Opmars van De Gouwe Emile Puttemans wint in W’veen Kwiek-teams Blijft Korbis eerste klasser? Waddinxveense sportspetters ongeslagen aan de kop w Be Fair gelijk, WSE lijdt eerste nederlaag Tamara Hamer op tweede plaats Kleinere kans Waddinxveen-zo. staat op tweede plaats Zwaar weekeinde 17e Langs de Gouweloop Tweede schaak- TOOS-badminton: TOOS-turners Dubbel verlies Marion v. Hooft WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Korfbalprijs St. Paulusschool puzzel voor huisschakers presteren goed volleybalsters zwemt sterk voor jeugdteams TOOS-badminton b sa* Kor bis WSE Jeugd Gouda Junioren Prestatielopen Spanning Be Fair w i Waddinxveen Oplossing onverdiend zande SV. WADDINXVEE1\ Met het 9-9 gelijke spel tegen USV heeft het eerste achttal van de Waddinxveense korfbalvereniging Korbis het laatste wedstrijdpunt in de zaalkorfbalcompetitie binnen gehaald. Door dit niet onverdienstelijke resultaat is het de ploeg van Cees Visser gelukt om i niet als laatste te eindigen. WADDINXVEEN Zaterdagtweedeklasser Be Fair, met tien pun ten uit dertien wedstrijden op de derde plaats van onderen, heeft gelijk (1-1) gespeeld tegen middenmoter ’s. Graven- Het Waddinxveense doelpunt in deze aantrekkelijke wedstrijd kwam van de nieuwbakken spits Ronald van Dodewaard. Andere kansen werden niet benut. In de vierde klasse bleef het zondagteam van WSE met 19 punten uit 13 wedstrijden bovenaan staan, maar de ongeslagen koploper verloor wel met 1-0 van het Oudewaterse Unio. Waadinxveen-zondag won in de afdeling Gou da met 4-1 van Stolwijk. De wedstrijd was matig. De Waddinxve ners staan met 18 punten uit 12 wedstrijden op de tweede plaats in deze competitie. de le puzzel r Het eerste wa- De Gouwe heeft WADDINXVEEN - De Belg Emile Puttemans heeft zaterdag de 17e edi tie van de Langs de Gouwe-wed- strijdloop van de Waddinxveense atle- Marieke Smallegange was de tweede TOOS-tumster die goed in de race lag. Na twee toestellen stond Marieke WADDINXVEEN - De TOOS-tur ners hebben bij de provinciale kampi oenschappen in Voorschoten goed gepresteerd. Bij de jeugdtumers deden René Klei weg en Marcel Lugthart mee. Zij draaiden niet helemaal optimaal, maar zij gaan wel allebei door naar de voorwedstrijden voor het Nederlands Kampioenschap in Opmeer. René had alleen moeite met brug (5,95) maar hij had verder goede oe feningen en werd met 43.65 zevende. Marcel Lugthart draaide ook één toe stel minder (voltige 5.85), doch hij had daar een goede vrije oefening (7.95), sprong (8.35) en ringen (8.15) tegenover staan. Marcel werd dan ook derde. Tamara Hamer was één van de vier jeugdturnsters van TOOS die waren ingeschreven voor deze kringkam- pioenschappen; een wedstrijd die als kwalificatie geldt voor de provinciale kampioenschappen B. Zij draaide een constante wedstrijd met gemiddeld ruim een 7.5 over vier toestellen. Helaas liet zij op de brug een steekje vallen, waardoor zij zeker de eerste plaats gemist heeft. Tijdens zie derde periode troffen Van Leeuwen en Leon van Beek beiden één keer doel. WIK bleek slechts tot één tegentreffer in staat. De vierde periode bleef De Gouwe goed overeind, waar het voorheen vaak de wedstrijd verloor. Twee doel punten Van Marcel Verheij brachten de eindstand op 3-7. WADDINXVEEN - Het zaterdag morgen door de Waddinxveense korf balvereniging Korbis voor de zesde maal gehouden schoolkorfbaltour- nooi is in zowel sportief als organisa torisch oogpunt een groot succes ge worden. als vierde geklasseerd. Voor haar bleek echter de balk toch iets te smal, waardoor zij een fikse.duik in de rangschikking maakte. Haar zeer goede sprong, gewaardeerd met een 9.00 (tevens hoogste score van de dag), mocht niet baten. Zij eindigde op een 15e plaats. Door doelpunten van Erik de Boon en Erik van Leeuwen scheidden de Waddinxveners zich reeds in hel eerste part af. Door zenuwen kon De Gouwe echter nog niet echt door drukken. De score werd desondanks langzaam maar zeker opgevoerd. De overwinning stond eigenlijk al na de t-weede periode vast gezien het ver toonde spel. De stand was op dat mo ment 1-3. Louis Polak (Metro, winnaar in 1980) volgde kort daarop met Rut Stigter (Clytoneus). Dit beeld wijzig de gedurende de tweede ronde niet veel en het drietal aan kop gaf na twee ronden nog niet te kennen er een snelle tijd van te zullen maken. Op het laatste rechte eind op de Bosboom Toussaintsingel-Alberdingk Thijmlaan zette Puttemans flink aan en liep daar 18 seconden uit op Groe- nendaal. Bij de jeugd sloot het in de landelij ke C-klasse uitkomende Kwiek 1 de eerste helft af met een 7-3 overwin ning op SVO 2 uit De Meern, waar bij Hans Smit en Tim Daalhof in alle enkelspelen de zege voor zich op eisten en alleen Bas Daalhof 2x z’n meerdere in een SVO-speler moest erkennen. Kwiek 2 bleef in de 2e klasse B aan kop door een benauwde 6-4 zege op Vriendenschaar 6. Kwiek 5 won royaal van TOP 7 uit Haas trecht en blijft daardoor op de loer liggen achter koploper NTTC 2. WADDINXVEEN - Het damesteam van Be Fair-volleybal heeft het in de tweede divisie D nog altijd moei lijk om zich te handhaven. Vorige week werd met 0-3 van Starlift/V 3 verloren. In de promotieklasse heren verloor Be Fair met 0-3 van Radius 2. Ook de vrouwen van Be Fair waren dus kansloos tegen hun tegenstander. Die heette Starlift/Voorburg 3, een team met een gevaarlijke middenaan- val die Be Fair niet kon stuiten. Cockie Smits speelde als aanvalster een redelijke wedstrijd voor de thuis club, die alleen even in het eerste be drijf tegen Voorburg was opgewassen (10-15). Daarna legde de Waddinx veense formatie zich neer bij de over macht van de opponent: 4-15 en 4-15. In de laatste set mocht na een lange afwezigheid Liesbeth van Dier- men weer even haar opwachting ma ken in het Be Fair-team. Bij de mannen in de Zuidhollandse promotieklasse verweerde Be Fair zich goed tegen lijstaanvoerder Ra dius. Een nederlaag konden de Wad dinxveners door het klasseverschil niet ontlopen. Radius zegevierde in Waddinxveen met 0-3 (10-15, 11-15 en 10-15). Volgende week dient Be Fair absoluut van Leython 2 te winnen. Gebeurt dit niet dan is de gradatie niet meer te voorkomen. Jaco Stoter deed bij de junioren mee en bewees daar dat hij hard getraind heeft door met 4.6.25 de eerste prijs weg te halen. Hij dankt zijn eerste prijs aan een goede sprong (8.50) en ringoefening (8.40). Bij de heren hadden Nico Stoter en Peter Verheul het zwaar tegen hun ri vaal van de laatste jaren: Hans Trom- pert uit Rotterdam. Ook deze keer moesten Nico en Peter het hoofd buigen voor Hans. Toch draaiden Ni co en Peter heel goed, zoals de cijfers laten zien. Peter had 3 cijfers boven de 8.5: vrije oefening 8.55, sprong 8.90 en ringen 8.90. Nico had zelfs 4 cijfers boven de 8.5: rek 8.55, sprong 9.20, vrije oefening 8.80 en ringen 8.85. Zij werden met resp. 49.80 en 51.60 tweede en derde. Jammer, maar op zaterdag, 30 maart in Opmeer hebben zij weer een kans op revanche. Twee andere TOOS-turnsters, Sandra Hus en Linda Gorissen, gaven elkaar weinig toe (puntenaantal resp. 29.50 en 29.80), maar zij moesten toch toestaan dat een aantal andere turn sters hen voorgingen in de totaaluit- slag. Vermeldenswaard is het feit, dat zij beiden ruim een 8.0 scoorden op de lange mat. Voor Marion Kaptein, de jongste van de 5 turnsters, was het een duide lijke zaak. Zij doet dit jaar voor het eerst mee in deze categorie. Van de 52 deelneemsters wist zij er tien achter zich te houden. Met 27.70 pnt. nam zij een 42ste plaats in beslag. Uit Korbis-korfbalkring valt nog een goed resultaat te vermelden mid dels het kampioenschap van de ad- spiranten D III ploeg van trainer coach Hans Boterkooper. Temeer krijgt deze prestatie glans omdat de ze ploeg er als enige bij Korbis in slaagde de hoogste plaats op de rang lijst te bereiken. WADDINXVEEN - Zaterdag voor een week werd in het Polderbad in Nieuwerkerk a/d IJssel het 2e pro gramma verzwommen van de SPEE- DO-jaargangwedstrijd. Aan deze wed strijd nam het Waddinxveense De Gouwe deel met 3 leden op evenzo veel starts. Henk v.d. Linde zwom op de 100 m. vlinderslag j. ‘74 een tijd van 2.00,9 en Marike Russcher evenaarde haar pers, record (1.35,8) op de 100 m. schoolslag m.‘72. Marion van Hooft blonk uit op de 100 m. rugslag m. ‘75. Zij zwom een tijd van 1.32,4 (A-limiet) en verbeter de daarmee haar pers, record met 5,1 sec. en het clubrecord met 4,9 sec! En dat was nog niet alles. De volgende dag zwom zij in De Tob be te Gouda, als enige De Gouwe-lid een 400 m. wedstrijd vrije slag m.o. 10 jr. Na 100 m. kwam zij uit op 1.26,4 (A-limiet), de 200 m. zwom zij in 3.09,8 (PR - 33,5 en CR - 10,2). De 400 m. ging uiteindelijk in 6.38,3 (PR - 1.08,3 en CR - 8,7). Uitgaande van de stelregel dat het spelen belangrijker is dan winnen of verliezen had Korbis het idee opgevat om elk deelnemend achttal ‘kampi-~ oen’ te verklaren, welke verklaring vergezeld ging van een fraaie medail le. De te verdienen schoolprijs werd gewonnen door de rooms-katholieke St. Paulusschool aan de Jacob Cats- laan. In een stampvolle sporthal ‘de Sniep’ werden op enthousiaste wijze een groot aantal wedstrijden verspeeld. Vaak konden de vele toeschouwers genieten van leuke en komische spel situaties bij de jeugdige korfballer- tjes. Toch was zo af en toe ook best een pittige korfbalwedstrijd te zien waarin vaak goed werd gespeeld. Korbis kan gezien de grote publieke belangstelling - terugzien op een pri ma tournooi, dat zeker een vervolg - voor de zevende maal - zal krijgen. Voor wie over Korbis inlichtingen wil hebben kan zich bij voorkeur te lefonisch in verbinding stellen met Theo van Griensven, tel. 18917. kwam bij de balk, waar zij 4 keer af viel. Normaal gesproken had ook zij zich kunnen plaatsen voor de provin ciale kampioenschappen. In de juniorenklasse is Angelika Sleeuwenhoek zeer verdienstelijk op een 9e plaats geëindigd met een to taal van 31.50 punten. Zij heeft zich als enige TOOS-turnster in de ze categorie weten te plaatsen voor de provinciale kampioenschappen. Dat de turnsters niet veel op elkaar toegaven blijkt wel uit het feit dat de nummer 5 en de nummer 10 slechts 0.4 punt van elkaar verschil den. Angelika behaalde dit resultaat door goede prestaties op de lange mat en de sprong, waar zij gemiddeld 8.3 liet noteren. tiekclub Antilope gewonnen. De win naar had er 30 minuten en 1 secon de voor nodig om na tien kilometer de finishlijn aan de Alberdingk Thijmlaan te passeren. Tweede werd Groenendaal uit Zevenaar (30.19), derde Rien de Wilt (30.36), vierde Louis Polak (30.51) en vijfde Rut Stigter (30.52). De Langs de Gouweloop had dit keer dus een internationaal tintje. Naast Stef Paepen uit het Belgische Turn hout, die bij de veteranen uitkwam, verscheen dus toch nog onverwachts aan de start bij de senioren de be kende Belgische lange afstandsloper Emile Puttemans. “Ik heb momen teel last van een liesblessure en doe daarom alleen maar mee aan korte wedstrijden, zoals nu de Langs de Gouweloop”, aldus de bekende Belg. Voor het startschot van de wed strijd om 13.00 uur afging, meldden zich in totaal 150 deelnemers (da mes, veteranen en senioren) die in één keer weggingen voor de loop van 10 kilometer (3 ronden). In de eers te helft van de eerste ronde vormde zich al snel een kopgroep van zo’n 12 man, die bij het ingaan van de tweede ronde was uitgedund tot drie: Groe nendaal uit Zevenaar, Puttemans en streekatleet Rien de Wilt van het Woerdense Clytoneus. Bij de dames was de eerste plaats voor Mirjam Onos van RWV uit Rotterdam in 37.42, terwijl Ciska zan Velzen van het Zoetermeerse Ilion als tweede in 38.34 finishte. Saskia White van Te Werve uit Rijs wijk werd hier derde in 38.58 min. Bij de heren-veteranen won de Slie- drechtse atleet W. Hol in 32.10 minuut. Tweede werd M. Zuiderduin van NSL uit Noordwijkerhout en der de Stef Paepen uit Turnhout (Bel gië). Puttemans: “Ik heb hier erg ple zierig gelopen en kom volgend jaar beslist weer naar Waddinxveen”. Om 14.00 uur ging de jeugdpresta- tieloop van start voor de 2 km., ter wijl om 14.15 uur de grote presta- tieloop begon. Hieraan deden in to taal zo’n 175 liefhebbers mee. An tilope kan terugzien op een geslaag de Gouweloop met in totaal ca. 325 deelnemers. middenveld verloor z’n greep op de wedstrijd en de Westlanders roken hun kans. In eerste instantie hield het centrale duo de sterk spelende Erny Dieckman en Aart Bos de weg naar keeper Marcel Straver nog afgesloten, maar in 15 minuten moest men het hoofd buigen. De ach terhoede kon na een massale aanval van ’s-Gravenzande de bal maar niet wegkrijgen uit het doelgebied. Het leidde tot een corner die ook niet goed werd weggewerkt, maar voor de voeten kwam van Rene Dijkhuizen die verwoestend uithaalde en tussen een kluwen van sutlers door de ge- hjkmaker scoorde. Na dit doelpunt trokken de West- lamders zich terug in hun stellingen. Be Fair, dat nu weer de touwtjes in handen kreeg, creëerde zich vele doelrijpe kansen. Het geluk zat ech ter niet mee. Zo kwam Peter Loef millimeters tekort na een haarzuive- re voorzet van Rene v.d Wilk. Werd een vloeiende combinatie tussen Peter Loef en Rene v.d. Wilk beslo ten met een vliegend schot tot cor ner getikt, evenals een kanonsko gel van Valk die door een prachtige safe werd gekeerd. Vijftien minuten voor tijd wisselde trainer Hup Ronald van Dodewaard, die onder applaus het veld verliet, voor Leon Konijn. Een felle Leon ontfutselde de bal van de verdedi ging en plaatste op de volkomen vrij staande Klaas Angenent en in plaats van deze open kans doeltreffend af te werken en zijn prima gespeelde wed strijd te bekronen plaatste Klaas de bal in de breedte terug. Nadat Valk nog rakelings had naastgeschoten blies de uitstekende scheidsrechter de wedstrijd af. Zaterdag gaat Be Fair op bezoek bij Xerxes in Rotterdam, aanvang 14.30 uur. WADDINXVEEN - terpolozevental van zijn opmars voortgezet. Zaterdag werd WIK met 3-7 aan de zegekar gebonden. Binnenkort staat voor de Waddinxveense ploeg de wedstrijd tegen Koudekerk op het programma. Bij winst van De Gouwe maakt de ploeg haar eerste stijging mee op de ranglijst. constateerd dat enkele prominente teams ongeslagen de koppositie in hun groep innemen. Kwiek 1, uitkomend in klasse 1B ontving Moerkapelle 1, verleden jaar gedegradeerd uit klasse IA, op be zoek; een heel lastige tegenstander. Maar dank zij Wim v. W’ageningen, die met 3 overwinningen z’n goede vorm bewees en waaraan Ronald Ver- boon er 2 en Jacques Brand nog 1 zege aan toevoegden, werd het een 7-3 overwinning. In klasse 3C bleef Kwiek 3 makkelijk aan kop door een royale 10-0 zege op Flamingo’s 5 en staat daardoor al 4 punten voor op z’n naaste bela ger. In klasse 3E moest Kwiek 5 het opnemen tegen mede-koploper Vriendenschaar 9. In een gelijkopgaande strijd wist Kwiek pas in de laatste 2 enkelspelen de balans in zijn voordeel te doen doorslaan; een zwaar bevochten 6-4 overwinning. Gezien het feit dat dit reeds de vierde 6-4 zege is, zal dit team er in de 2e helft nog hard voor moeten vechten om zijn koppositie te behouden. Tweedeklasser Kwiek 2 dolf afgelo pen week met 6-4 het onderspit te gen TTVN 3 uit Nieuwkoop. Toch mag dit team met 6 punten uit 5 wedstrijden niet ontevreden zijn, aan- ^gezien zij in de herfstcompetitie met totaal 8 punten op de voorlaatste plaats eindigden. In eerste instantie betekent de voor laatste plaats een handhaven op eers te klasse niveau. Geheel zeker is dat nog niet; veel zal afhangen van het competitieverloop op districtsniveau. De wedstrijd tegen USV was er een van beter niveau. Te meer omdat Korbis vrij gemakkelijk de korf wist te vinden. Het was in de beginfase Jan Minekus die tweemaal achtereen een strafworp wist te benutten; Kor bis daarmede op een 2-0 voorsprong zettend. Een stand die op dat moment beslist verdiend was te noemen, want Kor- bis had zeker de betere kansen. Toen Ria Molenaar daarna zuiver 3-0 liet aantekenen leek Korbis weg te gaan lopen. Dat nu was maar schijn, want USV kwam via 3-1 op 3-3, nadat Jan Minekus nog een fraaie kans op 4-1 had gemist. Het pleit voor Korbis dat niet bij de pakken werd neergezeten; energiek werd USV onder druk gezet en met succes want Jaap Noordam wist uit een doorbraak fraai te scoren (4-3). Eén minuut later gelukte het aan Wim Lebbing, weer herstelt van een opgelopen enkelblessure, 5-3 aan te laten tekenen. Ook Joke Hamer toonde te beschikken over een prima schot (6-4). Jammer was het dat USV vlak voor rust nog tot 6-5 terug wist te komen. Toch zat het er dik in dat Korbis hier een resultaat zou kunnen beha len. Veel zou afhangen van de vraag of de ploeg de zenuwen in bedwang zou weten te houden. Dat laatste leek te lukken toen opnieuw Wim Lebbing de korf wist te vinden (7-5). Een treffer, ontstaan door beslist ge varieerd aanvalsspel waarbij frequent onder de korf, werd afgevangen. Net op het moment dat de toeschouwers zich begonnen af te vragen wie de score voor Korbis verder zou gaan opvoeren, lukte het USV tegen te scoren (7-6). Een dergelijk scoreverloop staat na tuurlijk garant voor veel spanning bij spelers en publiek. Zou Korbis dan opnieuw het initiatief moeten prijsgeven? Gelukkig wist Joke Hamer op deze vraag het enige juiste antwoord te geven door te scoren (8-6). Toen Wim Lebbing daarna zo’n 12 minu ten voor tijd 9-6 liet aantekenen veer de iedereen blij op. Zou dan toch nog in de laatste wed strijd de tweede thuiszegen behaald gaan worden? Dat mocht niet zo zijn, want met enig geluk wist USV nog langszij te komen (9-9). Daar bleef het bij en nu maar afwachten of het eerste klasseschap met nog een jaartje verlengd kan worden. Wederom behaalde het menigeen ver bazende De Gouwe een prima over winning. WIK werd in eigen bad af getroefd. De spelers van De Gouwe lijken vertrouwen te krijgen in eigen kunnen. WSE had kennelijk slecht overwin terd, want de 1-0 nederlaag tegen UNIO was zeker verdiend te noemen. Het begin van de wedstrijd zag er goed uit voor WSE, de ploeg begon met aanvallend voetbal en er waren veel goede combinaties. Toch was UNIO de veel fellere ploeg en juist door die inzet werd WSE terugge drongen. De Oudewaternaren speelden zonder risico. Weg was weg en daar had WSE veel moeite mee. Technisch speelde de oranje-zwarte ploeg beter maar men wist zich geen enkele reële kans te creëeren. UNIO loerde op een countermogelijkheid en daarmee had de ploeg nog succes ook. Een harde knal van Werner v.d. Bosch werd pa niekerig weggewerkt door de WSE- verdediging, de bal lag stil bij de paal en iedereen van WSE bleef verstijfd staan kijken hoe Gerbrand van Lies hout de bal een tikje gaf. De bal rol de achter keeper Ton Kling om, voor het doel langs en tot stomme verba zing van de hele WSE-aanhang gaf de scheidsrechter aan dat de bal de lijn was gepasseerd en door die zwak ke beslissing kwam UNIO op voor sprong. Na rust probeerde WSE een overwin ning te forceren en de ploeg trok massaal in de aanval, daarbij alle ri sico’s nemend. Het hechte verde- digingsbastion van UNIO bleek ech ter onneembaar en de WSE-aanval was deze middag niet creatief genoeg om die verdediging te ontrafelen. De enige die een voldoende haalde was Pim Sluijs. Na een kwartier speelde hij zich door de verdediging heen om in het strafschopgebied onreglemen tair ten val te worden gebracht. De zwak leidende scheidsrechter wilde echter van geen strafschop weten en liet doodgemoedereerd doorspelen. Een fel slotoffensief bracht UNIO wel in de problemen maar niet meer dan dat, kordaat werden alle ballen B is Warni van der Goot. Zij turnde 28.85 punten bij elkaar, met als hoogste waardering een 7.80 voor de lange mat. Na twee toestellen stond zij slechts op een tiende plaats in het klassement, maar door de laatste twee toestellen goed te draaien, wist zij zich als zevende te plaatsen. Babette Fransen heeft zich in deze categorie verrassend als laatste ge plaatst voor de provinciale kam pioenschappen. Zij behaalde dit re sultaat door een goede klassering bij brug en sprong, waar zij gemid deld 7.25 scoorde. Helaas kwamen balk en lange mat iets minder uit de verf, maar deze waren toch nog net voldoende voor een plaats bij de eers te tien. De vierde TOOS-turnster, Rachel Verbaan, wist zich helaas niet bij de eerste tien te scharen. Zij had haar pechdag, wat voornamelijk tot uiting Zaterdag kreeg Be Fair, waarin Ro nald Dodewaard als debutant een glansrol vervulde, het Westlandse ’s- Gravenzande op bezoek. In het be gin van de competitie leed Be Fair daar z’n grootste nederlaag (6-3). Nu werd het 1-1, en hiermede leverde een sterker Be Fair duidelijk een punt in. Want vooral in de eerste helft hadden de Waddinxveners alle troeven in handen. Een sterk spelend Be Fair, waarin naast Ronald van Dodewaard Klaas Angenent schitterde op het midden veld, kwam nadat eerst nog een in zet van de solerende Rene v.d. Wilk van de doellijn was gehaald, in de 17e min. op 1-0 voorsprong. Een vlot lopende combinatie tussen de als een brok graniet spelende Ed v.d. Brink, Peter Loef, Rene v.d. Wilk bracht Ronald van Dodewaard in een droompositie. Koelbloedig scoorde de debutant. Het enige wapenfeit van ’s-Graven zande kwam via een vrije trap. Nadat de “muur” in eerste instantie het schot blokkeerde, werd de bal - ge schonken door Boonstoppel Tokion - slecht weggewerkt. Bij de tweede in zet kwam Be Fair goed weg toen de bal via onderkant lat weer het veld in rolde. Direct hierna kreeg Rene v.d. Wilk twee kansen op een rij. Na gelanceerd te zijn door Klaas Ange nent brak hij alleen door maar met een verwoede duik redde de keeper. De tweede kans was nog mooier. Peter Konijn bracht de bal voor. Rene, vrij voor doel, knalde naast. Hierna was Hans Wouter Valk aan de beurt. Wederom was Klaas Ange nent de aangever, rakelings overge schoten. Uit een combinatie tussen Frans van Woudenberg, Peter Konijn, Hans Wouter Valk werd de inzet van Valk met moeite tot corner getikt. Na rust zakte Be Fair wat af. Het WADDINXVEEN Vandaag in het Weekblad voor Waddinx- veen de tweede aflevering van de speciale rubriek voor huis schakers van de dit jaar 50 jaar bestaande Waddinxveense Schaak Vereniging WS V. In het kort nog even de bedoe ling van deze schaakpuzzels, die zeven weken lang op deze plaats te vinden zijn. Deze schaakpuzzelreeks is uitslui tend bestemd voor huisscha kers. Leden van de Waddinx veense Schaakvereniging mogen niet meedoen. De drie inzen ders die na 7 weken de meeste goede oplossingen hebben inge zonden, komen in aanmerking voor een prijs. Vorige week stond in het num mer van 27 februari de eerste schaakpuzzel. Hier volgt de tweede: weggetrapt en met enkele gevaarlijke counters was het zelfs UNIO dat dichter bij een doelpunt zat dan WSE. De attent keepende Ton Kling wist echter erger te voorkomen, zo dat de stand 1-0 bleef. Zondag 10 maart speelt WSE in de Oranjewijk tegen “runner-up” Haas trecht vanwelke ploeg in de uitwed strijd met 3-3 werd gelijkgespeeld. WSE is dus gewaarschuwd en dient alle zeilen bij te zetten om de koppo sitie vast te houden. De zondagvoetballers van Waddinx veen kenden tegen Stolwijk een overweldigend begin. Na twee minu ten verscheen John Speelman alleen voor de keeper: 1-0. Na dit doelpunt zakte Waddinxveen langzaam weg tot een bedenkelijk niveau. Dit gaf Stol wijk de mogelijkheid enkele keren in de buurt van het Waddinxveen- doel te komen. Trainer Casper Heerma van Voss wist zijn ploeg in de rust zo te inspireren, dat zij prompt weer goed gingen voetballen. Vlak na het eerste fluit signaal "scoorde opnieuw Speelman uit een hoekschop. Kees de Zwart, net in de ploeg gekomen voor Peter Heeren, zorgde na twintig minuten voor 3-0. Tien minuten later was het wederom raak. Een poeier van Wim den Bes ten verdween via de onderkant lat in het doel: 4-0. Even voor tijd mocht Stolwijk iets terug doen via Hans Jonker: 4-1. Voorstopper Wim Bijl liep tegen een boeking op wegens spelbederf. WADDINXVEEN - Nu de Kwiek- tafeltennissers de eerste helft van de voorjaarscompetitie hebben afgeslo ten, kan met genoegen worden ge- WADDINXVEEN In het vorige weekeinde hebben de jeugdteams van TOOS-badminton een zwaar pro gramma afgewerkt. Alleen het 2e team kwam vrij gemak kelijk tot een overwinning in de uit wedstrijd tegen het 2e team van BC Rewic uit Reeuwijk. Alleen de eerste heer zag zijn enkelspel in 3 games verloren gaan. De overige partijen werden echter met overmacht gew'on- nen, hetgeen resulteerde in een 7-1 overwinning. Het 2e team komt dit seizoen uit in klasse C en bestaat uit: Diana Hen driks, Marie-Louise Flipse, Aitze Bouma en Juliën Verwey. Het le team wachtte een pittige tegenstan der in Alphen a/d Rijn, t.w. het 4e team van BC Flair. Aanvankelijk nam het TOOS-team een 2-0 voorsprong door winst in de herenenkels. Daar beide dames echter de damesenkel'verloren kwa men beide partijen weer op gelijke hoogte. Door winst in de eerste mixed-dubbel en de herendubbel nam het team nog tweemaal een voorsprong, doch het team van Flair wist evenzovele keren op gelijke hoogte te komen. De wedstrijd ein; digde derhalve in een 4-4 gelijkspel. Het 3 e meisjesteam ging volledig kop je onder in Woerden tegen het 4e meisjesteam van BC Saturnus. Al hoewel er goed tegenspel werd gebo den kwamen de meisjes om diverse redenen tekort en verloren met 8-0. Het 5e team speelde in dorpshuis “Swanla” te Zevenhuizen eveneens een kansloze wedstrijd tegen het le team van BC Zevenhuizen. Aan ge zien de tegenstanders gemiddeld ruim twee jaar ouder waren, beschikten zij over aanzienlijk meer kracht. Aan TOOS-zijde moest er daardoor te ge forceerd worden gespeeld en alhoe wel zij knap weerstand gaven verlo ren zij toch met 8-0. Bij de senioren kwam alleen het he renteam in actie in de thuiswed strijd tegen het le herenteam van BC Mata Hari uit Zoetermeer. Ook het herenteam maakte weinig kans. Poordat men de zevende partij (een herendubbel) in winst wist om te zet ten redde men de eer en verloor men met 7-1. De punten gingen daarmee verdiend naar Zoetermeer. WADDINXVEEN Tijdens de kring- De tweede TOOS-turnster die zich kampioenschappen B, die afgelopen geplaatst heeft voor de provinciale zaterdag in Lekkerkerk zijn gehou- den, is jeugdturnster Tamara Hamer van TOOS-gymnastiek als tweede in haar categorie geëindigd met slechts 0.4 punt verschil op nummer 1, Ma lika Verweij uit Gouda en voor Ma rike Schaaf, eveneens uit Gouda. In Lekkerkerk plaatsten zich 4 van de 9 TOOS-turnsters voor de provinciale kampioenschappen, die op zaterdag 27 april in Waddinxveen zullen wor den gehouden. sr/sr/z//, '/zz/zz/Z'. In deze tweede schaakpuzzel gaan we het iets moeilijker ma ken. Zwart is aan zet en kan in vier zetten mat geven. Op lossing schaakpuzzel nr. 2 vóór 13 maart inzenden aan: Cees Asscheman, Eksterdreef 16, 2743 DA Waddinxveen. De oplossing van is als volgt: 1 Pf5 - h6 (dreigt pxf7 en mat) Ta8 - f8 2 Tgl - g8 Tf8 - g8 3 Ph6xf7 Het zogenaamde stik- mat. WADDINXVEEN - Het damesteam van TOOS-badminton kwam vrijdag avond in actie tegen het 2e dames team van BC Aigis uit Zoetermeer. Alhoewel 5 partijen in 3 games dien den te worden beslist en de 8e partij wegens tijdgebrek zelfs niet gespeeld kon worden leed het damesteam een 7-1 nederlaag. Het herenteam speel de een week eerder thuis tegen het le herenteam van BC Mata Hari even eens uit Zoetermeer. Ook zij leden toen een 7-1 nederlaag. Afgelopen zondag togen zowel het le als het 4e jeugdteam van TOOS-bad minton naar sporthal “De Springers” te Gouda. Daar wachtte hen de ont moeting tegen respectievelijk het le en 5e team van BC Rijnland. Het 4e team komt dit seizoen uit in klasse E en bestaat uit 4 meisjes: Natasja van Es, Saskia de Heer, Jea nette Smit en Carina Verwey. In een goede wedstrijd liet men het 5e meis jesteam van Rijnland weinig kans en wonnen de TOOS-meisjes verdiend met 6-2. Het le team had het aanzienlijk moeilijker. Na de enkelspelen keek men al tegen een 3-1 achterstand aan. De achterstand werd zelfs nog gro ter door verlies van het eerste ge- mengd-dubbel. Het TOOS-team kwam echter nog goed terug. Een gelijkspel behoorde zelfs tot de mogelijkheden, ware het niet dat de herendubbel in 3 span nende games werd verloren. Hierdoor zegevierde het le team van Rijnland met 5-3. Voor het le team van TOOS betekende dit, na het gelijkspel van vorige week tegen het 4e team van BC Flair uit Alphen, het derde ver- liespunt.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 17