Cees Okkerse stoort W. Waterreus leidt CDA Goudse Opera klas trad op voor ouderen voorlopig zich al jaren aan verkreukelde broeken Kwiek hijst de vlag Zes buitenlandse jeugdteams bij WSE 1 I spiraal op VVH-bazar Voor tweede maal W’veen Dicht ’85 Wielzes- daagse op 3 juli in W’veen veilig Elektrische De Gouwe Op internationaal voetbaltournooi op Eerste Paasdag V I f K 'C I 4 Minderheden 29,50 GRATIS Overtuigender Fabrikant Twee delen Huishoudbeurs if HAARMODE 4 EEN GOEDE COUPE WADDINXVEEN - De Goudse muziekschool heeft al geruime tijd een Opera-klas, gevormd uit leerlingen die speciaal de opera een warm hart toedragen. De muzikale leiding van deze klas is in handen van de zang-pe- dagoge Akke Lagendijk en de regie van Gert Willems. Met deze Opera- klas treedt men 1 a 2 keer per j aar op in de Goudse Agnietenkapel en ook op verzoek buiten Gouda. Het was dan ook een goede gedachte van de culturele commissie van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinx veen deze Opera-klas eens te laten optreden voor de Waddinxveense be jaarden. Dit gebeurde vorige week woensdagavond. M. MOS PASSAGE 17 -WADDINXVE TELEFOON 01828-10573 Hierna kon er naar lieve lust ge kocht en gegokt worden. Prachtige, dikwijls door de ouderen zelf ge maakte handwerken, galanterie, kussens, boeken en nog veel meer, vonden grif aftrek. Er kon geraden worden naar de opbrengst, een aan tal centen (dit waren er 2132) en de naam van een pop (Marjolein). Het rad van avontuur draaide er de hele middag en avond de mooiste prijzen door en ook werden er enkele arti kelen verloot. Het betreft de volgende nummers: gebreide lapjesdeken (rood 266), gestreepte gebreide deken (geel 907), wandkleedje (rose 886), ge knoopt wandkleed (rose 333), kin der wandkleed (oranje 118), WH- tjes oranje wortel - 42, oranje wortel - 46, geel citroentje - 8. Er bleven nog enkele prijzen van de verloting onafgehaald achter. De gelukkigen kunnen ze alsnog in hun bezit krijgen door even langs me vrouw Moerings (P.C. Hooftstraat 3) te gaan en daar hun prijsje af te halen. Een plezierige instrumentale afwisse ling was het optreden van de dochter- van Akke Lagendijk die op de fluit o.a. bracht de Romance van C.C. Saint Se ans. Geen gemakkelijke partij, die zij echter goed onder de knie had en hier mede bewees dit moeilijke instrument te weten te hanteren. Prima! Akke Lagendijk begeleidde haar doch ter vakkundig op de niet gemakkelijke pianopartij en ook de solisten en koor steunde zij voortreffelijk, maar dat is haar wel toevertrouwd. Gert Willems gad een plezierige toelichting op de wer ken die gezongen werden. Het is zeer verheugend dat zoveel men sen als amateur heel veel tijd besteden aan hun hobby, waarschijnlijk er dage lijks mee bezig zijn, ten pleziere van zichzelf en anderen. Naast dit kampioensteam waren er ook nog de jeugdige spelers Ronald Com missaris, John Bouwman en Gabor Vroegop van juniorenteam Kwiek 3, WADDINXVEEN - De herkozen vice-voorzitter W. Waterreus neemt voorlopig het voorzitterschap waar van de CDA-afdeling Waddinxveen. In de opvolging van de tot gemeenteraadslid gekozen voorzitter G. van den Berg is nog niet voorzien, zo bleek op de vorioge week donderdag ge houden ledenvergadering van de christen-democraten. Voor het plaatselijk CDA-bestuur tra den ook twee nieuwe bestuursleden aan, die unaniem door de vergadering werden gekozen. Het zijn mevrouw Ju dith Ton-Verrijp en de nog jeugdige Jan Piet van Berkel. Kortgeleden trad ook Hugo van Berkesteyn tot het bestuur toe als nieuwe voorzitter van de activi teitencommissie. Met de benoeming van deze drie is het bestuur in elk geval qua aantal weer op volle sterkte geko men. Op de CDA-ledenvergadering werd of ficieel afscheid genomen van de raadsle den mevrouw H.J. Groenendijk-Ber- nard en C. Dijkshoorn die hun functie terwille van de continuïteit hebben neergelegd voor de nieuwe raadsleden Herman Heller en Gerrit van den Berg. Laatstgenoemde werd door het CDA bijzonder dank gebracht voor de wijze waarop hij de partij afdeling in de eerste moeilijke jaren na de fusie als voorzitter heeft gediend. Voor het seizoen ’85-’86 zoekt WSE één of meer jeugdtrainers, voor de A-, B-, C-junioren, D- (en E-)pupil- len. Dit seizoen werden de trainingen vefZorgd door Leo Pol, deze heeft echter halverwege het seizoen wegens drukke werkzaamheden moeten afha ken. Senioren-trainer Douwe Oppen- dijk heeft vervolgens deze taken waargenomen. De seniorenafdeling is voor het volgend seizoen met Oppen dij k al accoord over de verlenging van zijn contract. De jeugd is nog op zoek naar een geschikte opvolger. Er zijn echter niet zo heel veel bejaar den die van opera houden. Dat komt door de onbekendheid van deze prach tige muziek. Voor vele mensen is het woord opera een zwaar beladen woord. Heeft men echter eens met deze muziek kennis gemaakt, dan leert men het ze ker waarderen. Zo bleek ook bij het op treden Van het opera gezelschap. Bij na vraag bleken de bezoekers bijzonder genoten te hebben van het gebodene. De opera-klas bestaat uit 19 dames en lieren die zowel solistisch en als koor optreden. De samenstellers van het pro gramma hadden een gevarieerd pro gramma opgesteld met bekende en min der bekende opera’s, musicals en ook nog operette. De musical-songs konden helaas niet ten gehore gebracht worden omdat de uitvoerder niet bij stem was. De avond werd begonnen door een koor uit ”Der Wildschutz”, gevolgd door een aria en een duet uit de opera Mignon van A. Thomas. Deze solisten moesten het spits afbijten en waar schijnlijk daardoor klonk het geheel nogal vlak met weinig beweging, niet meer dan de handen spreiden. Dat het wel anders kon bleek later op de avond. Hoe verder de avond vorderde, hoe beter klonk de zang en was de voor dracht overtuigender. In het duet ”La ci darem la mano” uit de opera Don Gi ovanni was de sopraan veel beter op dreef maar moet ze oppassen niet op hol te slaan. De aria ’’Notte e giomi” uit de zelfde opera werd goed uitgebeeld. Het briefduet ”Sull‘aria” uit di Figaro van W.A. Mozart werd leuk en speels gebracht. Beide solisten genoten ervan doelstelling en werk van Amnesty. In de pauze maakten vrijwel alle aanwezigen gebruik van de mogelijkheid speciale briefkaarten te onderschrijven naar re geringen van Iran, Chili, Sovjet-Unie en Zaïre waarin stelling wordt genomen tegen martelingen van 'bepaalde ge vangenen. WADDINXVEEN - In Waddinxveen wordt vrijdagavond 21 juni om acht uur in De Unie voor de tweede maal een plaatselijke poëzieavond gehou den onder de titel ‘Waddinxveen Dicht ‘85’. Tot dinsdag 7 mei hebben Waddinxveners die mee willen doen de gelegenheid een gedicht in te stu ren. De organisatoren Herbert Bitter, An dré de Oude, Koen Bregman en Jan de Bas geven aan wat de deelnemen de Waddinxveners voor ‘Waddinx veen Dicht ‘85’ moeten doen: FC (Staines) met twee teams, Beven- dean Barcelona (Brighton), St. Nico las (Gloucester) en Chantry Grass hoppers (Ipswich). Nederland wordt, behalve door WSE dan, vertegen woordigd door een drietal min erf meer gerenommeerde clubs, te we ten: Elinkwijk (Utrecht), Fortuna Vlaardingen en FC Den Haag-ADO. Het tournooi wordt in twee poules op drie velden afgewerkt. De aanvang staat op 11.00 uur ’s morgens. Het slot, de prijsuitreiking, is gepland di rect na de finalewedstrijd om 16.45 uur in de namiddag. De spelers, begeleiders en supporters van Chantry Grasshoppers, Beven- dean Barcelona en St. Nicolas wor den in een tweetal jeugdherbergen in de omgeving gehuisvest. Het ge zelschap van Matthew Arnold en Gar- tenstadt Trudering wordt onderge bracht bij en verzorgd door WSE- families. Een uitgebreid programma met uitstapjes naar Rotterdam en Scheveningen, film, barbecue, disco en een bezoek aan Feyenoord- FC Utrecht staat hen te wachten. Stuur 3 tot 12 eigengemaakte (het liefst uitgetikte) gedichten naar Jan de Bas, Jan Dorrekenskade 67, 2741 HV Waddinxveen. Vermeld bij de inzending enkele persoonlijke gege vens zoals: adres, beroep of studie, leeftijd en eventuele poëtische acti viteiten. Sluit een postzegel van 70 cent in voor retourpost (deze ont vangt men na 7 mei). Het insturen moet plaats vinden vóór 7 mei 1985. Een selectie van de ingezonden gedichten korrtt in de bundel ‘Waddinxveen Dicht ‘85’ te staan. De avond zal worden gehou den in hotel De Unie. De toegangs prijs voor bezoekers is twee gulden (f 2,-). In de pauze kunnen deel nemende dichters hun werk te koop aanbieden. Ook de bundel ‘Waddinx veen Dicht ‘85’ is dan te koop. Deze bundel zal na 21 juni te koop zijn bij de plaatselijke boekhandels. Naar aanleiding van het CDA-model- programma voor gemeenten en provin cies werd op de ledenvergadering van gedachten gewisseld over het minderhe denbeleid. De problematiek van de et nische groepen, zoals de minderheden worden genoemd, vertoont namelijk een nauwe samenhang met de proble men van de sociaal-economische zwak keren in onze samenleving. Het CDA vindt het noodzaak dat het beleid ge richt wordt op emancipatie en participa tie van de etnische groepen. Tenslotte wordt samen met deze groepen, welke kleur men ook heeft of welke cultuur men ook meebrengt de bevolking van de gemeente gevormd. Naar de mening van de opstellers van het model-program moet de gemeente lijke overheid actief optreden in de be strijding van racisme, discriminatie en vreemdelingenhaat, vooral in het on dersteunen van particulier initiatief ter zake. Voorgesteld wordt de inrichting van een meldpunt, waar men terecht kan met klachten terzake racisme en discriminatie, ook dienen gemeente en provincie als werkgever een zodanig personeelsbeleid te voeren dat ook le den van etnische groepen volop kansen krijgen binnen het ambtenarenappa raat. Deze en andere beleidsvragen en -on derwerpen kwamen aan de orde in een eerste gedachtenwisseling over het toe komstige gemeentelijk beleid met de wethouder van Sociale Zaken uit Amersfoort, de heer De Bruijn. Ge sproken werd ook over het garanderen van elementaire bestaansvoorwaarden en ontwikkelen van de rechtsorde, waarbij de wenselijkheid van sociale controle aan de orde kwam, en de te kiezen opstelling bij het lokale medi abeleid. De komende’maanden wordt dit laatste actueel als de gemeente Wad dinxveen voorstellen voor uitbreiding van het kabelnet gaat behandelen. Voor het eerste deel van de CDA-ver- gadering waren Anja Dijkhuizen en Bep Tetteroo van de plaatselijke afde ling van Amnesty International aanwe zig. Zij verzorgden op verzoek van het bestuur een leerzame inleiding over die definitief de hoogste plaats in hun groep bereikten. Bij de senioren won Kwiek 2 met 6-4 van Eldos 2 uit Schoonhoven, waarbij Henk Bloks met 3 overwinningen een stevige basis voor deze zege legde. Kampioensteam Kwiek 3 deed z’n plicht door met 6-4 over Ilac 7 uit Gouda te zegevieren. Kwiek 5 behield door een goede over winning op BTTV 4 uit Bleiswijk z’n voorsprong op belager Vriendenschaar 9. Pas in de laatste wedstrijd tegen dit team zal de beslissing over het kampi oenschap in klasse 3E vallen, waarbij Kwiek aan een gelijkspel voldoende heeft. In de 4e klasse is Kwiek 13 toch te zwak gebleken en moet weer terug naar de 5e WADDINXVEEN - Het eerste water- polozevental van De Gouwe heeft zich veilig gesteld in de tweede klasse B door met 5-5 gelijk te spelen tegen Vivax. WIK, dat van kampioen PSV verloor, werd dit seizoen de tweede degradant, de strijd tegen Vivax was zeer span nend. in een stevige pot werd het ver schil nimmer groter'dan één doelpunt- .Na drie perioden was de stand 3- 4. Pas dertig seconden voor het verstrijken van de laatste periode wist De Gouwe het punt veilig te stellen, door een doel punt van Erik van Leeuwen: 5-5. de ras terende twee wedstrijden zijn niet meer van belang. De Gouwe lijkt een verder afglijding bespaard gebleven. klasse. Ook Kwiek 9 en 11 staan op de nominatie naar de 5e klasse te degrade ren, want beide teams moeten in hun laatste wedstrijd wel een wonder ver richten om dit te voorkomen. Kwiek 14 hoefde geen wonder te ver richten om kampioen te worden, want een gelijkspel tegen concurrent Top 14 uit Haastrecht zou reeds voldoende zijn. Helaas hadden de Kwiekspelers hun zenuwen niet voldoende in be dwang en moesten zij een 6-4 nederlaag slikken. Bij de junioren zorgde Kwiek 1 nog voor een verrassing door a.s. kampioen A’dam ’78 in eigen huis een 6-4 neder laag te bezorgen, waarbij Tim Daalhof met 3 gewonnen enkelspelen een zeer sterke indruk maakte. om iemand een’hak’ te zetten. Een spe ciale vermelding voor de aria ”Ach, ich fühl's es ist verschwunden” mag niet on vermeld blijven. De soliste wist deze aria zeer gevoelig over te brengen en het grappige Papagena, papagena uit ”Die Zauberflöte” van W.A. Mozart kreeg ook veel waardering. Hoogtepunt voor het koor was wel uit Die Zauberflöte de finale ’’Heil sei euch geweihten”, een schitterend koorwerk met een prachtige uitvoering door de Goudse Opera-klas. Een hoogtepunt van deze avond! Uit de operette ’’Paga nini” van Franz Lehar werden enkele bekende aria's en duetten gezongen zo als ’’Niemand liebt dich so wie ich” en ”Ich kan es nicht fassen nicht glauben”, vooral dit laatste werd heel mooi gezon gen. Besloten werd met een vrolijk dan send, zingend en drinkend slot. WADDINXVEEN - Mevrouw S.IJ. van der Linden-Taekema, de echtgenote van Waddinxveens bur gemeester, was vrijdagmiddag één van de aanwezigen die probeerde zonder belgerinkel de uit de Willem Ruys Sterrenshow weer bekende spiraal te hanteren. Ze opende daarmee in het Anne Frank-cen- trum aan het Jan van Bijnenpad de jaarlijkse bazar van de Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening officieel. Deze VVH-activiteit bracht bruto f. 7.477,90 op. WH-presidente mevrouw A.C.M. Moerings-Verweij bracht in haar openingswoord dank uit aan allen die op welke wijze dan ook aan de organisatie van de bazar hadden meegewerkt. Haar dank ging ook uit naar de winkeliers, de bedrijven en de standhouders op de markt, die weer voor een keur aan prijzen had den gezorgd. Ze zei te hopen op een goed resultaat van de bazar, want mede daarvan is het slagen van de andere activiteiten van de WH af hankelijk, zoals de soosmiddagen, het reisje en de kerstmiddagen. De officiële opening werd verricht door mevrouw S.IJ. van der Lin den- Taekema. Na een korte toe spraak opende zij de bazar met het electronische spiraal-spel. Al snel ging de bel. Mevrouw Van der Lin den werd verrast met een kleine at tentie en een uitnodiging om het jaarlijkse reisje in september mee te maken. WADDINXVEEN/ALPHEN AAN DEN RIJN Waddinx veen •staat woensdag 3 juli weer in hgt teken van de enige wie- lerzesdaagse voor beroepsren ners op de weg in Nederland, de Zes van Rijn en Gouwe. Dit wielerfestijn, dat in dit Gouwe- dorp ook nog aanleiding is voor een aflevering van een amateur- driedaagse, zal dit jaar voor de achtste maal worden gehouden. Het grootse wielerevenement wordt verreden van 30 juni tot en met 5 juli 1985. De start is op 30 juni in Nieuwkoop, op 1 juli volgt Alphen aan den Rijn, op 2 juli Boskoop, op 3 juli Waddinxveen, op 4 juli Bo degraven en op 5 juli Gouda. De “6” is traditioneel gepro jecteerd in een periode, dat de Tour de France wordt verre den. Vele Nederland# renners, die in Frankrijk niet aanwezig zijn, zullen wel in Midden-Hol- land aan de start verschijnen. De organisatie van het wieler evenement is in handen van de wielervereniging Excelsior uit Gouda en Avanti uit Alphen en het Wielercomité Nieuwkoop in samenwerking met het dag blad van Rijn en Gouwe. Dat het rennersveld elk jaar weer bekende renners telt, be wijst de lijst met winnaars van de zeven voorgaande afleverin gen: Hans Langerijs (2x) Theo Smit (2x), Jos Lammertink en Aad van den Hoek. Ook voor dit jaar zal het Organisatieco mité weer een zo sterk moge lijk rennersveld proberen sa men te stellen. Niet alleen de profwielrenners komen aan bod in de “6”. Ook de amateurs en de liefhebbers/ veteranen zullen op meerdere dagen de kans krijgen zich te manifesteren. In de plaatsen Nieuwkoop, Waddinxveen en Gouda zal een amateur-driedaagse worden ver reden. Voor de liefhebbers/ve teranen wordt in Boskoop en Bodegraven een tweedaagse ge organiseerd. W. Waterreus, tijdelijk voorzitter van het CDA in Waddinxveen. WADDINXVEEN - In Nederland is het steeds weer mogelijk een inno vatief idee tot produkt te verwezen lijken. Zakenman Cees Okkerse uit Waddinxveen kwam enige jaren ge leden op de gedachte een Neder landse broekenpers op de markt te brengen. In samenwerking met Ne derlandse uitvinders, instanties en het bedrijfsleven is hij erin geslaagd de broekenpers in april dit jaar te offreren. Ongeveer vijf jaar geleden stoorde Okkerse zich enorm tijdens lange zakenreizen aan de slordige vouwen in zijn pantalon. Een broekenpers leek hem daarom een uitkomst. De buitenlandse persen echter die in de handel waren, bleken onbe trouwbaar, ouderwets en peper duur. Okkerse bedacht zich geen moment en ging in Nederland aan de slag. Allereerst nam hij kontakt op met een proffessionele uitvinder-pro- duktontwikkelaar en samen maak ten ze een opzet voor het frame, het besturingsmechanisme en het verwarmingselement. Okkerse had daarbij een kostprijs in gedachten, die voor de consument betaalbaar is. Voor de fabrikatie van het frame kwam hij eerst in het buitenland te recht, maar hij slaagde niet. Uiteindelijk vond hij een Neder landse ondernemer, die voor dit produkt de investering van een nieuwe spuit-gietmachine overhad. Het electronische besturingssysteem dacht Okkers in eerste instantie in het Verre Oosten te vinden. Hij reisde daarvoor naar Singapore en ontdekte daar de nieuwste electro nica. Maar hij vond geen 100 pro cent zekerheid en dat was zijn voorwaarde. Een verbrande panta lon leek hem immers geen goede re- klame voor zijn produkt. In Nederland ontmoette hij na ver loop van tijd wèl een fabrikant die hem de juiste electronica en 100 procent zekerheid kon leveren. Het verwarmingselement komt evenwel niet uit ons land, maar uit Zweden. Voor al deze activiteiten was een subsidie een welkome aanvulling op het budget en Okkerse kon zijn ver trouwen in het produkt overbren gen aan de Rijksnijverheidsdienst. En deze instantie kwam op korte termijn over de brug met een sub sidieregeling. Bovendien verklaarde een bank zich bereid de nodige kredieten te verstrekken. Tijdens deze proce dure dacht Okkerse al aan zijn af zet en kon hij twee afnemers inte resseren voor zijn broekenpers. Een Amerikaanse onderneming en het Nederlandse bedrijf Blokker wilden met hem zaken doen. Een kwestie van vertrouwen, want het produkt zelf was nog niet eens in het stadium van een prototype. Een en ander heeft thans geresul teerd in het op de markt brengen in april van de broekenpers. Eenen twintig leveranciers werken mee aan het tot stand brengen van dit pro dukt en er is octrooi op aange vraagd. winnen” hebben de organisatoren ge hoor gegeven aan de wens die leefde WSE-voetbal voor de binnen de vereniging om niet alleen selectiespelers bij dit evenement te betrekken. Ook twee lagere teams komen derhalve het veld in. Nooit eerder namen er bij WSE zo veel buitenlandse teams deel aan het tournooi. Liefst zes buitenlandse elf tallen zullen van de partij zijn. Uit de Bondsrepubliek Duitsland komt de SV Gartenstadt Trudering (Mün chen) over en uit Groot Brittanië worden verwacht: Matthew Arnold Mevrouw S.IJ. van der Linden-Taekema achter het electrische spiraal, daarbij gadegeslagen door WH-presi dente mevrouw A.C.M. Moerings-Verweij. (Foto: Sjaak Nóteboom). De broekenpers ‘Bentley’ is een ar tikel dat werd vervaardigd van hoogwaardig kunststof. Het is wit van kleur en heeft aan de binnen kant een bekleding van grijze stof. De pers bestaat uit twee delen, die door middel van een ingenieus schamiersysteem met elkaar zijn verbonden. Men legt de broek op het bewegen de deel, trekt de pantalon goed strak en drukt de spanbeugel naar beneden. Vervolgens stopt men de stekker in het stopcontact en duwt het knopje van de thermostaat naar beneden. Het controlelampje gaat branden en de verwarming staat dit produkt zijn ze er voor altijd vanaf. En ook hotels zouden hun verkreukelde gasten enorm kunnen plezieren met een broekenpers op de kamer. WADDINXVEEN - Afgelopen week kon de Waddinxveense tafeltennisclub Kwiek dan toch de vlag hijsen, want Kwiek 1 liet er tegen Bok 1 uit Bodegra ven geen twijfel over bestaan, dat alleen hen het kampioenschap in klasse 1B toekwam. Over de misstap van de week er voor werd niet meer gepraat en door elk 2 enkelspelen te winnen plus winst in het dubbelspel stuurden Ronald Ver boom, Wim varf Wageningen en Jac ques Brand de enige mogelijke belager Bok met een 7-3 nederlaag naar huis te rug. De Waddinxveense zakenman Cees Okkerse met de door hem na een pro ces van 15 maanden intensief onderzoeken, ontwerpen en vooral ’’doen” uitgevonden Bentley-broekenpers. (Foto: Sjaak Noteboom). aan. Na ongeveer 16 minuten slaat de verwarming automatisch weer af. Het pers-proces kan na ongeveer 20 minuten weer worden herhaald. Het produkt is 175 watt en alle veilig heden zijn uiteraard in de electro nica verwerkt. De broekenpers kan, zonder een knopje om te draaien, bij zowel 220 als bij 110 volt worden gebruikt. Het unieke van het produkt is dat pantalons met een dikke óf dunne stof tussen de twee delen passen. Het artikel wordt geleverd in een kartonnen verpakking met daarbij de gebruiksaanwijzing en het garan tiebewijs. Op de Huishoudbeurs in Amsterdam is de broekenpers voor het eerst te koop en de prijs voor de consument is f 179,--. Cees Okkerse heeft een groot ver trouwen in de broekenpers. Hij weet uit ervaring dat een groot aan tal vrouwen en mannen een hekel heeft aan broeken persen. En met WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WADDINXVEEN - Op Eerste Paas dag (zondag 7 april) houdt het jeugd- bestuur van 2 2- vierde maal een internationaal tour nooi voor C-juniorenteams (12-14 jaar). Plaats van handeling is het sportcomplex aan de Willem de Rij- kelaan. Opnieuw is men er in ge slaagd een interessant deelnemersveld bij elkaar te krijgen. Voor de eerste keer overigens, zal WSE zelf met drie teams aan het tournooi deelnemen. Onder het mot to “deelnemen is belangrijker dan 5

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 53