GEMEENTE WADDINXVEEN Waddinxveen: 691 werklozen en 15 nieuwe bedrijven Feestconcert Koorconcert in St. Janskerk met bij 10-jarige De Zilverberk ’’Nobel” BV Jubileum peuter speelzalen werd een mooi feest De Gouwestem Banketbakkerij Van den Berg: 3-maal prijs Een boekenbon? DIVERSEN VERORDENINGEN SPREEKUREN RECREA TIESCHAP BOSPARK INZAMELINGEN INSCHRIJFFORMULIEREN Bijna duizend OPENBARE WERKEN Vacatures Handelsregister GEHANDICAPTENBELEID Bedrijven BELASTINGEN VERGADERINGEN VOLKSGEZONDHEID Bestuur Stichting Luilakvoetbal Boskoop Afhalen op woensdag 13 maart a.s. BESLIST ALLEEN van 16.00 tot 18.00 uur, jongens 7-18 jaar, meisjes 12-18 jaar bij Piet van den Nieuwendijk, Tuinstraat 83, tel. 3756 Dan is er maar één beste keus: Garage Kok en Mercedes-Benz. Met een keuze uit vele modellen voor erg veel betrouwbare kilometers. Met een minimum aan onderhoud. Een logische keus dus. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 6 MAAR F 1985 9 I, de Stichting Behartiging Belangen Peuterspeel- van 39 pro- GRAAG GEGEVEN! KOK C V -BOSKOOP Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum Dinsdag 12 maart 1985, aanvang 20.00 uur in het schoolgebouw. Belangrijke agendapunten: Beleidsnota. Notitie ’’Open vragen enquête”. Afrekening bouw. Regeling betreffende aanwezigheid van docenten bij ’’binnen- schoolse” activiteiten. Benoemingen. Vergadering Op maandag 18 maart 1985 zal de recreatieraad van het Recreatie schap Bospark vergaderen in het gemeentehuis van Waddinxveen. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor het publiek toeganke lijk. Aan de orde zal komen de inrichting van deelgebied West van het Gouwebos. Teneinde de gebruikers van het Gouwebos in de gelegenheid le stel len zich een beeld te vormen van de inrichtingsplannen voor deelge bied West van het Gouwebos liggen de desbetreffende tekeningen met toelichting vanaf 11 maart a.s. ter inzage. In de gemeente Wad dinxveen op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening Herstraatwerkzaamheden In de maanden maart en april 1985 worden herstraatwerkzaamhe den uitgevoerd aan het Raadhuisplein. In verband hiermede zal het plein op maandag 11 maart a.s. afgeslo ten zijn voor alle rijdend verkeer. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. PLANKIER 22-26 BOSKOOP TEL. 01727-2110/3410 NIEUWE BESTEL WAGEN? Alle peuters werden in hun speelzaal ‘s morgens getrakteerd op een voor stelling met de clown Jen de Pater. In de maand januari werden ongeveer 950 personen op de arbeidsmarkt ingeschreven, waarvan ruim 800 op het kantoor Gouda en een kleine 150 op het bureau Woerden. In dezelf de periode verdwenen bijna 900 cliënten weer uit de GAB-bestanden, meer dan 60 procent wegens het vin den van een baan. Reinigingsdienst Met ingang van 1 maart jl. is voor de medewerkers van de dienst van Openbare Werken de zomertijd begonnen. Dit houdt in, dat de werkzaamheden ’s ochtends om 7.30 uur aanvangen. Dit geldt uiter aard ook voor de medewerkers van de vuilnisophaaldienst. U dient er derhalve rekening mee te houden, dat het tijdstip waarop het vuil wordt opgehaald, ongeveer een half uur vroeger zal liggen, dan u in de afgelopen maanden gewend was. na tweederde (64 procent) van de in geschreven werklozen is langer dan een half jaar ingeschreven. Van de vrouwen is 42 procent meer dan een jaar zonder werk, van de mannen zelfs 46 procent. Onder de jongeren doet zich minder langdurige werkloosheid voor. Van de mannen beneden de 25 jaar is 30 procent langer dan twaalf maanden werkloos, van de vrouwelijke jongeren 36 pro cent. Fietsenstalling Ten behoeve van een ordelijke stalling van (brom-)fietsen en ter voorkoming van (brom-)fietsdiefstallen bij het overdekte zwembad zijn burgemeester en wethouders voornemens om op een gedeelte van het terrein voor het overdekte zwembad gedurende het zomer seizoen een bewaakte fietsenstalling te creëren. Een ieder die geïnteresseerd is in de exploitatie van een dergelijke bewaakte stalling wordt verzocht hiertoe een schriftelijke aanmel ding in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders van Waddinxveen, postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. WADDINXVEEN - Het 12 1/2-jarig bestaan van de Stichting Behartiging Belangen Waddinxveense Peuterspeel zalen is vorige week donderdag in Ke telbinkie, Pieter Pierebas en Kabou- terhof feestelijk en enthousiast ge vierd. Burgemeester C.M. van der Linden; le vrijdag van de maand en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. De daling van het aantal werklozen ten opzichte van januari 1984 heeft zich naar verhouding het sterkst vol trokken in het rayon Gouda (- 608), tegen een daling met “slechts” 23 in het rayon Woerden. Een opmer kelijk verschil tussen de beide rayons is het aandeel van de vrouwen in de rayonale werkloosheid. 32 Pro cent in het rayon Gouda en cent in het rayon Woerden. ZEVENHUIZEN - Zaterdagmiddag 9 maart om drie uur wordt aan de Noordelijke Dwarsweg 80 in Zeven huizen ter gelegenheid van het 10- jarig bestaan van ‘de Zilverberk’, het in gebruik nemen van de geheel ge renoveerde winkel en de opening van de tuinmeubelshow, een concert ge houden waaraan meewerken het Zoe- termeers mannenkoor onder leiding van Nan van Groeningen, en de pia nist Rob van Dijk. De toegang is gratis. Collectevergunning De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan het Reumafonds vergunning ver leend voor een collecte in de periode 11 tot 17 maart 1985. Feest bij de peuters ter gelegenheid van het I2'/2-jarig bestaan zalen Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). Jen de Pater en Karin de Rooy gaven samen een poppenkastvoorstelling van ‘Pippi ‘t Clowntje’; Pippi veran derde van een piepklein clowntje in een echte clown, die achter de pop penkast tevoorschijn kwam. Niet al leen de ‘eigen’ peuters konden hier van genieten, want ‘s middags was er een extra voorstelling, waar iedere Waddinxveense peuter welkom was. Tot grote vreugde van leidsters en be stuursleden liep het zaaltje aardig vol. GOUDA - Op zaterdagavond 16 maart om kwart voor acht houdt in de Goudse St. Janskerk de Koninklijke Christelij ke Zangersbond een koorconcert met verschillende gemengde koren, ook het Chr. Waddinxveens Mannenkoor ”De Gouwestem” medewerking verleent. De alt Map Baks zal solistisch optreden en het orgel wordt bespeeld door Her man van Vliet. De kerk is vanaf 19.00 uur open en het concert begint om 19.45 uur. Toegangsbewijzen zijn a 5,- verkrijg baar bij de koorleden van ”De Gouwes tem” en bij: W. Kooiman, Groensvoor- de 128 - telefoon 16390 en N.J. Vavier, Brugweg 9 - telefoon 14114. Advertenties in de nieuwe gemeentegids Omdat de vaak geraadpleegde gemeentegids een uitstekend recla- me-medium kan zijn voor de plaatselijke middenstand en industrie wordt daarin ruimte gereserveerd voor advertenties. Holland Advertising B.V. uit Den Helder, welk bureau in samen spraak met de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie ook de redactie van de gids verzorgt, is inmiddels gestart met de advertentie-acquisitie. De heer G. Haakman van genoemd bureau zal de potentiële adver teerders onder de plaatselijke middenstand en industrie benaderen om een vrijblijvende afspraak voor een persoonlijk gesprek te ma ken. Adverteerders kunnen desgewenst ook zelf het initiatief ne men voor het maken van een afspraak. Holland Advertising B.V. is telefonisch bereikbaar onder nummer 02230-32324. Commissie voor welzijnszaken Donderdag 7 maart 1985, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Sport overdag. Stand van zaken m.b.t. herstructuering. Tussentijds verslag bezuinigingspogingen exploitatie zwembaden/ tennishal. (Behandeling in gezamenlijke vergadering met commissie finan ciën). De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Marktverordening Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis dat gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, af deling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage ligt en tegen betaling der kosten verkrijgbaar is de door de gemeenteraad op 20 november 1984 vastgestelde verordening tot tweede wijziging van de Verordening regelende het marktwezen in de gemeente Waddinxveen. De wijzigingsverordening heeft betrekking op de wijze waarop be voegdheden aan de marktmeester kunnen worden toegekend. Op 29 januari 1985 is door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de ontvangst van deze wijzigingsverordening bericht, hetgeen ver eist is op grond van de gemeentewet. De wijzigingen treden in werking op 9 maart 1985. ’s ochtends tussen 8.30 en 12.30 uur. In de gemeente Boskoop op Afdeling 1 (algemene en juridische zaken en ruimtelijke ordening) ’s ochtends tussen 9.00 en 12.15 uur. Eventuele op- en of aanmerkingen ten aanzien van de plannen kun nen, bij voorkeur schriftelijk, worden kenbaar gemaakt bij het se cretariaat van het Recreatieschap gevestigd in het gemeentehuis van Waddinxveen, Raadhuisplein 1, 2741 HR Waddinxveen. Op grond van het Reglement van Orde bestaat voor niet-leden de gelegenheid om tijdens de recreatieraadsvergadering het woord te voeren voordat met de behandeling van het inrichtingsplan wordt begonnen. Indien men van deze mogelijkheid gebruik wil maken, dient men uiterlijk drie uur voor de aanvang van de vergadering, on der opgave van naam en adres, zich aan te melden bij de voorzitter van het recreatieschap, te weten de burgemeester van Boskoop, de heer J.H. Reinders, tel. 01727-2950. Een veertigtal moeders en een enkele vader hadden hun peuter meegeno men. Terwijl alle volwassenen ‘n kop je koffie en alle peuters een schaaltje chips nuttigden, voerden de clowns hun ‘act’ nog eens op. Na een klein uurtje plezier zagen we al deze peuters met SBBWP-pet en vlaggetje vertrekken. Van enkelen, weten de leidsters zelfs dat ze terug zullen komen op een van de drie peuterspeelzalen. register (in- en uitschrijvingen), in ja nuari 1985 met circa 77 toegenomen. Het aantal mutaties in deze maand is opmerkelijk hoog. Er werden 160 nieuwe bedrijven ingeschreven, ter wijl er 109 bedrijven verdwenen. Per saldo nam het aantal ingeschreven be drijven in het handelsregister aldus toe met 51. Ter vergelijking: in 1984 werden gemiddeld per maand circa 100 bedrijven ingeschreven en gemid deld circa 65 uitgeschreven. In de cijfers is niet verwerkt de toe name van het aantal ingeschreven on dernemingen met 258 als gevolg van de uitbreiding van het district van de Goudse Kamer per 1 januari 1985 met de voormalige gemeente Krim pen a/d Lek, die vanaf die datum met Lekkerkerk de gemeente Neder- lek vormt. De mutaties hebben uitsluitend be trekking op ondernemingen met min der dan 20 werknemers. Vooral de oprichting van veel eenmanszaken zorgde ervoor dat een positief saldo van 51 nieuwe ondernemingen resul teerde. Opmerkelijk is vooral het gro te aantal nieuwe detailhandelsvesti- gingen (30); per saldo nam het aan tal winkels met 16 toe. Andere bran ches met een grote toename waren: de zakelijke dienstverlening (per sal do een toename van 20), de houd stermaatschappijen (9) en de gtoot- handel (7). Uitbreiding en inkrimping van het aantal werkzame personen bij onder nemingen na inschrijving in het han delsregister worden niet vermeld. Faillissementen worden geregistreerd na ontvangst van de melding van de uitspraak van het faillissement door de arrondissementsrechtbank. Het district Midden-Holland omvat de gemeenten: Bergambacht, Bleis- wijk, Bodegraven, Boskoop, Drie- bruggen, Gouda, Moerkapelle, Moor drecht, Nederlek, Nieuwerkerk a/d IJssel, Ouderkerk, Reeuwijk, Schoon hoven, Vlist, Waddinxveen, Woerden en Zevenhuizen. Volgens de Wet Handelsregister zijn ingeschreven: alle ondernemingen, die in Nederland zijn gevestigd, een filiaal of bijkantoor hebben, dan wel vertegenwoordigd worden door een handelsagent, die gemachtigd is tot het sluiten van overeenkomsten dan wel behoren ahn een in Nederland ge vestigde rechtspersoon of vennoot schap. De inschrijvingen moeten plaats vinden bij iedere Kamer in welker gebied de onderneming geves tigd is. Niet ingeschreven zijn die onderne mingen welke aan een publiekrech telijk lichaam behoren, die waarin uitsluitend landbouw of visserij door een natuurlijk persoon als enige eige naar wordt bedreven en ten slotte die waarin uitsluitend straathandel in de vorm van venten wordt uitge oefend door de ondernemer of le den van zijn gezin. Ook uitgezonderd zijn de vrije beroepsbeoefenaren, voorzover niet in de vorm van een rechtspersoon georganiseerd. Op woensdagavond 20 maart 1985, om 19.00 uur zal in het gemeen tehuis wederom een overleg gehouden worden over het gehandicap tenbeleid in Waddinxveen. Inwoners van Waddinxveen, vertegenwoordigers van gehandicap tenorganisaties en andere belanghebbenden en belangstellenden worden uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn en aan dit overleg deel te nemen. De agenda voor dit overleg luidt als volg): 1. suggesties voor aanpassingen/voorzieningen in de gemeente; 2. verkeerssituatie wijk Zuidplas; 3. brief N.S. over reismogelijkheden gehandicapten; 4. initiatieven belangengroep gehandicapten; 5. spreekuur Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Zuidplas t.b.v. gehandicapten; 6. voorzieningen t.b.v. gehandicapten in gymlokalen. Het gemeentehuis is toegankelijk voor rolstoelgebruikers. WADDINXVEEN/GOUDA Waddinxveen telde in de eerste maand van dit jaar 691 inwoners zonder werk: 447 mannen en 244 vrouwen. Een jaar geleden waren dat er nog 725 (488 mannen en 237 vrouwen). In de maand januari kon Waddinxveen 15 nieu we bedrijven verwelkomen. Omdat ven is 1 ten. Deze cijfers zijn Gewestelijk Arbeidsb Begin januari werden op het arbeids bureau ongeveer 470 vacatures ge teld, welke op dat moment nog niet waren vervuld. Meer dan 100 daarvan waren opgegeven door bedrijven, welke niet in Midden-Holland zijn ge vestigd. In de loop van de maand werden door bedrijven en instellin gen 175 nieuwe vacatures gemeld, waarvan bijna een kwart van indus triële bedrijven, 17 procent van han delsbedrijven. Het aandeel van de dienstverlening was 45 procent. Van de meer dan 215 personeelsaan- vragen, welke in januari kwamen te vervallen, werd 40 procent vervuld via actieve bemiddeling van het GAB. Het aantal geregistreerde vacatures moge in de maand januari wat zijn teruggelopen, in vergelijking met een jaar geleden zijn er twee keer zoveel vacatures in behandeling. Er is nu veel meer vraag naar metaalbewer kers, onderwijskrachten en kantoor personeel. Het totaal aantal arbeidsplaatsen in het bedrijfsleven in Midden-Holland is, volgens de mutaties in het handels- Voorlichting c.q. bijstand Ambtenaren van de Rijksbelastingdienst zullen ten gemeentehuize zitting houden t.b.v. het geven van voorlichting c.q. bijstand voor de aangifte van inkomstenbelasting. De zittingen zullen worden gehou den op vrijdagmorgen 8 maart, 15 maart en 22 maart van 09.00 tot 12.00 uur. Commissie voor de financiën Donderdag 7 maart 1985, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Rekening 1983 dienst Openbare Werken. Rekening 1983 Gemeentelijk Grondbedrijf. Rekening 1983 Gemeenschappelijk Antenne-Systeembedrijf. Aanvullend krediet vervanging motormaaiers. Aanschaffing motorwals tennisbanen. Krediet ad 5.000,- Sport Overdag (eenmalige proef). Krediet ad 45.500,- herziening factorentabellen O.G.B. Vaststelling exploitatievergoeding bijzonder g.l.o. 1983 en defini tieve vaststelling extra vergoeding artikel 101, 4e lid, L.O.-wet 1920 over 1973 t/m 1977. Vaststelling vergoeding vakonderwijs 1982 en 1983. Subsidiëring Zuidhollands Verzetsmuseum. Subsidiëring tentoonstelling te organiseren door 5-mei comité. Grondverkoop aan de heer G. van der Torre. Krediet uitvoering rioleringswerken Bredeweg. Tussentijds verslag bezuinigingspogingen exploitatie zwembaden/ tennishal. (Behandeling in gezamenlijke vergadering met commis sie Welzijnszaken). WADDINXVEEN - Uit het handelsre gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland blijkt dat nieuw is ingeschreven ’’Nobel” BV, Rotterdam. Omschrijving bedrijf: groot- en detailhandel in geluidsdra gers. Maatschappelijk kapitaal: 175.000,-, waarvan geplaatst/gestort 35.000,-. Directeur: A. Nobel te Piershil. Filiaal/bijkantoor Waddinx veen, Groehsvoorde 16. Inenting Rubella voor meisjes geboren in 1974 Op woensdag 13 maart 1985 bestaat in het Groene Kruisgebouw, Stationsstraat 12, van 13.30 tot 14.30 uur gelegenheid tot kosteloze inenting tegen Rubella voor meisjes geboren in 1974. Inenting van meisjes tegen rode hond biedt een goede bescherming tegen besmetting, ook op latere leeftijd, waardoor een aantal com plicaties tijdens de zwangerschap kan worden voorkomen. Aan de kinderen is inmiddels een oproep verzonden. De inentingspapieren moeten worden meegebracht! Inlichtingen: Gemeentesecretarie, bureau Burgerzaken, tel. 14433, tst. 249. WADDINXVEEN - Banketbak kerij Van den Berg, die dit jaar het 100-jarig bestaan viert en zaken heeft in het winkelcentrum ”de Passage” en de ’’Luifelbaan”, heeft drie mooie prijzen in de wacht weten te slepen. Op de vorige week gehouden West- nederlandse Bakkersdagen in de Leidse Groenoordhal heeft ban ketbakker Ton van den Berg een eerste prijs, een derde prijs en een eervolle vermelding behaald met diverse banketprodukten. Een eerste prijs werd behaald met een paasgebakstuk dat bijzonder in de smaak viel bij de jury. Het paas gebakstuk was gemaakt van mosco- visch gebak met marsepein en was gevuld met abrikozenmoes en cho colade- en ananascrême. Een der de plaats werd behaald met een vruchtentaart, die gevuld was met room en een extrakt van 10 ver schillende vruchten. Een eervolle vermelding was er verder in de etalageklasse van het Bedrijfsschap voor de Banketbak kerij. Het etalagethema was: Bij ons is de lente al begonnen. De eta lage werd opgesierd met een gele- genheidstaart, lente gebakstukken, saucijzenbroodjes, truffels en amandelbanket. er 6 bedrijven werden opgehe- het aantal Waddinxveense bedrijven per saldo met 9 toege nomen. Deze cijfers zijn afkomstig uit de maandoverzichten van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda en de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Holland. Gedurende de maand januari nam de werkloosheid in het GAB-gewest Gouda met 71 toe. In de overeen komstige maand van het vorig jaar was de stijging iets groter (88). Er zijn nu 46 bouwvakkers meer inge schreven en er is iets groter aanbod horecapersoneel en personeel in alge mene dienst, een gebruikelijke ont wikkeling in deze periode van het jaar! In de meeste andere beroeps groepen bleef de werkloosheid met een beperkte daling in de catego- riën onderwijzend- en kantoorperso neel (samen - 33). Ten opzichte van januari 1984 is de werkloosheid met 641 afgenomen; die daling is in alle beroepsgroepen terug te vinden, behalve onder het horecapersoneel (plus 30) en onder het sociaal-geneeskundig personeel (plus 32). Dat de werkloosheid zo veel lager is dan een jaar geleden is voor 90 procent toe te schrijven aan de ontheffing van de inschrijfplicht voor werklozen, die 57 1/2 jaar of ouder zijn. Het aantal 50-plussers is nu 546 lager dan januari vorig jaar; ook onder de jongere werklozen deed zich een da ling voor en wel met 271, ofwel 9 procent. Het is triest te moeten con stateren dat het aandeel van de leef tijdsgroep van 25 tot 50 jaar voort durend toeneemt: zowel in absolu te aantallen (plus 176), als naar ver houding (vorig jaar 48 procent van het totaal, nu 53 procent). Overigens, in januari nam het aantal werkloze schoolverlaters met 85 af tot 915. Een jaar geleden waren er 977 personen, die na de schoolop leiding nog niet gewerkt hadden. Bij-

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 3