reparatie. Aandacht voor VERBOUWING PAND Schade aan uw auto vereist deskundige Jongerenjaar 1985 gevraagd Overdag gebeurt er in Waddinxveen heel weinig NOTARISSEN VOORBIJ Van scholen en instellingen Nieuwe ingang en nieuwe kluis- en archiefruimte Vergadering Waddinxveense Soosmiddagen van de WH Vrouwen trefcentrum Buurtblad interviewt onze hoofdredacteur Aktie ’’Honger hoeft niet” Uitvoering "Voorwaarts Weegbrug Fietsdemonstratie tegen apartheid l 1 Bijeenkomst Cijfers ar i arrmi - GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 1 FOCWA, kenmerk voor vakwerk - De uitbreiding van het notariskantoor aan de Prinses Beatrixlaan in beeld. (Foto: Sjaak Noteboom). ÏfOCWA Notaris mr. P. L. van der Meulen. s De nieuwe spreekruimte in het werkvertrek van notaris mr. P.L. van der Meulen. (Foto: Sjaak Noteboom). zijde om ongeveer 14.00 uur. ra WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 17 APRIL 1985 men met notaris mr. P.L. van der Meu len geeft hij leiding aan 18 medewerk- ers/sters. De nieuwe huisvesting vol- In het kader van het ”Jaar van de Euro pese muziek", waarin de herdenking van het driehonderdste geboortejaar van Bach, Scarlatti en Handel centraal staan, heeft de Brassband van deze laat ste componist een gedeelte uit het be kende "Music for the royal Fireworks” (vuurwerkmuziek) op het programma staan. Verder nog het bekende maar moeilijke "Ballet Egyptiën" en een ar rangement van het moderne "Music van John Miles. De avond wordt gehouden in gebouw Het Trefpunt aan de Sta tionsstraat en begint om 20.00 uur. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 Veruit het grootste gedeelte van de be volking in de derde wereldlanden is aan gewezen op hun natuurlijke omgeving. De mensen wonen op plaatsen waar ze aan voedsel kunnen komen. Waar ak kerbouw oogsten kunnen leveren, vee kan grazen, hout als brandstof dient en het water onbesmet is. Voor alle eerste levensbehoeften is het milieu de belangrijkste produktiefac- tor. Wanneer dat milieu wordt aange tast zijn de gevolgen onmiddellijk en zeer hevig merkbaar. Rampzalig vaak. In Nederland horen we daar op zijn hoogst af en toe iets van. Eigenlijk al leen als het al bijna te laat is, als het om talloze mensenlevens gaat. Dan zijn er plotselinge "reddingsak- ties” nodig, als allerlaatste hulpmoge lijkheid. Iedereen vraagt zich op dat moment dan af: waarom nu pas? Had dit niet voorkomen kunnen worden? Dat kan inderdaad op een heel wat min der kostbare manier dan te wachterTtot de situatie in een land werkelijk on houdbaar is geworden. Maar juist door de mensen ter plaatse te helpen al ze er zelf nog iets aanTtunnen doen. Niet al leen om rampen te voorkomen ook om zichzelf nieuwe kansen te creëren. De toegang tot de nieuwe kluisruimte van het Waddinxveense notariskant oor J. in ’t Hol en mr. P.L. van der Meulen. (Foto: Sjaak Noteboom. WADDINXVEEN - Het notariskantoor J. in ’t Hol en mr. P.L. van der Meulen aan de Prinses Beatrixlaan heeft een grondige verbouwing achter de rug. In feite werd met de verbouwing al in november 1983 gestart, maar daar is nog maar recent een definitief einde aan gekomen. In het pand hebben beide notarissen nu de beschikking over een representatie ve werkruimte. Bovendien is er een heel doelmatige archief- en kluisruimte bij gemaakt, waardoor de ruimte ontstond voor allerlei veranderingen. Het maken van de kluisruimte, onont beerlijk voor een notariskantoor als dat van de heren In ’t Hol en Van der Meu len, kostte de nodige hoofdbrekens ge zien de eisen - vooral op het gebied van vocht of liever het weghouden daarvan - die daaraan worden gesteld. VUUI UC UILVUCrUig V<U1 liet. -r 1 gekozen: jeugdwerkloosheid, LFlFlCHtlFl^ Niet alleen de verbouwing, maar ook de WADDINXVEEN - Op vrijdag 19 april a.s. geeft de brass- en showband "Voorwaarts” weer haar jaarlijkse voorjaarsuitvoering. Dit wordt het eer ste voorjaarsconcert wat gehouden wordt onder de nieuwe dirigent Hedzer van der Giezen en ook met de nieuwe voorzitter Sjaak Stubbe. Zoals gewoon lijk wisselen show en muziek op deze avond elkaar af. Want niet alleen valt er veel te luisteren bij het optreden van de drumband en de braasbapd, er valt ook veel te zien tijdens het optreden van de majorettes en de showband. inrichting van de nieuwe ruimten lieten op zich wachten, zodat er ruim een jaar gemoeid is geweest met de bouwkundi ge wijzigingen, die echter het notaris kantoor in staat stellen het publiek zo goed mogelijk van dienst te zijn. Zo is er aan de Prinses Beatrixlaan een nieuwe ingang gekomen, een nieuwe garderobe, een nieuwe kluisruimte en een grotere eigen kamer voor notaris P.L. van der Meulen. Hij zit in de vroe gere spreekruimte van de naar Maas tricht vertrokken dr. C.A. de Geus. De ze huisarts bewoonde het pand in de Oranjewijk eerder. De heer In 't Hol is reeds 18 jaar als no taris in Waddinxveen werkzaam. Sa- Met alle belangstellenden zal dan een bijeenkomst georganiseerd worden om de plannen te inventariseren en eventuele belangstellenden met de zelfde plannen met elkaar in contact te brengen. Het is overigens wel de bedoeling dat zoveel mogelijk jonge ren zelf de initiatieven nemen en uit voeren. In het bieden van ondersteu ning voor wat betreft het beschik baar stellen van ruimte en hulp bij de organisatie kan de gemeentelij ke commissie sociaal-cultureel werk eventueel van dienst zijn. Hoe bent u terecht gekomen bij het Weekblad voor Waddinxveen? “Ik zit al 20 jaar in de journalistiek. Ik doe min of meer als hobby het Weekblad voor Waddinxveen erbij. Dit is goed te doen, want overdag ge beurt er toch heel weinig in Waddinx veen. Bovendien krijg ik veel infor matie binnen van andere mensen”. Gesuggereerd is bijvoorbeeld dat de protestants-christelijke scholenge meenschap voor MAVO/LTO Konin gin Wilhelmina, de Prof. Kohnstamm- school voor openbaar MAVO, de LHNO-school De Rank en de samen werkingsschool voor HAVO/Athe- neum in de lessen maatschappijleer speciale aandacht te geven aan de jongeren en hun problemen. Een andere manier kan zijn dat via een schoolraad of klassenvertegen woordigers alle leerlingen getracht wordt te bereiken. Andere instel lingen kunnen wellicht in hun acti viteiten programma’s met jongeren kunnen we hier misschien iets aan doen door het publiceren van num merborden van mensen die zich ver- kersonveilig gedragen. Als u ze ver zamelt, zal ik ze publiceren”. ook eens speciale aandacht voor het jongerenjaar vragen. Het is de bedoeling dat het niet bij deze kennismaking alleen blijft. Wel licht is er na bestudering van het info-pakket de behoefte samen met andere jongeren iets te gaan doen. Hiertoe is dan de mogelijkheid aan wezig. Jongeren die meer willen dan alleen opnemen en er dus ook iets mee willen doen kunnen daartoe con tact opnemen met Dick Smit in De Bonkelaar. Waarom staat er'geen redaktioneel commentaar in het Weekblad voor Waddinxveen “Ik streef, zoals gezegd, altijd naar objectiviteit en aarzel daarom mijn eigen mening te geven. Ik weet im mers dat heel Waddinxveen op woensdagavond over mijn schouders meekijkt. Toch zijn jullie al de zo veelste die hiernaar vragen. Als pri meur voor het Ommetje kan ik zeg gen, dat het Weekblad voor Waddinx veen hier binnenkort mee begint, on der de kop: “Het Weekblad is van mening”. WADDINXVEEN - De Wereldwinkel Waddinxveen is een van de deelnemers aan de aktie Honger Hoeft Niet. Dit is een landelijke aktie die gehouden wordt in de week van 20 t/m 27 april. De aktie gaat over het milieu, landbouw en ont wikkeling. Aantasting van het milieu is een gevaar voor de ontwikkelingskan sen van de armsten in deze wereld. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 19 april om acht uur wordt in café-restau- rant De Unie aan de Kerkweg-Oost de jaarvergadering gehouden van de ver eniging ”De Waddinxveense Weeg brug". Op de agenda staan de volgende pun ten: Opening door de voorzitter de heer J. v.d. Maas, notulen jaarvergadering van 30 maart 1984, eventuele medede lingen, jaarverslag 1984, financieel ver slag 1984, verslag kascommissie, de heren A.L. Oudijk en O.O. Spruyt, goedkeuring jaarstukken, aanwijzing kascommissie over 1985, verkiezing van een bestuurslid, aftredend is de secr.- penningmeester de heer F.m. van Tol die statutair niet herkiesbaar is. WADDINXVEEN - Zoals bekend or ganiseert de Vrouwelijke Hulpverle ning elke veertien dagen een Soosmid- dag voor ouderen in Waddinxveen. De ze middagen zijn in het Anne Frank- centrum van 15.15 uur tot 16.45 uur en worden voorafgegaan door de bejaar- dengymnastiek o.Lv. de heer Gayke- ma. Voor wie niet in staat is op eigen ge legenheid te komen kan voor vervoer gezorgd worden. Voor deze soos-middagen worden aller lei aktiviteiten georganiseerd, zoals een dia-voorstelling, een diëtiste, een schoonheidsspecialiste of iemand die WADDINXVEEN/BOSKOOP - De iets over het Groene Kruis komt vertel- Regionaal Anti Fascistisie Aktie Groep len, maar ook bingo of een quiz. Om u een indruk te geven van wat er de komende soosmiddagen georganiseerd is, volgt hier de agenda: 27 april: Optreden van het huisvrouwe norkest uit Moerkapelle. 7 mei: Bevrij- dingsmiddag. 21 mei: Optreden van het Souburgkoor, 4 juni: De heer J. in 't Hol, notaris. 18 juni: nog nader te bepa len aktiviteit. 2 juli: Feestelijke slotmid dag voor de vakantie. Voor inlichtingen en eventueel vervoer kunt u terecht bij mevrouw J. Haver- (RAFAG) heeft besloten, na de aktie tegen de komst van het Zuidafrikaanse ambassadelid en de aktie tegen de Kru gerrand in de RABO-bank te Waddinx veen, om opnieuw in het geweer te ko men tegen Apartheid. Dit wil men doen d.m.v. een fietsdem onstratie, deze begint in Boskoop op za terdag 20 april (10.00 uur onderaan de hefbrug. dorpskemkant verzamelen) en voert door Waddinxveen (ongeveer 11.45 uur in de Dorpstraat) en eindigt in Gouda in de "Gonz”. Het verzamel- kamp-van Ingen" Wingerd 171, tel. punt in Gouda is station Bloemendaal- 15123. zijde om ongeveer 14.00 uur. Heeft u nog andere hobby 's? “Mijn werk is mijn hobby. Ik ben hiermee 7 dagen per week in de weer. Alles wat met journalistiek te maken heeft, heeft mijn interesse. Ik lees dagelijks 6 kranten en op T.V. kijk ik naar het journaal, de actualiteitenru brieken en alle praatshows. Desnoods neem ik ze op de video op”. Wat vindt u de beste en slechtste praatshow? “De meest boeiende vind ik Sonja Barend. Hoewel ik het met een hele boel dingen niet eens ben, vind ik haar het meest prikkelend. De slecht ste vind ik Tineke”. WADDINXVEEN - Het afgelopen jaar heeft het vrouwentrefcentrum z’Onderdak een aantal koffie-ochten- den en thema-avonden georganiseerd. Aangezien deze bijeenkomsten eigen lijk te weinig belangstellende vrouwen hebben getrokken is men van mening dat het tijd wordt hierin verandering te brengen, wil het Vrouwentrefcentrum haar bestaansrecht blijven behouden. Daarom wordt gevraagd alle vrouwen of vrouwengroeperingen die ideeën hebben over het invullen van thema-bij- eenkomsten of andere activiteiten op het oog hebben, zich te wenden tot het Vrouwentrefcentrum. Als ontmoetingsplaats heeft het Vrou- wentrefcencentrum de beschikking over het buurtcentrum De Boog, C. Huygenslaan 2. Binnenkort wordt gestart met een zoge naamde "Geboortewinkel”, waarbij op diverse bijeenkomsten alles wat met zwangerschap en bevalling te maken heeft aandacht zal krijgen. Mocht het enthousiasme voor de werkzaamheden van het Vrouwentrefcentrum groot ge noeg worden, dan hoopt men t.z.t. bij de gemeente te kunnen aankloppen voor het verkrijgen van een eigen ruim te voor de activiteiten. Inlichtingen: Lottie van den Berg, Wingerd 223, Waddinxveen, tel. 01828-14495 en Su zan van den Berg, Justus van Effenlaan 86, Waddinxveen, tel. 01828-19006. teur Bert Woudenberj waaronder meester, op oriëntatiebezoek in Peru - is ook eens een keer ze' ondervraagd. Dat gebeurde door de redactie van - J 1_ Wat is uw mening over het wijkge- beuren in Zuidkade I? “Als lid van het Ambtelijk Verkeers- overleg heb ik er indertijd voor ge pleit om het gehele stratenplan als woonerf uit te voeren. Dit is helaas niet gebeurd. Verder is Zuidkade I (eigenlijk Oostpolderwijk) de eerste Waddinxveense wijk zonder voorzie ningen. Oorspronkelijk waren een peuterspeelzaal en een gymnastiek lokaal gepland. Van een wijkcen trum is nooit sprake geweest”. “Ik streef naar objectiviteit. Toch laat ik me hoofdredacteur noemen om daarmee aan te geven dat ik zelf bepaal wat er in de krant komt. Ik verzamel stukjes uit de landelijke pers over Waddinxveen (die ik soms zelf geschreven heb als A.N.P. cor respondent) en plaats deze in het Weekblad voor Waddinxveen omdat Waddinxveners niet alles kunnen ho ren, zien of lezen wat er elders over Waddinxveen geschreven wordt. Ik probeer het altijd zo te doen dat de krant van volgende week beter wordt dan die van deze week”. Hoe ziet u de komst van satelliet T.V., abonnee T. V. e.d.? “Satelliet-T.V. komt er volgens mij niet in Waddinxveen. Dit is te duur en men heeft te weinig belangstelling. Ik heb wel een tweede primeur voor Het Ommetje, namelijk de mogelijke komst van een kabelkrant. We heb ben vergunning gevraagd aan het mi nisterie van W.V.C. We verwachten deze vergunning omstreeks deze tijd. Ik denk dat de kabelkrant wel zin heeft. Deze kan tussen 6 en 8 uur in formatie geven, bijv, over wat er die avond in Waddinxveen te doen is. Daarnaast ben ik door de Stichting Lokale Omroep benaderd als poli tiek commentator voor hun toekom stige uitzendingen. Dit wacht op financiering (reclame is daarbij niet toegestaan, bij de kabelkrant wel) en op de behandeling van de gemeente - nota. “Het Ommetje” van de bewonersvereniging Overtoom ring. “Overdag gébeurt er in Waddinxveen heel weinig”, is de kop van de ru briek “Interview met...”, waarin onze schrijvende man centraal staat. De eerste vraag die aan hem gesteld wordt gaat over hoe hij het buurtblad “Het Ommetje” vindt. Bert Wouden berg antwoordt daarop: “Ik bewaar alle exemplaren goed en ik lees het blad met veel plezier, vooral de interviews. Enkele sugges ties mijnerzijds: Pagina’s tweezijdig bedrukken, meer advertenties en meer informatie over de wijkbewo ners zelf. Nu lees ik alleen informatie naar de mensen toe. Ik bewonder dit unieke initiatief en verbaas mij erover dat jullie het nog steeds volhouden”. Hoe ziet u de verkeersveiligheid in Waddinxveen? “Hoewel Waddinxveen een verkeers veilig dorp is (relatief weinig onge vallen) kan de verkeersleefbaarheid verder verbeterd worden. Het pro bleem is daarbij dat sommige men sen, om het hard te zeggen, in hun eigen woonwijk met hun eigen auto, hun eigen kinderen doodrijden. Toch De Nationale Werkgroep Jongeren jaar heeft een actieplan vastgesteld waarin uitwerking wordt gegeven aan de VN-thema’s voor het jaar: “Par ticipatie, Ontwikkeling, Vrede”. Voor Nederland zijn de volgende prioriteiten door de nationale werk groep, voor de uitvoering van het jaar, ----*----■ jongeren uit minderheden, jongeren cultuur en vrede en ontwikkeling. WADDINXVEEN Waddinxveense scholen voor voortgezet on derwijs en instellingen voor jeugd- en jongerenwerk zijn gevraagd plaatselijk in te haken op het door de Verenigde Naties uitgeroepen Internationaal Jongerenjaar 1985. Op lijke commissie sociaal-cultureel werk zaken van de gemeente pakketten rondgestuurd om zondere jaar te betrekken. WADDINXVEEN Weekblad voor Waddinxveen’s hoofdredac- oudenberg - op dit moment met vijf Waddinxveners, WD-wethouder mevrouw L.M. Oosterbroek-Waag- :ïf het buurtblad en Molen- Zijn er onderwerpen waar.u niet over wilt schrijven? “Nee die zijn er niet. Het omgekeer de komt wel regelmatig voor. Mensen verzoeken mij dan bepaalde persoon lijke zaken uit de krant te houden, bijv, ingeval van veroordeling door de rechter. Ik houd dan zo’n bericht kort, maar plaats het over het alge meen wel”. doet nu geheel aan de omvang van dit kantoor en de 'daarvoor benodigde ar chief- en kluisruimte. Het werk aan de weegbrug aan de Noordkade is in het jaar 1984 onge stoord doorgegaan. Een ijking van Rijkswege, de eerste controle na de bouw in 1978, was positief. De hele in stallatie werd weer voor jaren goedge keurd met een compliment aan mevr. De Jong voor de keurige toestand van zowel het weeghuisje als de hele instal latie. Dat de bruto jaaromzet wat terugloopt ligt beslist niet aan de manier waarop de zaken worden behartigd. De bruto om zetten van de laatste 5 jaar: 1980 - f. 32.597 -, 1981 - f. 46.106,-, 1982 - f. 56.929 -, 1983 - f. 30.441,- en 1984 - f. 26.545,-. w De weegbrug plus electronische appara tuur staat nu op de balans voor f. 88.808,-. De winst over 1984 laat een bedrag zien groot f. 882,37. Daarbij moet wel in de gaten worden gehouden dat elk jaar een bedrag van f. 5.390,- wordt afgeschreven. De financiële situ atie is gezond. In 1984 werd in de plaats van de heer P. Oudijk de heer L. Weerheim in het be stuur gekozen. Het bestuur wees uit haar midden de heer J. van der Maas aan als voorzitter. initiatief van de gemeente- heeft de afdeling Welzijns- ;emeentesecretarie daartoe brieven en informatie- zoveel mogelijk jongeren bij dit bij- Bert Woudenberg Heeft u voorkeuronderwerpen voor het Weekblad voor Waddinxveen? “Nee, die heb ik niet. Alles wat een relatie heeft met Waddinxveen heeft mijn interesse. Ik beperk mij tot Waddinxveens nieuws, want zelfs dan is het probleem niet: hoe krijg ik de krant vol, maar hoe raak ik alles kwijt. Ik heb ongeveer 7 pagina’s tekst per week, dat zijn 100 tot 150 berichten”. MM wtUmw wws «tw i «am I - - i- Notaris J. in ’t Hol.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 13