WADDINXVEEN Anne Frank-centrum staat 11 sMEI i temidden van 1600 ouderen GEMEENTE MOLENDAG molenzaterdagen1 juni 6 juli - 3 aug 7 sept z 020-238703 O Vergadering Dertiende Nationale Mbuma-zending Vrijdagavond premiere van ”Toi-Toi” Molendag BOUWVOORLICHTING WIJST OP HARWA ’’Oranjewijk” INZAMELINGEN MILIEUZAKEN SPREEKUREN BOUWVERGUNNINGEN Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening Schoonheidsspecialist Pedicure Winkel Wasserette Volksdansclub Bingo KUNSTEN CULTUUR Zangkoor Bridgeclub Hobbyclub Belastingdienst Culturele commissie Biljartclub Bank Sociale Zaken Gymnastiek Rode Kruis Doelstelling Maaltijden VERGADERINGEN Kapper HUUR WONINGEN INDE ZUIDPLAS BESTEMMINGSPLANNEN Hand- en Spandiensten Dynamisch Bar Recreatie HET STARTEN VAN EEN EIGEN BEDRIJF VANUIT EEN UITKERINGSSITUA TIE TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN 12222 01820-24255 13000 13000 Klaverjasclub WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN- WOENSDAG 17 APRIL 1985 •V mu 1 Audi 01820-15767 01727-4044 070-210001 3 o de hollandsche molen w Niet alleen de aanschaf, maarzeker ook het onderhoud van uw nieuwe auto is bij ons in goede handen. Een vertrouwd idee dus! 01820-16066 010-362244 uitgaven 1983 Algemeen plaatsing glijbaan II t L PL ANKIER 22-26. BOSKOOP. TELEFOON 01727-2110/3410 Alleen de leden hebben het recht om te stemmen, de donateurs kunnen in de rondvraag hun vragen stellen. Het be stuur spreekt de wens uit dat er op don derdag 25 april veel mensen naar deze Bijzondere Algemene Ledenvergade ring zullen komen. Waddinxveen, 17 april 1985. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Openingstijden: 3e woensdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. spreekuur gehouden, waarbij de be lastingdienst behulpzaam is bij het invullen van het belastingformulier. Burgemeester C.M. van der Linden: le vrijdag van de maand en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 Openingstijden: le dinsdag van de maand van 9.00 - 12.00 uur. Voor dagelijkse levensmiddelen. Ope ningstijden: op dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 10.00 - 11.30 uur. Openingstijden: dagelijks van 8.30 - 17.00 uur. Het instuderen, oefenen van volks dansen en optredens naar buiten, el ke donderdag van 10.00-11.30 uur. Eenmaal per maand wordt er een bin- go-avond georganiseerd. WADDINXVEEN - Op vrijdag 19 april om 19.30 uur spreekt in het kerk gebouw van de Rem.Ger.Gem. aan de Zuidkade 59 de heer J.D. Heikamp uit Nieuwleusden over de Mbuma-zen ding. Kamermuziekconcert Op donderdag 18 april a.s. zal in de raadzaal van het gemeentehuis CD 3 O <3 in' tv Aanvang 20.15 uur. Zaal open om 19.30 uur. Toegangsprijs f. 6,50. Kinderen t/m 15 jaar en 65-plussers f. 3,25. CV r— Het instuderen en oefenen van liede ren en het optreden naar buiten door het bejaardenkoor, elke donderdag van 14.30 - 16.00 uur. Deze Bijzondere Algemene Ledenver gadering is nodig omdat er op de Alge mene Ledenvergadering van 10 april j .1. niet voldoende eden aanwezig waren voor het nemen van besluiten. Alle agendapunten van 10 april worden dus nu op 25 april behandeld. Recreatief bridgen voor iedere oude re elke maandag van 14.30 - 17.30 uur. Het aanleren van handvaardigheids- technieken, zoals wandkleden ma ken, kant-klossen, glas beschilderen, elke maandag van 14.30 - 16.30 uur. Eenmaal per jaar wordt Alarmering Brandweer b-g-g- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Verzorgt éénmaal per maand een cul turele avond- met o.a. afwisselend muziek, toneel, volksdansen, operet te. Zowel recreatief als competitie bil jarten elke maandag, woensdag en vrijdag van 9.30 - 11.30 uur. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. van Waddinxveen een kamermuziekconcert worden verzorgd door het Telemann Consort, in het kader van het Nederlands Belgisch Cultureel Accoord. Het ensemble bestaat uit Patrick Beukels en Florian Heyerick, bei den blok- en dwarsfluit, Mare Peire, blokfluit, Marcel Ponseele, ho bo, Jacques Piert, cello en Guy Penson, klavecimbel en speelt naast werken uit de barok- en rococoperiode ook werken uit latere muzi kale stijlperiodes. Het concert begint om 20.30 uur. Openingstijden: maandag van 9.30 - 11.00 uur en donderdag 9.30 - 11.30 uur. Voor het zoeken naar oplossingen voor problemen met betrekking tot alle zaken die de afdeling Sociale Zaken van de Gemeente betreffen. Spreekuur: elke donderdag van 16.00 - 17.00 uur. WADDINXVEEN - In samenwerking met vele regionale molenverenigingen zal op zaterdag 11 mei alweer de der tiende Nationale Molendag worden ge houden. Ongeveer 600 molens, dat is ruim de helft van alle Nederlandse mo lens, zijn dan draaiend te zien, én te be zichtigen. In veel molens worden op die dag extra activiteiten gehouden. van de Bouwvoorlichting aan de Het lx per 2 weken organiseren van soosmiddagen, bazars, reizen en kerstmiddagen. Veel soosmiddagen worden gevuld met thema’s en ge richte handenarbeid. Onder deskundige leiding wordt gymnastiek gegeven, speciaal afge stemd op ouderen, elke dinsdag van 14.30 - 15.15 uur. en uitgaven sociaal-cultureel Bekend als Welfare werk. Veelzijdige handwerktechnieken afgestemd op ouderen en gehandicapten, elke woensdag van 9.30 - 11.30 uur. aan de heer J. van Leeuwen, Piasweg 16, alhier, voor oprichting berging; aan de heer A.J. Sonneveld, Piasweg 30, alhier, voor oprichting warenhuis op perceel Piasweg 28a. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, der secretarie. WADDINXVEEN In Waddinxveen wonen ongeveer 1.600 oude ren. Voor hen wil het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnen- pad in alle opzichten een echt centrum zijn. In artikel 2 van de statuten van het dienstverleningscentrum staat het doel als volgt omschreven: - De Stichting stelt zich ten doel de bevordering van een optimale en in tegrale dienstverlening aan de thuis wonende bejaarden in de gemeente Waddinxveen en voor zover het dienstverlening betreft van overeen komstige aard eventueel aan anderen in die gemeente woonachtig. De Stichting is algemeen, in die zin dat zij bij haar activiteiten geen onder scheid maakt tussen de bestaande diverse religieuze levensbeschouwe lijke of maatschappelijke opvattingen der daarvoor in aanmerking komende personen. Vrij vertaald komt het erop neer dat het Dienstverleningscentrum diensten aanbiedt en activiteiten verricht voor de ouderen in Waddinxveen. En met name voor die ouderen, die zolang mogelijk in hun eigen woning wensen te blijven. De diensten en activiteiten zijn te verdelen in 3 hoofdgroepen, die globaal als volgt zijn te onder scheiden: - dienstverlenende activiteiten. - recreatieve activiteiten. - ondersteunende activiteiten. Het bestuur is zodanig samengesteld dat een redelijke afspiegeling van de W’addinxveense bevolking is vertegen woordigd. Verder nemen die organi saties, die zich specifiek richten op ouderen, rechtstreeks aan het bestuur deel. Het streven is erop gericht zo veel mogelijk ouderen en ouderenor ganisaties bij het bestuur te betrek ken. Hierdoor kunnen zijzelf mee praten over de wijze waarop het dienstverleningscentrum haar taak dient te vervullen en welke activi teiten gewenst zijn. Een belangrijke taak van het dienst verleningscentrum is de maaltijdvoor- ziening. Vele ouderen willen graag zo lang mogelijk in hun eigen woning blijven of verhuizen naar een bejaar denwoning of flat. Hun belangrijkste doel daarbij is zolang mogelijk hun onafhankelijkheid te bewaren. Bij het thuis blijven wonen is één van de steeds terugkerende bezigheden de zorg voor een dagelijkse warme maal tijd. Niet iedereen doet dit even Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: aan de heer A. Vader, Julianastraat 3, alhier, voor vergroting bergruimte; aan de heer D. Oosterom, Henegouwerweg 100a, alhier, drie ver gunningen voor oprichting brug, oprichting bedrijfsruimte en op richting warenhuis; aan de directeur van het Energiebedrijf Rijnland, Langegracht 70 te Leiden, twee vergunningen voor oprichting hoogspanningskast aan de Graanakker en een hoogspanningskast aan de Havikhoek; aan de heer W.J. Fickweiler, Nassaulaan 7, alhier, voor oprich ting woonhuis aan de Dreef 19; Verleende hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat door hen, onder 27 voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder, aan de heer R.W.C. Wokke, Rinnewaard 42 te Alkmaar een hinderwetvergunning is verleend voor het oprich ten en in werking hebben van een inrichting bestemd voor opslag en verkoop van vuurwerk en cadeau-artikelen, gelegen aan de Ker- kweg-Oost 287, alhier. Deze vergunning en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Or dening ter gemeentesecretarie, van 18 april tot 18 mei 1985, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Degene die geen gelegenheid heeft de stukken tijdens kantooruren in te zien, kan desgewenst een af spraak maken om de stukken op maandagavond, gedurende maxi maal drie uren, in te zien. De beschikking wordt van kracht na afloop van deze termijn, tenzij voordien een beroep tegen deze beschikking is ingediend. Een be roepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA Den Haag. WADDINXVEEN - Het bestuur van Speeltuinvereniging ’’Oranjewijk” no digt alle leden en donaturs uit tot het bijwonen van de Bijzondere Algemene Ledenvergadering die gehouden wordt op donderdag 25 april a.s. en begint om 19.30 uur in het clubhuis aan de J.W. Frisoweg. Gemeenteraad Woensdag 24 april 1985, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Installatie tot raadslid van de heer K. Senneker. Verkoop perceel grond in ’’Wijk Zuidplas”. Aanvaarden en verlenen bouw- en grondvoorschotten en exploita tiebijdrage voor bouw 10 woningen aan Chr. Woningbouwvereni ging ”Ons Begin”. Overdracht basisgezondheidszorg-taken aan Intergemeentelijk Sa menwerkingsorgaan Midden-Holland, alsmede opheffing school artsen- en logopedische dienst, kring Boskoop en Regionale Ambu lancedienst Midden-Holland. Verbetering huisvesting openbare bibliotheek. Subsidiëring project ’’Klussendienst”. Voorlopige vaststelling inkomsten en Maatschappelijk Werk. Voorlopige vaststelling inkomsten werk 1983. Voorlopige vaststelling subsidies alfabetiserings- en educatieve acti viteiten culturele minderheden 1983. Voorlopige vaststelling subsidies emancipatie-activiteiten 1983. Wijziging beheersgrenzen Recreatieschap Bospark. Beschikbaarstelling krediet aanschaffing en plaatsing glijbaan zwembad. Verkoop grond Bouwbedrijf Frans Vink en Zonen BV. Verkoop grond in ’’Wijk Zuidplas” aan Noorlander Bouw B.V. Beschikbaarstelling kredieten Grondbedrijf. Voorziening vakatures in commissies en in algemeen bestuur Inter gemeentelijk Samenwerkingsorgaan Midden-Holland. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris. Collectevergunning De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan het Nationaal Fonds Sport Gehan dicapten vergunning verleend voor een collecte in de periode 22 tot 28 april 1985. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte-wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. graag, terwijl toch de noodzaak van een warme maaltijd wordt ingezien. Welnu, voor hen die niet (meer) in staat zijn deze dagelijkse zorg op zich te nemen, verstrekt het dienstverle ningscentrum tegen een aanvaard bare prijs een warme maaltijd. Dit kunnen ook moeilijk samen te stellen diëten zijn. Indien een dag tevoren bij het dienstverleningscentrum een warme maaltijd wordt besteld, dan wordt die rond het middaguur thuis bezorgd. Er bestaat ook gelegenheid deze maaltijd gezamenlijk te gebrui ken in het Anne Frankcentrum, Ge tracht wordt de maaltijden zo geva rieerd mogelijk te houden. Ook ge handicapten in Waddinxveen kunnen van deze maaltijdvoorziening gebruik maken. Ook niet-ouderen kunnen, tegen een weliswaar aanzienlijk hoger bedrag, een maaltijd in het centrum bestellen. Het dienstverleningscentrum wil zo veel mogelijk de ouderen ondersteu nen in hun wens naar onafhandelijk- heid. Om dit te onderstrepen wordt in het Anne Frank-centrum aan ver schillende instanties ruimte geboden. Openingstijden: elke donderdag van 8.30 - 11.30 uur. In de wijk Zuidplas worden door het Philips Pensioenfonds 222 huurwoningen gerealiseerd met een huurprijs van 615,- (excl. ser vicekosten) tot 650,- per maand. De verhuur van deze woningen is reeds ter hand genomen. Er bestaat echter nog een mogelijkheid om zich voor dit project aan te melden. Gegadigden dienen aan de volgende eisen te voldoen: - inwoner zijn van Waddinxveen; - economisch of sociaal gebonden zijn aan Waddinxveen. Naast deze eisen zullen door de verhuurder van de woningen nog an dere criteria worden gehanteerd, zoals een inkomensgrens (mini maal 3.000,- bruto-inkomen per maand). Aanmelding en informatie binnen 14 dagen na heden bij bureau Huisvesting in het gemeentehuis. (bijv, door het R.D.K. de Provinciale Directie Landbouw en Voed selvoorziening). Daarnaast dient advies te worden uitgebracht door de Plaatselijke Commissie Zelfstandigen van de gemeente. Voor mensen, die door een baan volledig in hun bestaan kunnen voorzien of van wie de partner een toereikend inkomen heeft, geldt de regeling echter niet. Als men op het moment van start van het eigen bedrijf nog recht had op een W.W.V.-uitkering, dan kan wanneer de start van het bedrijf onverhoopt binnen IV2 jaar mislukt, opnieuw een beroep op deze uitkering worden gedaan. Nadere informatie kaft worden verkregen bij de afdeling Sociale Za ken (gemeentehuis) tussen 8.30-12.00 uur. Personen, die een uitkering ingevolge de Werkloosheidswet (gaan) ontvangendienen zich te wenden tot de desbetreffende bedrijfsver eniging. Voorbereidingsbesluit bestemmingsplan ’’Zuidkade I” t.b.v. de realisering van een tweetal woningen aan de Heemraadweg De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat ter gemeen tesecretarie, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen op de afdeling Alge mene Zaken en Ruimtelijke Ordening, met ingang van 18 april 1985, gedurende één maand voor een ieder ter inzage ligt het raads besluit van 27 maart 1985, waarbij wordt verklaard dat een herzie ning wordt voorbereid van het bestemmingsplan ’’Zuidkade I”, voor zover het betreft een perceel grond aan de Heemraadweg,- zo als dat op de bij dat besluit behorende situatietekening met een rode omlijning is aangegeven. Vele vrijwilligers staan klaar voor de ouderen om op hun verzoek lichte werkzaamheden te verrichten, zoals boodschappen doen, medicijnen ha len. Veel gebruik wordt er gemaakt van het aangeboden autovervoer naar de dokter, het ziekenhuis of een bij eenkomst door ouderen, die slecht ter been zijn. Iedere oudere in Waddinxveen kan geholpen worden, mits vroegtijdig aangevraagd, ‘s morgens van 8.30 - 10.00 uur, telefoon 15555 en tegen een vergoeding van de kosten. Een bedrijf dat zich in deze sfeer niet van de wijs laat brengen is Harwa Ta- pijtservice. Een jong en dynamisch bedrijf dat zich in de 5 jaar van haar bestaan heeft ontwikkeld tot een be drijf met een compleet dienstenpak ket. Naast het leveren en verwerken van zachte en harde vloerbedekkin gen, is Harwa nu ook gestart met het leveren en verwerken van wandbe kledingen. Omdat Harwa veel belang stelt in een goede service voor de gebruiker van het opgeleverde werk, kan deze ook voor het onderhoud bij Harwa Ta- pijtservice terecht. Met reparaties, een extra schoonmaakbeurt voor ta pijt of het diepstomen van meubi lair, kan de economische levensduur voor de gebruiker van de stofferingen worden verlengd. Ook het kennen van de eisen die aan een vloerbedekking gesteld worden en het adviseren aan de hand hiervan, Een trefpunt voor de bejaarden van Waddinxveen. Openingstijden: van maandag tot en met vrijdag 10.00 - 11.00 uur en 15.00 - 16.30 uur. Het dienstverleningscentrum beschikt over een grote recreatiezaal, toegan kelijk voor iedere oudere van maan dag tot en met vrijdag van 8.30 - 17.30 uur, een toneelzaal en enkele kleinere ruimten. Diverse clubs ma ken hiervan dankbaar gebruik. Per 1 mei 1985 is het formeel mogelijk om een eigen bedrijf te star ten met financiële steun op grond van de Rijksgroepsregeling Zelf standigen (R.Z.) van de Algemene Bijstandswet. In afwachting hiervan is het reeds mogelijk de aanvraag op een eerder tijdstip in te dienen. Genoemde regeling is van toepassing op uitkeringsgerechtigden met een W.W.-, W.W.V.- of bijstandsuitkering en mensen die met werkloosheid worden bedreigd en voor wie een ontslagvergunning is aangevraagd bij het arbeidsbureau. Voorts kunnen personen met een lage A.A.W./A.O.Wdie een aanvullende bijstandsuitkering ontvangen, hiervoor in aanmerking komen. De financiële steun kan bestaan uit een aanvulling op het inkomen tot aan het bijstandsniveau gedurende de aanloopperiode. Ook is het mogelijk om een krediet tot maximaal 25.000,- aan te vragen. (Hiermede worden - met name voor werklozen - de bezwaren m.b.t. het niet kunnen verkrijgen van kleine kredieten via de banken en het zg. 5% eigen vermogen uit de weg genomen). De aanloopperiode bedraagt 6 maanden. Zonodig kan deze periode worden verlengd met een halfjaar. In uitzonderingsgevallen is ver- lertging met nog eens een half jaar mogelijk. Om voor deze regeling in aanmerking te komen moet aan de hand van een deskundigen-rapport blijken dat het bedrijf levensvatbaar is WADDINXVEEN - Komende vrijdagavond 19 april speelt de Waddinxveense toneelvereniging ”Toi-Toi” haar première in het An ne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad. Het stuk, omschreven als een moorddadige kluchtgeschie- denis, heet ”Wat doen we met tan te?” kan teleurstelling tijdens het gebruik voorkomen. Voor projecten als kan toren, winkels en horecabedrijven wijst Harwa op een nieuwe collectie gedessineerd velourstapijt van het merk Laeder. Dit is een permanent, antistatisch en slijtvast tapijt dat ge leverd wordt in 10 kleuren en 5 des sins met een garantie van 5 jaar. Harwa Tapijtservice van de Jan Dorrekenskade-Oost aan het werk. (Fo to: Bouwvoorlichting). WADDINXVEEN Het zes jaar oude en aan de Jan Dorrekenska de-Oost gevestigde Harwa Tapijtservice heeft de aandacht getrok ken van Bouwimpulsen, het blad Staringlaan. In dit blad wordt aangegeven dat projectstoffering een werk is voor specialisten. Gemeld wordt dat voor het Goudse bedrijf Landis Gyr BV de jarenlange ervaring met Harwa Ta pijtservice onlangs aanleiding was voor weer een opdracht, ditmaal 600 vierkante meter groot. Architecten en aannemers weten uit ervaring dat vaak vlak voor de ople vering van een project nog veel werk verricht moet worden. Door de grote druk van de nabije opleveringsdatum en de veelheid van werkzaamheden, is de kans groot dat hierdoor de kwa liteit van het werk in het gedrang gaat kómen. Op zo’n moment blijkt het belang van goede gespecialiseerde onderaannemers. ALLE MERKEN PERSONENAUTO’S Recreatief en competitie klaverjassen voor iedereen. 2x per maand van 14.30 - 16.30 uur. lx per maand prijsklaverjassen. er een KOK C V. -BOSKOOP

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 3