GEMEENTE WADDINXVEEN LHNO wordt nu LDGO Burgemeester tekende Schoolbesturen bereiken overeenstemming over samenwerking Naam ’’huishoudschool” verdwijnt Van der Ham Assurantiën BV Garp-film in De Bonkelaar Actie voor vrijlating Turkse oud-collega Nd.. VERGADERINGEN SPREEKUREN RUIMTELIJKE ORDENING OPENBARE WERKEN Rechtspositie >18 ii Gesprekken INZAMELINGEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN SOCIALE ZAKEN H g 2 NISSAN 'L\ Audi KOK CV-BOSKOOP y 01820-15767 01727-4044 070-210001 PLANKIER 22-26 BOSKOOP TEL. 01727-2110/3410 Maak dan meteen een afspraak met Garage Kok. Want Garage Kok levert niet alleen alle merken personen auto’s, zoals o.a. Opel, Ford, Nissan (Datsun), Audi en Volkswagen, maar zorgt ook voor perfect onderhoud. Voor vele jaren veilig rijplezier met uw nieuwe auto. En over de inruil van uw oude auto worden we het wel eens! 12222 01820-24255 13000 13000 U hïi NP 1 LA&Ki* 01820-16066 010-362244 en VOLKSWAGEN DATSUN AUDI FORD OPEL Amnesty International Bep Tetteroo Burgemeester g/ord NIEUWE AUTO? Een ander belangrijk aspect vormde de rechtspositie van zowel leerkrachten als niet-onderwijzend personeel. Hoewel Werkzaamheden Passage Op maandag 18 maart jl. is een aanvang gemaakt met de werkzaam heden ter opheffing van de lekkage in het dijktalud aan de noordzij de achter de Passage-flat nrs. 130 t/m 206 (even). De Waddinxveense werkgroepleden kijken toe terwijl burgemeester C. M. De Waddinxveense burgemeester zette zijn handtekening in het kader van de De Turkse oud-burgemeester Medhi Zana werd in september 1980 gearres teerd. In april 1984 werd hij bezocht door een delegatie van het Parlementai re Assamblee van de Raad van Europa. Hij vertelde toen dat hij vanaf 14 febru- Burgemeester C.M. van der Linden: le vrijdag van de maand en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 ari 1981 tot juli 1982 dagelijks geschopt werd, met knuppels geslagen en met electrische schokken behandeld werd en aan zijn voeten werd opgehangen. WADDINXVEEN - 1 C.M. van der Linden heeft dindagmor- gen in zijn werkkamer in het gemeente huis zijn handtekening gezet onder een brief aan de president van Turkije, waarin om vrijlating wordt verzocht van de Turkse oud-burgemeester Medhi Zana. In deze brief heeft onze eerste burger er bij de autoriteiten op aange drongen om de Turk aangedane marte lingen onpartijdig te onderzoeken en overigens alle gevangenen regelmatig bezoek te laten ontvangen als waarborg tegen martelingen. king aan het onderwijsveld heeft aan geboden. Er zijn in het LHNO een aantal knel punten, is de vaststelling in de con- cept-beleidsnotitie. Het onderwijs is voornamelijk gericht op meisjes en dat heeft gevolgen voor de didactiek en de inhoud, het onderwijsaanbod was vooral voor de invoering van af studeerrichtingen in 1981 betrekke lijk ongestructureerd. De keuze voor vakkenpakketten is vaak heel be perkt. De aansluiting op de arbeids markt is problematisch: LHNO-gedi- plomeerden hebben een in verhou ding grotere kans op werkloosheid. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Amnesty International heeft hem als gewetensgevangene geadopteerd, daar hij, voor zover bekend, nooit geweld heeft gebruikt of gepropageerd. Zijn geval is één van de honderden waarbij volgens beweringen martelingen zijn voorgekomen in de militaire gevangenis van Diyarbakir en andere gevangenis sen van detentiecentra in Turkije sinds de militaire staatsgreep van september 1980. Nota ruimtelijk kader randstadgroenstructuur Ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, kamer 124, Raadhuisplein 1 ligt vanaf heden tijdens werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur ter inzage de door de Ministers van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer en Land bouw en Visserij vervaardigde Nota Ruimtelijk kader Randstad groenstructuur. Commissie voor de ruimtelijke ordening en woningbouw Dinsdag 2 april 1985, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Verkoop grond Heemraadweg aan Bouwbedrijf F. Vink en Zonen B.V. Concept-uitwerkingsplan negende uitwerking. Verkoop grond aan Noorlander Beheer b.v. Bestemmingswijziging weiland ten zuiden van Brugweg. Lokatie volkstuinencomplex. Herziening 7 bestemmingsplannen (geluidhinder). van Amnesty international nep leneroo en Anja Dijkhuizen (rechts) van der Linden zijn handtekening zet onder de brief voor de vrijlating van de Turkse oud-burgemeester Mehdi Zana. (Foto: Sjaak Noteboom). Behoud en versterking van het onder wijsaanbod van het lager huishoud en nijverheidsonderwijs (LHNO), het omzetten per augustus 1988 van de huidige afstudeerrichtingen in afde lingen die een duidelijker beroeps voorbereidend karakter krijgen, en een nieuwe naam voor de ‘huishoud school’, namelijk lager dienstverle- nings- en gezondheidszorgonderwijs (LDGO). Dat zijn namelijk de hoofd lijnen uit de concept-notitie “Van la ger huishoud- en nijverheidsonderwijs naar lager dienstverlenings- en ge zondheidszorgonderwijs’, die staats secretaris Ginjaar-Maas ter bespre- De meer materiële aspecten zoals het gebruiken van de gebouwen en de juri dische afwikkeling vormen geen belet sel maar vragen uiteraard wei de nodige aandacht. Op grond van de resultaten van de voorbespreking hebben de beide besturen overeenstemming bereikt over een vergaande vorm van samenwerking en besloten het samenwerkingsproces te starten. I In een verklaring hebben beide school besturen meegedeeld dat er wordt ge streefd naar een zo vloeiend mogelijk Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum Dinsdag 2 april 1985, aanvang 20.00 uur in het schoolgebouw. Belangrijke agendapunten: Vakantierooster 1985/1986. Afronding enquête. Notitie Ouderraad. Uitbreidingsplannen Gang van zaken op school. Beleidsnota. Benoemingen. De bestuurlijke, onderwijskundige personele integratie kan in het cursu sjaar 1985-1986 worden gerealiseerd. Beide schoolbesturen reppen bij monde van J. Lamens-Oudijk en P.H. Jansma van een goede onderlinge verhouding, waarin een constructief onderwijskun dig samenwerkingsverband mogelijk lijkt. Reeds geruime tijd wordt er gesproken door vertegenwoordigers van ”De Rank” en de "Koningin Wilhelmina- school” over de wenselijkheid van sa menwerking. Aan een samenwerking, Bovendien is de aansluiting op het vervolgonderwijs niet optimaal. Naast deze inhoudelijke structurele problemen is er het scholenprobleem. Er zijn naar verhouding erg veel klei ne LHNO-scholen. De afgelopen ja- ren zjjn reeds veel scholen verdwenen of opgegaan in scholengemeenschap pen. De verwachting is dat de her- structurerings- en fusieoperatie in het voortgezet onderwijs na 1985 vooral voor het LHNO vergaande gevolgen zal hebben. In de concept-beleidsnotitie spreekt de bewindsvrouw zich uit voor het samengaan in scholengemeenschap pen van LHNO met andere vormen van lager beroepsonderwijs. Staats secretaris Ginjaar-Maas doet in de no titie een voorlopig voorstel voor een nieuwe indeling en zes afdelingen. Dit zijn: verzorgenden, mode en kle ding (textiele vormgeving, textiel en commercie), uiterfijke verzorging, verkooppraktijk, kantoorpraktijk en vrije richting. voor samenwerking duidelijk "spelre gels” bestaan en de "speelruimte” zeer beperkt is, is met name bij dit aspect de persoonlijke betrokkenheid sterk in het geding. De eventuele gevolgen zijn, voor zover mogelijk, dan ook zorgvul dig nagegaanDe te verwachten compli caties zijn van dien aard gebleken dat ze een eventueel samengaan niet in de weg staan. Hiertoe zal het lekriool, dat aanvankelijk onder de flat doorliep, worden omgeleid langs de zuidzijde van de flat, terwijl naarde zuid zijde van de Passage een drainage zal worden gelegd. Voorts zal langs de oost-, zuid- en westzijde van de flat een damwand worden geheid. De werkzaamheden worden uitgevoerd door de N.B.M. B.V. te Den Haag en zullen 5 a 6 weken in beslag nemen. Voor voetgangers op de Passage zal een en ander wellicht enig onge rief betekenen. Commissie voor welzijnszaken Dinsdag 2 april 1985, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Verbetering huisvesting bibliotheek. Subsidieverlening project ’’Klussendienst”. Commissie voor openbare werken en bedrijven en commissie voor ruimtelijke ordening en woningbouw Gezamenlij ke vergadering van de commissie voor de ruimtelij ke or dening en woningbouw en de commissie voor openbare werken en bedrijven op woensdag 3 april 1985 ten gemeentehuize, aanvang 19.30 uur. Daarin zal worden behandeld de uitgebrachte rapportage omtrent de wegenstructuur in en rondom de wijk Zuidplas. Na afloop hiervan vergadert de commissie openbare werken en be drijven verder. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Collectevergunning De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan de Stichting Wingerd vergunning verleend voor een collecte in de periode 1 tot 7 april 1985. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Wijziging huisvuilophaaldienst In verband met Goéde Vrijdag (5 april 1985) en Pasen (7 en 8 april 1985) zal de huisvuilophaaldienst als volgt worden gewijzigd: 1. de dienst van vrijdag 5 april 1985 (Goede Vrijdag), wijk 4 (alle flats in de gemeente) wordt uitgevoerd op donderdag 4 april 1985; het ledigen van bedrijfsvuilcontainers wordt wel uitgevoerd op vrijdag 5 april 1985; 2. de dienst van maandag 8 april 1985 (2e Paasdag), wijk 1 (Bomen- wijk, Dorpstraat e.o., Tuinbouwgebied, Groenswaard I en II en wijk Zuidplas) wordt uitgevoerd op dinsdag 9 april 1985. zeker als deze de vorm van fusie aan neemt, zitten niet geringe consequen ties. Die consequenties vragen een zeer zorgvuldige voorbereiding waarbij alle geledingen van beide scholen betrok ken zijn geweest. Hoewel het hoofdmo tief voor een siune/iwerking steeds is ge weest de versterkhrg"van het protestants christelijk voorgezet onderwijs in Waddinxveen en omgeving, spelen an dere aspecten, .waaronder meer mate riële ook een belangrijke rol. Teneinde tot verantwoorde uitspraken te komen, werden diverse werkgroepen ingesteld met een voor beide scholen ac ceptabele samenstelling. Zoals reeds vermeld vroeg de versterking van het protestants christelijke onderwijs de meeste aandacht. Een tweetal zaken sprongen daarbij het meest in het oog, te weten: de onder wijskundige aspecten met een accent op het belang van de leerlingen en het vast stellen van de grondslag waarop in het geval van een fusie het funktioneren van een nieuwe scholengemeenschap zal zijn gebaseerd. De bestaande scholen kunnen instem men met de formulering: "De stichting aanvaart als grondslag de Bijbel als Gods Woord, opgevat naar het belijden der Reformatie.” Alarmering Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) WADDINXVEEN - Woensdagavond 3 april om half negen draait in De Bonkelaar in Waddinxveen de film The World According To Garp. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Wat haast voor onmogelijk gehouden werd, is regisseur George Roy Hill toch gelukt: Hij heeft het gepresteerd om van een als onverfilmbaar te boek staande roman een meesterlijke film versie te maken. De komische, emo tionele en soms gewelddadige tafere len rondom Garp heeft Hill haar scherp in beeld weten te brengen. WADDINXVEEN/GOUDA - Van der Ham Assurantiën BV, Gouda, met als vestigingsplaats Waddinxveen, heeft de statuten gewijzigd en het geplaatste/ gestorte kapitaal. De directie van het bedrijf wordt nu gevoerd door NKF As surantiën en Financieringen Groep BV, Doom. Dit blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland. WADDINXVEEN Hoewel de aan de Esdoomlaan staande LHNO-school ‘De Rank’ hardnekkig ‘huishoudschool’ genoemd blijft worden heet deze beroepsopleiding al weer een poosje school voor ‘lager huishoud- en nijverheidsonderwijs’. Maar als alles goed gaat komt daar in 1988 verandering in en heet ‘De Rank’ dan weer school voor ‘lager dienstverlenings- en nijverheidsonderwijs’ (LDGO), tenminste als de wens van staatssecretaris drs. N. Ginjaar- Maas van Onderwijs en Wetenschappen zal worden gehonoreerd. In augustus 1986 kunnen De Rank en Kon. Wilhelminaschool één zijn WADDINXVEEN - De besturen van de protestants- chris telijke LHNO-school ”De Rank” aan de Esdoornlaan en van de protestants-christelijke scholengemeenschap voor MAVO/LTO ’’Koningin Wilhelmina” aan de Sniepweg hebben overeenstemming bereikt over een vergaande vorm van samenwerking en besloten het samenwerkings proces te starten. De betrokken medewerkers van beide scholen zijn daarover tijdig ingelicht. Bij de verdere uit werking blijven ze nauw betrokken, hetgeen ook geldt voor beide voorlopige medezeggenschapsraden. proces van samenwerking dat kan resul teren in een gefuseerde scholengemeen schap per 1 augustus 1986. zaterdag begonnen en tot komende za terdag durende actieweek "Toegang tot gevangenen” van Amnesty Internation al. Zo werden actieinformatie en voor beeldbrieven verspreid in het winkel centrum "de Passage”, werd er infor matie verspreid in een aantal kerken en werd er de film "Amnesty in actie” in een bijeenkomst van het NIVON ge draaid. De film Garp is een meesterwerk. Een zuivere registratie van het fantas tische verhaal over de belevenissen van de sexschuwe verpleegster/ schrijfster Jennie Hill, die zonder daarvoor te kiezen - toonaangevend wordt in de Amerikaanse Feminis tische kringen, en over haar op on orthodoxe wijze verkregen zoon Garp In die nota wordt de lange termijn visie van de Rijksoverheid op de inrichting van de groene ruimte rond de steden in de randstad ge schetst. Voorts is een brochure en een vouwkaart over deze nota gepubli ceerd en tevens verkrijgbaar. Jaaropgave t.b.v. A.B.W.-bijstandsgerechtigden Door de gewijzigde wetgeving is het niet mogelijk gebleken om de jaaropgave t.b.v. de belastingen etc. vóór 1 april te verstrekken. Dit oponthoud werd veroorzaakt, doordat men over bijzondere en incidentele bijstand m.i.v. het jaar 1984 geen belasting en A.O.W.- premie meer behoeft te betalen, m.a.w. er worden slechts inhoudin gen verricht op de periodieke (maand)uitkeringen voor levenson derhoud. Diegenen, die een A-biljet of een E-biljet van de belastingdienst hebben ontvangen, worden uitdrukkelijk verzocht uitstel van indie ning aan te vragen bij de Inspectie der Directe Belastingen. Dit ver zoek dient te geschieden vóór 1 april a.s. De desbetreffende jaaropgaven worden zo spoedig mogelijk toege zonden. T.a.v. uitkeringen ingevolge de Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers (R.W.W.) en Wet Werkloosheidsvoorziening (W. W. V.) wordt opgemerkt, dat deze - voor zover nog niet zijn uit gereikt - kunnen worden afgehaald bij de afdeling Sociale Zaken, gemeentehuis.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 3