Aandacht voor KERNACHTIG UITGEDRUKT vernieuwing op muziekschool 4 Waddinxveen en Boskoop zijn geschikt voor uitbreiding Eieren verven met Pasen rommelmarkt Telemann Consort J.P. van Oosten Basisschool Wargames in De Bonkelaar Maatschappelijk werkster treedt Overstelpend aanbod voor in raadzaal Waddinxveen CEL VOOR OPLICHTER vervroegd uit "Houdt in streekplan rekening met veilingfusie” centraal op VOO-vergadering ’’Kleine randstad” langs Gouwe Bebouwen open plekken in kernen Achterofse Polder huizenvrij Hefbruggen minder open pleziervaart Fietspad langs de Bredeweg gewenst Particuliere insprekers laten provincie weten: Praktisch fietsonderhoud bij Wielaard Broekenpers Cees Okkerse gepresenteerd Groei nihil Hefbruggen Kleine randstad B ed rijfsterrein en Bazar WADDINXVEEN/BOSKOOP - Waddinxveen en Boskoop zijn geschikte plaatsen voor uitbreding. Dat staat in ’’Kern achtig uitgedrukt”, het pas verschenen dikke boekwerk van 275 pagina's met de inspraakreacties van 200 particulieren over de herziening van het streekplan Zuid-Holland Oost. WOENSDAG 10 APRIL 1985 Werkgroepverslagen A Uitbreiding van het veilingfbedrijf- s)terrein voor veilinggebonden ac tiviteiten wordt overbodig: Be drijfsvestigingen op het bedrijfster rein Coenekoop concentreren. Insptaakreacties herziening streekplan Zuid-Holland Oost WADDINXVEEN/GOL'DA - Oud-, directeur en koninklijk onderscheiden J.P. van Oosten uit Waddinxveen is be noemd tot gedelegeerd commissaris van J. van den Berg en Zn. Waddinxveen BV. Waddinxveen. Dit blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- Holland. Eerder is al gemeld dat de 31-jarige Krijn Koetsveld directeur is geworden van de Waddinxvecnse muziekschool, welke functie tot voor kort werd be kleed door Arthur le Cosquino de Bus sy. De nog in Amersfoort wonende Krijn Koetsveld studeerde aan het con servatorium in Rotterdam en in Den Haag, waar zijn hoofdvakken orgel, pi ano en koordirectie waren. prijs). Walter Saris (bal. 3e prijs). De samenwerking tussen De Boog en het winkelcentrum Luifelbaan resul teerde in een druk bezocht Paasfestijn waar ook veel ouders getuige van wa ren. In de week voor Pasen konden de kinderen zich bij De Bas Speelgoed en De Boog aanmelden en dank zij het mooie weer kwamen daar veel kinderen op af. Op het gebied van verkeer en vervoer wordt aangegeven dat de aansluiting van de A20 (Rotterdam-Gouda) op de ting helpt mee met de aanschaf van in strumenten en de organisatie van con certen. WADDINXVEEN Een zonder vas te woon- en verblijfplaats zijnde man van 21 jaar is door de Rotterdamse rechtbank veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Er was tien maanden celstraf tegen hem geëist. De nieuwe directeur, die dus organist, pianist en dirigent is en eerder in Woer den en Nieuwegein werkte, verklaart in het blad van de muziekschool klassieke muziek de mooiste te vinden, maar hij noemt toch ook popmuziek wel heel erg belangrijk. Krijn Koetsveld is er over verheugd dat de Waddinxveense mu ziekschool - met 500 leerlingen en 20 dcenten - naast de ensembles ook een popgroep heeft. iets minder slecht alternatief is nieuw bouw in westelijke (Waddinxveen en Zevenhuizen) richting, waarbij wordt aangesloten op de bestaande infrastruc tuur. Bebouwing aan Boskoop, uitbreiding in het westen (Achterofse Polder), is niet acceptabel. Mede gezien de te verwach ten groei, eventueel zelfs een nulgroei, en de al eerder genoemde bezwaren te gen het overschrijden van natuurlijke barrières moet "inbreien” als voldoen de worden beschouwd. WADDINXVEEN - Samen met het buurtcentrum De Boog aan de C. Huy- genslaan had het winkelcentrum Lui felbaan (Brederolaan) donderdagmid dag een grote eierverfwedstrijd voor 70 kinderen van 4-12 jaar georganiseerd. Na eerst in het winkelcentrum het mooiste Paasei geverfd te hebben werd in het gebouw van het buurtcentrum het karwei feestelijk afgemaakt met het ma- van de school in het voormalige raadhuis aan de Zuidkade. Dat schrijft Bartele A. Bokma, de nieu we voorzitter van de Stichting Streek- muziekschool Waddinxveen in ”De Muziek Wijzer", het blad van de mu ziekschool. De heer Bokma as in die functie de na vijf jaar vertrokken heer S. Hoos opgevolgd. Nieuw in het bestuur is verder de heer H. Breimer als vertegenwoordiger van de 140 leden tellende Stichting Vrien den van de Muziekschool. Deze stich- het heel erg belangrijk dat WADDINXVEEN - In de "Goud se” inspraakreacties op het nieuwe streekplan Zuid-Holland Oost brengt Titus van derTorren, lid van de werkgroep 7 (Boskoop-Wad- dinxveen) ook de mogelijkheid ter sprake dat de tuinbouwveiling van de Coöperatieve Tuiniersvereni- ging Gouda en omstreken aan de Brdeweg wel eens zou kunnen wor den opgeheven, want in 1987 ne men de leden een besluit over even tuele fusie met de veiling van Bleis- wijk. Vorig najaar werd bekend dat de fusie bijna rond is, want op be stuurlijk niveau is al op de meeste punten overeenstemming bereikt. Beide veilingbesturen zijn ervan overtuigd dat fusie noodzakelijk is om de stormachtige ontwikkeling in de tuinbouw bij te kunnen hou den. Steeds meer veilingen gaan tot samenwerking over. Directeur L. Heling van de coöperatieve veiling Gouda en omstreken meende des tijds: "Willen we straks niet uit de boot vallen, moeten we nu al tot een fusie komen". In voorbereiding is verder een door de hervormde Immanuëlkerkgemeen- te op zaterdag 5 oktober te houden bazar om de nieuwe vloer ip het Godshuis aan de Prinses Beatrixlaan te kunnen betalen (f. 29.000,--). Ter voorbereiding daarvan worden zater dag 27 april van 10.00-16.00 uur handwerkmaterialen verkocht. WADDINXVEEN - De Waddinx veense mevrouw F.H.J. van Drimme- len legt haar functie neer als maat schappelijk werkster. Zij maakt ge bruik van de VUT-regeling na een veertigjarig dienstverband. Mevrouw Van Drimmelen is op 1 mei 1956 in dienst van Waddinxveen gekomen en heeft daar al die jaren gewerkt als maatschappelijk werkster. maar de praktijkcursus op en lei van 18.30 tot 19.00 uur. De [sus is nog op 12. 19 en 26 april n 0 mei om 9.30 uur en op 31 juli. 21èn 28 augustus en 4 september De insprekers zijn het met de provincie eens dat de groei in Zuid-Holland Oost gelijkgetrokken moet worden met die in West. Di betekend dat Oost minder hard mag groeien, en dat er vertrek- overschot ontstaat. De insprekers vin den dit acceptabel, omdat het Open Middengebied open moet blijven. Ze beschouwen overigens de locatie Gou- da-Oost als een gegeven en wensen geen uitbreiding van Gouda-West. Gouda-Oost heeft volgens de inspre kers wel veel nadelen zoals een slechte bodemgesteldheid, problematische ont sluiting. grote afstand tot het stadscen trum en een verlies aan natuurwaarden. Een aantal insprekers spreekt wel een voorkeur uit voor Gouda-West en is een De inspraaknota "Kernachtig uit gedrukt over de eventuele veiling- fusie: "Het ware raadzaam daar nu bij de herziening van het streekplan al rekening mee te houden, met na me voor wat betreft de volgende punten: Concentratie van glastuinbouw rondom de veiling bij Bleiswijk en beperking van de glastuinbouw ves tiging in de Zuidplaspolder lijkt nog meer gewenst, mede gezien de matige wegverbinding van het Zuidplasgebied met de veiling Bleiswijk. WADDINXVEEN - Na de ophaal- en brengzaterdagen kan er alleen nog ge telefoneerd worden (19083 of 18027) voor het laten weghalen van spullen voor de door de Centrale Her vormde Gemeente van W’addinxveen te houden rommelmarkt 1985. Voor lopig is er al sprake van een overstel pend aanbod. ken van een leuk eierdopje in de vorm van een paasvogel. Een deskundige jury beloonde de prijsw innaars: 4 i/m 7 jaar Judith Bosman (viewmaster, le prijs), Nancy Compeer (fabuland. 2e prijs). Fonny Treffers (bal. 3e prijs). 8 t/m 12 jaar Jacqueline (vlieger, le prijs). Rernco Versluis (zonneschijn verfdoos. 2e WADDINXVEEN - De nieuwe basis school is het centrale thema op de jaar vergadering van de afdeling Waddinx veen van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO), die donderdag avond 25 april om acht uur in de ge meenschapsruimte van de openbare Klaas de Vriesschool aan de Herman Heijermanslaan wordt gehouden. Het ligt in de bedoeling dat na het huishou delijk gedeelte alle alle aandacht aan de nieuwe basisschool -kan worden gege ven. Nu de basisschool binnen een half jaar gerealiseerd moet gaan worden, willen de VOO hier nogmaals aandacht aan besteden. Na het afhandelen van het huishoudelijk gedeelte van de agenda zal de heer F.J. Huiskamp, coördine rend inspecteur van het basisonderwijs in Rotterdam, een algemene inleiding houden over de basisschool. Iedereen krijgt voldoende gelegenheid om vra gen te stellen, ook aan vertegenwoordi gers van de verschillende scholen, zowel leerkrachten als ouders. Volgens het stichtingsbestuur, waarin zitting hebben ouders van leerlingen van de school, vertegenwoordigers van het gemeentebestuur en leden van de Stichting Vrienden van de Muziek school, terwijl de directeur, administra teuren twee docenten als adviseurs fun geren, is er veel geld nodig om de mu ziekschool "draaiende te.houden”. Gelukkig vindt het gemeentebestuur t er een mu ziekschool is en blijft in Waddinxveen. Dat blijkt uit de subsidie die ieder jaar wordt verleend. Zodoende is het moge lijk de lesgelden niet al te hoog te laten oplopen. Want het bestuur vindt dat ie dereen de mogelijkheid moet hebben muziekles te krijgen”, aldus voorzitter Bartele A. Bokma, die samen met di recteur, administrateur en docenten plannen maakt voor nieuwe cursussen, voor uitvoeringen, voor instuifconcer- ten en voor speciale optredens, want de muziekschool is de beste plaats om te le ren gezamenlijk muziek te maken en er van te genieten. groep die de voorgestelde groei van Gouda te hoog vindt. WADDINXVEEN - Van de Waddinxveense streekmuziekschool vragen op het ogenblik de nieuwe ideeën over muziekonderwijs en over meer sa menspelen veel aandacht, evenals - in de komende tijd - de huisvesting De Goudse inspraakreacties stellen dat de strook Gouda-Waddinxveen-Bos- koop- Alphen a/d Rijn door de verste delijking gaat lijken op een kleine "randstad". Er wordt hierdoor één groot lint van bebouwing en bedrijfsves tiging gecreëerd vanaf de Hollandsche Ijssel tot ver over de Oude Rijn. In dit gebied dient een sterke consolidatie te worden nagestreefd en géén uitbreiding van industrievestiging te worden toege staan. Gevonden wordt dat er meer aandacht moet worden gericht op het "inbreien", het benutten van open gedeelten in een kern, die braak liggen en geschikt zijn voor woning- of utiliteitsbouw. Een be langrijk element daarbij is het instand- houden en respecteren van natuurlijke barrières zoals waterlopen, grote) we gen. dijken. Overschrijding daarvan tast het overgangsgebied aan dat tussen de bebouwing en het landelijk gebied ligt. Het nieuwe overgangsgebied is dan ten opzichte van het vorige overgangs gebied verschoven ten koste van het landelijke gebied. Voor Alphen aan den Rijn stelt werk groep 7 in het zuiden een slechte zaak is. Een vesteviging van het "lint" langs de Gouwe en een visuele aantasting van het landelijk gebied tussen Alphen en Boskoop zijn het gevolg. De noordkant van Alphen is reeds visueel aangetast (horizonvervuiling door de hoogbouw aldaar). Laagbouw aan die kant is daardoor acceptabel. De grondslag is daar bovendien ook beter geschikt voor woningbouw. Bouwen over de Hollandsche IJssel heen (naar het zuiden toe) betekent het overschrijden van natuurlijke barrières, wordt gegeven in de serie kamermu- Het wordt onacceptabel geacht. Een Door Boskoop is nogal wat sluipverkeer van Zoetermeer richting Alphen. Een ander punt van aandacht zou kunnen zijn het paal en perk stellen aan het ope nen van bruggen voor de pleziervaart. Als de regels voor het openen van brug gen zou worden gewijzigd zou het ver keer over land al veel beter verbeteren. De werkgroep 7 onderstreept het be lang van fietspaden langs vele wegen van de eerste en tweede orde. Een fiet- pad van Moerkapelle naar de snelweg paralllel aan de Bredeweg moet er ko men vóór er doden vallen. Het wordt in ieder geval hoog tijd, dat er daar een snelheidsbeperking wordt ingesteld. WADDINXVEEN - Wargames, dat de kijker confronteert met de beanstigen- de gedachte dat het ontketenen van een kernoorlog kinderspel is. draait woens dagavond 17 april om half negen in De Bonkelaar aan de Beukenhof. De toe gangsprijs voor het zien van deze span nende thriller bedraagt vijf gulden. De intelligente scholier David Light man is een kei op het gebied van compu ters. De onbegrensde mogelijkheden van zijn huiscomputer kent hij op zijn duimpje. Wanneer de geijkte spelletjes hem beginnen te vervelen, verbindt hij zijn computer met de telefoon, om zich op die manier toegang te verschaffen tot de centrale computer van een grote spellenfirma. Bij het zoeken naar het juiste telefoon nummer stuit hij op een computer die een lijst met voor David onbekende spellen projecteert. Maar verdere toe gang tot het systeem wordt hem gewei gerd. Met het nodige geluk weet hij toch de juiste toegangscode te vinden. Niet wetende verbonden te zijn met het cen trale computercentrum van een Ame rikaanse raketbasis, kiest hij nu voor het spel "Wereld Kernoorlog". Een ramp lijkt niet meer te vermijden. Deze grootste rommelmarkt van Waddinxveen wordt gehouden op za terdag 27 april van 9.00-16.Ö0 uur op de parkeerplaats Beukenhof aan de Kerkweg-Oost. Er is sprake van een grote sortering (curiosa, meubelen, kleding, boeken, speelgoed en huis houdelijke artikelen) en attracties (koffie en stroopwafels, frisdranken, patat en kroketten, ballonnenwed strijd, verloting). A12 (Den Haag-Utrccht) bij het Gou- weaquaduct nu al extra aandacht ver dient omdat filevorming er aan de orde van de dag is. De A20 zou met 2 brug gen over de A12 moeten komen. De hefbruggen in Alphen. Boskoop en Waddinxveen worden als knelpunt ge noemd in de afwikkeling van het region aal verkeer. DSe wegverbinding van Waddinxveen naar de brug naast het aquaduct zou voor dit dorp een deel van het probleem op kunnen vangen. De man had 44 winkeliers opgelicht, waaronder een Waddinxvener. Zo kocht hij aan de Kerkweg-Oost een naaimachine van 2.849,--, waarop hij f 250,-- korting kreeg wegens contan te betaling. Hij betaalde duurzame gebruiksgoederen met gestolen en vervalste betaalkaarten. Demonstratie van de door de Waddinxveense zakenman Cees Okkerse in vijftien maanden tijd bedachte broekenpers. Dat gebeurde in partycentrum De Blauwe Druif aan de Nesse. (Foto: Sjaak Noteboom). Van de zenventien werkgroepen was er één -werkgroep 7- die het gebied Bos- koop-Waddinxveen in de regio Gouda en Omstreken in de gaten hield. Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland is nu bezig met de verwerking van de reac ties. Eind april wordt een nota an beant woording verwacht. De insprekers kun nen dan nog in overleg met de provincie als er nog grote meningverschillen zijn. In het najaar zal dan het ontwerp streekplan ter visie gelegd worden. ziekconcerten. Het barokensemble, dat optreedt in het kader van het Neder lands Belgisch Cultureel Accoord. is donderdagavond 18 april om half negen te zien en te horen. Van het Telemann Consort maken deel uit Patrick Beukels (blok- en dwars fluit), Florian Heyerick (blok- en dwarsfluit). Mare Peire (blokfluit). Marcel Ponseele (hobo). Jacques Piert (cello) en Guy Penson (klavecimbel). Het Telemann Consort uit Brugge is als ensemble voor kamermuziek sinds 1976 werkzaam en programmeert naast een repertoire uit de barok- en rococoperi- ode ook werken uit de latere muzikale stijlperiodes. Het Telemann Consort speelt op authentieke barokinstrumen- ten of getrouwe copieën daarvan. Wat de aangewezen locaties voor de be- drijfstereeinen betreft zijn de meningen verdeeld. Voor Gouda-West voelt men weinig in verband met de natuurwaar den, door de hoge infrastructueie kos ten en te grote verbrokkeling van het lasndschap door twee locaties. De voor standers maken alleen de aantekening dat de Oost-polder in Schieland te duur zal worden en alleen voor woononvrien- delijke bedrijven benut moet worden. De raming voor de hoeveelheid beno digd bedrijfsterrein wordt door de mqeste insprekers als te hoog ingeschat. Daarbij wordt gewezen op de bestaande leegstand van kantoren en bedrijfster reinen. Wel kan binnen de concentra- tiezones buiten de kernen enige be drijfsvestiging toegelaten, worden. Die bedrijven zouden zich moeten aanpas sen aan de schaal en het karakter van de kernen, om natuur- en milieuwaarden te beschermen. Ook verder moet er meer ruimte komen voor (kleinschali ge) werkgelegenheid in kleine kernen. De schatting van de provincie dat in 2000 534.000 mensen in Zuid-Holland Oost wonen, vinden de insprekers te hoog. Zij hebben daar de volgende ar gumenten voor; er is te veel uitgegaan van een zich verder ontwikkelende economie, de maatschappelijke ontwik kelingen wijzen anders uit, demografi sche ontwikkelingen zullen de grote ste den verder bevoordelen, door te hoge claims van gemeentebesturen in het ver leden zal in de toekomst minder ge bouwd worden. WADDINXVEEN - Het Telemann Consort verzorgt dit seizoen het zesde en laatste concert dat in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis WADDINXVEEN - 'jWiellaard voor de fiets" in de Dorpstraat houdt op woensdagavond 24 april, woensdag avond 1 mei en woensdagavond 8 mei van icht tot tien uur een praktijkcursus fietswiderhoud voor hen die de-gelij- knanige Teleaccursus op radio en tele visie plgen. Het bl de cursus behorende boek is ver krijgbaar bij Teleac. maar ook bij die fietser^aken waar wordt gehouden. De Teleac-lessen televisilzijn nog op 16. 23 en 30april 3 en lOirit radio-cits en 3 en .6 .7. 14. 21èn om 9.30 Ui De groei in de glastuinbouw was de afgelopen jaren nihil. Gezien de sombere verwachtingen (gasprijs) voor de glastuinbouw in de komen de jaren zijn de grooiprognoses in het voorontwerp streekplan Zuid- Holland-oost te optimistisch en zouden bijgesteld moeten worden. Tevens is een structueel ander be leid voor een zo geringe groei het overwegen waard, zo vinden de in sprekers. Thans wordt glastuinbouw alleen projectsgewijs getolereerd. Deze projecten worden doorgaans opge zet door particuliere projecton twikkelaars. Zowel de vestigings plaats (binnen de planologisch daarvoor bestemde gebieden), als over de inrichting kan de overheid dan weinig invloed uitoefenen. Het gevolg is de aanwezigheid van een aantal halfvolle, verspreid liggende slecht aangeklede glastuinbouw projecten. Beter ware het wanneer de over heid zelf op de manier van de be drijfsterreinen de eventueel ge wenste nieuwe glastuinbouwvesti- ging ter hand zou nemen, bij voor keur in de directe omgeving van de grote veilingen (bijv, de stad Rot terdam in Bleiswijk bij de veiling De Kring). Bovendien kan er door overheidsbemoeiing een iets recht vaardiger vestigingsbeleid tot stand komen (vergelijk agrarische vesti ging in de IJsselmeerpolders. Tevens hebben de thans aangewe zen sterk verspreide vestigings plaatsen voor, de glastuinbouw in de Veen en Rijnstreek en de Zuid plaspolder bij de realisatie een zeer nadelig effect op het landschap en de overige agrarisch infrastructuur. Dit is de voorpagina van de 275 pagina's tellende nota "Kernachtig uitgedrukt" met de inspraakreacties op de herzieningsplannen voor het streekplan Zuid-Holland Oost. Van deze reacties maken de opmerkin gen van werkgroep 7 (Boskoop- Waddinxveenin de regio Gouda en omstreken deel uit. Van deze werk groep waren lid P. Derendorp, B.C.M. van Elk (opsteller eindver slag), J.J.P. van Heemst, A.J.J.,de Lange, J. van Leeuwen (werkgroep begeleider), J.P.N. Smit (opsteller eindverslag), T. van der Torren, B. C. Troll en W. Verweij. WADDINXVEEN - Temidden van vrienden, kennissen en al lerlei mensen die hem daadwer kelijk hebben geholpen bij de ontwikkeling van zijn unieke broekenpers heeft de Waddinx veense zakenman Cees E.G. Okkerse (49) donderdagmiddag in partycentrum De Blauwe Druif het resultaat van 15 maanden intensief zoeken, ont werpen en vooral “doen” ge presenteerd. De broekenpers mag er dan ook zijn. Het is een geheel nieuw gebruiksartikel dat in Nederland en Amerika op de markt zal worden gebracht. Bij de presentatie waren 32 “getuigen” - zoals Cees Okker se ze noemt - betrokken: v.d. Wouden Partners, Ulvenhout (de “innovation” mensen. Zij tekenden 5 km2 papier vol), Heudijck Plastics, Eindhoven (de kunststof fabrikant met moed, vertrouwen en vertra ging), Mei Maree, Gouda hij tekende het beeldmerk-doos en etiket), Hobby Electronica, Breda (de uitdenker van de electro nische besturing), Vis, W’addinxveen (Jacoc Vis vond het verwarmingselement), Van ‘t Hof, Waddinxveen (hij zocht Europa af voor de beste spaan- plaatfabrikant), Tap, Den Haag (hij zaagde de panelen, werd een beetje gek van de maten), R.N.D., Rotterdam, ir. D. van Heil (hij geloofde in een vroeg stadium in de ondernemer), CIMK, Diemen (zij onderzoch ten de ondernemer), AMRO- bank, P. de Koster (de finan cier met moed), Arnold en Siedsma, Breda (zij legden het octrooi en merk vast), Faber electronica b.v., Velp (de elec- tronica-fabrikant), De Jong, Waddinxveen (de beugelfabri- kant), Wim Bosman, ‘s-Heeren- berg (de vervoerder in Neder land en naar USA), Veldwijk, Waddinxveen (de drukkerij), Plantex, Boskoop (de vlieg ticket leverancier), Gebr. Blbk- ker BV, Amsterdam (zij had den de meeste lef. Zij geloof den erin en kochten). Donderdag voor Pasen konden in Waddinxveen kinderen eieren verven en eierdopjes maken dank zij een initia tief van het buurtcentrum De Boog en het winkelcentrum Luifelbaan. (Foto: Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 5