 stammende orgel van de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg- Oost. Aan dit concert, dat toegankelijk is tegen betaling van 4,- (volwasse nen) en van 2,- (kinderen), verleent ook de Waddinxveense sopraan Riet den Hertog medewerking. Het pro gramma vermeldt naast orgelspel en so- praansoli ook samenzang. Henk Gijzen is cantor-organist van de Grote Kerk te Vianen. Hij studeerde orgel- en kerkmuziek aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam en be haalde in 1979 het einddiploma solospel orgel o.l.v. Elly Kooiman en Klaas Bolt. In dat zelfde jaar werd hij winnaar van het internationaal orgel improvisa tie concours te Bolsward. Het gevarieerde programma vermeldt van de componist G. Böhm ’’Freue dichsehr, o meine Seele” (5 variaties over psalm 42) en een concerto in drie delen van J.G. Walter, het bekende preludium ien fuga in X BWV 547 van J.S. Bach. Na sonate nr. 6 ’’Vater unser im Him- melreich” van F. Mendelss.-Bartholdy, besluit hij zijn concert met een eigen im provisatie over het koraal ”Ik wil mij gaan vertroosten”De sopraan Riet den Hertog zal als soliste zich laten horen in het ”How beautiful are the feed” van G.F. Handel en "Liebster Herr Jesu” van J.S. Bach. lijk.se gemeenteavond. De Centrale Hervormde Gemeente, die op Nieuwjaarsdag 1.813 pastora le eenheden, 1.464 lidmaten en 4.801 doopleden telde, volgt intus sen de ontwikkelingen in Waddinx- veens grootste woonwijk-in-wording nauwlettend. Hoewel de iedere keer opnieuw beschikbaar komende cijfers wat aan de magere kant zijn, blijken ze nog alleszins bevredigend voor wat betreft de stichting van een nieuw Godshuis. De ruimte in Zuidplas is daarvoor al, in samenhang met an- Het advies om in de nieuwe woon wijk tussen Piasweg en Beijeririck- laan over te gaan tot kerkebouw zal, na door de kerkvoogdij aan de ker- keraad te zijn voorgelegd, in ieder ge val worden besproken op een speciale gemeenteavond. Op basis van grondig onderzoek, het bekijken van allé mogelijkheden het afwegen van fi nanciële gevolgen en landelijke advie zen zal een besluit genomen dienen te worden. En niet eerder, zodat hier mee nog wel een paar jaar gemoeid zullen zijn. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 15 maart om acht uur houdt de Katholieke Vrouwenorganisatie 1980 in het Anne Frank-centrum een grootse feestavond. Op deze avond brengt de toneelclub KVO ’80 de door Frans Hydra geschre ven klucht Mireille. In de pauze van de feestavond is er een verloting. Na af loop kunnen de bezoekers dansen op muziek van The Five Senses. Mireille wordt gebracht door Gerie Rietveld, Jaap de Jong, Mairanne den Haan, Astrid Aalbers, Yvonne Zonne veld, Carola den Haan, Barry Roden burg, Riet Verwoerd en Adri Nieuwerf. De regie is in handen van Bert Borst, souffleuse is Corry Moerings, de grime is van Tinie Nieuwerf, assistentie ver leend Ria den Haan en toneelmeester is Piet Moerings. De synodeleden hadden duidelijk het gevoel dat het nu menens wordt met ‘Samen op weg’. De eensge zindheid over de noodzaak en zelfs de onvermijdelijkheid van toekom stige hereniging was naar vrijwel alle kanten merkbaar. Via de federatie willen de twee kerken uiteindelijk volledig één worden. Alleen de’ rechterhoek van de Hervormde Kerk, de Gereformeerde Bond, blijft tegensputteren. In 1985 zal aan de plaatselijke ge meenten, de (regionale) classes en de provinciale organen van de twee kerken worden gevraagd, of zij met Uitgangspunt is dat het Hervormd wijkgebouw De Hoeksteen aan de Esdoornlaan als kerkruimte zal blij ven bestaan. Gezien de beperkte ruimte en het verwachte groeiende aantal kerkgangers zijn plannen om dit complex te verbouwen of af te breken voor nieuwbouw al in een vroeg stadium verworpen. Bovendien zou hierdoor de eigen vertrouwde i- dentiteit van wijk West geheel verlo ren gaan en dat wil men niet. Over kerkebouw in Zuidplas wordt al sinds 1978 gesproken toen bekend werd dat het gemeentebestuur in het in 1980 definitief geworden bestem mingsplan niet alleen ruimte had ge reserveerd voor huizen, scholen, win kels en bedrijven, maar ook voor een multi functioneel centrum. Hiervan Intussen neemt het aantal hervorm de lidmaten in Zuidplas wel toe. Van daar dat er overleg wordt gevoerd met de Vereniging tot stichting en instandhouding van Nederlands Her vormde Christelijke Scholen om straks gebruik te kunnen maken van de gemeenschapsruimte in de nieuwe Rehobothschool voor kerkelijk jeugdwerk, terwijl er aan wordt ge dacht te zijner tijd dubbele kerk diensten te houden in De Hoeksteen aan de Esdoornlaan. Op de vorig jaar gehouden gemeente avond werd al gezegd dat de bouw van een vierde kerk in Zuidplas wordt voorbereid. Voor dit doel is al een fonds gevormd. De verwach ting is dat in 1988 met de kerkebouw - waarmee twee miljoen gulden zou zijn gemoeid - begonnen zou kunnen worden. Mocht definitieve bouw dan nog net mogelijk zijn, dat kan er al tijd nog een noodgebouw worden WADDINXVEEN Het is nog niet zover dat de Centrale Her vormde Gemeente van Waddinxveen binnenkort al een besluit gaat nemen over de bouw van een vierde hervormde kerk in de woon wijk Zuidplas. “Een definitief advies, zal zeker nog één of twee jaar op zie aan duidelijkheid niets overlatende 1 Ringelenstein op de vorige week woensdagavond in het Hervormd Een hervormde kerk in Waddinxveens nieuwste woonwijk Zuidplas. over de bouw van een vierde hervormde kerk in de gebaseerd op harde cijfers, n laten wachten”, zei een kerkvoogdijvoorzitter G. van EpikBJ EÉ10ISÏH3 -ZUIDPLAS, 4' TS

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 15