®N207 Geen werk voor 672 W’veners, 10 SCHAKERS VIEREN 50-JARIG BESTAAN (1 N207JB bedrijven erbij Gemeente: Vrijwel geen leegstaande bedrijfspanden Donderdagavond kolderschaakavond NCVB in teken van Pasen Smit’s Glas en Lentefeest geslaagd op kleuterschool Uitspraken over de Verlichting KINDERTHEATER EN 4-DAAGSE WERKSHOP IN DE BONKELAAR Kerngroep Aanstelling bedrijfscontactman is nu op handen VOORJAARS- ACTIE VAN RABOBANK Toi-Toi met ”Wat doen we met tante?” Bingo-avonden in wijk- gebouw Zuid Rotterdam 21 Den Haag 28 Amsterdam 44 Boskoop* Alphen i3 Gouda s I A Utrecht37 -r Goede relatie Kolderschaakavond Bedrijfsterreinen Programma Bedrijvig Sterke punten Schade aan uw auto vereist I r-y deskundige reparatie p7"—- Workshop Vacatures Handelsregister Jeugdwerkloosheid Tom Tippelaar A I I /i GLASBEEK AUTOSCHADE J geeft deze foto in het Midden-Holland Magazine I Een aantal weken lang is dus reeds in jrrmi Maar niet alle bedrijven zoeken naar bestaande panden. Bedrijfsterrein is er nodig en dat is een van de punten waar voor Waddinxveen soms tegen de ver drukking in een harde strijd heeft gele verd. Met als resultaat, dat er nu een schitterend, goed bereikbaar bedrijven terrein van 23 ha op nieuwe bewoners ligt te wachten. De naam: Coenecoop. Een directe aansluiting op de autowe gen naar Utrecht, Rotterdam en Den Haag via de oude brug over de Gouwe is thans in aanleg. Faam) en Meubelindustrie Waddinx veen BV. In het artikel wordt ook gewezen op de goede relatie die er tussen gemeente en bedrijfsleven bestaat: uit onderzoeken blijkt het gemeentebestuur als ’;’be- drijfsminded” te worden aangemerkt. de flinke vermindering van het aantal werklozen in de Krimpenerwaard- ge meenten. Een jaar geleden nog samen 1.468, nu 1.147, dat wil zeggen 22 pro cent minder. Kolderschaak is een partij schaak die normaal wordt begonnen maar die steeds door een gong of een fluitje wordt onderbroken. Na dit signaal wordt er een zet voorgeschreven die ie dereen op het bord moet uitvoeren, bijv, ’zet de dame op veld e5’. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 27 MAART 1985 bedrijfsgebouwen, alsmede aan een belangstellende ondernemer anderhalf jaar registreren door de idrijfspanden meer .en worden geïnformeerd. den-Holland Magazine, welk blad on der auspiciën van de Stichting Midden- Holland Promotie wordt uitgegeven voor het bedrijfsleven. ”Het is wel gebeurd dat bedrijven ‘s ochtends om informatie vroegen om ‘s middags te melden dat er een pand was gehuurd”, zo staat er in het artikel dat meldt dat Waddinxveen goed voor be drijven is en ingaat op het bedrijven park Coenecoop, de centrale ligging van Waddinxveen en het feit dat dit Gouwedorp een leefbare gemeente vormt. Over het positieve en actieve beleid ten aanzien van het bedrijfsleven wordt bij voorbeeld gemeld: ’’Niet in de vorm van vrijblijvende en loze bewoordingen, maar in daden en reële voornemens. Waddinxveen is een van de weinige ge meentes, die dat beleid zwart op wit in een nota zette: een lijvig boekwerk van 160 pagina's, dat afgelopen najaar on der de titel ’’Werken in Waddinxveen” verscheen”. In het Midden-Holland Magazine zegt Waddinxveen zich te realiseren dat het streven naar zoveel mogelijk arbeids plaatsen ten nauwste samenhangt met de wijze waarop het bedrijfsleven tege moet wordt getreden. Men zegt in de nota ’’Werken in Waddinxveen” dan ook, dat de gemeente de voorwaarden voor de uitoefening van economische activiteiten waar mogelijk en maat schappelijk verantwoord zal kunnen verbeteren. WADDINXVEEN - De Waddinxveense Schaak Ver eniging WSV viert dit jaar haar vijftigste verjaardag. Een halve eeuw schaken in verenigings verband is iets wat natuurlijk gevierd moet worden. Vandaar dat de Wad dinxveense Schaakvereniging een jubileumcommissie in het leven heeft geroepen bestaande uit Paul van Deelen, Cees Asscheman, Gijs Besemer en Luit Bloem. Zij hebben een jubileumprogramma gemaakt dat er zijn mag! Niet minder dan 8 jubileumactiviteiten zullen in de komende weken hun beslag krijgen. Tot woensdag 17 april Schaakpuzzelreeks. In het Weekblad voor Waddinxveen voor de huisscha- kers in Waddinxveen en omgeving. Donderdag 28 maart Kolderschaakavond in het Anne Frank- centrum. Aanvang: 20.00 uur. Een avond waarbij de meest dolle capriolen op het schaakbord worden uitgevoerd. Donderdag 4 april Uitwisselingswedstrijd met de damver eniging Excelsior in het Anne Frank- centrum. Aanvang: 20.00 uur. De scha kers van WSV dammen maximaal 1 uur tegen de dammers van Excelsior en de dammers schaken 1 uur tegen de scha kers. Donderdag II april Feestavond in het Anne Frank-cen- trum. Aanvang: 19.30 uur. Een gezelli ge avond met diner waarbij introdu- cé(e)s van harte welkom zijn. Zaterdag 13 april Receptie in het Anne Frank-centrum. WADDINXVEEN/GOUDA - Smit s Glas- en Verlichtingsindustrie BV, Waddinxveen, heeft het filiaal aan de Kleiwegstraat in Gouda opgeheven. Dit meldt het handelsregister van de Kamer van Koophandel en fabrieken voor Midden-Holland. Een moment uit de voorstelling met Tom Tippelaar. Waddinxveen is een bedrjvige gemeen te en dat ook altijd al geweest. Zo'n dui zend bedrijven zijn er thans gevestigd, doorgaans kleinere bedrijven, waarvan tweederde deel in de dienstverlenende sector opereert. De agrarische sector volgt met 20 en de nijverheid met bij na 15 In laatstgenoemde sector gaat het vooral om bouwbedrijven, hout- en meubelindustrie. het Weekblad voor Waddinxveen een schaakpuzzelreeks voor huisschakers gepubliceerd. Op donderdagavond 28 maart zal, zoals reeds in het programma is aangekondigd, in het Anne Frank- centrum een kolderschaakavond wor den gehouden voor de leden van WSV. De avond begint om 20.00 uur en staat onder leiding van Gijs Besemer. Een uitwerking in de praktijk is daarvan bijvoorbeeld de vlotte medewerking van het gemeentelijk apparaat, die in verschillende gevallen van doorslagge vende betékenis bleek*te zijn voor be*' drijven om zich in Waddinxveen te ves tigen. Een wel heel goed voorbeeld van de waarde, die de gemeente hecht aan het wegnemen van drempels voor het bedrijfsleven, is de op handen zijnde aanstelling van een gemeentelijk con tactman. Voortgekomen uit een wens van het bedrijfsleven naar een functi onaris, tot wie men zich kan wenden voor informatie in het algemeen en bij wie men informatie kan vragen indien de behandeling van een aangelegenheid niet naar verwachting verloopt. Een reële kijk van het gemeentebestuur op het bedrijfsleven komt ook naar vo ren uit de sterkte/zwakte analyse in de nota "Weren in Waddinxveen”. Sterk komt Waddinxveen daarin naar voren op de punten diversificatie van het be drijfsleven, economische groei, werk gelegenheidsontwikkeling, een be roepsbevolking van een kwalitatief goed niveau, bedrijfsvestigingssituatie voor nieuwe bedrijvigheid en de ligging van de gemeente. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Op dit moment sparen vier van de tien Nederlanders bij de Rabobank. Om het kiezen van de juiste spaarrekening een voudig te maken heeft de bank vier dui delijke spaarvormen. Met rentepercen tages die variëren van zo'n 3 tot ruim 7,5 procent (dat kan wisselen). De achterli- oggende gedachte is simpel: wie het geld lang kan missen krijgt nog meer rente dan degene die het geld kort kap missen. Er is zelfs een rekening die méér sparen direct beloont met méér rente. Ovr spaarzin gesproken... WADDINXVEEN - Over de tien jarige Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen zijn on der meer deze uitspraken gedaan: ”In de jarenlange relatie tussen de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen en de Neder landse Organisatie voor Internati onale Ontwikkelingssamenwerking NOVIB zijn wij steeds meer onder de indruk geraakt van het werk dat de Kerngroep verzet op het terrein van ontwikkelingssamenwerking. Het is niet voor niets dat Waddinx veen regelmatig als voorbeeld dient voor andere gemeenten en groepen in Nederland”. Dr. Sj. Theunis, al gemeen secretaris NOVIB (najaar 1984). ’’Activiteiten die bewustwording bevorderen van onze medeverant woordelijkheid voor rechtvaardige verhoudingen over de gehele wereld en de problematiek van de ontwik kelingslanden verdienen een blij vende steun, ook in financiële zin”. Beleidsprogramma 1982-1986 van het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen (na jaar 1982). ”In 1985 zal de Kerngroep Ontwik kelingssamenwerking Waddinx veen 10 jaar bestaan. Ook in 1985 zullen er weer veel activiteiten ver richt worden om de betrokkenheid van de Waddinxveense bevolking te vergroten. Juist in een periode waar de eigen economische problemen veel aandacht vragen, mag de inte resse in de Derde Wereld-proble- matiek niet verslappen. Het is ver heugend te constateren dat bij de jeugd de bewustwording goede voortgang boekt. Ons college zal ook in 1985 de activiteiten van de Kerngroep van harte ondersteu nen”. Nota begroting 1985 van het college van Burgemeester en Wet houders van Waddinxveen (najaar 1984). Waddinxveen kon zich in 1984 verheu gen in een fors verstigingsoverschot van nieuwe bedrijven. Volgens gegevens van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland kwamen er dat jaar 110 bedrijven binnen en vie len er 46 door vertrek of opheffing af, aldus resulterend in een netto toename van 64 bedrijven. Een paar namen van bekende bedrijven die zich in de afgelo pen periode in de gemeente vestigden zijn Schuttelaar (suikerwerken), Frans Maas (transporten), Gouda Kaarsen, De Marskramer (onderdeel Hobo Zo centraal ligt Waddinxveen, zo geeft deze foto in het Midden-Holland Magazine aan. Getoond wordt de ANWB-bewegwijzering op de Henegouwerweg bij de hefbrug. Waddinxveen is dan ook zeer centraal gelegen: pre cies tussen de vier grote steden (Rotterdam 25 km, Den Haag 27 km, Utrecht 40 km en Amsterdam 50 km); op slechts 37 km van Schiphol en maar 25 km van de Rotterdamse luchthaven verwijderd; aan de Gouwe (met goede laad- en los faciliteiten) als een der belangrijkste noord-zuid waterwegen en aan de autowegen A12 en A20 en met goede aansluitingen daarop. Het resultaat van een actief gemeente lijk beleid, dat passief, maar uiterst be langrijk wordt gesteund door de uitste kende ligging van Waddinxveen, inclu sief het nieuwe bedrijventerrein in de Randstad. Aanvang 15.30 uur, einde 17.(X) uur. Donderdag 18 april Simultaanwedstrijd met John van der Wiel in het Anne Frank-centrum. Aan vang 20.00 uur. Maximaal 40 leden win nen of remise spelen tegen John van der Wiel. Zaterdag 20 april Simultaanwedstrijd met Eric Karstan en Rob van Keulen in het Anne Frank- centrum. Aanvang 14.00 uur. Voor huisschakers en jeugdspelers. Zijn er meer dan 40 deelnemers, dan zullen topspelers van WSV deze voor hun re kening nemen. Prijzen voor diegenen die winnen of remise spelen. Donderdag 25 april Uitreiking prijzen schaakpuzzelreeks in het Anne Frank-centrum. Aanvang: 20.00 uur. Uitreiking prijzen aan de drie beste inzenders van de schaakpuzzel reeks. Op woensdag 10, donderdag 11, vrij dag 12 en zaterdag 13 april houdt het internationaal theatergezelschap ‘The Phone Booth’ in De Bonkelaar een theaterworkshop voor jongeren van 12 t/m 17 jaar. (Deelnamekosten f 25,-). ‘The Phone Booth’ is een in ternationaal theatergezelschap, waar van de leden afkomstig zijn uit Enge land, Duitsland, Joegoslavië, Neder land en zelfs uit de V.S. De groep brengt een veelzijdig repertoire, va riërend van serieus tot rasechte come dy. Een workshop houdt in dat je, met z’n allen, vier dagen behoorlijk in tensief bezig bent met in elkaar zet ten van een eigen theaterproduktie, waarbij alle fijne kneepjes en tech nieken van het theatergebeuren je worden bijgebracht; acteren, impro viseren, maar ook bijv, de kunst van het klappen uitdelen en ontvangen, vechten, vallen, (dit alles ‘in comple te safety’, aldus de leden van Phone Booth, want het is en blijft theater spel). Hoe het uiteindelijke stuk eruit gaat zien is van tevoren niet bekend; er wordt zoveel mogelijk uitge.gaan van de interesses en ideeën van de deel nemers, welke vervolgens verwerkt worden tot een kloppend en “pre sentabel’ geheel. Vier dagen keihard werken dus. Maar het is ontzettend leuk en zeker niet voor niets: Op za terdagmiddag wordt het stuk gepre senteerd en uiteraard kunnen fami lieleden, vrienden en kennissen dan komen kijken. Het aantal geregistreerde vacatures is iets gedaald ten opzichte van vorige maand, maar ligt nog ruim boven het ni veau van een jaar geleden. Begin febru ari werden plm. 430 vacatures geteld, welke op dat moment nog in behande ling waren. Meer dan 100 daarvan wa ren opgegeven door bedrijven en instel lingen, die niet in het G.A.B.-rayon zijn gevestigd. In de loop van de maand werden 250 nieuwe vacatures gemeld; dat is twaalf per dag gemiddeld. Van de 290 vacatu res, die in februari kwamen te verval len, werd 40 procent vervuld door actie ve bemiddeling van het G.A.B. Het aantal arbeidsplaatsen in het be drijfsleven in Midden-Holland is, vol gens de mutaties in het handelsregister (in- en uitschrijvingen), in februari 1985 met circa 27 afgenomen. Het aantal bedrijven nam in die periode toe met 15, het saldo van 107 inschrij vingen en 92 uitschrijvingen. Ongeveer de helft van het aantal nieuwe onderne mingen betreft eenmanszaken. Het aantal werkzame personen verminder de met circa 27, voornamelijk als gevolg van het vertrek van twee bedrijven met tussen de 20 en 49 werkzame personen. De groothandel (met 14); de detailhan del (13), de exploitatie van- en handel in onroerend goed (eveneens 13) en de za kelijke dienstverlening (met 17) kenden de meeste nieuwe inschrijvingen. Bij de detailhandel en de groothandel stond hier een vrijwel gelijk aantal uitschrij vingen tegenover. Opmerkelijk waren voorts de toename van het aantal be drijven in de land- en tuinbouw met 7 en de afname van het aantal bouwbedrij ven met 6. Bij de grotere bedrijven was het vertrek te melden van een bedrijf in de onder wijssector uit Bodegraven en van een onderneming in de hout- en meubelin dustrie uit Waddinxveen, beide met tus sen de 20 en 49 werknemers. WADDINXVEEN - De ledenvergade ring van de Nederlandse Christenvrou- wenbond (NCVB), afdeling Waddinx veen, stond ditmaal geheel in het teken van Pasen. De bijzonder mooie liturgie ”Zegt zijn discipelen dat Hij leeft” werd verzorgd door mevrouw M. Pastoor- Brouwer uit Woubrugge en N. Have naar uit Waddinxveen. De volgende vergadering is op woens dag 17 april in De Hoeksteen. De heer M. Beunder uit Bodegraven zal dan spreken over de ’’Flora en Fauna van de Nieuwkoopse Plassen”. Verder zal er deze avond nog een grote ’’stekje- smarkt” worden gehouden. De op brengst hiervan is bestemd voor het NCVB-project in Haïti. WADDINXVEEN - In dit voorjaar maakt ook de Waddinxveense Rabo bank van rijksdaalders tientjes, zo is in een persbericht meegedeeld. En dat zes weken lang. Om precies te zijn tot woensdag 1 mei. Van oorprong een spaarbank, wil de Rabobank met deze opvallende actie de spaarzin onder de mensen aanwakkeren. Ook niet-cliën- ten komen ervoor in aanmerking. Hoofdrol in de spaaractie speelt een for se kartonnen rijksdaalder uit 1962. De ze reuzegrote munt met een doorsnede van bijna 10 centimeter plofte aan het tttgin van de actie in bijna elke Ned«r- M landse brievenbus. Het hart van deze rijksdaalder biedt ruimte aan een échte rijksdaalder. Wie die meeneemt naar de bank en op een nieuwe spaarrekening zet, krijgt meteen een tientje op die rekening. Wanneer men automatisch gaat sparen krijgt men eveneens f. 7,50 aangebo den. En voor wie dat al deed ligt er f. 7,50 gereed op voorwaarde dat het spaarbedrag met minimaal f. 25, wordt verhoogd. Om iedereen gelijk te behandelen geeft de Rabobank de pre mie slkechts éénmaal. Zo‘n ingreep heeft natuurlijk geweldige gevolgen vor het verloop van de partij, maar het blijft niet bij één ingreep. Ie mand die geheid verloren staat kan door een dergelijke ingreep plotseling ge wonnen staan, zo verrassend kan zo'n ingrijpen zijn. Volledig onvoorspelbaar is ook diegene die op zo'n avond de meeste punten weet te scoren. Kolder schaak is vooral een gezellige, verras sende en met grote hilariteit gepaard gaande bezigheid. Daarmee begint de Waddinxveense Schaakvereniging zijn eerste jubiuleumavond. Een avond die in het teken staat van ontspanning. En dat mag zeker wel eens een keer na vijf tig jaar serieus schaken in verenigings verband. WADDINXVEEN/GOUDA - In Waddinxveen waren in februari 672 mensen zonder werk: 436 mannen en 236 vrouwen. Een jaar geleden, zo meldt het Gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda, waren dat er nog 727 (487 mannen en 240 vrouwen). In de maand februari kreeg Waddinxveen te maken met de vestiging van 10 nieuwe bedrijven, waarvan er 8 nieuw waren. Omdat er 7 bedrijven verdwenen (2 opheffingen en 3 door vertrek naar elders) bedroeg het saldo 3 nieuwe bedrijven, zo rekent de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- Holland voor. Gedurende de maand februari nam de werkloosheid in het gehele gewest Gou da af met 62. In de overeenkomstige maand van het vorig jaar steeg het aan tal werklozen nog met 226. Ten opzich te van februari vorig j aar is de werkloos heid met 929, ofwel 11 procent afgeno men. Die daling is in de meeste beroeps groepen terug te vinden, maar valt vooral op ten aanzien van de metaalbe werkers: -191, dat wil zeggen met 20 procent. Er is nu evenwel meer aanbod van horecapersoneel (plus 36) eri van sociaal- geneeskundig personeel (plus 20). Dat de werkloosheid zoveel lager is dan een jaar geleden is vooral toe te schrij ven aan de ontheffing van de inschrijf- plicht voor werklozendie 57 1/2 j aar en ouder zijn. Er zijn nu 570 vijftig-plus- sers minder dan toen. De afname van het aantal jongere werklozen is opval lend: 415, ofwel 13 procent minder dan februari 1984. Het aantal schoolverlaters onder hen nam in de verslagmaand met 47 af tot 868. Een jaar geleden waren er nog 951 jongeren, die na het beëindigen van hun schooljaren nog niet gewerkt hadden. Voor de werklozen in de leeftijdsgroep van 25 tot 50 jaar blijft de situatie zorge lijk. Er zijn nu zelfs nog 56 personen in die categorie meer ingeschreven dan een jaar geleden. Bedroeg het aandeel van de 25- tot 50-jarigen een jaar gele den nog 48 procent van de totale werk loosheid, dat is geleidelijk verder geste gen en bedraagt nu al 55 procent. Van de werklozen is 64 procent langer dan zes maanden ingeschreven. Een jaar geleden waren 3.168 werklozen korter dan zes maanden ingeschreven, dat zijn er nu 2.791, derhalve 377 min der. Ook het aantal langdurige werklozen nam af en wel van 5.573 tot 5.021, dus met 552. Opmerkelijk is echter dat het aantal langdurig werklozen in de leef tijdscategorie van 25 tot 40 ongeveer ge lijk bleef en dat zich in de leeftijdsgroep van 40 tot 50 jaar zelfs een stijging met 100 voordeed. De daling van de werkloosheid ten op zichte van februari 1984 bedraagt voor het rayon Gouda 11 procent en voor het rayon Woerden 8 procent. Opvallend is WADDINXVEEN - De Waddinx veense toneelvereniging Toi-Toi heeft vrijdag 19 april de premiere gepland van haar nieuwe stuk. Ge speeld wordt de moorddadige kluchtgeschiedenis ”Wat doen we met tante?” Het is geschreven door Philip King en Parnell Bradbury. Vertaald door Wim Kubbenga. De premiere is in het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bijnenpad 1. Aanvang 20.15 uur. Toegangs prijs f. 6,50. Kinderen t/m 15 jaar en 65- plussers hebben toegang voor de helft van de prijs. Negen spelers spelen het verhaal dat zich afspeelt in de lounge-hall van Hotel Schweizerhof in Zwitserland op een middag in de maand mei. De repetities bieden veel plezier, de spelers hopen dat velen komen kij ken naar het resultaat! Na afloop van het toneelstuk is er gelegenheid om te dansen. WADDINXVEEN - Het vorige week donderdag gehouden Lentefeest op de protestants-christelijke kleuter school De Duiventil aan de Staring- laan is een groot succes geworden, zo heeft de schoolcommissie laten we ten. Op de eerste lentedag, die er door een stralende zon ook echt lente achtig uitzag, deden alle kleuters vol overgave mee aan de spelletjes die binnen en buiten plaatsvonden. Heer lijk smaakten tussen de middag dan ook de pannekoeken, door diverse móeders gebakken, en op school be zorgd. ‘s Middags werden er films vertoond, wat zeer in de smaak viel. Om half drie gingen de kinderen voldaan naar huis. Leidsters, kinderen én de mee werkende moeders kunnen terugkij ken op een zeer geslaagde dag! WADDINXVEEN De registratie van leegstaande winkels, kanto ren en bedrijfsgebouwen, alsmede van gegevens welke van belang zijn voor de eerste informatie functioneert. Het resultaat na gemeente is dat er nu vrijwel geen leegstaande be zijn, omdat geihteresseerden snel kondi Dat stelt het Waddinxveense gemeente bestuur in het zelfbetaalde artikel ’’Po sitief en actief beleid zwart op wit gezet” over het goede plaatselijke bedrijfsbe leid in het vijfde nummer van het Mid- WADDINXVEEN Het Haagse kindertheater NJT met Tom Tip pelaar en het internationaal theatergezelschap The Phone Booth met een theaterworkshop voor jongeren van 12-17 jaar zijn tijdens de Paasvakantie te vinden in De Bonkelaar aan de Beukenhof. Het Haagse kindertheater NJT treedt woensdagmiddag 10 april om twee uur met de voorstelling ‘Tom Tippe laar’ op. De voorstelling, voor alle kinderen van 6 t/m 12 jaar, is geba seerd op het gelijknamige boek van Annie M.G. Schmidt. De entree be draagt f 4,50 per persoon. Tom is een jongen met hele grote oren. Alle kinderen plagen hem er mee. Als Tom een brief krijft van zijn oom Hazewijn, over grote moeilijk heden op Neuseiland, waar zijn oom minister is, pakt hij zijn koffer en vertrekt. Het wordt een spannende reis. Tom ontmoet vreemde mensen. Hij belandt in gevaarlijke situaties, maar hij komt tenslotte - mede dank zij zijn grote oren - toch nog op tijd bij Neuseiland aan. Het theaterstuk kreeg lovende recen cies in de landelijke dagbladen. De Volkskrant: ‘Tom Tippelaar mag, wat mij betreft, bij voorbaat tot de betere voorstellingen van het seizoen worden gerekend. Het amusements gehalte is zeer hoog. Spannend, ko misch, zonder een greintje opper vlakkigheid’. NRC Handelsblad: ‘Op het toneel maakt het realisme waarmee het stuk begint plaats voor een aaneen schakeling van de meest bizarre ge beurtenissenHet toneel veran derd van een snelweg in het interi eur van een auto en van een balzaal in een tuinhuismet behoud van de humor en de vaart van het boek heeft het NJT kans gezien een sterke theatrale produktie te maken’. WADDINXVEEN - Donderdag 28 maart zal in het wijkgebouw Zuid aan de St. Victorstraat de jaarlijkse Paas- bingo worden gehouden. Er zijn ook nu weer bijzondere prijzen te winnen, waarvan een aantal uiteraard in de Paas-sfeer. Het belooft een gezellige avond te wor den. De aanvang is 20.00 uur. De toe gang is gratis en de koffie staat klaar. Op vrijdag 29 maart is er een Paasbingo voor de jeugd. Kinderen t/m 16 jaar kunnen dingen naar de aantrekkelijke prijzen. De aanvang is 19.00 uur en de avond zal tot circa 21.00 uur duren. A

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 13