Waddinxveense sportspetters WSV-leden schaken tegen Nederlands kampioen Haags ADO wint het juniorentournooi van WSE Geslaagd tournooi judo van Den Edel voor wat betreft de Waddinxveense deelnemers luidt: Poule 3: WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Onderlinge Excelsior Toch nog tegenvallers voor Kwiek F-competitie De Gouwe Jeugd- competitie W’veen-tennis Oplossing laatste schaak- puzzel voor huisschakers Antilope-jeugd scoort hoog De Sperwer Op donderdag 18 april Matige vangst HSW 3 Aerobic Dancing bij TOOS Clubrecords bij ”De Gouwe” Uitslagen WSE Feestavond Jongens Simultaan Receptie Uitslagen Redelijk Eindstanden Katwijk «Cf F-l l life 11 MMi WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 17 APRIL 1985 De uitslagen van het Den Edei-tournooi 0-2 2-0 1-1 1-1 2-0 2-0 middeld 1,2 sec. sneller had gezwom men, De Gouwe nu reeds was gepromo veerd. Helaas, het is niet anders. Met deze wetenschap moet het de komende competitie lukken! De single van Roderik Kapaan werd in de 3e set afgebroken wegens regen. Dit team staat onder leiding van J. Hart- koorn en bestaat verder uit Niek Oos tendorp, Petri de la Croix, Linda de Vries, Joke Kool en Stephanie Hart- koorn. Het 2e team o.l.v. G. v/d Hoek, idem t/m 17 jaar, trof in De Gouwe Smash een te sterke tegenstander. Het team staat met 4-0 achter, 1 partij wordt nog ingehaald. 0-2 1-1 Een overzicht van de eindstanden in de poules: Poule I: 1. FC Den Haag-ADO 10 pnt. 2. Bcvendean Barcelona 8 pnt. 3. WSE Cl 4 pnt. 4. Gartenstadt Trudering 3 pnt. 5. Elinkwijk 3 pnt. 6. Matthew Arnold FC Cl 2 pnt. Poule II: 1. St. Nicolas 9 pnt. 2. Chantry Grasshoppers 7 pnt. 3. WSE C2 5pnt. 4. Fortuna Vlaardingen 5 pnt. 5. Matthew Arnold FC C2 4 pnt. 6. WSE C3 0pnt. 0-2 1-1 De weersomstandigheden waaronder het wedstrijdprogramma afgewerkt werd waren niet bepaald gunstig. Eert stevige, koude wind en af en toe een druilerige regen moesten door de deel nemers getrotseerd worden. Het deed WADDINXVEEN - De oplossing van de laatste schaakpuzzel in de schaakpuzzelreeks ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV luidt: 1a4 - a5 schaak Kb6 - b7 2. Pe5-c6 Da7 - a8 3. Kf6 - g7! Een merkwaardige stel ling. De zwarte dame moet spelen en gaat daardoor verloren. Ook WSE werd het afgeloipen weekend geconfronteerd met een ongewenste af keuring tegen het op de tweede plaats staande Soccer Boys. Om voldoende wedstrijdritme te houden is de ploeg uit de Oranjewijk uitgeweken naar het kunstgrasveld te Gouda om aan te tre den tegen derdeklasser Bodegraven. Beide ploegen speelden een frisse partij voetbal en deelden gebroederlijk de punten met een 1-1 stand. Voor WSE scoorde Marcel Jaspers. Op zondag 21 april speelt WSE in een thuiswedstrijd tegen het in degradatie nood verkerende Oudewater. Voor de ploeg van Douwe Oppendijk voldoende reden om deze tegenstander niet te on der schatten. Team 18, uitkomend in de 2e klasse en o.l.v. P. van Duyn veegde de vloer aan met TIOD: 5-0. Rogier van Duyn won zijn single met 6-0,6-0 en de dubbel van Rob Luiten en Lex Gerts werd met 6-1 6-0 gewonnen. Miranda Baan, Rosaline Tol en Mirjam van der Sman en Rob en Miranda zorgden voor de overige pun ten. Team 19, o.l.v. C. Wiebes (3e klas se), won bij Langeland met 4-1De dub bel van Yvonne Wiebes en Sandra Key ser ging helaas nipt verloren. Edo-Jan van Jeveren won zijn single zeer over tuigend (6-0,6-0) evenals de dubbel van Edo-Jan en Pierre v/d Pol. Jorrien Kap aan won haar single in 3 sets (6-2,1-6,6- 3). Pierre en Kim Emnes zorgden voor het laatste winstpunt. meerkamp als bij de 1.000 meter kan zij terugkijken op een sterke tweede plaats. Al met al ziet het er naar uit dat Antilope zich in de regio dit seizoen sterk kan gaan plaatsen. om 19.45 uur aanwezig te zijn. WADDINXVEEN - Afgelopen zater dag is ook voor de jeugd weer de com petitie begonnen. Er werd ’s ochtend in typisch competitieweer gestart: hevige wind en regenbuien. Het le gemengde team t/m 17 jaar kon tegen Gouderak slechts 2 partijen afkrijgen. De meisjes dubbel en de mixed werden gewonnen. Vorige week donderdag stond een fee stavond op het programma. Nu niet eens zweten en zwoegen achter de 64 velden, maar gezellig borrelen en eten. De recreatiezaal van het Anne Frank- centrum, waar ook de speelavonden worden gehouden, vormde het aange name decor van deze feestavond. De gezelligheid kreeg een extra accent doordat de echtgenotes, verloofdes en vriendinnen aanwezig waren. Voorzit ter Bloem heette dan ook speciaal de 18 dames hartelijk welkom in het ’speel hol’ van de Waddinxveense Schaakver eniging. Dat speciale krijgt des te meer accent doordat in het afgelopen seizoen WSV gedraaid heeft zonder een vrou welijke speler in de clubcompetitie. ”Een schaakvereniging”, aldus secreta ris Frido Ritter, ’’bestaat uit leden van alle standen, gezindten, lagen en wat dies meer zij van de maatschappijmaar de helft ontbreekt nog, namelijk de vrouwen”. Of daar verandering in komt is moeilijk te zeggen. Wel is WSV een jeugdleidster rijk maar vanwege haar studie ontbreekt haar de tijd om aan de clubcompetitie mee te doen. De Wad dinxveense schaakvereniging wil nog eens met nadruk stellen dat dames niet alleen van harte welkom zijn op zo’n feestavond maar ook op de speelavon den, mits ze de regels van het schaken meester zijn. Op de feestavond werd een heerlijke maaltijd verorberd, ge garneerd met enkele schaakanecdotes die WSV-voorzitter Bloem op smakelij ke wijze wist op te dissen. Tussen het ijs en de koffie bedankte mevrouw Bese- mer namens alle dames voor de gezelli ge avond. Aan het eind van de avond reikte voorzitter Bloem een drietal oor kondes uit aan leden die meer dan 25 jaar lid zijn van WSV, te weten W. van Oort, A. Littooy en W. van Vuuren. Tenslotte de 2 jongensteams die beide in dezelfde klasse uitkomen. Het le jon- gensteam o.l.v. C. Okkerse speelde slechts 3 partijen en wonnen ze alledrie zeer dik. Martin Stelling en Caspér Do- lislager zetten hun singles zeer knap ih winst om, na een aarzelend begin. De dubbel van Eelco Derks en Frank Zan- dee liep als een trein en werd met 6-2,6- 3 gewonnen. Verwacht wordt dat de resterende dubbels ook in winst omge zet zullen worden. Het 2e jongensteam o.l.v. ’’good old” Richard Okkerse trof in Phoenix uit Rotterdam een sterke te genstander. Dankzij de deskundige technische en tactische tips van Richard werd met 3-2 gewonnen. De eerste ken nismaking voor Rogier van Dijck met de competitie was een bittere; hij ver loor zijn single met 6-1, 6-3 maar her stelde zich goed door met Mark-Peter Mansveld de dubbel te winnen. Mark- Peter had daarvoor al met Bertram Franken zijn le dubbel gewonnen. Voor het 3e winstpunt zorgde Alexan der v/d Hoek in zijn single (6-4, 7-5). Al met al een zeer sterk begin van de aanstormende jeugd van TV Waddinx- veen. WADDINXVEEN - Zaterdag werd in Alphen de le baanwedstrijd voor pupil len van dit seizoen gehouden. Antilope bracht een ploeg van 9 pupillen in de strijd. Ondanks het koude weer en de bijzonder harde wind waren alle deelne mers erg enthousiast en kon de ploeg in de namiddag met voldoening terugkij ken op een geslaagde ontmoeting met hoog resultaat. Bij de meisjes pupillen-A liep Mariska Smaal een sterke 1.000 meter en bezette met een tijd van 3.58.7 een uitstekende tweede plaats. Bij de jongens pupillen-A was het nog spannender: tijdens de meerkamp wa ren de Antilope-prestaties zo hoog dat de le en de 2e prijs mee naar huis geno men kon worden. Jurjan de Vries be wees hier dat hij in de meerkamp z’n mannetje staat en bezette met een pri ma aantal punten de eerste plaats. De 2e plaats in het eindklassement bracht Jeroen Schildt op z’n naam, terwijl Je roen ondanks de harde wind ook nog een grandioze 1.000 meter liep. Met een straatlengte voorsprong eindigde hij als eeerste met een tijd die er niet om liegt: 3.24.7 min. Bij de pupillen-A2 moest André Hil berts na een spannende race op het laat ste nippertje een goed verdedigde 3e plaats afstaan voor de vierde. Marjolein Broekman draaide bij de meisjes B-pu- pillen een prima wedstrijd. Zowel bij de WADDINXVEEN De ook in Wad- dinxveen actieve sportschool Den Edel heeft in Gouda het derde grote jeugd- toumooi gehouden. Voor dit sportieve gebeuren hadden de ouders een plaatsje gevonden rond de mat en de jeugd stoeide er lekker op los, onder leiding van de scheidsrechters. Na een uur wa ren alle winnaars in deze klasse voor de allerkleinsten bekend. Daarna werd gestart met de groep kin deren die geboren waren in 1976 en 1977. Ook deze kinderen waren onder verdeeld naar gewicht en kleur band. Op acht verschillende matten werd er gestreden en na afloop konden de ver moeide maar zeer voldane winnaars en winnaressen hun prijzen in ontvangst nemen. Vervolgens kwamen de oudste kinde ren aan bod. Ook zij streden zeer verbe ten om de felbegeerde ereplaatsen. Sommigen waren tot op de bodem van hun kunnen gegaan, om hun tegenstan ders te kunnen vloeren en eventueel in een houdgreep te nemen. Voor alle 230 deelnemers was er na afloop van dit tournooi een herinnering in de vorm van een paasei. Alle judoka’s, die aan dit en aan de vori ge twee toumooien deelnamen, hebben een puntenkaart. Hierop worden de punten die ze in de wedstrijden behalen aangetekend. Wanneer iemand z’n to taal aantal punten tot 50 weet op te voe ren krijgt hij/zij een vaantje waarop het aantal punten is vermeld. Er zijn ook vaantjes met een hoger puntenaantal. Aan het eind van het seizoen zal worden bekendgemaakt wie de meeste punten heeft behaald. WADDINXVEEN - De Waddinx veense postduivenvereniging De Sper wer nam deel aan een concours vanuit Duffel. Afstand 106 km. In concours 361 duiven, gelost om 9.10 uur. Aan komst eerste duif 10.16 uur, laatste duif 10.22 uur. Snelheid eerste duif 1585 m.p.m. Uitslag: Smit-Troost 1 -4-31-33-37-58-62-64-66- 75-77-80-81-84-89, J. Toor 2-3-6-10- 12- 29-30-32-35-38-48-51-52-57-69-73, H Metselaar 5-13-25-45-46-50-54-72- 88, J. Jansen 7-9-19-61, M. Tollenaar 8-24- 47-53-70-74-76-87, N. Hoogerdijk 11- 18-22-44. D. Heeren 14, C. Hofman 15- 21-59-65, Mevr. G. Toor 16, M.C. An ders 17-20-39-40^41-43-67-71, A. Hof man 23, F. Rip 26-28-49-55, M. Ver beek 27-34-78. H. Vink 36-42-82-85, J. Verbakel 56-60-63. F. Middelkoop 68- 86, Mevr. G. Twigt 79, A.H. Kivits 83, P. Bonefaas 90. WADDINXVEEN - Met de uitslag van het 4e en tevens laatste programma van de F-competitie is het bewezen: De Gouwe kan het volgend jaar promove ren naar de E-afdeling! Want met de resultaten van het laatste programma werd een 15e plaats be haald, waardoor De Gouwe over alle vier de wedstrijden in het eindklasse ment op een 26e plaats belandde met een totaal van 10.948,6 punten. Dit is slechts 150,3 punten méér dan de nr. 15 PSV II (De nummers 1 t/m 15 promove ren). 14 jaar. Óp de 50 m zwom zij een tijd* In theorie betekent dit, dat indien iede- van 41.6 Sec. en op de 100 m eindigde zij re deelnemer aan de F-competitie ge in 1.29.8! De 200 m ging helemaal uitstekend. Hier zwom zij een pers, record in 3.18.2 (- 4.2), hetgeen in een 50 m-bad een pri ma prestatie is! WADDINXVEEN - In de derde ronde van Excelsiors damfinales heeft Dick Dibbets in de eerste finalegroep afstand genomen door Piet Swart te kloppen. Dick gaat met 5 punten uit 3 aan de lei ding. De tweede wedstrijd tussen Ruud van Dijk en Teun Twigt werd door eerstgenoemde gewonnen. In de tweede groep eindigden de beide gespeelde partijen in gelijke spelen en in de derde groep wist Kees Blonk als enige winnend zijn partij te beëindigen. Dik Schouten remiseerde met Jan de Heer en gaat in deze poule duidelijk aan de leiding. in de 4e groep wist Sjaak de Wit de volle winst binnen te halen dankzij winst op Gert van Mannekes en in de 5e groep wonnen Dik Heeren I en Jan Borsboom respectievelijk van A. Crone en C. Stol- ker. le groep: P. Swart - D. Dibbets R. van Dijk - T. Twigt 2e groep: C. H. Kramp - F. Zaadhof G. v.d. Zijden - J. v.d. Eist 3e groep: T. den Ouden jr. - C. Blonk D. Schouten - J. de Heer 4e groep: G. v. Mannekes - J. de Wit A. Zwanenburg - D. Heeren II 5e groep: D. Heeren I - A. Crone J. Borsboom - C. Stolker gronden en ravijnen gaat en er vaak nog een remise uitsleept, ja soms nog wint ook! Ook in simultaanseances is hij moeilijk te verslaan. De leden van de Waddinxveense Schaakvereniging kun nen morgen hun borst alvast natmaken. Mocht er toch nog van John gewonnen worden of remise gespeeld, dan stelt de jubileumcommissie voor deze prestatie respectievelijk f. 10,-en f. 5,- beschik baar. Alle WSV-ers die aan deze simult- hieraan meedoen en zijn van harte welkom. De jeugdspelers mogen niet ouder zijn dan 18 jaar. Deze simultaan- westrijd begint om 14.00 uur. De huis- en jeugdspelers nemen het op tegen 2 topspelers van Krimpen a/d IJssel, na melijk Eric Karstan enRob van Keulen Voor WSV zijn zij geen onbekenden. Jarenlang deden zij mee aan het drier- ondentournooi in februari en zowel Karstan als Van Keulen hebben dit tournooi gewonnen. Allebei nemen zij 20 spelers(sters) voor hun rekening. Mochten er meer zijn dan zullen topspe lers van WSV die voor hun rekening ne men. Degene die van een simultaanspe- ler wint ontvangt f. 5,- en die remise speelt een rijksdaalder. De deelname is gratis en een ieder die de schaakkunst meester is, is van harte welkom. nooi voor C- junioren plaats. Twaalf elftallen, waaronder vijf Engelse te ams en één Duitse mannschaft, bonden elkaar de strijd aan. Het Haagse ADO kwam als winnaar uit de bus. van WSE C2 gaat op de schouders na het stoppen WADDINXVEEN -Op donderdag 18 april is het zover. Dan mogen de clubschakers het opnemen tegen John van der Wiel, kampioen van Ne- derland, die simultaan speelt tegen 40 WSV-ers. Van der Wiel behoort tot de topspelers van Nederland. Na Timman én Sosonko staat hij al jaren lang op de derde plaats in Nederland. John van der Wiel is in 1959 geboren. Op 20-jarige leeftijd besloot hij, nadat hij zijn kandidaatsexamen rechten had behaald, beroepsschaker te worden. In 1978 behaalde hij de meestertitel in het schaken door in 1978 het Gasunietour- nooi in Groningen te winnen en daar mee Europees jeugdkampioen te wor den. In 1982 werd hij grootmeester door in het Hoogoventournooi van dat jaar 7 1/2 punt uit 13 te scoren en door een zwaar internationaal tournooi in Novi- aanseance meedoen worden verzocht sad (Joegoslavië) te winnen met 8 1/2 punt uit 13. Bij de kandidatenmatches in 1983 was hij secondant voor Kortsnoi die toen tegen Kasparov speelde. John van der Wiel noteert al zijn partijen in de Russische notatie, een notatie waar hij verre de voorkeur aan geeft. Zijn spelstijl kenmerkt zich nogal eens door gewaagd spel, maar hij is uitermate vin dingrijk in de verdediging. Hij moet over stalen zenuwen beschikken als je ziet hoe hij in sommige partijen langs af- Op zaterdag 20 april a.s. zal in het kader van het 50-jarg bestaan van WSV voor alle huis- en jeugdschakers een simult- aanwedstrijd worden georganiseerd in het Anne Frank-centrum. Alle huis schakers die kunnen schaken en alle jeugdspelers, ook degene die lid zijn van de jeugdafdeling van WSV, kunnen Op zaterdag 13 april hield de Waddinx veense Schaakvereniging in het Anne Frank=centrum een receptie. Namens de Koninklijke Nederlandse Schaak bond en de Rotterdamse Schaakbond (RSB) wenste de heer C. van der Waal (voorzitter RSB) de Waddinxveense Schaakvereniging heel veel geluk met het 50-jarig bestaan en bood namens de beide bonden de jubilerende vereniging twee schaakklokken aan. Naast de gebruikelijke bloemstukken en geldbedragen die ontvangen werden van diverse schaakclubs en andere in stanties ontving WSV van de schaak club Messemaker uit Gouda een prach tige miniatuurzuil met daarop een me daille waarop afgebeeld een schaakbord met twee schaakstukken. Van B. en W. ontving de Waddinxveense Schaakver eniging een schaakspel waarmee tege lijk drie spelers kunnen spelen. Einde lijk is het probleem van de wedstrijdlei der opgelost wanneer hij op de club avond iemand overhoudt! aan de spelvreugde echter weinig af e’n ook de talrijke toeschouwers lieten zich door de weergoden niet imponeren. Het tournooi duurde van 11.00 tot 17.00 uur en kende twee poules. In poule I ontmoette FC Den Haag-ADO, Beven- dean Barcelona (Brighton). Elinkwijk (Utrecht), Gartenstadt Trudering (München), Matthew Arnold FC Cl (Staines) en WSE Cl elkaar. In poule II waren dat: Chantry Grasshoppers (Ips wich), Fortuna Vlaardingen, St. Nicolas (Gloucester), Matthew Arnold FC C2, WSE’ C2 en -C3. In de eerste poule greep ADO de zege, in de tweede poule ging St. Nicolas met deze eer strijken. De finale tussen de beide poulewin- Meisjes pupillen B: Marjolein Broekman, meerkamp 2e plaats 1.000 m. 2e plaats Jongens pupillen B: Peter Groet, meerkamp 7e plaats Martijn Zalm, meerkamp 6e plaats, 1.000 m. 6e plaats Meisjes pupillen A: Mariska Smaal, meerkamp 6e plaats, 1.000 m. 2e plaats jongens pupillen A: Jurjan de Vries, meerkamp le plaats, 1.000 m. 6e plaats Jeroen Schildt, meerkamp 2e plaats, 1.000 m. le plaats Terje v.d. Valk, meerkamp 15e plaats, 1.000 m. 9e plaats Bas Hootsmans, meerkamp 7e plaats, 1.000 m. 7e plaats André Hilberts, meerkamp 20e plaats, 1.000 m. 4e plaats naars eindigde in een gelijkspel zodat strafsachoppen de beslissing moesten brengen. ADO kwam uiteindelijk als de gelukkige winnaar naar voren. De WSE-teams brachten het er redelijk van af. C3, bij voorbaat eigenlijk kans loos tegen de Cl en C2-teams, behaalde weliswaar geen enkel punt maar ging ook zeker niet af. C2 van WSE wist, na het nemen van penalties, beslag te leg gen op een keurige derde plaats in de poule. Cl, in de reguliere competitie kampioenspretendent, stelde wellicht een beetje teleur door evenhoog te eindigen in zijn poule. Als excuus kan misschien aangevoerd worden dat aan voerder Denis Jager al snel met een, aanvankelijk ernstig ogende, blessure van het veld gedragen moest worden. Een bezoek aan het ziekenhuis wees uit dat de enkelbanden verrekt waren; een week gestrekt bleek het devies. De Matthew Arnold FC Cl en C2 wis ten op hun beurt de verwachtingen niet waar te maken. De teams van deze club, al jaren bij WSE te gast en immer sterk voor de dag komend, bereikten niet meer dan een vijfde en zesde stek in de eindrangschikking van hun respectieve lijke poules. WADDINXVEEN - Zaterdag 13 april hield de Hengelsport vereniging Wad- dinxveen HSW haar 13e wedstrijd in de wintercompetitie: er werd gevist in de Leidse Vaart. De vangst was matig. 11 Vissers vingen 32.950 gram vis. De eerste vijf waren: 1. P. Dorresteyn 6590 gr., 2. D. Heeren 6460 gr., 3. J. Verhoef 4790 gr.. 4. H. Romijn 4710 gr. en 5. H. de Haan 2240 gr- De volgende wedstrijd is op zaterdag 20 april, vertrek vanaf het NS-station om 6.45 uur. Op 4 mei organiseer de HSW een extra wedstrijd t.g.v. de afsluiting van de win tercompetitie.'Elk HSW-lid die hieraan mee wil doen, kan zich melden bij de wedstrijdleiding vóóf 26 mei, of bij de komende wedstrijd. Kosten f. 6,-. Adres wedstrijdleiding: Acaciastraat 39. tel. 01828-17991. WADDINXVEEN - Na het kampi oensfeest voor 3 Kwiekteams, kwamen in de siotronde van de competitie ook de tegenvallers opdraven. Kwiek 5, ge durende de gehele competitie aan kop gaand in de 3e klasse E, had steeds de hete adem van achtervolger Vrienden schaar 9 in de nek gevoeld. Weliswaar had Kwiek in de thuiswedstrijd een krappe 6-4 zege op de Gouwenaren ge boekt en was een gelijkspel in de uit wedstrijd dus voldoende voor het kam pioenschap, maar erg gerust was men er toch niet op. Dat die vrees voor de te genstander niet ongegrond was bleek al gauw uit het verloop van de wedstrijd. Na 2 enkelspelen was de stand 1-1, maar toen trokken de Vriendenschaar-spe- lers zo geweldig van leer, dat de Kwiek- mensen er niet aan te pas kwamen en met een 9-1 nederlaag en zonder kampi oenschap uit Gouda terugkeerden. Ook in klasse 3B een teleurstelling, waar Kwiek 4 vocht voor het behoud van het 3e klasseschap. Een gelijkspel in de laatste wedstrijd tegen TOP 6 was ech ter niet voldoende en-degradatie naar de 4e klasse een feit. Kwiek 6 deed het beter en bleef voor de 3e klasse behou den door een 6-4 overwinning op BTTV 2, waarbij Wim de Wit en Piet van Es met beiden winst in 2 enkelspelen een stevige basis legden voor de zege. Kampioen Kwiek 1 sloot deze competi tie af met een 8-2 zege op Moerkapelle 1 en eindigde daardoor met 5 punten voorsprong op nr. 2. Kampioen Kwiek 3 deed niet voor het le team onder; won met 10-0 van Flamingo's 5 en bleef daardoor ook 5 punten op z'n naaste be lager voor. René Boekhorst keeper van een penalty. WADDINXVEEN - De afdeling gym nastiek van de multisportvereniging TOOS start 25 april weer met een nieu we cursus Aerobic Dancing. De cursus wordt in de Jan Ligthart- school gegeven op donderdag van 20.00- 21.00 uur. Deze cursus duurt zes weken en de kosten zijn 27 gulden. Het geheel staat onder leiding van Anneke Koorengevel. Inlichtingen en aanmel dingen bij Monique Verbree, tel. 19823. Matthew Arnold FC stelde teleur. Grensrechter Colin Gomm: "it’s all in the game”. WADDINXVEEN - Op Eerste Paasdag (maandag 8 april) vond op de sportvelden van WSE in de Oranjewijk opnieuw een internationaal tour- Een impressie van de festiviteiten van het 50-jarig bestaan van de Wad dinxveense schaakvereniging WSV. (Foto: Sjaak Noteboom). 1. Martin Bunk 2. Victor Boere Poule 4: 1. Bas Jaap Vormer 3. Robert de Gruyter Poule 5: 1. Jurgen v. Geest 2. Marcel v. Asten 3. Robin Kern Poule 6: 1Bob Bootsman 2. Reinier Brabander Poule 7: 1. Jan Willem Russcher Poule 8a: 3. Lodewijk Vormer Poule 9b: 1. Niels Scholtens 2. Ronald de Keiser Poule 12a: 3. Jaco Hoogendoorn Poule 12b: 2. Annerens Vermey 3. Jeroen Moné Poule 13a: 1. Onnov. Kesteren Poule 13b: 1. Thijs Bekker Poule 15b: 3. Marco van Leeuwen Poule 16: 1. Marlies Kromwijk 2. Elise Moelher Poule 18: 1. Mei Ligo Poule 19b: 1. Yvette Wortelboer 2. Mascha Mondriaan Poule 20: 1. Michel Vunderink Poule 21: 2. Menno Schape 3. David v. Beugen Poule 22: 2. Pieter Burgers Poule 24a: 2. Louis Kers 3. Joey de Waal Poule 25: 1Kees Hoogendoorn 2. Leon Broer 3. Pepijn Janssen Poule 26: 2. Matthew v. Beugen Poule 28: 1Ronald Schoenmaker 2. Leonard Bron Poule 29: 1. Maurice Jurg Poule 30: 2. Marcel Aantjes 3. Camiel Bouwens Poule 31a: 1. Wanda de Keiser Poule 32: 3. Bea Zandstra Poule 33: 1. Ingeborg Pluim WADDINXVEEN - In de week na Pa sen werden door de Z en PC ’’Boskoop" gedurende vier dagen limietwedstrijden georganiseerd voor evt. deelname aan de komende kringkampioenschappen. Voor deze wedstrijden waren tevens een aantal leden van De Gouwe uitge nodigd. Tijdens deze wedstrijden, waarbij een groot aantal 200 m.-nummers moesten worden gezwommen, werden naast de nodige pers, records en enkele A- en B- limieten niet minder dan zes clubre cords gezwommen. Remko Overdam zwom op de 200 m rugslag j.o. 14 jaar een tijd van 3.05.2 en verbeterde daarmee het uit 1974 (Peter de Groot) daterende CR met 30.9 sec. Gillian van den Berg zwom vij fmaal een CR. Op de 200 m vlinderslag zwom zij een tijd van 3.00.5 hetgeen een verbete ring was van haar eigen CR m.o. 14 jaar van 28.4 sec. Tevens verbeterde zij hier mee de laatste nog op naam van Ria Kloosterman staande clubrecords uit 1979 m.o. 16 jaar en dames met 5.9 sec. Op de 200 m vrije slag m.o. 14 jaar zwom Gillian een tijd van 2.33.7 (PR - 23.1), hetgeen een verbetering van het CR (Renata v.d. Kraats) betekende van 1.1 sec. Ook op de 200 m rugslag m.o. 14 jaar zwom Gillian een nieuw CR in 3.09.0 (- 1.6), hetgeen sinds 1974 op naam stond van Riet Verwey! Op zaterdag 13 april j.l. werden, in zwembad "De Miereweide" te Katwijk zwemwedstrijden gehouden voor A- klassers. Aan deze wedstrijden nam ook Gillian van den Berg deel voor De Gouwe op het nummer schoolslag fn.o.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 21