Meubelkritiek de Kooter-de Bruin vakbondsman vijftig jaar samen Politie pakt Waddinxveen opnieuw snelrijders FNV weerlegd Zingt ’85 in Sporthal gezocht voor gemeentegids Achteruitgang kerkgebouw baart al jaren grote zorgen Advertenties Finaleronde RPF-bestuur 60e Goudse C. de Hek nieuw in AGENDA BIOSCOPEN Antiekbeurs Excelsior Goudse kunst prijs ook voor Waddinxveners Lego-bouw- wedstrijden Remonstrantse Gemeente ziet restauratie nu dichterbij komen './dj ffe#? POLITIENIEUWS WADDINXVEEN f IK i j i I fe 1 Samen sterk Tekst Eigen meubel voorop Uit verkeer Doorrijders Onder invloed Aanrijdingen Historie Diefstal 1 i h Mk-. ■F X WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 3 APRIL 1985 64 tot 80 'at wijstop het al vijftig jaar samen Dat Berkesteijn zou kiezen voor het buitenlandse meubel, bestrijdt Mulle- man eveneens. ”In onze toonzaal met een oppervlakte van vierduizend meter wordt tachtig procent van de ruimte in genomen door meubels uit eigen land. Een kleine tien procent komt uit België; een gelijk percentage uit Duitsland. Die ijn en Steenland, wat niet kon voorko men dat de produktiebedrijven gesloten moesten worden. Hij verweet met name Berkesteijn het in de toonzaal verkopen van buitenlandse meubels te hebben la ten prevaleren boven het voeren van het eigen produkt. ’’Onjuist”, zegt Mulleman. ”Wij heb ben alle mogelijkheden terdege onder zocht. Wij werken in oude gebouwen, met verouderde machines. Slechts tota le nieuwbouw en een eigentijds machi ne-park hadden ons de kans op een haalbare concurrentiepositie gegeven. Het geld voor die investering was echter niet voorhanden”. In 1662 werd de eerste echte kerk in ons dorp gebouwd. Het ontwerp om vatte een mooi leien dak en boog vormige vensters. De kerk werd hoger en fraaier dan de Gereformeerde Staatskerk. Dat kon niet, dus recht hoekige vensters en een pannendak. De inwijding werd verricht door ds. Samuel Tijkmaker. Een goede 100 SCHOUWBURG Do. en Vr. 8.15 uur, Za. t/m Ma. 9.15 uur, Di. 8.15 uur. MAAK JE BORS TEN MAAR NAT. 16 jr. Za. 7 uur, Zo. en Ma. 4 en 7 uur, Wo. 8.15 uur. Paul McCartney’s GEVE MY REGARDS TO BROADSTREET, a.l. Vr. t/m Wo. 2 uur. Walt Disney’s SNEEUWWITJE EN DE ZEVÉN DWERGEN. Nederl. gespr. a.l. cijfers heb ik zwart op wit. Het gaat niet aan te zeggen, dat onze firma de concur rent is van het eigen produkt. Ook vroe ger hebben wij in onze toonzaal altijd al i van onze - nu ex-collega’s - gevoerd. Toen wij zelf onze fabriek nog hadden, was Berkesteijn de groot ste klant van die fabriek”. ««rk-jL:. - allerlei financiële acties. In allerlei rapporten e toestand van het kerkgebouw uit de doeken gedaan. ben plaats gevonden. Voorgangers waren Boom en Wallenburg. De eer ste werd in 1628 gearresteerd te Schoonhoven ert gevankelijk naar Loevesteyn gebracht waar hij in 1631 ontvluchtte. De predikant Christo- phorus van Langerak woonachtig in Gouda en aldaar predikant, was ook voorganger voor de Remonstranten in een woonhuis nabij de Gouwe- brug. GOUDA - Zaterdag 6, zondag 7 en maandag 8 april - op de drie dagen steeds van 11.00-18.00 uur operjt het Goudse Schouwburgcomplex Kunstmin de Antiekbeurs Gouda voor de 60e maal haar poorten. De verkoopexposi- tie omvat tal van fraaie antieke voor werpen zoals meubelen uit de 17e, 18e en 19e eeuw, een schitterende kollektie chinees porselein en rammelaars, ko per, tin, brons, lampen, kristal, gereed schappen. Een ruim aanbod voor lief hebber en verzamelaar. Op de bijgaande foto een uit Spanje af komstige Corpus Christie (omstreeks 1700), met resten originele polychromi. Veel is de bezoekers van het kerkje gelegen aan de tekst boven de toe gang, wellicht wat verscholen achfpr de karakteristieke olmen. Daar staat te lezen: ‘Eén is Uw Meester, name lijk Christus, en gij zijt allen broe ders’. In dit toch bijna 150-jarige kerkge bouw aan de voortglijdende Gouwe heerst een stille vrede. Vele oude din gen zijn nog bewaard gebleven en het bezichtigen waard, zoals de preek stoel (uit de tweede kerk: ca. 178Ó) en het orgel (ongeveer 1800, komt elders vandaan). Dit laatste is enkele jaren geleden grondig gerestaureerd. Het avondmaalszilver is eveneens van ongeveer 1800. Het doopvont is ge schonken door J.D. Bloemendaal in 1849. Toch werd deze persoon ook door anders denkenden door zijn grote vertoon van liefdadigheid en liefde die hij betoonde aan allen wier nood hem bekend was. De afgelopen week werden twee per sonenauto’s en twee bromfietsen voor technisch onderzoek uit het ver keer genomen. Eén van de, auto’s bleek niet te zijn verzekerd en werd daarom inbeslaggenomen. Op woensdag 27 maart werd een in de Dorpstraat geparkeerd staande personenauto aangereden door een bestuurder, die na deze aanrijding wegreed. Een attente getuige noteer de het kenteken en aan de hand daarvan kon de doorgereden bestuur der, een 37-jarige Waddinxvener, door de politie worden gehoord. Hij bekende de aanrijding te hebben ver oorzaakt, doch de aantrekkelijke no- claimkorting had hem doen bewegen door te rijden. Tegen deze bestuurder is proces-verbaal opgemaakt. Op 29 maart reed een 21-jarige Wad dinxvener door met’zijn auto en gaf geen gevolg aan het door de politie gegeven stopteken. Met hoge snelheid ging hij er binnen de bebouwde kom van Waddinxveen vandoor. Hierbij pleegde hij diverse overtredingen. Buiten de bebouwde kom vloog deze bestuurder uit de bocht. De auto werd voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen. De bestuurder verklaarde te zijn doorgereden, om dat het kentekenbewijs van de auto bij een eerdere controle was ingevor derd wegens technische gebreken. De auto bleek ook nu diverse technische gebreken te vertonen. THALIA Paasvakantie! Let op alle extra voorstel lingen! Vr. 8 uur, Za., Zo. (Ie paasd.) en Ma. (2e paasd.) 7 en 9.15 uur, Wo. 8 uur DE UITROEIER 16 jr. Za. t/m Wo. 3.30 uur, dus óók beide paasdagen). BREAKDANCE deel 2 - ELECTRIC BOOGALOO a.l Za. t/m Wo. half twee. DIK TROM EN ZN DORPSGENOTEN Nederl. gespr. a.l. Alléén Di. 8 uur in de cyclus: RAI DERS OF THE LOST ARK 12 jr. Kijkend naar de plaatselijke historie van de remonstranten dan blijkt reeds in 1624 een eerste Waddinx- veense dienst in een schuilhut te heb- Wie over de Peuleyen rijdt ziet dit bon zijn van dit Waddinxveense paar. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN/GOUDA - De aan Broekhuizen wonende Waddinx vener G.Th.B. Mulleman, directeur van Berkesteijn Meubeltoonzalen BV én voorzitter van de Stichting Meubelstad Waddinxveen, heeft zich in de afgelopen weken een aantal maal verzet tegen uitlatingen van FNV- districtsbestuurder Bram Visser. De vakbondsman stuurde bij de opening van het districtskantoor van de Bouw- en Houtbond FNV in Gouda de be wering de wereld in dat de aan de Wilhelminakade en Noordringdijk ge vestigde meubeltoonzaal de verkoop van buitenlandse meubels laat voor gaan boven het voeren van het eigen meubelprodukt. ”Het kan nuttig zijn terug te blikken en lering uit het verleden te trekken, maar dan dienen de gegevens wel juist te zijn”, zegt Mulleman. ’’Onjuiste cijfers WADDINXVEEN - De bekende en in middels traditionele zangmanifestatie ’’Waddinxveen Zingt” staat dit jaar in het teken van 40 jaar bevrijding. Alle Waddinxveense koren, de brassband ’’Voorwaarts” en het beroemde Keizer- waardorgel zullen op dinsdag 7 mei in sporthal ”De Sniep” aanwezig zijn om de bevolking een feestconcert aan te bieden. De organisatie van dit gebeuren is, on danks het feit dat het werk volledig door vrijwilligers wordt verricht, toch een kostbare aangelegenheid. Een sluiten de begroting is hiervoor niet op te stel len wanneer een belangrijk deel van de inkomsten moet worden verkregen uit de verkoop van toegangsbewijzen. De organisatoren stellen het bedrijfsle ven daarom voor ter gelegenheid van deze bijzondere bevrijdingsherdenking deze zang- en muziekavond gratis aan de bevolking aan te bieden. De totale begroting bedraagt dit jaar ongeveer 8.000,-. Uitgaande van 100 Waddinx veense bedrijven zou onze organisatie met een bedrag van 80,- per bedrijf volledig uit de zorgen zijn. WADDINXVEEN - Tijdens de vorige week dinsdag gehouden en goed be zochte jaarvergadering van de Refor matorische Politieke Vereniging Wad dinxveen, landelijk aangesloten bij de RPF, werd afscheid genomen van de penningmeesteresse mevrouw M.J. van der Roest. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer C. de Hek en herkozen werd de heer J. Rooker. De jaarverslagen, die de leden van te voren waren toegezonden, werden be sproken. In zijn voorwoord bij voor noemde verslagen riep de voorzitter K. Senneker op om het achter ons liggende jaar, met al zijn ups en downs niet te vergeten, maar er eerder lering uit te trekken. ”We moeten als RPV Wad dinxveen weer verder gaan werken aan het brengen van Christelijke politiek, biddend tot God om kracht en om zijn onmisbare zegen”, aldus de voorzitter. Het financieel verslag over 1984 en de begroting voor 1985 werden ter goed keuring aangeboden. Naar aanleiding hiervan werd besloten de contributie niet te verhogen en tevens werd bekend gemaakt dat er een verkiezingsfonds is geopend voor de verkiezingen in 1986. Het verslag van propagandist Joh. Tanis werd zonder op- of aanmerkingen goed gekeurd, evenals het verslag van de se cretaresse. Laatstgenoemd verslag ver melde dat de RPV Waddinxveen het zelfde aantal leden heeft behouden. Er werd in het afgelopen jaar drie maal een ledenvergadering gehouden en in oktober werd er een openbare vergade ring belegd. Tijdens deze vergadering, met als spreker Tweede-Kamerlid drs. A.H.D. Wagenaar, werd de RPV Ze- venhuizen-Moerkapelle opgericht. Het onderwerp op één van de ledenver gaderingen was ’’Werken met een uit kering”. Als vervolg van de toen gehou den discussie werd dinsdagavond ge sproken over het vrijwilligerswerk in christelijk perspectief. Hierbij werd vooral duidelijk dat het vrijwilligers werk meer dan voldoende mogelijkhe den biedt om onze opdracht als Chris ten, nl.: God liefhebben boven alles en je naaste als jezelf, ook daadwerkelijk uit te voeren. Uiteraard niet alleen in het vrijwilligerswerk, maar op elk mo ment van de dag worden er mogelijkhe den geboden om je Christen zijn daad werkelijk te tonen. Er is een commissie van drie personen gevormd, die de praktische mogelijkhe den gaat onderzoeken voor activiteiten op het gebied van hulpverlening in je vrije tijd. pechlampen e.d. ontvreemd. Deze diefstal vond plaats nabij het bouw terrein aan de Oostpolderweg. Uit een kelderbox van het Mevr. Kui pers Rietbergplantsoen werd een ta felkleed weggenomen. Op 31 maart werd uit een schuur aan de Piasweg een schaafmachine (elek trisch) ontvreemd. De schuur werd opengebroken. De afgelopen week werden bij een kleine controle 3 bestuurders onder invloed van alcohol achter het stuur aangetroffen. Van deze bestuurders (allen Waddinxveners) werden bloed proeven genomen. Totaal 4 automo bilisten kregen rijverboden opgelegd i.v.m. alcoholgebruik. WADDINXVEEN - De aan de Peu leyen wonende heer (72) en mevrouw C. de Kooter-de Bruin (73) vieren za terdag 6 april hun gouden huwelijks feest. Dat gebeurt met een receptie in het Zoetermeerse restaurant De Drie Hooibargen om acht uur ’s avonds. De 4 kinderen en 7 kleinkinderen zijn van plan er een gouden feest van te maken. De heer De Kooter heeft een werkzaam leven achter de rug bij NV Verenigd Streekvervoer Westnederland, vroeger Citosa. Hij was daar chef van de techni sche dienst. Zijn echtgenote stelde haar leven in dienst van het gezin ..Beiden ge nieten een goede gezondheid en zijn blij met hun kinderen en kleinkinderen dit huwelijksfeest te kunnen meemaken. ’’Overal zie je meubelboulevards verrij zen, ook in onze directe omgeving”, zegt de voorzitter van Meubelstad Wad dinxveen. ’’Alle grote jongens kruipen bij elkaar. In Waddinxveen hebben wij ruime keus in zowel toonzalen als pro duktiebedrijven. Onze samenwerkings- formule werkt en we zullen onze activi teiten uitbreiden. Daar steken de deel nemers geld in, want als je jezelf niet goed presenteert, dan sneeuw je on der”. Mulleman vindt dat FNV-bestuurder Visser met name de Waddinxveense on dernemers in de meubelbranche tekort doet, als hij spreekt over te weinig on dernemersgeest en een gebrek aan Slag vaardigheid, ’’Zeker binnen onze club vindt de consument nog een groot stuk eigen produktie. In Waddinxveen kan hij voor alles terecht en persoonlijke aanpassingen zijn altijd mogelijk. Dat een stuk marktverschuiving heeft plaats gehad wil ik niet ontkennen, maar dat een deels andere aanpak het bestaan van de branche ondermijnt, dat houdt ik met kracht tegen”. jaar later diende ds. Gijsbert van Leeuwen de Remonstranten hier van 1778 tot 1787. Hij was een bekend figuur in ons dorp en werd dank zij het pannendak van de kerk ‘Gijs van het Pannedak’ genoemd. In 1814 was de kerk een bouwval ge worden en werd gesloopt door zijn opvolger Pieter Lorié. De nieuwe kerk werd dermate slecht geconstru eerd dat deze in 1828 reeds afgebro ken moest worden. De vierde date rend uit 1834 (de eerste steen werd gelegd door een Van Vollenhoven uit Rotterdam) staat nu nog aan de Zuidkade en is nog steeds in gebruikt Uit de beginperiode is te noemen de bekende predikant Gerrit van Pot (van 1865 tot 1906). Hij was streng rechtzinnig hetgeen hem en zijn gemeente wel wat iso leerde in de Broederschap. Hij ging zelfs zo ver dat hij in 1880 bedankte als lid van de jaarlijkse ‘Groote Ver gadering’. Hij kon zich niet verenigen met de verruiming van het denken dat in de Broederschap plaats vond. WADDINXVEEN - Het Waddinx veense gemeentebestuur is nog steeds actief om de inwoners van dit Gou- wedorp aan een nieuwe gemeentegids te helpen. Inmiddels is Holland Ad vertising BV uit Den Helder gestart met de advertentie-acquisitie voor deze gids. In samenspraak met de af deling algemene zaken en ruimtelijke ordening van de gemeentesecretarie houdt dit bureau zich ook bezig met de redactie van deze uitgave die gratis huis aan huis zal worden verspreid. Omdat de vaak geraadpleegde ge meentegids een uitstekend reclame medium kan zijn voor de plaatselijke middenstand en industrie wordt daar in ruimte gereserveerd voor adver tenties. De heer G. Haakman van Holland Advertising BV is op pad ge stuurd om de potentiële adverteer ders onder de plaatselijke midden stand en industrie te benaderen om een vrijblijvende afspraak voor een persoonlijk gesprek te maken. Adver teerders kunnen desgewenst ook zelf het initiatief nemen voor het maken van een afspraak. Tijdens de begrotingsbehandeling schreven B. en W. al aan de gemeen teraad het plezierig te vinden, dat in 1985 de uitgave van de nieuwe ge meentegids is voorzien. De verouder de gids uit 1981 is dringend aan ver vanging toe, aldus het College. Bovendien zijn er nauwelijks nog gid sen bschikbaar. Aan het Raadhuis plein bestaat nu het duidelijke stre- WADDINXVEEN - Vorige week don derdag werd de tweede ronde van Ex celsiors damfinales gespeeld. In de eer ste ronde kwam alleen Piet Swart tot winst. Piet wist de lange vleugel van Ruud van Dijk naarmate het midden spel vorderde, onder druk te zetten en dat voordeel leidde.tot winst. Cor Barelds had lange tijd een iets bete- re stand tegen Teun Twigt. Laatstge- ven om - fnet behulp van derden - elk jaar een nieuwe (bijgewerkte) ge meentegids te laten verschijnen. ‘Waddinxveen van A tot Z’ was de in 1981 verschenen 100 pagina’s tellen de officiële informatiegids voor Wad dinxveen, die werd samengesteld door de gemeente, in samenwerking met het Weekblad voor Waddinxveen en Uitgeverij Veldwijk b.v. Nieuw in deze uitgave, waarvan de voorberei ding heel wat tijd en energie vergde, was de opname van de sociale weg wijzer. In Waddinxveen is aan de uitgave van de gemeentegids steeds veel aandacht besteed omdat er werkelijk ook alle denkbare gegevens in moesten staan. Aanbiedingen van uitgeverijen in ons land om haastig geschreven en mees tal slordig samengestelde gidsjes te produceren werden steeds beslist van de hand gewezen. De bijna vier jaar geleden verschenen gids ‘Waddinxveen van A tot Z’ was toen even hard nodig als de nu in voorbereiding zijnde nieuwe gids, omdat we in het najaar 1972 schre ven, toen op initiatief van de Vereni ging ‘Gemeentebelangen’ - die tot in 1974 met één zetel in de gemeente raad vertegenwoordigd was - de eerste editie van ‘Waddinxveen van A tot Z’ verscheen. Deze 164 pagina’s tellende gids werd eveneens bij Veldwijk b.v. in Waddinxveen ge drukt. De redactie was in handen van mevrouw J.K.C. de Groot-Kleijer. zijn niet bevorderlijk voor een bedrijf of de produkten voor de bedrijfstak in het algemeen. De werkgelegenheid wordt hiermee zeker niet gediend”. Visser greep in zijn toe spraak terug naar het samengaan van de toenmalige meubelfabrieken Berkeste- Onrechtvaardig Mulleman vindt het eveneens onrecht vaardig, dat de meubelbranche in Mid den- Holland een niet slagvaardig be leid wordt verweten. Als ik me beperk tot Meubelstad Waddinxveen, dan is hier duidelijk sprake van een initiatief dat blijkt aan te slaan. Het is algemeen bekend, dat de recessie de meubelbran che zwaar heeft getroffen. De woning bouw stagneert; het besteedbaar inko men wordt kleiner. Import hebben wij altijd gehad en als de vraag voldoende is, valt daar best mee te leven”, aldus Mulleman. ”De laatste cijfers tonen aan, dat de im port is afgenomen en dat de export juist toeneemt. Terecht, want in ons land worden mooie en kwalitatief goede meubelen gemaakt. Wat nu in de gehele branche speelt, is het gevecht om een stukje van de koek. I WADDINXVEEN Vrijdag 29 maart werd door de rijkspolitie op de Juliana I van Stolberglaan snelheidscontrole gehouden. Hierbij hielden 46 bestuurders I zich niet aan de maximum snelheid. De snelheden varieerden van 64 tot 80 I km/uur. GOUDA/WADDINXVEEN - Ook beeldende kunstenaars uit Waddinx veen zijn uitgenodigd mee te dingen naar de ’’Kunstprijs van de stad Gouda” voorhedendaagse beeldende kunst. De ’’Kunstprijs van de stad Gouda” wordt voor de tweede keer toegekend door de Culturele Raad Gouda aan beeldende kunstenaars die woonachtig zijn in de regio Midden-Holland. De eerste keer is de ’’Kunstprijs van de stad Gouda” met als thema Vrij Schil deren toegekend aan Jan van Lokhorst op grond van het feit dat hij in een genre namelijk het vrouwelijk naakt, dat al sinds eeuwen door generaties van schil ders behandeld en onderzocht is, toch nog weer nieuwe ontwikkelingen aan heeft weten geven. Ten behoeve van deze tweejaarlijkse prijs worden werken geselecteerd waar uit een overzichtstentoonstelling wordt samengesteld die van 8 tot en met 10 ju ni in de Agnietenkapel wordt gehou den. Het werk zal door een deskundige jury onder voorzitterschap van de con servator van het Catharina Gasthuismu seum worden beoordeeld. De winnaar van de ’’Kunstprijs van de stad Gouda” ontvangt 5.000,-. Daarnaast krijgt de winnaar in november-1985 een expositie aangeboden in de Van Buurenzaal in het Catharina Gasthuismuseum. De ge meente Gouda voegt aan het geheel een zilveren speelpenning toe vervaardigd door Alfred Tempelman. Het de G van Gouda vormend opstaand tweedelig element kan op de grondplaat op diver se manieren geschikt worden. Voor 1985-1986 is de kunstprijs uit geschreven onder het thema ’’Ruimte lijk Werk”. Hieronder wordt verstaan beeldhouwwerken, skulptures, objec ten, environements enn assemblages. Er is geen beperking van materiaalkeu ze. Hét in te zenden werk dient repre sentatief te zijn. Beeldende kunstenaars met een be roepsintentie die mee willen doen die nen zich uiterlijk voor 24 mei 1985 in te schrijven bij het secretariaat van de Cul turele Raad. Reglement en inschrijffor mulieren zijn verkrijgbaar bij de Cultu rele Raad Gouda, Crabethpark 23, 2801 AP Gouda, telefoon 01820- 13800, toestel 320/138. noemde wist de juiste weg te vinden om uit een omklemming te komen. Na deze afwikkeling werden de punten gedeeld. In de strijd tussen Adriaan Blom en Dick Dibbets werd scherp om de positie gestreden. Beide hielden elkaar goed in evenwicht. Ondanks een schijf voordeel voor Dick wist Adriaan in het ontstane eindspel voldoende compensatie voor een puntenverdeling te vinden. In de tweede groep namen Kees Kramp en Fred Zaadhof afstand door respec tievelijk Gerrit van der Zijden en Jan Both te kloppen. Dik Schouten wist in de derde groep wederom tot de volle winst te komennu dankzij winst op Piet van Es. Hij liep daarbij uit, daar de twee andere duels beide onbeslist eindigden. In poule 4 buitte Koert Zwanenburg een foutzet van Gert van Mannekes uit en dat bracht uiteindelijk winst. Gerrit Heeren moest lang doorspelen om Dik Heeren II op de knieën te krijgen. Een leuk dameindspel was te aanschou wen in de strijd tussen Croone en Cor Stolker in de 5e groep. Cor Stolker ver galoppeerde zich in de eindfase en moest de zege aan zijn tegenstander la ten. Er had meer voor hem ingezeten. Jan Borsboom stelde beide punten vei lig tegen Piet van Gils. WADDINXVEEN - Onder het motto ”De gemeente komt naar je toe deze zo mer”, zal de tweede week van juli in Waddinxveen een Legoweek zijn. De wedstrijden, zes in totaal en verdeeld over zeven data, worden op zes verschil lende lokaties in Waddinxveen gehou den. Op zaterdag 6 juli in ”de Boog”, maandag 8 juli in Zuidplas, dinsdag 9 juli in De Bonkelaar, woensdag 10 juli in De Paddestoel, donderdag 11 juli in de Victorwijk, vrijdag 12 juli in De Overkant en zaterdag 13 juli zal een grote slotmanifestatie in ”de Boog”. Tijdens de Legobouw-wedstrijden komt De Bas Speelgoed op de bouw plaatsen met aantrekkelijke aanbiedin gen. Er wordt gebouwd in drie leeftijds groepen, namelijk: van 3 t/m 7 jaar, 81/ m 12 jaar en op de laatste dag ook de volwassenen. WADDINXVEEN De achteruitgang van de in 1834 gebouwde en op de lijst van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg staande kerk van de Remonstrantse Gemeente is al jaren een bron van gro te zorg. Het Godshuis aan de Zuidkade is dan ook al een hele poos het middelpunt van r' T 1 is dan ook d< Het Godshuis aan de Zuidkade is 150 jaar oud. In de zomer van 1976 werd hier voor de eerste maal de jaarlijkse algemene vergadering (‘synode’) van de Remonstrantse Broederschap in Nederland gehouden. Voor deze ‘Groote Vergadering’ kwamen re monstranten uit alle delen van Ne derland naar Waddinxveen. Zoals be kend is het remonstrantisme een stro ming in ons volk die uit oude"en die pe bronnen gevoed werd, lang voor de grote strijd en de scheuring in de kerken plaats vond. I Op 28 maart vond omstreeks 12.00 I uur een aanrijding plaats tussen 2 I personenauto’s op de T-splitsing I Vondellaan/Roemer Visscherstraat. Niet verlenen van vrije doorgang was I hier de oorzaak van de aanrijding. Beide auto’s liepen aanzienlijke scha- I de op. Een kop-staart-aanrijding deed zich op dezelfde dag omstreeks 16.30 uur voor op de Henegouwerweg. Lichte materiele schade was het gevolg. Wederom werd geen voorrang ver leend op 28 maart op de kruising bij I het KW-plein. Dit had een aanrijding I tot gevolg, waarbij twee personenau to’s betrokken waren. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Een 18-jarige bromfietser uit Haas trecht raakte gewond bij een aanrij ding, welke plaats vond op 28 maart omstreeks 16.40 uur. De bromfietser kwam vanuit de uitrit van een bedrijf aan de Staringlaan en werd op de weg geschept door een naderende auto mobilist, die een ongeval niet meer kon voorkomen. De bromfietser werd naar het St. Jozefziekenhuis te Gouda overgebracht. Op 29 maart vond omstreeks 20.20 uur op de Henegouwerweg een aanrij ding plaats, waarbij 3 personenauto’s waren betrokken. Een bestuurder wilde vanuit filestand wegdraaien en botste daarbij op een naderende per sonenauto. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Dezelfde dag omstreeks 23.50 uur raakten twee auto’s licht beschadigd toen een bestuurder vanuit parkeer stand op de Tesselschadelaan weg reed uit een parkeervak. Niet verlenen van voorrang was de oorzaak van een aanrijding op 29 maart te 19.00 uur op de kruising Sniep weg-Esdoornlaan. Aanzienlijke materiele schade ontstond hierbij. Eén van de auto’s moest worden weggetakeld. Op dinsdag 26 maart werd gedurende de middaguren ingebroken in een wo ning aan de Van Dort Kroonweg. Er is nog niet precies bekend, wat er wordt vermist. Bij een bouwterrein werd vanuit een niet afgesloten kofferruimte van een personenauto een koffer met diverse gereedschappen, zoals schaarkrik, Het gouden paar C. de Kooter en W. de Kooter-de Bruin. (Foto: Sjaak Noteboom) 3MT 1 'i s

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 37