Alcohol in het verkeer ijMiiniutfttad Alcohol in het verkeer Scouting helpt gemeente /touting Autorijdtin op fietsers: vier gewonden VVN al gauw een misdaad Eerste Zomerzegels 1985 Paaskienavond niet slecht Schuttelaar BV TOOS-jongens turnden Bingo-avond van Zuidplas in De Unie V V N jl Gouwe Rijders Scouting helpt met huis-aan-huis-verkoop Veilig Verkeer Nederland Echtpaar door auto geschept Vrouw overleden Dronken automobilist xl rijdt bromfietser dood r-Larabr Naam: Handtekening I I Driehonderd doden en zesduizend gewonden vallen er elk jaar bij verkeerson gelukken, waarbij alcoholgebruik in het spel is. Het zijn keiharde cijfers, die het bewijs leveren dat het uitermate gevaarlijk is om na het drinken van alcohol achter het stuur te gaan zitten. Niet voor niets stelt de wet dan ook dat iemand, die als bestuurder van een au to, motor of (brom)fiets aan het verkeer deelneemt, terwijl hij of zij meer dan 0.5 promille alcohol in het bloed heeft, zich schuldig maakt aan een misdrijf. Met je derde pilsje ben je daaraan al toe. En misdrijven zijn ernstige delicten, waarvoor de rechter geldboetes en gevan genisstraffen kan opleggen en ook de rijbevoegdheid kan ontzeggen. Goed te weten: Eigentijds Flauwekul r Stuur deze strook op aan: Postbus 287 - 1200 AG HILVERSUM Handtekeningenactie s Die eisen luiden: Ondergetekende is het eens met dit VVN-eisenpakket I Adres: Woonplaats: Versuffend Historie F' 11 V4 V A/ WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 27 MAART 1985 c de eerste keer 10-13 meer dan 13 zv 1 I Met meer dan twee drankjes op achter De in korte broek gestoken welp, die oude dametjes hielp met oversteken, bestaat niet meer en heeft plaats ge maakt voor in eigentijdse kleding ge stoken jongens en meisjes, die geza menlijk grote projhecten aanpakken. Bij een deel van het publiek leeft nog een oud beeld van een oude hopman met kwastjes aan zijn lange kousen. Die bestaat niet meer! dan zijn rijbewijs automatisch ongel dig verklaard wordt en dat hij pas weer opnieuw rijexamen mag afleggen na gebleken geschiktheid. 5- 6 6- 7 7- 10 Er doen allerlei verhaaltjes de ronde over hoe je snel weer nuchter kan zijn. Door bijvoorbeeld koffie te drinken, 'veel te bewegen, een hartige hap nutti gen, een klontje suiker te eten of een luchtje te scheppen. Nou, vergeet het maar, het is allemaal flauwekul. Er bestaan geen ontnuchteringsmidde- len. De werkelijkheid is dat het lichaam 1 uur en 50 minuten nodig heeft om de alcohol uit een borrel, een glas pils of een glaasje wijn af te breken. Dat is een hele tijd. Voor vijf drankjes is dat dus ongeveer acht uur. het bloed en bereikt zo het zenuwstel sel en de hersenen. Het werkt daar ver suffend en juist niet stimulerend, zoals veel mensen denken. Voor wie rustig op een bank een boek zit te lezen is dat zijn zaak, maar in het verkeer...wordt het al gauw een mis daad. Er zijn er ook die denken, dat ze de dingen na gebruik van alcohol beter gaan doen, terwijl juist het tegenover gestelde het geval is. Al na het drinken van één glaasje nemen het waarne mingsvermogen, het concentratiever- Ons lichaam heeft ongeveer acht uur nodig om vijf borrels (pilsjes of glaas jes wijn) onschadelijk te maken. Dat betekent, dat wanneer je eens bent doorgezakt en om 3 uur ’s-nachts naar Het bekende kopje koffie vóór het opstappen. Veel mensen denken dat caffeine de werking van alcohol tegen gaat of compenseert. De nuchtere waarheid is dat caffeine, dat in koffie, thee en cola zit, de negatieve werking van alcohol juist versnelt. Je bent dus gewaarschuwd. bed bent gegaan, je een goede kans loopt dat er 's-morgens nog teveel al cohol in je bloed zit om verantwoord achter het stuur te zitten. Stop 's-avonds dus op tijd met drinken. kartonnen kaftje met daarin 2 zegels van 70 30 cent (brief) en 2 zegels van 50 20 cent (briefkaart). Dit boekje kan iedere postzegelgebruiker in tas of portefeulle worden gedragen. In de nacht van zaterdag op zondag is een man ingereden op een groepje Ier van hen raakten gewond en porden opgenomen in een zie- /an de bestuurder is een bloed- nomen, Een aan de rechterzijde van de weg wandelend echtpaar werd komende auto gesleurd. Devt de man moest- worden kunnen ad cohol verkener Ter ondersteuning van dit eisenpakket wil Veilig Verkeer Nederland begin mei van dit jaar zoveel mogelijk hand tekeningen van Nederlanders die het met deze eisen eens zijn, aanbieden aan de minister van Justitie. Tot öp dit moment ontving VVN al ruim 90.000 handtekeningen. Maar het moeten er meer worden. Daarom vraagt Veilig Verkeer Neder land u mee te doen aan deze handteke ningenactie. Bent u het eens met onze eisen en stuurde u ons nog niet uw handteke ning, vul dan de strook op deze pagina in, plaats uw handtekening en zend de strook aan ons op. WADDINXVEEN De in oprichting zijnde Stichting Wijkwerk Zuidplas houdt vrijdagavond 29 maart om half negen een grote bingo-avond in café- restaurant De Unie aan de Kerkweg- Oost. Er zijn vele leuke prijzen te winnen (o.a. vleesbonnen en levensmiddelen pakket). De kosten per bingokaart bedragen f 7,50 voor de gehele avond. Iedereen is van harte welkom ook introducées. In tegenstelling tot wat vaak wordt beweerd, is het scouting-spel niet be dacht door volwassenen, maar ont sproten uit de vindingrijke geest van het kind zelf. Spelenderwijs ontdek ten een groep Engelse jongens een boek, dat zeker niet voor kinderen geschreven was, maar waarmee zij hun fantasie de vrije loop konden la ten. Met dit door Robert Baden-Po- well geschreven boek in de ene hand, zetten de jongens Zelf een nieuw spel uit, waarbij het ontdekken van het avontuur in de natuur een belangrijke rol speelde. Bij een verkeersongeval in Nijmegen is vrijdag j In 1985 zullen er bedragen worden toe gekend voor het Internationale jaar voor de jongeren (f. 111.000,-), milieu organisaties (f.53.000,-), gehandicap tenzorg (f. 165.000,-) en de Nederland se Vrouwenraad (f. 17.000,-). Ook de duizenden anvragen van regi onale en lokale instellingen zullen in 1985 met in totaal 1,5 miljoen worden gehonoreerd. In het kader van de jubileumactie "Scouting helpt natuurlijk" willen 164 Waddinxveense kabouters, welpen en verkenners door een huis aan huis ver- koopactie de Stichting Zomerzegels helpen, dit allemaal in 1985 waar te ma ken. Deze huis aan huis verkoopactie zal plaats vinden op zaterdag 30 maart. De in uniform gestoken, scouts zullen dan een mapje met zomerzegels ter 1 waarde van f. 4,00 aanbieden. Een serie van 4 zomer-zegels heeft de volgende waarden: 50 20 cent (St. Maartenskerk Zaltbommel), 60 25 cent (Synagoge Winterswijk met Heili ge Arke), 60 25 cent (Doopgezinde kerk Bolsward) en 70 30 cent (Sint Janskathedraal 's Hertogenbosch). Evenals vorig jaar zal P.T.T. ook een postzegelboekje uitgeven - een hard WADDINXVEEN - De jaarlijkse Paaskienavond van de Waddinxveense autoclub De Gouwe Rijders wordt ge houden op woensdagavond 3 april om acht uur in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost. "Een unieke kans voor de leden, dona teurs en belangstellenden om voor een luttel bedrag de Paasdagen in consump tieve welstand door te brengen”, aldus het bestuur. I Daarom eist Veilig Verkeer Nederland van de overheid: i mingsvermogen, net concentratiever mogen en de reactiesnelheid duidelijk af. De pakkans door de politie moet aanzienlijk vergroot worden. Immers, de kans om in het verkeer ge controleerd te worden op drankmis bruik, is minimaal en wordt door het publiek ook zo ervaren. Daarom eist VVN van de overheid zodanige maat regelen, dat de pakkans aanzienlijk vergroot wordt. Hieraan dient op kor te termijn hoge prioriteit te worden ge geven. Om het rijden onder invloed terug te dringen is Veilig Verkeer Nederland eind vorig jaar onder het motto: Alco hol in het verkeer al gauw een mis daad, gestart met een indringende voorlichtingscampagne Met het benadrukken van die misda digheid wil VVN de opvatting van mensen, dat rijden na een glaasje-op in zekere mate wel aanvaardbaar is, veranderen. In het kader van de campagne heeft VVN de Tweede Kamer een drietal ei sen aangeboden, die bedoeld zijn om het rijden onder invloed effectiever aan te pakken. De verzekeringsmaatschappijen in ons land hebben diverse mogelijkheden dronken bestuurders al vanaf de eerste keer stevig aan te pakken: mmb geen vergoeding van de eigen materiële schade ook al heeft men een all-riskverzekering. beëindiging van de verzeke ringsovereenkomst. gedwongen afsluiting van een verzekering bij een andere maatschappij met anderhalf tot tweemaal zo veel premie en een op de voorhand te depone ren bedag van behoorlijke om vang, omdat men wordt be schouwd als iemand met wie men een verzwaard risico loopt. Ongeldigverklaring van het rijbewijs bij herhaalde veroordeling. VVN stelt zich op het standpunt dat een bestuurder van een motorvoer tuig, die binnen een bepaalde periode meermalen is veroordeeld wegens rij den onder invloed, zonder meer onge schikt is om nog achter het stuur plaats te nemen. VVN eist daarom dat i Belangstelling voor de Zomerzegels 1985 van burgemeester C^M~. van het stuur kunt u minstens reken op: Aantal glazen Straffen 3-5 f 250.- boete f 500.- boete f 750.- boete f 1.000.- boete zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid f 1.500.- boete twee weken gevange nisstraf (voorw.) en negen maanden ont zeggen van de rijbevoegdheid twee weken gevange nisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid En dit geldt alleen nog maar als er geen letsel of erger veroorzaakt is. WADDINXVEEN Zondag werd in het sportcentrum te Goes, het ‘On- derbouw-tournooi’ voor de kampi oenschappen 1985 in de afdeling keurturnen heren voor de klassen 6a en -b en 5a en -b georganiseerd, ‘s Morgens waren de wedstrijden voor klasse 6 georganiseerd en ‘s middags voor de klasse 5. Tijdens het middag-programma na men ook drie jongens van de Wad dinxveense multisportvereniging TOOS deel: Dennis Berger, Arthur Bloem en Auke Siersema. Vorig jaar kwamen deze jongens nog uit in klas se 6, maar nu moesten zij strijden voor een ereplaats in klasse 5. Boven dien zijn de behaalde punten van be lang voor de selectie voor de Neder landse kampioenschappen. De ver plichte oefenstof was door de hogere klassering dan ook moeilijker. In een vrij sterk deelnemersveld kwa men de jongens van TOOS op deze eerste wedstrijd van dit seizoen niet slecht uit de bus. Hun trainer Marco Kleiweg was niet ontevreden met de geboekte resultaten. De eerste plaats in klasse 5a werd be zet door J. Fassaart van Thor-Sas van Gent met 58,75 punten. Arthur, Au ke en Dennis behaalden respectieve lijk 44,35, 42,90 en 40,55 punten. (1 le, 15e en 20e plaats). In groepjes van zes leerden zij eikaars talenten kennen, waardoor ieder groepje in staat was het spel steeds avontuurlijker te maken. Het scou ting- spel werd een ware rage onder de jeugd en de schrijver van het boek, Baden- Powell, werd er bijgehaald. Hij herschreef het boek, nu gericht op de kinderen. Het beroemde Jungle- boek van Rudyard Kipling werd een aantal jaren later gebruikt voor de ontwikkeling van het welpenspel. Dit spel werd een groot succes en Scou ting had binnen drie jaar meer dan 3 miljoen leden in de gehele wereld. Op dit moment wordt het Scouting-spel in meer dan 120 landen gespeeld en zijn er 24 miljoen scouts! Scouting Nederland steunt op een zeer grote groep van 25.000 vrijwilli gers, die allen op professionele wijze worden opgeleid. Opvallend is dat Scouting beschikt over een zeer jeug dig kader, in tegenstelling tot veertig jaar geleden. De oude hopman in de korte broek is niet meer. Door de toename van ht aantal jeugd leden kan Scouting Nederland meer kaderleden gebruiken. Jongeren van af 16 jaar. die het een leuke vorm van vrijetijdsbesteding vinden om. in groepsvorm, te ervaren waar de inte resse van kinderen ligt. Er samen op uit trekken en die eigenschappen en capaciteiten bij je zelf ontdekken die nog niet eerder aan bod kwamen. Scouting kent geen hiërarchische or ganisatievorm, dus geen rangen en standen. De kinderen bepalen zelf wat zij, in groepjes van zes, gaan doen. Hoe jonger de kinderen zijn, des te meer richting zal er door het ka der worden aangegeven, op die ma nier leren zowel de kinderen als het kader om te gaan met meningen en ideeën van anderen en leren zij gren zen te hanteren. In de afgelopen tien jaar steeg het le denaantal van 93.000 tot 125.000. Op dit moment is 4 tot 5 procent van de Nederlandse jeugd lid van Scouting en duurt het gemiddeld lidmaatschap 4 tot 5 jaar. Ondanks het negatieve beeld dat bij een klein deel van de sa menleving nog altijd over Scouting leeft, zien kennelijk steeds meer ou ders Scouting toch als een betrouwba re vorm van jeugd- en jongerenwerk. De vereniging Scouting Nederland ontvangt nasast aanzienlijke subsi dies van het Rijk, de provincie en de gemeenten ook contributies van de leden. De 1.500 groepen bepalen zelf hun contributiebeleid. Een gedeelte van de contributiegelden dragen zij af aan het landelijk Bureau in Leusden. Scouting kent beslist geen lidmaat schap naar draagkracht. Geringe fi nanciën behoeft het lidmaatschap niet te beperken. Een grotere pakkans door de politie. Onmiddellijke intrekking van het rijbewijs. Ongeldigverklaring van het rijbewijs bij herhaalde veroordeling. Onmiddellijke intrekking van het rijbewijs. De wet biedt de politie de mogelijk heid om het rijbewijs in te vorderen en de officier van justitie de mogelijkheid om het vast te houden tot de rechter uitspraak heeft gedaan. Deze mogej lijkheden beperken zich echter tot ex treem ernstige ongevallen. VVN is van mening dat van deze toepassingsmo gelijkheden onvoldoende gebruik wordt gemaakt. Het betreffende wets artikel dient zodanig te worden ver ruimd dat niet alleen bij extreem ern stige alcoholdelicten het rijbewijs kan worden ingevorderd, maar ook in ge vallen waarbij sprake is van minder zware gevallen van rijden onder in vloed. Maar vergis u niet, want ook met één glaasje-op achter het stuur kan de po litie u ter plaatse een rijverbod opleg gen. Overigens is Veilig Verkeer Ne derland van mening dat je gewoon niet moet drinken alp je nog moet rijden. Alcohol wordt. <^4reet opgenomen in -1.1----- Belangstelling voor de Zomerzegels 1985 van burgemeester C. M. van der Linden. Leden van het Waddinx veense comité voor de verkoop van deze Zomerzegels en de P TT-directeur kijken mee. (Foto: Sjaak Note- boom). WADDINXVEEN - In het kader van het 75-jarig bstaan van Scouting Nederland wordt onder het motto "Scouting helpt nastuurlijk” ook in Waddinxveen door de scoutingleden de handen uit de mouwen gestoken. Op die manier delen ook Waddinxve- ners mee in de feestvreugde. De ac ties die in het teken van de dienstvaar digheid staan worden deze en volgen de maand gehouden. Met de landelijke actie "Scouting helpt natuurlijk” staat de dienstverle ning centraal en zullen de scouts aller lei projecten uitvoeren die zijn aange dragen door het publiek in de omge ving, waarin de groepen zijn geves tigd. De jongste leden - van 7 tot 11 jaar - timmeren begin april aan de weg met de sympathieke actie "Heit je voor ‘n karweitje”. Deze actie is in een nieuw jasje gesto ken. Gingen de welpen en kabouters vroeger individueel op stap, nu gaan de scouts in groepsverband de wijken in. Ook bij deze actie worden op drachten uitgevoerd, die voor die buurt wenselijk zijn. De Waddinx veense scouts zullen zich evenmin on betuigd laten en gaan de komende weken hard aan het werk. De klussen omvatten wilgen knotten, een bood schappendienst voor bejaarden, pro- motiewerk voor Unicef, activiteiten met gehandicapten en activiteiten voor De Zonnebloem. In overleg met openbare werken van Waddinxveen zullen een aantal houten bruggen in de gemeente een noodzakelijke on derhoudsbeurt krijgen. Bovendien zullen 164 Waddinxveense kabou ters, welpen en verkenners zich inzet ten om zo veel mogelijk zomerzegels te verkopen. Dat scouting landelijk leeft blijkt wel uit de groei in het ledenaantal. Telde men in Nederland tijdens de in 1973 gerealiseerde fusie van Katholieke verkenners, Gidsen, Padvinders en Padvindsters 93.000 leden, nu, twaalf jaar later, telt Scouting Nederland 125.000 leden. De vereniging ver wacht dat het aantal leden eind 1985 flink zal stijgen. WADDINXVEEN - Met het kopen van de eerste zomerzegels - met daarop af beeldingen van kerken - heeft burge meester C.M. van der Linden dinsdag morgen in het postkantoor aan de Ker- kweg-Oost op traditionele wijze deze jaarlijkse verkoop gestart. De verkoop van zomerzegels in Waddinxveen wordt gecoördineerd door L. Ravensbergen, Anna Palownastraat 25. Zomerzegels zijn verkrijgbaar tot en met 10 mei. Onder het motto "Zomerzegels bren gen levensvreugde” brengt de Stichting Zomerzegels al sinds 1935 ieder jaar in samenwerking met de P.T.T. fraaie zo merzegels op de markt. Voor deze spe ciale postzegels betaald men naast de normale frankeerwaarde een geringe toeslag. De totale opbrengst bedroeg in 1984 maar liefst 3 miljoen gulden. Jaarlijks ontvangt de stichting enkele duizenden aanvragen voor steun door in financiële nood verkerende culturele en sociale instellingen. In 1984 is er veel geldelijke steun verleend voor de res tauratie van kerken, orgels, molens en particiere musea. Voor de restauratie van de Waddinxveense Remonstrantse kerk aan de Zuidkade in in 1984 een be drag van f. 50.000,- beschikbaar ge steld. WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland is nieuw ingeschreven Schuttelaar BV, WaddinxveenOmsch rijving bedrijf: de fabricage van en de handel in suikerwerken en aanverwante artikelen. Maatschappelijk kapitaal 175.000,-, waarvan geplaatst/gestort 40.000,-. Directeur J.W.J.M. Schut telaar te Reeuwijk. De bestaande BV Fabriek van Suiker werken Gebrs. Schuttelaar BV, Gouda, met als vestigingsplaats Waddinxveen. heeft andere statuten en een andere naam gekregen: Schuttelaar Exploitatie BV. Het doel van deze BV is nu de ver krijging, vervreemding en exploitatie van vermogenswaarden, fabricage en handel in suikerwerken of aanverwante artikelen. s -,C

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 15